مطالب مرتبط:
استقبال اصحاب رسانه از جلسه صمیمی با رییس قوه قضاییه
جلسه اصحاب رسانه با رییس قوه قضاییه بسیار مفید بود
قدردانی رییس کل دادگستری از اصحاب رسانه ملی
دعوت از خبرنگاران  در نشست اصحاب رسانه با رییس قوه قضاییه، اقدام نوآورانه ای بود
حضور همه طیف های سیاسی در دیدار رییس قوه قضاییه با اصحاب رسانه در کنار یکدیگر بسیار جالب بود
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 27 مرداد 1401 ساعت 13:222022-08-18سياسي

استقبال اصحاب رسانه از جلسه صمیمی با رییس قضا


- حضور همه طیف های سیاسی در دیدار رییس قوه قضاییه با اصحاب رسانه در کنار یکدیگر بسیار جالب بود خبرنگار روزنامه اعتماد گفت: بررسی ما در روزنامه اعتماد نشان می دهد بازتاب های رسانه ای قابل توجه و غیر قابل پیش بینی در فضای رسانه ها از این رویداد منعکس شده است که نشان دهنده عملکرد قابل توجه و ارزشمند قوه قضاییه است.

مهدی بیک اوغلی پیرامون نشست اصحاب رسانه با رییس قوه قضاییه گفت: برگزاری نشست و دیدار با اصحاب رسانه از سوی قوه قضاییه یکی از رویکردهای ارزشمندی است که در طی این مدت به اجرا گذاشته شده است.

وی در همین راستا ادامه داد: محتواهایی که در این نشست مطرح شد که محور آن تحولات دستگاه قضایی بود و این بیانگر حرکتی ارزشمند و با اهمیت در راستای اجرای وظایف و رویکردهای جدید قوه قضاییه است.

این فعال رسانه تاکید کرد: در این نشست از همه طیف های سیاسی اعم از اصولگرا، اصلاح طلب و همچنین مستقل در کنار یکدیگر حضور داشتند که نکته بسیاری جالبی بود.

این روزنامه نگار بر ارتباط دو طرفه میان قوه قضاییه و رسانه ها اشاره و افزود: ارتباط با رسانه ها از سوی دستگاه قضایی قطعاً ارزشمند بوده و فضا را برای بازخوردهای مناسب و انعکاس تغییرات در جهت رشد و توسعه جامعه فراهم خواهد کرد.

بیک اوغلی ادامه روند دیدارهای رییس قوه قضاییه با رسانه ها را ارزشمند دانست و تاکید کرد: تقریباً تمام رسانه ها از برقراری ارتباط بین قوه قضاییه و مطبوعات استقبال کردند؛ خصوصاً نشستی که اخیرا برگزار شد.

این رویداد از نگاه رسانه ها بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی با اشاره به مطالبات مردم از قوه قضاییه بیان کرد: از آنجا که اعتماد به عنوان یکی از رسانه های مردمی یکی از اهدافش را برآورد نیازهای جامعه هدفگذاری کرده است لذا برایند پژوهش های این مجموعه نشان می دهد مردم علاقمند هستند تا اجرایی شدن درخواست های خود را در حوزه هایی مانند قوه قضاییه به وضوح مشاهده کنند.

وی افزود: نکته دیگر اینکه مبارزه با فساد از جمله مباحثی است که این روزها به عنوان نقطه عطفی در بسیاری از گزارش ها و حتی گفتگوهای مردم نیز مطرح می شود؛ نکته ای که قوه قضاییه آن را در ساختار خود در نظر گرفته و تلاش دارد آن را اجرایی کند.

این روزنامه نگار به گزاره های ارزشمندی که قوه قضاییه آن را به عنوان شاخص مدنظر قرار داده اشاره و بیان کرد: توجه به خواسته و نیاز مردم در کنار توجه به بخش های دولتی و خصولتی از جمله نکاتی است باید به آن پرداخت شود و به نظر می رسد قوه قضاییه در رویکرد جدید خود به آن توجه و اهتمام ویژه دارد.

بیک اوغلی نقش افکار عمومی را مورد بررسی قرار داد و خاطرنشان کرد: مردم علاقه مند هستند بتوانند با شرایطی بهتری دسترسی به وکیل داشته باشند.

