موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - كلينيك دندانپزشكي - جامعه كارگري - بازنشستگان كشوري - افزايش حقوق بازنشستگان - نماينده پارلمان - نماينده پارلمان عراق - تعطيلي پنجشنبه - شوراي عالي آموزش و پرورش - سن سباستين - سگ ولگرد - فشار رواني - تيمور كرمي مقدم - انبار تسليحات - بوستان مادر - فاقد مبناي علمي - موزه هرميتاژ - كشور بنين - كوه هاي آلپ - اكبر رادي

مطالب مرتبط:
توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان؛ از شیوه اجرا تا روند پرداخت معوقات
توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان؛ از شیوه اجرا تا روند پرداخت معوقات
جزییات جدید از رتبه بندی معلمان | فوق العاده رتبه بندی ماهانه پرداخت می شود
توضیح وزیر آموزش و پروش درباره ابلاغیه رتبه بندی معلمان
توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 تیر 1401 ساعت 12:472022-07-05سياسي

توضیح مفصل وزیر درباره رتبه بندی معلمان | از شیوه اجرا و مشمولان تا روند پرداخت معوقات


وزیر آموزش و پرورش درباره مشمولان، شیوه و زمان اجرا، نحوه پرداخت معوقات و.

قانون رتبه بندی معلمان و دیگر جزییات مرتبط با این قانون به طور مفصل توضیح داد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش شب گذشته با حضور در شبکه خبر سیما، جزییاتی از نحوه اجرای قانون رتبه بندی معلمان اعلام و اظهار کرد: آیین نامه اجرایی قانون نظام رتبه بندی معلمان ابلاغ شده است و نسخه اولیه شیوه نامه اجرایی آیین نامه در روز سه شنبه آماده و جلسات مشترک با سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه وبودجه تشکیل می شود و برای نهایی شدن آن نیز زمانی بیش از یک هفته، متصور نیستیم.

وی افزود: در تبصره ماده 4 آیین نامه اجرایی ملزم شدیم شیوه نامه ای را برای فرایند اجرای آیین نامه با همکاری سازمان امور استخدامی و برنامه وبودجه تدوین کنیم که آن را هم سریع انجام می دهیم و برخی تکالیف دیگر چون از قبل در دست بررسی بود، تهیه شده تا سریعا آماده اجرا شویم.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه رتبه بندی از زمان تصویب سند تحول بنیادین به عنوان یکی از ارکان کیفیت بخشی و ارتقای صلاحیت های حرفه ای معلمان مطرح بوده است گفت: درنهایت اراده دولت و مجلس بر اجرای رتبه بندی قرار گرفت و اکنون فرایندهای مربوط طی شده است و ضمن ارتقای صلاحیت های حرفه ای، به طور طبیعی کمکی هم به بهبود معیشت معلمان خواهد بود.

تغییرات آیین نامه فعلی نسبت به طرح اولیه نوری درباره تغییرات آیین نامه فعلی نسبت به طرح اولیه و برخی نارضایتی های جامعه فرهنگیان نسبت به نسخه های اولیه آیین نامه گفت: جمعیت ذی نفع رتبه بندی تقریباً 800 هزار نفر هستند و اینکه بگوییم همه را قانع می کند، خیر.

اما می توانیم بگوییم که رتبه بندی شروع شده است تا به هدف ارتقای کیفیت برسیم و درنهایت رتبه بندی به سمت هدف نهایی اش پیش خواهد رفت.

وی افزود: اختلاف ماهوی بین آیین نامه پیشنهادی ما با آیین نامه فعلی ابلاغی وجود ندارد، اما برخی جزییات دقیق مشخص شده اند، مثلاً قید شده که چه کسانی مشمول رتبه بندی نیستند که کارکنان مأمور یا انتقالی به سایر دستگاه های اجرایی، نیروهای مازاد یا در اختیار مدرسه و.

از این جمله اند.

رتبه بندی ویژه معلمان شاغل است بازنشسته های قبل از شهریور 1400 رتبه بندی نمی شوند وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه کسانی که قبل از تاریخ شهریور 1400 بازنشسته شده اند مشمول رتبه بندی نمی شوند اظهار کرد: رتبه بندی ویژه معلمان شاغل است.

ما با سرعت و دقت لازم به سمت اجرای رتبه بندی می رویم.

