موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - يارانه نقدي - صالح حرداني - مستمري بگيران تامين اجتماعي - نقل و انتقالات پرسپوليس - باشگاه استقلال - مستمري بگيران - حقوق مستمري بگيران - انتقالات پرسپوليس - رييس جمهور آرژانتين - مسجد سليمان - فرانس واروش - رودباري - وسايل گاز سوز - مصطفي قاسمي - ضابطين قضايي - سوانح - كيف پول الكترونيكي - پنهان كردن اشياء - مردم خرم آباد - پرداخت حقوق معوق - هيئت رييسه مجلس شوراي اسلامي

مطالب مرتبط:
افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد
افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد
مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی
آیت الله رییسی: دشمنان با استفاده از شبکه های متعدد ماهواره ای و مجازی استقامت فرهنگی و مبانی ارزشی و دینی جامعه را هدف گرفته اند/ مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت برای تمهید مقدمات افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی
مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی/ تاکید رییسی در موضوع درباره موضوع حجاب و عفاف
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 15 تیر 1401 ساعت 10:422022-07-06دانش

افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد


دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه 865 شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده ای مبنی بر تقویت زیرساخت های وزارت بهداشت و درمان در حوزه آموزش پزشکی و دندانپزشکی، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه 865 شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در این جلسه ماده واحده ای مبنی بر تقویت زیرساخت های وزارت بهداشت و درمان در حوزه آموزش پزشکی و دندانپزشکی مصوب شد که سازمان برنامه و بودجه و همچنین سازمان امور اداری و استخدامی اقداماتی به لحاظ تقویت منابع مالی و منابع انسانی انجام دهند که زیرساخت های لازم را برای جذب دانشجوی پزشکی عمومی و همچنین دندانپزشکی فراهم کنند.

وی افزود: واقعیت این است که مطالبات مردمی در سطح گسترده ای ناظر بر نگرانی از سلامت خانواده، سلامت فرزندان و سلامت نسل جوان است که گزارش های ارائه شده نشان دهنده این است که مهندسی های شبکه ای شده ای برای تخریب نسل جوان صورت می گیرد و دام های اجتماعی و فرهنگی زیادی برای توسعه کجروی های اجتماعی بصورت شبکه ای ایجاد شده است.

خوشبختانه هوشیاری نیروهای انتظامی و امنیتی کشور موجب برهم زدن شبکه های توطئه کننده بر علیه ملت شریف ایران خصوصا نسل جوان شده است.

مردم شریف ایران بدانند آهنگ کشور تامین سلامت اجتماعی و صیانت از خانواده و جلوگیری از تعرض به حقوق نسل جوان است.

عاملی همچنین درباره دستور دیگر این جلسه افزود: دستگاه های مختلف گزارش هایی درباره وضعیت اجتماعی و وضعیت حجاب و عفاف ارائه کردند.

واقعیت این است که مطالبات مردمی در سطح گسترده ای ناظر بر نگرانی از سلامت خانواده، سلامت فرزندان و سلامت نسل جوان است که گزارش های ارائه شده نشان دهنده این است که مهندسی های شبکه ای شده ای برای تخریب نسل جوان صورت می گیرد و دام های اجتماعی و فرهنگی زیادی برای توسعه کجروی های اجتماعی بصورت شبکه ای ایجاد شده است.

خوشبختانه هوشیاری نیروهای انتظامی و امنیتی کشور موجب برهم زدن شبکه های توطئه کننده بر علیه ملت شریف ایران خصوصا نسل جوان شده است.

مردم شریف ایران بدانند آهنگ کشور تامین سلامت اجتماعی و صیانت از خانواده و جلوگیری از تعرض به حقوق نسل جوان است.

وی افزود: تلویزیون های ماهواره ای با امتداد محتوای آن ها در فضای مجازی تلاش بر ترویج تساهل اخلاقی و ترویج نسبیت گرایی اخلاقی و تنزل اخلاق به امر شخصی و فردی و الگوسازی موسیقی های خشونت آفرین و عقل زدایی های ناشی از هیجانات افراطی هستند.

