موضوعات داغ: - كاركنان دولت - پاداش پايان خدمت - كميسيون اجتماعي - هواداران استقلال - حقوق بازنشستگان - مراسم مشترك دانش آموختگي - مجلس شوراي اسلامي - سازمان برنامه - اعتماد به نفس - شوراي اسلامي - تصدي منصب قضا - معصومه نوروزي - طرح توسعه مجلس - دولت تورليخانوف - محسن استادعلي - علي عباس - زرامين سفلي - استرس و اضطراب - خريد آنلاين بليط هواپيما - عليرضا دلخوش - افزايش نسبي دما - عليرضا راستيار - موهاي زائد

مطالب مرتبط:
وضعیت آب و هوا، امروز 24 مرداد 1401 / تدوام باد و باران در جنوب شرق کشور / هوای شمال گرم می شود
آخرین جزییات ثبت نام قطعی اربعین حسینی 1401
رونمایی از شعار اربعین 1401
آمادگی 38 فرودگاه کشور برای عملیات اربعین
آخرین وضعیت سفرهای اربعین (ارتباط تلفنی - پیک نیمروزی 1401/05/24)
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 مرداد 1401 ساعت 23:072022-08-15سياسي

رصد مردمی اربعین در 18 کشور دنیا/ گروه های مردمی در اربعین 1401 چه خدماتی ارائه می دهند؟


سازمان مردمی رسانه اربعین در خبرگزاری فارس اعلام موجودیت کرد و فعالان آن با اشاره به هم گرایی گروه های مردمی برای روایتگری اربعین و انعکاس جهانی این حماسه عظیم، -   هر زائر یک رسانه و هر مبلّغ هم یک رسانه می تواند باشد وی با اشاره به اینکه رویکرد ما انعکاس فعالیت اربعین در حوزه مردمی است تا توانمندی آنها را منتشر کنیم، خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس هم این اقدام انجام می شد و به جز گروه های سپاه و ارتش، گروه های مردمی نیز فعال بودند و شاید در روایت های دفاع مقدس تلاش آنها مغفول مانده است که ما سعی داریم با نیت توسعه چنین اقداماتی، این فعالیت ها را منعکس کنیم.

صادقی با بیان اینک شعار اصلی هر زائر یک رسانه و هر مبلغ هم یک رسانه می تواند باشد، در اربعین باید پیگیری شود، گفت: امیدواریم با تلاش نیروهای مردمی بتوانیم اربعینی متفاوت رقم زده و صدای عاشورایی را به گوش جهانیان برسانیم.

پس از آن محمداحسان خرامید، مدیرکل رسانه های اجتماعی معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما گفت: موج جمعیت مردمی از کشورهای مختلف جلوه زیبایی را رقم می زند که به این واسطه لازم است از جنس مردمی و غیرحاکمیتی فضایی فراهم کنیم تا افرادی به این سفر مشرف می شوند، به روایتگری هم بپردازند.

اصل این سازمان مردمی رسانه اربعین بر این پایه گذاری شده که بین افراد و نهادها و حتی گروه های که امکان ایجاد زیرساخت را دارند، همگرایی ایجاد کند.

اربعین مقدمه ظهور مهدی موعود" است/ تلاش داریم تسهیل گر راویان اربعین باشیم وی با بیان اینکه اربعین و حضور میلیونی مردم که هر ساله با وجود مشکلات و چالش های موجود خود را به این سفر می رسانند، جلوه زیبایی از اسلام و حرکت عاشورایی نشان می دهد، افزود: باید این سنت را توسعه داده و بتوانیم اربعین را که مقدمه ظهور حجت است، جهانی کنیم.

البته سازمان مردمی اربعین قرار نیست محتوایی تولید کند و سازمانی با دستگاه عریض و طویل داشته باشد، بلکه قرار است تسهیل گر راویان اربعین باشند و زائران اربعین را برای روایتگری این حماسه عظیم آموزش داده و خدمات ویژه رسانه ای در اختیار آنها قرار دهد.

خرامید با اشاره به اینکه در مسیرهای مختلف منتهی به کربلا محدودیت هایی داریم که دوستان می توانند به واسطه هیأت امنا این امکانات را فراهم کنند و بخشی از موکب ها را به حمایت رسانه ای اختصاص دهند، گفت: فعالیت رسانه ای درمسیر اربعین نیازمند ابزارهایی است که با چالش هایی نیز همراه خواهد بود که سعی داریم کمک های درنظر بگیریم تا مشکلات مردمی در این زمینه به حداقل برسد.

راه اندازی پویش مردمی اربعین وی با بیان اینکه ما در تلاش هستیم تا پیام محتوایی که بر اساس نیاز روز و شرایط دو کشور است، در اختیار زائران قرار گیرد، تصریح کرد: هر کسی با دوربین و قلم خود می توان روای اربعین باشد.

این اقدام موجب می شود که زوایای دید مختلفی از اربعین رقم بخورد.

خرامید با اشاره به اینکه سازوکار سازمان مردمی رسانه اربعین هم برای اینکه اتفاق ویژه ای رقم بزند، اقدام به راه اندازی پویش های مختلفی خواهد کرد تا محتوای کاربرساخته و تولیدات مردم پایه گردآوری شود، ادامه داد: زائران باید با تمام ظرفیت های فعال در فضای مجازی در انعکاس محتوای تولید شده کوشا باشند.

البته ما گروه های مردمی تولید محتوا و مترجم داریم که به واسطه تولید محتوا و هم افزایی با گروه های مردمی دیگر توانسته ایم محتوای اربعینی را به 11 زبان دنیا منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه قلمروی انتشار پیام در پلتفرم های مختلف است تا محتوا در برنامه ها و رسانه های گوناگون منعکس شود، گفت: پویش زیارت نیابتی را در سال های گذشته شاهد بودیم که برادران و خواهران هم نائب الزیاره عاشقان حسینی بودند.

امسال هم این پویش را راه اندازی می کنیم، چرا که امسال شاید 5 میلیون نفر بیشتر توفیق تشرف به عراق در اربعین را نداشته باشند و میلیون ها عاشق حسینی از زیارت اربعین محروم باشند که با پویش زیارت نیابتی، می توانیم همه عاشقان را در ثواب زیارت سهیم سازیم.

فعالیت 750 هزار رصدگر مردمی اربعین در ایران/ 18 کشور جهان را با خود همراه کردیم پس از آن مهدی قاسمی، نماینده مجموعه پژوهشی مطالعات اربعین با اشاره به نحوه فعالیت این گروه مردمی تصریح کرد: سال 94 مرکز مطالعات اربعین به صورت" مردمی راه اندازی شد و تاکنون این مرکز به هیچ ارگانی متصل نشده و به صورت مردمی باقی مانده است.

البته ما فرازونشیب های زیادی داشته ایم که با همه مشکلات سعی کردیم که اقدامات را در سه گام تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از عاشقان حسینی شاید از نظر مالی توان کمک به زائران اربعین را نداشته باشند اما از سایر زوایا توانمندی هایی داشته باشند، گفت: همانطور که دختر بچه عراقی با همه اخلاص در مسیر زائران دستمال کاغذی به زائران می دهد و همه بضاعتش را به کار می گیرد، ما سعی کردیم که از افرادی که از نظر علمی و پژوهشی توانی دارند دور هم جمع کرده و برای اربعین کار کنیم.

قاسمی افزود: بر همین اساس موکب علمی اربعین را راه اندازی کردیم تا در راستای تبیین و ترویج اربعین تولیداتی داشته باشیم که در گام نخست رصد وضعیت موجود مورد توجه قرار گرفت.

اینکه چه اقداماتی انجام می شود که در این گام راه اندازی شبکه رصدگران اربعین راه اندازی شد و اکنون بیش از 750 هزار رصدگر در استان های مختلف کشور مستقر هستند.

وی با بیان اینکه مرکز مطالعات پژوهشی اربعین در 18 کشور دنیا رصدگر اربعینی دارد، گفت: ما در کشورهای مختلفی فعال مردمی اربعین داریم که در موضوعات مختلف همکاری می کنند؛ به طوری که 300 نفر آنها در پاکستان" با ما همراه هستند.

نماینده مجموعه پژوهشی مطالعات اربعین از راه اندازی نرم افزاری برای حوزه پژوهشی اربعین خبر داد و گفت: برنامه خاصی برای جمع آوری اطلاعات خام در بستر امن ایجاد کردیم که در مرحله نخست در زلزله سر پل ذهاب وارد عمل شدیم و پس از آن در مواسات کرونا فعالیت و از سال 96 تاکنون نیز برنامه های مختلفی را ساماندهی کردیم.

قاسمی با بیان اینکه تاکنون در حوزه اربعین کار تبیینی درستی انجام نداده ایم و تعریف ما از اربعین محدود است، گفت: نگاه ما به پیاده روی اربعین، نگاه پیاده روی بین طریق است.

درحالی که دیدگاه حضرت آقا" از پیاده روی اربعین حسینی، تمدن نوین اسلامی است.

بر همین اساس، نگاه ما فاصله زیادی با بیانات رهبری دارد.

نماینده مجموعه پژوهشی مطالعات اربعین با اشاره به اینکه ما 10 تأکید حضرت آقا درباره اربعین را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و تلاش هایی برای رسیدن به نقطه مطلوب داشتیم، تصریح کرد: در این بخش اندیشکده اربعین راه اندازی و حدود 80 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه در حوزه تخصصی فعال شدند.

قاسمی با بیان اینکه ما سیر تحول از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب را راه اندازی کردیم، ادامه داد: همچنین پیشخوان اربعین طراحی شد تا از این طریق راهبرد کلان به راهبردهای خرد را هدایت کنیم.

علاوه بر این، هویت بخشی جمعی به گروه های مردمی مورد توجه قرار گرفت که نتیجه آن راه اندازی 15 مجمع بود که هر کدام از این مجامع به فعالیت های فرهنگی اختصاص پیدا کرد.

بایکوت خبری اربعین و اصرار صهونیست ها در این زمینه باید شکسته شود وی با اشاره به اینکه از سال 94 تاکنون به جز سال 99 که اربعین بدون زائران ایرانی برگزار شد، گروه مردمی به پایش اربعین پرداخته است، گفت: اگر نخبگان جهان اسلام کنار هم قرار گیرند، به بهترین نقطه می رسیم.

یکی از بخش های موفق ما در مجمع سازی ها مجمع بهداشت درمانی اربعین بود که سال 98 افراد اثرگذار را به یکدیگر متصل کردیم و 2 هزار نفر فعال حوزه بهداشت و درمان به صورت مردمی شناسایی کردیم.

البته این افراد کسانی هستند که خودجوش به صورت مردمی عازم زیارت اربعین می شوند و به زائران خدمات ارائه می دهند.

قاسمی با بیان اینکه بایکوت خبری اربعین و اصرار صهونیست ها در این زمینه باید شکسته شود، افزود: رهبری فرمودند که اربعین خودش رسانه است.

برآورد امسال این است که بیش از 25 میلیون نفر به زیارت اربعین مشرف شوند که شاید خودشان تبادل رسانه ای ندارند.

پیام اصلی سازمان مردمی رسانه اربعین که هر زائر یک رسانه، می توان نقش مؤثری در ترویج فرهنگ اربعینی داشته باشد که البته گام نخست شناسایی وظایف و آموزش است.

همانطور که برای حج باید زائر آموزش ببیند، در جریان اربعین هم نیاز به آموزش داریم.

نماینده مجموعه پژوهشی مطالعات اربعین با اشاره به اینکه سال 98 طرح ساماندهی در مبدا را داشتیم که گروه های محله محور به پیاده روی اربعین اعزام شدند، خاطرنشان کرد: در این اقدام 180 گروه با محوریت مساجد به زیارت اربعین مشرف شدند و مبدأ حرکت زائران مساجد بود که در این رابطه ائمه جماعت نیز ما را همراهی کردند تا اقدامی مردمی شکل گیرد.

امیدواریم امسال هم در کنار الگوسازی رسانه ای، زائران را برای روایتگری اربعین آموزش داده و همراه کنیم.

پس از آن، کُردی، نماینده گروه پژوهشی فرهنگی فعالیت دارد.

در این گروه حدود 70 بانوی فعال در حوزه های مختلف تلاش می کنند تا رسانه اربعین باشند.

وی از تلاش برای خواندن سرودی در حوزه اربعین با مضامین اربعین خبر داد و افزود: در نظر داریم سرودی با محتوای ولایت و شهدا متناسب با اربعین در نظر بگیریم که این سرود توسط گروه های مردمی مختلف اجرا شود.

مهدی حمیدی زاده از اعضای گروه مردمی پزشکی اربعین نیز با اشاره به اینکه اربعین بحر عظیمی از معنا و معرفت است که ما به اندازه برداشت خود می توانیم از آن بهره ببریم، گفت: اگر به عنوان فرصت ویژه به اربعین نگاه کنیم، می بینیم ارکان زیادی کنار هم قرار گرفتند و فرصت بی بدیلی فراهم کردند تا جمعی از عاشقان حسینی از کشورهای مختلف با ظرفیت های فراوان کنار هم جمع شوند.

 9500 نفر از ایتام عراقی در ایام اربعین به صورت رایگان ویزیت شدند وی به لزوم پژوهش در پژوهش در حوزه اربعین اشاره کرد و افزود: ما در حوزه خدمات سلامت مسائل زیادی داریم و اگر اربعین را به عنوان موضوع تمدنی در نظر بگیریم، باید نیازهای پایه انسانی را نیز به آن اضافه کنیم.

در حوزه اربعین بسیاری از اقدامات در برنامه ریزی و اجرا خوب پیش می رود، اما در نظارت و ارزیابی و کنترل به بن بست می رسد.

حمیدی زاده با بیان اینکه ما در ایام اربعین خدمات پزشکی و دندانپزشکی به زائران ارائه می دهیم، ادامه داد: سال 98 به لطف خداوند توانستیم به 9 هزار و 500 نفر از ایتام عراقی در کلینیک عتبه عباسی خدمات پزشکی رایگان ارائه دهیم.

وی همچنین به معجزه های سیدالشهدا علیه السلام اشاره کرد و گفت: یکی از افراد سه سکته قلبی و یک سکته مغزی کرد و پس از آن مرگ مغزی شد و نهایت پزشکان گفتند تنها کار اهدای عضو" است.

با این وجود، به لطف امام حسین علیه السلام معجزه رخ داد و این فرد شفا پیدا کرد و پیرو گفت وگوهای بسیار تکان دهنده، فردی به خواب او آمده بود و گفته بود تو به زائران ما خدمت کردی، ما هم برایت جبران می کنیم.

یادت است که تلفنت را به زائر ما دادی تا تماس بگیرند؟ پس از این اتفاق یک روزی فردی با ما تماس گرفت و گفت من می خواهم به زائران اربعین خدمت کنم و کاری هم بلد نیستم.

بعد از آن ما تصمیم گرفتیم که موکبی برای ماساژ زائران اختصاص دهیم و سال 92 چند نفر را آموزش دادیم تا در موکب 707 امام رضا زائران را ماساژ دادند.

حضور 300 پزشک و دندانپزشک مردمی برای خدمت به زائران اربعین 1401 حمیدی زاده ادامه داد: از سال 92 به بعد هر سال اربعین تیمی به عنوان پزشک به صورت خودجوش به عراق می رفتند و هر سال هم تعداد آنها بیشتر می شد و پس از آن هم گروه دندانپزشکی به این تیم اضافه شد و حدود 300 نفر نه تنها در مسیر نجف تا کربلا" بلکه در اطراف حرم های مطهر هم فعالیت کردیم و به زائران خدمات دندانپزشکی ارائه دادیم.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش وزارت بهداشت نیمی از هزینه بیماران در سبد سلامت، مربوط به حوزه دندانپزشکی است، گفت: در این بین پوسیدگی دندان هم شایع ترین مشکل است.

به طور متوسط در دنیا هر فردی 2.

5 دندان پوسیده دارد که این آمار در کشور ما به 6 دندان پوسیده می رسد.

بر همین اساس، ما در ایام اربعین اولین مجموعه دندانپزشکی را راه انداختیم که اعضای ایم گروه با هزینه شخصی در پیاده روی اربعین حاضر می شوند و در موکب های مختلف به زائران خدمات ارائه می دهند.

180 نفر به صورت سنتی تاول پای زائران اربعین را درمان می کنند در ادامه نیز حجت الاسلام مجاهد، فعال مردم نهاد در بخش درمانی پا با بیان اینکه اربعین هر روز باید پررنگ تر شود تا مقدمه ساز زمینه ظهور باشد، گفت: سال 92 همراه پدرم به زیارت اربعین رفتیم که پدرم پایش تاول زد و با روش قدیمی تاول را درمان کردیم.

همین امر موجب شد تا با روش قدیمی چندین نفر را که از درد تاول پا رنج می بردند، درمان کنیم و در سال های بعد این تیم را گسترش دادیم و به صورت حرفه ای و تخصصی تر با روش سنتی به درمان تاول بپردازیم.

چرا که با توجه به کیلومترها پیاده روی برای رسیدن به کربلا و آماده نبودن زائران، این مشکل ممکن است برای بسیاری از زائران رخ دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون تیم 180 نفره در ایام اربعین برای درمان تاول به عراق اعزام می شود، افزود: ما کاملا مردمی و خودجوش فعالیت خود را آغاز کرده و ادامه دادیم و در سال 98 بیش از 35 هزار نفر را پذیرش کردیم و اکنون با سه زبان امکان ارائه خدمات به زائران اربعین فراهم شده است.

در پایان این مراسم نیز آیت الله ردایی به جمع بندی موضوعات در حوزه اربعین پرداخت و گفت: هدف اصلی سازمان مردمی رسانه اربعین اعلام فراگیر کردن انگیزه همه مردم است ، چرا که معتقدیم هر کسی در دنیای امروز می تواند یک رسانه باشد.

بنابراین، اگر هر زائر خود را یک رسانه بداند، فارغ از جغرافیا و زبان اربعین را جهانی خواهد کرد و می تواند معرفت اربعینی و رابطه اربعین و مقاومت را برای بعد از اربعین و اربعین سال های بعد استمرار و توسعه دهد.

همچنین باید توجه داشته باشیم که جهاد تبیین در حرکت اربعین نیست، بلکه در نهضت عاشورایی است.

بخش دوم گزیده تصویری این نشست را در پایان گزارش آن تماشا کنید:  
کلید واژه ها: اربعین - گروه های مردمی - مردمی - رسانه - دفاع مقدس - گروه - فعال - خبرگزاری فارس - نیروهای مردمی - فعالیت - انعکاس - اقدام - اشاره - روایت - مقدس - زائر - تلاش - دفاع - روایتگری - خبرگزاری - توانمندی - متفاوت - خدماتی - فعالان - سازمان - پیگیری - توسعه - جهانی - منتشر - اعلام

آخرین اخبار سرویس:
آیت الله جاودان: تغییر سرنوشت ایران، رویا و خیالی خام است

انتصاب یک پزشک متخصص زن به ریاست بیمارستانی در کابل

هنرمند تئاتر و تلویزیون: اعتراضات مردم مطالبات ملی است نه استانی و قومی

واکنش بهزاد فراهانی به ناآرامی های اخیر

واکنش بهزاد فراهانی به اعتراضات اخیر/ بابت موضوع تجزیه ایران دلشوره ندارم

تعطیلی سینماها در روز چهارشنبه تا ساعت 17/ریزش مخاطب چشم گیر است!

«محمدرضا عارف» درباره حوادث تلخ دانشگاه شریف بیانیه داد

طلاب طرح امین به مسائل تربیتی نگاه شغلی ندارند

آمادگی ایران خودرو برای عبور از استانداردهای سخت گیرانه

کتاب «من محروم نیستم» حاصل مشاهدات نویسنده از مناطق مستعد است

خانواده «مهسا امینی» حاضر به شرکت در جلسات مجلس نشده اند؟

تامین 2000 واحد مسکونی برای آتش نشانان؛ به زودی

تهدیدهای تروریستی علیه دانشجویان انقلابی شریف

ادبیات کشورهای آمریکای لاتین مانند ایران فاخر است

لزوم وضع مشوق های مالیاتی گردشگری در بودجه 1402 با هدف توسعه این صنعت

اعتراض یا اغتشاش؛ اولویت قانون در رفتارهای اعتراضی

شرکت 17 هزار نفر در مسابقات کتابخوانی گفتمان امیدآفرینی در قم

انتصاب قائم مقام مدیرعامل گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس

واکنش عطاءالله مهاجرانی به سخنرانی رهبر انقلاب

ساحل نشینان دریای پارس؛ نخستین مبتکران رویدادهای دریانوردی/ هر دریانورد؛ یک رسانه جهانی

تبلیغات گردشگری حلقه مفقوده در شهر جهانی یزد

پوستر «رویداد ملی زندگی» رونمایی شد/ تغییر رویکرد دشمن از مسائل سیاسی به اجتماعی

مرجانه گلچین علت مرگ زهره فکور صبور را فاش کرد!

احتمال نامزدی کلینتون در انتخابات 2024

شاعر نهاوندی: دشمن همیشه دنبال تجزیه ایران بود/ «اسلام» و «وطن» مفهوم مشترک قومیت هاست

بصیرت عمومی و صبر اجتماعی مردم در بحران ها افزایش می یابد

تبدیل میراث 200 ساله در کوهبنان به اقامتگاه بوم گردی

راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدای استان مرکزی

120 هزار سند دفاع مقدس در لرستان جمع آوری شده است

باید برای آینده و چشم انداز سینمای کشور ریل گذاری شود

تامین 2 هزار واحد مسکونی برای آتش نشانان به زودی

ببینید | توصیه رهبر انقلاب برای نحوه برخورد با جوانان و نوجوانان در ناآرامی ها

ببینید | حمایت قاطع رهبر انقلاب از نیروی انتظامی

جایگاه حق الناس از منظر دین

از آتش نشانان گهرزمین تجلیل شد

رییسی: تداوم حیات آثار فرهنگی و تاریخی در گرو بهره برداری صحیح و شایسته از آنها است

پیش نویس آیین نامه راهپیمایی های قانونی تدوین شد

برگزاری هفتمین سالگرد شهادت حبیب حرم در همدان

تمدن نوین اسلامی در سایه کتابخوانی محقق می شود

تجلیل از خانواده های شهدا در پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان»

«رویداد ملی زندگی» رونمایی شد/حریزاوی: فتنه 1401 تغییر رویکرد دشمن از مسائل سیاسی به اجتماعی است

بی اطلاعی سخنگوی علوم از بازداشتی های شریف!

استخدام پسیوکار شبکه های کامپیوتری در شرکت رستا نخ سپیدان در اصفهان

تکذیب اظهارات منتسب به مدیر حوزه های علمیه درباره «آتش زدن عبا و عمامه از سوی مردم»

استخدام کارشناس آموزش در شرکت رستا نخ سپیدان در شهرک صنعتی مورچه خورت

استخدام کارشناس طراحی در شرکت نساجی رستا نخ سپیدان در شهرک صنعتی مورچه خورت

هنرمند تئاتر و تلویزیون: بابت موضوع تجزیه ایران دلشوره ندارم؛ مگر اینکه دست بیگانگان وارد شود

خواب تکه تکه کردن ایران هرگز تعبیر نمی شود

سخنگوی ستاد امر به معروف کشور : با وجود حوادث اخیر پیگیر موضوع عفاف و حجاب هستیم / ستاد به وزارتخانه و حتی بالاتر از آن ارتقا یابد

رهبر انقلاب پشت پرده اتفاقات پس از فوت مهسا امینی را افشا کردند | درخواست از دستگاه قضایی؛ اعترافات سران سازمان یافته اغتشاشات را پخش کنید

مراسم تجلیل از بازنشستگان و پیشکسوتان سپاه لرستان

اولین جلسه شورای عالی سینما برگزار شد

دروس فقهی برای پاسخ به نیازهای جامعه کافی نیست

سخنگوی وزارت علوم: آمار قطعی از دانشجویان بازداشتی وجود ندارد/ فیلم منتشر شده پارکینگ دانشگاه شریف نیست

مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری (ع) در مسجد جمکران

ارزیابی نقاط مثبت و منفی نحوه میزبانی از زائران رضوی در دهه آخر صفر

واکنش جالب یک سگ به حضور ناگهانی در دامپزشکی

تأمین 2 هزار واحد مسکونی برای آتش نشانان

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس به کجا رسید؟

آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه خواهران در هرمزگان

یک نماینده مردم: به شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد و شهرک های صنعتی زمین اهدا شود

تشدید همکاری های نظامی ایران و عمان

بایدها و نبایدهای امر به معروف و نهی از منکر

بیانیه 233 نفر از نمایندگان در حمایت از نیرو های امنیتی و انتظامی

پیام استاندار لرستان به مناسبت شهادت داوود عبداللهی

برنده نوبل پزشکی سال 2022: داشتم چای می نوشیدم که فهمیدم برنده نوبل شده ام

بازدید معاون رییس جمهور از کارخانه قند یاسوج

توضیحات سخنگوی وزیر علوم در رابطه با وقایع اخیر دانشگاه ها +فیلم

حادثه شامگاه یکشنبه دانشگاه شریف از خارج طراحی شده بود 

ساحل نشینان دریای پارس؛ نخستین مبتکران رویدادهای دریانوردی / هر دریانورد یک رسانه جهانی

شاعر نهاوندی: دشمن همیشه دنبال تجزیه ایران بود/ «اسلام» و «وطن» مفهوم مشترک قومیت هاست

تصویب طرح مهم کارگری در کمیسیون اجتماعی

اهمیت مشاوره ازدواج و حل مشکلات زوجین در زندگی/ آیا زندگی همیشه ماه عسل است؟

ساخت و تکمیل 60 مرکز فرهنگی و مذهبی برکت در مناطق محروم

ببینید | اژه ای: افراد در برابر آنچه در فضای مجازی می گویند مسئولند

اغتشاش برنامه ریزی شده بود /دشمنی با اصل ایران مستقل و قوی است؛ ملت قوی ظاهر شد / درگذشت دختر جوان حادثه تلخی بود و دل ما را سوزاند / بلوچ ها عمیقاً به جمهوری اسلامی وفادار و کُردها علاقه مند به کشور و نظام هستند

شهروندان عملکرد مدیریت شهری را از درب منزل خود قضاوت می کنند

اغتشاش، مولفه ای از جنگ ترکیبی علیه محور مقاومت

واکنش رهبری به حوادث اخیر

طرف آمریکایی اکنون با درک بهتری در تبادل پیام ها حضور دارد| به توافق خوشبین هستیم

جزییات تازه از پرونده مرگ مهسا امینی از زبان وکیل خانواده

هنرمندان پیشکسوت بر حفظ امنیت کشور و وحدت و یکپارچگی ملی تاکید کردند

فیلم| چرا رهبرانقلاب در سخنرانی پیشین خود به ماجرای اغتشاشات نپرداختند؟

تحت شعاع قرار دادن موفقیت های اقتصادی دولت هدف مهم دشمن در اتفاقات اخیر است

افتتاح هشتمین مدرسه هوشمند مازندران در نور

حق وقف باید به درستی و به موقع پرداخت شود

حضور وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در صحن علنی شورای شهر تهران

مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه های افسری نیروهای مسلح

مرکز سیمرغ ظرفیت های مغفول مانده هنری را فعال خواهد کرد

سازمان ملی استاندارد به الگوی تراز تبدیل شود

پذیرش مدرسه عالی فقه و اصول حضرت قائم (عج) شعبه لرستان

پیام تسلیت استاندار لرستان در پی شهادت شهید عبداللهی

تصاویر/ افتتاحیه سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه فاطمیه نقده

تصاویر/ تشییع پیکر شهید مدافع امنیت داود عبداللهی در سنندج

گلایه آیت الله اعرافی از عدم اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

آقایان رییسی، قالیباف و اژه ای فکری به حال حادثه دانشگاه شریف بکنید!

اینفوگرافی| توصیه هایی که کمک می کند شما شب ها زودتر بخوابید

سخنان تازه وکیل خانواده «مهسا امینی» | دنبال پرونده بالینی مهسا در بیمارستان میلاد هستیم

تحت شعاع قرار دادن موفقیت های اقتصادی دولت هدف مهم دشمن در اتفاقات اخیر است

برگزاری همایش آلزایمر در یزد

رصد مردمی اربعین در 18 کشور دنیا/ گروه های مردمی در اربعین 1401 چه خدماتی ارائه می دهند؟

رصد مردمی اربعین در 18 کشور دنیا/ گروه های مردمی در اربعین 1401 چه خدماتی ارائه می دهند؟