مطالب مرتبط:
اولین دوره پذیرش دانشجو در دانشکده جدید دانشگاه تهران از مهر ماه
تایید قطعی سلامت کنکور 1401 در تمامی رشته ها و گروهها
تایید قطعی سلامت کنکور 1401 در تمامی رشته ها و گروه ها
سلامت کنکور 1401 در تمامی رشته ها و گروه ها مورد تأیید قطعی است
سلامت کنکور 1401 در تمامی رشته و گروه ها تایید شد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 15 تیر 1401 ساعت 10:122022-07-06دانش

آغاز پذیرش دانشجو در رشته های تجارت و مالیه از مهر 1401


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران در نشست تبادل تفاهم نامه فی مابین دانشکده تازه تأسیس تجارت و مالیه با سازمان ها، - رییس دانشگاه تهران از آغاز پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده تجارت و مالیه از مهر ماه 1401 خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران در نشست تبادل تفاهم نامه فی مابین دانشکده تازه تأسیس تجارت و مالیه با سازمان ها، مراکز و شرکت های مرتبط با فعالیت این دانشکده، گفت: دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران با وجود اینکه فقط چند ماه از تأسیس آن می گذرد، اما به دلیل رویکرد های ابتکاری که در این دانشکده پیگیری شده است، در حال تبدیل به یکی از دانشکده هایی است که طرفداران زیادی در جامعه و صنعت پیدا کرده است.

رییس دانشگاه تهران افزود: فلسفه وجودی ایجاد دانشکده های جدید در دانشگاه تهران، از جمله تأسیس دانشکده تجارت و مالیه، این است که در ساختار ها و نهاد های جدیدالتاسیس در دانشگاه تهران راه متفاوتی را نسبت به دانشکده های سنتی در پیش گیریم تا ارتباط دانشگاه و جامعه پررنگ تر شود.

اعتقاد داریم شکل گیری یک کار و فضای جدید، نمی تواند در ساختار های سنتی پا بگیرد؛ بلکه حتماً باید نهادسازی جدید شکل بگیرد تا بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.

در دانشکده های جدید، رابطه یکطرفه آموزش به محیط صنعت منسوخ شده استمقیمی خاطرنشان کرد: در ساختار دانشکده های جدیدالتاسیس این طور فکر نمی کنیم که دانشگاه همه چیز را می داند و محیط بازار و صنعت هم فقط باید یادگیرنده باشد؛ نگاه مان در دانشکده های جدید این طور نیست که بخواهیم رابطه یکطرفه آموزش به محیط صنعت را تعریف کنیم.

بلکه باید یک حالت تعاملی وجود داشته باشد؛ به این معنا که ذی نفعان یک حوزه تخصصی در جامعه و صنعت که صاحب تجربه و دانش ضمنی هستند، در کنار دانشگاه قرار گیرند و دانشگاه نسبت به تبدیل این تجربه و دانش به نظریه ها و مدل های مختلف آموزش پذیر اقدام کند؛ بنابراین در این مدل، تعامل بین دانشگاه و صنعت یک تعامل طرفینی است.

وی فراهم آمدن زمینه پیوند مباحث نظری و تئوری با مباحث عملی در بستر دانشکده تجارت و مالیه را یکی از اهداف راه اندازی این دانشکده ذکر کرد و اظهار داشت: در کنار پذیرش دانشجو که به شکل رسمی، ولی با اسلوب های جدید، روش های تدریس و محتوا های علمی متفاوت در دانشکده تجارت و مالیه صورت می گیرد، باید سرفصل ها و منابع و دروسی برای رشته های این دانشکده تعریف شود که هم نظم و چارچوب علمی خود را داشته باشد و همزمان پاسخگوی نیاز های بازار هم باشد.