رتبه بندی شامل نیروهای اداری نمی شود و اگر آنها واجد شرایط معلمی شوند و کار معلمی انجام دهند شامل رتبه بندی می شوند، اما دیگر نمی توانند به اداره برگردند که البته برگشتن آنها به بخش آموزش بر اساس نیازی است که ما داریم.

بیشتر بخوانید: نوری در پاسخ به اینکه اگر چرا معلمانی که در ارزیابی رتبه لازم را کسب نکنند، تنزل درجه پیدا می کنند؟ گفت: براساس پیش بینی قانونگزار ارزیابی معلمان هر سه سال، یک بار باید انجام شود.

اگر معلمان در دوره ارزیابی نتوانند رتبه بعدی را کسب کنند در فرایند اداری قرار می گیرند.

کسی که معلم است باید مؤلفه های چهارگانه شایستگی های معلمی را در طول زمان کسب کند و آنها را به ظهور و بروز برساند تا بتواند متربی را هدایت کند و اگر نتوانست باید برود و در مجموعه اداری کار کند و دیگر به عنوان معلم نمی تواند ادامه خدمت بدهد.

وزیر آموزش وپرورش ادامه داد: معلم باید همواره خودش را آماده نگه دارد که البته عموماً همین گونه هستند.

یکی از شایستگی ها که از آن غفلت شده شایستگی های عمومی است.

منظور شایستگی های فردی مبتنی بر باورها، اعتقادات و انگیزه هاست و همین هاست که شایستگی های بعدی را می سازد.

این موارد توسط ارزیاب های حرفه ای و متخصص ما سنجیده می شوند.

ویژگی هایی برای ارزیابان مشخص شده است که یکی از آنها مدرک تحصیلی فوق لیسانس به بالاست.

وی با اشاره به اینکه آیین نامه اجرایی، کلیات را مطرح کرده و در تدوین شیوه نامه، جزییات بیشتری مشخص شده است گفت: امتیازات به سمت کارهای پژوهشی کیفی معلمی مانند اقدام پژوهی رفته است و به سمت مدرک گرایی و .

نرفته است.

رتبه بندی آمده است تا چرخش نظام آموزش وپرورش عمومی از نظام تک ساحتی به سمت نظام شش ساحتی را آغاز کند.

اگر معلمی کف امتیاز را کسب نکند چه می شود؟ شرایط تبدیل وضعیت معلمان نوری درباره اینکه اگر معلمی کف امتیاز را کسب نکند چه می شود؟ گفت: این را قانونگزار پیش بینی کرده است و اعلام شده اگر هرکدام از همکاران فرهنگی کف امتیاز را کسب نکنند و احراز رتبه نکنند از مزایای رتبه اول یعنی آموزشیار معلم برخوردارند ولی یک سال برای کسب رتبه به آنها مهلت داده می شود.

وزیر آموزش وپرورش درباره تبدیل وضعیت معلمان نیز گفت: کسانی که جدیدالاستخدام هستند تبدیل وضعیتشان منوط به کسب رتبه "مربی" است و اگر بعد از دو دوره ارزیابی، رتبه مربی را کسب کنند تبدیل وضعیت می شوند.

البته در جریان رتبه بندی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه امکان دریافت و ثبت اعتراضات وجود دارد گفت: اگر تخلفی از سوی ارزیابی شوندگان و ارزیابی کنندگان رخ داده باشد در آیین نامه به محرومیت های آنها اشاره شده است تا همه به طور دقیق به تکالیف خود عمل کنند.

اساس انتخاب هیئت های ممیزه نوری درباره اساس انتخاب هیئت های ممیزه گفت: در قانون تعداد هیئت های ممیزه تعریف شده است که افرادی از کادر اداری، کارمندان ستادی، نماینده معلمان و رییس دانشگاه حضور دارند و البته لایه بندی هم شده است و به عنوان مثال امتیاز رتبه ای چون استاد معلم در هیئت ممیزه مرکزی بررسی می شود و رتبه دانشیار معلم باید در هیئت ممیزه مرکزی تأیید شود.

آیین نامه طوری دیده شده که کمترین اعتراض را داشته باشیم.

وزیر آموزش وپرورش درباره مبنای محاسبه و پرداخت معوقات گفت: در قانون، اجرای رتبه بندی از 31 شهریور 1400 دیده شده و در جدول 9 قانون بودجه 38 هزار میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته شده است.

پس از صدور احکام، بخشی از معوقات، اسناد دیون خواهد شد.

