مطالب مرتبط:
اجرای دو طرح پدافندی انتقال آب تا ساعاتی دیگر
علت تأخیر انتقال پیکر هوشنگ ابتهاج چیست؟
محدودیت ترافیکی جاده کرج - چالوس و آزادراه تهران – شمال
اجرای طرح دارویار در خراسان جنوبی/ انتقال یارانه دارو به انتهای زنجیره مصرف
علت تأخیر انتقال پیکر هوشنگ ابتهاج چیست؟
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 26 مرداد 1401 ساعت 23:022022-08-17سياسي

طرح انتقال نمایشگاه ها از تهران متوقف شد/پشت پرده نمایشگاه های ترافیکی پایتخت چیست؟


برگزاری نمایشگاه، چمران را دوباره قفل کرد.

مردم ساعت ها در ترافیک گرفتار شدند.

سال گذشته بود که شورای شهر طرح انتقال نمایشگاه ها به شهر آفتاب را مصوب کرد اما رییس کمیسیون حمل و نقل شورا می گوید که فرمانداری مصوبه را متوقف و اشکالاتی به آن گرفته است.

- گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سال هاست که برگزاری نمایشگاه در  نمایشگاه بین المللی واقع در بزرگراه چمران  باعث بروز ترافیک در بزرگراه های اطراف می شود و شهروندان ساعت های زیادی را در ترافیک گرفتار هستند.

مشکل برگزاری نمایشگاه ها در داخل شهر از دهه هفتاد آغاز شده و قرار بود که تدابیری برای عدم برگزاری نمایشگاه ها در داخل شهر انجام شود.

در دوره محمد باقر قالیباف در شهرداری تهران" شهر آفتاب در جنوب تهران ساخته شد تا نمایشگاه های پر مخاطب به نمایشگاه های شهر آفتاب منتقل شود  اما این امر به درستی رخ نداد و همچنان نمایشگاه های پرمخاطب در نمایشگاه بین المللی در حال برگزاری است.

آذر سال گذشته شورا طرح انتقال نمایشگاه ها را مصوب کرد در آذر سال گذشته اعضای شورای شهر تهران با 20 رای موافق طرح الزام شهرداری به انتقال نمایشگاه بین المللی شهر تهران به مجموعه نمایشگاه های نمایشگاهی شهر آفتاب را تصویب کردند.

طرح برای بررسی به فرمانداری رفت اما در فرمانداری متوقف  و اشکالاتی به آن وارد کرده اند.

مصوبه شورای شهر مبنی بر الزام شهرداری برای انتقال نمایشگاه شهر آفتاب در فرمانداری تهران تایید نشد/برگزاری جلسه برای رفع ایرادات شکلی مصوبه سید جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: مصوبه شورای شهر مبنی بر الزام شهرداری برای انتقال نمایشگاه شهر آفتاب در فرمانداری تهران تایید نشده است.

وی با تاکید بر این موضوع که با مسئولان مربوطه قرار است جلساتی برگزار شود تا ایرادات شکلی این مصوبه برطرف شود، گفت: متاسفانه دولت ایراداتی به این مصوبه گرفته است و قرار است که طی جلساتی این مشکلات برطرف شود.

تشکری هاشمی ادامه داد: نمایشگاه بین المللی تهران در حد بزرگراه چمران و سئول است فضای که در آنجا موجود است محدود بوده و حتی مشکل پارک خودرو وجود دارد.

هر ساله حال شاهد هستیم که به دلیل برگزاری نمایشگاه های متعدد ترافیک شدیدی در این محدوده ایجاد و باعث بروز مشکل برای ساکنین منطقه و خودروهای عبوری می شود.

وی با تاکید بر این موضوع که این مشکل از  دهه 70 آغاز شده است، گفت: بارها در این زمینه هشدار داده شده بود و حتی در دوران قالیباف قرار شد که نمایشگاه شهر آفتاب ساخته شود تا نمایشگاه ها به آن به این مکان منتقل شود.

نمایشگاه شهر آفتاب با تجهیزات لازم ساخته شد .

نمیدانم شاید  به دلیل کج سلیقه ای برخی از مدیران نمایشگاهی همچنان نمایشگاه ها در داخل شهر برگزار و باعث بروز مشکل برای شهروندان می شود.

خواستاریم که نمایشگاه ها به شهر آفتاب منتقل شود/اهدیم که چندی پیش برگزاری نمایشگاه ساختمان باعث بروز ترافیک شدید شد عضو شورای شهر تهران گفت: با مسئولین برگزاری نمایشگاه جلساتی برگزار شده و خواستار این شدیم که نمایشگاه ها به شهر آفتاب منتقل شود البته آنها هم قبول دارند که این نمایشگاه ها باعث بروز ترافیک می شود اما به هر حال باز هم نمایشگاه های پرمخاطب را برگزار می کنند و شاهدیم که چندی پیش برگزاری نمایشگاه ساختمان باعث بروز ترافیک شدید در این محدوده شده بود.

وی ادامه داد: به هر حال به دنبال این هستیم که اشکالات شکلی مصوبه شورای شهر در خصوص انتقال نمایشگاه ها به شهر آفتاب را برطرف کنیم و در این زمینه قرار است جلساتی با مسئولین دولتی برگزار شود مدیریت شهری در یک سال گذشته همه تلاش خود را برای کاهش ترافیک انجام داده است و حتی شورای شهر مصوبه ای داشت که نمایشگاه های پرمخاطب به محل دائمی شهرآفتاب منتقل شود اما تا این لحظه این امر رخ نداده و مدیران برگزاری نمایشگاه ها هنوز این امر را نپذیرفتند و همچنان نمایشگاه های پر مخاطب در داخل شهر برگزار و باعث بروز ترافیک سنگین در شهر می شوند.

 آرامش مردم و راحتی آنها برای ما اهمیت دارد/نباید برگزاری نمایشگاه برای مردم مشکل ساز شود مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در خصوص  وضعیت ترافیکی شهر تهران به دلیل برگزاری نمایشگاه، ها می گوید: شورای شهر تهران هر کاری که از دستش بر می آمده انجام داده است.

گفته چمران، آرامش مردم و راحتی آنها برای ما اهمیت دارد ما مخالف نمایشگاه نیستیم بلکه می گوییم نمایشگاه برای مردم مشکل ساز نشود زیرا ترافیک این نمایشگاه در تمام شهر وجود دارد.

وی تاکید کرد که  به هیچ وجه موافق برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در نمایشگاه بین المللی نیستیم، افزود: علاوه بر مصوبه شورای شهر، مصوبه هیأت دولت نیز برای عدم برگزاری این نمایشگاه وجود دارد.

نمایشگاه شهر آفتاب آماده است مردم نباید زجر بکشند به گفته چمران، نمایشگاه شهر آفتاب آماده است مردم نباید زجر بکشند می توان نمایشگاه ها را در شهر آفتاب برگزار کرد ممکن است کسب درآمد در آنجا کم شود اما برای درآمد نباید مردم را در منگنه گذاشت.

اگر انتقال نمایشگاه رخ ندهد ما مجبور هستیم کار دیگری کنیم مانند سالی که یک کامیون خاکروبه مقابل نمایشگاه خالی کردیم و اجازه ندادیم برگزار شود.

ورودی صداوسیما در مکان نامناسبی قرار دارد البته پلیس معتقد است که دلیل ترافیک چند روز گذشته شهر تهران دلایل دیگری هم داشته  و رییس پلیس راهور تهران بزرگ" گفت: ترافیک در مسیر نمایشگاه تهران به دلیل ترافیک سرویس کارکنان صداوسیماست.

ورودی صداوسیما در مکان نامناسبی قرار دارد.

همچنان بسیاری از نمایشگاه های پرمخاطب در نمایشگاه بین المللی برگزار می شود البته شنیده شده که  قرارداد هایی هم برای برگزاری نمایشگاه ها در شهر آفتاب بسته شده است.

 قرارداد برگزاری حدود 40 نمایشگاه را در مجموعه شهر آفتاب منعقد کردیم  تقدسی نژاد مدیر عامل شهر آفتاب بر ضرورت انتقال نمایشگاه های پرمخاطب از نمایشگاه بین المللی در محدوده سئول به شهر آفتاب تاکید می کند و می گوید" بر این اساس وارد عمل شدیم و قرارداد برگزاری حدود 40 نمایشگاه را در مجموعه شهر آفتاب منعقد کردیم که عمدتا تاریخ برگزاری این رویدادها در نیمه دوم سال جاری بوده است.

  به گفته این مقام مسوول ،متاسفانه از حدود دو سه ماه پیش مواجهه جدی را از طرف سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه ها در این زمینه شاهد هستیم.

شرکت ها و صنایعی که برای برگزاری رویدادهای نمایشگاهی شان با شهر آفتاب قرارداد منعقد کرده اند با کارشکنی هایی مواجه می شوند و همین موضوع سبب شده است تا شرکت ها و طرف های قرارداد با شهر آفتاب از ترس لغو مجوز فعالیت شان پا پس بکشند و نمایشگاه هایشان را در محل نمایشگاه بین المللی تهران (سئول) برگزار کنند.

تقدسی نژاد با بیان اینکه برخی از این صنایع و برگزار کننده ها از اصناف مختلف، ضمن بازدید از امکانات فوق العاده شهر آفتاب بلافاصله با ما قرارداد بستند، از ادامه کارشکنی ها به رغم مصوبه شورای شهر خبر داد و گفت: برای مثال یکی از انجمن ها که نمایشگاهش از رویدادهای پرمخاطب به شمار می آید، بعد از برگزاری چندین نمایشگاه در نمایشگاه تهران اعلام کرد که می خواهد دوره بعدی نمایشگاه را در شهر آفتاب برگزار کند و بر همین اساس برای برپایی این رویداد در مجموعه شهر آفتاب برای دی ماه به توافق رسیدیم.

اما یکی از شرکت هایی که به تازگی تاسیس شده و هیچ تجربه نمایشگاهی ندارد در برابر انجمن نمایشگاهی قرار گرفته و به همه استانداری ها و شهرک های صنعتی نامه زده است که شهر آفتاب محل برگزاری این نمایشگاه نیست.

حتی تبلیغات برگزاری این نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی واقع در سئول را هم شروع کرده اند که مبادا این رویداد به شهر آفتاب منتقل شود.

وی ادامه داد: بعضی از صاحبان صنایع، شرکت ها و انجمن ها از ترس لغو مجوز فعالیت و برگزاری نمایشگاه قید همکاری با شهر آفتاب را می زنند و نمایشگاهشان را در تهران برگزار می کنند.

برخی دیگر از شرکت ها و انجمن ها هم که با ما قرارداد دارند برای ادامه فعالیت شان قراردادهای خود را با شهرآفتاب لغو می کنند.

بر اساس این گزارش،  برگزاری نمایشگاه بین المللی گره برگزار چمران  و بزرگراه ها مرتبط را کور کرد نمایشگاهی که بارها مدیریت شهری با برپایی آن مخالفت کرده است.

نمایشگاه بین المللی تهران در 85هکتار با 4 در ورودی ظرفیت حداکثر 2هزار پارکینگ دارد؛ درحالی که تعداد مراجعات بسیار بیشتر از این عدد است و همین موضوع باعث بروز ترافیک در تهران می شود.

نمایشگاه صنعت ساختمان مخاطب خاص خودش را دارد و در ساعات برگزاری حجم ترافیک زیادی را در این محدوده جذب می کرد و به قدری مراجعات زیاد بود که پارکینگ ها پاسخگو نبود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: نمایشگاه - برگزاری نمایشگاه - برگزاری - شهر آفتاب - ترافیک - نمایشگاه بین المللی - محمد باقر قالیباف - تهران - آفتاب - بزرگراه - انتقال - گرفتار - باقر قالیباف - رییس کمیسیون - عدم برگزاری - متوقف - چمران - بین المللی - جنوب تهران - فرمانداری - شورای شهر - دهه هفتاد - داخل - ساعت - شورا - حمل و نقل - شهروندان - خبرگزاری - مصوب - قرار بود

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مهندس عمران در یک شرکت معتبر بین المللی در اصفهان

استخدام کارمند اداری و مسئول Hse در شرکت بیوگونگ تکنیک آسانبر /خراسان رضوی

این بدحجاب با بقیه بدحجاب ها فرق دارد؟

استخدام طراح وب سایت (وردپرس) در شرکت رایان آی تی از تهران

استخدام حسابدار با بیمه در فروشگاه فرش ژاله در قزوین

استخدام کارشناس شیمی با بیمه تکمیلی در شرکت صنایع تاک هامون در سمنان

استخدام آبدارچی با بیمه در شرکت مهیاسیستم طب در تهران

حسابرسی صورت های مالی سال 99 شروع شد | استقرار حسابرسان در مناطق 22 گانه شهرداری تهران