دانشکده تجارت و مالیه، دانشکده ای میان رشته ای استمقیمی با بیان اینکه دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران، دانشکده ای میان رشته ای از اقتصاد، مدیریت، کارآفرینی، علوم اجتماعی و فنی - مهندسی است، گفت: در گروه های علمی تعریف شده برای این دانشکده، از همه این حوزه ها کمک گرفته شده است تا با تعامل و هم افزایی که بین رشته های علمی صورت می گیرد، بتوانیم یک خروجی بسیار موفقی را برای عرصه عمل در جامعه فراهم کنیم و در عین حال، عرصه های تئوریک و نظری را هم ارتقا دهیم.

فلسفه شکل گیری دانشکده مستقل تجارت و مالیهرییس دانشگاه تهران در تشریح الزاماتی که دانشگاه را به سمت تأسیس دانشکده تجارت و مالیه سوق داد، گفت: حوزه تجارت و مالیه یکی از موضوعات بسیار مهم در کشور است.

در دانشگاه تهران تاکنون دانشکده مدیریت به این مقوله پرداخته است، ولی فلسفه شکل گیری دانشکده مستقل تجارت و مالیه که در ارتباط نزدیک با دانشکده مدیریت خواهد بود، این است که می خواهیم به صورت عمیق و تخصصی، بحث های مرتبط با تجارت و مالیه را دنبال کنیم.

وی افزود: کارکرد هایی که از گروه مالی در دانشکده مدیریت مطالبه می شود بسیار وسیع است و در ساختار موجود در دانشکده مدیریت نمی گنجید؛ لذا طلب می کرد که ساختار جدیدی با یک رویکرد عملگرا پیشه خودمان کنیم که در نهایت، دانشکده تجارت و مالیه منطبق با این رویکرد شکل گرفت.

با تولید علم نافع باید به گلایه صنعت از خروجی دانشگاه پاسخ دهیممقیمی خاطرنشان کرد: در شعار دانشگاه تهران که تحقق دانشگاه کارآفرین را با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی و بر مبنای نوع مدیریت جهادی تعریف کرده ایم، تمام تلاش مان این است که مفروضات دانشگاه کارآفرین که دانشگاه نسل 3 و 4 معرفی می شود در دانشگاه به اجرا درآید و قید مسئولیت پذیری اجتماعی نیز ناظر بر این است که معتقدیم دانشی باید تولید شود که به عنوان علم نافع بوده و نفع آن به جامعه برسد.

استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در ادامه با بیان اینکه تعامل بین دانشگاه و نهاد های مالی و تجاری به ارتقای وضعیت کشور در حوزه های بورس، بیمه، امور مالیاتی و گمرکی و … کمک می کند، تصریح کرد: همیشه این گلایه از ناحیه بخش صنعت و تجارت در عرصه عمل مطرح می شود که نگاه عام به تربیت دانشجویان وجود داشته و وقتی فارغ التحصیلان دانشگاهی به حوزه های مختلف گمرک، امور مالیاتی، بورس و بیمه ورود می کنند، مشاهده می شود که هر چند آنچه در دانشگاه فرا گرفته اند دارای چارچوب های علمی و مبتنی بر نظریه های جدید علمی است، اما آموخته های این دانش آموختگان برای مؤثر واقع شدن در عرصه عمل، کافی نیست.

رشته های تجارت و مالیه پرطرفدارند؛ آغاز پذیرش دانشجو از مهر 1401وی از آغاز پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده تجارت و مالیه از مهر ماه 1401 خبر داد و درباره گرایش داوطلبان ورود به آموزش عالی به مباحث مورد دغدغه دانشکده تجارت و مالیه، اظهار داشت: رشته های مرتبط با مباحث تجاری و مالی به رشته هایی بسیار پرطرفدار در میان شرکت کنندگان در کنکور تبدیل شده است.

رشته های تجارت و مالیه به رشته های اول و دوم در کنکور حوزه علوم انسانی تبدیل شده اند و از آنجایی که داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی هم می توانند این رشته ها را انتخاب کنند، شاهد هستیم که در گروه آزمایشی ریاضی تعداد افرادی که رشته های مالی و تجاری را جزو اولویت های اول انتخاب می کنند رو به فزونی رفته است.

رویکرد دانشگاه تهران در زمینه راه اندازی دانشکده های میان رشته ای فراگیر می شودرییس دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش به فراگیر شدن رویکرد تاسیسی دانشگاه تهران در زمینه راه اندازی دانشکده های میان رشته ای، گفت: وقتی دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور یک موضوعی را دنبال می کند، همه دانشگاه ها و نهاد های علمی در همان مسیر حرکت می کنند؛ بنابراین در راه اندازی دانشکده های جدیدالتاسیس باید یک پایه و مبنای درستی را بر اساس منطق علمی پایه گذاری کنیم تا یک جریان سازی درست در محیط علمی در ایران و حتی منطقه ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران در حال حاضر در برخی رشته ها و دانشکده ها، رهبری علمی را در منطقه برعهده دارد، افزود: در برخی حوزه ها، کشور های دیگر دارند از روش های ما الگوگیری می کنند.

کشور های همسایه هم به موضوعات و مقوله هایی نظیر تجارت و مالیه خیلی اقبال نشان می دهند.

مقیمی با اشاره به نشست اخیر هیأت دانشگاهی دانشگاه تهران با عادل عبدالمهدی نخست وزیر سابق عراق و مسئول مؤسسه پیشبرد توسعه عراق، گفت: یکی از مباحثی که از سوی آقای عادل عبدالمهدی مطرح شد، بحث تعاملات و تجارت و کسب وکار هایی بود که باید بین ایران و عراق باید شکل بگیرد تا به روابط تجاری دو کشور کمک کند.

از این رو از دانشگاه تهران کمک خواستند که برای تربیت متخصصان و افرادی که بتوانند روابط دو کشور در فضای کسب وکار و تجارت را توسعه دهند، نقش آفرین باشد.

با وجود تنگنا های بودجه ای، تداوم رویکرد تاسیسی در دانشگاه را ادامه می دهیمرییس دانشگاه تهران در پایان این نشست، به تنگنا های مالی آموزش عالی کشور اشاره کرد و در عین حال گام های تاسیسی و نهادسازی در دانشگاه را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: دانشگاه تهران به لحاظ منابع مالی به شدت در مضیقه است چراکه بیش از 95 درصد بودجه ای که به دانشگاه تهران اختصاص پیدا می کند صرف حقوق و دستمزد می شود و بخش عمده 5 درصد دیگر نیز عمدتاً بودجه جاری است.

وی افزود: روندی که طی آن، 20 مرکز، مؤسسه و شرکت برای کمک به تکوین و شکل گیری دانشکده جدید تجارت و مالیه اعلام آمادگی کرده اند، یک روند امیدبخش و فرصت خوبی برای ایجاد اعتماد متقابل است.

البته این اعتماد به دست نمی آید مگر اینکه در کار های مشترک مان حس رضایت را در مخاطبین خود ایجاد کنیم.

تفاهم نامه ها در حد تفاهم نامه باقی نمانندرییس دانشگاه تهران در زمان تبادل تفاهم نامه های منعقدشده بین دانشکده تجارت و مالیه و مراکز و مؤسسات و شرکت های مرتبط، تصریح کرد: متأسفانه تفاهم نامه ها گاهی اوقات در حد تفاهم نامه باقی می مانند.

از این رو امیدواریم تلاش مضاعفی برای عملیاتی شدن تفاهم نامه هایی که با دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران منعقد شده است، صورت گیرد.


کلید واژه ها: رییس دانشگاه تهران - دانشگاه تهران - دانشکده - دانشگاه - رییس دانشگاه - تهران - مالیه - تجارت - دانشجو - پذیرش دانشجو - تفاهم نامه - محمد مقیمی - رییس - کارشناسی - خبرگزاری - سید محمد - تأسیس - کارشناسی ارشد - سازمان - گزارش - پذیرش - تفاهم - مقیمی - گروه - طرفداران - نشست - آغاز - نامه - محمد - مهر ماه

آخرین اخبار سرویس:
آمار تعجب برانگیز از قبولی پردرآمدها در کنکور | 86 درصد قبولی رشته های پرطرفدار پزشکی از سه دهک اول بودند

یک نکته حیاتی برای داوطلبان کنکور 1401!