از سوی دیگر افکار عمومی علاقه مند است تا در دادگاه از حضور هیات منصفه که از اقشار مختلف تشکیل شده استفاده کند که بنظر می رسد قوه قضاییه آنها را مد نظر دارد.

جلسه اصحاب رسانه با رییس قوه قضاییه بسیار مفید بود سمیرا عالم پناه خبرنگار خبرگزاری ایلنا که در نشست اخیر اصحاب رسانه با رییس قوه قضاییه حضور داشت، در رابطه با برگزاری این جلسه گفت: از نظر من این جلسه و گفت وگویی که در آن شکل گرفت به شدت مثمر ثمر بود و امیدوارم در ادامه شاهد برگزاری مجدد و ادامه این جلسات باشیم.

از آنجایی که برای اولین بار به مناسبت روز خبرنگار، خبرنگاران رسانه ها نیز در کنار مدیران مسئول به نشست رییس قوه قضاییه دعوت شده بودند عالم پناه با ارائه پیشنهادی گفت: پیشنهاد بنده در رابطه با برگزاری این جلسات این است که خبرنگاران از مدیر مسئولان رسانه جدا شوند، زیرا نگاه و دیدگاه مدیر مسئولان رسانه با خبرنگاران متفاوت بوده و به مسائل به شکل مخصوص به خود نگاه می کنند.

عالم پناه در همین راستا تاکید کرد: به طور معمول مدیر مسئولان رسانه نگاهی کلان به مسائل دارند اما خبرنگاران به جزییات و ظرایف دقت بیشتری دارند که هر کدام بنا به اقتضائات شغلشان به چنین دیدگاهی می رسند.

وی در همین رابطه افزود: به همین دلیل پیشنهاد می کنم که در جلسات آتی خبرنگاران از مسئولان رسانه و دبیران جدا شوند، تا بتوانیم با تمرکز و وحدت نظر بیشتری به مسائل بپردازیم.

خبرنگار حوزه حقوق قضا خبرگزاری ایلنا خاطرنشان کرد: به طور کلی جلسه بسیار مفید بود زیرا نتایج خوبی را به همراه داشت، اگر این سلسله دیدارها تکرار شود بدون شک در هم افزایی و وحدت اهالی رسانه و ارتباط بهتر آنها با قوه قضاییه کمک شایانی خواهد کرد.

تقدیر مدیر مسئول جماران از ابتکار قوه قضاییه در دعوت خبرنگاران و مدیران مسئول در کنار هم محمد علی نادعلی زاده، مدیر مسئول موسسه مطبوعاتی جماران که در نشست اصحاب رسانه با رییس قوه قضاییه حضور داشت، با تشکر از برنامه ریزی قوه قضاییه و حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای برای همراهی خبرنگاران و مدیران مسئول در این نشست، اظهارکرد: این جلسه گامی در راستای تعامل بیشتر بین خبرنگاران و مدیران مسئول و به منظور شنیدن حرف خبرنگاران بود که شایسته تقدیر است.

وی با بیان اینکه در روز خبرنگار باید حرف خبرنگاران شنیده شود، اظهارکرد: البته این منافاتی با حضور مدیران مسئول که خودشان روزی خبرنگار بوده اند در این گونه مراسم ها ندارد.

مدیرمسئول موسسه مطبوعاتی جماران افزود: من خودم را خبرنگار می دانم و به این موضوع افتخار می کنم و به نظرم در روزی که به نام خبر نگاران ثبت شده است آن ها باید احساس کنند بیشترین موقعیت برای صحبت در اختیارشان قرار می گیرد.

رییس قوه قضاییه با دغدغه های خبرنگاران آشنا و نزدیک است/ با وجود اینکه برای نخستین بار خبرنگاران در چنین جلسه ای حضور داشتند اما این حضور بسیار کاربردی بود کمیل نقی پور سردبیر روزنامه ایران در گفت وگو با میزان پیرامون جلسه اخیر رییس قوه قضاییه با اهالی رسانه گفت: از نظر من این نشست و گفتگوی مستقیم رییس قوه قضاییه با اهالی رسانه بسیار مفید بود و مسائلی که مطرح شد برای هر دو طرف بسیار حائز اهمیت بود.

وی در همین رابطه ادامه داد: از نظر من مهمترین اتفاق مثبت این نشست نفس برگزاری آن بود زیرا چنین جلساتی می تواند بسیار هم افزا بوده و در تحکیم روابط بین قوه قضاییه و اهالی رسانه مثمرثمر باشد.