طبق قول رییس سازمان برنامه وبودجه با صدور احکام، پرداخت ها بر اساس مقتضیات دولت صورت خواهد گرفت.

سقف زمانی رتبه بندی وی در پاسخ به اینکه آیا برای رسیدن به اهداف رتبه بندی، سقف زمانی مشخص شده است؟ عنوان کرد: در آیین نامه پیش بینی شده است که وزارتخانه باید بعد از دو سال اجرا، گزارشی را از تأثیر رتبه بندی بر نظام تعلیم و تربیت آماده و به هیئت وزیران ارائه کند.

نوری با بیان اینکه این انتظار وجود داشت که رتبه بندی سریع تر اجرا شود گفت: اما باید هم سریع و هم دقیق اجرا شود.

ما به نظرات احترام می گذاریم، اما موارد این چنینی زمان بر هستند.

به عنوان مثال قانون نظام پرداخت هماهنگ سال 86 تصویب شد، اما سال 88 اجرا شد، اما دولت رتبه بندی را بعد از شش ماه اجرایی کرد و بودجه آن هم تأمین شد؛ باید بتوانیم به اهداف مدنظر برسیم.

آیین نامه اجرایی رتبه بندی ویرایش 26 گانه داشت و حذف و اضافه ای داشت.

ندیده ام روی آیین نامه های قوانین دیگر به این اندازه کار شده باشد.

ثبت نام مدارس و مشکلاتی که والدین دارند وزیر آموزش وپرورش در بخش دوم سخنانش، درباره ثبت نام مدارس و مشکلاتی که والدین دارند سخن گفت و اظهار کرد: در سال های قبل سامانه های خوبی داشتیم ولی اینها را در دو سال قبل، کنار گذاشته بودند که مشکلات عدیده ای به وجود آورده بود که امسال اصلاح را انجام داده بودیم.

وی افزود: ثبت نام میان پایه ها خود به خود توسط مدارس انجام می شود، مگر بخواهند پرونده را به مدرسه دیگری منتقل کنند که آن هم باید الکترونیکی انجام شود.

نیازی به اخذ مدارک نیست و مدارک هویتی فقط در پایه اول نیاز است.

گرایش به مدارس دولتی زیادش شده اما در برخی مناطق مدرسه دولتی کم داریم مخصوصا در شمال و مرکز تهران و باید املاکی از ما که به عنوان مثال در دست مدارس غیردولتی است به مدارس عادی تبدیل وضعیت شوند.

نوری در پاسخ به اینکه به نظر می رسد محدوده بندی مدارس قدیمی شده است گفت: محدوده بندی از قبل با همکاری شهرداری تعیین شده است.

تلاش ما بر این بوده که مشکلات را حل کنیم.

گروهی را از ارزیابی عملکرد تعیین می کنیم که مشکلات مردم را حل کنند.

مردم به ستادهای نظارت ثبت نام تهران مراجعه کنند و از مدیرکل شهرتهران نیز می خواهم این موضوع را در دستورکار قرار دهند تا شرط محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام، اسباب زحمت بیشتر برای مردم نشود.


کلید واژه ها: رتبه بندی معلمان - سازمان امور استخدامی - رتبه بندی - آیین نامه - نامه - اجرا - پرداخت معوقات - معلمان - زمان - قانون - نظام رتبه بندی معلمان - وزیر آموزش - سازمان - شیوه نامه - وزیر آموزش و پرورش - شیوه - وزیر آموزش وپرورش - آیین - رتبه - بندی - استخدامی - مشمولان - سازمان برنامه - معوقات - برنامه - آموزش و پرورش - وزیر - پرداخت - آموزش وپرورش - آموزش

آخرین اخبار سرویس:
تفاوت فرهنگی میان دانشجویان بومی و غیربومی مشکل ساز شده است

روایت مهاجرانی از نگارش نقد کتاب سلمان رشدی

رییسی: همکاری دولت و مجلس تاکنون نتایج سازنده و مهمی داشته است

جلسات مشترک مجلس و دولت هر فصل برگزار می شود

خط قرمز ما منافع مردم و مصلحت های نظام است

برای 2 شهید مفقودالجسد 3 بار مراسم تشییع گرفتند

دبیر ستاد نهی از منکر : بدحجاب ها جریمه نقدی می شوند / بدححابی جرم نیست ، تخلف است

پیام تسلیت آیت الله سیستانی به استاد شهیدی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 24 مرداد 1401

وفاق موجود میان دولت و مجلس فرصتی برای غلبه بر مشکلات است

عکسی از تتلو و صدف طاهریان که نباید منتشر می شد! + عکس

8 نشانه ای که لو میده یکی داره به شما علاقه مند میشه!

