مطالب مرتبط:
بازی های کشورهای اسلامی؛ کسب دو مدال طلا در کشتی آزاد برای ایران
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اتهام زنی های بی پایان آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران
گزارش تصویری از روز سوم کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی
پایان روز دوم بازی های کشورهای اسلامی ؛ ایران با 29 مدال در رتبه دوم توزیع مدال ها
پخش زنده والیبال ایران پاکستان 20 مرداد 1401 | بازی های کشورهای اسلامی قونیه
-113 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 20 مرداد 1401 ساعت 22:322022-08-11سياسي

عضو مجلس خبرگان رهبری: همه باید ایران اسلامی را به عنوان معجزه قرن حفظ کنیم


آیت الله رمضانی با بیان اینکه امروزه دشمن درصدد طراحی رسانه ای برای نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: نخبگان جامعه باید دستاوردهای علمی و نظامی را برای دانشجویان تشریح کنند؛ - " آیت الله رمضانی با بیان اینکه امروزه دشمن درصدد طراحی رسانه ای برای نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: نخبگان جامعه باید دستاوردهای علمی و نظامی را برای دانشجویان تشریح کنند؛ نشستن ایران در یک طرف میز مذاکره مقابل قدرتمندان جهان نشانه اقتدار نظام اسلامی است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، به وظایف نخبگان جامعه نسبت به عاشورا اشاره و خاطرنشان کرد: نخبگان دینی و علمی، علاوه بر نقش تاثیرگذار هدایتی در جوامع بشری، در نهضت و تحولات علمی دنیای معاصر و رشد به سمت تمدن اسلامی نقش دارند.

  به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا؛ آیت الله رضا رمضانی در وبینار عاشورا و درس های زندگی برای نخبگان که از سوی بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: ابعاد مختلف اخلاقی، عرفانی، فلسفی، فقهی، سیاسی و اجتماعی واقعه عاشورا همواره مطرح شده ولی این واقعه هر چه بیشتر تحلیل شود، زوایای دقیق و جدیدتری برای مطالعات فراهم می‎شود.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: درباره چگونگی و چرایی عاشورا نیز مطالب زیادی بیان شده، اما تاکید داریم که باید به تاریخ مستند و محکم در این زمینه توجه کنیم، یعنی نقلیات باید صحیح و جامع و از کتب تاریخی باشد.

  وی با بیان اینکه در حوزه تطبیق باید تلاش جدی داشته باشیم، تصریح کرد: عاشورا به عنوان یک معجزه حسی و عقلی، تلقی می شود؛ معجزه حسی به این معنا که این واقعه ما را به حقایقی برتر از مادیات هدایت می کند و معجزه عقلی به این معنی که مواجهه عقل و جهل را به دنبال خواهد داشت.

  آیت الله رمضانی در ادامه به وظایف نخبگان جامعه نسبت به عاشورا اشاره و خاطرنشان کرد: نخبگان دینی و علمی، علاوه بر نقش تاثیرگذار هدایتی در جوامع بشری، در نهضت و تحولات علمی دنیای معاصر و رشد به سمت تمدن اسلامی نقش دارند.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایران اسلامی در برخی بخش های علمی، جزو پنج تا 10 کشور برتر دنیا است، تصریح کرد: نخبگی برای کسانی که می توانند در جایی تاثیرگذار باشند، یک نعمت است.

  وی اظهار کرد: نقش نخبگان جامعه در طول تاریخ خصوصا حیات مسلمانان، در همه بخش ها برجسته بوده است.

  آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه نخبگان جامعه باید در عین نخبگی و تاثیرگذاری به اصولی پایبند باشند، افزود: این اصول را می توانیم در مدرسه و نهضت عاشورایی بیاموزیم.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، حق محوری، حق طلبی و حق گویی را از جمله اصولی دانست که باید از مدرسه حسینی آموزش ببینیم، گفت: محور حرکت و مطالبه گری ما در جامعه باید برپایه حق و حق طلبی باشد؛ خواص و نخبگان دینی و علمی نباید اجازه دهند امکانات برای ضرر بشریت استفاده شود.

  وی تصریح کرد: از ویژگی های آرمانی و تمدن اسلامی این است که بشر باید بتواند به آرمان شهری برسد که فضائل جامع را دارد.

  آیت الله رمضانی با بیان اینکه، دین بشریت را از ساحت مادی به ساحت علمی، عقلی و شهودی رهنمون می کند، گفت: دین بشریت را به یک انسان عالم، خردورز، متدین و مومن با حیات مومنانه می رساند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری درس دیگر نخبگان از عاشورا را، نفی خودکامگی و خودکامگی پذیری دانست و گفت: جامعه یا حاکمیت نباید از نخبگان برای تثبیت و ثروت اندوزی استفاده کنند؛ همه باید این درس را از عاشورا بگیریم که در برابر خودکامگان ایستادگی کنیم.

  وی خاطرنشان کرد: خودکامگی سبب شد که واقعه عاشورا اتفاق بیفتد و سر امام حسین(ع) بالای نیزه ها برود.

  آیت الله رمضانی با بیان اینکه خواص جامعه وظیفه دارند که خودکامگی را نفی کنند، تصریح کرد: نخبگان و خواص باید استقامت و پایداری داشته باشند و اجازه ندهند که از آنها سوء‍ استفاده شود.

  وی در ادامه، اصل کرامت مندی، کرامت پذیری و عزت مندی را از دیگر درس های نخبگان از عاشورا عنوان کرد و گفت: کرامت به معنی روح بزرگواری است که آدمی تن به هر ظلمت، ذلت و تبعیض و بی عدالتی نمی دهد؛ این روح کرامت باید در همه افراد جامعه به ویژه نخبگان قرار بگیرد.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ابراز کرد: نخبگان باید در سطوح مختلف، نقش تربیتی و تعلیمی داشته باشند.

  وی جهاد و سخت کوشی را از دیگر دروس امام حسین(ع) به نخبگان دانست و اظهار کرد: اگر جامعه ای می خواهد رنگ سعادت و خوشبختی را بگیرد، باید مدیریت جهادی داشته باشد؛ همه نخبگان دینی و علمی در حوزه کاری خود باید در راستای رشد جامعه انسانی و اسلامی گام بردارند.

  آیت الله رمضانی ادامه داد: نمی شود ما به دنبال یک جامعه پیشرو باشیم ولی در این حوزه، نظام علمی و انسجام نخبگان علمی و دینی نداشته باشیم.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اصل عدالت خواهی و ظلم ستیزی از دیگر دروس مدرسه حسینی برای نخبگان و یکی از راهبردها در بیانیه گام دوم است.

  وی تصریح کرد: کسی که می ‎خواهد رهبری جامعه را عهده دار باشد، باید ملتزم و مقید بر عدالت خواهی باشد؛ عدالت می تواند جامعه را آباد کند.

  آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه نسل جوان ما امروز دلبسته به همین نخبگان علمی هستند، تاکید کرد: همین علوم نقش اتصال به حق را برای بشر می تواند ایفا کند؛ اگر انسان هر نوع پدیده از جمله پزشکی را مطالعه کند، خود این مورد آدمیان را به یک پدیدآورنده حکیم، عالم و قادر یعنی خداوند می رساند.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه نخبگان باید نسبت به هر ظلمی موضع بگیرند، افزود: نخبگان همچنین باید نسبت به زمینه های تحقق عدالت و مطالبه گری ورود داشته باشند.

  وی خاطرنشان کرد: عدالت در بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، سند چشم انداز می خواهد و نخبگان در این زمینه می توانند ورود داشته باشند.

  آیت الله رمضانی، یکی از وظایف مهم نخبگان را مطالبه عالمانه، واقع بینانه و دلسوزانه دانست و گفت: نخبگان همچنین باید در مراحل اصلاح جامعه کوشا باشند و لحظه ای در این زمینه درنگ نکنند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری یکی دیگر از درس های عاشورا و امام حسین(ع) به نخبگان را، اصل حریت و آزادگی برشمرد و تصریح کرد: نخبگان نباید وابسته به جایی باشند و علم را برای اندیشه، تفکر و رشد جامعه دنبال کنند؛ نخبگان باید تلاش کنند تا نسل جوان را وارد عرصه علمی نموده تا بعدها جز نخبگان جامعه شوند.

  وی همچنین تصریح کرد: نخبگان دینی جامعه باید فهم درست از اسلام داشته باشند و آن را در هندسه صحیحی قرار داده و دین اسلام را به عنوان دین استاندارد و به تمام معنا تعلیم و آموزش دهند.

  آیت الله رمضانی، تواضع را از دیگر خصوصیات لازمه نخبگان جامعه دانست و گفت: از نخبگان این توقع است که با الگوبرداری از امام حسین(ع)، تواضع و خشوع داشته باشند؛ تواضع نسبت به آموزه های وحیانی، حضرت حق و پیامبر اکرم(ص) در سراسر زندگی سیدالشهداء(ع) قابل مشاهده است.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اضافه کرد: نخبگان جامعه باید نسبت به دین تواضع داشته و خود را جزو حافظان و مرزبانان دین بدانند و این خصوصیت را به عنوان یک امر شخصی و شخصیتی در خود تجربه کنند.

  وی با مهم ارزیابی کردن نقش نخبگان در مدیریت و رفع مشکلات استان گیلان، گفت: نخبگان باید بیایند و نقد عالمانه داشته باشند.

  آیت الله رمضانی با بیان اینکه امروزه نخبگان علمی جامعه باید برای حل مشکلات بخش های مختلف، تاثیرگذار باشند، تاکید کرد: کارهای بزرگ نیازمند توجیه قبل از اقدام است و نخبگان می توانند در این زمینه کمک یار باشند.

  نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران یک تحول بزرگ تاریخی در جهان بود، افزود: خیلی ها می گفتند که انقلاب های دنیا یا سکولار و یا لاییک هستند اما تنها انقلاب دینی که بر پایه ارزش ها بنا نهاده شد، انقلاب اسلامی ایران بود.

  وی با بیان اینکه برای مشروعیت و تثبیت انقلاب اسلامی، نیازمند به نیروهای کارآمد در عرصه های مختلف هستیم، خاطرنشان کرد: هر استاد دانشگاه و نخبه علمی و دینی می تواند برای رسیدن به تمدن اسلامی و تحقق راهبردهای بیانیه گام دوم، تاثیرگذار باشد.

  آیت الله رمضانی ابراز کرد: برای تحقق تمدن اسلامی، نیازمند مولفه هایی از جمله توحید، عدالت، گفتگو، مدارا، درکنار هم بودن، جهاد، تلاش و همت همگانی، خرد جمعی و زیست جمعی مومنانه و حکیمانه هستیم.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه نخبگان باید یک بازتعریفی نسبت به اهم وظایفی که به آنها سپرده شده داشته باشند، تصریح کرد: باید به دولتمردان در خصوص حل مشکلات، فکر و ایده بدهیم؛ همچنین در انتصاب نیروهای کارآمد، متدین و متخصص، باید کمک یار باشیم.

  وی با تاکید بر حضور میدانی و فکری نخبگان جامعه، خاطرنشان کرد: این حضور می تواند در از بین بردن چالش ها و گره ها، تاثیرگذار باشد.

  آیت الله رمضانی با بیان اینکه امروزه دشمن درصدد طراحی رسانه ای برای نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: نخبگان جامعه باید دستاوردهای علمی و نظامی را برای دانشجویان تشریح کنند؛ نشستن ایران در یک طرف میز مذاکره مقابل قدرتمندان جهان نشانه اقتدار نظام اسلامی است.

  وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال فاصله انداختن بین مردم، مسئولان و نخبگان است، اظهار کرد: در پیچ تاریخی، هر چه به وظایف خود عمل کرده و جامعه از تاثیر نخبگان بهره مند شود، اقتدار و ضریب امنیتی در بخش های مختلف افزایش می یابد.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ترک میدان جایز نیست و همه مسئولیم که در میدان حضور داشته باشیم، عنوان کرد: همه باید ایران اسلامی را به عنوان معجزه قرن حفظ کنیم.


کلید واژه ها: دستاوردهای انقلاب اسلامی - دستاوردهای انقلاب - اسلامی - دستاوردهای علمی - آیت الله رمضانی - انقلاب اسلامی - نخبگان - آیت الله - دانشجویان - رمضانی - آیت الله رضا رمضانی - علمی - جامعه - رسانه ای - نظام - انقلاب - الله - ایران اسلامی - اقتدار نظام - مجلس خبرگان - نظام اسلامی - تمدن اسلامی - طراحی - تشریح - ایران - ادامه - نظامی - رسانه - رضا رمضانی - میز مذاکره

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری پنجمین دوره «آموزش سواد رسانه و تولید محتوا» در چهارمحال وبختیاری

استخدام مهندس عمران در یک شرکت معتبر بین المللی در اصفهان

استخدام کارمند اداری و مسئول Hse در شرکت بیوگونگ تکنیک آسانبر /خراسان رضوی

این بدحجاب با بقیه بدحجاب ها فرق دارد؟

استخدام طراح وب سایت (وردپرس) در شرکت رایان آی تی از تهران

استخدام حسابدار با بیمه در فروشگاه فرش ژاله در قزوین

استخدام کارشناس شیمی با بیمه تکمیلی در شرکت صنایع تاک هامون در سمنان

استخدام آبدارچی با بیمه در شرکت مهیاسیستم طب در تهران

حسابرسی صورت های مالی سال 99 شروع شد | استقرار حسابرسان در مناطق 22 گانه شهرداری تهران

وزیر کشور: ایران اسلامی ضربه محکمی بر گروهک های تروریستی وارد خواهد کرد

ضربه امنیتی اغتشاشات به مردم سیستان و بلوچستان

استخدام نگهدار کودک و سالمند و نیروی خدماتی در فارس

رهبر و خواننده ایرانی روی صحنه مشهورترین سالن اپرای جهان

چراغ اول برجام روشن شد:آزادی نمازی ها به ازای هفت میلیارد دلار

عضویت ایران در سازمان شانگهای به معنای شکست ابزارهای تحریم است

استخدام فروشنده عطر با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش در تهران

استخدام حسابدار و خزانه دار در گروه صنعتی فولاد کاربین در تهران

ممکن است روزی فرا زمینی ها به سیاره ی ما حمله کنند؟! + جزییات

روشنگری مبلغان خنثی کننده توطئه دشمن است

جزییاتی از ساخت قطعه موسیقی معروف «قاسم هنوز زنده است»

پنجره واحد شهرداری تهران

سپاه سیستان و بلوچستان هشدار داد

مریم برادران: قلب ما برای ذره ذره این خاک می تپد و حفظ مرزهای ایران قابل معامله نیست

انتخاب استاندار فارس به عنوان رابط اتحادیه تشکل های قرآنی با دولت

تجمعات امروز در تهران چگونه گذشت؟ | روایت خبری دولت از تجمعات امروز

افشاگری احمدی نژاد: طرحی درست کردند که فضای مجازی را محدود کنند+فیلم

استخدام پذیرشگر شیفت شب در اقامتگاه سنتی پنج دری در فارس

افزایش بازداشت ها و صدور احکام ظالمانه در عربستان/وزیر کشور درباره ناآرامی های اخیر کشور به مجلس توضیح می دهد

شفاف سازی صورت های مالی اتحادیه تشکل های قرآنی برای استان ها

ناآرامی در برخی نقاط زاهدان

استخدام نظافتچی و کارشناس لجستیک در شرکت تولیدی شیرآلات بهداشتی راسان

استخدام برنامه نویس مسلط به Javascript از تهران و البرز

استخدام مهندس شیمی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت آذر روان ساز

استخدام انباردار با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت فراگیر پخش دماوند در گیلان

ویدئو | حامیان اغتشاش در آلمان به مهناز افشار رحم نکردند

آزادسازی هم زمان زندانیان آمریکایی و میلیاردها دلار پول بلوکه شده ایران

حمله کیهان به سلبریتی ها؟

گلریز: سلبریتی ها مرگ خانم امینی را بهانه ای برای اقامت کشورهای خارجی کرده اند

دستور رییس جمهور برای ایجاد دبیرخانه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44

عضویت در شانگهای یک فرصت طلایی است

اگر گوش شنوایی هست!

برای ما دموکرات ها با جمهوری خواهان فرق ندارند، در هر حال تحریم ها بیشتر می شود

جلسه سران قوا درباره وقایع اخیر کشور

خبر جنجالی از برزیل | چه کسی پیروز می شود؟

آذری جهرمی با انتشار این عکس فیلترینگ را به سخره گرفت!

دو زندانی آمریکایی آزاد می شوند/ آزادسازی میلیاردها دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران

استخدام کارمند تولید با بیمه و سرویس در طاها قالب توس در خراسان رضوی

استخدام منشی آشنا به حسابداری با بیمه در شرکت پویا طرح آروین در شهر قدس

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت بازرگانی بنماری در فارس

استخدام مسئول دفتر با بیمه و پاداش در شرکت مالتان دیزاین در جردن

معاون سیاسی دفتر روحانی به رییسی: مردمی بودن به رسم است نه نام و نمایش

گزارش میدانی از وضعیت حوالی دانشگاه تهران در روز شنبه

توصیه یک مداح و منبری به تجزیه طلبان/ قدرت مردم در انقلاب اسلامی را امتحان نکنید

مقایسه آماری معنادار نماینده مجلس برای اثبات ناکارآمدی محدودسازی فضای مجازی

میرباقری: جنگ امروز علیه ایران رسانه ای است؛ آن هم در فضای مجازی که دست غرب است

ببینید | کنایه سنگین کارشناس صداوسیما به ماجرای مهاجرت فرزند انسیه خزعلی

عامل شهادت معاون اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان به هلاکت رسید

در عروسی لاکچری حنیف عمران زاده چه خبر بود؟ / تصاویر لو رفته

استخدام نگهبان با بیمه در یک شرکت معتبر در نیاوران

استخدام کارشناس ارشد صنایع با بیمه و پاداش در شرکت پرتو اکسیژن کرج در البرز

سرنوشت پلیس های امنیت اخلاقی در کشور های اسلامی مشترک است؟

جایگزین پیام ‎رسان های خارجی پیدا شد؟

عاشقانه های مدافعان حرم به چاپ سوم رسید

ابوالقاسمی: آشوبگران داعشی های خوش پوش هستند/ تجزیه طلبان خائن به وطنند

استخدام مشاور ثبت شرکت و برند با بیمه در ثبت آگاه در تهران

استخدام نظافتچی و آبدارچی با بیمه و پاداش در شرکت سرامیک فاوانیا در تهران

ترتیل صفحه 559 قرآن/ زن در اسلام+فیلم، متن و مفاهیم

تقویم و اوقات شرعی یکشنبه دهم مهر 1401

بیانیه جمعی از زنان انقلابی در محکومیت اغتشاشات اخیر

خروج ارتش از بهشت زهرا(س)

ببینید | مصاحبه پسرخاله مهسا امینی با خبرگزاری دولتی فرانسه با لباس و پرچم کومله!

کشف محموله فوق سنگین سلاح و مهمات جنگی در سیستان و بلوچستان

به پشت بخوابیم بهتر است یا به پهلو؟

قدردانی سران قوا از بصیرت، زمان شناسی و مرزبندی هوشمندانه مردم

ویدئو/ اظهارات عجیب در صدا و سیما؛ مادر فیلتر می کند، پسر وی پی ان می فروشد؛ خجالت نمی کشید؟

اظهارات آیت الله هاشمی؛ 10 سال قبل/ جوانانی را که بدبین شده اند، نمی شود دوباره به آسانی قانع کرد

استخدام منشی در شرکت سهند فراز دیبا گستر در البرز

جزییات تجمع در دانشگاه تبریز؛ تجهیزات بسیج در اختیار معترضان | دانشجویان با مدیریت پلیس متفرق شدند

تصاویر/ مراسم دومین سالگرد آیت الله ممدوحی عضو فقید جامعه مدرسین در قم

آیت الله فاضل لنکرانی: هدف نهایی دشمنان مقابله با اصل دین است

ادعای سازمان ملل در رابطه با خروج باقر نمازی از ایران و آزادی سیامک نمازی

هنوز جنایت های پهلوی و ترور 17 هزار ایرانی از یادمان نرفته است

ارائه خدمات مشاوره به قرآن آموزان در مرکز قرآن و حدیث حرم حضرت معصومه (س)

ادعای سازمان ملل: باقر نمازی ایران را ترک کرد و سیامک نمازی آزاد شد

تصاویر/ مراسم مشترک آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خواهران و جامعه الزهرا(س)

فرمانده کل سپاه: انتقام خون شهدای زاهدان در دستور کار ما قرار دارد

تصاویر جنجالی از مهران مدیری به محض رسیدن به تهران

مهاجری: آقای رییس جمهور! برای آرام کردن کشور، فرمان را دست خودتان بگیرید

تحلیل وزیر ارشاد دولت اصلاحات از اغتشاشات اخیر

تصاویر/ نشست خبری معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه(افتتاحیه طرح امین)

سخنگوی سازمان ملل: باقر نمازی ایران را ترک کرد و سیامک نمازی آزاد شد

سید حسن نصرالله: غوغای کشور های غربی به دلیل مرگ مبهم خانم مهسا امین

تصاویر/ دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با آیت الله اعرافی

گزارش «ایرنا» از تجمعات پراکنده در تهران و برخی از شهرها

احکام تقلید| در چه احکامی باید تقلید کرد؟/ مرجع تقلید باید چه شرایطی داشته باشد؟

استخدام کارشناس بالینی در شرکت احیا گستر طب فرایند در تهران

استخدام کارپرداز در شرکت پارس کرون در تهران

استخدام آبدارچی در مجموعه مکتاف در تهران

دانش آموزان تیزهوش در مناطق کم تر برخوردار شهری و کشور حمایت ویژه شوند

هفته فرهنگی همراه با «مدافعان حریم خانواده» در مشهد + عکس

عضو مجلس خبرگان رهبری: همه باید ایران اسلامی را به عنوان معجزه قرن حفظ کنیم

عضو مجلس خبرگان رهبری: همه باید ایران اسلامی را به عنوان معجزه قرن حفظ کنیم