مطالب مرتبط:
عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند
بررسی موانع جوانی جمعیت در استان کردستان/هزینه های درمان ناباروری پرداخت می شود
ستاره جوانی که نشان داد گل محمدی انتخاب درستی برای پرسپولیس داشته است + سند
ترویج و تقویت فرهنگ جوانی جمعیت یک ضرورت مهم است
زن جوانی که شوهر خود را به آتش کشید + عکس ناراحت کننده
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 مرداد 1401 ساعت 13:572022-08-15سياسي

عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند


- خبرگزاری فارس-همدان، سولماز عنایتی: شنیدید می گویند آدم ها مثل کتاب هستند؛ باید از روی بعضی ها مشق عشق نوشت، بعضی ها هم چند بار خواند اما برخی دیگر را نخوانده کنار گذاشت.

با آدم های نخواندنی کار ندارم، فقط می خواهم مشق عشق بنویسم از روی نوشتنی ترین آدم های امروز.

امروز که می نویسم شما بخوانید دهه نود؛ یعنی حوالی نگاه و نفسمان، درست دیوار به دیوار این روزها، پشت همین دیوارهای آجری و درز و دورز سیمانی یک عده آدم نوشتنی سرمشق دادند، سرمشق مقاومت که تا آخر عمر تمرین و هر بار با چشم آب افتاده و بغض فروخورده دفتر سفید را سیاه کنیم.

یک عده آدم نوشتنی با لباس رزم و رقص تیربار جاودانه شدند و به فتوای دل مقاومت را بخش بخش کردند بعد به رسم آیینه گی حرف به حرفش را با خون فواره شده حک کرده و آنجا به یادگار گذاشتند.

آنجا که می نویسم شما بخوانید دشت نینوای عمه سادات؛ درست همین نزدیکی ها در همسایگی آرامش در هم تنیده شب و روزمان؛ یک عده آدم نوشتنی جوانی شان را به بیرق خانم زینب(س) دخیل بسته و با فریاد مقاومت گوش کوچه های حلب را پر کردند.

اسمشان آدم نوشتنی و رسمشان دفاع از حرم بود؛ دمی اربا اربا شدند و لحظه ای پهلو شکسته، ولی قرارشان از آن رفتن های بی آمد بود، آنها رفتند تا واژه به واژه استقامت معنا پیدا کند و شمه ای از کربلا تکرار شود.

آنها که می نویسم شما بخوانید شهدای مدافع حرم؛ همان هایی که با خورشید حرم و اشک زلال، رنگین کمان ساختند و زیر رنگین ترین قسمت آسمان به دیدار ارباب شتافتند ولی خب با دستانی پر از مقاومت.

سر و دستی که نذر عمه سادات شد از رفتن تا به سامان شدنش قدر یک پلک بر هم زدن بود، دقیقا فصلی که درخت ها هم عاشق می شوند سیدمیلاد هم عاشقانه ها از خود به جا گذاشت و سر و دستش را نذر عمه سادات کرد، سید از بسیجیان گردان 165 امام حسین(ع) بود و 25 مهر 94 دم دمای 29 سالگی همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی گرما گرم رقص دست و تیربارش آسمانی شد.

قصه ماندن و اصرارش با مشایعت اشک زبانزد مدافعان حرم بود، انگاری دل سپرده بود دیوار به دیوار حرم رخ در خاک کشد و مهمان بزم شهدا باشد اما حساب چینی نازک تنهایی دل پدرش کار دستش داد و اربا اربا بازگشت.

سید پلک اول با اصابت گلوله قناصه به گلویش در جنوب حلب تاجی شد بر تارک تاریخ این مرز و بوم، بعد پلک دوم پیکر بی جانش زیر کمانه آتش دشمن رفیق شاخ و برگ درخت زیتون شد و پلک سوم حکایت غریب نیزه و سر جدا شده از تن در همسایگی دشت نینوا، دست آخر هم با رویای صادقه ای پل زد به دل پدر جا مانده از قافله اش و روی دوش مردم شهرستان بهار نه! همه مردم این دیار به دیدار شتافت.

سید حسینی بود و حسینی شهید و حسینی مهمان مادر سادات شد، اصلا لباس حسینی بدجور قواره تنش بود، آخر حکایت عمه سادات برای سیدمیلاد مصطفوی حکایت عمه جان بود و تنهایی اش در شام.

ریحانه جان دفاع از حرم رقیه(س) سه ساله واجب تر است وقتی خدا هر چه رنگ داشت ریخته بود روی زمین، عضو گردان تکاور 154 حضرت علی اکبر(ع) زاده کهنوش تویسرکان رخت شهادت پوشید؛ چند باری پیش از این ها مجروح شده بود آخر بی هول و هراس جلوی تکفیری می ایستاد اما جام شهادت را در معرکه آزادسازی حومه حلب نوشید درست 25 مهر 94، تاریخی که برای عشاق همدانی راز سر به مهری است.

آقامجتبی قراری نانوشته داشت با خانم رقیه انگاری دلش را به رقیه سه سال گره زده بود دقیقا وقتی ریحانه اش سه سال داشت تا جایی که در جشن حنابندان قبل از شهادتش برخلاف همرزمانش نام رقیه حسین(ع) را کف دستش می نویسد و در شب واقعه سربلند مصباح هدی را می بیند.

مجتبی کرمی 29 ساله در برشی از وصیت نامه اش سفارش می کند: به ریحانه ام بگویید خیلی دوستش دارم و داشته ام اما ریحانه جان دفاع از حرم رقیه اباعبدالله الحسین برای من واجب تر است.

حاجت حج اش برات بهشت شد  باز هم 25 مهر ماه 94 و بهانه ای برای عاشقی، این بار عروج آقامجید یعنی عضو گردان 161 امام حسین(ع) و بنیان گذار و نماینده رسمی سبک نینجوتسو در همدان، شهیدی که یک هفته قبل از شهادتش در عالم خواب محل اصابت تیر بر پهلویش را می بیند؛ آخر جور دیگری سربند سبز زخمی" به آرزویش رسید، تمنایی که سال ها در دل می پروراند حتی طوافش را به آرزوی دیرینه اش پیوند زد و حاجت حج اش برات بهشت شد، براتی که عمه سادات امضا کرد درست زیر چتر آتش.

می دانید که حکایت جنگ و مقاومت یا شجاعت شهدا هیچ وقت بیات نمی شود تا دنیادنیاست داغ است، غسل شهادت آقا مجید پیش از اعزام گواه بر شجاعت بی مثال مدافعان است.

آقا رضا، هم قبیله شهدا هم قبیله با شهدا آب و گِلش را سرشتند و اخلاص را توشه راهش کردند تا جایی که آقا رضا اخلاص شد مدافع حرم بی بی زینب(س)، هرچند از همان روزی که دانشگاه افسری امام حسین(ع) را برگزید در فهرست بلندبالای شهادت قرار گرفت و یک دهه زهد و جهادش در هفتمین روز مهر ماه 95 نسخه شهادتش شد.

آقارضا فرمانده گردان نیروی مخصوص تیپ ویژه صابرین بود و در دفاع جانانه از حرم یعنی در عملیات مستشاری در حفظ و حراست از حرم خانم زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در سوریه" با اصابت گلوله به پهلویش به دیدار خانم زهرا(س) شتافت.

دلش در گرو شهدا و همرازشان بود، پس و پیش وعدگاهش یا محل ترکیدن بغضش گلزار شهدا بود تا نهایت خودش در همسایگی شهدا آرامید؛ رضا الوانی زارع عاشقانه و خالصانه در مکتب ائمه(ع) خدمت کرد، خدمتی با جان و دل توامان.

بن بست عاشقی به حرم می رسد سوریه انتهای مسیر دوست داشتن است برای مدافعان، مثل آقا محسن که از عکس فاطمه زهرای چهار ساله می گذرد تا مبادا دلش بلرزد، انالله و اناالیه راجعون می خواند و چشم در چشم همسرش وصیت می کند و دو فرزندش را به خدا و بعد به او می سپارد؛ آقامحسن 14 سال تخریب چی بود و هزار و یک عملیات و ماموریت را گذرانده بود اما سوریه توفیر داشت، آنجا بن بست عاشقی به حرم می رسد.

محسن فانوسی پس از 25 روز حضور در جبهه مقاومت 9 آبان 94 در روستاهای اطراف حلب حول و حوش اذان ظهر جمعه، با اصابت گلوله به پیشانی اش بر خاک بوسه می زند و در دفاع از حرم روسفید می شود.

9 آبان دلتنگی برای خانواده" شهید فانوسی اوج می گیرد و اشک می شود، می دانید که تاریخ شهادت و عقد این مدافع 9 آبان بوده است.

باز هم عشق از در و دیوار ایستادگی فرو می ریزد  باز هم عشق از در و دیوار ایستادگی فرومی ریزد، دقیقا وقتی تخریب چی نمونه از نیروهای پادگان قدس و مربی توانمند در حلب سوریه در اثر انفجار تله به فیض شهادت نائل می آید؛ روز و تاریخ می چرخد و 22 آبان 95 لحظات کندتر از آنچه فکر کنی می گذرند آخر پیاله ساعت مهمان دارد آن هم از شهدای کربلا.

آری محمدحسین بشیری پاسدار شهید می شود همان زمانی که لحظات آخرش آبستن به آیه آیه زیارت عاشوراست، او متولی آموزش تخریب و انفجارات در حزب الله لبنان، عراق، افغانستان" و سوریه بود و به تمام معنا دفاع کرد و عشق به حرم را جاودانه.

یک خیابان منتهی به حرم  مگر مدافعان چه می خواهند؟ یک خیابان منتهی به حرم و چشم دوختن به گنبد و بارگاه بانوی صلابت، اما گاهی حرمت حرم.

، چیزی نمی نویسم تا مبادا دلی رنجور شود و آهی سوزان تا آسمان هفتم زبانه بکشد.

ولی مهدی قاضی خان متولد شهرستان بهار، از عشاقی بود که سوریه را خط مقدم" انقلاب اسلامی می دانست؛ آقا مهدی در 16 آذر سال 94 پس از 21 روز مبارزه در سوریه به شهادت رسید.

جراحت کاری او از ناحیه پهلو بود و زخم ناسور پهلو در دفاع از حرم بانو زینب(س) یعنی مهر تایید بر رقص تیربار و رزم مردانه اش.

دلباختگی روز و ساعت و سال نمی شناسد دلباختگی که روز و ساعت و سال نمی شناسد وقتی سوریه مقر داعش شد فرقی ندارد پاسدار 57 باشی یا طلبه 23 ساله، پا در رکاب می گذاری و حریم حرم را نگه می داری.

درست مثل شهید مرتضی ترابی کمال که جان بر کف به عنوان فرمانده گردان دوم لشکر فاطمیون رخت رزم پوشید و در آزادسازی نبل و الزهرا سوریه نقش بسیار مهمی ایفا کرد و در آخر توسط تک تیرانداز داعشی در تاریخ 13 بهمن 94 از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهدای کربلا پیوست.

انگار هنوز بازار پهلو شکسته ها داغ داغ است و رایحه یاس آسمان سوریه را پر کرده، اما به راستی این چه رازی است؟ حسین در پی تسکین دلتنگی / بی چشم و بی دست زائر کربلا" شد از پاییز به بهار عزیمت می کنیم، آخر داستان حسین جور دیگری است؛ وقتی نامت حسین و قدم اول مجروحیت، دستت باشد آن هم در آستانه سالروز تولد توفیر پیدا می کند.

اینجا دل آدمی ریش می شود و خاطرات آغشته به خون و خجالت فرات در سوریه طنین می اندازد، یکی دو روز بعد هم پای تیر و زخم ناسور چشم وسط می آید و آهی از اعماق جان رباب، آسمان حما را پر می کند.

حسین 23 ساله هنوز جام شهادت را ننوشیده بود که تیری پهلویش را می درد و به نظرم مادر سادات با اسم پسرم بدرقه راهش شد، حسین معز غلامی طلبه شهیدی بود که پی تسکین دلتنگی و بی قراریش آمده بود.

حسین 4 فروردین 96 تنها دو روز مانده به سالروز حیات دنیایی اش در حما به شهادت می رسد و بی چشم و بی دست زائر کربلا می شود.

از مهندسی خاکریز تا شهادت فصل حظ باران و شکوفه های درآویخته با باد پیک شد تا نسیم خوش خبری بوزد و خبری از جنس رفتن های بی بازگشت بیاورد آن هم برای حیدر ابراهیم خانی جوانی که عضو گروه مهندسی رزمی 43 امام علی(ع) ملایر بود.

آقای حیدرخانی پس از اعزام به سوریه و رشادت های مثال زدنی به دست تروریست های تکفیری توسط اصابت موشک کرونت در فاصله 200 متری دشمن لحظه ای که اطراف حلب مشغول خاکریز زدن بود، در تاریخ 14 فروردین 95 آسمانی شد.

شاملوها مدافعان عشق بودند سعید شاملو دومین شهید مدافع حرم ملایری است، شهیدی که جبهه مقاومت را عاشورای حسینی می دانست و در پاسداری از حریم آل الله کوتاه نیامد، آقاسعید کهنه کار جنگ بود و پس از 12 سال بازنشستگی دوباره طالب میدان شد.

اگر خلاصه بگویم، شاملوها مدافعان عشق بودند در میدان سوریه، در پی ادای دین به حسین(ع) یارانش و در آخر هم به تمنای دلشان رسیدند، آقای شاملو 23 خردادماه سال 95 برات بهشت اش امضا شد.

آرام و قرار نداشت؛ دمی زیر بمباران های شیمیایی و لحظه ای در شکست حصر آرام و قرار نداشت، دمی زیر بمباران های شیمیایی دست از خدمت نمی کشید و لحظه ای در آزادسازی نبل و الزهرا قرار نداشت؛ علیرضا شمسی پور فرمانده تیپ 32 انصارالحسین، فرمانده گردان فاطمیون در سوریه شد و حصر شکست، قرار و مدارش از عنفوان جوانی همین بود تا نفس دارد بایستاد.

فرمانده گردان غواصی جعفر طیار بعد پایان ماموریتش در سوریه مجدداً برای پیدا کردن پیکر شهدا عازم منطقه غرب کشور و خاک عراق می شود و در بحبوحه" جستجوی شهدا روی مین رفته و بعد از سالها مجاهدت شهادت نصیبش می شود.

حاجی شمسی پور سیزدهم اردیبهشت 95، زائر شهدای کربلا شد و با زخم ناسور دوران دفاع مقدس آشیانه تن را ترک گفت.

 سردار جبهه مقاومت و اما حکم عاشقی سردار همدانی در سوریه؛ گویی نجوای او در نماز عشق پاسخ داد و بندبند وجودش در جبهه مقاومت مردی رویاند که امروز تکیه گاه همه عاشقان راه الهی است، سردار حاج حسین همدانی" پس از چهار سال حفظ و حراست از حریم حرم پنجشنبه 16 مهر سال 94، دم دمای کمانه آتش و اصابت به خودروی ابووهب به یاران دیرینه اش می پیوندد.

و در آخر  مرغ باغ ملکوتم، نیم از عالم خاک                  چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم ای خوش آن روز که پرواز کنم تا بر دوست     به هوای سر کویش پر و بالی بزنم انتهای پیام/89033
کلید واژه ها: دیوار - مقاومت - امروز - درست - خبرگزاری - نزدیکی - یادگار - جوانی - تمرین - فواره - سفید - کنار - دخیل - دیگر - بیرق - سیاه - دفتر - لباس - کتاب - چگاه

آخرین اخبار سرویس:
یادواره شهدای روستای میمند برگزار شد

هوشیار: تور دوچرخه سواری هر سال بهتر از دوره قبل برگزار شده است

اعتراض و نقد آزادانه حق مردم است و مسئولان موظف پاسخگویی هستند

پیام تسلیت رییسی در پی درگذشت مادر شهیدان ابراهیمی ورکیانی

تشییع شهید کرم پور در لرستان

اجرای مراسم آیینی ذوالجناح خوانی در بهشهر

محمود شهریاری بازداشت شد

روحانیون جانباز یزدی تجلیل شدند

آشوب اخیر فتنه ای پیچیده با ملات ضد اخلاقی بود

حوزه های علمیه با هجرت الهی گره خورده اند | خوزستان سرزمین نور و ایثار است

رییس مرکز حقوقی شهرداری تهران در سمت خود ابقا شد

استخدام مدیر مالی و اداری برای شرکت معتبر در شهرک صنعتی کاسپین قزوین

رمزگشایی از چگونگی شکل گیری از اغتشاشات اخیر/ لیدرها شناسایی و در حال برخورد است

استخدام صندوقدار خانم برای تهیه غذای سازمانی ناریجه در تهران

استخدام رستوران ناریجه

اگر نقش ساداتی نژاد در ثبت جعلی کوتاژ پررنگ باشد، او را استیضاح می کنیم/ دادستان همه متهمان را بازداشت کرده است

جوانان ایران نمی دانند با چه کسی باید درد دل کنند

خاکسپاری پیکر شهید اهل تسنن عبدالرسول آذر آیین

قدردانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از بصیرت مردم و تلاش حافظان امنیت

یادداشت رسیده | گاهی خیلی زود دیر می شود؛ هوشیار باشید

ببینید: کیروش حاشیه ها را خنثی کرد

استخدام نقشه کش صنعتی در گروه صنعتی آسیاب در تهران

یگان فاتحین سپاه جایگزین دژبان ارتش در بهشت زهرا شد

نمایندگان آذربایجان شرقی: طراحی ایجاد اغتشاش و آشوب به سبک منافقین است/ برخورد صریح دستگاه قضایی با محرکان اغتشاشات

استخدام کارشناس HSE در شرکت عایق خودرو توس در خراسان رضوی

آل هاشم: دشمن همواره برای ناآرام ساختن ایران در کمین است/ حضور مردم، باطل السحر تمام دشمنی هاست

نمایندگان آذربایجان شرقی: طراحی ایجاد اغتشاش و آشوب به سبک منافقین است/ برخورد صریح دستگاه قضایی با محرکان اغتشاشات

233 اثر جدید در همایش «یاد ها و نام ها» رونمایی می شود

آخرین استوری محمود شهریاری پیش از بازداشت / جزییات دستگیری مجری سابق تلویزیون

اشتراکات تمدنی ایران و تاجیکستان می تواند زمینه ساز همکاری های مضاعف دو کشور باشد

وقتی ابراهیم رییسی در سازمان ملل 42 بار از عدالت گفت/ منظور او از عدالت چیست؟

خبر تبدیل وضعیت 90 هزار نفر از ایثارگران در سطح کشور

استخدام کارشناس طراحی مسلط به UI و UX و  photoshop در شرکت صنایع غذایی ماسترفوده

بیش از 7 هزار آبیکی واکسن کرونا دریافت نکرده اند/ «التور» در کمین است

گزارش امیرعبداللهیان از حضور ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل

افشاگری یک فرمانده سپاه درباره شنود مهمی علیه ایران | فردی که سِمتی هم در آمریکا دارد ...

توییت معنادار ضرغامی با هشتگ های گفت وگو و رییس جمهور

دنیا بداند علاقه به مذهب و دین در وجود ملت ایران ریشه دار است

پست جنجالی مازیار لرستانی با هشتگ مهسا امینی

واکنش جنجالی مازیار لرستانی به فوت مهسا امینی + عکس

سردار سلامی چه روزشمارهایی را در همایش «یادها و نام ها» رونمایی خواهد کرد؟

راهیابی 15 ایده به مرحله نهایی رویداد «ترویج قرآن در خانواده»

بیانیه شورای نگهبان درباره حوادث اخیر

خواهان تضمین بهره مندی از مزایای اقتصادی برجام هستیم

تشییع پیکر شهید «عبدالحمید انجول زاده» در دزفول

افتتاح فرهنگسرا در گلزار شهدای رفسنجان

حکم جلب برای برخی از بازیگران و مجری ها صادر شد؟

استخدام کارمند اداری در شرکت تکران مُبَرِد در قم

استخدام کارشناس اجرایی و جوشکار در شرکت تکران مُبَرِد در قم

استخدام کارشناس اجرایی، جوشکار و کارمند اداری در شرکت تکران مُبَرِد در قم

دیدار استاندار زنجان با مجروحان حوادث اخیر/خط مردم از اغتشاشگران جدا است

نمایندگان آذربایجان شرقی: طراحی ایجاد اغتشاش و آشوب همانند منافقین / برخورد صریح دستگاه قضایی با عاملان و محرکان اغتشاشات در هر سطحی

فیلترینگ طولانی تر می شود؟ | کسب و کارها به فکر باشند

استخدام مشاور املاک در مشاوره املاک هاشمی در تهران

دستور رییسی به وزیران علوم و راه درباره مسکن استادان و دانشجویان متاهل

منتظر اعلام نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم/ آنچه در مورد مهسا امینی رخ داد، یک حادثه بود/ افرادی که ضد امنیت ملی رفتار کرده اند، باید پاسخگو باشند

ببینید | اصابت موشک سپاه وسط پخش زنده تلویزیونی به کمپ گروهک تروریستی | واکنش عضو ارشد حدکا

انتشار اولین تصاویر از لحظه برخورد فضاپیمای «دارت» با یک سیارک

رییسی در گفتگوی تلویزیونی: آمار بیکاری کاهش می یابد/ امنیت جان و مال مردم خط قرمز است

اعتراضات امروز با آبان 98 متفاوت است/ خشم مردم در اعتراضات شهریور از آبان بیشتر است

ممکن است اتفاقات بدی برای کشور رخ دهد

سایت راداری سوباشی پادشکن بود/ انهدام 200 جنگنده بعثی توسط این سایت

استخدام حسابدار آقا یا خانم در موسسه خدمات مالی تراز محاسبان برنا

استخدام شرکت رهام پخش پرتو

استخدام ویزیتور حضوری برای شرکت رهام پخش پرتو در تهران

پیشکسوتان سرمایه های کشور در دفاع از انقلاب

شرکت های دانش بنیان و پاشنه آشیل حق بیمه

واتساپ و اینستاگرام زیر بار تعهد به ایران نرفتند/ فیلترینگ دائمی در راه است؟

با کشتار و فحاشی هیچ مشکلی حل نخواهد شد

کمیته انطباق فرمانداری استعفای شهردار آبیک را تأیید نکرد/ دادخواه به شهرداری بازگشت

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت کیمیا داران کویر از هرمزگان

درگذشت شیخ «یوسف قرضاوی» و نکاتی چند

شمارش معکوس برای فیلترینگ دائمی؟

برنامه پروازی فرودگاه اصفهان در روز هفتم مهر 1401

بیان تاریخ دفاع مقدس و رشادت شهدا با زبانی نو/ جوانان امروز مباحث شعاری را نمی پذیرند

بعضی از جوانان اعضای بدن خود را می شکنند تا عضو بسیج مردمی نشوند!

فال حافظ امروز پنج شنبه 7 مهر | فال حافظ با تفسیر دقیق

بی توجهی به تبیین موجب تحریف می شود

استخدام شرکت آرکا

پاسخ ایران به ادعای امارات در خصوص جزایر سه گانه

اغتشاشات اخیر با میدان داری چه کسانی اتفاق افتاد

دوره تربیت مربی روخوانی و روان خوانی قرآن در قم برگزار می شود

آل هاشم: دشمن همواره برای ناآرام ساختن ایران در کمین است/ حضور مردم، باطل السحر تمام دشمنی هاست

استخدام مهندس مکانیک تاسیسات در یک شرکت معتبر در قم

فیلم | ماجرای یک اسارت و چند خاطره دیگر

بهترین جاهای دیدنی کیش را در یک مقاله بخوانید!

تصاویر جدید از حمله پهبادی و موشکی سپاه به مقر حزب تروریستی دمکرات کردستان

فال روزانه پنجشنبه 7 مهر 1401؛ درگیر هوس نشوید!

سفر به ذات پنهان و مغفول مانده هنرهای رزمی

پست مازیار لرستانی برای مرگ مهسا امینی: زمستان میره روسیاهی به ذغال می مونه +عکس

دومین اجلاسیه «سرداران و 400 شهید فراهان» در تلخاب برگزار می شود

جعل نامه منتسب به قوه قضاییه بدون تاریخ و سربرگ

شهیدهانی تکلو: صبر و مقاومت پیشه کنید

تصویر جنجالی از لرزش عجیب پای آقای رییس جمهور!

«ظاهر» و «باطن» قرآن در نگاه شمس

پاسخ ایران به ادعای امارات در خصوص جزایر سه گانه

به توافق خوب و عادلانه کاملاً باور داریم/نباید از شنیدن نظرات موافق و مخالف بترسیم / ارزش ها تغییرناپذیر اما روش ها تغییرپذیر است/ اعتراض و نقد با آشوب متفاوت است؛ دشمن انسجام ملی را هدف قرار داده

تمایل عکاسان به ثبت آثار مهیج و به دور از جنگ+تصاویری از گاردین

آیا طرح ساماندهی قبل پایان سال مصوب و اجرایی می شود؟

روزنامه اطلاعات: جوانان ایران نمی دانند با چه کسی باید درد دل کنند/ مردم نیازمند سخن نو و بیان مشکلات هستند

عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند

عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند