موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - هواداران پرسپوليس - باشگاه پرسپوليس - سود سهام عدالت - يورگن لوكاديا - يحيي گل محمدي - بنك - خشكشويي اينترنتي - ابوالفضل فلاح - فرمانده نيروي انتظامي آبادان - تجارت حلال - دشت مغان -  استقلال - خريد باتري ماشين - شب بيست ويكم ماه مبارك رمضان - كريمي نژاد - الندان - دستگاه يو پي اس - آلبوم عاشقانه ها

مطالب مرتبط:
رییس سازمان سینمایی کشور تغییر نمی کند
وزیر فرهنگ: رییس سازمان سینمایی کشور تغییر نمی کند
پای لنگ «وزارت کشور» در اطلاع رسانی تغییر در معاونت سیاسی
نیکزاد:دولت حق تغییر مصوبه شورای عالی کار درباره افزایش حقوق بازنشستگان را ندارد
اصلاح ساختار و اخذ تصمیمات سخت لازمه تحول اقتصاد کشور
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 تیر 1401 ساعت 00:522022-07-06سياسي

نیکزاد: زمان تغییر ساختار اداری کشور رسیده است


زمان آن رسیده که دولت و مجلس ساختار کلی پرداخت کارکنان دولت و ساختار اداری کشور را تغییر دهند.

- گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جایگاه و نقش مجلس شورای اسلامی در اداره کشور همواره از سوی رهبر انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است و ایشان در بخشی از سخنان خود در دیدار خردادماه امسال با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این باره می فرمایند: یکی از ارکان اصلی مدیریّت کشور مجلس شورای اسلامی است؛ بین چند رکن اساسی و اصلی در اداره ی کشور، یکی از این ارکان مهم، مجلس شورای اسلامی است.

  حلّ مشکلات اساسی کشور، همکاری با سایر قوا و قانون گذاری با نگاه جامع و بلندمدّت از جمله توصیه های رهبر انقلاب در دیدار خردادماه امسال با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای به همین بهانه به گفت وگو با علی نیکزاد، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی پرداخته که مشروح آن در ادامه است.

رهبر انقلاب در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این نهاد را یکی از ارکان اصلی مدیریت کشور دانستند.

جایگاه فعلی مجلس شورای اسلامی در مدیریت کلان کشور کجاست و چه وضعیت و موقعیتی برای خودش در این حوزه قائل است؟ مجلس شورای اسلامی در رأس امور است و مباحث کشور را از طرف ملت بزرگ ایران نمایندگی می کند و یکی از قوای بسیار تأثیرگذار است.

ما در شروع اجلاسیه سوم مجلس شورای اسلامی توفیق دیدار حضوری با رهبر انقلاب را پیدا کردیم و ایشان در این دیدار مجلس را چند پله بالا بردند.

ایشان تریبون مجلس را بسیار مقدس دانستند و فرمودند تریبون مجلس جای صحبت کردن، دادزدن، فریادزدن و عصبانیت نیست.

تریبون مجلس جایی است که باید حرف منطقی گفته شود و در شأن نماینده کشور بزرگ ایران صحبت کند.

ایشان قانون مقطعی را قبول نکردند و گفتند قانون باید بلندمدت باشد.

در مورد برنامه هفتم سند توسعه پنج ساله کشور هم فرمودند این برنامه ای که می نویسید مسئله محور باشد.

انتظار رهبر انقلاب این است که دولت برنامه هفتمی بنویسد که مسئله محور باشد و مجلس هم تصویب کند.

استنباط من این بود که رهبر انقلاب با فرمایشاتشان، قانون گذاری، نظارت، نطق، موضع گیری ها و تصویب اسناد بالادستی مجلس را چند پله بالا بردند و همگان را به این نکته توجه دادند که ما سلطه پذیری و سلطه گری را قبول نداریم و خودمان ایدئولوژی و دیدگاه و نوع جدیدی از مدیریت را داریم.

ما با در نظر گرفتن مواضعی که بر آن موضوعات هم تأثیرگذاری خواهد داشت، باید اقدام کنیم؛ مثلاً، ما وقتی به حوزه مان می رویم، عده ای می گویند آب و برق و گاز و مباحث اقتصادی و جهاد کشاورزی چه شد.

این مطالبات خوب است و باید پیگیری شود؛ چون افکار عمومی از نماینده چنین انتظاری دارد و این در سطح منطقه ای و در خارج از تریبون ها و موضع گیری ها و تصویب ها و صحن ها خوب است؛ اما فراتر از این، کمیسیون ها باید با پشتوانه بدنه کارشناسی تشکیل شوند.

رهبر انقلاب هم به این نکته اشاره کردند و فرمودند کار کارشناسی قوی باید انجام شود.

به استنباط من، نماینده باید در مباحث بین المللی بر اساس تجربیات گذشته کشور در سطح ملی که به تمدن اسلامی نزدیک است، کار کند و به مردم هم پاسخ گو باشد، به نظرم ایشان سطح نماینده و نمایندگی و مجلس شورای اسلامی را چند تراز بالاتر بردند و فرمودند که مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان اصلی مدیریت کشور است و هر کسی که وارد مجلس می شود، نماینده ملت ایران است و در مقابل ملت ایران و همه اتفاقاتی که در کشور می افتد مسئول است.

ما فکر می کنیم کسی که نماینده می شود، فقط باید برای حوزه انتخابیه خودش فکر کند؛ اما رهبر انقلاب سطح مجلس را بسیار فراتر از آنچه ما می دیدیم، دیدند.

با شروع به کار این دوره مجلس، در وهله اول دو موضوع تقنین و نظارت مدنظر مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

در بحث تقنین مقرر شد هر کمیسیون سه قانون مهم و اساسی با محوریت اقتصادی و معیشتی مردم در اولویت قرار دهد.

در کنار آن، نظارت بر اجرای قوانین بود که با این ریل گذاری قوای دیگر به خصوص قوه مجریه بتوانند روی این ریل حرکت کنند.

ما باید حواسمان باشد که به خاطر اسلام ناب و راه شهدا دشمنان قسم خورده ای داریم.

ما نه سلطه گریم، نه سلطه پذیر، بلکه حکومت اسلامی هستیم که نوع جدید حکمرانی را در جهان رقم زدیم.

با در نظر گرفتن این موقعیتمان در دنیای کنونی مجلس شورای اسلامی موفق بوده است.

همچنین رهبر انقلاب فرمودند این مجلس انقلابی است و حقیقت قضیه هم همین است؛ چراکه در شروع اجلاسیه اول ایشان از مجلس به عنوان یک مجلس انقلابی نام بردند.

آن موقع بنده به عنوان یکی از اعضاء مجلس شورای اسلامی هم بسیار خوشحال شدم، هم بسیار نگران! خوشحالی ام از این بابت بود که قاطبه افرادی که شامل سه طیف جوانان انقلابی، صاحبان فکر و مدیران اجرایی انقلابی در مجلس شورای اسلامی با آراء مردمی حضور پیدا کرده بودند بنابه سوابق گذشته شان هنوز امتحانشان را پس نداده بودند، ولی وقتی رهبر انقلاب این را فرمودند من نگاهی کردم و دیدم حداقل هفتاد هشتاد نفر مدیرکل، معاون رییس جمهور و وزیر و سفیر در بین همکاران عزیزمان در مجلس شورای اسلامی هستند؛ کسانی که صاحب تجربه ارزشمندی در تقنین و قانون گذاری هستند.

رهبر انقلاب با تقسیم بندی این سه طیف مجلس را انقلابی نام گذاری کردند.

از معظّم له درخواست شد که در این نظر مبارکشان تجدیدنظر کنند و ایشان در شروع اجلاسیه سوم مجلس شورای اسلامی بر فرمایش خودشان تأکید فرمودند.

به نظرم انقلابی نام نهادن بنا به عملکرد افراد در گذشته است.

انقلابی ماندن بنا به عملکرد افراد در آن مسئولیت و در آن مقطع زمانی است.

ما نمی گوییم خیلی خوب بودیم، ولی خدا را شاکریم حداقل قبولی را نزد ولی فقیه زمان در این عملکرد دوساله در مجلس شورای اسلامی داشتیم.

دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اگر خودش را در دو سال اخیر با معیاری به نام هماهنگی با سایر قوا ارزیابی کند، چه نمره ای می گیرد و چشم انداز مطلوبش کجاست؟ فارغ از انتقادها و تفاوت دیدگاه هایی که وجود دارد، همواره مجلس بسیار علاقه مند است که دولت را در مباحث سیاسی و امنیتی و سیاست خارجی یاری کند و به همین دلیل برای مثال قانون راهبردی لغو تحریم ها و صیانت از حقوق مردم را مصوب کرد؛ قانونی که لازم الاجرا بود و دولت می توانست از آن در میز مذاکره به عنوان ابزار قدرت استفاده کنند.

در کنار آن، ما در بحث امنیت غذایی، زیرساخت ها و تولید مسکن و ارائه تسهیلات و کسب وکار به دولت فرصت دادیم.

این اتفاق در سال دوم انتخابات بود و مجلس ورود پیدا کرد تا نمایندگان بتوانند دو موضوع اخلاق حکمرانی اسلامی و افزایش سرمایه اجتماعی نظام و دولت را در کشور راهبری کنند که این با ویژگی های فردی و عملیاتی کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می تواند شکل بگیرد.

بنابراین، سرعت و شتاب و عمل به آنچه باید کشور را در عرصه سیاسی، امنیتی، اقتصادی، زیربنایی و عمرانی پیش ببرد، مدنظر نمایندگان بود.

بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، هماهنگی خوبی در جهت آنچه ما باید به عنوان تقنین در اختیار دولت فعلی قرار دهیم، شکل گرفت.

در آخرین جلسه بین دولت و مجلس که مجلس میزبان دولت در ساختمان اجلاس بود، به صراحت گفته شد دولت برای پیشبرد اهداف خود به خصوص در مباحث اقتصادی و معیشتی هر آنچه لازم است، مجلس آمادگی دارد که قانون وضع کند؛ حتی لایحه دو فوریتی بفرستند و ما در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را انجام می دهیم.

در کنار این، ما دولت را دولت اسلامی و مردمی می دانیم.

وقتی دولت انقلابی و مردمی است، مجلس هم انقلابی و مردمی است باید با هم تعامل و همکاری سازنده داشته باشند.

چنان که رهبر انقلاب در دیدار اخیرشان فرمودند همکاری صمیمانه؛ یعنی دغدغه قوه مجریه دغدغه قوه مقننه باشد و دغدغه قوه مقننه دغدغه قوه مجریه باشد و هر کدام از بتوانند هرچه سریع تر دغدغه کشور را با حفظ استقلال قوا حل کنند.

این همکاری صمیمانه یک تبصره هم دارد و آن حفظ استقلال قوا و جایگاه مجلس است.

ما در هفته سه روز صحن علنی داریم.

سه شنبه ها به گزارش سایت قطره و به نقل ازدهی مباحث کلان به خصوص مباحث امنیتی، سیاسی، بین المللی، اقتصادی، معیشتی، تنظیم بازار، اجرای تبصره های قانون بودجه و نحوه اجرا و یا سؤال و تحقیق و تفحص اختصاص داده می شود که مجلس با نظارت و تقنین، شتاب و سرعت بیشتری به کارهای اساسی دولت برای پیشرفت توأم با عدالت دولت انقلابی بدهد.

برای این کار، ما قوانین متعددی تصویب کردیم و در اختیار دولت گذاشتیم.

دولت و مجلس هم دست دوستی به هم دادند تا بتوانند در خدمت مردم باشند.

دولت و مجلس و قوه قضاییه با همه توان دارند کار را پیش می برند.

شاید شما از من بپرسید از عملکرد دوستان راضی هستید یا نه؟ من می گویم باید حتماً خیلی مهم تر، سریع تر، قوی تر و بافکرتر از این کار شود؛ چون خروجی قضیه زندگی مردم است.

اصلاح نظام بودجه و برنامه هفتم توسعه از دیگر موارد مطرح در دیدار بود.

به عنوان سؤال آخر، با توجه به نکاتی که رهبر انقلاب مطرح کردند.

مجلس چه برنامه ای برای بهبود این وضعیت دارد؟   در اولین سال مجلس که دیدار به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اصلاح ساختار بودجه مدنظر بود.

دولت قبلی که اهمیتی نداد، در این دولت هم واقعاً هنوز اصلاح ساختار بودجه اتفاق نیفتاده است.

مجلس در رسیدگی به بودجه، طبق قانون، دچار مشکلاتی است.

بنای ما این بود که نحوه رسیدگی بودجه را اصلاح کنیم.

امسال مباحث رسیدگی و مباحث جداول تا حدودی اصلاح شده، اما اینکه اصلاح ساختار بودجه از دولت چه زمانی شروع می شود و چه زمانی بودجه عملیاتی داشته باشیم و بتوانیم در بودجه تحولی ایجاد کنیم و این بودجه را از وابستگی به نفت دور کنیم و روی پولی که داده می شود نظارتی داشته باشیم که از دل این بودجه چه اقدامات جاری، غیرجاری، عمرانی، زیرساختی و توسعه اتفاق بیفتد، هنوز اتفاقی نیفتاده است.

دولت باید اول بودجه ریزی را عوض کند.

مجلس همواره به بودجه عمومی دولت رسیدگی می کرد.

ما یک ونیم برابر بودجه عمومی دولت، بودجه شرکت ها را داریم.

از 381 شرکت، 90درصد بودجه 2200 همتی است؛ یعنی هزار میلیارد تومان آن دست نه الی ده شرکت است که دیوان محاسبات بنا به تأکید مجلس، هیئت رییسه و شخص رییس مجلس به این نه الی ده شرکت که نود درصد بودجه را دارند، ورود پیدا کرده است؛ بنابراین در سنوات گذشته، بودجه عمومی رسیدگی می شد و هیچ ورودی به بودجه شرکت های دولتی اتفاق نمی افتاد.

امسال این کار انجام نشد.

ما باید در نحوه رسیدگی به بودجه یک سری اصلاحاتی را انجام دهیم.

دولت هم باید اصلاح ساختار بودجه را حتماً مدنظر قرار دهد.

وقتش هم الآن است.

یک ماه برای بودجه نویسی فایده ای ندارد.

الآن باید یک تیم مشترک از دولت و مجلس تشکیل شود.

ما هم باید دوباره تلاش کنیم تا بتوانیم برای نحوه رسیدگی قانون از نمایندگان رأی بگیریم و بتوانیم اصلاح کنیم.

تا قانون را اصلاح نکنیم، نمی توانیم.

در کنار آن، ما الآن شش برنامه توسعه در کشورمان اجرا کردیم، ولی به آن اهدافی که در بخش های مختلف مدنظر بوده، نرسیدیم.

بنده وقتی استاندار استانی بودم، در پروژه هایی که داشت اجرا می شد، شاید تنها سندی که مدنظر قرار نمی گرفت طرح آمایش سرزمین بود که باید در فعالیت ها، استقرارها، جمعیت، تراکنش جمعیت و مباحث توسعه ای در بخش های مختلف صنعتی، اقتصادی و سرمایه گذاری عمرانی و غیره آمایش را مدنظر قرار داد، ولی ما مدنظر قرار نمی دهیم.

رهبر انقلاب در بحث برنامه هفتم فرمودند ما به جای اینکه موضوعی را کلی بنویسیم مسئله محور بنویسیم؛ مثلاً، مسئله ریزگرد را چه جوری می خواهیم حل کنیم.

مسئله استقرار صنعت را چه جوری می خواهیم حل کنیم.

مسئله مهار آب هایمان را چه جوری می خواهیم حل کنیم.

مسئله کشاورزی و امنیت غذایی مان را چه جوری می خواهیم حل کنیم؛ بنابراین، این دو مطلب، مطلب بحقی بود که تکلیف مهمی بر گردن قوا قرار داده است.

البته من نمی خواهم توپ را در زمین دولت بیندازم.

برنامه هفتم را دولت ارائه می دهد.

حالا دولتی بیاید برنامه ای به مجلس بدهد و مجلس 90درصد این برنامه را جا به جا کند اصلاً این شدنی است؟ همچنان مجلس بودجه را رسیدگی می کند نهایتاً پنج الی ده درصد بودجه را می تواند جابه جا کند.

نمی شود که بودجه ای که 90درصد آن را تأییدکرده، برگرداند.

من اگر دولت باشم، می گویم مجلس خودت بودجه را بنویس! دولت باید یک تشکیلات و ستادی را از نخبگان، رییس کمیسیون های مرتبط و افراد صاحب نظر مجلس تشکیل بدهد تا این کمیته بتواند گام به گام این کار را پیش ببرد؛ چون قاطبه صاحب نظران مجلس و دولت با همدیگر توافق کردند کار را پیش ببرند، ارسال و تصویب آن سند و بودجه در صحن هم بسیار سهل و آسان خواهد بود.

در دولت و مجلس اراده ای برای حل این موضوع هست؟ بله، قطعاً هست.

جلسات غیرعلنی که ما برای ارز ترجیحی گذاشتیم کمتر از دولت نبود.

یکی از مباحث مهم بودجه 1401، حذف ارز ترجیحی بود؛ اینکه اگر این ارز ترجیحی حذف شد، باید چه اقدامی شود، معیشت مردم و تورم و کنترل بازار چه جوری باید باشد، آیا حذف بشود یا نشود.

اگر حذف نشود و اگر حذف شود، چه تبعاتی دارد.

وقتی مجلس برای موضوع مهم تأثیرگذار در اقتصاد عموم جامعه به نام حذف ارز ترجیحی وقت می گذارد حتماً برای سند مهم و اساسی پنج ساله توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران به نام برنامه هفتم هم وقت می گذارد.

اگر این بودجه ذره ای بالا و پایین شود و برگردد که فایده ای ندارد.

حتماً مجلس علاقه مند است اصلاح ساختار بودجه را انجام دهد.

رهبر انقلاب می فرمایند شما از وابستگی به نفت دور شوید، اما هر دولتی که می آید، می گوید من می خواهم دولتم را چابک کنم.

تجربه نشان داده دولت ها چابک نشدند و هر روز بر بودجه جاری این کشور افزوده می شود؛ چنان که از 1394 هزار میلیارد تومان بودجه 1401 بالغ بر 1122 هزار میلیارد تومانش جاری و یارانه است؛ یعنی ما 1122 هزار میلیارد تومان برای حدود چهارونیم الی شش میلیون کارمند یارانه و حقوق می دهیم تا بتوانیم 250 هزار میلیارد تومان کار توسعه ای و زیرساختی انجام دهیم.

آن هم هر موقع کم می آوریم، تخصیصش را پایین می دهیم.

این کار تا کی می تواند ادامه پیدا کند؟ ساختار اداری دولت تا کی می تواند ادامه پیدا کند؟ در موضوع پرداخت ها خیلی از کارمندان دولت که به مجلس به صورت صنفی و به صورت کلی مراجعه می کنند، بیش از آنکه به پرداختشان اعتراض داشته باشند به تبعیض اعتراض دارند.

زمان آن رسیده که دولت و مجلس به خصوص دولت اصلاحیه کلی پرداخت کارکنان دولت و ساختار اداری کشور را تغییر دهند.

دولت و مجلس انقلابی باید از ابتدای کار با همدیگر همراه شوند و به خدا توکل و کار کنند تا سند افتخارآمیز برنامه هفتم توسعه کشور را رقم بزنند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - اسلامی - شورای - مجلس - نمایندگان مجلس - کشور - ساختار اداری - رهبر انقلاب - حضرت آیت الله خامنه ای - نمایندگان - ساختار - پایگاه اطلاع رسانی - خردادماه - آیت الله خامنه ای - انقلاب - نایب رییس اول - پرداخت - کارکنان دولت - تغییر ساختار - یکی از - قانون گذاری - اطلاع رسانی - اداری - اداره - تغییر - اساسی - دولت و مجلس - دیدار - ارکان

آخرین اخبار سرویس:
نقد علی مطهری به بیانیه میرحسین موسوی

جانبازان و آزادگان سندهای زنده انقلاب و سرمایه های بی بدیل نظام هستند

دومین همایش سراسری تجلیل از شهدای مدافع حرم قزوین برگزار شد

شهدا با مجاهدت در راه خدا در تاریخ ماندگار شدند

آزادگان در سخت ترین شرایط تعهد و وفاداری خود را به اسلام و انقلاب به اثبات رساندند

خدمت و حضور در محضر خانواده شهدا سراسر برکت و نورانیت است

دستگاه های اجرایی باید نسبت به تبدیل وضعیت ایثارگران اقدام کنند

پیام تبریک مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر به مناسبت روز تشکل ها

الهام علی اف: ارمنی ها نباید صبر ما را آزمایش کنند

آزادگان سرافراز با تحمل شکنجه ها حقانیت اعتقاد خود را اثبات کردند

اولین کنگره بین المللی «سلامت در اربعین» در تهران برگزار می شود

ساماندهی گلزارهای شهدای ایلام از مهمترین مطالبات خانواده های معظم شهدا است

یادداشت|تابوت بر دوش ملیجک ها

ببیانیه تشکل های شاهد و ایثارگر در محکومیت اهانت به شهدای مدافع حرم

سردار باقری: بیانیه موسوی ارزش پاسخ ندارد/ امنیت مردم به راحتی بدست نیامده است

تصاویر/ دیدار اعضای شورای هیئات مذهبی قم با آیت الله اعرافی

چگونه پدر و مادر را برای ازدواج راضی کنیم؟

می خواهند بگویند مشکلات امروز، همه ناشی از انقلاب است

جزییات مهم از مشمولان و زمان دقیق اجرای رتبه بندی معلمان

استخدام مهندس مکانیک (HVAC) با بیمه، پاداش در یک شرکت مشاوره معتبر در تهران

واکنش تلویحی معاون اول رییس جمهور به بیانیه اخیر میرحسین موسوی

انتقاد عضو کمیسیون آموزش از 27 بار چکش کاری طرح رتبه بندی معلمان

مرحوم شعیشع: رهبر ایران خوی پیامبران را دارد

مخبر: اربعین فرصت استثنایی ترویج ارزش ها است/ آمادگی دولت برای تکمیل زیرساخت های فرهنگی

تمجید وزیر میراث فرهنگی از سازندگان پل شیشه ای هیر

ببینید | سلمان رشدی چه نوشت که باعث حکم ارتدادش شد؟

بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور ماه آینده در استان مرکزی وارد مدار می شود

نخستین سفرهای هوایی از استان مرکزی به عتبات عالیات از اربعین آغاز می شود

وزیر کشور: مردم ایران افسرده نیستند

سرلشکر باقری: میرحسین موسوی جایگاه خودش خراب می کند

استخدام مهندس شیمی در گروه آراد ایرانیان در قم

استخدام مهندس شیمی در گروه آراد ایرانیان در تهران و قم

بیانیه اخیر موسوی، آزمونی بزرگ در برابر برخی از چهره های سیاسی است

استخدام مهندس شیمی در گروه آراد ایرانیان در تهران

پیش ثبت نام اربعین در سامانه سماح همچنان ادامه دارد

در جبهه جنگ نرم باید جدی تر وارد شویم

واکنش عجیب و توهین آمیز وزیر کشور افسرده بودن جامعه ایرانی + جزییات

استادانی که دیگر به دهخدا نمی روند

ویدئو| گاف مجری خبر صداوسیما سوژه شد!

پروژه راه آهن لرستان بررسی می شود/ دولت در ساخت سد معشوره مصمم است

شریعتی: مناطق معدنی به حقشان از معادن می رسند

ببینید | مداحی جوان تایلندی در برنامه حسینیه معلی

تبیین خدمات نظام پادزهر سیاه نمایی دشمن است

سخنگوی سپاه : دشمنان با لشکرکشی رسانه ای دنبال ناامیدسازی مردم با «القای وضعیت بحرانی» هستند

تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه ساوه

فعالیت ها و اخبار حوزه های علمیه؛ آسیب های تربیتی فضای مجازی برای خانواده ها بررسی می شود/ مهلت ثبت نام در المپیاد علوم عقلی/ انتشار کتاب «مدیریت حوزه های علمیه و مراکز آموزشی»

جریان معاند به دنبال زیر سوال بردن مدافعین حرم است

توجه به توسعه مناطق کم برخوردار با افتتاح بیمارستان کودکان حکیم

واریزی جدید دولت از امروز به حساب بازنشستگان | بازنشستگان حسابشان را چک کنند

اعلام اصلاحات قانون رتبه بندی معلمان و مشمولان

«داستان رویان» و «دختر تبریز» از انتشارت راه یار تجدید چاپ شدند

استخدام مسئول دفتر با بیمه در صنایع صبح پارلار آسیا در آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس حسابداری با بیمه تکمیلی در شرکت کالاناوگان شرق در شورآباد

استخدام سرپرست تدارکات در شرکت هواساز در البرز

استخدام سرپرست تدارکات در شرکت هواساز در تهران

استخدام سرپرست تدارکات در شرکت هواساز در تهران و البرز

رییس جمهور به خراسان جنوبی سفر می کند

نگرانی ها از افزایش اسلام هراسی در حزب محافظه کار بریتانیا

استخدام کارمند اداری با بیمه و پاداش در یک شرکت معتبر در یزد

کشته برداری؛ تشییع نمادین شهدای کربلا

یانیه مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر در پی اهانت به شهید سردار حسین همدانی

مخبر در واکنش به بیانیه میرحسین موسوی: جریان معاند دنبال زیرسوال بردن مدافعین حرم است

درخواست جمعی از جانبازان از رییس قوه قضاییه برای برخورد قاطع با توهین کنندگان به ساحت مقدس شهدا

مشارکت 33 نهاد در دومین جشنواره چندسانه ای «رسم سرخ»

حضور نایب رییس کمیسیون عمران مجلس در دفتر استانی تسنیم/ تجلیل از نقش موثر و مطالبه گر تسنیم

توجه به توسعه مناطق کم برخوردار با افتتاح بیمارستان کودکان حکیم

جریان معاند به دنبال زیر سوال بردن مدافعین حرم و فرهنگ شهادت است

سحر زکریا دوباره به سیم آخر زد/ ویدیوی جنجالی منتشر شد

امروز شنبه 22 مرداد، فرصت انتخاب رشته کنکوری ها پایان می یابد

تاسیس کلانتری در محله رضویه پاسخ به مطالبه مردم است

زائرین چگونه می توانند از خودروهای شخصی استفاده کنند؟

واکنش متفاوت علی مطهری به بیانیه میرحسین موسوی!

افتتاح بیمارستان جدید ویژه کودکان در مناطق کم برخوردار تهران

استاندار قم با خانواده شهیدان جعفری نیا دیدار کرد

خراسان جنوبی؛ میزبان اجلاسیه ملی گروه های جهادی

جریان معاند به دنبال زیر سوال بردن مدافعان حرم و فرهنگ ایثار و شهادت است

امپراطوری های رسانه ای سلطه نسبت به حوادث خوزستان حساسیت و تمرکز دارند

رسانه ها با محوریت نگاه صنفی کنار هم باشند

خبرنگاران، افسران جنگ نرم در جهاد تبیین هستند

گیلان، آماده استقبال از پیکر استاد ابتهاج در زادگاهش رشت

برگزاری نشست دیپلماسی نوآوری با رویکرد اقتصادی/ حضور 40 نفر از سفرای ایران

سلیمانی: تا «انگیزه» پیشرفت هست، دچار انسداد نمی شویم/ روحانی: مسائل داخلی اقتصاد ما ریشه داخلی داشته و ربطی به تحریم ندارد

رسانه ها با کمترین درآمد، زحمات زیادی می کشند

جریان معاند به دنبال زیر سوال بردن مدافعان حرم و فرهنگ ایثار و شهادت است

مانور اطفا حریق و تخلیه امن در منطقه 13 برگزار شد

انتشار قطعات تلاوت مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن

تبدیل مدرسه سلمان فارسی با 159 شهید به کانون ایثار و شهادت

انتخاب اعضای هیات رییسه شورای پایتخت برای سال دوم

بخش اعظم جهاد تبیین بر عهده خبرنگاران است

دشمنان به صورت برنامه ریزی شده به دنبال تضعیف جریان مقاومت هستند

بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در حل مشکلات جامعه

یک بانکدار باید از اخبار اقتصادی روز آگاه باشد

امنیت امروز ایران مرهون رشادت امثال شهید همدانی است

وزیر کار، باید بین نمایندگان مقبولیت داشته باشد

نهادهای دولتی چقدر به فرمان رییسی برای آزادسازی ساحل دریا گوش کردند؟

تاکید مدیران ارشد بانک ملی ایران بر لزوم توجه بیشتر به تقویت و ارتقاء خدمات بهینه به مشتریان

اربعین فرصتی استثنایی برای ترویج مبانی فرهنگی و ارزش ها

قدردانی استاندار گلستان از عملکرد بانک کشاورزی

اردوغان:حزب عدالت و توسعه مصمم به پیروزی در انتخابات 2023 است

سرنوشت کانتینرهای کشف شده در گمرک

نیکزاد: زمان تغییر ساختار اداری کشور رسیده است

نیکزاد: زمان تغییر ساختار اداری کشور رسیده است