مطالب مرتبط:
یادداشت رسیده| سلمان رشدی واجب القتل
نامه یک نماینده مجلس به 5 نفر از سران اصلاحات در مورد یادداشت میرحسین موسوی | متن کامل نامه
لوشامپیونه| نانت و لیل امتیازات را تقسیم کردند
لوشامپیونه| نانت و لیل امتیازات را تقسیم کردند
رقابت های فوتبال اروپا| کامبک دیدنی دورتموند در 11 دقیقه / مدعی لالیگا در بازی افتتاحیه باخت!
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 22 مرداد 1401 ساعت 15:572022-08-13سياسي

یادداشت|تابوت بر دوش ملیجک ها


یک پژوهشگر مسائل سیاسی در یادداشتی ضمن بازخوانی سابقه سیاسی میرحسین انقلاب از دوران پیش از انقلاب اسلامی تا فتنه سال 88، به بررسی تحلیلی نامه اخیر موسوی پرداخته است.

- ، محمد جلیلی پژوهشگر مسائل سیاسی در یادداشتی با عنوان تابوت بر دوش ملیجک ها ضمن بازخوانی سابقه سیاسی میرحسین موسوی از دوران پیش از انقلاب تا فتنه سال 88، به بررسی تحلیلی نامه اخیر موسوی که در آن علاوه بر اهانت به جایگاه والای شهدای مدافع حرم، ادعاهای بی اساسی نیز درباره موروثی شدن مسئله ولایت فقیه در ایران مطرح شده، پرداخته است.

متن این یادداشت را در ادامه می خوانید: پرده اول ـ از خداپرستان سوسیالیست تا احراز صلاحیت تلگرافی:مخالفین شاه تحت تأثیر سه جبهه بودند: روحانیون قم یا اسلام گرایان به پیروی از امام خمینی در تبعید؛ ملی گراها به حمایت از جبهه ملی و مصدق دوستان که متأثر از اندیشه های لیبرال بودند و نیز توده‎ای‎ها به حمایت از رویکردهای چپ و مارکسیستی.

دراین بین فردی که دست پرورده گروه نخشب و اندیشه های پیمان بود و در گروه مخالفان کاشانی‎ و بازار و روحانیت، در افواج انقلاب، ریشه و غرضش دیده و فهمیده نمی شد.

او به عضویت کانون تازه تأسیس توحید درآمد و علیه حزب توده و در دفاع از ناسیونال سوسیالیسم که نمونه تاریخی آن آلمان نازی و ایتالیای فاشیستی بود، فعالیت می کرد.

همسرش هم با عنوان دفاع از حقوق زن ایرانی، برای اول بار ادبیاتی فمینیستی را در کتاب طلوع زن مسلمان با نام اسلام تبلیغ کرد و بدون اشاره مستقیم، علیه محتوای آیات و روایات دینی معطوف به احکام اسلامی زنان، مطالب تندی می نوشت.

پس از انقلاب و با تشکیل حزب جمهوری به ریاست شهید بهشتی، آقای موسوی اردبیلی که مؤسس کانون توحید و آشنای او بود، با صدور توصیه نامه ای درخواست می کند تا خارج از روال جذب، وی را به عضویت حزب و سرپرستی روزنامه جمهوری اسلامی دربیاورند.

او با اعتماد به قول معتمدین پذیرفته می شود اما گرایش آشکارش به مواضع بنی صدر و دفاعش از افکار بازرگان و مصدق مورد تعجب شورا است.

پرده دوم ـ رگبار 60 گلوله بر سینه منتقد از پس قتل عام های سفارشی:از ابتدای حضور امام در پاریس، دو شخصیت برای ایشان نامه می نوشتند که: ملی مذهبیون غرب گرا در جریان انقلاب و افکار مردم نفوذ کرده اند و لازم است تا جلوی افرادی مثل: بازرگان، قطب زاده، یزدی، پیمان و بنی صدر را در انحراف جریان انقلاب گرفت که این ها اعتقادی به اسلام ندارند و در پی تصاحب قدرت به نفع منافع آمریکایی ها هستند.

