مطالب مرتبط:
خزانه خالی دولت روحانی که به یکباره در دولت رییسی پر شد!/ نگاهی به پروژه 14ساله با 8 درصد پیشرفت که در دولت سیزدهم تکمیل می شود
رییسی به دور ایران گشت/یک سال دولت رییسی در مقایسه با 8 سال دولت روحانی /چاقو در گردن سلمان رشدی/پیشخوان
انتقاد رییسی از دولت روحانی + فیلم
آیا رییسی درباره بدهی های به جامانده از دولت روحانی حقیقت را می گوید؟
یک سال دولت رییسی در مقایسه با 8سال دولت روحانی/ از شتاب گرفتن رشداقتصادی تا تسهیلات دهی به نفع مردم
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 22 مرداد 1401 ساعت 10:122022-08-13سياسي

دولت رییسی با خزانه خالی دولت روحانی پروژه ها را تکمیل می کند/ نگاهی به پروژه 14 ساله طرح انتقال آب به آبیک


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از قزوین، درست یک سال پیش بود که انتشار نامه ای در فضای مجازی پیرامون پروژه انتقال آب آبیک جنجالی شد.

در حالی که مردم آبیک انتظار داشتند پس از سالها وعده و حرف بی عمل از سوی دولتمردان، شاهد رقم خوردن اتفاق تازه ای و رفع معضلی قدیمی باشند، این نامه آب پاکی را روی دست آن ها ریخت.

در نامه ای که 3 روز قبل از تحویل دولت دوازدهم به رییس جمهور جدید، با امضای محمود واعظی خطاب به معاون رییس جمهور انتشار یافت آمده بود: جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نامه شماره 194653 مورخ 1400/4/28 جناب عالی با موضوع درخواست پرداخت مبلغ مورد اشاره نزد خزانه به منظور تکمیل و بهره برداری از پروژه آبرسانی به آبیک که تصویر آن به پیوست ارسال می شود، به استحضار ریاست محترم جمهوری رسید، پی نوشت فرمودند: "همه موجودی خزانه بر اساس درخواستهای جنابعالی تخلیه شده است.

موجودی وجود ندارد".

گرچه طبق اذعان منابع موثق، این اعتبار قابل تامین بوده است؛ از سویی به دلیل تغییر دولت و تغییرات در سطح وزارتخانه ها از جمله وزارت نیرو پروژه به دلیل نبود اعتبار، متوقف شده بود.

برخی از مسئولان، صاحبنظران، موافقان و مخالفان دولت با توجه به تغییرات در بدنه دولت و همچنین شبکه های معاند فکر می کردند تکمیل پروژه به دلیل نبود اعتبارات و بدهی های دولت قبل از سوی این دولت امکان پذیر نخواهد بود.

با این حال از آغازین روزهای روی کار آمدن دولت آیت الله رییسی، موضوع تکمیل پروژه انتقال آب سد طالقان به آبیک با جدیت مضاعفی در دستور کار قرار گرفت و سرانجام در نیمه مرداد سال جاری آب به آبیک رسید.

شروع داستان انتقال آب به آبیک سریال بهره مندی مردم شهر آبیک از آب سد طالقان از تیر ماه سال 85 کلید خورد.

زمانی که محمود احمدی نژاد رییس دولت نهم به همراه هیاتی بلند پایه به استان قزوین قزوین سفر کرده بود، وارد آبیک شد و در جمع مردم این شهر گفت: همان طور که مردم آبیک، یک و یک هستند، آب آبیک هم باید یک باشد و قول داد آب سد طالقان به این شهر برسد و رفت اما در عمر هشت ساله این دولت برای این پروژه عملا اقدام خاصی نشد.

موضوع پروژه انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین و شهر آبیک، طبق دستور رییس جمهور وقت در دستور کار مسئولان و نمایندگان مجلس وقت استان قرار گرفت اما در تب و تاب پیگیری ها، این مصوبه هیات دولت در مسیر کش و قوس های بسیاری قرار گرفت و در طول هشت سال خدمت دولت نهم و دهم ماجرای رسیدن آب سد طالقان به آبیک به واقعیت نپیوست.

در گزارشی که فارس 29 تیر ماه سال 92 منتشر کرده بود قرار شد در سال 93 آب طالقان به آبیک برسد که فرماندار وقت با بیان اینکه حداقل 120 میلیارد ریال اعتبار برای انتقال آب سد طالقان به شهر آبیک نیاز است.

گفتنی است در سال 92 همه موافقت ها و مجوز ماده 215 وزارت نیرو و مراحل قانونی مصوبه دولت مبنی بر انتقال آب سد طالقان أخذ شده بود اما به دلیل اینکه در این سال مسئولین نمی توانستند پروژه جدیدی در ردیف ملی تعریف کنند، تحقق وعده رییس جمهور به مردم شهر آبیک به سال 93 موکول شد.

البته با پیگیری های مستمر نمایندگان وقت مجلس در استان، میزان اختصاص آب از سد طالقان به استان به 60 میلیون متر مکعب رسید.

پروژه 3 ساله تمام نشد پس از گذشت چهار سال با حضور جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور و نماینده وزیر نیرو، کلنگ پروژه طرح آبرسانی انتقال آب سد طالقان به استان قزوین به صورت ویدئو کنفرانسی در سوم اردیبهشت سال 96 به زمین زده شد و مقرر شد سه ساله به اتمام برسد، که این امر تحقق نیافت.

با وعده های مکرر مسئولان استان قزوین و نمایندگان پیشین مجلس برای رسیدن آب سد طالقان به شهر آبیک، آبی به دست مردم نرسید و هدایت الله جمالی پور استاندار وقت استان هم قول داد که در شهریور ماه سال 99 آب به شهر آبیک می رسد اما عملی نشد؛ وی در دیدار با امام جمعه شهرستان آبیک قول پیگیری اتمام پروژه خط انتقال آب به شهر آبیک تا پایان عمر دولت روحانی و رسیدن آب به آبیک را داد.

پس از گذشت 14 سال، دولت دوازدهم در اجرای پروژه خط انتقال آب آبیک در جا زد و پروژه خاک خورد به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، جالب است بدانید پس از گذشت 14 سال، دولت دوازدهم در اجرای پروژه خط انتقال آب آبیک در جا زد و پروژه خاک خورد.

به دلیل عدم تامین اعتبار مورد نیاز تا سال 99، پروژه خط انتقال آب آبیک عملا از پیشرفت چندانی برخوردار نبوده و حدود 8 درصد بود که واقعا عدم پیگیری مجدانه برای این پروژه از سوی مسئولان وقت در 6 سال عمر دولت قبلی، محرز بود تا اینکه با ورود جدی مسئولان فعلی اعتبارات خوبی به طور نقد برای این پروژه لحاظ شد و با پیگیری های انجام شده، پروژه جان دوباره گرفت و جلو رفت.

اعتباراتی برای تکمیل پروژه نیاز بود که در 9 مرداد سال 1400 نامه ای مبنی بر خالی بودن خزانه در فضای مجازی منتشر شد که منابع رسمی آن را تایید کردند.

تا اینکه گذشت و محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین چند ماه بعد در شهرستان آبیک حضور یافت و از پروژه خط انتقال آب آبیک بازدید کرد و گفته بود: این پروژه حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بخشی از منابع مورد نیاز تامین شده و بخش عمده ای از آن نیز باید توسط وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شود که در دست پیگیری قرار دارد، همچنین تعهداتی داده شده که با تحقق آن ها در موعد مقرر، می توان شاهد پیشرفت چشمگیر و اتمام پروژه تا نیمه نخست سال آینده بود که در کمتر از 5 روز پس از بازدید، توییتی از استاندار در قالب خبر خوش به آبیکی ها با این مضمون منتشر شد: کل اعتبارات پروژه خط انتقال آب آبیک از سد طالقان تامین شده است.

150 میلیارد تومان از ردیف 13 مصارف هدفمندی یارانه ها برای تکمیل طرح آب رسانی به آبیک از سد طالقان اختصاص یافت و انشاءالله تمام کننده اعتبارات مورد نیاز اجرای این طرح خواهد بود.

حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک نیز در طی این مدت سختگیرانه پیگیر تکمیل اجرای پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک شد و علاوه بر درخواست جدول زمانبندی برای ادامه عملیات پروژه از مسئولان مربوطه، بازدیدهای روزانه از پروژه و نظارت کامل بر 150 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته، داشت و اعلام کرده بود نباید ریالی از پول در جای دیگر هزینه شود و برای سرعت بخشی به پروژه با قاطعیت پیگیر پیشرفت پروژه بود.

حال این سوال به ذهن متبادر می شود اگر در پایان عمر دولت دوازدهم خزانه دولت خالی بوده یا بهتر بگوییم خالی شده بود، پس چطور دولت سیزدهم در حال پرداخت بدهی های هزاران میلیاردی دولت دوازدهم است.

رییس جمهور در جریان سفر به بجنورد در تیر ماه امسال در جمع مردم اذعان کرده بود: هم اکنون هر ماه بین 10 تا 12 هزار میلیارد تومان و حتی 13 هزار میلیارد تومان هزینه هایی را که از قبل انجام شده، پرداخت می کنیم و این هزینه پیش از ما انجام شده بود و دولت فعلی باید آن را پرداخت کند.

از سویی دولت رییسی با اختصاص اعتبارات مورد نیاز، پروژه های مختلفی را در سطح کشور در حال اجرا یا تکمیل دارد که یکی از این پروژه ها خط انتقال آب آبیک بود که با اختصاص اعتبار 150 میلیارد تومانی پروژه 16 ساله به خط پایان رسید و پرونده این پروژه بسته شد.

گزارش از هاجر عبدالهی انتهای پیام/
کلید واژه ها: رییس سازمان برنامه و بودجه کشور - رییس جمهور - سازمان برنامه و بودجه کشور - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - جمهور - پروژه - رییس - نامه - سازمان برنامه و بودجه - انتقال آب - آبیک - دولت - معاون رییس جمهور - پروژه انتقال آب - آبرسانی به آبیک - برنامه و بودجه - سازمان برنامه - خبرگزاری فارس - پروژه آبرسانی - طرح انتقال آب - انتشار - انتقال - دولت دوازدهم - دولت روحانی - بهره برداری - رییس سازمان - محمود واعظی - خزانه - تکمیل - معاون

آخرین اخبار سرویس:
ذکر «اباعبدالله(ع)» به پدر شهید جان تازه ای بخشید + فیلم

دبیر ستاد امر به معروف چهارمحال و بختیاری: بازی های هیجانی رایانه ای برای به میدان آوردن نوجوانان در چنین روزی برنامه ریزی شده بود

تصمیم گیری بخش آب کشور بر اساس شرایط بحرانی باشد

روستای بارده دو ماه پس از وقوع سیل

طلاب اگر شبانه روز تلاش و مجاهدت کنند، باز هم کم است

ویدئو| آشوب به روایت آشوبگران| دستگیری تعداد زیادی از سرتیم های اغتشاشات اخیر

اشترودل سیب؛ دستور غذای مادر بزرگ های اتریشی/ خوشمزه ترین دسر پاییزی

کتابداران ایثارگر گرمساری تکریم شدند

آخرالزمان و کشفیات مرموز در هم تنیده!

ازبکستان به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها احترام می گذاریم

برخی رمان های دفاع مقدس تخیل صرفند!

صدا؛ خیر ماندگار خیرانی که حلزون گوش کاشتند

ظرفیت توسعه رادیوداروها را افزایش می دهیم

یک تقاضای محترمانه و یک سؤال جدی از خانم نماینده

معاون زنان و خانواده رییسی : آموزش های 2 ساعته گشت ارشاد ، تاثیرگذار نیست

احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در انگلیس

زمان صدور احکام رتبه بندی برخی از معلمان

جوانان مانند دوران دفاع مقدس پیروز میدان جنگ اقتصادی هستند

عاقبت اینستاگرام و واتس اپ از زبان وزیر ارتباطات

ریشه های گشت ارشاد در اسلام و منطقه

ابهام افزایش حقوق کارمندان و بازنشسته ها

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران: شنود کردیم و فهمیدیم آمریکا می خواهد مردم را به خیابان بکشاند

