مطالب مرتبط:
تصویب طرح ویژه جذب رتبه های برتر کنکور توسط وزارت علوم، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری
تصویب طرح ویژه جذب رتبه های برتر کنکور سراسری توسط وزارت علوم، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری
جزییات تفاهم نامه حمایتی وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری از برگزیدگان کنکور/ تضمین آینده شغلی نخبگان از سوی دولت
پرداخت حقوق به رتبه های برتر کنکور + جزییات
جزییات پرداخت حقوق به رتبه های برتر کنکور
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 19 مرداد 1401 ساعت 17:172022-08-10دانش

جزییات طرح وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان در حمایت از رتبه های برتر کنکور


در نشستی با حضور وزیر علوم و معاون علمی رییس جمهور جزییات طرح حمایت از جذب رتبه های برتر کنکور در رشته های اولویت دار اعلام شد.

- خبرگزاری تسنیم"، نشست شورای هدایت استعدادهای درخشان با حضور محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، عصر امروز با موضوع حمایت از جذب رتبه های برتر در رشته های اولویت دار در وزارت علوم برگزار شد.

در این نشست، جزییات طرح ویژه حمایت از جذب رتبه های برتر کنکور سراسری و برگزیدگان المپیاد دانش آموزی در رشته‏ های هدف اولویت‏ دار کشور (از دوره کارشناسی تا دکترا) که مورد موافقت این دو نهاد قرار گرفته است و قرار است از مهرماه سال جاری اجرایی شود اعلام شد.

زلفی گل، در این نشست با اشاره اینکه بر اساس این موافقت نامه چتر حمایتی از مدال آوران المپیادهای دانش آموزی و رتبه های برتر کنکور سراسری در رشته های علوم تجربی، علوم ریاضی و علوم انسانی گسترده شد، اظهار داشت: طبق این موافقت نامه صد نفر اول برتر گروه های علوم تجربی، علوم ریاضی و علوم انسانی و 50 نفر اول گروه هنر و زبان های خارجی حمایت ویژه می شوند اما شرط این است که این افراد طی مدت تحصیل پویایی و نخبگی خود را حفظ کنند که البته اکثریت این چنین هستند.

وزیر علوم افزود: شاید یکی از دلایلی که این افراد در رشته های خود ادامه تحصیل نمی دهند به دلیل نگرانی های شغلی است که در آینده دارند بر همین اساس برای برطرف کردن این موضوع نیز در این طرح آورده ایم این افراد وقتی مدرک دکتری می گیرند در صورتی که بخواهند پسادکتری هم بگیرند حمایت ویژه خواهند شد.

وی گفت: در صورت درخواست این عزیزان برای استخدام در دانشگاهها، هیئت اجرایی جذب وزارت علوم زمینه بورس و استخدام آنها را فراهم می کند.

همچنین این افراد طی تحصیل خود از یک بورسیه استفاده می کنند که مبلغ آن به اندازه حداقل مبلغی است که اداره کار تعیین کرده است.

ستاری نیز با اشاره به طرح مذکور گفت: پیشنهاد این طرح توسط دکتر زلفی گل ارائه شد که به این شکل عمل کنیم و در راستای تقویت رشته های علوم پایه صورت گرفت.

ما در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خدمت این افراد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: البته مشکلات مالی سالهاست ما را اذیت می کند اما این طرح جزو پروژه های بزرگ و ملی ماست که باید حمایت شود.

متن طرح حمایت از رتبه های برتر کنکور سراسری و برگزیدگان المپیادهای دانش آموزیبسمه تعالیطرح ویژه حمایت از جذب رتبه های برتر کنکور سراسری و برگزیدگان المپیاد دانش آموزی در رشته‏ های هدف اولویت‏ دار کشور (از دوره کارشناسی تا دکترا)مطابق مفاد اسناد بالادستی، حسب تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص حمایت از رشد رشته های علوم پایه و علوم انسانی و ورود استعدادهای برتر کشور به این رشته ها و تأکیدات معظم‏له به جذب مستعدان در رشته های دبیری و نیز به منظور اجرایی سازی اقدام های ملی 1-2-5، 2-1-2، 2-1-3، 2-1-4، 2-2-4، 2-2-9 و 3-1-2 سند راهبردی کشور در امور نخبگان، با تصویب هماهنگ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رتبه های 1 تا 100 (کشوری) گروه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و رتبه های 1 تا 50 (کشوری) هنر و زبان های خارجی در کنکور سراسری سال 1401 و دارندگان نشان‏ های طلا، نقره و برنز کشوری در المپیادهای ملی دانش ‏آموزی (که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می ‏شوند با معرفی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان شامل المپیادهای ادبیات، ریاضی، زیست، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم) در صورت انتخاب و پذیرش در رشته های هدف اولویت دار از مزایای طرح مذکور برخوردار می شوند.

در ادامه جزییات طرح بیان شده است: 1: تعریف ها در این توافق‏نامه، عنوان های اختصاری زیر، جایگزین عبارت های کامل آن ها می شود: الف.

بنیاد ملی به جای بنیاد ملی نخبگان ؛ ب.

وزارت علوم به جای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ؛ ج.

معاونت علمی به جای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ؛ د.

معاونت آینده سازان به جای معاونت مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی ؛ هـ.

سازمان سنجش به جای سازمان سنجش آموزش کشور ؛ و.

کمیسیون راهبری به جای کمیسیون راهبری اجرایی سازی توافق نامه حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته های اولویت دار کشور (موضوع ماده 7) ؛ ز.

شورای هدایت به جای شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم ؛ ح.

رشته‏های هدف به جای رشته‏های اولویت‏دار که هر ساله توسط کمیسیون راهبری مطابق با ماده 4 تعیین می‏ شود ؛ ط.

طرح به جای طرح حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته‏های اولویت دار ؛ ی.

مؤسسه به جای هر یک از دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور که مطابق ضوابط وزارت علوم، مشغول فعالیت هستند ؛ ک.

دوره کارشناسی به جای سال های اول تا چهارم تحصیل در دوره های کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی پیوسته ؛ ل.

دوره کارشناسی ارشد به جای سال های اول و دوم تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته، سال های پنجم تا هفتم تحصیل در دوره دکتری حرفه ای، سال های پنجم و ششم تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری تخصصی پیوسته و سال های اول و دوم تحصیل در دوره دکتری مستقیم (ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی، مستقیماً پس از اتمام دوره تحصیلی کارشناسی) ؛ م.

دوره دکتری به جای سال های اول تا چهارم تحصیل در دوره های تخصص (رشته های پزشکی) و دکتری تخصصی ناپیوسته، سال های هفتم تا دهم تحصیل در دوره دکتری تخصصی پیوسته، سال های سوم تا ششم تحصیل در دوره دکتری مستقیم و سال های اول تا سوم تحصیل در دوره فوق تخصص (رشته های پزشکی) .

ن.

برگزیده طرح به جای هر یک از دانشجویان از میان جامعه هدف (موضوع ماده 3 این توافق‏نامه) که در هر یک از رشته‏ های تحصیلی هدف (موضوع ماده 4 این توافق‏نامه) پذیرفته شوند .

س.

استاد راهبر به جای هر یک از اعضای هیئت علمی مؤسسه که بر اساس بند 6-1 ماده 6 به منظور هدایت هر یک از برگزیدگان طرح، تعیین می‏شوند.

2: اهداف الف.

برنامه ریزی برای دستیابی به توسعه پایدار کشور در بلندمدت با استفاده از توانمندی های برگزیدگان المپیادهای دانش‏آموزی و برگزیدگان برتر آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه و جذب آنان در رشته های هدف (در کنار برنامه ریزی ها برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت با استفاده از سایر رشته ها)؛ب.

زمینه‏ سازی برای تقویت اعتمادبه‏ نفس علمی از طریق مشارکت در کشف و تولید علم در مرزهای دانش و افزایش سهم کشور در برون دادهای علمی در سطح بین‏ المللی و نیز تعامل فعال و اثربخش با فضای علمی بین‏ المللی، به‏منظور دستیابی به مرجعیت علمی در جهانج.

تلاش برای دستیابی کشور به جایگاه شایسته خود در زمینه هایی که در آن ها از مزیت رقابتی نسبت به سایر کشورها برخوردار استد.

هدایت برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی و برگزیدگان برتر آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه به تحصیل در رشته های هدف، به منظور استفاده از توانمندی های آنان برای رشد و دستیابی به اهداف آموزشی، پژوهشی و فناورانه این رشته ها در کشورهـ.

.

تعمیق و گسترش آموزش‏های تخصصی در رشته‏های هدف و تقویت تعامل سازنده با سایر حوزه‏های دانشی 3: جامعه هدفافراد واجد یکی از شرایط زیر، در صورت تحصیل در یکی از رشته‏ های هدف در هر مقطع تحصیلی، می توانند از مزایای این طرح، بهره‏ مند شوند: الف.

دارندگان نشان‏های طلا، نقره و برنز کشوری در المپیادهای ملی دانش‏آموزی که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می‏شوند با معرفی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (شامل المپیادهای ادبیات، ریاضی، زیست، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم)؛ ب.

دارندگان رتبه های 1 تا 100 (کشوری) آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، و علوم انسانی؛ ج.

دارندگان رتبه های 1 تا 50 (کشوری) آزمون های سراسری ورود به مقطع پایه دانشگاه در گروه های هنر و زبان های خارجی؛ تبصره: سقف میزان تسهیلات اعطایی به دانشجویان مشمول در این طرح، در هر سال توسط کمیسیون راهبری تعیین می¬شود.

تبصره: هر یک از افراد از جامعه هدف در هر دوره تحصیلی که در رشته های هدف مشغول به تحصیل شوند، به شرط کسب شرط پویایی، مطابق با شیوه نامه مصوب کمیسیون راهبری، می توانند از تسهیلات این توافق نامه بهره مند شوند.

تبصره: جامعه هدف با تأیید کمیسیون راهبری در هر سال قابل تغییر است و برگزیدگان طرح تا قبل از تاریخ انجام اصلاحات یا تغییرات احتمالی، مشمول آن نخواهند شد.

4: رشته های هدف 1-4- رشته های گروه علوم پایه : آمار، آمار و سنجش آموزشی، دکتری پیوسته فیزیک، ریاضیات و کاربردها، زمین شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی دریا، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، شیمی کاربردی، شیمی محض، فیزیک2-4- رشته های گروه علوم انسانی : ایران شناسی، باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، جغرافیا، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه، معارف اسلامی3-4- رشته های گروه مهندسی کشاورزی : علوم و مهندسی آب، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی صنایع غذایی، مهندسی اقتصاد کشاورزی، مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیتبصره: رشته های هدف با تأیید کمیسیون راهبری در هر سال قابل تغییر است و برگزیدگان طرح تا قبل از تاریخ انجام اصلاحات یا تغییرات احتمالی، مشمول آن نخواهند شد.

5: تسهیلات اعطاییبرگزیدگان طرح از تسهیلات زیر بهره ‏مند می‏شوند: 1-5.

برگزیدگان طرح از میان جامعه هدف بند الف ماده 3 (دارندگان مدال المپیاد)، در صورت انتخاب رشته ‏های مندرج در بند 1-4 در مقطع پایه دانشگاه، بر اساس کد رشته محل مشخص شده می‏ توانند به صورت دکتری پیوسته (رشته های موجود دارای دکتری پیوسته)، پذیرفته شوند.