86درصدقبولی رشته های پرطرفدار پزشکی سال 99 از سه دهک اول بودند

یک مسئول: 86 درصد قبولی رشته های پرطرفدار پزشکی سال 99 از سه دهک اول بودند

ببینید: ویدیوی لحظه پرتاب ماهواره ایرانی خیام به فضا

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور: 86 درصد قبولی رشته های پرطرفدار پزشکی سال 99 از سه دهک اول بودند

پرتاب ماهواره خیام یک نقطه عطف در همکاری های ایران-روسیه است

تعجب استاد دانشگاه لایبنیتز هانوفر؛ چرا در ایران با خودرو تا رودخانه و ساحل می روند؟! + فیلم

بازتاب سخنان رحیم پور ازغدی در فضای مجازی

آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

سلفی جالب و متفاوت «هانیه توسلی» با گربه اش/ عکس

بیست و دوم مردادماه پایان مهلت انتخاب رشته کنکورسراسری

ویدیو کامنت| فضا در تسخیر دانش ایرانی

استایل گنگ و خفن «اشکان خطیبی»/ عکس

استایل گنگ و خفن “اشکان خطیبی”/ عکس

ثبت نام پذیرش بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

ببینید | تعجب استاد دانشگاه لایبنیتز هانوفر؛ چرا در ایران با خودرو تا رودخانه و ساحل می روند؟!

پرتاب ماهواره «خیام» آغاز تعامل ایران و روسیه در حوزه فضایی

اجرای افزایش ظرفیت دستیاری تخصصی پزشکی/ سهمیه های کنکور اصلاح خواهد شد

انتصاب هیأت امنای پژوهشگاه شیمی

یک مقام مسئول در سازمان سنجش: رتبه های زیر 100 کنکور با انتخاب برخی رشته ها حقوق دریافت می کنند

اجرای افزایش ظرفیت دستیاری تخصصی پزشکی

پذیرش دانشکده علوم قرآنی قم

«مشاوران زرد» در کمین کنکوری ها

ثبت نام جدید کارشناسی دانشگاه پیام نور در فارس آغاز شد

استخدام کارشناس کالیبراسیون در شرکت حلوای عقاب از البرز

استخدام کارشناس کالیبراسیون در شرکت حلوای عقاب از تهران

حاشیه های پرتاپ ماهواره خیام با سایوز روسی

امضاء تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد و بنیاد ملی نخبگان

انتخاب رشته ویژه برای مدال آوران المپیادی و استعدادهای درخشان در طرح قطب نمای آکادمی همراه اول

افزایش رشته های دانشگاه جهرم

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

صبح پارسی چهارشنبه میزبان رییس دانشگاه شهید بهشتی

شهردار منتخب آبادان تأیید نشد

انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

استخدام مترجم انگلیسی با بیمه، پاداش در نواندیشان آتی نگار فرتاک در اصفهان

آغاز ثبت نام مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور

ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

پرتاب ماهواره خیام در «من ایران» شبکه العالم

مغایرت در معدل اعلامی موجب لغو قبولی کنکور می شود

آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد

اعضای حقیقی هیأت امنای پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران منصوب شدند

اعلام مهلت انتخاب رشته داوطلبین دانشگاه آزاد

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز انتخاب رشته متقاضیان دانشگاه آزاد از امروز

مهلت ثبت نام در آزمون زبان msrt تمدید شد

برگزاری دوره نخبه پروری «اندیشه ولایت» ویژه دانشجویان فعال در عرصه تشکلی و جنبشی از 26 تا 31 مرداد

