مطالب مرتبط:
توسعه کشت چغندرقند پاییزه ؛ راهی برای خودکفایی در تولید شکر
رشد 40 درصدی تولید گندم در لرستان/ الگوی کشت مناسب در هر منطقه اجرایی می شود
افزایش تولید گوجه فرنگی با روش نوینِ کشت و آبیاری
خبر مهم وزیر اقتصاد درباره واردات مواد اولیه و واسطه ای برای تولید
تولید انواع فرآورده گیاهان دارویی در دره شهر
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 تیر 1401 ساعت 00:122022-07-06دانش

خودکفایی در تولید گیاهان زینتی با تکنیک «کشت بافت»/ بی نیازی از واردات و خرید بذر گیاهی


رییس دانشگاه آزاد اسلامی گلستان فراهم کردن شرایط تولید گیاهان زینتی با استفاده از تکنیک کشت بافت به منظور خودکفایی در تولید و جلوگیری از واردات بی رویه و صدور پروانه گردشگری کشاورزی را از فعالیت های سرای نوآوری این دانشگاه برشمرد.

- " برای اطلاع از جزییات تازه ترین فعالیت های این واحد دانشگاهی در حوزه های آموزشی، اداری و مالی، پژوهشی، فرهنگی، عمرانی، حقوقی، حراست و سایر موضوعات با حجت الاسلام سیدعلی طاهری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و واحد گرگان گفت وگو کرده است که در ادامه خواهیم خواند.

افزایش رشته های دانشگاه آزاد گلستان آنا: درباره تازه ترین فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان بگویید.

طاهری: سال های 1394 تا 1397 دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان از 13 هزار و 500 نفر به 10 هزار نفر کاهش یافت، یعنی سالی حدود یک هزار نفر کاهش دانشجو؛ اما با تلاش و همت همکاران در دور جدید با وجود محدودشدن جذب در مقاطع تحصیلات تکمیلی و علوم پزشکی، روند کاهشی متوقف و سالانه حدود یک هزار نفر به جمعیت دانشجویی اضافه شد چنانکه اکنون به بیش از 12 هزار و 600 نفر در واحد گرگان و 28 هزار و 500 نفر در استان گلستان رسیده است.

در راستای جذب و افزایش تعداد دانشجو به طور متوسط دانشجویان واحدهای دانشگاهی علی آباد کتول، گنبدکاووس و آزادشهر از حدود 3 هزار نفر به بیش از 4 هزار و 500 نفر افزایش یافتند که از نظر جذب دانشجو این استان جزء استان های برتر به شمار آمد به نحوی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان و چهار مرکز تابعه، موفق به کسب رتبه برتر در جذب دانشجو در سال 1400 شدند.

در این مدت با پایش انجام شده، بیش از 50 رشته پرکاربرد آموزشی- تجاری به رشته های واحد گرگان و 70 رشته به دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان اضافه شد.

کسب رتبه برتر کشوری واحد گرگان در حوزه توسعه مدیریت و منابع آنا: فعالیت های اداری- مالی و حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان چگونه بوده است؟ طاهری: پرداخت و تسویه اقساط بانکی معوقه چهارساله در استان، اصلاح نرخ سود بانکی مطالبات، دریافت نکردن کمک از ذخیره پس انداز و دریافت نکردن وام در چهار سال گذشته به نحوی که در دور قبل بیش از 15 میلیارد تومان پس انداز علوم تحقیقات و مراکز خرج و واحد دانشگاهی گرگان مدیریت شد با این وجود بیش از سه سال مطالبات استادان باقی مانده بود که در دور جدید بدون کمک زورافزایی و دریافت وام بخش زیادی از مطالبات پرداخت و مطالبات به حدود یک سال کاهش یافته است.

برنده شدن در پرونده های ویژه در دادگاه شامل پرونده های ویژه حقوقی مانند شرکت ماد، زمین کردکوی، پروژه مینودشت و زمین گالیکش (در مرحله تجدیدنظر) نشان از پویایی حوزه حقوقی دانشگاه دارد.

مدیریت اعضای هیئت علمی موقت با پرداخت مطالبات به بیش از 200 نفر از استادان و کارکنانی که بازخرید و یا بازنشسته شده بودند، پرداخت به موقع حقوق و دستمزد، پرداخت نشدن مطالبات 50 میلیاردی بنیاد شهید، سوددهی واحدهای دانشگاهی، افزایش بودجه دریافتی به بیش از پیش بینی، چابک سازی سیستم، افزایش سرانه کارمند به دانشجو در استان یک به 59 با نیروهای شرکتی یک به 51 نفر و سرانه هیئت علمی یک به 66 نفر، ادغام واحد مینودشت با واحد گنبدکاووس در راستای جلوگیری از زیاندهی و ترفیع کمبود نیروی گنبد، بخش دیگری از فعالیت های اداری مالی استان گلستان و واحد گرگان است.

صرفه جویی در استفاده از امکانات و منابع مالی، بهینه سازی کارکنان و به کارگیری نیروهای متخصص در جایگاه های مناسب و استفاده از ظرفیت فنی آنان در تعمیرات تجهیزات و اولویت بندی هزینه ها، خریدها، تغییر کاربری مناسب مکان های دانشگاه و ایجاد ارزش افزوده به مکان های نظیر تبدیل آموزشی به تجاری، انعقاد قراردادها با باشگاه فوتبال بزرگ سالان و مدرسه فوتبال برای استفاده از زمین چمن فوتبال دانشگاه، بهره مندی از سیستم آب یاری تحت فشار در راستای جلوگیری از اتلاف و صرفه جویی در آب(در گلخانه فرهیختگان) و تعمیر و سرویس سیستم های گرمایشی مجموعه سالن های شهرک گلخانه ای به منظور جلوگیری از مصرف بی رویه و هدر رفت انرژی، بازسازی و تعمیرات و .

ازجمله اقدامات صورت گرفته در راستای مدیریت هزینه بود.

برنده شدن در پرونده های ویژه در دادگاه شامل پرونده های ویژه حقوقی مانند شرکت ماد، زمین کردکوی، پروژه مینودشت و زمین گالیکش (در مرحله تجدیدنظر) هم نشان از پویایی این حوزه دارد.

هبه کردن زمینی به ارزش 30 میلیارد تومان به دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر نیز نشان از اعتماد و علاقه مندی مردم به علم آموزی فرزندانشان در دانشگاه آزاد اسلامی دارد.

راه اندازی مدارس مهارتی آنا: فعالیت های پژوهشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گلستان را تشریح بیان کنید.

طاهری: ارتقای حوزه پژوهش، کسب رتبه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و طرح های پژوهشی دانش بنیان در راستای سوق دادن دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان به دانشگاه های کارآفرین ازجمله فعالیت های پژوهشی و مهارتی بوده و ظرفیت سنجی بین استادان برای استفاده مطلوب در طرح ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید محصولات دانش بنیان متناسب با سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط واحدهای فناور در مرکز رشد و سرای نوآوری از ریل گذاری های این حوزه بوده که اقدامات شایسته و خوبی انجام شده است.

راه اندازی 5 مدرسه مهارتی در کنار درآمدزایی های غیرشهریه ای با رویکرد کارآفرینی از اقدامات بسیار مهم معاونت آموزش های مهارتی و همگام با حوزه پژوهش بوده که می توان مواردی مانند کسب بیش از 35 میلیارد ریال درآمد غیرشهریه ای در حوزه مهارتی در بخش تولید ماسک، گان، آستینک، شیلد، دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، تونل ضدعفونی کننده، مصنوعات تزیینی- فرهنگی چوبی و دوره های پودمانی برای ادارات و برون سپاری برای ادارات، نهادها و شهرک های صنعتی را نام برد.

در مرکز رشد واحد گرگان در زمینه کشاورزی و گیاهان زینتی تاکنون بیش از 30 محصول شامل بذرهای آدرنیوم اوبسا، آدنیوم عربیکوم، افوربیا ویگوری، افوربیا میلی و بذر افوربیا اوبسا .

تولید شده است.

در رشته شیمیایی، کورکومین، گرافن و.

فرآوری شده و در بخش تجهیزات هوشمند و نرم افزار تولید پت فیدر، پت نوش و.

، بخش پزشکی و سلامتی، قرص آنتی میگرن گیاهی و.

تولید شده و اکنون نیز محصولات مختلفی توسط هسته ها و واحدهای فناور مستقر بر اساس قرارداد در مرحله تحقیق و توسعه هستند تا در آینده نزدیک به تولید نهایی برسند.

اکنون تعداد 46 نفر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان در بخش فناوری در حال فعالیت بوده که از این تعداد 23 نفر عضو هیئت علمی و 23 نفر نیز دانشجو، فارغ التحصیل و یا نیروی آزاد هستند.

کسب 31 میلیارد ریال درآمد در سرای نوآوری آنا: سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان چه فعالیت های داشته است؟ طاهری: زیان ده بودن سرای نوآوری واحد گرگان یکی از بزرگ ترین چالش های حوزه پژوهش بود که با بررسی صورت گرفته مشخص شد گلخانه واحد دانشگاهی گرگان فاقد سیستم های نظارتی، تشکیلات اداری مشخص و وضعیت سود و زیان بوده که با ساماندهی سیستم نظارتی، اداری و مالی، گلخانه فرهیختگان گرگان از یک واحد زیان ده خارج و سودده شد و سال 1400 توانست 31 میلیارد ریال درآمدزایی داشته باشد و در این راستا با مسببان ایجاد بی نظمی و بی قانونی در گلخانه برخورد قانونی انجام شد.

انعقاد تفاهم نامه با پارک علم و فناوری استان گلستان درباره راه اندازی مرکز رشد برای اخذ تسهیلات و کمک بلاعوض از معاونت علمی ریاست جمهوری، بذرگیری از گیاه افوربیاویگوری در شهرک گلخانه و بی نیازی از واردات و خرید بذر، فراهم کردن شرایط تولید گیاهان زینتی با استفاده از تکنیک کشت بافت به منظور خودکفایی در تولید و جلوگیری از واردات بی رویه گیاهان زینتی به کشور، انجام فرایند تولید بذر گیاه آدُنیوم، تولید پیاز و ریزوم های گل های فضای باز و شاخه بریده در شهرک گلخانه مانند گل مریم، کوکب و اختر و بی نیازی از واردات، صدور پروانه گردشگری کشاورزی" در راستای برگزاری تورهای آموزشی برای مدارس و دانشگاهیان ازجمله فعالیت های سرای نوآوری کشت و تجاری سازی گیاهان زینتی دانشگاه آزد اسلامی واحد گرگان بوده است.

بسته بندی خاک های گیاهان آپارتمانی به صورت کاملاً استاندارد و فروش آن، معرفی گلخانه سرای نوآوری به عنوان جاذبه گردشگری شهرستان و استان گلستان، عقد تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان درباره برگزاری دوره های آموزشی و کارآموزی و احداث گلخانه، تجهیز شهرک گلخانه ای به واحد تکثیر گیاهان زینتی برای افزایش عملکرد تولید و کاهش تلفات در فصل سرما، استفاده از ماشین آلات مناسب مانند سم پاش موتوری برای سم پاشی و کوددهی به جای استفاده از مخازن با حجم بالا و در راستای کاهش مصرف کود، آب و سم از مهم ترین فعالیت های سرای نوآوری دانشگاه آزد اسلامی واحد گرگان بوده که این راه با رویکرد محصولات دانش بنیان ادامه خواهد داشت.

شهرک گلخانه ای فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان سال 1395به عنوان نخستین و بزرگ ترین شهرک گلخانه ای کاکتوس با 37 گلخانه سرپوشیده به وسعت 30هزار متر مربع آغاز به کار کرد، تولیدات گیاهان زینتی مجموعه غالباً انواع کاکتوس ها و ساکولنت ها بوده است و سال 99 تعداد 12 واحد گلخانه آپارتمانی به مجموع واحدها اختصاص یافت و یک واحد گلخانه ای به سیستم لوله های گرماساز و میست یا مه پاش برای ریشه دار کردن قلمه و تکثیر گیاهان آپارتمانی و درختچه های زینتی تجهیز شد.

اکنون علاوه بر انواع کاکتوس ها، گیاهان آپارتمانی مانند انواع سانسوریا، زامیفولیا، فیکوس آمستل، فیکوس لیراتا، کروتون، عبایی، دراسینا کامپکت، شفلرا، آگلونما، برگ انجیری در حال تولید و پرورش است.

سال 1398 مجوز سرای نوآوری کشت و تجاری سازی گیاهان زینتی و در ادامه سال 99 مجوز شتاب دهنده تخصصی گیاهان زینتی نیز از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان اختصاص یافت.

اجرای طرح آراستگی، کسب رتبه های فرهنگی آنا: دانشگاه آزاد اسلامی گلستان در حوزه فرهنگی دانشجویی چه فعالیتی داشته است؟ طاهری: اجرای طرح آراستگی، مزین شدن واحدهای گرگان، گنبد و آزادشهر به تدفین شهدای خوش نام دفاع مقدس، افزایش کیفیت و کمیت برنامه های فرهنگی واحدهای استان، رشد 300 درصدی کرسی های آزاداندیشی، حضور کانون بسیج اساتید واحد گرگان در جمع سه کانون برتر کشور، فعالیت و پویایی کانون های دانشجویی، برگزاری کارگاه های بسیار زیاد کیفی و با اهمیت در حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی، برگزاری مراسم مذهبی و انقلابی و .

از علل مهم مطرح شدن حوزه فرهنگی این دانشگاه در کشور و کسب رتبه های برتر بوده است.

تعامل حداکثری واحدهای دانشگاهی استان گلستان با بدنه دولت و جامعه و به دنبال آن افزایش بهره مندی بیشتر واحدها از کمک های دستگاه های دولتی یکی دیگر از دستاوردهای این مجموعه بوده که فقط در یک مورد می توان به کاهش هزینه های پرداختی کارآموزی دانشجویان به ویژه رشته پرستاری به دانشگاه علوم پزشکی از 100 به 70 درصد نام برد.

انتهای پیام/4121/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد - اسلامی - رییس دانشگاه - گیاهان زینتی - آزاد - گلستان - فعالیت - دانشگاه آزاد گلستان - واحد - خودکفایی - تولید - کشت بافت - گرگان - گردشگری کشاورزی - واردات بی رویه - واحد دانشگاهی - آموزشی - واردات - گیاهان - استان گلستان - سیدعلی طاهری - حجت الاسلام - سرای نوآوری - صدور پروانه - طاهری - دانشجویان

آخرین اخبار سرویس:
هدیه خیران به یک زندانی همزمان با عاشورای حسینی

افزایش حقوق بازنشستگان بالاخره علنی می شود؟ / تصمیم جدید دولت

هشدار استاد دانشگاه لایبنیتز هانوفر: ایران بیش از 40 درصد منابع آب سطحی خود را از دست داده است

کشف یک سیاه چاله ابرپرجرمی/ این سیاهچاله یک میلیون برابر خورشید جرم دارد

افزایش حقوق بازنشستگان بعد از محرم

محمد مهدی پور عرب عزاداری و مقتل خوانی ظهر عاشورا در کرج

پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران معرفی شدند

فردا، انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز فرآیند انتخاب رشته کنکور 1401 / امکان انتخاب 150 کدرشته محل وجود دارد

عزاداری زیبای یزدی ها در تاسوعا+فیلم

سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان

کشف سیاه چاله ای با جرم یک میلیون برابر بیشتر از خورشید

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری

دسته عزاداری روز عاشورای حسینی در دانشگاه علم و صنعت

کشف موزاییک تاریخی دوازده خان «هرکول»

تجهیزات رها شده مریخ نورد «استقامت» در مریخ

آزاد سازی 19 هکتار از حریم رودخانه ها در استان

حسینیه ایران؛ مراسم شب عاشورای حسینی در بجنورد

انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

مسئولیت های فراموش شده حسینی بودن

انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز شد

معرفی پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران

توصیه های رییس سازمان سنجش برای انتخاب رشته

توصیه های رییس سازمان سنجش به داوطلبان در زمان انتخاب رشته کنکور

درخواست مهم کانون بازنشستگی از تامین اجتماعی

معرفی پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران

آغاز فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری از امروز

افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی فردا منتشر می شود

اسامی پذیرفته شدگان دکتری بدون کنکور اعلام شد

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی فردا منتشر می شود

آغاز فرآیند انتخاب رشته کنکوری ها از امروز

سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/ سرانجام افزایش 38 درصدی حقوق چه شد؟

پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران معرفی شدند

آغاز فرآیند انتخاب رشته کنکوری ها از امروز

هیات امنای سازمان تامین اجتماعی باید روی مصوبه قبلی خود پافشاری کند

جدیدترین خبر از افزایش حقوق بازنشستگان/ دیر و زود است اما سوخت وسوز نه!

زمان آغاز فرآیند انتخاب رشته کنکوری ها

آغاز فرآیند انتخاب رشته کنکوری ها از امروز

خبر مهم برای کنکوری ها/ زمان انتخاب رشته اعلام شد

انتخاب رشته کنکوری ها از امروز آغاز می شود

جستجوی شهاب سنگی که سال 2014 به زمین برخورد کرد

آموزه های قرآنی مکتب عاشورا

سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان

مداحی بهنام بانی در دامغان +ویدیو

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان کنکور

تمدید مهلت نام نویسی پذیرش دانشجو در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

فوری | دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

تصویری از کامرانِ «خط قرمز» که باور نمی کنید

هویت فرهنگی هر کشوری میزان استفاده از کتابخانه هاست

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تحصیل همزمان در دو رشته

معارفه ریاست کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا

ورود مافیای کنکور به آموزش و پرورش؛ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی ست

برنامه سررشته فرصتی برای شیوه صحیح انتخاب رشته در دانشگاه

خبر مهم برای کنکوری ها / دفترچه کنکور 1401 منتشر شد

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

دستگاه اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی، در کشور ساخته شد

کشف «سیاه چاله ابرپرجرم» به همت پژوهشگران دانشگاه شریف

ماجرای یک اعتصاب دانشجویی با لحاف و تشک

گرمای زیاد چه بلایی سر حافظه می آورد؟

موشن گرافیک سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر شد

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

راه اندازی 4 رشته جدید در دانشگاه های علوم پزشکی

تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

داوطلبان در زمان انتخاب رشته حتما تاییدیه 15 رقمی دریافت کنند

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401+ لینک دانلود

اطلاعیه مهم سازمان سنجش؛ فقط این دانشجویان می توانند همزمان دو رشته انتخاب کنند

انتخاب رییس دانشگاه پیام نور تایید شد  

تلاش دانشمندان برای پیدان کردن یک شهاب سنگ میان ستاره ای

آغاز ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون پیام نور از 18 مرداد  

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401+ لینک دانلود

تلاش دانشمندان برای پیدان کردن یک شهاب سنگ میان ستاره ای

رییس دانشگاه پیام نور انتخاب شد

جستجوی شهاب سنگی که سال 2014 به زمین برخورد کرد

فوری/ دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401؛ انتخاب رشته از فردا انجام می شود

درج پاسخنامه در کارنامه داوطلبان کنکور

شناسایی ساختار کلیدی کنترل کننده بازسازی پوست

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری

بازدید رییس و جمعی از معاونان دانشگاه تبریز از دانشکده فیزیک

سکولاریسم و آنچه هیئت عزاداری را از راه عاشورا بازمی دارد

برگزاری هفته نخست لیگ برتر تیراندازی بانوان

استخدام منشی آشنا به حسابداری در گروه صنایع هنزک شیمی در تهران

جهاد دانشگاهی؛ مهم ترین نهاد در تحقق شعار سال

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری

آزادسازی حریم و بستر رودخانه کن انجام می شود

معاون سازمان سنجش از درج پاسخنامه در کارنامه داوطلبان کنکور خبر داد

پاسخگویی داوطلبان رشته ریاضی به سوالات تخصصی فاجعه است! | افزایش‬ داوطلبان کنکور در گروه زبان

استفاده از نانو اسفنج، روش جدید تصفیه آب

آب گوارا در آبیک 

هیئت دولت آیین نامه اجرایی ماده (70) قانون خدمات رسانی به ایثارگران را تصویب کرد

ارتقای امنیت با حصار های الکتریکی هوشمند

حضور جهادی دانشجویان پدافند هوایی در مناطق سیل زده فیروزکوه

خودکفایی در تولید گیاهان زینتی با تکنیک «کشت بافت»/ بی نیازی از واردات و خرید بذر گیاهی

خودکفایی در تولید گیاهان زینتی با تکنیک «کشت بافت»/ بی نیازی از واردات و خرید بذر گیاهی