مطالب مرتبط:
گفت و گوی بی تعارف با مردانی از جنس « عباس»/ با بال شکسته پرکشیدن هنر است
بدون تعارف با خانواده ی سردار بی سری که حاضر نشدند بخاطر بازگرداندن پیکر شهید عزیزشان به داعش امتیازی بدهند
گل مالی مردم لرستان در روز عاشورا میراثی معنوی از جنس غم
تاسوعا، روزی به نام عباس بن علی(ع)
فیلم | ماجرای شهادت حضرت عباس به روایت رهبر انقلاب
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 16 مرداد 1401 ساعت 18:422022-08-07سياسي

گفت و گوی بی تعارف با مردانی از جنس « عباس»/ با بال شکسته پرکشیدن هنر است+ عکس


-   * خسرو سلیمی نیا، جانباز از ناحیه  دو چشم و دو دست با بال شکسته پرکشیدن هنر است صدایش گرم و صمیمی است؛ تا خود را معرفی کردم، می گوید: عیبی ندارد هر کسی که می خواهید باشید، بالاخره بنده خدا هستید.

من هم سال هاست با اسم و قیافه مخاطبانم کاری ندارم.

خسرو سلیمی نیا، بازنشسته نیروی انتظامی است که در سال 66 و وقتی که تنها 21 سال داشت، در عملیات پاکسازی در اثر انفجار مین دو دست و چشم خود را در منطقه سورکوه بانه از دست داده است.

حرف هایش را این چنین شروع می کند: من از روی عشق و علاقه وارد کار نظامی شدم و خوشحالم که کارم، پله ای شد تا به جبهه بروم.

از او می پرسم، اصلا بعد از جانبازی پشیمان شده اید که در پاسخ می گوید: پشیمان؟ چرا باید  پشیمان شوم؟ مگر شما وقتی یک وظیفه محوله را انجام می دهید، بعداً پشیمان هم می شوید؟ آقای سلیمی نیا حال و هوای محرم در دفاع مقدس را این گونه توصیف می کند: روزی که من عازم منطقه شده و چشم و دست های خود را از دست دادم، روز بعد از عاشورای حسینی بود به طوریکه تاسوعا و عاشورای آن سال را در تبریز گذرانده و با حال و هوای غریب عازم منطقه شدم.

او در خاتمه حرف هایش می گوید: حضرت عباس(ع) نماد ایثار، شجاعت، ولایت مداری در کل عالم هستی است.

  حسن دستگیرزاده، جانباز ناحیه دو چشم/ وقتی نام حضرت ابوالفضل(ع) را می شنوم از خودم خجالت می کشم حسن دستگیرزاده جوان جانباز متولد سال 1365 است؛ او یکی از سبزپوش های سپاه است که در اوایل جوانی این لباس را بر تن کرد.

جانباز جوان نسل جدید می گوید: سال 1387 به علت اینکه از طریق بی سیم ها به ما اطلاع دادند که انفجاری رخ داده است، باید یک نیروی مخابرات نیز همراه بقیه می رفت و قرعه به نام من افتاد.

او ادامه می دهد: گروهک های پژاک هیچ گاه جرأت مقابله رو در رو با نیروهای ایرانی را نداشتند، از این رو همیشه از انفجار از راه دور اقدام می کردند.

من و همکارم شهید ملکوتی نیز در اثر انفجار بمب به درجه جانبازی و شهادت رسیدیم و خوش به سعادت شهید ملکوتی.

او تعریف می کند: یادم هست زمانی که چشم هایم را از دست نداده بودم در یک سامانه ای خاطرات شهید داروییان را می خواندم؛ روزی شهید داروییان با مادرش به زیارت می روند؛ مادر او دست به دعا برمی دارد و از خدا می خواهد تا چشم های پسرش را به او پس دهد ولی این شهید رو به مادر خود کرده و می گوید: "آبا جان مگر می شود آدم هدیه ای را که داده، پس بگیرد؟" این حرف ها روی من اثر می گذاشت و وقتی می دیدم که حضرت ابوالفضل(ع) هم از چشم و دست هایش گذشت ولی از ولایت نگذشت، من هم دوست داشتم تا خودم را شبیه ایشان کنم که البته غیرممکن است زیرا وقتی نام حضرت ابوالفضل(ع) را می شنوم از خودم خجالت می کشم "دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه هر دو جانسوزند، اما این کجا و آن کجا".

