مطالب مرتبط:
بررسی موانع جوانی جمعیت در استان کردستان/هزینه های درمان ناباروری پرداخت می شود
ستاره جوانی که نشان داد گل محمدی انتخاب درستی برای پرسپولیس داشته است + سند
زن جوانی که شوهر خود را به آتش کشید + عکس ناراحت کننده
ترویج و تقویت فرهنگ جوانی جمعیت یک ضرورت مهم است
عکس جوانی آقای دوربینی در تجمع علیه سلمان رشدی!
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 مرداد 1401 ساعت 13:172022-08-15سياسي

عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند


آنجا که می نویسم شما بخوانید دشت نینوای عمه سادات؛ درست همین نزدیکی ها در همسایگی آرامش در هم تنیده شب و روزمان؛ یک عده آدم نوشتنی جوانی شان را به بیرق خانم زینب(س) دخیل بسته و با فریاد مقاومت گوش کوچه های حلب را پر کردند.

- خبرگزاری فارس-همدان، سولماز عنایتی: شنیدید می گویند آدم ها مثل کتاب هستند؛ باید از روی بعضی ها مشق عشق نوشت، بعضی ها هم چند بار خواند اما برخی دیگر را نخوانده کنار گذاشت.

با آدم های نخواندنی کار ندارم، فقط می خواهم مشق عشق بنویسم از روی نوشتنی ترین آدم های امروز.

امروز که می نویسم شما بخوانید دهه نود؛ یعنی حوالی نگاه و نفسمان، درست دیوار به دیوار این روزها، پشت همین دیوارهای آجری و درز و دورز سیمانی یک عده آدم نوشتنی سرمشق دادند، سرمشق مقاومت که تا آخر عمر تمرین و هر بار با چشم آب افتاده و بغض فروخورده دفتر سفید را سیاه کنیم.

یک عده آدم نوشتنی با لباس رزم و رقص تیربار جاودانه شدند و به فتوای دل مقاومت را بخش بخش کردند بعد به رسم آیینه گی حرف به حرفش را با خون فواره شده حک کرده و آنجا به جا گذاشتند.

آنجا که می نویسم شما بخوانید دشت نینوای عمه سادات؛ درست همین نزدیکی ها در همسایگی آرامش در هم تنیده شب و روزمان؛ یک عده آدم نوشتنی جوانی شان را به بیرق خانم زینب(س) دخیل بسته و با فریاد مقاومت گوش کوچه های حلب را پر کردند.

اسمشان آدم نوشتنی و رسمشان دفاع از حرم بود؛ دمی اربا اربا شدند و لحظه ای پهلو شکسته، ولی قرارشان از آن رفتن های بی آمد بود، آنها رفتند تا واژه به واژه استقامت معنا پیدا کند و شمه ای از کربلا تکرار شود.

آنها که می نویسم شما بخوانید شهدای مدافع حرم؛ همان هایی که با خورشید حرم و اشک زلال، رنگین کمان ساختند و زیر رنگین ترین قسمت آسمان به دیدار ارباب شتافتند ولی خب با دستانی پر از مقاومت.

سر و دستی که نذر عمه سادات شد از رفتن تا به سامان شدنش قدر یک پلک بر هم زدن بود، دقیقا فصلی که درخت ها هم عاشق می شوند سیدمیلاد هم عاشقانه ها از خود به جا گذاشت و سر و دستش را نذر عمه سادات کرد، سید از بسیجیان گردان 165 امام حسین(ع) بود و 25 مهر 94 دم دمای 29 سالگی همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی گرما گرم رقص دست و تیربارش آسمانی شد.

قصه ماندن و اصرارش با مشایعت اشک زبانزد مدافعان حرم بود، انگاری دل سپرده بود دیوار به دیوار حرم رخ در خاک کشد و مهمان بزم شهدا باشد اما حساب چینی نازک تنهایی دل پدرش کار دستش داد و اربا اربا بازگشت.

سید پلک اول با اصابت گلوله قناصه به گلویش در جنوب حلب تاجی شد بر تارک تاریخ این مرز و بوم، بعد پلک دوم پیکر بی جانش زیر کمانه آتش دشمن رفیق شاخ و برگ درخت زیتون شد و پلک سوم حکایت غریب نیزه و سر جدا شده از تن در همسایگی دشت نینوا، دست آخر هم با رویای صادقه ای پل زد به دل پدر جا مانده از قافله اش و روی دوش مردم شهرستان بهار نه! همه مردم این دیار به دیدار شتافت.