گفتگوی بسیار خوبی بین رییس قوه و اهالی رسانه شکل گرفت و نشان داد که رییس قوه قضاییه با دغدغه های خبرنگاران آشنا و نزدیک است.

نقی پور با اشاره به کیفیت خوب برگزاری این نشست اظهار کرد: این جلسه هم از لحاظ نوع برگزاری و هم از لحاظ مباحثی که در آن مطرح شد قابل بررسی است، با وجود اینکه برای نخستین بار خبرنگاران در چنین جلسه ای حضور داشتند اما این حضور بسیار کاربردی بود.

سردبیر روزنامه ایران در همین رابطه تاکید کرد: اینکه خبرنگاران برای اولین بار در چنین جلسه ای حضور داشتند از این حیث مهم بود چرا که کار اصلی بخش خبر را خبرنگاران انجام می دهند، البته این به معنای کم اهمیت جلوه دادن مدیر مسئولان نیست، موضوع این است که خبرنگاران بسیار نزدیکتر با مسائل و مشکلات روبرو می شوند و می توانند آنها را با دقت نظر بیشتری بررسی کنند.

نقی پور در همین راستا خاطرنشان کرد: مدیر مسئولان رسانه دغدغه های مدیریتی دارند و نگاهشان به موضوعات کلان است که خودش بسیار مهم است، اما خبرنگاران موضوعات را جزیی تر پیگیری می کنند که به همین جهت دعوت از اهالی رسانه و خبرنگاران در این جلسه بسیار مهم بود.

حضور همزمان مدیران رسانه ها و خبرنگاران در نشست با رییس قوه قضاییه باید به الگویی برای سایر نهادها تبدیل شود محمد امین میرزایی نیز در خصوص دیدار رییس دستگاه قضا با مدیران عامل و تعدادی از خبرنگاران رسانه های کشور به مناسبت روز خبرنگار با بیان اینکه نقش مدیران رسانه در جایگاه تصمیم گیری و تصمیم سازی دارای اهمیت است، افزود: اما این خبرنگاران هستند که باید این سیاست ها و نگاه ها را اجرایی کنند.

مدیرعامل خبرگزاری برنا به عنوان کرد: برگزاری این مدل جلسه رییس قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان حاکمیتی با حضور تصمیم گیران و مجریان سیاست های رسانه ها در کنار هم را می توان برای سایر دستگاه های که تصمیم به برگزاری اینگونه جلسات دارند الگو قرار داد.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - اصحاب رسانه - رسانه - قضایی - رییس قوه قضاییه - روزنامه اعتماد - ارزشمند - اصحاب - نشست - روزنامه - اعتماد - رییس - قابل - دستگاه قضایی - سیاسی - دیدار - فعال رسانه - اصلاح طلب - نشان - اجرا - رسانه ای - پیش بینی - رسانه ها - برگزاری - خبرنگار - دستگاه - عملکرد - بازتاب - رویداد - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
سیدحسن خمینی: گفت وگو تنها راه برون رفت از بن بست های اجتماعی است

انسان قرون وسطایی چگونه بود؟

انتقاد بسیج دانشجویی شریف از وزیر علوم و حضور نیروهای امنیتی در دانشگاه/ضرغامی: اجمالا مشغول بچه های ‎دهه ی هشتادی خودمان شدیم/وزیر ارشاد: فوت یک دختر خوب کُرد را بهانه کردند که ایران را دچار التهاب کنند/وزیر نفت: جریان صادرات نفت بدون مشکل است

استاندار هرمزگان: انتقام خواهیم گرفت

استاندار کردستان: مهسا امینی کد و رمزی برای آشوب بود

صحبت های پیمان جبلی پس از یک ساله شدن ریاستش در صدا و سیما

وضعیت فرش ایرانی در دوره قاجار/ کهنه نیست؛ فقط 16 سال کار کرده!

عموی نیکا شاکرمی : شکایت کرده ایم/ تشخیص اولیه این است که از بلندی پرت شده

عکس | همکاری باورنکردنی دو زنبور برای باز کردن در نوشابه را ببینید!

تایید سازمان امور استخدامی شرط برگزاری آزمون معلمان مهرآفرین

استخدام کارشناس شبکه در شرکت ژرف پویان توس در خراسان رضوی

استخدام مهندس شیمی در شرکت نیکان پارس گداختار در سمنان

هزار بلوچ اهل سنت که مدافع حرم شدند+فیلم و تصاویر

فیلم | چگونه نماز را برای کودکان خوشایند کنیم؟

استاندار کردستان: مهسا امینی کد و رمزی برای آشوب بود

ایران رتبه دوم فیلترینگ اینترنت در دنیا!

مقصر اصلی حوادث زاهدان مشخص شد؟

شاخص منفی وعده های بورسی؛ دولت از شعار دادن دست بردارد| دست های پشت پرده حقوقی ها

قانون مدیریت پسماند؛ قانونی برای تفکیک زباله ها از مبدا

پاسخ ایران به بیانیه مشترک گروهی از کشورها در شورای حقوق بشر درباره مرگ مهسا امینی

فال ابجد 13 مهر 1401/ فال ابجد امروز چهارشنبه 13 مهر 1401

چرا بعضی افراد تا حالا کرونا نگرفتند؟

استخدام 5 عنوان شغلی در شرکت پاک فام جم در خراسان رضوی

دعوت شورای تبلیغات اسلامی قم به مراسم تشییع پیکر شهید زاهدلویی

ضرغامی: دنیا دوست دارد ایران را ببیند، دشمن نمی گذارد

گره گشایی 350 مسئله حوزه بانوان در «مهرواره با نور» خراسان شمالی

استخدام کارمند اداری با بیمه در شرکت هنر تاسیسات در البرز

ترتیل صفحه 561 قرآن/ کافران و مؤمنان+فیلم، متن و مفاهیم

ایران، رتبه دو فیلترینگ در جهان

استخدام بازاریاب دستگاه کارتخوان در شرکت فناوران دانش کوثر در قزوین

عمده موقوفات فارس به رفع نیازهای درمانی و خیرات اختصاص دارند

روایت رییس دانشگاه شریف از «قول مسئولان امنیتی » درباره دانشجویان بازداشتی این دانشگاه

خون شهدای امنیت، فتنه دشمنان را ناکام گذاشت

اوقات شرعی دوازدهم مهر ماه در سمنان

ییسی: آماده استفاده از همه ظرفیت های خود برای صلح و رفاه منطقه ای و جهانی هستیم

دوره های آموزشی پاییزه ویژه مبلغان برگزار می شود

بیان آموزه های دفاع مقدس به معنای جنگ طلبی نیست

روایت رییس دانشگاه شریف از «قول مسئولان امنیتی » درباره دانشجویان بازداشتی این دانشگاه

توزیع 4300 تن آسفالت در 3 ماهه دوم سال جاری در منطقه یک قم

در دیدار امیرعبداللهیان با سفیر ایران در زیمبابوه چه گذشت؟

صنعت دریایی با ادامه قانون خدمات کشوری نابود می شود

رویکرد گزینشی و انتشار اطلاعات نادرست یکی از تهدیدهای جدی برای ارتقای حقوق بشر است

ببینید | دشمنان دوران پهلوی را دوست دارند؛ گاو شیرده و مطیع اوامر!

تاکید نماینده ولی فقیه در استان بر ترویج فرهنگ وقف

تلاش برای حل بحران آب بدون اصلاح الگوی مصرف، آب در هاون کوبیدن است

برخورد با دستگاه های متخلف در اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

ویدئو | بازدید مدیرکل صداوسیما استان از موسسه فرهنگی شهرآرا

اینفوگرافیک/ کارنامه سیاه‍ فیلترینگ در سال 1401/ دولت های احمدی نژاد، روحانی و رییسی گذشته چه عملکردی در فیلترینگ داشته اند؟

کشور های متجاوز مسئول شکست آتش بس در یمن هستند

حیات عبادی امام عسکری(ع) در شرایط سخت زندان بی نظیر است

گزارش سفیر ایران در زیمباوه به وزیر امور خارجه

خشونت و بی نظمی مخل امنیت و آسایش مردم بوده و حقوق ملت را نقض می کند/ از صدور بیانیه عجولانه خودداری کنید

هشدار تند یک رسانه درباره اعتراضات

برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج مساجد قم

وزیر اطلاعات: دسیسه دشمن با شکستی مفتضحانه روبرو می شود

ویدئو | آیین تقدیر از گروه های جهادی برتر استان خراسان رضوی برگزار شد

رییس قوه قضاییه: تظلم خواهی هیچ فردی در کاغذخردکن نمی رود | قرادادهای دولتی باید در زمره مستحکم ترین و متقن ترین قراردادها باشند

استخدام مدیر تضمین کیفیت در کاشی پارسی در قزوین

گفت وگوی تلفنی سرلشکر باقری با وزیر دفاع آذربایجان

همکاری باورنکردنی دو زنبور برای باز کردن در نوشابه را ببینید!