نتیجه این نوع الگوی زندگی در درجه اول به مخاطر افتادن زندگی سالم و صلاح است.

عاملی تصریح کرد: تأکید شورای عالی انقلاب فرهنگی بر انجام وظیفه همه دستگاه ها نسبت به اجرا قوانین و مقررات مربوط به حجاب و عفاف است.

کوتاهی ها و کم کاری های زیادی در این سال ها وجود داشته است و می توان به مسؤولیتی که دستگاه ها درباره تقویت شناخت اجتماعی و راهنمایی نسل جوان دارند، اشاره کرد.

دستگاه ها وظیفه تقویت مهارت های اجتماعی را در مواجهه با خطرات اجتماعی دارند.

وی تاکید کرد: تلویزیون های ماهواره ای که دائما مسیر دین زدایی، هنجارزدایی و شکستن ارزش های الهی خانواده را دنبال می کنند و همچنین استفاده از بستر فضای مجازی برای ترویج فرهنگ تردید، تشویش و رفتن به سمت لذت گرایی های که به نوعی فرد  را گرفتار بهم ریختگی هویتی و سوق پیدا کردن به سمت مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین ترویج فرهنگ طلاق و جدایی تحت عنوان استقلال گرایی در کانون فضاسازی های اجتماعی قرار می دهد.

تلویزیون های ماهواره ای با امتداد محتوای آن ها در فضای مجازی تلاش بر ترویج تساهل اخلاقی و ترویج نسبیت گرایی اخلاقی و تنزل اخلاق به امر شخصی و فردی و الگوسازی موسیقی های خشونت آفرین و عقل زدایی های ناشی از هیجانات افراطی هستند.

نتیجه این نوع الگوی زندگی در درجه اول به مخاطر افتادن زندگی سالم و صلاح است.

  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در واقع مبنای فعالیت ها عمل به قانون و حمایت از سلامت خانواده و ارتقاء سواد و توجه خانواده ها به انواع مسیرهایی که موجب توسعه کجروی اجتماعی و در بسیار موارد برهم زدن نظم اخلاقی زندگی و دور شدن از فرهنگ و سبک زندگی اسلامی را بدنبال می آورد.

متاسفانه بسیار از لذت های لحظه ای منشاء حسرت های بزرگ و پشیمانی های غیر قابل جبران برای نسل جوان می شود.

باید توجه کرد شبکه های ماهواره ای به دنبال عادی سازی مفاسد اجتماعی هستند.

در فضای مجازی نیز بسترهایی برای به انحراف کشاندن جامعه فراهم می شود که آگاهی مردم از اینگونه فضاها می تواند کمک کند که طعمه رسانه های ماهواره ای و فضای مجازی نشوند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع سلامت اجتماعی و امنیت اجتماعی را هم در کنترل مفاسد اجتماعی و هم در جلوگیری از مبادی و منشاء و عوامل فسادآفرین دنبال می کند.

وی گفت: واقعیت این است که شورای عالی انقلاب فرهنگی همان مسئولیتی را که پدر و مادر نسبت به اعضاء خانواده احساس می کند، نسبت به خانواده بزرگ ایران دارد.

برای خانواده های ایرانی اولین دغدغه سلامت دینی و معنوی فرزندان و پیشرفت و موفقیت آن ها است.

نظام حکمرانی کشور هم مهمترین دغدغه خود را سلامت دینی و سلامت اجتماعی جامعه می داند و البته باید در سطح مسئله و چالش های اجتماعی اقدام کند.

استاد دانشگاه تهران گفت: مطالعات اجتماعی نشان می دهد که نسبت معناداری بین آسیب های اجتماعی وجود دارد، یعنی جامعه اعتیاد در واقع به سمت سایر مفاسد اجتماعی سوق پیدا می کند.

کسی که گرفتار مصرف مواد مخدر می شود همان کسی است که به سمت مصرف مشروبات الکلی سوق پیدا می کند و از این مسیر سایر مفاسد اجتماعی که منجر به ضعیف شدن فرد و بنیان خانواده و توسعه تنهایی در جامعه می شود.

