موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - سازمان تامين اجتماعي - تامين اجتماعي - وال استريت ژورنال - رتبه بندي معلمان - مذاكرات وين - كالاهاي اساسي - قيمت كالاهاي اساسي - همسان سازي حقوق بازنشستگان - جمهوري اسلامي ايران - ايستگاه شماره 24 سازمان آتش نشاني - بازيگران معروف - مسائل جنسي - افتتاح نمايشي - باشماق - هواپيماي پرسپوليس - روز بزرگداشت مولانا - سلامت رواني - شكست استقلال - خشونت - كريم بالعربي - رييس كل دادگستري استان اصفهان - عصارخانه

مطالب مرتبط:
استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید در شرکت تندیس تجارت درخشان در تهران
استخدام کارشناس حسابداری با بیمه در شرکت نرمین تجارت پارسه در تهران
استخدام منشی با بیمه، بیمه تکمیلی در توسعه تجارت فلز در تهران
استخدام حسابدار با بیمه در شرکت همراه تجارت ونوس در تهران
استخدام حسابدار در شرکت پدیده تجارت کاسپین در تهران
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 تیر 1401 ساعت 09:322022-07-07دانش

تولید علم نافع پاسخی به گلایه های صنعت از دانشگاه/ پذیرش دانشجوی رشته تجارت و مالیه در دانشگاه تهران


رییس دانشگاه تهران از پذیرش دانشجو در رشته تجارت و مالیه این دانشگاه از مهرماه خبر داد.

- ، سید محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران، در نشست تبادل تفاهم نامه فی مابین دانشکده تازه تأسیس تجارت و مالیه با سازمان ها، مراکز و شرکت های مرتبط با فعالیت این دانشکده، گفت: دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران با وجود اینکه فقط چند ماه از تأسیس آن می گذرد اما به دلیل رویکردهای ابتکاری که در این دانشکده پیگیری شده است، در حال تبدیل به یکی از دانشکده هایی است که طرفداران زیادی در جامعه و صنعت پیدا کرده است.

رییس دانشگاه تهران افزود: فلسفه وجودی ایجاد دانشکده های جدید در دانشگاه تهران، از جمله تأسیس دانشکده تجارت و مالیه، این است که در ساختارها و نهادهای جدیدالتاسیس در دانشگاه تهران راه متفاوتی را نسبت به دانشکده های سنتی در پیش گیریم تا ارتباط دانشگاه و جامعه پررنگ تر شود.

اعتقاد داریم شکل گیری یک کار و فضای جدید، نمی تواند در ساختارهای سنتی پا بگیرد؛ بلکه حتماً باید نهادسازی جدید شکل بگیرد تا بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.

* در دانشکده های جدید، رابطه یکطرفه آموزش به محیط صنعت منسوخ شده است مقیمی خاطرنشان کرد: در ساختار دانشکده های جدیدالتاسیس این طور فکر نمی کنیم که دانشگاه همه چیز را می داند و محیط بازار و صنعت هم فقط باید یادگیرنده باشد؛ نگاه مان در دانشکده های جدید این طور نیست که بخواهیم رابطه یکطرفه آموزش به محیط صنعت را تعریف کنیم.

بلکه باید یک حالت تعاملی وجود داشته باشد؛ به این معنا که ذی نفعان یک حوزه تخصصی در جامعه و صنعت که صاحب تجربه و دانش ضمنی هستند، در کنار دانشگاه قرار گیرند و دانشگاه نسبت به تبدیل این تجربه و دانش به نظریه ها و مدل های مختلف آموزش پذیر اقدام کند.

بنابراین در این مدل، تعامل بین دانشگاه و صنعت یک تعامل طرفینی است.