زنان دوست دارند این جملات رابشنوند | جملاتی که زنان دوست دارند بشنوند

موقوفات سرمایه گذاری در فارس گسترش یابند

تغییر سرنوشت ایران، رویا و خیالی خام است

دشمن تمامیت ارضی و امنیت کشور را نشانه رفته است

هیچ متهم امنیتی بلاتکلیفی در سمنان وجود ندارد

پاسخ ایران به بیانیه مشترک گروهی از کشورها در شورای حقوق بشر درباره مرگ مهسا امینی

چپ ها متوقف می شوند؟ /ترامپ برزیلی بازی را به راند دوم کشاند

مهدی مریزاد همایش روز جهانی دریانوردی

دشمن تمامیت ارضی و امنیت کشور را نشانه رفته است

دانشگاه را حجامت کنید | وقت پاکسازی دانشگاه های نظام اسلامی رسیده است

تاکید برحفظ وحدت و انسجام اسلامی دربین فرق ومذاهب

تصویب جزییات طرح ساماندهی در کمیسیون اجتماعی مجلس/ طرح به صحن می رود

رییسی در گفتگو با گوترش: آزادی دو زندانی امنیتی، گواه رویکرد تعاملی ایران است

دعوت شورای تبلیغات اسلامی قم به مراسم تشییع پیکر شهید زاهدلویی

واکنش جان کربی به تهدیدات اتمی پوتین

ایجاد نقش آفرینی فرهنگ سازانه مؤسسات قرآنی در فارس

رییسی در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان ملل: رویکردجمهوری اسلامی تعاملی است

امیرعبداللهیان: طرف آمریکایی اکنون با درک بهتری در تبادل پیام ها حضور دارد

واکنش به اظهارات منتسب به مدیر حوزه های عملیه درباره آتش زدن عبا و عمامه

زیر پوست فیلتر VPN

سواحل جاسک در فقر کامل در حوزه دریا| مرکز امنیت دریایی مشترک بین ایران، عمان و پاکستان ایجاد می شود

رییس جمهور عراق: همه در برابر عبور از بحران مسئول هستیم

مطالبه جدی ایران از آمریکا درباره زندانیان

استخدام صندوقدار و سالن کار در یک رستوران معتبر در تهران

رسانه های سعودی دنبال هرج و مرج در ایران هستند/ ناقضان حقوق بشر از «آزادی» حرف می زنند!

تماس تلفنی رییسی با گوترش

دعوت الجزائر از گروه های فلسطینی به نشست گفت وگوی ملی

دادستان قزوین: بسیاری از بازداشت شدگان آزاد شدند

نخبگان هوشیار و روشنگر باشند

ایران، رتبه دو فیلترینگ در جهان

توطئه های از پیش طراحی شده با شکستی مفتضحانه روبرو می شود

تبیین ابعاد فتنه اخیر از زبان نماینده ولی فقیه در سپاه

سال تحصیلی مدارس علمیه بانوان خوزستان آغاز شد

رییس دانشگاه شریف:مسئولان امنیتی قبول کردند کسانی که خطای جدی داشته اند، براساس پروتکل های دانشگاه به وضعیت آن ها رسیدگی شود

رییسی در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان ملل: رویکردجمهوری اسلامی تعاملی است

گفت وگوی تلفنی سرلشکر باقری و وزیر دفاع جمهوری آذربایجان

برکات و دستاوردهای وقف فرهنگی در جامعه تبیین شود

بیانیه جدید خانواده مهسا امینی: معرفی 12 پزشک برای بررسی علت مرگ مهسا/ بدون حضور این پزشکان نظریه پزشکی قانونی را نخواهیم پذیرفت

ضرغامی: دنیا دوست دارد ایران را ببیند، دشمن نمی گذارد

«ذوالقدر» دبیر مجمع تشخیص ماند

استقبال اصحاب رسانه از جلسه صمیمی با رییس قضا

استقبال اصحاب رسانه از جلسه صمیمی با رییس قضا