بازنشستگان با سابقه حق بیمه کمتر از ده سال حقوق دریافت می کنند

آمریکا جلوی ورود الواح هخامنشی به ایران را گرفت

منتقدان و مخالفان طرح عفاف و حجاب لب باز کردند/ برخی چهره ها نیامدند

آنچه ابتدا می بینید عمیق ترین ترس های شما را آشکار می کند؟!

یکی بهت ابراز علاقه میکنه ولی تردید داری بهش! / این ویژگی ها رو اگه داشت بهت دروغ میگه!

مجلس افزایش حقوق بازنشستگان را به هیات تطبیق پاس داد!

فال ابجد 25 مرداد 1401/ فال ابجد فردا سه شنبه 25 مرداد 1401

سرنوشت خودروهای لاکچری دپو شده در گمرک چیست؟

لزوم استفاده از ظرفیت های ملی برای خدمت رسانی مطلوب به زائران رضوی

تصاویر/ مجمع مشورتی مسئولان ارشد استان خراسان رضوی ویژه دهه آخر صفر

اپیدمی قطع درخت در تهران

نماینده سیلی زن هم انتقاد کرد

رییسی: مقاومت تنها نسخه علاج مشکلات جهان اسلام است

شن کف رودخانه زاینده رود را کجا می برید؟/ بررسی یک پرونده عجیب در زاینده رود؛ یک جزیره محو شده است (فیلم)

طرح ساماندهی کارکنان قراردادی تصویب شد+ جزییات

نظر معلمان درباره اصلاحاتِ آیین نامه ی رتبه بندی

خواندنی های تاریخ| دردسرهای بامزه شناسنامه گرفتن ایرانی ها!

قالیباف: مجلس خود را موظف به همراهی با دولت می داند

مقام حوزه علمیه: 13 میلیون خانم متاهل در کشور تمایلی به فرزند آوری ندارند

سحر قریشی عکس های آقای خواننده را پاک کرد!

قالیباف: دولت و مجلس دو بازوی نظام حکمرانی در کشور هستند

واکنش مهران غفوریان به خبر فوتش

فیلم | آیت الله جوادی آملی: حفظ نظام اسلامی واجب عینی است

روضه خوانی در نخلستان ها برای کشاورزان +عکس و فیلم

افزایش 6 هزار مگاواتی تولید برق در 9 ماه گذشته

ترتیل صفحه 514 قرآن/ تحقق وعده های الهی+فیلم، متن و مفاهیم

مجلس گزارش دولت از متن مذاکرات وین را همدلانه بررسی می کند

بازداشت یکی از مدیران حقوقی شهرداری تهران

بازنشستگان هنوز منتظرند/ دولت احکام بازنشستگان را اصلاح می کند؟

این دو پسر می دانند فردا قرار است بمیرند! | ماجرایی عجیب و خواندنی

والدین جدی بگیرند / سه سوال مهم از کودکان قبل از خواب شبانه

نقش بی بدیل قوه قضاییه در سلامت جامعه و مجموع دستگاه های حکومتی

وزیر ارتباطات چگونه تجربه اینترنتی ما را تغییر داد؟ / ارتباطات اینترنتی دیتاسنترهای داخلی در 47 درصد مواقع سال 1400 دچار اختلال بوده اند

آغاز عملیات آبرسانی به روستا های لنده به همت سپاه

نتیجه آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد + جزییات

فیلم | آیین سنتی نخل گردانی روز شش امام حسین(ع) در نیاسر

قالیباف: باید خط قرمز ما منافع مردم باشد

(عکس) قابی از مسیح علی نژاد و بادیگاردهایش

اجرای طرح تابستانه حفظ 4 جزء قرآن در دزفول

ادعای سخنگوی دولت درباره رابطه رییسی با مردم

آخرین اخبار از صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی 1401

پرداخت حقوق به بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند!

دانشجویان در جهت باروری علم تلاش کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس : گزارش دولت از متن مذاکرات وین را مجلس ، همدلانه بررسی می کند

هشدار جدی به کارمندان: عدم رعایت پوشش اسلامی در عکس پروفایل می تواند به اخراج کارمند ختم شود

فرمانده دافوس ارتش: آماده همکاری با عراق در حوزه آموزش نظامی هستیم

ضرورت استفاده از ظرفیت های ملی برای خدمت رسانی مطلوب به زائران رضوی

حریم خصوصی افراد حفظ و با متخلفین برخورد قاطع شود

رییس مجلس: خط قرمز ما باید منافع مردم باشد

شکل هندسی چهره شما راز درونتان را فاش میکند / این رو بخون تا متوجه بشوی

خط قرمز ما باید منافع مردم و مصلحت های نظام باشد

درخواست رییس شورای عالی سیاسی یمن از سازمان ملل متحد

تصاویر/ برگزاری آیین سنتی نخل گردانی روز شش امام حسین(ع) در نیاسر کاشان

یکی از مدیران شهرداری تهران بازداشت شد/ توضیحات زاکانی

13 شهریور به نام روز ملی اردوهای جهادی در تقویم کشور ثبت شود

از تغییرمعادله به نفع مقاومت تا انتقال الگو به فلسطین

طرح ساماندهی کارکنان قراردادی تصویب شد+ جزییات

بخش عمده اعتبارات سفر رییس جمهور، صرف ساخت مدارس می شود

یک نماینده: ورود خودرو های خارجی مشروط به این است که خودروسازان نتوانند موضوع را پیگیری کنند

ضرورت توجه به تولیدات چندرسانه ای برای انعکاس خدمات نظام در هفته دولت

دبیر ستاد نهی از منکر خراسان رضوی : عدم رعایت پوشش اسلامی در عکس پروفایل می تواند به اخراج کارمند ختم شود

تشریح جزییات نشست مشترک دولت و مجلس

رییس شورای عالی سیاسی یمن خواستار انجام تعهدات آتش بس شد

فیلم | گزارش صدا و سیمای قم از مراسم عزاداری هیئت هنر و رسانه

رابطه قایمکی تتلو با صدف طاهریان | سحر قریشی دستگیر شد؟

اقدامات امیدآفرین، در اولویت اطلاع رسانی روابط عمومی ها قرار گیرد

عدم توجه به کادرسازی نیروها؛ ضعف مهم دستگاه های اجرایی

قالیباف: در برخی مواقع تصمیماتی می گیریم که کاری به آسایش مردم ندارد/ منابع کشور را یا نشناختیم، یا اگر شناختیم، به سراغ آنها نرفتیم

خانه ارغوان پس از درگذشت مرحوم ابتهاج

پاسخ جالبی که مرحوم هوشنگ ابتهاج در مورد اسمش گفت+ویدئو

عواملی که باعث خیانت زوج ها میشود

صحن جمهوری حرم مطهر رضوی مسقف می شود

قالیباف: منابع کشور را یا نشناختیم، یا اگر شناختیم، به سراغ آنها نرفتیم

​قادری: همسان سازی حقوق بازنشستگان مطالبه جدی عمومی است

زاکانی: تخلف یکی از مدیران شهرداری توسط شهرداری کشف شد / مبارزه با فساد را وظیفه خود می دانیم

سرپرست شهرداری شیراز معارفه شد

ساماندهی معلمان نیاز به قانون ندارد

توان های انسان در اثر عبودیت، استغفار و توبه شکوفا می شود

پادکست | عبرت های کربلا

دولت و مجلس دو بازوی نظام حکمرانی در کشور هستند

بازداشت یکی از مدیران حقوقی شهرداری | علت این حکم فعلا قابل توضیح نیست

استانداری و شهرداری قم در انتخاب زمین خوابگاه دانشجویی کمک کنند

رییس مجلس: ما محکوم به موفقیت هستیم

بادهوابرد چیست و چگونه کار می کند؟ (+فیلم و عکس)

پیام تسلیت حضرت آیت الله سیستانی به مناسبت درگذشت حجت الاسلام شیخ محمد رضا شهیدی

کشف تخلف یکی از مدیران شهرداری توسط شهرداری/مواجهه با فساد را وظیفه خود می دانیم

آخرین اخبار از صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی 1401

بزرگترین موفقیت جبهه مقاومت پیروزی در جنگ 33 روزه بود

توضیح مفصل وزیر درباره رتبه بندی معلمان | از شیوه اجرا و مشمولان تا روند پرداخت معوقات

توضیح مفصل وزیر درباره رتبه بندی معلمان | از شیوه اجرا و مشمولان تا روند پرداخت معوقات