      جرعه ای از دریا ناصر شهابی جانباز دو چشم ناصر شهابی جانباز 70 درصد که در عملیات کربلای 5 و زمانی که فقط 17 سال داشت؛ چشم هایش را به علت اصابت تیر از دست داد.

  تا همسر حاج آقا چایی بیاورد، نگاهی به در و دیوار خانه میکنم؛ پُر از عکس های بین الحرمین، امام خمینی(ره) و حضرت آقاست.

گرچه در این خانه خبری از تجملات نیست اما نمی دانم چرا، عجیب دلنشین است و انگار سالهاست با این خانواده رفت و آمد دارم.

به قول خودش فقط 17 سال با چشم دنیوی نظاره گر این دنیای مادی بوده و از بعد 17 سالگی، چشم هایش برای همیشه تاریک می شوند.

او توضیح می دهد: زمانی که به جبهه اعزام شدم، همزمان با عملیات کربلای 4 بود که این عملیات به علت برخی مسائل از جمله لو رفتن عملیات، موفقیت آمیز نشد از اینرو مقدمات عملیات کربلای 5 که یک عملیات بسیار بزرگ بود، انجام گرفت و بنده هم در این عملیات از ناحیه چشم مجروح شدم.

این جانباز دفاع مقدس توضیح می دهد: دفاع مقدس به معنای تمام کلمه مقدس بود.

به نظر من آنجا قطعه ای از بهشت بود که خدا به ما نشان داد؛ شاید این حرفم برای خیلی ها شعاری باشد و یا غیرقابل باور ولی دفاع مقدس برای همه آنهایی که آنجا بودند یک زیبایی داشت که خداوند فرصت کمی برای دیدن آن زیبایی به من داد ولی باز هم شاکر هستم.

به آقای شهابی می گویم، برای منِ جنگ ندیده باورش سخت است که عاشقانه به جایی قدم بگذاری که نمیدانی چه سرنوشتی در انتظارت است، او می گوید: باور کنید تنها مساله دفاع از وطن نبود بلکه یک احساس و قدرت مافوقی در بین رزمنده ها شکل گرفته بود که دفاع از وطن فقط بخشی از آن است.

مطمئن باشید که شمای جنگ ندیده هم اگر در آن زمان بودید به این نیرو و قدرت دچار می شدید.

حاج ناصر به اتفاق خانواده اش چند دفعه ای عازم کربلا شده اند که بهترین سفر عمرش را پیاده روی اربعین می داند.

او در این خصوص می گوید: حضرت ابوالفضل(ع) برای من خیلی خاص است و ایشان هم ابتدا از ناحیه دو چشم جانباز شده اند و چه سعادت بزرگی که من هم از ناحیه چشم جانباز هستم.

او جانباز صحرای کربلا و من جانباز عملیات کربلای 5.

  ولی الله جواهری، جانباز از ناحیه چشم و دست/ هنوز خود را به اسلام بدهکار می داند شماره اش را گرفته و منتظر می مانم؛ صدای بوق طولانی شده و چند ثانیه ای طول می کشد تا از آن طرف به تماس پاسخ دهند.

سلام دخترم، من را به هیات های زنجان دعوت کرده اند؛ اگر امکانش باشد ساعت 16 با هم صحبت کنیم.

این را گفته و قطع می کند.

عقربه های ساعت روی4 بعد از ظهر رسیده و دوباره منتظر صدای بوق تلفن هستم؛ گوشی را برداشته و با صدایی پدرانه پاسخ می دهد.

ولی الله جواهری، جوانی که در 20 سالگی دو چشم و یک دست خود را در راه اسلام تقدیم کرده است؛ ثانیه ای از رفتن به جبهه پشیمان نشده و هیچ گاه از اینکه اعضای بدنش را در راه ارزش هایش داده، ناراحت نشده است.

دردهایش روزبه روز زیاد می شود اما این دردهای طاقت فرسا برای او سخت نیست، برای او این دردآور است که در جامعه درباره جانبازان و ایثارگران تبلیغات اشتباه شده و مردم فکر می کنند همه شرایط برای خانواده های آنها مهیاست.