، اتفاق می افتد.

تقویت سواد رسانه ای نسبت به شناخت ماهیت رسانه های مهندسی شده برای تخریب ملت شریف ایران بسیار اهمیت دارد که در این راستا وظیفه رسانه ملی بسیار مهم و کلیدی است.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که شورای عالی انقلاب فرهنگی همان مسئولیتی را که پدر و مادر نسبت به اعضاء خانواده احساس می کند، نسبت به خانواده بزرگ ایران دارد.

برای خانواده های ایرانی اولین دغدغه سلامت دینی و معنوی فرزندان و پیشرفت و موفقیت آن ها است.

نظام حکمرانی کشور هم مهمترین دغدغه خود را سلامت دینی و سلامت اجتماعی جامعه می داند و البته باید در سطح مسئله و چالش های اجتماعی اقدام کند.

امروز مسئولیت کشور آرایش تلاش و همت برای جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی دارد.

مهمترین اولویت در این راستا جلوگیری از فساد سازماندهی شده است.

گام مهم دیگر تقویت شناخت فردی و اجتماعی نسبت به مفاسد اجتماعی که بر علیه انسان و واقعا همه انسانهاست می باشد.

عرصه رسانه های عمومی و اجتماعی بسیار مهم است و در بسیاری از مواقع بصورت ناخودآگاه برای مردم رفتارهای ناهنجار تولید می کند.

تقویت سواد رسانه ای نسبت به شناخت ماهیت رسانه های مهندسی شده برای تخریب ملت شریف ایران بسیار اهمیت دارد که در این راستا وظیفه رسانه ملی بسیار مهم و کلیدی است.

وی گفت: از مردم تقاضا می کنیم که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و نسبت به سلامت نسل جوان توجه بیشتری داشته باشند و نسبت به جامعه ای که در آن زندگی می کنند، مسئولیت پذیر باشند.

بطور حتم رها کردن آسیب های اجتماعی منجر به غلبه آسیب ها بر زندگی همه ما خواهد شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: وظیفه نظارت و ارزیابی نسبت به اجرای قوانین مرتبط با حجاب و عفاف بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است و وظیفه هماهنگی و رصد برعهده وزارت کشور و شورای اجتماعی کشور و ستاد هماهنگی که در این حوزه  وجود دارد، می باشد.

حجاب یک واجب شرعی است که رعایت آن در درجه اول برای خود انسان با حجاب و عفیف ثمربخش است و بطور حتما جامعه سالم تری را بوجود می آورد و نوعی صیانت برای سلامت همه افراد و خانواده ها را فراهم می کند.

بدیهی است اقدامات فرهنگی برای تامین و دسترسی به تفریحات سالم، سبک زندگی الهی در این راستا نقش مهمی دارد.

عاملی در پایان گفت: از مردم تقاضا می کنیم که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و نسبت به سلامت نسل جوان توجه بیشتری داشته باشند و نسبت به جامعه ای که در آن زندگی می کنند، مسئولیت پذیر باشند.

بطور حتم رها کردن آسیب های اجتماعی منجر به غلبه آسیب ها بر زندگی همه ما خواهد شد.

البته زبان مهربانی، تامین شغل، اهمیت دادن به دیگران و تلاش برای حل مشکلات یکدیگر و بهره مندی از اخلاق اسلامی و الهی در همه زمینه ها، مهمترین جاذبه به یادماندنی و اثر گذار در مسیر زندگی است.

بی تفاوتی نسبت به جامعه و بطور خاص رها کردن نسل جوان باعث توسعه آسیب ها می شود.

در واقع نظریه هایی که ناظر بر کنترل اجتماعی است حکایت از این دارد که اگر بسترهای مفاسد اجتماعی توسعه یابد به تبع آن فساد توسعه خواهد یافت و بسیاری از منشأهای مفاسد اجتماعی پیوند با جریاناتی دارد که توسط باندهای فساد و با حمایت منابع بیرونی حمایت و هدایت می شوند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب - انقلاب فرهنگی - دندانپزشکی - شورای عالی - وزارت بهداشت و درمان - پزشکی - فرهنگی - انقلاب - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - بهداشت و درمان - شورای - وزارت بهداشت - شورایعالی انقلاب فرهنگی - آموزش پزشکی - زیرساخت - عالی - سازمان برنامه و بودجه - تقویت - سلامت - برنامه و بودجه - سعیدرضا عاملی - دانشجوی پزشکی - سازمان برنامه - خبرگزاری فارس - مطالبات مردمی - سازمان - بهداشت - منابع انسانی - منابع

آخرین اخبار سرویس:
نکات مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری

رؤیافروشی های مافیای مشاوره انتخاب رشته

حسینیه هیئت سینه زنی 72 تن اسدآبادی خرم آباد احداث می‎شود

رسالت خبرنگاران تنویر افکار عمومی در کنار صیانت از نشر اطلاعات است

توصیه رییس سازمان سنجش به داوطلبان آزمون سراسری / برای انتخاب رشته فریب تبلیغات موسسات در فضای مجازی را نخورید

رؤیافروشی های مافیای مشاوره انتخاب رشته / انتخاب رشته هایی که میلیونی آب می خورد!

فضا در تسخیر دانش ایرانی

تشخیص سلول های سرطانی با کمک ملخ ها

تشخیص سلولهای عصبی با میکروسکوپ ساخت دانشمند ایرانی

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر شد

آمار تعجب برانگیز از قبولی پردرآمدها در کنکور | 86 درصد قبولی رشته های پرطرفدار پزشکی از سه دهک اول بودند

یک نکته حیاتی برای داوطلبان کنکور 1401!

86درصدقبولی رشته های پرطرفدار پزشکی سال 99 از سه دهک اول بودند

یک مسئول: 86 درصد قبولی رشته های پرطرفدار پزشکی سال 99 از سه دهک اول بودند

ببینید: ویدیوی لحظه پرتاب ماهواره ایرانی خیام به فضا

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور: 86 درصد قبولی رشته های پرطرفدار پزشکی سال 99 از سه دهک اول بودند

پرتاب ماهواره خیام یک نقطه عطف در همکاری های ایران-روسیه است

تعجب استاد دانشگاه لایبنیتز هانوفر؛ چرا در ایران با خودرو تا رودخانه و ساحل می روند؟! + فیلم

بازتاب سخنان رحیم پور ازغدی در فضای مجازی

آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

سلفی جالب و متفاوت «هانیه توسلی» با گربه اش/ عکس

بیست و دوم مردادماه پایان مهلت انتخاب رشته کنکورسراسری

ویدیو کامنت| فضا در تسخیر دانش ایرانی

استایل گنگ و خفن «اشکان خطیبی»/ عکس

استایل گنگ و خفن “اشکان خطیبی”/ عکس

ثبت نام پذیرش بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

ببینید | تعجب استاد دانشگاه لایبنیتز هانوفر؛ چرا در ایران با خودرو تا رودخانه و ساحل می روند؟!

پرتاب ماهواره «خیام» آغاز تعامل ایران و روسیه در حوزه فضایی

اجرای افزایش ظرفیت دستیاری تخصصی پزشکی/ سهمیه های کنکور اصلاح خواهد شد

انتصاب هیأت امنای پژوهشگاه شیمی

یک مقام مسئول در سازمان سنجش: رتبه های زیر 100 کنکور با انتخاب برخی رشته ها حقوق دریافت می کنند

اجرای افزایش ظرفیت دستیاری تخصصی پزشکی

پذیرش دانشکده علوم قرآنی قم

«مشاوران زرد» در کمین کنکوری ها

ثبت نام جدید کارشناسی دانشگاه پیام نور در فارس آغاز شد

استخدام کارشناس کالیبراسیون در شرکت حلوای عقاب از البرز

استخدام کارشناس کالیبراسیون در شرکت حلوای عقاب از تهران

حاشیه های پرتاپ ماهواره خیام با سایوز روسی

امضاء تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد و بنیاد ملی نخبگان

انتخاب رشته ویژه برای مدال آوران المپیادی و استعدادهای درخشان در طرح قطب نمای آکادمی همراه اول

افزایش رشته های دانشگاه جهرم

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی

شهردار منتخب آبادان تأیید نشد

انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

استخدام مترجم انگلیسی با بیمه، پاداش در نواندیشان آتی نگار فرتاک در اصفهان

آغاز ثبت نام مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور

ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

پرتاب ماهواره خیام در «من ایران» شبکه العالم

مغایرت در معدل اعلامی موجب لغو قبولی کنکور می شود

آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

اعضای حقیقی هیأت امنای پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران منصوب شدند

اعلام مهلت انتخاب رشته داوطلبین دانشگاه آزاد

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز انتخاب رشته متقاضیان دانشگاه آزاد از امروز

مهلت ثبت نام در آزمون زبان msrt تمدید شد

برگزاری دوره نخبه پروری «اندیشه ولایت» ویژه دانشجویان فعال در عرصه تشکلی و جنبشی از 26 تا 31 مرداد

اعطای جایزه تحصیلی بنیاد حامیان به رتبه های برتر پذیرفته شده در دانشگاه کاشان

جهش 101 پله ای رتبه جهانی دانشگاه تهران/قرار گرفتن یک دانشگاه ایرانی دربین 300دانشگاه برتر دنیا

جدیدترین جزییات کنکورهای 1402

استخدام حسابدار با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در شرکت صنعت فیبر وینا در رشت

64 دانشگاه علوم پزشکی در کشور آماده خدمات رسانی به زائران

پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک وزیست فناوری، میزبان المپیادی ها

خانه علوم پایه در دانشگاه صنعتی سهند تاسیس شد

اعلام شرایط ادامه تحصیل مشمولان قبولی مهرماه دانشگاه ها

غایبان سر جلسه کنکور هم امکان انتخاب رشته دارند

پذیرش دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر فردا در یزد

اعضای حقیقی هیأت امنای پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران منصوب شدند

ایران چه مقدار از آب های سطحی اش را از دست داده؟

پیگیری استخدام قهرمانان ورزشی در دانشگاه فرهنگیان

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم

دانشگاه تهران در بین 300 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت

کاربرد داده های دریافت شده از ماهواره خیام چیست؟

دانشگاه تهران در جمع 300 موسسه برتر جهان

مرحله اول کنکور 1402 چه موقع برگزار می شود؟

دریافت نخستین داده تله متری ماهواره خیام

جهش 101 پله ای رتبه جهانی دانشگاه تهران

تسهیلات ویژه دانشگاه تهران به رتبه برتر های کنکور

زمان تعطیلات تابستانه دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد

پرداخت سالیانه 14 میلیون تومان به رتبه های زیر 100 کنکور 1401

برترین دانشگاه های جهان در رشته های علوم پزشکی معرفی شدند

آغاز مهلت ویرایش و انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیار تخصصی

خبر خوش برای دانشجویان ورودی 1401 | به این دانشجویان سالیانه 14 میلیون تومان پرداخت می شود

پارک های علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد هستند

ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور 1401 آغاز شد

هم اندیشی اعضای هیات علمی پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی ست

ماهواره ساخته شده در دولت روحانی، امروز به فضا پرتاب شد

آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور

ماهواره «خیام» که در دولت روحانی ساخته شد، امروز به فضا می رود

جزییات تازه از سهمیه دانشگاه فرهنگیان

فیلم| لحظه پرتاب ماهواره ایرانی خیام به فضا

ماهواره خیام امروز به فضا پرتاب می شود (پیک بامدادی 1401/05/18)

ماهواره خیام به فضا پرتاپ شد

ببینید | خیام به فضا رفت

فیلم| لحظه پرتاب ماهواره ایرانی خیام توسط ماهواره بر سایوز

ببینید | لحظه پرتاب ماهواره خیام توسط ماهواره بر سایوز

ماهواره بومی خیام «پرتاب» شد

افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد

افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد