مطالب مرتبط:
پای درد دل اصحاب رسانه البرز/از نبود سواد رسانه در مسؤولان تا درآمدی که سهم دلالان خبری می شود
بازدید اصحاب رسانه از پروژه های عمرانی حرم مطهر رضوی
عکس | بازدید اصحاب رسانه از پروژه های عمرانی حرم مطهر رضوی
عکس | بازدید اصحاب رسانه از پروژه های عمرانی حرم رضوی
قدردانی فرمانده انتظامی استان مازندران از اصحاب رسانه
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 22 مرداد 1401 ساعت 16:172022-08-13سياسي

پای درد دل اصحاب رسانه البرز/از نبود سواد رسانه در مسؤولان تا درآمدی که سهم دلالان خبری می شود


- فیلم اظهار نظر و بیان دغدغه یکی از اصحاب رسانه البرز دانیال ایل بیگی، از فعالان مجازی و مدیرمسؤول سایت تحلیلی گوهردشت، در این خصوص می گوید: واقعیت را بخواهید چند وقتی هست که از انتقاد و انتشار اخبار در رسانه ترسی نداریم، نمیدانم دلیل آن خسته شدن مسؤولان برای طرح شکایت از خبرنگاران است یا واقعا فضای انتقاد در البرز مساعد شده! یکی از مشکلات موجود در البرز بی هویت بودن خبرنگاران فعال در برخی رسانه ‍های صاحب نامی است که به صورت" سرپرستی در البرز فعالیت می کنند.

به صورتی که حتی از دادن یک نامه معرفی به خبرنگاران دریغ کرده و زمانی که با این درخواست مواجه می شوند ممکن است آن فرد تا مرز اخراج هم پیش برود.

ایل بیگی تصریح کرد: انتظار می رود نمایندگان در راستای سرپرستی رسانه های صاحب نام در البرز به دست افرادی بی افتد تا حقوق خبرنگاران استان البرز که در جوار پایتخت قرار گرفته به حد و اندازه زحمتی که متحمل می شوند پرداخت شود.

تا شاید شاهد ضایع شدن حقوق خبرنگارانی که صبح تا شب با کمترین دستمزد کار می کنند نباشیم.

سایه سنگین عدم حمایت، بر سر اهالی رسانه در البرز حبیب توانگر، سرپرست روزنامه ایران در استان البرز، می گوید: وقتی در هفت سالگی جمله صدای شنیدن دهل از دور خوش است را شنیدم تصورم این بود که چون دهل سازی است حجیم و شاید بد قواره این ضرب المثل را به آن منتسب کرده اند.

وی افزود: امروز که نیم قرن دوم از حیاتم را طی می کنم فهمیدم که خیلی از پکیج های جذاب ، از درون دچار مشکلات فراوانی هستند.

متاسفانه البرز بدلایل متعددی اصالت و رسالت رسانه های خود را به وساطت و خصومت داده است.

چرا که هر نشریه ای که دفتری در تهران داشته باشد یک یا چند سرپرستی در البرز دارد و در ماراتن کسب سرپرستی،  آش آنقدر شور شده است که بعضی از نشریات و روزنامه های شهرستان های دور دست کشور نیز در البرز دارای سرپرستی هستند و عجبا ، عجبا که متولی محترم، پروانه کار برای سرپرستی این نشریات صادر می کند که هیچ نظارت و کنترلی بر عملکرد آن ها نیست.

به گفته وی؛ بارها شنیده ایم که خوش به حالتون، خبرنگاری یه شغل مهیجه که هم فاله و هم تماشا.

اما دوصد افسوس که نمی دانند وقتی خبرنگار برای ساعت 6 صبح آفیش می شود ولی شروع برنامه 9 صبح است یعنی چه؟ وقتی فاصله محل برگزاری مراسم با منزل بیش از 10 کیلومتر است و حتی برای جابجایی خبرنگار خودرویی تعبیه نشده، یعنی چه؟ وقتی خبرنگار برای رسیدن به موقع، متحمل پرداخت هزینه گزاف می شود و متاسفانه حتی دبیر خبر به تولید خبرنگار نگاه هم نمی کند یعنی چه؟ وقتی با سال ها تجربه و توانایی و انتشار خبر، در مراسم تجلیل از خبرنگاران در یک دستگاه، انواع و اقسام فعالان فضای مجازی و فیک نیوزها حضور دارند اما خبرنگاران توانا نه ، یعنی چه؟ اینکه لذت بخش ترین زمان روز را به همراهی و گوش کردن به صحبت های تکراری مدیرانی بگذرانید که حتی به ذهنشان هم خطور نمی کند با چه مشکلاتی در صدد انتشار فرمایشاتشان هستید، کار را دشوار تر می کند.

 سختی کار خبرنگاری در بحران ها بیشتر خود را نشان می دهد نداشتن امنیت شغلی این قشر هم در چنین شرایطی بیشتر بروز پیدا می کند؛ هرچند بواسطه نوع فعالیت رسانه های مکتوب و الکترونیک مشکلاتی که گریبانگیر فعالان آنها شده با هم متفاوت است به عنوان نمونه افزایش قیمت کاغذ تنها بر کار نشریات مکتوب تاثیر منفی گذاشته است.

ولی آنچه در این بین مشترک است جنس درد خبرنگاران و روزنامه نگاران است؛ دردهایی که سال ها است درمان نشده و با وقوع هر بحرانی چندین برابر هم می شود.

از قدیم گفته اند احترام امام زاده را متولی آن نگاه می دارد و مادامی که متولی رسانه در البرز نتواند این حرمت را حفظ کند و درک درستی از جایگاه خبرنگار نداشته باشد، توقع از سایر دستگاهها نابجاست.

نداشتن امنیت و آزادی بیان؛ درد سنگین خبرنگاران و اما زهره رزمی آذر، مدیر مسؤول تارا نیوز که معمولا او را پر انرژی و خندان می بینیم با لحن پردردی از نداشتن امنیت شغلی و آزادی بیان  خبرنگاران گلایه می کند و  می گوید: آنچه خبرنگار از آن واهمه دارد، امنیت است.

خبرنگار در مسیر مطالبه گری برای مردم هیچ پشتیبان محکمی ندارد.

در حالیکه در دولت سیزدهم به دستور رییس جمهور، قرار بود هیچ مدیری حق شکایت از خبرنگاران را نداشته باشد، این اتفاق می افتد و خبرنگاران برای مطالبه دغدغه های مردم، به جرم تشویش اذهان عمومی مورد شکایت واقع می شوند.

اگر منِ خبرنگار نتوانم مطالبه گری کنم پس چه کنم؟! آنچه که ما را مورد آزار قرار می دهد همین است که تا وقتی مطابق میل مدیران بنویسیم مورد تایید هستیم اما در وقت مطالبه گری مورد غضب واقع می شویم.

متاسفانه ما خبرنگاران امنیت شغلی نداریم.

حتی گاهی روز خبرنگار در زمان تقدیر هم تحقیر می شویم.

ما چیزی نمی خواهیم جز اینکه شان و جایگاه خبرنگار حفظ شود! هیچ کس مسؤولیت قشر خبرنگار را گردن نمی گیرد نیلوفر تیزهوش، از خبرنگاران فردیس هم می گوید: متاسفانه مدیران شان و جایگاه خبرنگاران را حفظ نمی کنند.

بسیاری خبرنگاران در شرایط متلاطم اقتصادی دغدغه تامین معیشت ودفتر کار را دارند و هیچ ارگانی هم این قشر را گردن نمی گیرد تا شاید قدمی برای مشکلات آنها بردارد.

گاهی حتی حق الزحمه خبرنگاران در ادارات پرداخت نمی شود و خبرنگار به خاطر عشقی که به این حرفه دارد و نهاد حمایتگری هم ندارد، ناچار است  از حقش بگذرد.

امیدواریم نظارت بیشتری بر ورود خبرنگاران به این حرفه در استان و فردیس باشد؛ چرا که در طول ایام سال خبرنگاران فعال انگشت  شمارند و به وقت هدیه دادن لیستی از بچه و خواهر و .

به نهادها داده می شود.

بیمه شغلی و درمانی خبرنگاران هم از موضوعاتی است که متاسفانه مغفول واقع شده و باید مورد توجه و مطالبه قرار گیرد.

برگزاری کلاس های آموزش حقوقی و حرفه ای خبرنگاری ضرورت دارد خواسته منصوره سرداری یکی از خبرنگاران فردیس، از متولیان حوزه رسانه،  برگزاری دوره های خبرنگاری مقدماتی و حرفه ای و آموزش اصول  نگارش خبراست.

سرداری می گوید: برگزاری کلاس آموزشی و افزایش دانش حقوقی برای خبرنگاران یک ضرورت است و اغلب خبرنگاران از بار حقوقی مطالبی که منتشر می کنند، آگاه نیستند و این امر دردسرهای بعدی شکایت و غیره را برای خبرنگاران به همراه دارد.

دردِ دل ها و مسائل خبرنگاران بسیار است و مجال اندک.

  تشکیل دفتر شورای تخصصی حل اختلاف رسانه رضاعباس زاده، رییس خانه مطبوعات استان البرز و عضو هیات رییسه خانه مطبوعات کشور در خصوص  اقداماتی که توسط  این تشکل صنفی برای خبرنگاران  انجام شده، گفتگو کردیم.

عباس زاده می گوید: خانه مطبوعات به عنوان بازوی اجرایی اداره فرهنگ و ارشاد عمل می کند و در راستای حل مشکلات و  دغدغه های صنفی خبرنگاران و ایجاد همدلی و تعامل بین رسانه ها و مسؤولان قدم برمیدارد.

در حال حاضر خانه مطبوعات استان البرز 253 نفر عضو ثابت و 11 نفر عضو افتخاری  دارد.

با توجه به رسالت مهم خبرنگاران در بیان حقایق و اخبار، گاهی مشکلات حقوقی  و شکایات قضایی گریبانگیر آنها می شود.

در این راستا با هدف رفع اختلافات و برقراری صلح و سازش بین رسانه ها و دستگاه ها و جلوگیری از رسیدن پرونده اهالی رسانه به دادگاه ها، تشکیل دفتر شورای تخصصی حل اختلاف  رسانه و مطبوعات پیگیری شد و با هماهنگی معاونت پیشگیری از جرم دادگستری و رییس شورای حل اختلاف استان شکل می گیرد.

در این راستا از مدیران دستگاه ها تقاضا داریم ضمن افزایش آگاهی و سواد رسانه" ای، انتقادپذیر باشند و آستانه تحمل در انعکاس  اخبار را بالا ببرند.

جامعه خبری درآمد خاصی از خبر ندارد و دغدغه های بیمه خبرنگاری حقوق و مزایا و نداشتن امنیت شغلی از جمله مشکلاتی است که خبرنگاران با آن درگیر هستند.

بنابراین در بخش رفاهی مقدمات تشکیل تعاونی مسکن خبرنگاران انجام شده و در مرحله ثبت تعاونی است.

همچنین با هماهنگی های انجام شده در سال گذشته بیش از 80 نفر برای دریافت وام 50 میلیونی و 39 نفر برای وام 10 میلیون تومانی قرض الحسنه  به بانکها معرفی شدند.

برنامه ریزی برای آموزش حرفه ای  افرادی که به این حرفه وارد می شوند، در دستور کار است.

در حوزه بیمه خبرنگاران 3 نوع بیمه مختلف وجود دارد؛ عده ای  توسط کارفرماها در حوزه رسانه بیمه تامین اجتماعی  می شوند.

بیمه صندوق هنرمندان که خبرنگاران پس از بارگذاری آثار  در سامانه رسانه به صندوق هنرمندان معرفی می شوند.

این بیمه شامل بیمه درمانی و تکمیلی است.

بیمه صندوق اجتماعی هم با حداقل پرداخت 133 هزار تومان توسط خبرنگاران قابل انجام است و جز بیمه بیکاری سایر خدمات بیمه را شامل می شود.

وی اضافه کرد: دغدغه ما فقط برای برخی خبرنگاران در خبرگزاری هاست که متاسفانه نگاه خبرگزاری به خبرنگارها به عنوان حق العمل کاری است و جایگاهی برای خبرنگارها متصور نیستند و حتی معرفی نامه اشتغال برای ثبت در سامانه رسانه به خبرنگاران نمی دهند.

در این راستا به عنوان عضو هیات مدیره خانه مطبوعات کشور در حال تدوین اساسنامه ای هستیم.

همچنین از طریق مکاتبه از خبرگزاری ها درخواست شده که اگر خبرنگاران را استخدام نمی کنند حداقل با آنها قرارداد ببندند تا طبق قانون کار بتوانند از حق و حقوقشان دفاع کنند.

همچنین طی نشست و هم اندیشی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد البرز، قرار شد اگر خبرگزاری ها به ارائه گواهی برای خبرنگاران تن ندادند فعلا  این خبرنگاران را به عنوان خبرنگار آزاد در سامانه رسانه کشور ثبت کنیم تا حداقل بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

  صنف خبرنگاران باید تشکیل شود بسیج رسانه دیگر تشکل مرتبط با خبرنگاران است.

سید محمد رضا موسوی زاده رییس  رسانه نگاه باز تر است و فقط  شامل خبرنگاران حرفه ای نیست.

همه افرادی که فعال رسانه ای هستند و حتی با تشکیل یک گروه واتساپی می توانند جریان ساز باشند، مشمول عضویت در بسیج رسانه هستند.

وظیفه بسیج رسانه به معنای خاص، تداعی، گسترش و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی است.

خبرنگاران دارای نبوغی هستند که اگر در کنار هدف قرار بگیرد، حرکت ایجاد می شود.

ما نسبت به مشکلات خبرنگاران بی اعتنا نیستیم و از امکانات موجود در جهت رفع مشکلات خبرنگاران و تقویت آنها اقدام می کنیم.

در این راستا با حفظ حرمت و جایگاه خبرنگاران به توزیع بسته های معیشتی و معرفی برهی افراد  برای دریافت تسهیلات اقدام شد.

بیشتر مشکلات خبرنگاران از نداشتن صنف است.

بسیاری از مشکلات می تواند درصنف حل و فصل شود و صنف می تواند از افراد تحت پوشش حمایت  کند.

برای شکل دهی صنف خبرنگاران و بیمه اقداماتی در حال انجام است.

در خصوص تولید محتوا و پرداخت هزینه تحریر به خبرنگاران اقداماتی از سوی بسیج رسانه  انجام شده است.

امروز استان البرز نیازمند تولید محتواست  و در این حوزه ضعف دارد که بر آن تمرکز کردیم و باید ارتقا پیدا کند.

  در مورد آگهی ها نظراتی داریم که شرایط را برای نشریات بهتر می کند.

  عدالت باید رعایت شود و در این راستا با همکاری و هماهنگب مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان، کارگروهی تشکیل و آگهی ها منصفانه تقسیم خواهد شد.

و حرف آخر؛ به امیدی که شنیده شود همه آنچه می خواهیم بگوییم در این ظرف اندک نمی گنجد.

همه آنچه سال ها خواستیم و نگفتیم.

اما مسؤولان امر توجه داشته باشند همانطور که اغلب موضوع جنگ رسانه ای و برتری  قدرت ها با رسانه های برتر را عنوان می کنید، آیا همان اندازه برای تقویت رسانه ها و تطمیع اصحاب رسانه و خبرنگاران اقدام کرده اید؟!  بسیاری از مشاغل حساس از امنیت شغلی، مصونیت و تطمیع مالی برخوردارند.

آیا حساسیت  رسانه و حرفه خبرنگاری که می تواند با یک  جمله توجه یک دنیا را به موضوعی جلب  کند ویا با یک تصویر تا ابد در ذهن ها ماندگار شود به حدی نیست که درآمدش تضمین شده باشد و یا حداقل اندکی آزادی بیان، قانون و نهاد حمایتگری داشته باشد ؟! آیا شغلش به اندازه ای پر خطر نیست که با یک جمله سرش از سیاهچال های زندان بیرون بیاید و یا در حوادث و اتفاقات معمول آسیب ببیند؟! چطور از پروپاگاندای رسانه ای در البرز و حتی فردیس خود را به بی خبری می زنیم وقتی نحوه درآمد برخی رسانه ها، جز به باج گیری وارتباطات و گروه بندی ها ختم نمی شود.

توزیع آگهی ها تا پیش از این بر اساس رفاقت بود یا ضوابط؟ احکام مشاوران رسانه ای چطور؟ چاقوی تیز و برنده قلم فروشی با نرخ مناسب بیخ گلوی وجدان کاری بسیاری از اصحاب رسانه را می فشارد و متاسفانه گروهی را ذبح می کند که نتیجه آن می شود  عدم تاثیرگذاری رسانه ها در جامعه.

آنقدر از خبرنگاران غیرحرفه ای توسط دوستانم گفته شد که دیگر ضرورت  رصد وپایش ورودی خبرنگاران به این حرفه اظهر من الشمس است.

به امید روزی که بتوانیم از آنچه حق خبرنگاران و زحمتکشان واقعی این حرفه است دفاع کنیم و برای شنیده شدن برطبل ناامیدی" نکوبیم.

شاید برای آخرین امید باید به دامن رهبر معظم انقلاب اسلامی متوسل بشویم و در مورد رسیدگی به وضعیت خبرنگاران و آنچه ندارند، حکم ولایی و حکومتی درخواست کنیم.

قانون حمایت از خبرنگاران را  از نمایندگان مجلس بخواهیم و اقدامی عاجل از دولت برای حال نا خوب خبرنگاران.

انتهای پیام/ج
کلید واژه ها: خبرنگاران - رسانه - البرز - اصحاب رسانه - ایل بیگی - سرپرستی - مسؤولان - فعال - انتقاد - یکی از - اصحاب - سواد رسانه - نمایندگان - اظهار نظر - صاحب - درخواست - واقعیت - انتظار - مشکلات - انتشار - دانیال - فعالیت - دلالان - فعالان - معرفی - دغدغه - صورتی - شکایت - اخبار - اخراج

آخرین اخبار سرویس:
استخدام حسابدار در شرکت آرمان مدیران گیتی در تهران

کیم حتی برای خانواده خود استثنا قائل نمی شود | قوانین باورنکردنی برای سوار شدن به جت شخصی “کیم کارداشیان”

تکذیب یک مصاحبه منتسب به پدر مهسا امینی + جزییات

استخدام برنامه نویس PHP در سایت فالووران در البرز

سکوت سلبریتی ها در محکومیت کشتار دختران افغان

تصویب طرح پرداخت پاداش 10 میلیارد تومانی به افشاگران فساد

استخدام حسابدار با بیمه و پاداش در شرکت استارلند در فارس

هدف مصوبه شورایعالی بستن فضای مجازی است؟

رسانه آزاد اجازه نشر اعتراضات را ندارد | رابطه مستقیم نقش رسانه ها و اعتراضات اخیر

چشمی به یاد کرب و بلا داشت اشک بار

استخدام کارشناس امور اداری و مجامع در صنایع فلزی مهیار البرز در قزوین

استخدام مدیر تامین و تدارکات در شرکت سامان تهویه ایرانیان در تهران

استخدام کمک انباردار در شرکت افرا گستر ساتیار در تهران

مجلس: نیروی انتظامی خشم معترضان را کم کرد

فال حافظ امروز 11 مهر 1401

رقابت نفسگیر لولا و بولسانورو؛ انتخابات برزیل به دور دوم کشیده شد

استخدام مهندس مکانیک با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

پدر مهسا امینی تکذیب کرد ؛ صدای پخش شده از امجد امینی را بشنوید

استخدام کارشناس حسابداری (هزینه) در شرکت لجستیک گلدیران نوین کیش در تهران

فوری؛ اقدام متقابل ایران علیه من و تو، ایران اینترنشنال و بی بی سی فارسی

آمادگی مرکز مشاوره حوزه علمیه خراسان برای ارائه مشاوره تحصیلی

ناگفته هایی جدید از برنامه آموزشی حوزه های علمیه+فیلم

صحبت های رییس ستاد کل نیرو های مسلح از اعتراضات اخیر دانشجویان سراسر کشور + جزییات

آغاز زندگی مشترک با 300 میلیون ناقابل !

دیپلماسی فعال منطقه ای راهی برای برون رفت از چالش های محیط زیستی

ضرر اغتشاشات به کسب و کار

اظهارات مهم عضو خبرگان رهبری درباره گشت ارشاد

استخدام لابی من-لابی وومن، آشپز، کارگر ساده و خانه دار در تهران

استخدام متصدی لاندری در نکسا لایف در تهران

روایت دبیر شورای صنفی شریف از تجمع 10 مهر در دانشگاه صنعتی شریف

حال بد شوهر نسرین مقانلو بر سر مزار پسرش + عکس

امروز با حافظ : شاه شمشادقدان خسرو شیرین دهنان

خواهر زمین از مریخ واجب تر است!

ضرغامی: اینترنت آمده که انقلاب اسلامی را نجات دهد/بورل: اقدامات روسیه پایان یافتن جنگ را غیرممکن می کند

سازمان ملل شکست تمدید آتش بس در یمن را اعلام کرد

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت یاوران طبیعت چناران در تهران

رییسی اعلام پیروزی کرد | دشمن شکست خورد

بحران اقناع 

جزییات خدمات پنجره ملی هوشمند

حراج شال و روسری در پیام رسان سروش!

محمود دُردکِشان: قطع کردن اینترنت نقطه ضعف و انفعال است

فال ابجد امروز دوشنبه 11 مهر 1401 /به زودی گره از کارتان گشوده خواهد شد روزگار بر وفق مراد شماست شادی و خوشبختی در آینده نصیبتان خواهد شد بهتر است...

فال ابجد امروز دوشنبه 11 مهر 1401 /اتفاق خوب و خوشحال کننده در راهه روزگار بر وفق مراد شما خواهد شداما...

ویدئو/ رییس دانشگاه شریف: تمام دانشجویان از دانشگاه خارج شدند، بقیه درحال انجام امورتحقیقاتی هستند!

کسانی که اوایل انقلاب کُردها را می سوزاندند امروز دلسوز مردم شده اند

نمای متفاوت از حرم حضرت زینب(س) بدون ضریح+عکس و فیلم

اتحادی شوم علیه انقلاب اسلامی در یک نبرد تمام عیار و چندجانبه

فتوتیتر | انسان به غیر خدا محتاج نیست

استخدام انباردار، حسابدار و تکنسین کامپیوتر در رسام سرور ایرانیان در تهران

ایران معطل مذاکرات نمی ماند

فعال سیاسی اصولگرا: دیپلماسی ایران در برجام کاملا و کاملا شکست خورد

نکات ایمنی که برای استفاده از جک سقفی باید بدانید!

کینه توزی دشمنان با فراجا به دلیل مبارزه آنان با حرام خواری و کشف مواد الکی است

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 11 مهر 1401

استخدام شرکت اتحاد نیلگون شمال

فال حافظ روزانه | فال حافظ امروز دوشنبه 11 مهر 1401 به همراه تفسیر دقیق

فال روزانه | فال امروز دوشنبه 11 مهر 1401 | چه چیزی در انتظار شماست ؟

فال تاروت کبیر روزانه | فال تاروت کبیر امروز دوشنبه 11 مهر 1401

فال ابجد روزانه | فال ابجد امروز دوشنبه 11 مهر 1401

انتقاد استاد جامعه شناس از یک آدرس «گمراه کننده» / آزاد ارمکی : معترضان فقط دهه هشتادی ها نیستند / باید در کشور ، «آشتی عمومی» اعلام شود

انتقاد استاد جامعه شناس از یک آدرس غلط / آزاد ارمکی : معترضان فقط دهه هشتادی ها نیستند / باید در کشور ، «آشتی عمومی» اعلام شود

ببینید | دانشگاه شریف پس از نارآرامی های یک شنبه شب | رییس دانشگاه: تمام دانشجویان از دانشگاه خارج شدند، بقیه درحال انجام امورتحقیقاتی هستند

آیت الله معلمی: مشکلات درون کشور را خودمان باید حل کنیم/ فعالیت مثلث شوم در اغتشاشات اخیر

گزارش فارس از اعتراضات دانشجویان در دانشگاه شریف / دانشجویان از دانشگاه خارج شده اند

یاد و خاطره ای از مرحوم امین تارخ | مهدی نصیری

جمهوری اسلامی مقتدرانه با توطئه گران برخورد خواهد کرد

سیدحسین مومنی: با اغتشاشگر باید همان کاری را کرد که امیرالمومنین(ع) با خوارج کرد

وریا غفوری بازداشت شد؟ +عکس

دشمنان درصدد ناامن کردن کشور هستند/دین اسلام از ریختن خون انسان ها بیزار است

کسانی که اوایل انقلاب کُردها را می سوزاندند امروز دلسوز مردم شده اند

استخدام کمک انباردار در شرکت افرا گستر ساتیار در تهران و البرز

فیلم | ترس های مؤمن

وریا غفوری بازداشت شد؟ +عکس

دشمنان درصدد ناامن کردن کشور هستند/دین اسلام از ریختن خون انسان ها بیزار است

پروژه تجزیه ایران به جایی نمی رسد/ جوانان به لایه های پنهان آشوب ها توجه کنند

شاعر آیینی: تجزیه طلبی از روش های شکست خورده تضعیف انقلاب اسلامی است

مجمع روحانیون مبارز چگونه مقابل اغتشاشات مخالفان دین و مقدسات سکوت می کنند؟

تکلیف پرونده گود «مخوف» میلاد مشخص شد/«پیوست ایمنی» برای آغاز پروژه های شهری الزامی شد

می خواهند هر آنچه خودشان می پسندند را به دیگران تحمیل کنند/ زنان پیشگام اعتراضات 1401 هستند

مرد باستانی که زن شد!

توسعه سرمایه گذاری نیازمند تامین امنیت و ثبات اقتصادی است

پاسخ پنتاگون به درخواست عضویت اوکراین در ناتو

پروژه تجزیه ایران به جایی نمی رسد/ جوانان به لایه های پنهان آشوب ها توجه کنند

دشمنان کرامت و منزلت زن را هدف گرفته اند/ هرچقدر از مواضعمان کوتاه بیاییم دشمن راضی نمی شود

تکلیف پرونده گود «مخوف» میلاد مشخص شد/«پیوست ایمنی» برای آغاز پروژ های شهری الزامی شد

21 مدرسه تخریبی تنگستان نوسازی می شود

ترتیل صفحه 560 قرآن/ راز پیامبر با همسرش+فیلم، متن و مفاهیم

واکنش متفاوت ضرغامی به ناآرامی ها ؛ کومله و منافق کیلو چند؟ | مشغول دهه هشتادی های خودمان شدیم ...

فلزکار سابق با نظامیان سرشاخ می شود؟

حضور خانواده ها که نگران فرزندان شان هستند، در بیرون دانشگاه شریف / بازداشت برخی دانشجویان در پارکینگ

حمله خبرگزاری مهر به پزشکیان، کرباسچی

اولین واکنش جبهه پایداری به اعتراضات

وساطت نهاد رهبری برای آزادی دانشجویان | خبرگزاری دولت خبر داد

استخدام آژانس مسافرتی دریا گشت نیلگون

بیانیه مهم سازمان اطلاعات سپاه | انتقام می گیریم

وزیر رییسی نقش کومله در درگیری های اخیر را رد کرد؟

آخرین خبر از خواننده بازداشت شده

قانون جدید برای فضای مجازی

ترامپ بار دیگر رییس جمهور می شود؟

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شریف/ سردادن شعارهای تند علیه مسئولان +ویدئو

پای درد دل اصحاب رسانه البرز/از نبود سواد رسانه در مسؤولان تا درآمدی که سهم دلالان خبری می شود

پای درد دل اصحاب رسانه البرز/از نبود سواد رسانه در مسؤولان تا درآمدی که سهم دلالان خبری می شود