موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - اقليم كردستان - مراسم عزاداري - منچستريونايتد - پهپادهاي ايراني - سازمان تامين اجتماعي - كميسيون اقتصادي مجلس - قيمت كالاهاي اساسي - كميسيون اقتصادي - استانداردسازي - وزراي خاروه - مدافع - نيكولاس گونزالز - دعاخواني - پژوهشكده معتمد جهاد دانشگاهي - هيجانات - طغيان رودخانه هاي فصلي - سازمان وهاني بهداشت - كتاب و كودك - ايبراهيموويچ - پاناسونيك - علي اكبر زليكاني - عيسي برادري

مطالب مرتبط:
دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت درباره افزایش ظرفیت دندانپزشکی
آیت الله رییسی: دشمنان با استفاده از شبکه های متعدد ماهواره ای و مجازی استقامت فرهنگی و مبانی ارزشی و دینی جامعه را هدف گرفته اند/ مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت برای تمهید مقدمات افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی
مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی
مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی/ تاکید رییسی در موضوع درباره موضوع حجاب و عفاف
مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 15 تیر 1401 ساعت 11:022022-07-06دانش

دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت درباره افزایش ظرفیت دندانپزشکی


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه 865 شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: - " دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد که در این شورا مصوب شد تا زیرساخت های لازم برای جذب دانشجوی پزشکی عمومی و دندانپزشکی فراهم شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه 865 شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در این جلسه ماده واحده ای مبنی بر تقویت زیرساخت های وزارت بهداشت و درمان در حوزه آموزش پزشکی و دندانپزشکی مصوب شد که سازمان برنامه و بودجه و همچنین سازمان امور اداری و استخدامی اقداماتی به لحاظ تقویت منابع مالی و منابع انسانی انجام دهند که زیرساخت های لازم را برای جذب دانشجوی پزشکی عمومی و همچنین دندانپزشکی فراهم کنند.

وی همچنین درباره دستور دیگر این جلسه افزود: دستگاه های مختلف گزارش هایی درباره وضعیت اجتماعی و وضعیت حجاب و عفاف ارائه کردند.

واقعیت این است که مطالبات مردمی در سطح گسترده ای ناظر بر نگرانی از سلامت خانواده، سلامت فرزندان و سلامت نسل جوان است که گزارش های ارائه شده نشان دهنده این است که مهندسی های شبکه ای شده ای برای تخریب نسل جوان صورت می گیرد و دام های اجتماعی و فرهنگی زیادی برای توسعه کجروی های اجتماعی بصورت شبکه ای ایجاد شده است.

خوشبختانه هوشیاری نیرو های انتظامی و امنیتی کشور موجب برهم زدن شبکه های توطئه کننده بر علیه ملت شریف ایران خصوصا نسل جوان شده است.

مردم شریف ایران بدانند آهنگ کشور تامین سلامت اجتماعی و صیانت از خانواده و جلوگیری از تعرض به حقوق نسل جوان است.

عاملی تصریح کرد: تأکید شورای عالی انقلاب فرهنگی بر انجام وظیفه همه دستگاه ها نسبت به اجرا قوانین و مقررات مربوط به حجاب و عفاف است.

کوتاهی ها و کم کاری های زیادی در این سال ها وجود داشته است و می توان به مسؤولیتی که دستگاه ها درباره تقویت شناخت اجتماعی و راهنمایی نسل جوان دارند، اشاره کرد.

دستگاه ها وظیفه تقویت مهارت های اجتماعی را در مواجهه با خطرات اجتماعی دارند.

وی تاکید کرد: تلویزیون های ماهواره ای که دائما مسیر دین زدایی، هنجارزدایی و شکستن ارزش های الهی خانواده را دنبال می کنند و همچنین استفاده از بستر فضای مجازی برای ترویج فرهنگ تردید، تشویش و رفتن به سمت لذت گرایی های که به نوعی فرد را گرفتار بهم ریختگی هویتی و سوق پیدا کردن به سمت مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین ترویج فرهنگ طلاق و جدایی تحت عنوان استقلال گرایی در کانون فضاسازی های اجتماعی قرار می دهد.

تلویزیون های ماهواره ای با امتداد محتوای آن ها در فضای مجازی تلاش بر ترویج تساهل اخلاقی و ترویج نسبیت گرایی اخلاقی و تنزل اخلاق به امر شخصی و فردی و الگوسازی موسیقی های خشونت آفرین و عقل زدایی های ناشی از هیجانات افراطی هستند.

نتیجه این نوع الگوی زندگی در درجه اول به مخاطر افتادن زندگی سالم و صلاح است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در واقع مبنای فعالیت ها عمل به قانون و حمایت از سلامت خانواده و ارتقاء سواد و توجه خانواده ها به انواع مسیر هایی که موجب توسعه کجروی اجتماعی و در بسیار موارد برهم زدن نظم اخلاقی زندگی و دور شدن از فرهنگ و سبک زندگی اسلامی را بدنبال می آورد.

متاسفانه بسیار از لذت های لحظه ای منشاء حسرت های بزرگ و پشیمانی های غیر قابل جبران برای نسل جوان می شود.

باید توجه کرد شبکه های ماهواره ای به دنبال عادی سازی مفاسد اجتماعی هستند.

در فضای مجازی نیز بستر هایی برای به انحراف کشاندن جامعه فراهم می شود که آگاهی مردم از اینگونه فضا ها می تواند کمک کند که طعمه رسانه های ماهواره ای و فضای مجازی نشوند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع سلامت اجتماعی و امنیت اجتماعی را هم در کنترل مفاسد اجتماعی و هم در جلوگیری از مبادی و منشاء و عوامل فسادآفرین دنبال می کند.

استاد دانشگاه تهران گفت: مطالعات اجتماعی نشان می دهد که نسبت معناداری بین آسیب های اجتماعی وجود دارد، یعنی جامعه اعتیاد در واقع به سمت سایر مفاسد اجتماعی سوق پیدا می کند.

کسی که گرفتار مصرف مواد مخدر می شود همان کسی است که به سمت مصرف مشروبات الکلی سوق پیدا می کند و از این مسیر سایر مفاسد اجتماعی که منجر به ضعیف شدن فرد و بنیان خانواده و توسعه تنهایی در جامعه می شود، اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که شورای عالی انقلاب فرهنگی همان مسئولیتی را که پدر و مادر نسبت به اعضاء خانواده احساس می کند، نسبت به خانواده بزرگ ایران دارد.

برای خانواده های ایرانی اولین دغدغه سلامت دینی و معنوی فرزندان و پیشرفت و موفقیت آن ها است.

نظام حکمرانی کشور هم مهمترین دغدغه خود را سلامت دینی و سلامت اجتماعی جامعه می داند و البته باید در سطح مسئله و چالش های اجتماعی اقدام کند.

امروز مسئولیت کشور آرایش تلاش و همت برای جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی دارد.

مهمترین اولویت در این راستا جلوگیری از فساد سازماندهی شده است.

گام مهم دیگر تقویت شناخت فردی و اجتماعی نسبت به مفاسد اجتماعی که بر علیه انسان و واقعا همه انسانهاست می باشد.

عرصه رسانه های عمومی و اجتماعی بسیار مهم است و در بسیاری از مواقع بصورت ناخودآگاه برای مردم رفتار های ناهنجار تولید می کند.

تقویت سواد رسانه ای نسبت به شناخت ماهیت رسانه های مهندسی شده برای تخریب ملت شریف ایران بسیار اهمیت دارد که در این راستا وظیفه رسانه ملی بسیار مهم و کلیدی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: وظیفه نظارت و ارزیابی نسبت به اجرای قوانین مرتبط با حجاب و عفاف بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است و وظیفه هماهنگی و رصد برعهده وزارت کشور و شورای اجتماعی کشور و ستاد هماهنگی که در این حوزه وجود دارد، می باشد.

حجاب یک واجب شرعی است که رعایت آن در درجه اول برای خود انسان با حجاب و عفیف ثمربخش است و بطور حتما جامعه سالم تری را بوجود می آورد و نوعی صیانت برای سلامت همه افراد و خانواده ها را فراهم می کند.

بدیهی است اقدامات فرهنگی برای تامین و دسترسی به تفریحات سالم، سبک زندگی الهی در این راستا نقش مهمی دارد.

عاملی در پایان گفت: از مردم تقاضا می کنیم که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و نسبت به سلامت نسل جوان توجه بیشتری داشته باشند و نسبت به جامعه ای که در آن زندگی می کنند، مسئولیت پذیر باشند.

بطور حتم رها کردن آسیب های اجتماعی منجر به غلبه آسیب ها بر زندگی همه ما خواهد شد.

البته زبان مهربانی، تامین شغل، اهمیت دادن به دیگران و تلاش برای حل مشکلات یکدیگر و بهره مندی از اخلاق اسلامی و الهی در همه زمینه ها، مهمترین جاذبه به یادماندنی و اثر گذار در مسیر زندگی است.

بی تفاوتی نسبت به جامعه و بطور خاص رها کردن نسل جوان باعث توسعه آسیب ها می شود.

در واقع نظریه هایی که ناظر بر کنترل اجتماعی است حکایت از این دارد که اگر بستر های مفاسد اجتماعی توسعه یابد به تبع آن فساد توسعه خواهد یافت و بسیاری از منشأ های مفاسد اجتماعی پیوند با جریاناتی دارد که توسط باند های فساد و با حمایت منابع بیرونی حمایت و هدایت می شوند.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب - انقلاب فرهنگی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی - فرهنگی - انقلاب - شورای - شورا - عالی - دندانپزشکی - سعیدرضا عاملی - پزشکی - وزارت بهداشت - حجت الاسلام - سازمان برنامه و بودجه - وزارت بهداشت و درمان - دانشجو - خبرگزاری - زیرساخت - بهداشت و درمان - برنامه و بودجه - دانشجوی پزشکی - سازمان برنامه - دبیر - سازمان - بهداشت - منابع انسانی - آموزش پزشکی - تقویت

آخرین اخبار سرویس:
آموزه های قرآنی مکتب عاشورا

سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان

مداحی بهنام بانی در دامغان +ویدیو

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان کنکور

تمدید مهلت نام نویسی پذیرش دانشجو در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

فوری | دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

تصویری از کامرانِ «خط قرمز» که باور نمی کنید

هویت فرهنگی هر کشوری میزان استفاده از کتابخانه هاست

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

دفترچه های انتخاب رشته پنج گروه آزمایشی کنکور 1401 منتشر شد

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تحصیل همزمان در دو رشته

معارفه ریاست کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا

ورود مافیای کنکور به آموزش و پرورش؛ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی ست

برنامه سررشته فرصتی برای شیوه صحیح انتخاب رشته در دانشگاه

خبر مهم برای کنکوری ها / دفترچه کنکور 1401 منتشر شد

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

دستگاه اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی، در کشور ساخته شد

کشف «سیاه چاله ابرپرجرم» به همت پژوهشگران دانشگاه شریف

ماجرای یک اعتصاب دانشجویی با لحاف و تشک

گرمای زیاد چه بلایی سر حافظه می آورد؟

موشن گرافیک سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر شد

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

راه اندازی 4 رشته جدید در دانشگاه های علوم پزشکی

تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

داوطلبان در زمان انتخاب رشته حتما تاییدیه 15 رقمی دریافت کنند

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401+ لینک دانلود

اطلاعیه مهم سازمان سنجش؛ فقط این دانشجویان می توانند همزمان دو رشته انتخاب کنند

انتخاب رییس دانشگاه پیام نور تایید شد  

تلاش دانشمندان برای پیدان کردن یک شهاب سنگ میان ستاره ای

آغاز ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون پیام نور از 18 مرداد  

هیچ دانشجویی مجاز به تحصیل در دو رشته نیست

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401+ لینک دانلود

تلاش دانشمندان برای پیدان کردن یک شهاب سنگ میان ستاره ای

رییس دانشگاه پیام نور انتخاب شد

جستجوی شهاب سنگی که سال 2014 به زمین برخورد کرد

فوری/ دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401 منتشر شد

انتشار تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور 1401؛ انتخاب رشته از فردا انجام می شود

درج پاسخنامه در کارنامه داوطلبان کنکور

شناسایی ساختار کلیدی کنترل کننده بازسازی پوست

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری

بازدید رییس و جمعی از معاونان دانشگاه تبریز از دانشکده فیزیک

سکولاریسم و آنچه هیئت عزاداری را از راه عاشورا بازمی دارد

برگزاری هفته نخست لیگ برتر تیراندازی بانوان

استخدام منشی آشنا به حسابداری در گروه صنایع هنزک شیمی در تهران

جهاد دانشگاهی؛ مهم ترین نهاد در تحقق شعار سال

درج پاسخنامه و کلید سؤالات در کارنامه داوطلبان آزمون سراسری

آزادسازی حریم و بستر رودخانه کن انجام می شود

معاون سازمان سنجش از درج پاسخنامه در کارنامه داوطلبان کنکور خبر داد

پاسخگویی داوطلبان رشته ریاضی به سوالات تخصصی فاجعه است! | افزایش‬ داوطلبان کنکور در گروه زبان

استفاده از نانو اسفنج، روش جدید تصفیه آب

آب گوارا در آبیک 

هیئت دولت آیین نامه اجرایی ماده (70) قانون خدمات رسانی به ایثارگران را تصویب کرد

ارتقای امنیت با حصار های الکتریکی هوشمند

حضور جهادی دانشجویان پدافند هوایی در مناطق سیل زده فیروزکوه

شناسایی مکانیسم کلیدی کنترل کننده بازسازی پوست توسط دانشمندان

گسترش افسردگی در بین جوانان به خاطر استفاده از تلفن همراه

تسهیلات دانشگاه تهران برای رتبه های برتر کنکور

گسترش افسردگی در بین جوانان به خاطر استفاده از تلفن همراه

حضور جهادی دانشجویان پدافند هوایی در مناطق سیل زده فیروزکوه

استفاده از نانو اسفنج، روش جدید تصفیه آب

پیش بینی حضور 800 دانشجو از خراسان رضوی در طرح حامیم

زیرساخت های لازم برای حفظ نخبگان ملی فراهم شود

جزییات نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 1401

7 شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونایی

غرب نمیخواهد زن محجبه را موفق نشان بدهد | داستان بایکوت شدن مریم کوچکی نژاد توسط غرب

مصوبه جدید کنکور از نگاه برگزیدگان آزمون سراسری 1401

معرفی بیمارستان های برتر آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس فروش در موسسه آموزش عالی آزاد ندا در اصفهان

استاد پیشکسوت دانشگاه شهید چمران اهواز درگذشت

با ترفندی نانویی، کاهش مصرف چندین برابری علف کش ها مقدور می شود

فوم سه بعدی گرافنی صنعت رباتیک و پروتز را متحول می کند

زیبایی «هانیه توسلی» کجا رفت؟/ عکس

جزییات نحوه انتخاب رشته داوطلبان کنکور 1401 | مرحله به مرحله انتخاب رشته را در موشن گرافی ببینید

5 محصول نانویی را در نمایشگاه ایران نانو 1401 ارائه می کنیم

نشست «سهروردی و نقد ذات گرایی» برگزار می شود

دبیر هیات اجرایی جذب استان مازندران انتخاب شد

پذیرش دانشجو در رشته های حدیث و قرآن دانشگاه شاهرود

محدودیت انتخاب رشته از آزمون دستیاری پزشکی حذف شد

راه اندازی رشته دکتری تخصصی Ph.D پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

الهام حمیدی مدلینگ آرایشی شد | عکس های جدید الهام حمیدی مدلینگ آرایش صورت

کشف یک ابرسیاه چاله توسط پژوهشگران ایرانی

آزادی 6 زندانی جرائم غیر عمد در خراسان جنوبی

پژوهشگران ایرانی«یک ابرسیاه چاله پرجرم» را کشف کردند

مهلت انتخاب رشته در آزمون دستیاری پزشکی برای بار سوم تمدید شد

ایجاد ارتباط دانشگاه شهرکرد با کشور های همسایه

نقشبندی کوچک مصر؛ از تقلید قاریان تا خلاقیت در ابتهال خوانی + فیلم

فیلم| ثبت صدا و تصاویری از مریخ با کاوشگر کنجکاو

فرصت ثبت نام در آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی تمدید شد

موشن گرافی انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر شد

18 مرداد آغاز صید میگو در آب های استان بوشهر

موشن گرافی انتخاب رشته کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش منتشر شد

پژوهشگران ایرانی کاشف یک ابرسیاه چاله پرجرم

پژوهشگران ایرانی«یک ابرسیاه چاله پرجرم» را کشف کردند

ببینید | حضور محمدرضا گلزار در یک هیئت عزاداری در تهران

پژوهشگران ایرانی یک ابرسیاه چاله پرجرم را کشف کردند

دوره کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی تصویب شد

قیام عاشورا و جلوگیری از سوءاستفاده ابزاری از دین

افزوده شدن بازرس شورای عالی انقلاب فرهنگی به کمیته تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه ها

دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت درباره افزایش ظرفیت دندانپزشکی

دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت درباره افزایش ظرفیت دندانپزشکی