آنان از هر بهانه ای برای روشنگری علیه التقاط فکری و عملی این جریان خصوصاً بنی صدر پرده برمی داشتند.

یکی از آن ها دکتر حسن آیت و دیگری دکتر عبدالحمید دیالمه بود.

آیت با هشیاری از خطر خودکامگی ملی مذهبیون و اهداف سوء بنی صدر، چهاراصل: ولایت فقیه، سپاه پاسداران، اعطای فرماندهی کل قوا به امام و اختیار عزل نخست وزیر در صورت عدم کفایت سیاسی را در مفاد قانون اساسی داخل کرد و به صراحت گفت که این افراد از اصول انقلاب منحرف ‎اند و شایسته این مقام نیستند.

از طرفی نسبت به موسوی که در حزب مسئولیت داشت و در شرف انتخاب برای وزارت خارجه بود، بسیار بدبین بود و او را فردی گرفتار تذبذب می خواند و می گفت که برآیند اندیشه های پیمان است و مبارزه با نفاق او از جهاد با شاه سخت تر خواهد بود! این اظهارات تعجب بسیاری را برمی انگیخت اما مورد اعتنا واقع نمی شد.

دیالمه هم، جوان دیگری بود که به شدت علیه موسوی و همسرش موضع داشت و آنان را دچار افکار فاسدی می خواند و تلاش می کرد تا با ارائه اسنادی تاریخی فعالیت های ناشناخته آنان را افشا کند.

با عزل بنی صدر و فرار او به پاریس، دیالمه از منتقدین سرسخت وی، در جنایت بمب گذاری 7 تیر 60 حزب جمهوری به شهادت رسید و 40 روز بعد، آیت که در حال انتقال مدارکی علیه موسوی به مجلس بود، پس از خروج از منزل به دست افرادی ناشناس با شلیک 60 گلوله به شهادت رسید و پرونده اسنادی که ماه ها جمع کرده و به همراه داشت، به سرقت رفت.

پرده سوم ـ سوزاندن نگاتیو، سلفی با اسد و روایت از خودکامه:با روی کار آمدن موسوی که از حمایت مصدق و نخشب به شعار صدور انقلاب، اقتصاد سوسیالیستی و دولت حداکثری رسیده بود؛ راه جدیدی برای چپ گرایان سنتی باز شد.

در شورای انقلاب هم بسیاری از سینماگران و هنرمندان گذشته از فعالیت بازمانده و با مأموریت اشخاصی چون مخملباف از سوی موسوی، تولیدات جدید آن ها به ادعای مغایرت با موازین شرع و انقلاب توقیف می شد.

آنان فردین، ملک مطیعی، وثوقی، قادری و راد را ممنوع‎الکار کردند و فیلمی مشهوری چون برزخی ها را با فروش بی سابقه 8 میلیونی، پس ازآنکه مجوز اکران گرفته بود، ممنوع کردند.

موسوی سال بعد در قامت وزارت امور خارجه نشست و در همان چند ماه با حافظ اسد ـ پدر بشار ـ در سوریه دیدار کرد و از هم پیمانی او برای ارسال تجهیزات نظامی، فشار سیاسی ـ تجاری به عراق و صدور انقلاب ایران در منطقه تشکر کرد.

وقتی چند ماه بعد به نخست وزیری و مسئولیت جنگ رسید، دخالت های مکررش در کار رییس جمهور، نگاه بسته اش در حذف مردم از اقتصاد و برخوردهای مکررش با مخالفین سیاسی و مطبوعاتی موجب شد تا آیت الله خامنه ای برای دور دوم ریاست جمهوری درخواست تغییر موسوی یا انصراف خود از کاندیداتوری بدهد.

زیرا بدنامی خودکامگی موسوی و عزل و نصب های خالی از مشورتش در وزارتخانه هایی دفاع و بازرگانی و ترابری، بنام آیت الله خامنه ای تمام می شد و مردم از ایشان انتظار عدالت و آزادی و آبادی داشتند، اما اختیارات در دست موسوی بود.

با توصیه امام به مصلحت نبودن تغییر موسوی برای شرایط حساس جبهه ها؛ آیت الله خامنه ای متقاعد شد که در ریاست جمهوری بماند، با تصمیمات موسوی سر کند و مخالفت 99 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ابقای موسوی را مسکوت بگذارد.

پرده چهارم ـ برنده قطعی با نسبت آرای بسیار زیاد اینجانب هستم!با ناکامی موسوی از پیروزی انتخابات 88 و اختلاف 11 میلیونی اش تا نفر منتخب، زنگ تقلب زده شد و پیش از آنکه نتیجه نهایی انتخابات اعلام گردد، او در نشست خبری جلوی دوربین ها جملاتی گفت که بسیاری از کودتاگران شکست خورده اروپای شرقی در انقلاب های رنگی غرب گرایان به زبان آورده بودند، اینکه من برنده ام و هوادارانم حق خود را در خیابان ها بگیرند! بنابراین با فریب افکار عمومی و زیر سؤال بردن سلامت انتخاباتی که خود بارها از همان ساختار انتخاب شده بود، آتش فتنه ای برپا کرد که به 8 ماه تظاهرات خیابانی و کشته شدن ده ها تن از هم وطنان مظلوم انجامید.

او فتنه ای را با دروغ بزرگ تقلب ایجاد کرد و حاضر نشد هیچ دلیل منطقی و اسناد حقوقی برای اثبات مدعای بی پایه اش جز قداره کشی گروه های سازمان یافته در میان هواداران فریب خورده ارائه دهد.

او جشن مشارکت 85 درصدی را تبدیل به بی آبرویی ملی کرد و برادر را رو به روی برادر و ایرانی را رو به روی ایرانی قرارداد تا شکاف موهومی در میان مردم ایجاد کند که پیش از آن بی سابقه بود! حتی ورود آیت الله خامنه ای برای دعوت از نمایندگان مدعی تقلب برای بازشماری صندوق ها، ارائه اسناد و پیگیری اعتراضات در چارچوب قانونی بی حاصل بود.

آنان خودکامگی خود را دیکته می کردند و می گفتند تا زمانی که منتخب نباشیم نتیجه را قبول نداریم! دیکتاتوری به حداعلا رسیده بود اما رهبری قاطعانه فرمود که یک قدم از مر قانون و آنچه انتخاب مردم بوده است عقب نشینی نخواهد کرد و ابداً با ابطال رأی ملت به صورت آنان سیلی نخواهد زد.

پرده پنجم ـ نماز مختلط با پوتین روی پرچم های سوخته از بنزین!هرروز رسانه های معاند، خیابان های مشوش پایتخت را که صحنه صف آرایی مردم علیه یکدیگر و در مقابل سربازان وطن بود، نشان می دادند و با حمایت از موسوی و کروبی اعلان می کردند که انتخابات در ایران نمایشی و جمهوریت آن فرمایشی است.

موسوی غنیمتی تقدیم دشمنان کرد که اگر صدسال هم هزینه می کردند نمی توانستند در جنگ خارجی یا تهاجم رسانه ای به دست بیاورند.

او نطفه نامشروع تفرقه را در خیابان زایید و تخم بی اعتمادی بین حاکمیت و ملت و در اذهان ایرانیان کاشت.

شهوت تصاحب قدرت در افکار شوم او آن قدر قوی بود که در اوج قانون شکنی و قصه سرایی های موهوم علیه نظام، احساس قهرمانی می کرد و با دمیدن روح بر کالبد بی جان تجزیه طلب و تروریست مجاهد خلق، کمدی تقلب را به تراژدی سنگ باران زنان و مردان نمازگزار ظهر عاشورا تبدیل کرد تا به اقامه نماز مختلط، بی امام و با کفش در خیابان برسد.

نمازی که در پس به آتش کشیدن چند مسجد و هیئت و پرچم روی عکس های پاره پاره امام و رهبری اقامه می شد و موسوی جای برائت از یاغیان، آنان را امت خداجو نامید و حجت ضلالت را تمام کرد.

پرده ششم ـ خیابان از جنگل گذشت و کرکس بوی خون شنید.

دمیدن در آتش فتنه با اعراض از روند قانونی و حرف های بی سروته یک عده از اصلاح طلبان دچار فساد، گردشگری خارجی، امنیت داخلی و رغبت آمریکا و اروپا به تشدید فشارها از طریق وضع تحریم های بی سابقه را افزایش داد.

با شکستن حرمت قانون، کشور ملعبه امیال یک عده خودکامه شد که به معیشت، پیشرفت، آبادانی، آرامش و امید یکایک ایرانیان ضربه زدند و کرکس های آشفته را به طمع گوشت ایرانیان متحد و امیدوار کردند.

چند ماه بعد سنگین ترین تحریم های بی سابقه خزانه داری آمریکا و اتحادیه اروپا علیه مبادی تجاری، بانکی و نفتی کشور اعمال شد.

تحریم هایی که فندک بر بنزین نارضایتی عمومی بود و ظرف دو سال ارزش ریال را به یک سوم و قیمت اجناس را به سه برابر رساند تا مردم را پس از تحمل آشوب های شوم در تنگنای نحس اقتصادی بی اندازد.

تحمیل تحریم ها و بی اعتبار سازی جمهوری اسلامی در قضاوت رسانه ها، کمترین جنایت او بود.

پرده هفتم: تابوت گردانی اموات متعفن بر دوش ملیجک ها:جرم موسوی اعلان محاربه با نظام اسلامی، اقدام علیه امنیت ملی و لگدمالی قانون و وحدت و اقتصاد و آرامش ملت بود و سزایش بلاشک چندین بار اعدام! اما برخلاف رویه معمول در قوانین قضایی دیگر کشورها که با معارضان امنیتی خودسر شوخی ندارند، با او مدارا شد و برای احترام به خدمات سابق و زدایش غبار فتنه از افکار هیجان زده مریدان فریب خورده، با تصمیم شورای امنیت محکوم به حصر در شرایطی محترمانه شد تا جامعه از زیان خودکامگی اش چون سرنوشت آشوب طلبی های آیت الله منتظری در امان باشد.

اما در روزهای اخیر متنی از طرف او منتشرشده که اگرچه شبیه به ادبیات اکبرین ـ از مواجب گیران سعودی در فرانسه ـ است؛ اما پر است از تعفن افکار موهون نسبت به شهدای مدافع حرم، سرداران قهرمان سپاه و البته ولایت فقیه! او در این متن اتهاماتی زده که سعودی و صهیونیستی روا نمی دانند به جمهوری اسلامی این چنین اراجیفی ببندند.

در حقیقت او بر تابوت پوسیده خود مهر باطل کوبید و دهان کسانی که سخن از آشتی ملی و عفو فتنه گران می زدند را برای همیشه دوخت.

متن او اثبات کرد که موسوی روزبه روز چاهی را که در آن فرورفته عمیق تر کرده و جنون قدرت طلبی اش مرزی از شرافت و انصاف نمی شناسد.

موسوی 13 سال قبل بر تخت رسوایی جان داده بود، اما این متن ثابت کرد که چگونه اموات بر دوش ملیجک ها نبش می شوند و برای افشای مقاصد پنهان افرادی چون: خاتمی، نبوی، جلایی‎پور، عبدی، کرباسچی و.

مرزکشی کرده و حجت را بر حقیقت جویان تمام می کنند.

طبیعی است که سگ هار را یا باید کشت یا بست که دیگر پاچه دوست و دشمن نمی شناسد! این کمترین کمک به مرض لاعلاج او و سلامت جامعه ای است که انتظار نمک شناسی دارد و مرثیه خیانت می خواند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: پژوهشگر مسائل سیاسی - یادداشت - مسائل سیاسی - سیاسی - انقلاب - بازخوانی - موسوی - پژوهشگر - میرحسین - میرحسین موسوی - انقلاب اسلامی - احراز صلاحیت - اسلام - مسائل - دوران - سابقه - بررسی - تابوت - امام خمینی - ولایت فقیه - سوسیالیست - روحانیون - فتنه - نامه - جبهه - جبهه ملی - در ایران - اندیشه - اسلامی - دوستان

آخرین اخبار سرویس:
رییسی: باید به حقایق کشور احاطه داشت

بعد از تمام این داستان ها، چرا نمایندگان همچنان در اوهام خود غوطه ورند؟

حملات سپاه به مواضع تروریست ها در اقلیم شمال عراق ادامه دارد

ظریف : مردم در برابر حرف نادرست مقاومت می کنند

دادستان تهران: کیفرخواست عناصر اصلی اغتشاشات به سرعت صادر می شود/ آزادی 400 نفر از زندانی هایی که متنبه شدند

برخی سلبریتی ها نمی توانند ارزش ها را از بین ببرند

دادستان تهران: کیفرخواست عناصر اصلی اغتشاشات به سرعت صادر می شود/ آزادی 400 نفر از زندانی هایی که متنبه شدند

استخدام مهندس صنایع در شرکت صدرا گستر در تهران

نیلوفر فولادی که ویدیو برهنه اش در اخبار 20:30 پخش شد کیست؟

آزادی 620 بازداشتی ناآرامی های اخیر | تعیین تکلیف افراد بی گناهی که بازداشت شده اند

چه کسی به خانواده امینی خط دهی می کند؟

مراسم تشییع پیکر شهید گمنام در سازمان ثبت احوال

وزیر کشور: با حضور به موقع مدافعان امنیت، تمامی نقشه های شوم دشمنان و معاندان نقش بر آب شد

انتظار از مجلس برای اختصاص 20 درصد از عوارض آلایندگی به صندوق ملی محیط زیست

دادستان تهران:کیفرخواست عناصر اصلی اغتشاشات به سرعت صادر می شود

دادستان تهران:کیفرخواست عناصر اصلی اغتشاشات به سرعت صادر می شود

وزیر ارتباطات از پیشرفت 50 درصدی اجرای شبکه ملی اطلاعات خبر داد

همزمان با آغاز هفته وحدت/ نبویون به آنتن شبکه سه رسیدند

رییسی: باید به حقایق کشور احاطه داشت

ببینید | حرف های بدون سانسور ظریف، مطهری، حداد عادل، زیباکلام و... درباره اعتراضات / معاون وزیر شده رییس اینترنشنال / ما مردمی داریم که در برابر حرف نادرست مقاومت می کنند

از سانسور «سینه های گرگ» تا «زن برهنه» در 20:30

تجدید پیمان افسران جنگ نرم با آرمان های شهدا

ببینید | نشست چهره های مهم سیاسی در خصوص حوادث اخیر/ حرف های مهم ظریف، حناچی، حدادعادل و علی مطهری درباره حجاب

برگزاری چهارمین همایش ایرانشناسی در یاسوج

عده ای دنبال تغییر رژیم هستند... | علی مطهری:باید به پوشش اسلامی در دانشگاه ها و ادارات تاکید داشته باشیم و کوتاه نیاییم

توضیحات سخنگوی دولت درباره افزایش حقوق کارمندان

بلایی که نرگس محمدی روی سر همسرش علی اوجی آورد + عکس

مردم تُرک و کُرد شمالغرب با وحدت پای آرمان های انقلاب ایستاده اند

فیلم| محور اصلی تمرکز ضدانقلاب در اغتشاشات اخیر چه بود؟

3 حوزه علمیه فردا با حضور آیت الله اعرافی در هرمزگان افتتاح می شود

محمدصادق نیک گستر افتتاحیه نهمین دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام

استخدام مهندس برق در شرکت صدرا گستر در تهران

رییس جمهور: احاطه به حقایق باعث می شود تشخیص مصلحت از یک اتقان برخوردار باشد

دستور توقف هرگونه افزایش در هزینه خدمات تلفن ثابت

سازمان تبلیغات: زن، زندگی و آزادی سه شعار اصلی اسلام است

برخی جوان های دهه 80 ما را قبول ندارند/در اعتراضی که نسبت به ما وجود دارد،سهیم هستیم/باید تحول را بپذیریم

پلیس، خادم مردم

ترانه سرای همدانی: دشمن مرگ خانم امینی را بازیچه خود کرد و داغ مردم را سنگین تر

استخدام کارشناس سیستم ها و روش ها در شرکت بهین پیشبرد داتار در اصفهان

چه کسی به خانواده امینی خط دهی می کند؟

استخدام طراح تاسیسات مکانیکی در شرکت برنولی در محدوده آزادی

شهردار کلانشهر کرج با 11 رای انتخاب شد

بیانیه پدر و مادر مهسا امینی در مورد پرونده دخترشان

واکنش محمد جواد ظریف به نا آرامی های اخیر

بدحجاب ها را با منطق باید به حجاب دعوت کرد

ضرورت تبیین پشت پرده نا آرامی های اخیر برای مردم

مداح معروف: حجاب هنوز در جامعه به عنوان معروف شناخته نمی شود | تذکر و برخورد با بی حجابی را باید مخفیانه انجام داد

استاندارد مردمی گفتمان مدیریت جدید در سازمان ملی استاندارد

رییسی: درصورت لزوم، باید در سیاستها تجدید نظر کرد/ دولت برای همکاری با مجمع تشخیص آماده است

هلال احمر پیشگام در مقابله با بحران آب

حداد عادل: اتفاق این روزها از هر جهت اسباب تأسف است | نمی شود در حکومت اسلامی در مورد حجاب صحبت کرد ولی بحث فقهی و دینی نکرد

زاهدی وفا: اصلاح دهک بندی و هدفمندی یارانه ها در اولویت برنامه های ما قرار دارد

برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری (ع) در 14 بقعه متبرکه البرز

میرتاج الدینی: پس از بیانات حکیمانه رهبر انقلاب، آرامش به جامعه برگشت

مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور: پیش نویسی برای اجرای صحیح اعتراضات در دولت جدید تهیه شده است

رییسی: احاطه به حقایق باعث می شود تشخیص مصلحت از یک اتقان برخوردار باشد

رییس جدید مؤسسه آموزش عالی معصومیه منصوب شد

ذره بین سازمان بازرسی کل کشور بر ایجاد دولت الکترونیک

رسیدگی بیش از 7 هزار پرونده دعاوی در هیأت های تشخیص البرز

فیلم| رهبر انقلاب وسعت عملکرد دشمن در اغتشاشات اخیر را در چه سطحی دانستند؟

جلسه مهم | اظهارات ظریف، زیباکلام، مطهری و حداد عادل درباره اعتراضات / فیلم

در وقایع باید تشخیص دهیم که کجا نباید بایستیم/همه ساکنان کوی فلسطین باید جابه جا شوند

خبر جدید از شبکه چهار | این برنامه ادامه پیدا می کند

برپایی موکب شهدای برق در شاهرود و دامغان

اعلام آمار دقیق فوتی های ایران در اربعین

شهرداری دیگر توان خرید پلاک های تاریخی را ندارد/حریم برج طغرل نیاز به بازبینی اساسی دارد

علت اصلی مرگ نیکا شاکرمی مشخص شد | او قربانی بود

اگر می خواهید بیشتر در زندگی مشترکتان دوام بیاورید، بخوانید

واکنش سازمان نظام روانشناسی به یک خبر

امام جمعه خرم آباد: دانشگاه نهاد مهم برای تضارب آراء با حفظ آرامش و منطق است

برگزاری نشست بصیرتی طلاب حوزه های علمیه یزد

زلنسکی فرمان ممنوعیت مذاکره با «پوتین» را امضا کرد

برگزاری همایش «لاله های سفید» در خوزستان

وحیدی: سازندگان شعار «زن، زندگی، آزادی» شنیع ترین صحنه ها را برای زنان به وجود آوردند

لحظه پرتاب موفقیت آمیز کاوشگر «سامان»

تصاویر / تقدیر ائمه جمعه و فرمانده سپاه استان همدان از فراجا

تصاویر/ مراسم تشییع و خاکسپاری شهید مدافع امنیت در خرم آباد

بازخواست دستگاه های متخلف در زمینه تسهیل صدور مجوزها

همایش سراسری لاله های سفید و تجلیل از شهدای حادثه منا در مشهد برگزار شد

ویدئو/ میزگرد مهم دانشگاه تهران با استادان نامدار درباره اعتراضات؛ اظهارات قابل تامل ظریف، مطهری، حدادعادل، زیباکلام، حناچی و دیگران

در نخستین نشست خانه گفت وگوی دانشگاه تهران چه گذشت؟/ تحلیل اتفاقات اخیر در نشست دانشگاه تهرانی ها

جلسه شورای فرماندهی یک گروه تروریستی در شمال عراق منهدم شد

وحیدی: ریشه های انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری مستحکم شده است

تکریم و معارفه رییس فرهنگ و ارشاد کهگیلویه/اولین اولویت مدیر جدید چه بود!

برگزاری 80 درصد کلاس ها از هفته اول مهرماه

رییسی: احاطه به حقایق باعث می شود تشخیص مصلحت از یک اتقان برخوردار باشد

هدف دشمن ایجاد جنگ داخلی در ایران است

آزادی 620 بازداشتی ناآرامی های اخیر

کردستانی ها اهانت به قرآن، دین و مقدسات را نمی پذیرند

تکمیل شبکه ملی اطلاعات و ارائه اینترنت با کیفیت، نقطه تعامل دولت و مجلس

برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری (ع) در 14 بقعه متبرکه شاخص البرز

نمایش یک زن برهنه در تلویزیون جمهوری اسلامی؛ آیا خطوط قرمز صداوسیما تغییر کرده؟

نشست مهم اساتید دانشگاه تهران درباره حوادث اخیر؛ از مقیمی و حدادعادل تا مطهری، ظریف، آزادارمکی و کولایی | تذکر مهم یک استاد: اشتباه نگیرید!

تجلیل از مدافعان امنیت در استان قزوین 

افتتاحیه نهمین دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام

مسابقه کتابخوانی رحمت بیکران

آملی لاریجانی: اغتشاش و هجمه به نیروی انتظامی با هیچ منطقی سازگار نیست

ذوالقدر: با وجود مجمع تشخیص، نظام هیچگاه دچار خلاء و بن بست نمی شود

ببینید | حرف های بدون سانسور درباره اعتراضات | ظریف، مطهری، حداد عادل، زیباکلام و... چه گفتند؟ | معاون وزیر شده رییس اینترنشنال | این دو قطبی خطرناک!

شهدای مِنا در بهترین حالت به لقاءالله پیوستند

یادداشت|تابوت بر دوش ملیجک ها

یادداشت|تابوت بر دوش ملیجک ها