موضوعات داغ: - كميسيون اجتماعي - كاركنان دولت - رتبه بندي معلمان - مجلس شوراي اسلامي - استقلال فرهاد مجيدي - ميليارد تومان - وزير پيشنهادي - شوراي اسلامي - دانشگاه شريف - افزايش حقوق - صنايع پايين دستي - جيوبا - توسعه سواحل مكران - صندوق هاي سرمايه گذاري پروژه - حسن عبدالهي - سكوي گازي - علي صانعي - مديرعامل شركت دانش بنيان - دانشگاه زند شيراز - مسابقات ليگ الماس - ايل دا - پارس جنوبي جم استقلال - طراحي دوخت

مطالب مرتبط:
حضور 10 هزار تروریست در مرزهای عراق و سوریه / هشدار درباره خطر بازگشت خانواده های داعشی از اردوگاه الهول
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
استقلال نیاز به شروع طوفانی دارد/ مهمترین دغدغه ساپینتو برای لیگ
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 21 مرداد 1401 ساعت 06:222022-08-12سياسي

مهمترین دغدغه ما بازگشت معتادان متجاهر به خانواده است/نظام نامه محلات جایگزین شورایاری ها نیستند


علیرضا نادعلی سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: بحث چهارشنبه های فرهنگی از این حیث که بنده به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر هستم، - " سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تمام دغدغه ما این است که همه افراد در خانواده ای بانشاط، مومن و امیدوار در جامعه حضور داشته و اگر به ناچار مثل معتادان متجاهر از دل خانواده جدا شدند به دامن خانواده برگردند.

علیرضا نادعلی سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: بحث چهارشنبه های فرهنگی از این حیث که بنده به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر هستم، مسئولیت 3 کمیته کمیسیون فوق به من سپرده شده بود و این 3 کمیته شامل کمیته فرهنگی، هنری و دینی بود.

وی تصریح کرد: به بهانه بازدیدهای چهارشنبه مناطق 22 گانه تهران را با نظرگاه فرهنگی و از نقطه نظر فرهنگی برویم و ببینیم و با مردم و نخبگان فرهنگی به صحبت بنشینیم و بر پروژه های همکارانم در بخش فرهنگی نظارت کنیم و به نکاتی که آن ها می گویند گوش بدهیم و دنبال کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: تا کنون به 5 منطقه شهر تهران سرزدیم و یک هفته در میان این اتفاق می افتد و بخش های مختلفی چون نشست فرهنگی 3 ساعته با نخبگان فرهنگی هر منطقه، بازدید نزدیک از پروژه ها و همچنین موقعیت های فرهنگی دیگری که ممکن است در اختیار شهرداری هم نباشد و در پایان به محضر یکی از خانواده های شهدا می رسیم.

نادعلی همچنین خاطرنشان کرد: ما چه در شورای شهر و چه دوستان دیگر که به تبع انتخاب شهردار به مجموعه مدیریت شهری شدند، با یک دغدغه تمدنی و تفکری وارد این دوره مدیریت شهری شدیم و همه ما به بحث مردم سالاری دینی اعتقاد داریم.

وی در ادامه یادآور شد: در بحث مردم سالاری دینی هم کار در دست خود مردم است و حتی ما به عنوان بخشی از حاکمیت اگر داریم خدمتی ارائه می دهیم از حضور و نقش آفرینی مردم بهترین استفاده را ببریم و لذا باید مشارکت های اجتماعی را تایید و تشویق کنیم.

آغاز به کار شورایاری ها از دوره قالیباف بود؛ سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: شهرداری تهران در ادوار گذشته با فراز و فرودی دیدگاه فوق را به ویژه در دوران 12 ساله حضور قالیباف در مدیریت شهری همین دیدگاه را داشته است و بحث شورایاری ها هم از همان موقع شروع شد و روی ظرفیت مردمی در محلات حساب کردند و اسم شورایاری گرفت.

نادعلی خاطرنشان کرد: سال گذشته دیوان عدالت اداری یک تذکر به شورایاری ها در خصوص انتخابات این مجموعه داد و قوه قضاییه از این سیر انتخابات در شورایاری جلوگیری کرد و گفته شد که حق ادامه فعالیت با این تابلو را ندارند.

وی تاکید کرد: دغدغه اعضای شورایاری این است که فعالیت خود را در حل مسائل شهر و اداره شهر در مقیاس محلات بتوانیم ادامه بدهیم و تعصبی روی اسم و عنوان مجموعه ندارند و می خواهند بتوانند در اداره شهر در مقیاس کوچک محله نقش آفرینی کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: برای شورایاری فکر دیگری اتفاق می افتد اما فعلا برای گذر از سرگردانی که وجود دارد باید چاره اندیشی شود و شورا به عنوان سیاستگذار باید مداخله و فکر کند و با خود دوستان شهرداری جلسات متعددی با معتمدین محله داشتیم و در نهایت به "نظام نامه" محلاتی رسیدیم که در کمیسیون اصلاح شد و نظرات همکاران در شهرداری هم گرفته شد و در نتیجه در صحن شورا به تصویب رسید.

نادعلی اضافه کرد: قرار شد ظرف 3 ماه معاونت فرهنگی و اجتماعی بر مبنای این نظام نامه دستورالعمل های اجرایی نظام نامه محلات را بنویسد و در ارکان تصمیم گیر آورده و به تصویب رسانده و در نهایت اجرایی شود و در اینجا هم ناظرین قرار است از اعضای شورایاری استفاده شوند و ظرفیت آن را در اینجا هم به کار بگیریم اما تاکید کردیم این طرح به جای شورایاری نیست و نظام نامه محلات قرار است در راهبری فرهنگی و اجتماعی محلات به کار گرفته شود و به فضای سرای محلات چسبیده و شورایاری چیزی بیش از این بود.

وی همچنین یادآور شد: شورایاری علاوه بر مباحث فرهنگی و اجتماعی در تمام بحث ها ورود پیدا می کردند و خودشان بازوهای نظارتی شورای شهر بودند و ما نمی توانیم چنین چیزی را از دست بدهیم و به آن در کف محلات و منطقه نیاز داریم و کمک خوبی هم اگر در برخی از حل و فصل ها اتفاق بیوفتد، کمک خوبی به شهرداران مناطق در اداره منطقه هستند.

وی اضافه کرد: خود واژه قرارگاه و فرهنگ آن از دل فرهنگ جهادی و دفاع مقدس بیرون آمده است و مدیریت جهادی یک دوره خاص نیست و کسانی که اعتقاد به این مبانی دارند می دانند که این یک جریان مستمر است و اگر مبانی در کار مورد توجه باشد میشود مدیریت جهادی وگرنه چیزی نیست که با شعار به آن بتوان رسید.

نادعلی یادآور شد: نگاه ما در مدیریت جدیدی این است که همه با هم یک کاری را مثل همان زمان جنگ انجام بدهند و در تهران در ادوار مختلف مدیریت یک پارچه مورد توجه بوده است و تمام مجموعه هت ذیل یک مجموعه حل و راهبری سایر مجموعه ها را بر عهده داشتند تا معضلات را بتوان حل کرد اما با وجود اینکه همه صحبت آن را کرده اند، تا کنون این اتفاق نیوفتاده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اولین قرارگاهی که در این دوره در شهرداری تهران تشکیل شد قرارگاه اجتماعی بود و دستگاه های مختلف مثل بهزیستی، دادستانی، سپاه، شهرداری تهران، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با موادمخدر و .

به فراخور مأموریتی خود به این جمع اضافه شدند.

اهمیت تقسیم کار در قرارگاه اجتماعی! نادعلی تصریح کرد: دستگاه های فوق در کنار هم موضوعی مثل جمع آوری معتادان متجاهر را در دستور کار قرار دادند؛ زیرا هر کدام یک نسبتی با این مسئله داشت و دستگاهی مثل بهزیستی شاید بیشترین نسبت را با این موضوع دارد اما از آنجا که هیچ دستگاهی نمی توانند به تنهایی این کار مهم را انجام بدهند، در کنار هم قرار گرفته و شهرداری تهران نیز وظیفه خود می داند که به عنوان جایی که باید در بین یک نهاد اجتماعی باشد، در این ماجرا میان داری کند.

وی همچنین اضافه کرد: کنار هم نشستن دستگاه های مختلف اجرایی قضایی، اجرایی، خدماتی و .

باعث شد تقسیم وظایف انجام شده و جمعیت 20 و چند هزار نفری معتادان در تهران که عدد بسیاری است، ساماندهی شوند و در دوره جدید مدیریت امکان تعامل همه مجموعه ها با هم فراهم شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: جمع آوری معتادان متجاهر تنها کار دستگاه های اجرایی فوق نبود و ایجاد حلقه های بعد از جمع آوری این افراد و پس از آن ترک، سم زدایی و .

باید شرایط کارآموزی برای آن ها فراهم شود و بعد از آن به خانواده برگردند و ممکن است به هر صورت هر کسی دوباره به اعتیاد برگردد و ما امیدواریم سیکل این قضیه به حالت طبیعی بازگردد و این معتادان دیگر به سمت اعتیاد برنگردند.

نادعلی یادآور شد: تمام دغدغه ما این است که همه افراد در خانواده ای بانشاط، مومن، فعال و امیدوار در جامعه حضور داشته باشند و یا اگر به ناچار مثل معتادان متجاهر از دل خانواده جدا شدند به دامن خانواده برگردند.


کلید واژه ها: شورای اسلامی شهر تهران - شورای اسلامی شهر - شورای اسلامی - فرهنگی - شورای - اجتماعی - خانواده - معتادان متجاهر - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران - کمیسیون فرهنگی - شهر تهران - علیرضا نادعلی - کمیسیون - سخنگوی - اسلامی - سخنگوی شورای اسلامی - شورای شهر - چهارشنبه - خبرگزاری - تهران - کمیته - خبرنگار - معتادان - نادعلی - علیرضا - شورایاری ها - دغدغه - گفتگو - گروه - بنده

آخرین اخبار سرویس:
شلیک مجدد موشک توسط کره شمالی/ ژاپن از مردم خواست به پناهگاه بروند

بایدن: ایالات متحده دسترسی ایرانیان به اینترنت را آسان تر می کند / دسترسی بیشتر به پلتفرم ها و سرویس های امن و خارجی تسهیل می شود

توسلی: گزینه پیشنهادی وزارت کار 3 هزار میلیارد تومان اموال دارد

توسلی، نماینده مخالف زاهدی وفا: برآورد من از ارزش دارایی وزیر پیشنهادی 100 هزار میلیارد تومان است

طبقه بندی وضعیت آشوبگران متناسب با جرائم ارتکابی آغاز شد

مخالف وزیر پیشنهادی کار: زاهدی وفا عزمی برای کار ندارد| وزارت کار و رفاه اجتماعی جای محرومان و پابرهنگان است

ویدئو| خبر دوست شروین حاجی پور از آخرین وضعیت او در ساری: به حواشی دامن نزنید

معاون رییس جمهور: در پتروشیمی گچساران «کاری کارستان» شده است

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در خراسان جنوبی

استخدام حسابرس با بیمه تکمیلی در موسسه حساب اندیش آذرخش در تهران

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در چهارمحال و بختیاری

تعدد روایت ها درباره دفاع مقدس طبیعی است

بررسی صلاحیت زاهدی وفا/ وزیر پیشنهادی تابعیت کانادا دارد؟

آزادی 61 زندانی مالی غیرعمد در کهگیلویه وبویراحمد

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در تهران

بار دیگر نامزد انتخابات خواهم شد

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در بوشهر

فرمان وزیر کشور عراق برای تأمین امنیت زائران سامراء

شورای حقوق بشر/ واکنش ایران به مرگ مهسا امینی

نشست کمیته مشترک دوستی نظامی عمان و ایران در مسقط

نوروزی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کار: زاهدی وفا در نظرات خود اقتصاد امپریالیستی را مطرح می کند

مستند سازی اموال و املاک کمیته امداد به کمک سازمان ثبت اسناد

نیروی انتظامی با قدرت و متانت امنیت را در جامعه فراهم کرده است

راه حل مشکل تلنبار شدن مطالبات از منظر روزنامه اعتماد

نمایشِ نبویون ویژه هفته وحدت

اسلام خواهی میعادگاه بشر مدرن / اسلام ناب محمدی (ص) باطل السحر اسلام هراسی غرب

سند هوشمندسازی شهر تهران به کجا رسید؟

زاهدی وفا اهل تعامل با مجلس نیست/ وزارت تعاون را نمی توان به صورت مستقل اداره کرد

نادران: کمیسیون اصل نود پاکدستی و سلامت مالی زاهدی وفا را تایید کرد

فرمول افزایش حقوق کارمندان تغییر می کند؟

زاهدی وفا اهل تعامل با مجلس نیست| وزارت تعاون را نمی توان به صورت مستقل اداره کرد

در پیگیری مهار آتش هورالعظیم سهل انگاری شده است

چرا نگفتیم؟؛ چرا بلند نگفتیم؟؛ چرا زیاد نگفتیم؟!

برکناری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد

توضیحات رییس کمیسیون امور داخلی مجلس در مورد طرح تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها

پست سروش رفیعی بعد از اتفاقات اخیر+ عکس

بازنمایی تولید علم و پیشرفت های فناورانه کشور در برنامه «پارسا»

استخدام منشی مسلط به ICDL در محدوده میدان آرژانتین تهران

دعوت به حجاب باید با منطق و استدلال باشد

دانشجویان با بصیرت و حفظ هوشیاری دشمنان را ناکام بگذارند

استخدام شرکت پارت کوشان بسپار

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در ایلام

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در اصفهان

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در اردبیل

برخی سلبریتی ها در وقایع اخیر کشور آتش بیار معرکه بودند/اجازه تغییر رنگ پرچم کشورمان را نمی دهیم

برخورد اسلام با تعصب جاهلانه/ مانع همیشگی راه انبیاء

استخدام نماینده علمی در شرکت ویتا آریا در البرز

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان: رسانه های دشمن میدان دار اغتشاشات اخیر بودند/ مدیریت صحیح فضای مجازی ضروری است

تشریح فرآیند برگزاری آزمون استخدام شرکت کار و تامین گیلان

استخدام ویزیتور (بازاریاب) مویرگی با حقوق ثابت، پورسانت در گلستان در فارس

استخدام فروشنده خانم برای یک فروشگاه کیف و کفش در تهران

محفل انس با قرآن در مسجد جمکران برگزار می شود

اعلام اسامی مراکز معاینه فنی فعال در روز چهارشنبه

ببینید | شروط رییس جمهور برای انتخاب مدیران کشور چیست؟

خسارت دو هفته فیلترینگ و اختلال اینترنت (اینفوگرافیک)

رییسی: دشمن می خواست حتی آب خوردن ما هم به تحریم بند شود +فیلم

نماینده مجلس مخالف وزیر پبشنهادی کار : زاهدی وفا ، صد هزار میلیارد تومان اموال دارد / او می گوید همه این اموال هزار میلیارد تومان است

یک برکناری دقیقه نودی در روز رای اعتماد | زاهدی وفا این مدیرعامل را به خاطر مجلس عزل کرد

نادران در موافقت با وزیر پیشنهادی کار: درباره کسی که به او ارث رسیده، نباید قضاوت کنیم و بگوییم دستگاه های اطلاعاتی و قضایی در خواب هستند

نحوه فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو در تعطیلات پیش رو

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موافق با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی

خشم دشمن از پیشرفت های کشور علت توطئه و فتنه انگیزی اخیر است

وزیر پیشنهادی کار 77 رأی موافق و 54 رأی مخالف دریافت کرد

سکوت سلبریتی ها در محکومیت کشتار دختران افغان

آینه عبرت دولت گذشته برای دولت آینده

جنگ در قبیله گرگ ها؛ پذیرایی از خبرنگار BBC با فحاشی

زاهدی وفا گفت سرایدارم/ 3 هزار میلیارد پول دارد/ او اموال را به نام برادر بیمارش کرده

خدمات یک روحانی در روستای کالیمانی | از اشتغالزایی و تأمین جهیزیه تا ترک اعتیاد معتادان

افتتاح مقطع سطح 3 مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی در حوزه خواهران بناب

شما حتی حرمت میل و خواسته عموم مردم ایران را نگه نداشتید

«من محروم نیستم» رونمایی شد

نشست کمیته مشترک دوستی نظامی عمان و ایران در مسقط

زاهدی وفا اموال نجومی دارد، او گفت که من سرایدارم/ به صلاح کشور نیست چنین فردی وزیر کار شود

سردار علایی: برادران لرستان با اسلحه برنو می جنگیدند

از ضرورت تجمیع پروژه های نیمه تمام در معاونت عمرانی شهرداری تا تعیین تکلیف پیاده راه های شهر

زاهدی وفا پاکدست و توامند است/ نباید دوگانگی و دوقطبی سازی را به جامعه منتقل کنیم/ مشکلات کشور تنها به دست یک وزیر حل نمی شود

استخدام مرچندایزر (نیرو چیدمان) با بیمه، بیمه تکمیلی در گلستان در شیراز

جوان گرایی مهم ترین سیاست کنگره شهدای استان مرکزی است

اختتامیه مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با معرفی برترین ها

فعال سیاسی اصولگرا : آقای رییسی باید درباره همکاری با چند عضو کابینه جدیدنظر کند / وزیر راه و شهرسازی ، واقعا پیاده است

علت یک برکناری در روز رای اعتماد | زاهدی وفا مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد را برکنار کرد

توضیحات ضرغامی درباره بازدید رییس جمهور از وزارت میراث فرهنگی

زاهدی وفا اهل تعامل با مجلس نیست

فرمایشات مقام معظم رهبری تکلیف همه ما را مشخص کرد

بررسی صلاحیت زاهدی وفا با حضور رییسی در دستور

لیست 14 نفره سفر به کانادا را تایید نمی کنم

شرط من برای انتخاب همکاران تحول خواهی و پاک دستی است

مخالف وزیر پیشنهادی کار: برنامه های زاهدی وفا حتی روی کاغذ هم ضعیف است| وزیر پیشنهادی اهل تعامل با مجلس نیست

استخدام مدیر تحقیق و توسعه در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

استخدام منشی اداری در شرکت سکان لجستیک در تهران

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان: رسانه های دشمن میدان دار اغتشاشات اخیر بودند/ مدیریت صحیح فضای مجازی ضروری است

استخدام سالن کار در کافه دی در تهران

استخدام صندوقدار در کافه دی در تهران

برگزاری دوره آموزشی معلمان قرآن روسیه در قطر

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری شمیم علوی در زنجان

زاهدی وفا روحیه تعاملی ندارد/ در بحث تعامل وزرای این دولت با مجلس تجربه خوبی نداریم

روایت دانش آموزی که از معلم خود کتک خورد/ نمی خواهم ماجرایم مانند «مهسا امینی» ادامه پیدا کند

گزارش ایلنا از جلسه رسیدگی به صلاحیت وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نماینده مخالف وزیر پیشنهادی تعاون: زاهدی وفا اهل تعامل با مجلس نیست

شعر علی محمد مودب منتشر شد

مهمترین دغدغه ما بازگشت معتادان متجاهر به خانواده است/نظام نامه محلات جایگزین شورایاری ها نیستند

مهمترین دغدغه ما بازگشت معتادان متجاهر به خانواده است/نظام نامه محلات جایگزین شورایاری ها نیستند