مطالب مرتبط:
آیا فرزند خوانده ارث می برد؟
اصلاح صورت برای خانم ها با تیغ آیا راه مناسبی است | فواید و معایب اصلاح صورت با تیغ برای خانم ها
شمارش معکوس برای احیای برجام | آیا مذاکرات میوه می دهد؟
آیا خال ها موجب سرطان سینه می شود؟
آیا خال ها موجب سرطان سینه می شود؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 مرداد 1401 ساعت 20:502022-08-18سياسي

آیا فرزند خوانده ارث می برد؟


فرزند خواندگی یا رابطه ناشی از سرپرستی کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، جزء موجبات ارث نیست.

- فرزند خواندگی یا رابطه ناشی از سرپرستی کودکان و نوووانان بی سرپرست و بدسرپرست، وزء مووبات ارث نیست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمیزان، یکی از نهاد هایی که امروز، در بیشتر کشور های جهان پذیرفته شده و امکان فرزند دار شدن بسیاری از خانواده ها را فراهم کرده، نهاد فرزندخواندگی بوده که از طریق آن، زوجین یا بعضا افراد مجرد، می توانند کودکان فاقد سرپرست یا حتی دارای سرپرست را به عنوان فرزند خود قبول نمایند.

در کشور ما نیز به منظور حمایت از کودکان و نوجوانانی که فاقد سرپرست بوده یا اینکه سرپرست آنها، فاقد صلاحیت است، نهادی شکل گرفته و احکام فرزندخواندگی و شرایط زوجین و داوطلبان سرپرستی، در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست مصوب 1392/06/31، تعیین شده است.

یکی از مسائلی که در رابطه با فرزند خواندگی اطفال فاقد سرپرست و بدسرپرست، وجود دارد، بحث ارث و میزان سهم الارث فرزند خوانده از پدر و مادر یا افرادی می باشد که این کودکان را به سرپرستی قبول کرده اند.

ماده 861 این قانون، در تعیین موجبات ارث بردن اشخاص از یکدیگر و بهره مندی از سهم الارث، مقرر داشته: موجب ارث دو امر است نسب و سبب منظور از نسب، رابطه خونی میان دو شخص است که در آن، یکی از د


برچسب ها:
آخرین اخبار سرویس:

آیا فرزند خوانده ارث می برد؟

آیا فرزند خوانده ارث می برد؟