مطالب مرتبط:
با هیچ مدیری در حوزه عفاف و حجاب تعارف نداریم
غایت بیانیه گام دوم، ذکر نقش دانشگاه ها در حال و آینده است
برنامه های هفته عفاف و حجاب بسیج جامعه زنان زنجان تشریح شد
بانوان طلبه استان مرکزی در تولید البسه اسلامی مشارکت می کنند/ راه اندازی نمایشگاه حجاب و عفاف فاطمی در اراک
بانوان استان مرکزی با همسر و دختر شهید کاوه دیدار کردند/ خانواده شهدا پرچم داران عفاف و حجاب فاطمی در جامعه
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 15 تیر 1401 ساعت 22:422022-07-06سياسي

توجه جدی به بیانیه گام دوم در حوزه حجاب و عفاف


مسئول بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه کم کاری در حوزه حجاب و عفاف را باید از مسئولان مطالبه کنیم نه مردم، گفت: توجه جدی به بیانیه گام دوم در حوزه حجاب و عفاف از ضروریات است.

- از زنجان، گردهمایی فعالین حوزه زن و خانواده با حضور مینا بیابانی، مسئول بسیج جامعه زنان کشور، فائزه موسوی مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری زنجان و جمعی دیگر از مسئولان فعال در این حوزه عصر امروز در سالن امام علی(ع ) استانداری زنجان برگزار شد.

در این جلسه مینا بیابانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: با توجه به این که شهر زنجان، در زمره شهرهای مذهبی است، در دهه های قبل شاهد بسیاری از ناهنجاری های که در حال حاضر با آنها مواجه هستیم نبود، اما به یک باره این شهر در محاصره فرهنگی و عوض شدن سبک زندگی قرار گرفت.

وی افزود: در بسیاری از شهرهای مذهبی کشور و از جمله زنجان، که به دین داری شهره بوده و است اما اخیراً با نمادهای غربی و تغییر سبک زندگی مواجه هستیم و کسانی که در این زمینه دغدغه فرهنگی دارند متعجب این مسئله هستند که چرا این شهر به یک باره به این مرحله از زندگی رسیده است.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: طبیعی است که در دهه های گذشته برخی متولیان فرهنگی که دغدغه مسائل فرهنگی را نداشتند و بی وقفه با موضوعات سیاسی، اقتصادی مواجه بوده و مباحث فرهنگی از جمله موضوع مهم پوشش، عفت و حیا را دستاویزی برای رسیدن به مقوله سیاسی می کردند، چیز عجیبی نیست که ما در چنین شرایطی باشیم.

وی بیان کرد: پیکان پرسش ها و سوالات ما به سمت مسئولان و متولیان فرهنگی است که چرا با قوانین حاکم و سیاست گذاری در حوزه عفاف و حجاب شاهد هنجارشکنی و بد حجابی در جامعه اسلامی هستیم.

بیابانی افزود: مردم نمادی از رفتار دولتمردان هستند و اگر به مسائل مهم فرهنگی در کشور توجه نشود ما شاهد آسیب های اجتماعی بیشتر و جبران ناپذیری خواهیم بود.

وی بیان کرد: دشمنان چندین دهه است که با برنامه ریزی های دقیق و آرام به جامعه ما از لحاظ فرهنگی رسوخ پیدا کرده اند و ما شاهد ناهنجاری های فرهنگی بسیار و نماد و سبک زندگی غربی در جامعه هستیم که برای اصلاح آسیب ها راه طولانی در پیش خواهیم داشت، اگر به این موضوعات توجه و راهکارهای مناسب ارائه نشود.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه دشمن آرام آرام به سمت عادی جلوه دادن همجنس گرایی در جامعه است افزود: متاسفانه جامعه به سوی پرتگاه های غیراخلاقی پیش می رود و دشمنان در صدد بی عفت کردن دختران و زنان، و به انحطاط کشاندن خانواده ها و جامعه هستند.

وی عنوان کرد: جامعه ای که شان و مرتبه اصلی خود را از دست بدهد، جامعه ای است که رو به انقراض و انحطاط خواهد رفت و این جای نگرانی بسیار دارد.

بیابانی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال مطامع سیاسی خود و به دنبال به کرسی نشاندن حرف های خود هستند افزود: متاسفانه در آگاهی بخشی به زنان و دختران جامعه کم کاری شده است و اگر آگاهی و تبیین درست به زنان جامعه ارائه نشود جامعه رو به انحطاط خواهد رفت و ما با امر به معروف و نهی از منکر که در دین ما است می توانیم راه درست را به آن ها نشان دهیم.

وی به اهمیت خانواده اشاره کرد و گفت: خانواده مهمترین واحد اجتماعی است که می تواند سعادت و شقاوت جوامع را تعیین کند و هر چه خانواده از منظر رفتار های اجتماعی و فرهنگی در علو درجات باشد، جامعه به سمت رشد می رود، در محور خانواده، زن وجود دارد که خانواده را هدایت و فرزندان را تربیت می کند که می تواند با تربیت صحیح جامعه را به سمت پیشرفت و تعالی ببرد.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به اینکه در حوزه زن و خانواده مسائل بسیار عمیق تر است گفت: برای آسیب شناسی ناهنجاری ها باید ابتدا در برنامه ریزی ها خانواده مد نظر قرار داشته باشد و با همدلی و همراهی مسئولان و خانواده است که مسائل حل می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم استواری و دوام خانواده را در آن شکلی که متناسب با جامعه اسلامی است پیش ببریم باید آسیب ها را به دقت مورد بررسی قرار دهیم تا خانواده های متعادلی داشته باشیم.

بیابانی ابراز کرد: آنچه که مد نظر ما است و نگران آن هستیم صرفاً پوشش نامناسب دختران جوان، نیست که این نمادی از حیا و عفت درونی است و بدین معناست که آسیب های عمیق در فرد اتفاق افتاده است که او را به سمت پوشش نامناسب برده و در نماد بیرونی جلوه داده است، این ها بحث هایی است که باید عمیقاً به آن توجه شود.

وی تصریح کرد: دستگاه ها و نهاد های مختلف دخیل در این نوع رفتار ها هستند و همه ما به نوعی مسئولیت داریم و باید در این شرایط همراه و هماهنگ با هم به وظایف خودمان جامعه عمل بپوشانیم تا بتوانیم مسائل برطرف کنیم.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه متاسفانه ما در آگاهی بخشی به زنان و دختران کوتاهی کرده ایم، گفت: اگر تبیین درستی انجام می شد این آگاهی و به دختران و پسران جوان منتقل می شد و متوجه فتنه های پشت این موضوعات بودند قطعاً به سمت بی عفتی و بی حجابی نمی رفتند که در این صورت جامعه رو به نابودی نخواهد رفت و وظیفه ای که ما بر عهده داریم تبیین درست است.

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه برای ما است و شاید ما درک درستی از آن نداریم و هیچ جامعه ای بدون امر به معروف و نهی از منکر نمی تواند استوار باشد و این ودیعه و فریضه الهی است که ما از آن برخوردار هستیم ولی قدر آن را ندانسته ایم و اگر تبیین درستی از امر به معروف و نهی از منکر انجام می شد بهتر می توانستیم آگاهی بخشی کنیم چرا که انسان ها به واسطه لطف الهی که در اختیارشان وجود دارد به راحتی می توانند با هم در ارتباط و تعامل داشته باشد و ادراک ایجاد شود اما ما این ادراک را ایجاد نکرده ایم.

بیابانی به سرود سلام فرمانده اشاره کرد و گفت: تجربه بسیار موفقی که در سرود سلام فرمانده وجود داشت، این امر را نشان داد که ما توانمندی داریم و می توانیم با مخاطبمان که چند نسل با ما فاصله دارد ارتباط درست و سازنده ای برقرار کنیم و این گونه نیست که دهه های هشتادی و نودی افرادی باشند که غیر از خواسته های ما داشته باشند.

وی با بیان اینکه محتواهای خوبی در زمینه حجاب و عفاف تولید می شود اما زبان مشترک بین ما و مخاطب پیدا نمی شود بیان کرد: زبان گفت وگوی ما می تواند نقطه مشترک برای موازنه با نسل ها باشد و می تواند ارزش های انقلاب اسلامی و دینی را به آن ها منتقل کنیم و همراه با خود پیش ببریم.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور خاطر نشان کرد: ما با اعتقاداتمان ثابت کرده ایم که اگر به خدا اعتماد کنیم می توانیم موفق باشیم، در عرصه های فرهنگی غفلت های بسیاری داشته ایم، با این حال مخاطبین امروز ما مخاطبینی هستند که از وقتی چشم به جهان گشوده اند ارتباط نزدیکی با تکنولوژی داشته اند، بنابراین باید این فضا کنترل و مدیریت شود.

وی گفت: هر آنچه در حوزه زن و خانواده انجام شود اگر پشتیبانی فکر و اندیشه وجود داشته باشد و کیفی سازی در آن حرف اول را بزنند می تواند به حرکت عمومی جامعه منجر شود و این حرکت در رسیدن به بیانیه گام دوم انقلاب کمک کننده است و باید متولیان حوزه زن و خانواده نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب توجه جدی داشته باشند.

انتهای پیام/ح
کلید واژه ها: بسیج جامعه زنان کشور - بسیج جامعه زنان - حجاب و عفاف - استانداری زنجان - بیانیه گام دوم - زنجان - مینا بیابانی - حوزه - استانداری - کشور - زنان - جامعه - خانواده - مسئولان - زنان و خانواده - دفتر امور زنان - گام دوم - بسیج - حجاب - بیانیه - عفاف - بیان - داری - زن و خانواده - مذهبی - سبک زندگی - امور زنان - ناهنجاری - گردهمایی - فعال

آخرین اخبار سرویس:
محکومیت حسین دهباشی به حبس

آیت الله سعیدی: صدور سند برای موقوفات و حرم ها از شبهات جلوگیری می کند

مردم را از تلاش شبانه روزی مسئولان برای حل مشکل آب مطلع کنیم

نایب رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب انتخاب شد

مجمع عمومی نوبت دوم کمنگنز و غنوش برگزار شد

شهید همدانی هم شهید جبهه دفاع مقدس هم شهید مقابله با فتنه بود

شناسایی ساختمان های ناایمن در پایتخت

مرکز پژوهشی تقاضا محور خراسان جنوبی افتتاح شد

محکومیت حسین دهباشی به حبس

حاجی صادقی: شهید همدانی هم شهید جبهه دفاع مقدس و هم شهید مقابله با فتنه بود

وزیر خارجه: منتظر جواب آمریکا هستیم

مطالعات جانمایی آرامستان تویسرکان انجام شده است/ اجرای پروژه معطل نهادهای دیگر

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: متن توافق نیاز به تصویب در مجلس ندارد

98 درصد اراضی ملی حدنگاری شده است

قیام کشورهای مسلمان الهام گرفته از مکتب امام حسین(ع) است

رضا داوری دبیر شورای ائتلاف و سروری نایب رییس شد

نگاهداری: نگاه ویژه به مالیات در تدوین برنامه هفتم توسعه/ منظور: برنامه وصول 454 همت مالیات در سال 1401

اخبار جدید مذاکرات از زبان شمخانی

کاوه مدنی رییس دانشگاه سازمان ملل شد

98 درصد اراضی ملی کشور حدنگاری شده است

خبر جدید دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان | تکلیف مستمری بگیران تامین اجتماعی روشن شد

تایید حکم6 ماه حبس حسین دهباشی به جرم اهانت به سید احمد خمینی

خشم چین از سفر هیاتی از قانونگذاران آمریکایی به تایوان

انتخاب سرکنسول جدید ایران در باتومی گرجستان

اصلاح قانون سربازی در دستور کار | برجام بدون مهر مجلس بی اعتبار است

علت خاموشی پل های برقی عابر پیاده در گرگان چیست؟

در صورت عدول طرف مقابل، به راحتی از برجام خارج می شویم

6 ماه حبس دهباشی به دلیل اهانت به یادگار امام(ره) تایید شد

واکنش مطهری به مذاکرات: دوباره با برجام بازی نکنید!

توانگر: خبرگزاری فارس در کادرسازی برای رسانه های انقلابی پیشتاز است

روایتگری کودتای مرداد 28 در سعد آباد

شرط جدید برای افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان !

آیت الله سعیدی: صدور سند برای موقوفات و حرم ها از شبهات جلوگیری می کند

قالیباف درگذشت بابک برزویه را تسلیت گفت

حسین ظفرقاسم پور سرکنسول ایران در باتومی گرجستان شد

موی سفید آزادگان، سند سنگینی مسئولیت ما بازماندگان شد

فعال شدن بیمه راهنمایان گردشگری

معاون عمرانی استاندار قزوین: مطالبه گری خبرگزاری تسنیم در باز شدن گره شهرک اندیشه تأثیرگذار بود

پشتیبانی از فعالیت های مستعدین برتر حوزوی

به زودی هر ماه 5 سریال در تلویزیون تولید می شود

هفته آینده؛ حضور وزیر علوم در کمیسیون آموزش مجلس

استخدام کارشناس بازاریابی با حقوق ثابت، بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در تهران

توانگر: خبرگزاری فارس در کادرسازی برای رسانه های انقلابی پیشتاز است

شمخانی: شورای امنیت ملی مصوبه ای درباره مذاکرات نخواهد داشت

ستاد امر به معروف و نهی منکر در بندرامام خمینی(ره) راه اندازی شد

نشست رؤسای سه گانه عراق با رهبران نیرو های سیاسی این کشور چه نتیجه ای داشت؟

معاون سیما: از این پس هر ماه 5 سریال در تلویزیون تولید می شود

معتادان متجاهر در استان کردستان تا پایان شهریورماه جمع آوری شوند

روایت یک آزاده از چهارسال اسارت + فیلم

وعده های استاندار فارس برای حل مشکلات خبرنگاران/ تسهیلات تبصره 16 به رسانه ها تعلق گیرد

ضرورت تمرکز استان تهران بر تجارت بین الملل

توافق می شود، به احتمال 99 درصد!

عکس جدید از مصلای تهران که تا کنون ندیده اید!

کارشکنی دولت در برابر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت | چرا طرح به صحن مجلس برنمی گردد

مطهری: کاری نکنیم که زمینه خروج آمریکا از برجام فراهم شود

استخدام مشاور پوست و مو با حقوق 8500 تومان، بیمه در زر کلینیک در تهران

اجرای طرح مهرواره با نور برای تقویت بنیاد خانواده در کشور

تیپ ناجور و خجالت آور مهناز افشار در باشگاه بدنسازی آلمان !+ عکس

بررسی توافق برجام توسط شورای عالی امنیت ملی

استخدام مدیر شعبه در شرکت آسان تهاتر ایرانیان در گلستان

استخدام کارمند اداری در نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3346 در تهران

آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تاجران ایرانی علاقمند سرمایه گذاری در افغانستان هستند

زمان برگزاری نشست مشترک برجام در سطح وزیر خارجه فرا رسیده است؟

فیلمی از مار عجیب غریب که مانند تمساح راه می رود+ببینید

23 هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد قم هستند

پاسخ رضا نصری به حمایت لیلاز از ساخت بمب اتمی

بخشش یک محکوم به قصاص در فارس

رونالدو، یا الان بلند می شوی یا هیچوقت!

ایستگاه های مطالعاتی در مهاباد راه اندازی می شود

به زودی هر ماه 5 سریال در تلویزیون تولید می شود

بخشش یک زندانی محکوم به قصاص در استان فارس

فرمانده بسیج ملارد: در موضوع حجاب، سپاه برنامه های فرهنگی و تشویقی انجام می دهد

هشدار درباره تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی و ساخت و سازهای غیرمجاز

جنتی: رشادت های جوانان ایران صفحات درخشانی در تاریخ ترسیم کرده است

اقدام جهادی سپاه لرستان در آبرسانی روستاههای الیگودرز

شرکت برخی دانشجویان بسیجی استان در طرح ولایت

طرح انتخاب شهردار با رای مستقیم مردم برای مدیریت شهری خطرناک است

دیدار معاون اول قوه قضاییه با رییس دادگاه عالی قزاقستان

تهران و کربلا خواهرخوانده شدند

جزییات محکومیت حسین دهباشی

امام جمعه عسلویه: مدیران در کنار بازدید از صنعت، درد دل مردم عسلویه هم بشنوند

دانشگاه و مکتب امام حسین(ع) عظمتی به وسعت تاریخ دارد

مرحوم ابوترابی، اسوه بی بدیل آزادگان

لزوم تدوین شاخص های کمی در نظارت ها و بازرسی های سازمانی

چهارمین حراج حضوری سازمان اموال تملیکی برگزار می گردد

قالیباف درگذشت بابک برزویه را تسلیت گفت

تاکید مجمع تشخیص بر اجرایی شدن سیاست های تحول در نظام آموزش و پرورش کشور

ببینید | وضعیت شهرکرد، در آستانه دهمین روز بی آبی

پرونده های قضایی قدیمی نیروهای مسلح مختومه می شود

انتصاب سرپرست جدید امور شعب صندوق تامین خسارت های بدنی

انتصاب سرپرست جدید مدیریت منابع انسانی و پشتیبانی صندوق تامین خسارت های بدنی

پیام تبریک مدیرعامل بیمه میهن به مناسبت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سلحشور به وطن

امیرنوری کشف حجاب کرد | یک پیامک راز او را فاش کرد + عکس

فارس من| شهروندان قمی همچنان نگران سگ های ولگرد

مدیریت کشور وابسته به برجام نیست اما اگر اجرایی شود بسیاری از مشکلات حل می شود

استخدام سرزن قلیان با بیمه در کافه رستوران سنتی سپه در تهران

شمخانی: قرار نیست شورای عالی امنیت ملی مصوبه ای درباره مذاکرات داشته باشد

استخدام صندوقدار با بیمه در کافه رستوران سنتی سپه در تهران

جمع آوری 500 ساعت خاطرات آزادگان استان مازندران

توجه جدی به بیانیه گام دوم در حوزه حجاب و عفاف

توجه جدی به بیانیه گام دوم در حوزه حجاب و عفاف