2-5.

برگزیدگان طرح می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون در دوره‏ های تحصیلی بالاتر (کارشناسی‏ ارشد و دکتری تخصصی) در رشته‏ های هدف مرتبط بر اساس نظر شورای هدایت، در صورت حفظ شرط پویایی مطابق با شیوه نامه مصوب کمیسیون راهبری، برخوردار می شوند.

تبصره 1: در صورت نبود رشته در مقاطع بالاتر، با پیشنهاد کمیسیون راهبری و تأیید شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، امکان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر در مرتبط ترین رشته هدف امکانپذیر است.

تبصره 2: به منظور ورود بدون آزمون، شرایط حداقل معدل مورد نیاز و مدت زمان فاصله با دانش آموختگی در مقطع تحصیلی قبلی (مصوب شورای هدایت) و شاخص های پویایی (مصوب کمیسیون راهبری)، باید توسط برگزیدگان محقق شود.

3-5.

کمک هزینه حمایتی ماهانه به میزان حداقل دستمزد تعیین شده توسط شورای عالی کار به برگزیده طرح، در طی دوره تحصیل در داخل کشور در ازای انجام فعالیت های علمی و اجرایی مورد تأیید کمیسیون راهبری، پرداخت می‏ شود.

4-5.

کمک ‏هزینه برای اجرای برنامه توانمندسازی و پشتیبانی از فعالیت‏های آموزشی، پژوهشی، فناورانه، نوآورانه و فرهنگی به پیشنهاد برگزیده طرح و تأیید استاد راهبر مطابق با شیوه‏نامه مربوط (موضوع بخش 7-3-ج این توافق‏نامه) و در صورت حفظ شرط پویایی مطابق با شیوه نامه مصوب کمیسیون راهبری، به برگزیدگان طرح اعطا می گردد.

5-5.

اعطای تسهیلات دوره پسادکتری بنیاد ملی (طرح شهید دکتر چمران) بعد از اتمام دوره دکتری تخصصی به مدت حداکثر 3 سال در صورت احراز شرط پویایی با تأیید کمیسیون راهبری 6-5.

اعطای تسهیلات ویژه بنیاد ملی برای جذب در دستگاه های اجرایی و مؤسسه‏ های علمی کشور (طرح شهید شهریاری) در صورت احراز شرط پویایی با تأیید کمیسیون راهبری 7-5.

اعطای تسهیلات استادیاران جوان بنیاد ملی (طرح مرحوم کاظمی‏آشتیانی) و در صورت اشتغال به عنوان عضو هیئت علمی در داخل کشور 8-5.

اعطای تسهیلات جذب در نهادهای فناورانه و شرکت های دانش بنیان بنیاد ملی (طرح شهید تهرانی مقدم) در صورت احراز شرط پویایی با تأیید کمیسیون راهبری 9-5.

اعطای تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان (طرح شهید صیاد شیرازی) با تأیید کمیسیون راهبری 10-5.

اعطای بیمه تکمیلی درمان به برگزیدگان طرح و اعضای خانواده آنان شامل همسر و فرزندان، تا پایان تحصیل در داخل کشور 11-5.

اعطای کمک هزینه اعزام به فرصت مطالعاتی داخل یا خارج از کشور به برگزیده طرح، در دوره دکتری تخصصی به تأیید کمیسیون راهبری 12-5.

اعطای تسهیلات راه اندازی و حمایت از کسب وکارهای دانش بنیان، مطابق با قوانین و مقررات مربوطه، به تیم هایی که حداقل دوسوم اعضای آن، از میان برگزیدگان طرح شهید رضوی یا برگزیدگان طرح دارای شرایط پویایی به تأیید کمیسیون راهبری باشند 13-5.

اعطای پوشش صندوق حمایتی بیمه درآمد پس از دانش‏آموختگی برگزیده طرح از دوره دکتری تخصصی، در صورت ارائه درخواست و به شرط اقامت وی در داخل کشور، متناسب با سال هایی که در داخل کشور و در رشته های هدف تحصیل کرده و پویایی تحصیلی خود را با تأیید کمیسیون راهبری، حفظ کرده باشد.

6 : تعهدات برگزیدگان طرح 1-6.

حفظ شرط پویایی به منظور دریافت تسهیلات توانمندسازی حین تحصیل در داخل کشور؛ 2-6.

در صورت تغییر رشته به سایر رشته‏ هایی که جزء رشته‏ های هدف محسوب نمی ‏شوند، لازم است برگزیده طرح، حمایت هایی که مازاد بر آنچه در قالب توسعه فعالیت‏های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور (طرح شهید وزوایی) دریافت کرده را تسویه نماید.

3-6.

در صورت ثبت درخواست آزادسازی مدارک تحصیلی زودتر از موعد مقرر مطابق با مقررات تعهد آموزش رایگان، لازم است برگزیده طرح حمایتهایی را که مازاد بر آنچه که در قالب توسعه فعالیت‏های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور (طرح شهید وزوایی)، دریافت کرده، مشابه با تعهدات آموزش رایگان تسویه نماید.

تبصره: خروج از کشور برگزیده طرح حین تحصیل به منظور شرکت در دوره‏ های توانمندسازی، کارگاه‏ها، همایش ها و.

، و همچنین پس از دانش ‏آموختگی به منظور ادامه تحصیل یا گذراندن دوره پسادکتری، با سپردن وثیقه بلامانع است.

7: فرایند اجرا گام 1: انتخاب رشته های هدف توسط متقاضیان و پذیرش در رشته های هدف گام 2: ارائه درخواست به دفتر برنامه ریزی آموزش عالی (گروه استعدادهای درخشان) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا معاونت مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان (شیوه ارائه درخواست پس از اعلام نتایج پذیرش کنکور سراسری از طریق همین سایت به اطلاع می رسد) گام 3: بررسی و تایید شرایط متقاضی و انتخاب استاد راهبر گام 4: آغاز ارائه تسهیلات از ابتدای مهر سال 1401انتهای پیام/
کلید واژه ها: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - حمایت - برتر - رتبه - المپیادهای دانش آموزی - معاون علمی رییس جمهور - دانش آموزی - رییس جمهور - وزارت علوم - اولویت - وزیر علوم - المپیاد دانش آموزی - برگزیدگان المپیاد - استعدادهای درخشان - نشست - علوم - تحقیقات و فناوری - کنکور - بنیاد ملی نخبگان - المپیاد - دوره کارشناسی - رشته - برگزار - موافقت - فناوری - کنکور سراسری - جمهور - اعلام - معاون - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی از زبان وزیر علوم

روانشناسان اندکی در ایران زبان اشاره می دانند

وزیر علوم: دانشجویان دستگیر شده آزاد شدند / پیگیر آزادی مابقی دانشجویان هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران: از ماه های درحال برنامه ریزی برای ایجاد آشوب بودند/ جمعا به 50 هزار نفر هم نمی رسند

کلاس های آموزشی واحد علوم و تحقیقات با قوت در حال برگزاری است

واکنش وزیر علوم به اغتشاشات در دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران: پرونده مهسا امینی باید توسط کمیته حقیقت یاب به صورت کامل بررسی شود

وزیر علوم: فضای دانشگاه نباید دستخوش آشوب و اغتشاش شود/کرسی های آزاد اندیشی ظرفیتی برای بیان نظرات و عقاید در دانشگاهها

وزیر علوم: اکثر دانشجویان آزاد شدند/ برای آزادی باقی دانشجویان در حال رایزنی هستیم

وزیر علوم: فضای دانشگاه نباید دستخوش آشوب و اغتشاش شود/ آزادی اکثر دانشجویان

42 رشته جدید در دانشگاه جامع علمی کاربردی

آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها در جزیره کیش

غار مولو مالزی زیباترین غاری که در مالزی قرار دارد

اخبار 20:30 شبکه دو سیما، 9 مهر 1401

اعتراضات در دانشگاه های اصفهان | مداخله پلیس با گاز اشک آور

دانشمندان برای اولین بار یک پیوند عجیب اتمی را اندازه گیری کردند

اخبار 20 شبکه چهار سیما، 9 مهر 1401

برگزاری اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه ها همزمان با شروع رسمی سال تحصیلی

تصاویر و جزییات تجمع در دانشگاه های اصفهان؛ شعارهای تند دانشجویان | پلیس با گاز اشک آور مانع ورود تجمع کنندکان به خیابان دانشگاه و هزار جریب شدند

خدمات رسانی گروه جهادی بسیج دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق مختلف

فارس: تجمع در دانشگاه های اصفهان/ پلیس با شلیک گاز اشک آور مانع حرکت آنها به سمت خیابان شد

بیانیه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی یزد در محکومیت اقدام هنجار شکنانه آشوبگران

 دانش آموزان دیروز؛ دانشجویان امروز 

دانشجویان آبادانی و خرمشهر در کلاس های درس حاضر شدند

آغاز سالتحصیلی جدید دانشگاه های استان اردبیل

کلاس های حضوری دانشگاه های آذربایجان غربی دایرشد

همراه با چند خبر کوتاه نهم مهر استان قزوین

آغاز کلاس درس دانشگاه ها در کهگیلویه و بویراحمد

آغاز رسمی کلاس های حضوری در دانشگاه های استان قم

اعتراضات در برخی دانشگاه ها/ برخی افراد بازداشت شدند

اندازه گیری یک پیوند عجیب اتمی برای نخستین بار!

آغاز سال تحصیلی دانشگاه های لرستان

اساتیدی که کلاس های درس را تعطیل کردند طبق آیین نامه انضباطی با آن ها برخورد شود

شروع کلاس های درس حضوری در دانشگاه ها

شروین آزاد شد ؟

اخبار 14 شبکه خبر، 9 مهر 1401

استخدام کارآموز حسابداری در شرکت اعزام دانشجو صباپلن در تهران

استخدام کارشناس اخذ پذیرش در موسسه اعزام دانشجو صباپلن در تهران

شروین حاجی پور آزاد شد؟

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو آغاز به کار کرد

احداث 200 هزار واحد خوابگاه متاهلی در دستور کار قرار گرفت

جامعه ایرانی متکثر است/ قانونی کارآمد است که مورد پذیرش مردم باشد

اعلام جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی

آغاز کلاس درس دانشگاه ها در کهگیلویه و بویراحمد

حضور 5000 دانشجو در کلاس های درس دانشگاه بجنورد / کلاس های حضوری از 16 مهر آغاز می شود

کلاس های درس در دانشگاه زاهدان تا پانزدهم مهر غیر حضوری شدند

روایت فارس از تجمعات امروز/ چندین نفر بازداشت شدند

بازگشایی حضوری دانشگاه ها پس از دو سال کرونایی

شروع آموزش های حضوری دانشجویان از امروز

روایتی از تجمع محدود دانشجویان مشهدی| برپایی کلاس های دانشگاه فردوسی و آزاد پس از برگزاری تجمع+ فیلم

پژوهشگران تمام وقت دانشگاه ها از بین دانشجویان دکتری انتخاب می شوند

روایت شهرآرانیوز از تجمع محدود دانشجویان مشهدی| برپایی کلاس های دانشگاه فردوسی و آزاد پس از برگزاری تجمع+ فیلم

کلاس های درس دانشگاه اهواز حضوری است

ثبت نام مرکز قرآنی دانشگاه فردوسی آغاز شد

احداث 200 هزار واحد خوابگاه متاهلی در دستور کار قرار گرفت

حمایت وزارت بهداشت از حضور دانشجویان در مراکز تحقیقاتی

«مصباح 6» در دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود

اعلام فراخوان شانزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری

دهمین نمایشگاه ایران ساخت کلید خورد

اصول حکمرانی در جمهوری اسلامی براساس حکمت است/ اگر گذشته هر ملت فراموش شود، دیگر نمی توان برای آن آینده ای متصور شد

انتخاب واحد پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی از 11 مهرماه

تجمع اعتراضی امروز دانشجویان در دانشگاه های مختلف کشور + عکس

آزاد شدن این معترض زن بازداشت شده + عکس

احداث 200 هزار واحد خوابگاه متاهلی در دستور کار قرار گرفت

برگزاری جشن ورودیه های جدید به دانشگاه

اعتراض و تحصن دانشجویان جنجالی شد + عکس

عکس/ اعتراض و تحصن دانشجویان در دانشگاه های کشور

رییس دانشگاه آزاد کردستان: سلبریتی هایی که از ضدانقلاب خط می گیرند از مردم نیستند

ارائه خدمات رایگان به مردم دیشموک

تمامی کلاس ها دانشگاه سمنان به صورت حضوری برگزار می شود

ارائه خدمات درمانی رایگان به مردم کم برخوردار دیشموک

آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرهنگیان بوشهر

استخدام نماینده علمی با بیمه تکمیلی، پاداش و سرویس در تهران

آغاز کلاس های حضوری دانشجویان دانشگاه لرستان + عکس

آغاز ثبت نام در دهمین نمایشگاه ایران ساخت از فردا

جزییات نام نویسی پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

تکاپوی 60 هزار دانشجو؛ گلستان

ورود 37 هزار دانشجو به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور

الزام تزریق دو دوز واکسن کرونا برای سکونت در خوابگاه ها

تجمع دانشجویان در برخی دانشگاه های کشور

اداره کل امور دانش ‏آموختگان سازمان امور دانشجویان تنها متولی اعتبارسنجی دانشگاه‏ های خارج از کشور

الگوی مردمی سازی فرهنگ با نگاه ویژه به روستاها تدوین می شود

کاوش باستان شناختی فضاهای دستکند نوش آباداصفهان

آغاز زمان حذف و اضافه دروس دانشگاه تهران از 15 مهرماه

حضور دانشجویان در دانشگاه های چهارمحال و بختیاری

انتخاب پژوهشگران تمام وقت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از میان دانشجویان دکتری

سرنوشت دانشجویان بازداشتی دانشگاه یزد در اغتشاشات

استخدام حراست با سرویس در شرکت پویا ریس یزد در یزد

هیچ دانشجویی در دانشگاه یزد بازداشت نشده است

استخدام کارمند اداری با بیمه در موسسه آموزشی دانش گستر کوه نور در تهران

آغاز ثبت نام خوابگاه نودانشجویان شهید چمران اهواز از امروز

آغاز زمان حذف و اضافه دروس دانشگاه تهران

برقراری کلاس های درس حضوری دانشگاه شهید چمران اهواز

ثبت نام خوابگاه نودانشجویان شهید چمران اهواز از امروز

انتخاب پژوهشگران تمام وقت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از میان دانشجویان دکتری

حمیدرضا نیکومرام استقبال از نودانشجویان دانشگاه اصفهان

فیلم| استقبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه اصفهان

ستاد توسعه فناوری های نانو نمونه موفق توسعه تکنولوژی است

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد گیلان: اغتشاشات اخیر در کشور یک جنگ ترکیبی با هدف تجزیه ایران بود

دو کارنامه مهارتی و آموزشی ، لازمه فارغ التحصیلی دانشجو معلمان

جزییات طرح وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان در حمایت از رتبه های برتر کنکور

جزییات طرح وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان در حمایت از رتبه های برتر کنکور