سید حسینی بود و حسینی شهید و حسینی مهمان مادر سادات شد، اصلا لباسی حسینی بدجور قواره تنش بود، آخر حکایت عمه سادات برای سیدمیلاد مصطفوی حکایت عمه جان بود و تنهایی اش در شام.

ریحانه جان دفاع از حرم رقیه(س) سه ساله واجب تر است وقتی خدا هر چه رنگ داشت ریخته بود روی زمین، عضو گردان تکاور 154 حضرت علی اکبر(ع) زاده کهنوش تویسرکان رخت شهادت پوشید؛ چند باری پیش از این ها مجروح شده بود آخر بی هول و هراس جلوی تکفیری می ایستاد اما جام شهادت را در معرکه آزادسازی حومه حلب نوشید درست 25 مهر 94، تاریخی که برای عشاق همدانی راز سر به مهری است.

آقامجتبی قراری نانوشته داشت با خانم رقیه انگاری دلش را به رقیه سه سال گره زده بود دقیقا وقتی ریحانه اش سه سال داشت تا جایی که در جشن حنابندان قبل از شهادتش برخلاف همرزمانش نام رقیه حسین(ع) را کف دستش می نویسد و در شب واقعه سربلند مصباح هدی را دید.

مجتبی کرمی 29 ساله در برشی از وصیت نامه اش سفارش می کند: به ریحانه ام بگویید خیلی دوستش دارم و داشته ام اما ریحانه جان دفاع از حرم رقیه اباعبدالله الحسین برای من واجب تر است.

حاجت حج اش برات بهشت شد  باز هم 25 مهر ماه 94 و بهانه ای برای عاشقی، این بار عروج آقامجید یعنی عضو گردان 161 امام حسین(ع) و بنیان گذار و نماینده رسمی سبک نینجوتسو در همدان، شهیدی که یک هفته قبل از شهادتش در عالم خواب محل اصابت تیر بر پهلویش را می بیند؛ آخر جور دیگری سربند سبز زخمی" به آرزویش رسید، تمنایی که سال ها در دل می پروراند حتی طوافش را به آرزوی دیرینه اش پیوند زد و حاجت حج اش برات بهشت شد، براتی که عمه سادات امضا کرد درست زیر چتر آتش.

می دانید که حکایت جنگ و مقاومت یا شجاعت شهدا هیچ وقت بیات نمی شود تا دنیادنیاست داغ است، غسل شهادت آقا مجید پیش از اعزام گواه بر شجاعت بی مثال مدافعان است.

آقا رضا، هم قبیله شهدا هم قبیله با شهدا آب و گِلش را سرشتند و اخلاص را توشه راهش کردند تا جایی که آقا رضا اخلاص شد مدافع حرم بی بی زینب(س)، هرچند از همان روزی که دانشگاه افسری امام حسین(ع) را برگزید در فهرست بلندبالای شهادت قرار گرفت و یک دهه زهد و جهادش در هفتمین روز مهر ماه 95 نسخه شهادتش شد.

آقارضا فرمانده گردان نیروی مخصوص تیپ ویژه صابرین بود و در دفاع جانانه از حرم یعنی در عملیات مستشاری در حفظ و حراست از حرم خانم زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در سوریه" با اصابت گلوله به پهلویش به دیدار خانم زهرا(س) شتافت.

دلش در گرو شهدا و همرازشان بود، پس و پیش وعدگاهش یا محل ترکیدن بغضش گلزار شهدا بود تا نهایت خودش در همسایگی شهدا آرامید؛ رضا الوانی زارع عاشقانه و خالصانه در مکتب ائمه(ع) خدمت کرد، خدمتی با جان و دل توامان.

بن بست عاشقی به حرم می رسد سوریه انتهای مسیر دوست داشتن است برای مدافعان، مثل آقا محسن که از عکس فاطمه زهرای چهار ساله می گذرد تا مبادا دلش بلرزد، انالله و اناالیه راجعون می خواند و چشم در چشم همسرش وصیت می کند و دو فرزندش را به خدا و بعد به او می سپارد؛ آقامحسن 14 سال تخریب چی بود و هزار و یک عملیات و ماموریت را گذرانده بود اما سوریه توفیر داشت، آنجا بن بست عاشقی به حرم می رسد.

محسن فانوسی پس از 25 روز حضور در جبهه مقاومت 9 آبان 94 در روستاهای اطراف حلب حول و حوش اذان ظهر جمعه، با اصابت گلوله به پیشانی اش بر خاک بوسه می زند و در دفاع از حرم روسفید می شود.

9 آبان دلتنگی برای خانواده" شهید فانوسی اوج می گیرد و اشک می شود، می دانید که تاریخ شهادت و عقد این مدافع 9 آبان بوده است.

باز هم عشق از در و دیوار ایستادگی فرو می ریزد  باز هم عشق از در و دیوار ایستادگی فرومی ریزد، دقیقا وقتی تخریب چی نمونه از نیروهای پادگان قدس و مربی توانمند در حلب سوریه در اثر انفجار تله به فیض شهادت نائل می آید؛ روز و تاریخ می چرخد و 22 آبان 95 لحظات کندتر از آنچه فکر کنی می گذرند آخر پیاله ساعت مهمان دارد آن هم از شهدای کربلا.

آری محمدحسین بشیری پاسدار شهید می شود همان زمانی که لحظات آخرش آبستن به آیه آیه زیارت عاشوراست، او متولی آموزش تخریب و انفجارات در حزب الله لبنان، عراق، افغانستان" و سوریه بود و به تمام معنا دفاع کرد و عشق به حرم را جاودانه.

یک خیابان منتهی به حرم  مگر مدافعان چه می خواهند؟ یک خیابان منتهی به حرم و چشم دوختن به گنبد و بارگاه بانوی صلابت، اما گاهی حرمت حرم.

، چیزی نمی نویسم تا مبادا دلی رنجور شود و آهی سوزان تا آسمان هفتم زبانه بکشد.

ولی مهدی قاضی خان متولد شهرستان بهار، از عشاقی بود که سوریه را خط مقدم" انقلاب اسلامی می دانست؛ آقا مهدی در 16 آذر سال 94 پس از 21 روز مبارزه در سوریه به شهادت رسید.

جراحت کاری او از ناحیه پهلو بود و زخم ناسور پهلو در دفاع از حرم بانو زینب(س) یعنی مهر تایید بر رقص تیربار و رزم مردانه اش.

دلباختگی روز و ساعت و سال نمی شناسد دلباختگی که روز و ساعت و سال نمی شناسد وقتی سوریه مقر داعش شد فرقی ندارد پاسدار 57 باشی یا طلبه 23 ساله، پا در رکاب می گذاری و حریم حرم را نگه می داری.

درست مثل شهید مرتضی ترابی کمال که جان بر کف به عنوان فرمانده گردان دوم لشکر فاطمیون رخت رزم پوشید و در آزادسازی نبل و الزهرا سوریه نقش بسیار مهمی ایفا کرد و در آخر توسط تک تیرانداز داعشی در تاریخ 13 بهمن 94 از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهدای کربلا پیوست.

انگار هنوز بازار پهلو شکسته ها داغ داغ است و رایحه یاس آسمان سوریه را پر کرده، اما به راستی این چه رازی است؟   حسین در پی تسکین دلتنگی / بی چشم و بی دست زائر کربلا" شد از پاییز به بهار عزیمت می کنیم، آخر داستان حسین جور دیگری است؛ وقتی نامت حسین و قدم اول مجروحیت، دستت باشد آن هم در آستانه سالروز تولد توفیر پیدا می کند.

اینجا دل آدمی ریش می شود و خاطرات آغشته به خون و خجالت فرات در سوریه طنین می اندازد، یکی دو روز بعد هم پای تیر و زخم ناسور چشم وسط می آید و آهی از اعماق جان رباب، آسمان حماء را پر می کند.

حسین 23 ساله هنوز جام شهادت را ننوشیده بود که تیری پهلویش را می درد و به نظرم مادر سادات با اسم پسرم بدرقه راهش شد، حسین معز غلامی طلبه شهیدی بود که پی تسکین دلتنگی و بی قراریش آمده بود.

حسین 4 فروردین 96 تنها دو روز مانده به سالروز حیات دنیایی اش در حماه به شهادت می رسید و بی چشم و بی دست زائر کربلا می شود.

از مهندسی خاکریز تا شهادت فصل حظ باران و شکوفه های درآویخته با باد پیک شد تا نسیم خوش خبری بوزد و خبری از جنس رفتن های بی بازگشت بیاورد آن هم برای حیدر ابراهیم خانی جوانی که عضو گروه مهندسی رزمی 43 امام علی(ع) ملایر بود.

آقای حیدرخانی پس از اعزام به سوریه و رشادت های مثال زدنی به دست تروریست های تکفیری توسط اصابت موشک کرونت در فاصله 200 متری دشمن لحظه ای که اطراف حلب مشغول خاکریز زدن بود، در تاریخ 14 فروردین 95 آسمانی شد.

شاملوها مدافعان عشق بودند سعید شاملو دومین شهید مدافع حرم ملایری است، شهیدی که جبهه مقاومت را عاشورای حسینی می دانست و در پاسداری از حریم آل الله کوتاه نیامد، آقاسعید کهنه کار جنگ بود و پس از 12 سال بازنشستگی دوباره طالب میدان شد.

اگر خلاصه بگویم، شاملوها مدافعان عشق بودند در میدان سوریه، در پی ادای دین به حسین(ع) یارانش و در آخر هم به تمنای دلشان رسیدند، آقای شاملو 23 خردادماه سال 95 برات بهشت اش امضا شد.

آرام و قرار نداشت؛ دمی زیر بمباران های شیمیایی و لحظه ای در شکست حصر آرام و قرار نداشت، دمی زیر بمباران های شیمیایی دست از خدمت نمی کشید و لحظه ای در آزادسازی نبل و الزهرا قرار نداشت؛ علیرضا شمسی پور فرمانده تیپ 32 انصارالحسین، فرمانده گردان فاطمیون در سوریه شد و حصر شکست، قرار و مدارش از عنفوان جوانی همین بود تا نفس دارد بایستاد.

فرمانده گردان غواصی جعفر طیار بعد پایان ماموریتش در سوریه مجدداً برای پیدا کردن پیکر شهدا عازم منطقه غرب کشور و خاک عراق می شود و در بحبوحه" جستجوی شهدا روی مین رفته و بعد از سالها مجاهدت شهادت نصیبش می شود.

حاجی شمسی پور سیزدهم اردیبهشت 95، زائر شهدای کربلا شد و با زخم ناسور دوران دفاع مقدس آشیانه تن را ترک گفت.

 سردار جبهه مقاومت و اما حکم عاشقی سردار همدانی در سوریه؛ گویی نجوای او در نماز عشق پاسخ داد و بندبند وجودش در جبهه مقاومت مردی رویاند که امروز تکیه گاه همه عاشقان راه الهی است، سردار حاج حسین همدانی" پس از چهار سال حفظ و حراست از حریم حرم پنجشنبه 16 مهر سال 94، دم دمای کمانه آتش و اصابت به خودروی ابووهب به یاران دیرینه اش می پیوندد.

و در آخر  مرغ باغ ملکوتم، نیم از عالم خاک                  چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم ای خوش آن روز که پرواز کنم تا بر دوست     به هوای سر کویش پر و بالی بزنم انتهای پیام/89033
کلید واژه ها: دیوار - مقاومت - جوانی - امروز - دخیل - درست - بیرق - خبرگزاری - نزدیکی - فریاد - تمرین - آرامش - سفید - کنار - بسته - کوچه - دیگر - سیاه - دفتر - خانم - کتاب - چگاه

آخرین اخبار سرویس:
تبیین ابعاد فتنه اخیر از زبان نماینده ولی فقیه در سپاه/باید بین فتنه گر و فتنه زده تفکیک قائل شد

مسابقات بین المللی قرآن کریم مشکات

حداقل 100 پیامک تظلم خواهی از داخل و خارج در شبانه روز برای من می آید/ قرادادهای دولتی باید در زمره مستحکم ترین و متقن ترین قراردادها باشند

ایران آماده است ظرفیت های خود را برای حل مسائل منطقه و جهان به کار گیرد

واکنش رییسی به قدردانی گوترش درباره آزادی دو زندانی امنیتی | ایران آماده است ظرفیت های خود را برای حل مسائل منطقه و جهان به کار گیرد

تاکید وزیر خارجه کشورمان بر ارتقا همکاری با زیمبابوه

هدف فتنه گران از بین بردن یکپارچگی ایران است

تشییع باشکوه پیکر پاک شهید مدافع امنیت در قشم

توصیه امیرعبداللهیان به آمریکایی ها

هشدار ایران درباره صدور بیانیه های عجولانه

بیانیه صریح خانواده مهسا امینی

حسن خمینی: مجموعه نظام معذرت خواهی را بیاموزد

مسوولان در جریان فوت مهسا امینی کم نگذاشتند

رفع مشکل تامین نیروی انسانی سازمان بنادر و توجه به اقتصاد دریامحور در برنامه هفتم توسعه

امام جمعه کاشان: کسی که به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه می زند باید از مومنان در طول تاریخ حلالیت بطلبد

دادستان قزوین: بسیاری از بازداشت شدگان که صرفاً تحت تاثیر هیجانات قرار گرفته بودند با اخذ تعهد و توجیه آزاد شدند

ضرغامی: از مدافعان درجه اول فضای مجازی هستم/ معتقدم فضای مجازی برای تقویت انقلاب اسلامی آمده است

برخورد قانونی با اغتشاشگران

بیانیه سید حسن خمینی در خصوص اتفاقات تلخ این روز ها

سازمان ملی استاندارد بسیاری از عقب ماندگی ها را جبران کرده است/کاهش چشم گیر کم فروشی در کشور

موضع حسن خمینی درباره حوادث اخیر

عاشقانه های شهدای مدافع حرم به چاپ سوم رسید

استخدام صندوقدار در یک رستوران معتبر در تهران

اعتماد مسلمانان و غیر مسلمانان به برند حلال/ سازمان استاندارد به الگوی تراز تبدیل شود

دولت سیزدهم در ذیل امامت حضرت حجت(عج) و ولایت فقیه است

پیام تسلیت شهردار قم در پی شهادت مهدی زاهدلویی

انتظار ما از دولت تاجیکستان، نشان دادن ایران حقیقی به مردم کشورشان است

رزمندگان دوران دفاع مقدس در جهاد تبیین نقش ایفا کنند

ایران آماده است ظرفیت های خود را برای حل مسائل منطقه و جهان به کار گیرد

نظام سلطه می خواهد ایران اسلامی را از صحنه مبارزات جهانی حذف کند/فتنه هیچگاه تمام نمی شود

پاسخ ابراهیم رییسی به تماس گوترش درخصوص آزادی دو محکوم امنیتی

فرمانده نیروی دریایی ارتش: امروز دریا می تواند گره گشای اقتصاد ایران باشد

انصراف نمایندگان از 11 فقره سؤال خود از وزیر صمت

جزییات تماس رییسی و آنتونیو گوترش

برگزاری بیش از 60 رویداد گردشگری در سمنان

برگزاری جلسه شورای عالی سینما با حضور مخبر

تفاوت حجاب زن آزاد و کنیز دلیل محکمی بر شرعی‎ بودن حجاب است

بیانیه خانواده مهسا امینی

رییس هیئت عامل صندوق ملی مسکن منصوب شد

دبیر دوره نهم مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد

جدیدترین بیانیه خانواده مهسا امینی

بهزاد فراهانی: دلارهای کثیف آمریکایی می تواند برخی را فریب دهد

بیانیه سیدحسن خمینی درباره حوادث اخیر؛ اعتراض حق قانونی همه است

گفتگوی تلفنی رییس جمهور ایران و دبیرکل سازمان ملل متحد

کانادا، ایران را تحریم کرد

امام جمعه کاشان: کسی که به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه می زند باید از مومنان در طول تاریخ حلالیت بطلبد

بحرینی: رویکرد دوگانه و انتشار اطلاعات نادرست تهدید جدی برای ارتقای حقوق بشر است

ضرورت کاهش تنش ها بین ارمنستان و آذربایجان

مصاحبه تخصصی خبرگزاری آنا با دبیر ستاد ویژه فناوری نانو

هشدار ایران درباره صدور بیانیه های عجولانه درباره حوادث اخیر

امیرعبداللهیان: آمریکایی ها با واقع بینی آخرین مواضع ایران را درک کنند

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان و بازاریاب دستگاه کارتخوان در قزوین