آیت الله عبداللهی: دشمن جمهوری اسلامی را در اوج قدرت می بیند / مهمترین راه باقی مانده برای دشمن حملات از فضای مجازی است

تعویض تابلوی ورودی 8 روستا در شهرستان تاکستان

پنجمین یادواره شهدای پایگاهی در روستای جاورده برگزار شد

تعبیر حجت الاسلام رفیعی از اغتشاشات اخیر؛ دشمن ترویج خشونت را در برنامه دارد

چمران : دشمن به دنبال ضربه به وحدت ملی است

هزینه سنگین برای حقوق بازنشستگان

امید به آینده و گذر از وضع موجود از ارکان فرهنگ انتظار است

اقلام کشف شده از آشوبگران در استان البرز + فیلم

معاون زنان و خانواده رییسی : آموزش های 2 ساعته گشت ارشاد ، تاثیرگذار نیست

دفتر نمایندگی سازمان زمین شناسی در استان بوشهر ایجاد شود

اقتباس راه حلی برای رونق بخشی به تئاتر دفاع مقدس

پیام متفاوت «ابراهیم تاتلیس» درباره اتفاقات اخیر در ایران

قالیباف: صنایع خودروسازی امان مردم را بریده| دشمن می خواهد فاصله امام و امت را زیاد کند

خزعلی: آموزش های 2 ساعته گشت ارشاد تاثیرگذار نیست

ناکامی مجلس لبنان در انتخاب رییس جمهور

اکبری تالارپشتی: عضویت ایران در شانگهای در خنثی کردن تحریم ها نقش مهمی دارد

زنگنه:از فرصت «شانگهای» استفاده کنیم

تأکید نماینده ایران بر حذف و نابودی سلاح های شیمیایی در جهان

جنجال دختری به نام «هلیا» / او نوه مصباح یزدی است؟

دریا متلاطم، شرایط جوی ناپایدار؛ هواشناسی هرمزگان 8 مهر

ناکامی مجلس لبنان در انتخاب رییس جمهور

فناوری هسته ای در خدمت به مردم و اقتصاد شتاب می گیرد

تصویب واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در هیات دولت/ چه کسانی سهام عدالت می گیرند؟

چمران:دشمن به دنبال ضربه به وحدت ملی است/جوانان مراقب دام های تبلیغاتی دشمن درفضای مجازی باشند

استخدام کارمند اداری در شرکت امداد آفتاب شهر طلایی در تهران

استخدام کارمند اداری برای موسسه پیشگامان عصرگفتگو در تهران

کشور نیازمند حرکات تبیینی است

ایران جایی نیست که کسی بتواند کودتا یا انقلاب رنگین کند

استانداری زنجان: دستگیری لیدرهای اصلی اغتشاشات

برای تبادل زندانیان به عنوان اقدام انسانی آمادگی داریم

اعتراف معاون زنان و خانواده رییسی به ناکاآمدی «آموزش های 2 ساعته گشت ارشاد»

واکنش رییس جمهور به پیوستن زنان به سازمان آتش نشانی

پایان برداشت هزار و 919تن میگو فصلی در دشتیاری

پشت صحنه هکرهای anonymous

تصاویر و آدرس ساحل زیبای نقره ای!

مراودات بانکی ایران تسهیل می شود ، از فرصت «شانگهای» استفاده کنیم

فال روزانه | فال روزانه 8 مهر 1401

با فعالیت شرکت گاز شاهد قطعی کمتری در حوزه برق بودیم

پرچم گنبد و پوش ضریح حرم امام رضا(ع) تعویض شد

حسین معمری اهدا 5500 بسته نوشت افزاربه دانش آموزان کم برخوردار خراسان شمالی

مشکل کمبود معلم در همدان کیفی رفع شود

به نام گردشگری به کام زمین خواری/چه کسانی میراث کهگیلویه و بویراحمد را نشانه رفته اند؟

پادکست | کم فروشان در قرآن

اعتراف معاون زنان و خانواده رییسی به ناکاآمدی «آموزش های 2 ساعته گشت ارشاد»

ماجرای عجیب سربازی رفتن کمدین معروف!

حقایقی عجیب درباره پر طرفدارترین پیام رسان جهان: واتساپ !

لیدرهای اصلی اغتشاشات زنجان دستگیر شدند

وزیر فرهنگ به دیدار خانواده شهدای مسیحی دفاع مقدس رفت

دانشجویان و اساتید مانع هر گونه اختلال در روند علمی دانشگاه شوند

دانلود دعای روز جمعه امام زمان فرهمند

امیرعبداللهیان در گفتگو با پایگاه خبری المانیتور: برای تبادل زندانیان به عنوان اقدام انسانی آمادگی داریم

واکنش شورای نگهبان به اغتشاشات اخیر| دستگاه قض با عاملان اصلی و تخریب کنندگان اموال عمومی قاطعانه برخورد کند

تأکید نماینده ایران بر حذف و نابودی سلاح های شیمیایی در جهان

اهتمام جدی استان در ثبت تاریخ شفاهی دفاع مقدس

یادواره شهدای سفیدشهر آران و بیدگل برگزار شد+ عکس

اعلام جزییات سند نقشه راه اداره عراق در مرحله پیش رو

جنجال دختری به نام هلیا؛ او نوه آیت الله مصباح یزدی است؟

جنجال دختری به نام هلیا؛ او نوه ی مصباح است؟

بازدید استاندار خراسان جنوبی از موزه شهید رئوفی فرد

ایران خواستار حمایت شورای امنیت از تعامل سازنده میان سوریه و سازمان منع سلاح های شیمیایی شد

واکنش رییس جمهور به پیوستن زنان به سازمان آتش نشانی

ایران یکی از تولیدکنندگان مطرح رادیوداروها در دنیاست

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم

پایان 38 سال چشم انتظاری خانواده شهید میرزایی/ وداع مازندرانی ها با شهید تازه تفحص شده + فیلم

وزیر فرهنگ با خانواده شهدای مسیحی دفاع مقدس دیدار کرد

رضایی: 30 سال وقت کمی برای حل مشکلات نیست؛ مسئولان چه کردند؟ / اقتصاد برای اولین بار در دولت سیزدهم در اولویت قرار گرفت

امیرعبداللهیان در گفتگو با رادیو ان پی آر آمریکا : ایران جایی نیست که کسی بتواند کودتا یا انقلاب رنگین کند

درخواست ایران از شورای امنیت درباره سوریه

صحنه سازی جنجالی چند کودک برای اخاذی +فیلم

رییس شورای عالی استان ها: تخلف و فساد در شوراها بالا نیست

استاندار خراسان جنوبی: ادامه راه شهیدان تکلیف همه ما است + تصویر

محسن رضایی: کویت زمان جنگ همه بنادر خود را در اختیار صدام گذاشت

انتقاد انسیه خزعلی از دستگاههای متولی حجاب/ آموزش 2 ساعته گشت ارشاد تاثیرگذار نیست

قالیباف: نتیجه حکمرانی صحیح، انتفاع مردم است/ دشمن تلاش می کند مردم را مقابل هم قرار دهد

نایب رییس مجلس: دانشگاه ها نسخه پیشرفت و توسعه استان را تدوین کنند

آیت الله عبداللهی: دشمن جمهوری اسلامی را در اوج قدرت می بیند / مهمترین راه باقی مانده برای دشمن حملات از فضای مجازی است

واحدی: نسلی که سال 57 انقلاب کرد، گوشش به BBC و اینترنشنال نبود

24 تشکل دانشجویی دانشگاه های آذربایجان شرقی: چه کسانی سرمایه اجتماعی را ملعبه سیاست بازی ها خود کردند

دولت رییسی با خزانه خالی دولت روحانی پروژه ها را تکمیل می کند/ نگاهی به پروژه 14 ساله طرح انتقال آب به آبیک

دولت رییسی با خزانه خالی دولت روحانی پروژه ها را تکمیل می کند/ نگاهی به پروژه 14 ساله طرح انتقال آب به آبیک