اعطای جایزه تحصیلی بنیاد حامیان به رتبه های برتر پذیرفته شده در دانشگاه کاشان

جهش 101 پله ای رتبه جهانی دانشگاه تهران/قرار گرفتن یک دانشگاه ایرانی دربین 300دانشگاه برتر دنیا

جدیدترین جزییات کنکورهای 1402

استخدام حسابدار با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در شرکت صنعت فیبر وینا در رشت

64 دانشگاه علوم پزشکی در کشور آماده خدمات رسانی به زائران

پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک وزیست فناوری، میزبان المپیادی ها

خانه علوم پایه در دانشگاه صنعتی سهند تاسیس شد

اعلام شرایط ادامه تحصیل مشمولان قبولی مهرماه دانشگاه ها

غایبان سر جلسه کنکور هم امکان انتخاب رشته دارند

پذیرش دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر فردا در یزد

اعضای حقیقی هیأت امنای پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران منصوب شدند

ایران چه مقدار از آب های سطحی اش را از دست داده؟

پیگیری استخدام قهرمانان ورزشی در دانشگاه فرهنگیان

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم

دانشگاه تهران در بین 300 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت

کاربرد داده های دریافت شده از ماهواره خیام چیست؟

دانشگاه تهران در جمع 300 موسسه برتر جهان

مرحله اول کنکور 1402 چه موقع برگزار می شود؟

دریافت نخستین داده تله متری ماهواره خیام

جهش 101 پله ای رتبه جهانی دانشگاه تهران

تسهیلات ویژه دانشگاه تهران به رتبه برتر های کنکور

زمان تعطیلات تابستانه دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد

پرداخت سالیانه 14 میلیون تومان به رتبه های زیر 100 کنکور 1401

برترین دانشگاه های جهان در رشته های علوم پزشکی معرفی شدند

آغاز مهلت ویرایش و انتخاب رشته آزمون پذیرش دستیار تخصصی

خبر خوش برای دانشجویان ورودی 1401 | به این دانشجویان سالیانه 14 میلیون تومان پرداخت می شود

پارک های علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد هستند

ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور 1401 آغاز شد

هم اندیشی اعضای هیات علمی پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقانونی ست

ماهواره ساخته شده در دولت روحانی، امروز به فضا پرتاب شد

آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور

ماهواره «خیام» که در دولت روحانی ساخته شد، امروز به فضا می رود

جزییات تازه از سهمیه دانشگاه فرهنگیان

فیلم| لحظه پرتاب ماهواره ایرانی خیام به فضا

ماهواره خیام امروز به فضا پرتاب می شود (پیک بامدادی 1401/05/18)

ماهواره خیام به فضا پرتاپ شد

ببینید | خیام به فضا رفت

فیلم| لحظه پرتاب ماهواره ایرانی خیام توسط ماهواره بر سایوز

ببینید | لحظه پرتاب ماهواره خیام توسط ماهواره بر سایوز

ماهواره بومی خیام «پرتاب» شد

مهلت ثبت نام وام کمک هزینه تحصیلی دانشجویان دانشگاه شریف فردا به پایان می رسد

کلاس کدام دانشگاه ها غیرحضوری شد؟

ماهواره خیام از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد

منبع نور مادون قرمز اسرارآمیز در کیهان، «بـاکـی بـال ها» هستند

تدریس رشته «مطالعات ادیان» در دانشگاه آلمان

نوشته الکترونیکی وضعیت سلامت کاربر را پایش می کند

جزییاتی دقیق از ماجرای افزایش حقوق بازنشستگان بعد از ماه محرم

پیام وزیر علوم به مناسبت روز خبرنگار

22 مردادماه؛ پایان مهلت انتخاب رشته کنکور 1401

اطلاعیه دانشگاه شهید بهشتی در زمینه برگزاری برخی کلاس ها به صورت غیرحضوری

آغاز پذیرش دانشجو در رشته های تجارت و مالیه از مهر 1401

آغاز پذیرش دانشجو در رشته های تجارت و مالیه از مهر 1401