هدف دشمن ایجاد شکاف های مذهبی و قومیتی است

هشدار ایران به سازمان ملل درباره صدور بیانیه پیرامون حوادث اخیر

در پی سخنان امروز رهبر انقلاب؛ بیانیه سید حسن خمینی در خصوص حوادث اخیر

دشمن به قدرت فضای مجازی پی برده است/ شناسایی 220 هزار موقوفه

مردم قم با پیکر شهید مدافع امنیت شهید زاهدلویی وداع کردند

شرط پرداخت وام ودیعه مسکن اعلام شد

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان: قصد تصرف خاک ارمنستان را نداریم

رییس قوه قضاییه: اژه ای: تظلم خواهی هیچ فردی در کاغذخردکن نمی رود | قرادادهای دولتی باید در زمره مستحکم ترین و متقن ترین قراردادها باشند

قائلان عرفی بودن حجاب به روایات ضعیف استناد می کنند

تحریم های جدید کانادا علیه 9 نهاد و 25 مقام ایرانی

برگزاری نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا

خانواده مهسا امینی بیانیه داد

اژه ای: ریشه های تعطیلی کارخانه ها و کارگاه ها شناسایی شود

ادامه پویش شور عاطفه ها در مدارس تا نیمه مهر

معاون آموزشی وزیر علوم با خانواده شهید مدافع سلامت دیدار کرد

وزیر اطلاعات یک پیام صادر کرد

مقام نخست شاخص های عمومی جشنواره شهید رجایی از آن بهزیستی البرز شد

محسنی اژه ای: در طول شبانه روز حداقل 100 پیامک تظلم خواهی از داخل و خارج کشور برای من می آید

مبلغ فوق العاده رتبه بندی برای این معلمان واریز خواهد شد!

فرصت طلبی برای ایجاد اغتشاش

امام جمعه کاشان: اغتشاش و آشوب علیه نظام پذیرفتنی نیست

غزل علی محمد مودب در استقبال از بیانات امروز رهبر معظم انقلاب

فرمانده نیروی دریایی ارتش: ایجاد بنادر راهبردی در دستور کار قرار گرفت

آیا جنگ سوم جهانی آغاز شده است؟

«ذوالقدر» دبیر مجمع تشخیص ماند

75 درصد کل موقوفات به عزاداری امام حسین(ع) تعلق دارد

تماس وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با سرلشکر باقری

رییسی در گفتگو با گوترش: ایران آماده به کارگیری ظرفیت های خود برای حل مسائل منطقه و جهان است

مخبر: باید برای آینده و چشم انداز سینمای کشور ریل گذاری شود

دخالت گربه وسط مصاحبه ضرغامی با صدا و سیما + ویدئو

پیش نویس قانون برگزاری تجمعات نوشته شد

دبیر مؤتلفه فارس: خنثی کردن توطئه دشمن در گرو بازپروری اعتماد عمومی است/ برخورد با تخلفات مردم را اقناع می کند

سرلشکر باقری با وزیر دفاع آذربایجان گفتگوی تلفنی انجام داد

استخدام کارمند اداری در یک موسسه هنری معتبر در البرز

رییسی: ایران آماده است ظرفیت های خود را برای حل مسائل منطقه و جهان به کار گیرد

استخدام کارمند اداری در موسسه سدار در فارس

امیرعبداللهیان در کمیسیون امنیت ملی مجلس: درک بهتری از موضوعات باقی مانده برجام صورت گرفته است

اخبار 20 شبکه چهار سیما، 11 مهر 1401

درک بهتری از موضوعات باقی مانده برجام صورت گرفته است/ انتظار داریم آمریکایی ها با واقع بینی مواضع ایران را درک کنند 

خواب گرگ صفتان برای تکه تکه کردن ایران هرگز تعبیر نمی شود

کمیسیون آموزش با پرداخت چند مرحله ای پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته مخالف است

تاکید سرلشکر باقری بر ضرورت حل مسالمت آمیز مناقشه میان آذربایجان و ارمنستان

جزییات تماس تلفنی رییسی با گوترش

نشست رییس جمهور با نمایندگان ادیان الهی از رسانه ملی پخش می شود

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در لرستان در پی شهادت شهید مدافع امنیت

سید حسن خمینی در خصوص حوادث اخیر در کشور بیانیه صادر کرد

راه نجات از حوادث اخیر و رها شدگی و بی حجابی ها، امر به معروف است!

واکنش به خبر استعفای اساتید دانشگاه شریف در پی حوادث اخیر

عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند

عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند