موضوعات داغ: - لوازم خانگي - ايران استخدام - رياست جمهوري - بازار لوازم خانگي - آگهي هاي استخدامي - سرمربي استقلال - نسرين مقانلو - توليدكنندگان ايراني - سرمربي تيم استقلال - استاديوم فوتبال - محمد حسين صفارهرندي - ترور شهيد سليماني - شركت واحد - مراجع عظام تقليد - والدين - سند برآورد نيروي انساني - پلنگ جويبار - سوپر ليگ چين - خودرو فوتباليست - جام ملت هاي آسيا 1972 - پانزدهمين جشنواره موسيقي جوان - سعيد شيريني - ازمون استخدامي

مطالب مرتبط:
بیانیه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران؛ رییس دانشکده فضای رعب و وحشت ایجاد کرده است
ثبت نام گروه جهادی دانشگاه علامه برای اعزام به مناطق محروم استان تهران اعلام شد
واکنش رییس شورای شهر به برگزاری نمایشگاه در تهران | شاید مجبور شویم با تخلیه خاکروبه مانع فعالیت نمایشگاه شویم
حفظ جایگاه نخست ملی دانشگاه تهران در رتبه بندی «شانگهای»
واکنش رییس شورای شهر به برگزاری نمایشگاه و ترافیک در تهران | شاید مجبور شویم با تخلیه خاکروبه مانع فعالیت نمایشگاه شویم
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 25 مرداد 1401 ساعت 18:422022-08-16سياسي

رییس دانشگاه تهران: مفاخر ادبی باید در «دهخدا» احساس راحتی کنند/ هجمه علیه «زمردی» هم قابل قبول نیست


رییس دانشگاه تهران ضمن حضور در مراسم معارفه رییس موسسه لغت نامه دهخدا و مرکز آموزش بین المللی زبان فارسی، هجمه ها علیه حمیرا زمردی را غیرقابل قبول دانست و بر حمایت خودش از او تاکید کرد.

- ، مراسم معارفه رییس موسسه لغت نامه دهخدا و مرکز آموزش بین المللی زبان فارسی با حضور سیدمحمد مقیمی رییس دانشگاه تهران و جمعی از اساتید برجسته ادبیات کشور برگزار شد.

در این برنامه حمیرا زمردی رییس جدید این موسسه معرفی شد اما محمود بی جن خان رییس پیشین این موسسه حضور نداشت.

مقیمی در این مراسم طی سخنانی بیان داشت: موسسه دهخدا یک موسسه ملی است که فعالیت آن در گستره بین المللی قرار دارد.

کمتر نهادی در کشور داریم که از چنین جایگاهی برخوردار باشند.

همان طور که در عنوان موسسه هم ذکر شده است، موسسه دهخدا دو ماموریت اساسی دارد؛ یکی مربوط به لغت نامه مرحوم علامه دهخدا است و دیگری آموزش زبان فارسی که بنده معتقدم باید گفت آموزش و ترویج زبان فارسی.

وی ادامه داد: در هر دو بخش ظرفیت هایی وجود دارد که آن طور که شایسته این مجموعه است، بهره برداری نشده است.

در ابتدای مسئولیتم در دانشگاه تهران، وقتی بخش های مختلف را رصد می کردم به موسسه دهخدا رسیدم.

منطق حکم می کند که این مجموعه پیوند نزدیکی با دانشکده ادبیات ما داشته باشد و زمانی که سیر تحولی آن را نگاه می کنید می بینید که به عنوان زیرمجموعه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران فعالیت می کند.

او با اشاره به برخی کاستی ها در دوران رییس پیشین موسسه دهخدا گفت: بررسی های بیشتر من نشان داد که این ارتباط نه تنها ساختاری نیست، بلکه آن طور که شایسته است، محتوایی هم نیست و ارتباط صحیحی بین این دو وجه برقرار نشده است به همین دلیل هم هست که تاکنون آن طور که شایسته است از ظرفیت های پژوهشگران، اساتید و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی خودمان در این فضای علمی- تحقیقاتی استفاده نکرده ایم.

بنده معتقدم که اگر از نظر ساختاری ارتباطی وجود ندارد، ارتباط محتوایی حتما باید توسط محقق ایجاد شود.

بنابراین بعد از انتصاب آقای دکتر سیف به ریاست دانشکده ادبیات از ایشان خواستم در این زمینه بررسی های لازم را بکنند و عملکرد فعلی موسسه مورد ارزیابی قرار گیرد و اگر هم کاستی هایی وجود دارد در جهت جبران این کاستی ها عمل شود.

وی تاکید کرد: طبیعی است که در هر دوره مدیریتی، حق انتخاب مدیران زیردستی برعهده مدیریت ارشد سازمان باشد و همان طور که دوستان هم اشاره کردند، اگر قرار بود این جایگاه ها تغییر نکند، نوبت به امثال ما هم نمی رسید.

طبعاً در آینده هم افراد دیگری جایگزین ما خواهند شد.

رییس دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت برخی افراد در روزهای اخیر علیه رییس جدید موسسه لغت نامه دهخدا گفت: رویکردی که این موسسه در سال های اخیر دنبال کرده است، چه از نظر آمار و ارقام لغت هایی که در لغت نامه کار شده و چه از نظر میزان جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه تهران و این موسسه با آن چیزی که مطلوب ماست فاصله زیادی دارد.

هرچند که در برخی از رسانه ها دیدم که بعد از انتصاب خانم دکتر زمردی، برخی افراد کارهایی کردند که متعاقب آن اتفاقاتی افتاد که تعجب برانگیز است.

یعنی یکی دو نفر از پرسنل این مجموعه کارهایی انجام دادند که نشان می داد منفعت شخصی شان بر همه چیز اولویت دارد و در حقیقت، برای آنان نه تنها حیثیت موسسه دهخدا اولویت ندارد، بلکه حاضرند پا روی حیثیت موسسه بگذارند و حتی از نام بعضی اساتید استفاده ابزاری هم کردن البته من نمی دانم در این کار چه منفعتی برای آنان وجود دارد اما حتما مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره دلیل حضورش در این جلسه گفت: معمولا در تودیع و معارفه ها حضور پیدا نمی کنم و یکی از معاونین را می فرستم، اما امروز شخصا به این جا آمدم تا بگویم درباره مباحث حاشیه ای که ایجاد شده است، مصمم هستم که متناسب با جایگاه و شأن دانشگاه تهران حتما باید برخورد شود و هم چنین حمایت خود را از خانم زمردی اعلام کنم.

از منظر دومی که در این جلسه حاضر شدم و برایم مهم است این است که بگویم در یکسال اخیر تلاش های خوبی در حوزه جذب دانشجویان خارجی و بین الملل صورت گرفته است و برنامه داریم حجم وسیعی از دانشجویان خارجی را جذب دانشگاه تهران کنیم.

موسسه دهخدا که من آن را به عنوان مدخل ورودی فرآیند جامعه پذیری فرهنگ کشورمان تعبیر می کنم وی اضافه کرد: نباید صرفا نگاه ما در موسسه دهخدا آموزش یک زبان باشد.

ما می خواهیم دانشجویان کشورهای خارجی که عمدتا کشورهای دوست ما هستند، با فرهنگ خود آشنا کنیم و زبان یکی از مولفه های فرهنگ و تمدن است.

همانطور که می دانید فرهنگ و تمدن مفهوم گسترده ای دارد و باید مفاهیمی نظیر آداب و رسوم، دین، فلسفه، پیشینه تاریخی یک کشور و .

در قالب آن معرفی شود.

در حقیقت، دانشجو باید از نظر فکری آماده شود که بداند در چه بستر اجتماعی و فرهنگی قرار است درس بخواند و در آن زمان است که می تواند دانشجوی موفقی باشد و تعاملش را با کشور حفظ کند.

مقیمی با اشاره به آمار پایین فعالیت موسسه در حوزه لغت نامه نویسی گفت: وقتی به آمارها و گزارشات نگاه می کردم متوجه شدم که در 6 سال اخیر، نزدیک به 2500 دانشجوی خارجی آموزش داده شده که به طور متوسط 400 نفر در سال می شود.

این رقم بسیار ناچیز است و چشم انداز ما این است که بتوانیم سالیانه 3 هزار دانشجوی خارجی آنهم فقط در دانشگاه تهران جذب کنیم.

آمارها نشان می دهد که در هر سال، 100 هزار دانشجوی خارجی جذب دانشگاه های کشور می شوند و باید سهم موسسه دهخدا بسیار بالاتر باشد.

رییس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: بنابراین خواهش من این است که یک برنامه و بسته کامل برای آموزش و ترویج زبان و ادبیات فارسی تدارک دیده شود.

البته من درباره دانشجویان خارجی گفتم و باید برای ترویج زبان فارسی در داخل کشور نیز کار کرد.

هرچه قدر جلوتر می رویم، نسل های جدید کمتر با زبان فارسی و مبانی فرهنگی ما آشنا هستند و قاعدتا نهادهایی باید مسئولیت شناساندن این ظرفیت ها را برعهده بگیرند.

به نظر می رسد که نتوانستیم آموزه های ادبی را در جامعه جاری بکنیم.

سوال این است که در دانشگاه تهران چه قدر توانستیم مردم را با این موضوعات آشنا کنیم.

موسسه دهخدا می تواند در این زمینه و برای ترویج علمِ ادب فارسی برای بخش های مختلف جامعه ایفای نقش کند.

وی بیان داشت: یکی از دغدغه های ما بحث اشتغال فارغ التحصیلان حوزه علوم انسانی و ادبیات است.

گاهی اوقات فکر می کنیم که آن فرد یا باید معلم و یا باید استاد دانشگاه شود.

این موضوع به این دلیل است که فرصت ها را شناسایی نکرده و متناسب با آن سازوکارهایش را ایجاد نکردیم.

پیشنهاد من این است که ذیل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مجموعه ای تحت عنوان خانه خلاق و نوآوری علوم انسانی شکل بگیرد.

یکی از بهترین راه های درآمدزایی رفتن به سمت واحدهای فناور و دانش بنیان با تاکید بر حوزه ادبیات فارسی است.

مقیمی افزود: در موسسه دهخدا که ظرفیت های زیادی دارد، اکنون درآمدزایی نداریم، در حالی که می توانیم درآمدزایی مرتبط با ماموریت هایمان داشته باشیم و همچنین این موسسه می تواند مکانی باشد تا بهترین فارغ التحصیلان کشور جمع شوند و محلی برای رفت و آمد بزرگان ادب پارسی باشد.

همه افراد فارغ از گروه و جبهه و .

باید به اینجا بیایند و مفاخر ادبی ما باید در اینجا احساس راحتی کنند و فکر کنند که خانه خودشان است.

ما به شدت به این اساتید نیازمندیم اما باید سیستمی را طراحی کنیم که شاگردپروری نیز توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد اساتید بیایند و در اتاقی بنشینند و روی واژه ها کار کنند، تا مدتی جواب می دهد اما در بلند مدت کارآمد نیست.

وقتی به آمار لغت ها نگاه کردم دیدم که آمارشان بسیار پایین است.

گاهی اوقات دیده می شود که دایره المعارف های 3-4 جلدی در رشته های مختلف در عرض 6 ماه نوشته می شود؛ خیلی سریع مدخل ها را مشخص می کنند و.

تازه در آنجا مدخل نوشته می شود و اینجا قرار نیست چنین کاری کنند.

البته کار فنی و تخصصی است، اما باید نظارت صورت گیرد.

اگر می خواهیم کاری انجام دهیم خیلی سریع کار را انجام دهیم و تمامش کنیم و کار جدید انجام بدهیم.

اینکه 50 سال 5 جلد کتاب تولید کنیم، خوب نیست.

رییس دانشگاه تهران در بخش پایانی صحبت های خود درباره رزومه حرفه ای حمیرا زمردی گفت: من رزومه خانم زمردی را دیدم و همیشه شاگر اول مقاطع مختلف بوده است، فرزند دانشگاه تهران بوده اما این همه مقاومت، هجمه و هجویات از جاهای مختلف قابل قبول نیست و به هیچ وجه آن را نمی پذیرم.

موسسه دهخدا باید نماد اخلاق مداری در ایران و دنیا باشد.

باید کار کنیم و همه نگاه ها به سمت این موسسه است.

پاسخ رییس مؤسسه لغت نامه دهخدا به حواشی اخیر"زمردی: زانوی ادب در برابر استاد انوری برای من افتخار است/ لغت نامه معاصر دهخدا تألیف می شودحمیرا زمردی نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت: موسسه لغت نامه دهخدا از دیرباز نماد فرهنگی و نماد ایران شناسی برای همه فارسی زبانان و دوستداران ادبیات فارسی بوده است.