وزیر کشور: ایران اسلامی ضربه محکمی بر گروهک های تروریستی وارد خواهد کرد

ضربه امنیتی اغتشاشات به مردم سیستان و بلوچستان

استخدام نگهدار کودک و سالمند و نیروی خدماتی در فارس

رهبر و خواننده ایرانی روی صحنه مشهورترین سالن اپرای جهان

چراغ اول برجام روشن شد:آزادی نمازی ها به ازای هفت میلیارد دلار

عضویت ایران در سازمان شانگهای به معنای شکست ابزارهای تحریم است

استخدام فروشنده عطر با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش در تهران

استخدام حسابدار و خزانه دار در گروه صنعتی فولاد کاربین در تهران

ممکن است روزی فرا زمینی ها به سیاره ی ما حمله کنند؟! + جزییات

روشنگری مبلغان خنثی کننده توطئه دشمن است

جزییاتی از ساخت قطعه موسیقی معروف «قاسم هنوز زنده است»

پنجره واحد شهرداری تهران

سپاه سیستان و بلوچستان هشدار داد

مریم برادران: قلب ما برای ذره ذره این خاک می تپد و حفظ مرزهای ایران قابل معامله نیست

انتخاب استاندار فارس به عنوان رابط اتحادیه تشکل های قرآنی با دولت

تجمعات امروز در تهران چگونه گذشت؟ | روایت خبری دولت از تجمعات امروز

افشاگری احمدی نژاد: طرحی درست کردند که فضای مجازی را محدود کنند+فیلم

استخدام پذیرشگر شیفت شب در اقامتگاه سنتی پنج دری در فارس

افزایش بازداشت ها و صدور احکام ظالمانه در عربستان/وزیر کشور درباره ناآرامی های اخیر کشور به مجلس توضیح می دهد

شفاف سازی صورت های مالی اتحادیه تشکل های قرآنی برای استان ها

ناآرامی در برخی نقاط زاهدان

استخدام نظافتچی و کارشناس لجستیک در شرکت تولیدی شیرآلات بهداشتی راسان

استخدام برنامه نویس مسلط به Javascript از تهران و البرز

استخدام مهندس شیمی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت آذر روان ساز

استخدام انباردار با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت فراگیر پخش دماوند در گیلان

ویدئو | حامیان اغتشاش در آلمان به مهناز افشار رحم نکردند

آزادسازی هم زمان زندانیان آمریکایی و میلیاردها دلار پول بلوکه شده ایران

حمله کیهان به سلبریتی ها؟

گلریز: سلبریتی ها مرگ خانم امینی را بهانه ای برای اقامت کشورهای خارجی کرده اند

دستور رییس جمهور برای ایجاد دبیرخانه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44

عضویت در شانگهای یک فرصت طلایی است

اگر گوش شنوایی هست!

برای ما دموکرات ها با جمهوری خواهان فرق ندارند، در هر حال تحریم ها بیشتر می شود

جلسه سران قوا درباره وقایع اخیر کشور

خبر جنجالی از برزیل | چه کسی پیروز می شود؟

آذری جهرمی با انتشار این عکس فیلترینگ را به سخره گرفت!

دو زندانی آمریکایی آزاد می شوند/ آزادسازی میلیاردها دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران

استخدام کارمند تولید با بیمه و سرویس در طاها قالب توس در خراسان رضوی

استخدام منشی آشنا به حسابداری با بیمه در شرکت پویا طرح آروین در شهر قدس

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت بازرگانی بنماری در فارس

استخدام مسئول دفتر با بیمه و پاداش در شرکت مالتان دیزاین در جردن

معاون سیاسی دفتر روحانی به رییسی: مردمی بودن به رسم است نه نام و نمایش

گزارش میدانی از وضعیت حوالی دانشگاه تهران در روز شنبه

توصیه یک مداح و منبری به تجزیه طلبان/ قدرت مردم در انقلاب اسلامی را امتحان نکنید

مقایسه آماری معنادار نماینده مجلس برای اثبات ناکارآمدی محدودسازی فضای مجازی

میرباقری: جنگ امروز علیه ایران رسانه ای است؛ آن هم در فضای مجازی که دست غرب است

ببینید | کنایه سنگین کارشناس صداوسیما به ماجرای مهاجرت فرزند انسیه خزعلی

عامل شهادت معاون اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان به هلاکت رسید

در عروسی لاکچری حنیف عمران زاده چه خبر بود؟ / تصاویر لو رفته

استخدام نگهبان با بیمه در یک شرکت معتبر در نیاوران

استخدام کارشناس ارشد صنایع با بیمه و پاداش در شرکت پرتو اکسیژن کرج در البرز

سرنوشت پلیس های امنیت اخلاقی در کشور های اسلامی مشترک است؟

جایگزین پیام ‎رسان های خارجی پیدا شد؟

عاشقانه های مدافعان حرم به چاپ سوم رسید

ابوالقاسمی: آشوبگران داعشی های خوش پوش هستند/ تجزیه طلبان خائن به وطنند

استخدام مشاور ثبت شرکت و برند با بیمه در ثبت آگاه در تهران

استخدام نظافتچی و آبدارچی با بیمه و پاداش در شرکت سرامیک فاوانیا در تهران

ترتیل صفحه 559 قرآن/ زن در اسلام+فیلم، متن و مفاهیم

تقویم و اوقات شرعی یکشنبه دهم مهر 1401

بیانیه جمعی از زنان انقلابی در محکومیت اغتشاشات اخیر

خروج ارتش از بهشت زهرا(س)

ببینید | مصاحبه پسرخاله مهسا امینی با خبرگزاری دولتی فرانسه با لباس و پرچم کومله!

کشف محموله فوق سنگین سلاح و مهمات جنگی در سیستان و بلوچستان

به پشت بخوابیم بهتر است یا به پهلو؟

قدردانی سران قوا از بصیرت، زمان شناسی و مرزبندی هوشمندانه مردم

ویدئو/ اظهارات عجیب در صدا و سیما؛ مادر فیلتر می کند، پسر وی پی ان می فروشد؛ خجالت نمی کشید؟

اظهارات آیت الله هاشمی؛ 10 سال قبل/ جوانانی را که بدبین شده اند، نمی شود دوباره به آسانی قانع کرد

استخدام منشی در شرکت سهند فراز دیبا گستر در البرز

جزییات تجمع در دانشگاه تبریز؛ تجهیزات بسیج در اختیار معترضان | دانشجویان با مدیریت پلیس متفرق شدند

تصاویر/ مراسم دومین سالگرد آیت الله ممدوحی عضو فقید جامعه مدرسین در قم

آیت الله فاضل لنکرانی: هدف نهایی دشمنان مقابله با اصل دین است

ادعای سازمان ملل در رابطه با خروج باقر نمازی از ایران و آزادی سیامک نمازی

هنوز جنایت های پهلوی و ترور 17 هزار ایرانی از یادمان نرفته است

ارائه خدمات مشاوره به قرآن آموزان در مرکز قرآن و حدیث حرم حضرت معصومه (س)

ادعای سازمان ملل: باقر نمازی ایران را ترک کرد و سیامک نمازی آزاد شد

تصاویر/ مراسم مشترک آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خواهران و جامعه الزهرا(س)

فرمانده کل سپاه: انتقام خون شهدای زاهدان در دستور کار ما قرار دارد

تصاویر جنجالی از مهران مدیری به محض رسیدن به تهران

مهاجری: آقای رییس جمهور! برای آرام کردن کشور، فرمان را دست خودتان بگیرید

تحلیل وزیر ارشاد دولت اصلاحات از اغتشاشات اخیر

تصاویر/ نشست خبری معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه(افتتاحیه طرح امین)

سخنگوی سازمان ملل: باقر نمازی ایران را ترک کرد و سیامک نمازی آزاد شد

سید حسن نصرالله: غوغای کشور های غربی به دلیل مرگ مبهم خانم مهسا امین

تصاویر/ دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با آیت الله اعرافی

گزارش «ایرنا» از تجمعات پراکنده در تهران و برخی از شهرها

احکام تقلید| در چه احکامی باید تقلید کرد؟/ مرجع تقلید باید چه شرایطی داشته باشد؟

استخدام کارشناس بالینی در شرکت احیا گستر طب فرایند در تهران

استخدام کارپرداز در شرکت پارس کرون در تهران

استخدام آبدارچی در مجموعه مکتاف در تهران

دانش آموزان تیزهوش در مناطق کم تر برخوردار شهری و کشور حمایت ویژه شوند

هفته فرهنگی همراه با «مدافعان حریم خانواده» در مشهد + عکس

تصاویر/ دیدار رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با آیت الله اعرافی

طرح انتقال نمایشگاه ها از تهران متوقف شد/پشت پرده نمایشگاه های ترافیکی پایتخت چیست؟

طرح انتقال نمایشگاه ها از تهران متوقف شد/پشت پرده نمایشگاه های ترافیکی پایتخت چیست؟