وی فراهم آمدن زمینه پیوند مباحث نظری و تئوری با مباحث عملی در بستر دانشکده تجارت و مالیه را یکی از اهداف راه اندازی این دانشکده ذکر کرد و اظهار داشت: در کنار پذیرش دانشجو که به شکل رسمی ولی با اسلوب های جدید، روش های تدریس و محتواهای علمی متفاوت در دانشکده تجارت و مالیه صورت می گیرد، باید سرفصل ها و منابع و دروسی برای رشته های این دانشکده تعریف شود که هم نظم و چارچوب علمی خود را داشته باشد و همزمان پاسخگوی نیازهای بازار هم باشد.

دانشکده تجارت و مالیه، دانشکده ای میان رشته ای است مقیمی با بیان اینکه دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران، دانشکده ای میان رشته ای از اقتصاد، مدیریت، کارآفرینی، علوم اجتماعی و فنی - مهندسی است، گفت: در گروه های علمی تعریف شده برای این دانشکده، از همه این حوزه ها کمک گرفته شده است تا با تعامل و هم افزایی که بین رشته های علمی صورت می گیرد، بتوانیم یک خروجی بسیار موفقی را برای عرصه عمل در جامعه فراهم کنیم و در عین حال، عرصه های تئوریک و نظری را هم ارتقا دهیم.

فلسفه شکل گیری دانشکده مستقل تجارت و مالیهرییس دانشگاه تهران در تشریح الزاماتی که دانشگاه را به سمت تأسیس دانشکده تجارت و مالیه سوق داد، گفت: حوزه تجارت و مالیه یکی از موضوعات بسیار مهم در کشور است.

در دانشگاه تهران تاکنون دانشکده مدیریت به این مقوله پرداخته است ولی فلسفه شکل گیری دانشکده مستقل تجارت و مالیه که در ارتباط نزدیک با دانشکده مدیریت خواهد بود، این است که می خواهیم به صورت عمیق و تخصصی، بحث های مرتبط با تجارت و مالیه را دنبال کنیم.

وی افزود: کارکردهایی که از گروه مالی در دانشکده مدیریت مطالبه می شود بسیار وسیع است و در ساختار موجود در دانشکده مدیریت نمی گنجید؛ لذا طلب می کرد که ساختار جدیدی با یک رویکرد عملگرا پیشه خودمان کنیم که در نهایت، دانشکده تجارت و مالیه منطبق با این رویکرد شکل گرفت.

با تولید علم نافع باید به گلایه صنعت از خروجی دانشگاه پاسخ دهیم مقیمی خاطرنشان کرد: در شعار دانشگاه تهران که تحقق دانشگاه کارآفرین را با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی و بر مبنای نوع مدیریت جهادی تعریف کرده ایم، تمام تلاش مان این است که مفروضات دانشگاه کارآفرین که دانشگاه نسل 3 و 4 معرفی می شود در دانشگاه به اجرا درآید و قید مسئولیت پذیری اجتماعی نیز ناظر بر این است که معتقدیم دانشی باید تولید شود که به عنوان علم نافع بوده و نفع آن به جامعه برسد.

استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه تعامل بین دانشگاه و نهادهای مالی و تجاری به ارتقای وضعیت کشور در حوزه های بورس، بیمه، امور مالیاتی و گمرکی و … کمک می کند، تصریح کرد: همیشه این گلایه از ناحیه بخش صنعت و تجارت در عرصه عمل مطرح می شود که نگاه عام به تربیت دانشجویان وجود داشته و وقتی فارغ التحصیلان دانشگاهی به حوزه های مختلف گمرک، امور مالیاتی، بورس و بیمه ورود می کنند، مشاهده می شود که هر چند آنچه در دانشگاه فرا گرفته اند دارای چارچوب های علمی و مبتنی بر نظریه های جدید علمی است، اما آموخته های این دانش آموختگان برای مؤثر واقع شدن در عرصه عمل، کافی نیست.

رشته های تجارت و مالیه پرطرفدارند؛ آغاز پذیرش دانشجو از مهر 1401وی از آغاز پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده تجارت و مالیه از مهر ماه 1401 خبر داد و درباره گرایش داوطلبان ورود به آموزش عالی به مباحث مورد دغدغه دانشکده تجارت و مالیه، اظهار داشت: رشته های مرتبط با مباحث تجاری و مالی به رشته هایی بسیار پرطرفدار در میان شرکت کنندگان در کنکور تبدیل شده است.

رشته های تجارت و مالیه به رشته های اول و دوم در کنکور حوزه علوم انسانی تبدیل شده اند و از آنجایی که داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی هم می توانند این رشته ها را انتخاب کنند، شاهد هستیم که در گروه آزمایشی ریاضی تعداد افرادی که رشته های مالی و تجاری را جزو اولویت های اول انتخاب می کنند رو به فزونی رفته است.

رویکرد دانشگاه تهران در زمینه راه اندازی دانشکده های میان رشته ای فراگیر می شودرییس دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش به فراگیر شدن رویکرد تاسیسی دانشگاه تهران در زمینه راه اندازی دانشکده های میان رشته ای، گفت: وقتی دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور یک موضوعی را دنبال می کند، همه دانشگاه ها و نهادهای علمی در همان مسیر حرکت می کنند.

بنابراین در راه اندازی دانشکده های جدیدالتاسیس باید یک پایه و مبنای درستی را بر اساس منطق علمی پایه گذاری کنیم تا یک جریان سازی درست در محیط علمی در ایران و حتی منطقه ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران در حال حاضر در برخی رشته ها و دانشکده ها، رهبری علمی را در منطقه برعهده دارد، افزود: در برخی حوزه ها، کشورهای دیگر دارند از روش های ما الگوگیری می کنند.

کشورهای همسایه هم به موضوعات و مقوله هایی نظیر تجارت و مالیه خیلی اقبال نشان می دهند.

مقیمی با اشاره به نشست اخیر هیأت دانشگاهی دانشگاه تهران با دکتر عادل عبدالمهدی نخست وزیر سابق عراق و مسئول مؤسسه پیشبرد توسعه عراق، گفت: یکی از مباحثی که از سوی آقای عادل عبدالمهدی مطرح شد، بحث تعاملات و تجارت و کسب وکارهایی بود که باید بین ایران و عراق باید شکل بگیرد تا به روابط تجاری دو کشور کمک کند.

از این رو از دانشگاه تهران کمک خواستند که برای تربیت متخصصان و افرادی که بتوانند روابط دو کشور در فضای کسب وکار و تجارت را توسعه دهند، نقش آفرین باشد.

با وجود تنگناهای بودجه ای، تداوم رویکرد تاسیسی در دانشگاه را ادامه می دهیمرییس دانشگاه تهران در پایان این نشست، به تنگناهای مالی آموزش عالی کشور اشاره کرد و در عین حال گام های تاسیسی و نهادسازی در دانشگاه را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: دانشگاه تهران به لحاظ منابع مالی به شدت در مضیقه است چراکه بیش از 95 درصد بودجه ای که به دانشگاه تهران اختصاص پیدا می کند صرف حقوق و دستمزد می شود و بخش عمده 5 درصد دیگر نیز عمدتاً بودجه جاری است.

وی افزود: روندی که طی آن، 20 مرکز، مؤسسه و شرکت برای کمک به تکوین و شکل گیری دانشکده جدید تجارت و مالیه اعلام آمادگی کرده اند، یک روند امیدبخش و فرصت خوبی برای ایجاد اعتماد متقابل است.

البته این اعتماد به دست نمی آید مگر اینکه در کارهای مشترک مان حس رضایت را در مخاطبین خود ایجاد کنیم.

تفاهم نامه ها در حد تفاهم نامه باقی نمانندرییس دانشگاه تهران در زمان تبادل تفاهم نامه های منعقدشده بین دانشکده تجارت و مالیه و مراکز و مؤسسات و شرکت های مرتبط، تصریح کرد: متأسفانه تفاهم نامه ها گاهی اوقات در حد تفاهم نامه باقی می مانند.

از این رو امیدواریم تلاش مضاعفی برای عملیاتی شدن تفاهم نامه هایی که با دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران منعقد شده است، صورت گیرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه تهران - دانشگاه - دانشکده - رییس دانشگاه تهران - تهران - رییس دانشگاه - مالیه - تجارت - پذیرش دانشجو - تأسیس - دانشجو - رییس - پذیرش - تفاهم نامه - رشته - طرفداران - صنعت - جدید - علم نافع - سید محمد - مهرماه - فعالیت - سازمان - پیگیری - یکی از - جامعه - مراکز - تفاهم - مرتبط - فلسفه

آخرین اخبار سرویس:
سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان

مداحی بهنام بانی در دامغان +ویدیو

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان کنکور

تمدید مهلت نام نویسی پذیرش دانشجو در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

فوری | دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

تصویری از کامرانِ «خط قرمز» که باور نمی کنید

هویت فرهنگی هر کشوری میزان استفاده از کتابخانه هاست

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تحصیل همزمان در دو رشته

معارفه ریاست کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا

ورود مافیای کنکور به آموزش و پرورش؛ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی ست

برنامه سررشته فرصتی برای شیوه صحیح انتخاب رشته در دانشگاه

خبر مهم برای کنکوری ها / دفترچه کنکور 1401 منتشر شد

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

دستگاه اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی، در کشور ساخته شد

کشف «سیاه چاله ابرپرجرم» به همت پژوهشگران دانشگاه شریف

ماجرای یک اعتصاب دانشجویی با لحاف و تشک

گرمای زیاد چه بلایی سر حافظه می آورد؟

موشن گرافیک سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر شد

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

راه اندازی 4 رشته جدید در دانشگاه های علوم پزشکی

تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

داوطلبان در زمان انتخاب رشته حتما تاییدیه 15 رقمی دریافت کنند

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401+ لینک دانلود

اطلاعیه مهم سازمان سنجش؛ فقط این دانشجویان می توانند همزمان دو رشته انتخاب کنند

انتخاب رییس دانشگاه پیام نور تایید شد  

تلاش دانشمندان برای پیدان کردن یک شهاب سنگ میان ستاره ای

آغاز ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون پیام نور از 18 مرداد  

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401+ لینک دانلود

تلاش دانشمندان برای پیدان کردن یک شهاب سنگ میان ستاره ای

رییس دانشگاه پیام نور انتخاب شد

جستجوی شهاب سنگی که سال 2014 به زمین برخورد کرد

فوری/ دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401؛ انتخاب رشته از فردا انجام می شود

درج پاسخنامه در کارنامه داوطلبان کنکور

شناسایی ساختار کلیدی کنترل کننده بازسازی پوست

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری

بازدید رییس و جمعی از معاونان دانشگاه تبریز از دانشکده فیزیک

سکولاریسم و آنچه هیئت عزاداری را از راه عاشورا بازمی دارد

برگزاری هفته نخست لیگ برتر تیراندازی بانوان

استخدام منشی آشنا به حسابداری در گروه صنایع هنزک شیمی در تهران

جهاد دانشگاهی؛ مهم ترین نهاد در تحقق شعار سال

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری

آزادسازی حریم و بستر رودخانه کن انجام می شود

معاون سازمان سنجش از درج پاسخنامه در کارنامه داوطلبان کنکور خبر داد

پاسخگویی داوطلبان رشته ریاضی به سوالات تخصصی فاجعه است! | افزایش‬ داوطلبان کنکور در گروه زبان

استفاده از نانو اسفنج، روش جدید تصفیه آب

آب گوارا در آبیک 

هیئت دولت آیین نامه اجرایی ماده (70) قانون خدمات رسانی به ایثارگران را تصویب کرد

ارتقای امنیت با حصار های الکتریکی هوشمند

حضور جهادی دانشجویان پدافند هوایی در مناطق سیل زده فیروزکوه

شناسایی مکانیسم کلیدی کنترل کننده بازسازی پوست توسط دانشمندان

گسترش افسردگی در بین جوانان به خاطر استفاده از تلفن همراه

تسهیلات دانشگاه تهران برای رتبه های برتر کنکور

گسترش افسردگی در بین جوانان به خاطر استفاده از تلفن همراه

حضور جهادی دانشجویان پدافند هوایی در مناطق سیل زده فیروزکوه

استفاده از نانو اسفنج، روش جدید تصفیه آب

پیش بینی حضور 800 دانشجو از خراسان رضوی در طرح حامیم

زیرساخت های لازم برای حفظ نخبگان ملی فراهم شود

جزییات نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 1401

7 شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونایی

غرب نمیخواهد زن محجبه را موفق نشان بدهد | داستان بایکوت شدن مریم کوچکی نژاد توسط غرب

مصوبه جدید کنکور از نگاه برگزیدگان آزمون سراسری 1401

معرفی بیمارستان های برتر آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس فروش در موسسه آموزش عالی آزاد ندا در اصفهان

استاد پیشکسوت دانشگاه شهید چمران اهواز درگذشت

با ترفندی نانویی، کاهش مصرف چندین برابری علف کش ها مقدور می شود

فوم سه بعدی گرافنی صنعت رباتیک و پروتز را متحول می کند

زیبایی «هانیه توسلی» کجا رفت؟/ عکس

جزییات نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 1401 | مرحله به مرحله انتخاب رشته را در موشن گرافی ببینید

5 محصول نانویی را در نمایشگاه ایران نانو 1401 ارائه می کنیم

نشست «سهروردی و نقد ذات گرایی» برگزار می شود

دبیر هیات اجرایی جذب استان مازندران انتخاب شد

پذیرش دانشجو در رشته های حدیث و قرآن دانشگاه شاهرود

محدودیت انتخاب رشته از آزمون دستیاری پزشکی حذف شد

راه اندازی رشته دکتری تخصصی Ph.D پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

الهام حمیدی مدلینگ آرایشی شد | عکس های جدید الهام حمیدی مدلینگ آرایش صورت

کشف یک ابرسیاه چاله توسط پژوهشگران ایرانی

آزادی 6 زندانی جرائم غیر عمد در خراسان جنوبی

پژوهشگران ایرانی«یک ابرسیاه چاله پرجرم» را کشف کردند

مهلت انتخاب رشته در آزمون دستیاری پزشکی برای بار سوم تمدید شد

ایجاد ارتباط دانشگاه شهرکرد با کشور های همسایه

نقشبندی کوچک مصر؛ از تقلید قاریان تا خلاقیت در ابتهال خوانی + فیلم

فیلم| ثبت صدا و تصاویری از مریخ با کاوشگر کنجکاو

فرصت ثبت نام در آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی تمدید شد

موشن گرافی انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر شد

18 مرداد آغاز صید میگو در آب های استان بوشهر

موشن گرافی انتخاب رشته کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش منتشر شد

پژوهشگران ایرانی کاشف یک ابرسیاه چاله پرجرم

پژوهشگران ایرانی«یک ابرسیاه چاله پرجرم» را کشف کردند

ببینید | حضور محمدرضا گلزار در یک هیئت عزاداری در تهران

پژوهشگران ایرانی یک ابرسیاه چاله پرجرم را کشف کردند

دوره کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی تصویب شد

قیام عاشورا و جلوگیری از سوءاستفاده ابزاری از دین

افزوده شدن بازرس شورای عالی انقلاب فرهنگی به کمیته تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه ها

زندگی در محاصره بلایای طبیعی

تولید علم نافع پاسخی به گلایه های صنعت از دانشگاه/ پذیرش دانشجوی رشته تجارت و مالیه در دانشگاه تهران

تولید علم نافع پاسخی به گلایه های صنعت از دانشگاه/ پذیرش دانشجوی رشته تجارت و مالیه در دانشگاه تهران