همیشه این موسسه جایگاه اساتید بزرگ بوده و چهره های بزرگی مثل دکتر محمد معین، دکتر سیدجعفر شهیدی و .

در این جا حضور داشته اند.

بنده توفیق شاگردی استاد شهیدی را داشتم.

وی اضافه کرد: روزگاری در عمارت قدیمی کنار همین مکان خدمت استاد شهیدی می رسیدیم و عشقی که مرا به ادبیات فارسی کشاند از کارنامه معین شروع شد.

من دل در گروی اینجا داشتم و دوست داشتم که در این جایگاه نه به عنوان مدیر بلکه به عنوان شاگرد حضور داشته باشم.

من مقالات مشترکی با اساتیدی نظیر حمید محمدزاده، محمد فشارکی و .

دارم و به صورت غیرمستقیم شاگرد استاد زریاب خویی در دایره المعارف هستم.

من شاگردی استاد دینانی را کردم و با سویه های علمی که از آنها گرفتم مقالات زیادی نوشتم، قبل از اینکه عضو هیئت علمی شوم.

او درباره ارتباط خود با حسن انوری گفت: هنوز هم افتخار می کنم که زانوی ادب در محضر استاد انوری بزنم که این چنین گرم از بنده استقبال کردند و خود را فرزند خود و همسرشان دانستند، چرا که بنده در دوران راهنمایی و پیش از درک محضر استاد انوری شاگرد همسر ایشان بودم.

همه مطالبی که بین ما گفته شد، به این معنی نیست که ما جسارتی به استاد کرده باشیم و اگر یک شخص پشتوانه ای دارد و می تواند مطالبی را در خارج از ایران مطرح کند، هیچ خدشه ای به ارتباط من و استادم وارد نخواهد شد.

من شاگرد غیرمستقیم دکتر معین هستم و به صورت غیرمستقیم از خوان آنان روزی خورده ام.

زمردی همچنین از تالیف لغت نامه جدیدی خبر داد و گفت: در بخش تالیف، به موازات تالیف لغت نامه بزرگ فارسی که به صلاحدید استاد حسن انوری، استاد رسول شایسته و استاد نجفی می خواهد ادامه پیدا کند، راهکار جدیدی را برای نگارش فرهنگ منسوب به دهخدا و به نوعی ادامه کار او درنظر گرفته ایم که لغت نامه معاصر دهخدا است.

او درباره دیگر برنامه های خود گفت: با مراکز آموزش زبان فارسی عقد تفاهم نامه هایی خواهیم داشت.

کتاب های درسی آموزشی بخش زبان فارسی از سال 1390 بازنویسی نشده است و باید این کار صورت گیرد.

در بخش آموزش زبان در فکر این هستیم که با مشاور بین الملل خود زبان آموز بیشتری بپذیریم و انجمن فارغ التحصیلان را تشکیل بدهیم.


کلید واژه ها: رییس دانشگاه تهران - موسسه - دانشگاه تهران - رییس دانشگاه - بین المللی - رییس - لغت نامه دهخدا - دهخدا - مراسم معارفه - لغت نامه - دانشگاه - موسسه دهخدا - زبان فارسی - نامه - تهران - مراسم - حضور - معارفه - فارسی - حمیرا - مقیمی - آموزش - مفاخر ادبی - ادبی - کشور - علیه - زبان - برخوردار - قابل - سیدمحمد

آخرین اخبار سرویس:
انتظار اتحادیه استان از مؤسسات قرآنی چهارمحال وبختیاری

دشمنان در حال برنامه ریزی برای تجزیه ایران هستند/ مسوولان، چهره ها و مردم باید هوشیار باشند

وکیل خانواده مهسا امینی: او به قتل رسیده است

استخدام برنامه نویس مسلط به php و SQL در شرکت کرمان باتری ارگ در کرمان

معرفی نفرات برتر سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر در بخش دختران

رییس جمهور در اقناع افکار عمومی موفق نبوده است

به خود گشت ارشاد باید تذکر داد که با مردم تند و خشن رفتار نکند

می خواهند علایق خود را به مردم ایران تحمیل کنند

عملیات روانی اتاق خبر24 ساعته علیه مردم/ رمز عملیات «تجزیه ایران»

دایره وسیع تبعیض ؛ از نژادپرستی تا پیرسالاری

دغدغه معلمان خرید خدمتی: آیا با تصویب «طرح ساماندهی» رسمی می شویم؟

شرایط یک قرارداد مطلوبِ «بیمه تکمیلی بازنشستگان»/ کانون عالی چه باید بکند؟

انتخابات ریاست جمهوری برزیل به دور دوم کشیده شد

بومی سازی مته های حفاری به همت دانش بنیان ها

فیلم/ امام جمعه دهگلان: آشوبگران پیاده نظام ضدانقلاب هستند

استخدام 2 عنوان شغلی در شرکت مهر تهویه توس در تهران

زندگی سیاسی رکن الدین مختاری سرگردان میان سیاهی و هنر/ «کنترپوان» انگشت روی تضادها گذاشت

حزب الله: باج نمی دهیم

صحبت های تند عباس عبدی درباره اعتراضات اخیر

سرنوشت سرباز وظیفه بعد از قتل عمد در کرمانشاه / رهایی دقیقه نودی از چوبه دار

بنیادگرایی اسلامی چیست؟

بایدن باید در بخش مراقبت ویژه خانه سالمندان باشد

پدر مهسا امینی: دروغ می گویند، آقای رییسی از ما دلجویی نکرده است

فال حافظ امروز | فال روزانه 11 مهر

استخدام کارشناس بیهوشی با بیمه در مرکز جراحی محدود حضرت فاطمه زهرا (س)

استخدام نماینده علمی در شرکت داروسازی گل دارو در لرستان

نویسنده همدانی: برخی سلبریتی ها با واژه ها امنیت مردم را گلوله باران کردند

جوانانی که اغتشاش کردند ما را دوست ندارند، ولی ما آن ها را دوست داریم!

طنز پرداز سیاسی معروف آقای رییس جمهور را به تمسخر گرفت+فیلم

استخدام برنامه نویس PHP در سایت فالووران در تهران

آغاز اهدای جوایز نوبل

بمب اقتصادی دولت / اصلاح نظام پرداخت یارانه ها / یارانه مهرماه نقدی است یا کالابرگ؟ / تصمیم نهایی دولت

مسجد 99 گنبد(عکس)

خلاقیت در تبلیغ(عکس)

خبر مهم برای سرپرستان خانوار / زمان واریز یارانه مهر اعلام شد

انتخابات ریاست جمهوری برزیل به دور دوم کشیده شد

قالیباف: اگر حجاب در جامعه نهادینه شده بود ماجرای مهسا امینی اتفاق نمیفتاد

استخدام لابی من-لابی وومن، آشپز، کارگر ساده، خانه دار و متصدی لاندری

استخدام کمک انباردار در شرکت افرا گستر ساتیار در البرز

معرفی بهترین کتاب های تخصصی رشته ساختمان

معرفی بهترین کتاب های تخصصی رشته هنر

قالیباف قول جدید داد

نمایندگان مجلس برای معترضان خیابانی آرزوی مرگ کردند

در شرایط فعلی عذرخواهی حاکمیت هم فایده ندارد/ تریبون های آزاداندیشی جوانان باید دوباره فعال شود

نویسنده همدانی: برخی سلبریتی ها با واژه ها امنیت مردم را گلوله باران کردند

استخدام منشی و مسئول دفتر در شرکت مهر تهویه توس در تهران

بودجه ما کمتر از مواجب مسیح علینژاد است

خودشان پرچم آتش می زنند بعد می گویند کار معترضین خیابانی است!

چرا کودکان دروغ می گویند؟

استخدام حسابدار در شرکت آرمان مدیران گیتی در تهران

کیم حتی برای خانواده خود استثنا قائل نمی شود | قوانین باورنکردنی برای سوار شدن به جت شخصی “کیم کارداشیان”

تکذیب یک مصاحبه منتسب به پدر مهسا امینی + جزییات

استخدام برنامه نویس PHP در سایت فالووران در البرز

سکوت سلبریتی ها در محکومیت کشتار دختران افغان

تصویب طرح پرداخت پاداش 10 میلیارد تومانی به افشاگران فساد

استخدام حسابدار با بیمه و پاداش در شرکت استارلند در فارس

هدف مصوبه شورایعالی بستن فضای مجازی است؟

رسانه آزاد اجازه نشر اعتراضات را ندارد | رابطه مستقیم نقش رسانه ها و اعتراضات اخیر

چشمی به یاد کرب و بلا داشت اشک بار

استخدام کارشناس امور اداری و مجامع در صنایع فلزی مهیار البرز در قزوین

استخدام مدیر تامین و تدارکات در شرکت سامان تهویه ایرانیان در تهران

استخدام کمک انباردار در شرکت افرا گستر ساتیار در تهران

مجلس: نیروی انتظامی خشم معترضان را کم کرد

فال حافظ امروز 11 مهر 1401

رقابت نفسگیر لولا و بولسانورو؛ انتخابات برزیل به دور دوم کشیده شد

استخدام مهندس مکانیک با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

پدر مهسا امینی تکذیب کرد ؛ صدای پخش شده از امجد امینی را بشنوید

استخدام کارشناس حسابداری (هزینه) در شرکت لجستیک گلدیران نوین کیش در تهران

فوری؛ اقدام متقابل ایران علیه من و تو، ایران اینترنشنال و بی بی سی فارسی

آمادگی مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان برای ارائه مشاوره تحصیلی

ناگفته هایی جدید از برنامه آموزشی حوزه های علمیه+فیلم

صحبت های رییس ستاد کل نیرو های مسلح از اعتراضات اخیر دانشجویان سراسر کشور + جزییات

آغاز زندگی مشترک با 300 میلیون ناقابل !

دیپلماسی فعال منطقه ای راهی برای برون رفت از چالش های محیط زیستی

ضرر اغتشاشات به کسب و کار

اظهارات مهم عضو خبرگان رهبری درباره گشت ارشاد

استخدام لابی من-لابی وومن، آشپز، کارگر ساده و خانه دار در تهران

استخدام متصدی لاندری در نکسا لایف در تهران

روایت دبیر شورای صنفی شریف از تجمع 10 مهر در دانشگاه صنعتی شریف

حال بد شوهر نسرین مقانلو بر سر مزار پسرش + عکس

امروز با حافظ : شاه شمشادقدان خسرو شیرین دهنان

خواهر زمین از مریخ واجب تر است!

ضرغامی: اینترنت آمده که انقلاب اسلامی را نجات دهد/بورل: اقدامات روسیه پایان یافتن جنگ را غیرممکن می کند

سازمان ملل شکست تمدید آتش بس در یمن را اعلام کرد

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت یاوران طبیعت چناران در تهران

رییسی اعلام پیروزی کرد | دشمن شکست خورد

بحران اقناع 

جزییات خدمات پنجره ملی هوشمند

حراج شال و روسری در پیام رسان سروش!

محمود دُردکِشان: قطع کردن اینترنت نقطه ضعف و انفعال است

فال ابجد امروز دوشنبه 11 مهر 1401 /به زودی گره از کارتان گشوده خواهد شد روزگار بر وفق مراد شماست شادی و خوشبختی در آینده نصیبتان خواهد شد بهتر است...

فال ابجد امروز دوشنبه 11 مهر 1401 /اتفاق خوب و خوشحال کننده در راهه روزگار بر وفق مراد شما خواهد شداما...

ویدئو/ رییس دانشگاه شریف: تمام دانشجویان از دانشگاه خارج شدند، بقیه درحال انجام امورتحقیقاتی هستند!

کسانی که اوایل انقلاب کُردها را می سوزاندند امروز دلسوز مردم شده اند

نمای متفاوت از حرم حضرت زینب(س) بدون ضریح+عکس و فیلم

اتحادی شوم علیه انقلاب اسلامی در یک نبرد تمام عیار و چندجانبه

فتوتیتر | انسان به غیر خدا محتاج نیست

استخدام انباردار، حسابدار و تکنسین کامپیوتر در رسام سرور ایرانیان در تهران

ایران معطل مذاکرات نمی ماند

فعال سیاسی اصولگرا: دیپلماسی ایران در برجام کاملا و کاملا شکست خورد

رییس دانشگاه تهران: مفاخر ادبی باید در «دهخدا» احساس راحتی کنند/ هجمه علیه «زمردی» هم قابل قبول نیست

رییس دانشگاه تهران: مفاخر ادبی باید در «دهخدا» احساس راحتی کنند/ هجمه علیه «زمردی» هم قابل قبول نیست