او هنوز خود را به اسلام بدهکار می داند.

جواهری می گوید: با توجه به اینکه زمان کودکی و نوجوانی ساکن مناطق کردنشین بودم، از این رو از همان اول با جنگ و میدان و مبارزه آشنا بودم به طوریکه در 12 سالگی اولین تجربه جانبازی از ناحیه فک و صورت را تجربه کردم.

با خنده ادامه می دهد: اصلا از بچگی هر جا که رفتم، کتک خوردم که در آخر هم یک دست و دو چشم خود را از دست دادم.

جواهری اضافه می کند: من داوطلبانه و ارادتمندانه برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رفتم؛ این راه بزرگ و کوچک نمی شناسد و البته منتی هم بر سر کسی ندارم.

این جانباز هشت سال دفاع مقدس که دست خود را در عملیات والفجر 8 و دو چشم خود را در شلمچه و در سن 20 سالگی تا قیامت به ودیعه گذاشته است، می گوید: هر لحظه که می گذرد به ارزش های انقلاب و اسلام ناب محمدی (ص) پی می برم؛ اصلا به قدری اسلام با ارزش است که در آثار امام رحمت الله 33 هزار و 400 بار نام اسلام را آورده است.

وقتی به او می گویم که شما نیز همانند حضرت ابوالفضل(ع) جانباز شده اید، پاسخ می دهد: به خدا در این زمانه نیز به حضرت عباس (ع) ظلم می شود، چراکه نباید منزلت ایشان را صرفا به واقعه کربلا موکول کرد.

او معتقد است: خداوند عنایتی به من کرده است و ارزش دین را همیشه برایم زنده نگه داشته است و رهبر و پیشوای ما نیز همیشه جلوتر از هر چیزی اسلام را در اولویت قرار داده است.

این جانباز هشت سال دفاع مقدس می گوید: میدان جنگی که ابوالفضل پای به آن گذاشته است، بسیار با ارزش بوده و همانند آن پیدا نمی شود و واقعا اجحاف در حق ایشان است که یکی مثل من را شبیه ایشان دانست.

او تاکید می کند: باید بیشتر فضل و کلام و اطاعت از امامت، ادب، آگاهی و بصیرت حضرت عباس (ع) مورد توجه باشد که متاسفانه مداحان و اهل منبر به این بخش کمتر توجه کرده اند.

جوانان امروز و دیروز از حضرت ابوالفضل (ع) تصویری از یک مرد جنگجو و شیرمردی را دارند در حالیکه این فقط یک ذره از شخصیت ایشان بود.

جواهری ادامه می دهد: البته مرام ابوالفضل گونه نشان داد که در این زمانه نیز برخی انسان های عادی هم می توانند خود را شبیه ایشان کنند.

او در خاتمه حرف هایش می گوید: اینکه من با دادن دست و چشم، شبیه حضرت ابوالفضل (ع) می شوم، امکان پذیر نیست بلکه اگر به معرفت ایشان نزدیک شوم کار بزرگی کرده ام.

حرف های آقای جواهری دلنشین است؛ رنگ و بوی ریا ندارد، چراکه او با عمل همه حرف هایش را ثابت کرده است.

    جواد جوهری، جانباز از ناحیه دو دست و چشم از عشق آتشین روزهای جنگ تا صرف فعل وفاداری شماره دیگری را می گیرم که او نیز از ناحیه دو دست و دو چشم مدال جانبازی را بر گردن آویخته است.

چندین بار صدای بوق می آید؛ می دانم برای مخاطبم سخت است که گوشی در دست بگیرد و سریع الو بگوید.

شماره آقای جواد جوهری را می گیرم، باز هم زمان زیادی طول می کشد تا کسی جواب دهد؛ به قول خودش از روی کلاس گذاشتن دیر جواب نمی دهد بلکه با دستی که از مچ قطع شده گرفتن گوشی و  پاسخ دادنش سخت است.

این جانباز دلاور نیز همانند سایر هم قطارانش از ناحیه دو چشم و دو دست جانباز شده است و زمانی که مدال پرافتخار جانبازی را بر گردن آویخت، سال 1361 و فقط 17 سال داشت.

به باور او، کشور در آن دوران نیاز به حمایت داشت و او نیز فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه هر کسی که قدرت حمل اسلحه دارد، باید از اسلام دفاع کند را لبیک گفته است.

آن گونه که تعریف می کند، در پادگان تبریز دوره تخصصی خنثی سازی مین را گذرانده و به عنوان تخریب چی در گردان رزمی سپاه حضور داشته است.

او معتقد است که عُمر می گذرد و هر کسی به نحوی در حال گذران این زندگی است و چه بهتر که این عمر محدود را بدون عذاب وجدان و روسفید در پیشگاه خداوند متعال و ملت گذراند .

می گوید: اگر دو دست و دو چشم خود را در راه اسلام داده ام، هیچ باکی نیست و باز هم اگر به دنیا بیایم همین کار را انجام می دهم.

او از حال و هوای محرم در دفاع مقدس نیز تعریف می کند: اتفاقا روز جانبازی من بعد از عملیات محرم بود که در پاکسازی منطقه سرپل ذهاب در اثر انفجار مین به درجه جانبازی رسیدم.

صحبت هایش که به اینجا می رسد، شعری در وصف حضرت عباس نیز می خواند: "الحق که به نام تو قمر می آید، ای ماه ترین، عموی دنیا، ای عباس".

آقای جوهری ادامه می دهد: صاحب تاسوعا، حضرت ابوالفضل(ع) است و ایشان نماد ایثار و الگوی فراجهانی است و اگر من توانستم ذره ای از ایشان باشم که خوش به سعادت من.

     ابوالفضل ایرانی، جانباز از ناحیه دو دست رسم عاشقی و شیوه جانبازی با تاسی از سیره حضرت ابوالفضل(ع) حال به خانه ابوالفضل ایرانی می رویم؛ جانبازی که هم نام حضرت ابوالفضل(ع) است.

او می گوید: در سال 1364 و زمانی که 18 سال داشتم بنابه احساس وظیفه، دفترچه آماده به خدمت را به صورت داوطلبانه پر کرده و به جبهه رفتم.

آقای ایرانی که در 22 اردیبهشت ماه سال 65 دو دست خود را از دست داده است، از آن روزها تعریف می کند: بعد از تقسیمات سربازی برای آموزش به اصفهان افتادم و سپس به لشکر 16 زرهی قزوین منتقل شدم به طوریکه در زمان انتقال ما را به دزفول بردند و وقتی پرسیدیم که اینجا که قزوین نیست به ما گفتند که لشکر زرهی 16 قزوین در منطقه است و باید شما را تحویل لشکر بدهیم.

او اضافه می کند: 4 ماهی در منطقه و خط مقدم بودم که در 22 اردیبهشت ماه در منطقه عین خوش و در اثر درگیری جانباز شدم به طوریکه از زانو به بالا سوخته بودم و بلافاصله در دزفول مورد عمل جراحی قرار گرفتم و سپس به بیمارستان قائم مشهد انتقال دادند و آنجا بود که با اصرار رییس بخش بیمارستان با دایی ام در تبریز تماس گرفتند و ماجرا را تعریف کردند و از او خواستم تا به کسی نگوید و برای انتقالم به تبریز بیاید.

از او می پرسم چرا داوطلبانه دفترچه اعزام به خدمت سربازی را پر کردید و راهی جبهه شدید؟ که در پاسخ می گوید: من دوست نداشتم لقب سرباز فراری به من دهند، به همین منظور خودم احساس وظیفه کردم و حس می کردم که الان باید مرد عمل شد و پا به میدان گذاشت و البته من علاقه ای به این نداشتم که فرد بدون توجه به مسائل روز و اجتماع باشم و همه این ها دلیلی شد که سرباز وطن در دهه شصت شوم.

ایرانی که در سال 65 مجروح شد و دیگر نتوانست به جبهه برود، می گوید: می خواستم تا آخرین قطره خون در جبهه باشم ولی چه کنم که میانه های راه دو دست خود را راهی کردم و دیگر اجازه ندادند در جبهه بمانم! آخر می دانید الان باید یکی هم به من کمک کند و اگر جبهه می رفتم کار را سخت تر می کردم و جبهه به افرادی نیاز داشت که بتواند دست چند نفر را هم بگیرد.

او در ادامه تعریف می کند: به خدا آن زمان، ذره ای از شهادت و جانبازی نمی ترسیدیم و این تنها حس و حال من نبود بلکه همه همرزمان این اعتقاد را داشتند و تا پای جان آنجا بودند و یا حسین(ع) و یا ابوالفضل(ع) می گفتند تا خدایی ناکرده کوچکترین تعرضی به میهن و نوامیس ما نشود؛ ما با خدا معامله کردیم نه با بنده خدا که الان هم گلایه کنیم.

از او می پرسم آیا پشیمان نیستید که به جبهه رفته و دست های خود را داده اید؟ می گوید: چرا این سوال را می پرسید؟ مگر من با بنده خدا معامله کرده ام که گلایه داشته باشم؟ من معامله با کسی داشتم که فقط خودش می داند و من.

به گفته خودش هیچ کدام از رُفقا و همسران رفقایش از اینکه به جبهه رفته و جانباز شده اند پشیمان نیستند که هیچ بلکه آن را آزمون الهی برای خود می دانند.

همه جانبازانی که افتخار گفت وگو با آنها را داشتم از نسل دفاع مقدس بودند ولی همه می دانیم که دیگر جنگ برای دهه 60 و 50 نیست؛ دیگر شهادت و جانبازی مختص هشت سال دفاع مقدس نیست؛ هنوز هم بوی عطر ِشهید و شهادت در کوچه های شهرها و روستاهای کشورمان می پیچد؛ هنوز جنگ پایان نیافته؛ چند هزار شهید مدافع ِ حرم گواه این امر است.

به قول جانبازان نسل قدیم و نسل جدید، ما سینه زدیم، بی صدا باریدند؛ از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند؛ ما مدعیان صف اول بودیم ولی از آخر مجلس شهدا را چیدند.

اکنون قرن ها از آن همه ایثار و شجاعت می گذرد اما حضرت عباس(ع) همچنان بهترین معیار وفاداری و ولایت مداری است؛ معیاری برای اینکه در دوران نیرنگ، تزویر و انحراف مسیر ولایت را گم نکنیم.

جانبازان، آلبوم تماشایی خاطرات سرخی هستند کـه از دلاورمردی های عباس گونه های میهن، بـه جا مانده اند.

جانبازان، یادگاران روزهای عشق و حماسه اند؛ خاطرات مجسّم سال هایی کـه درهای آسمان بـه روی عاشقان باز بود و فرشتگان در آسمانِ زمین گرم گلچینی بودند.

یوم العباس السلام علیک یا ابالفضل العباس یا ابوالفضل العباس علیه السلام : آموخته ایم از تو وفاداری را خون تو نوشت معنی یاری را ای کاش که آب کربلا می آموخت آن روز زچشمت آبرو داری را … انتهای پیام/60027
کلید واژه ها: پشیمان - سلیمی - نیروی انتظامی - جانباز - انفجار مین - دفاع مقدس - خسرو - بازنشسته - جانبازی - انتظامی - پاکسازی - انفجار - مردانی - عملیات - پله ای - معرفی - صمیمی - نیروی - علاقه - نظامی - وظیفه - مقدس - بنده - دفاع - هوای - پاسخ - داده - جبهه - شروع - محرم

آخرین اخبار سرویس:
کدام تعریف از «عدالت» مد نظر آقای رییسی است؟

یک نماینده مجلس مدعی شد: مهسا امینی 17 بار به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کرده!

استخدام تکنسین تعمیر و نگهداری با بیمه و پاداش در شرکت جهان الکترونیک/ یزد

هفتمین گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم

حدیث روز | پاداش آتش نشانان

استخدام کارشناس وصول مطالبات در شرکت دایوپارس در تهران

استخدام بازرس فنی و کارمند اداری در شرکت پایش پیشرو صنعت ایمن در تهران

استخدام کارشناس یا کارشناس ارشد تحلیل سیستم ها و روش ها در اصفهان

استخدام نقشه کش صنعتی در شرکت دنا قطعه در تهران

استخدام چند ردیف شغلی برای شرکت ترک هیدرولیک در تبریز

بساط اغتشاشات با حضور مردم برچیده می شود

استخدام حسابدار در شرکت ویرا حساب فرداد آریا شرق در خراسان رضوی

60 درصد آمریکایی ها همچنان از بایدن ناراضی اند

آرش عاشوری نیا درگذشت

استخدام رییس حسابداری در گروه صنعتی بستانچی در تهران

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 7 مهر 1401

حضور بابصیرت مردم توطئه های دشمنان در اغتشاشات اخیر را خنثی کرد

سردار سپاه ناگفته های جنگ را برملا کرد

این قسمت از خاک اوکراین به روسیه اضافه شد؟

لزوم بررسی نقش هنر و جایگاه آن در تبیین مسیر عاشورایی و خط سرخ شهادت

استخدام نظافتچی با بیمه در یک شرکت معتبر در یزد

استخدام تدوینگر با بیمه در مجموعه سفیر پیمنت در اصفهان

حضور بابصیرت مردم توطئه های دشمنان در اغتشاشات اخیر را خنثی کرد

خطاب به اغتشاشگران: در هر سوراخ موشی که باشید پیدایتان می کنیم!

استخدام حسابدار و نقشه کش صنعتی در شرکت دنا قطعه در تهران

نشانه کسانی که نمیخواهند با شما دوست باشند | نشانه های روابط دوستی ناپایدار

ببینید | تصاویر جدید از حمله پهبادی و موشکی سپاه به مقر حزب تروریستی دمکرات کردستان

لغو برنامه دورهمی از شبکه نسیم حقیقت دارد؟ | جدول زمانی برنامه های شبکه نسیم

استخدام مسئول دفتر در شرکت پالایشگاهی پترو پیمان دانا در تهران

ملت پای انقلاب ایستاده اند

سکوت خواص و سیاسیون باعث پوشانده شدن حق می شود

استخدام کمک انباردار با بیمه در یک شرکت معتبر در یزد

بسته شده فضای مجازی ابدا مردم را به سمت صدا و سیما هدایت نمی کند

با اعتماد عمومی چه کردیم؟ | مصطفی هاشمی طبا

چرا رییس پارلمان عراق از کناره گیری گفت؟

رییسی: از فوت مهسا امینی متاثر شدم

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی در بیمه پاسارگاد در مازندران

تشریح دلایل اتصال ناقص شرکت گاز به سامانه دولت هوشمند

دفاع تمام قد خزعلی از پسرش: درباره پسرم دروغ گفتند

می خواهند ایران را سوریه کنند

عکسی نادر از خانم مجری سرشناس اخبار 20:30

از ما اصولگراها به آقای امیرعبداللهیان! | محمد مهاجری

تشبیه حجاب به یک برگ درخت| مجری: تذکر دادند+فیلم

استخدام بازاریاب حضوری با حقوق ثابت، بیمه، پاداش و پورسانت در گلستان

استخدام صفحه آرا با بیمه و پاداش در انتشارات مهر و ماه در محدوده انقلاب

حماسه «احمد شوش» در هشتمین روز جنگ/ وضعیت خطرناکی که خواب را حرام کرد

شرط ادامه فعالیت اینستاگرام و واتساپ در ایران چیست؟

بروجردی: نباید مقابل کسانی که قائله به پاکرده اند کوتاه آمد

المشاط: اگر مزایای آتش بس بهبود نیابد تمدید آن را نخواهیم پذیرفت

باید برای اغتشاشاگران مجازات های بازدارنده در نظر گرفته شود

امام خمینی فتوا داد که زنان حتی اگر شوهرانشان منع کنند واجب است از خانه خارج شوند

استخدام مهندس الکترونیک با بیمه، پاداش در جهان الکترونیک در یزد

استخدام کباب زن و سالن دار در یک مجموعه معتبر در شهرستان بابلسر

تقدیر و تشکر شورای نگهبان از نیروی انتظامی در جهت مقابله با اغتشاشگران

استخدام رییس دفتر مدیر عامل با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در تهران

عملکرد نیروی انتظامی در وقایع اخیر بی نظیر بود

بذرپاش: اشتراکات تمدنی ایران و تاجیکستان می تواند زمینه ساز همکاری های مضاعف دو کشور باشد

رییس جمهور: خط قرمز ما جان و مال مردم است/ در فوت مهسا امینی، عدالت باید اجرا شود

ایران و چین، نیازمند گسترش همکاری ها در حوزه ابتکار یک کمربند، یک راه

استخدام مسئول دفتر (منشی) از البرز جهت کار در محدوده شهرقدس

تصاویر / دیدار علما و شخصیت های حوزوی خوزستان با آیت الله اعرافی

تصاویر / گردهمایی مبلغین، اساتید و طلاب استان همدان

تصاویر/ مراسم تجلیل از روحانیون جانباز یزدی در مدرسه علمیه امام خمینی (ره)

بار غیرمجاز و لحظه خرد شدن تراکتور!

دانش بنیان ها مسیری برای رونق گردشگری کشور

بررسی وضعیت متهمان دستگیرشده در اغتشاشات اخیر

انهدام مواضع تروریست ها با 73 فروند موشک بالستیک

تجلیل شورای نگهبان از فرماندهی انتظامی برای مقابله با اغتشاشگران

پاسخ قاطعانه ایران به ادعای امارات در خصوص جزایر سه گانه 

ورود مردم به صحنه اقتصاد زمینه ساز رونق اقتصادی

ببینید: تصاویری از برخورد موشک سپاه به کمپ گروهک کومله

کاریکاتور رییسی در هفته نامه شارلی ابدو+عکس

استخدام مسئول دفتر با بیمه در یک مجموعه معتبر در محدوده سجاد

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، پورسانت در پارس امید بهاران در اصفهان

تقدیر نماینده ولی فقیه در لرستان از خادمان مواکب حسینی

تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان طرقبه و شاندیز

خواندنی های تاریخ| پشت پرده عملیات فتح المبین

آیین اختتامیه قرارگاه اربعین قم

استخدام کارشناس دفتر فنی با بیمه در شرکت کاشی و سرامیک حافظ در فارس

انتشار شماره 360 هفته نامه خط حزب الله با عنوان «ملت پیروز»

فتوتیتر | انفاق؛ از ارکان اصول دین

تصاویری هولناک از عظمت یک شراره خورشیدی | فوران هایی که می توانند خطرناک باشند

کلیدی ترین جملات رییسی در گفت و گوی تلویزیونی از نگاه ضرغامی

پاسخ قاطعانه ایران به ادعای امارات در خصوص جزایر سه گانه

بهادری جهرمی: سخنان اخیر رییس جمهور در راستای ایجاد وحدت و یکپارچگی بود

این که امام زمان دین جدید می آورد، یعنی چه؟

محمود شهریاری ساعاتی پیش بازداشت شد! + جزییات

برگزاری یادواره شهدای حمیدیه

بیانیه مجمع نیروهای خط امام درباره حوادث اخیر در کشور

وحیدی از تعدادی از جانبازان اغتشاشات اخیر عیادت کرد

گردهمایی مبلغان استان همدان / تجلیل از روحانی آسیب دیده در اغتشاشات

استخدام مسئول تاسیسات کارگاه و مهندس عمران در خراسان رضوی

تیپی در دفاع مقدس که تمام رزمندگانش افغانستانی بودند+تصاویر

حفاظت از زریوار نیازمند تغییر نگرش مردم است

فیلم | مستند «مشروعه بردار»

صوت | موسم ربیع

خانه مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید تا از حقایق زندگی عاشقانه خودتان مطلع شوید

برگزاری گردهمایی مبلغان استان همدان / تجلیل از روحانی پیشکسوت همدانی آسیب دیده در اغتشاشات اخیر

بازدید آیت الله اعرافی از یادمان شهید علی هاشمی + عکس

هدایت امام(ره) و روحیه معنوی رزمندگان موجب پیروزی در جنگ شد + فیلم

گفت و گوی بی تعارف با مردانی از جنس « عباس»/ با بال شکسته پرکشیدن هنر است+ عکس

گفت و گوی بی تعارف با مردانی از جنس « عباس»/ با بال شکسته پرکشیدن هنر است+ عکس