مطالب مرتبط:
سازمان هیأت و تشکل های دینی رسماً آغاز به کار کرد/ قمی: مداحان در محرم نوحه جهاد تبیینی بخوانند
برخورد با سبزیکاری هایی که از آب فاضلاب استفاده می کنند
معرفی چهره دروغین حقوق بشر آمریکایی نوعی جهاد تبیین است
خبر هایی از مراحل اجرای جهاد تبیینی حجاب و عفاف در سمنان
برخورد با سبزیکاری هایی که از آب فاضلاب استفاده می کنند
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 تیر 1401 ساعت 02:052022-07-04سياسي

لزوم استفاده مداحان در محرم از نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین


حوزه/ رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در محرم و صفر مداحان باید نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین بخوانند تا زمزمه بچه هیأتی های کشور شود، - گفت: برای آوردن مردم باید کار کنیم، چرا که اگر مردم به میدان بیایند موازنه را تغییر خواهند داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری حوزه" از مشهد مقدس، نشست های تخصصی مدیران کل تبلیغات اسلامی در مشهد با حضور مدیر و معاونین سازمان تبلیغات اسلامی، مدیران سازمان های تابعه و مدیران کل تبلیغات اسلامی استان ها برگزار شد که سومین روز آن به طور اختصاصی به موضوع سازمان هیأت و تشکل های دینی اختصاص یافت.

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست بر لزوم تلاش و همراهی با مردم و تشکل های مردم نهاد تأکید کرد و اظهار داشت: ما خودمان پیش از اینکه پشت این صندلی ها بنشینیم، جزو مجموعه های مردمی بودیم، اما شاید الان کمتر اهتمام لازم را به آن داریم، حال آن که چه مکان تبلیغی مردمی تری از هیأت وجود دارد؟ مداحان در محرم نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین بخوانند رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در محرم و صفر مداحان نوحه هایی بخوانند که با رویکرد جهاد تبیین زمزمه بچه هیأتی های کشور بشود، گفت: برای آوردن مردم باید کار کنیم، اگر مردم را پای کار و در میدان بیاورید موازنه را تغییر می دهید، چرا که مردم باید پای کار بیایند و جزیره جهاد تبیین را فتح کنند، همانند دوران امام حسن(ع) که به تنهایی 4 هزار نفر را پای کار جهاد برای اسلام آوردند.

وی افزود: نمی توان در جنگ گفت من آر پی جی دارم پس رادار نمی خواهم، به بیان دیگر امروز در جنگ فرهنگی و نرم هستیم، بنابراین هم باید فیلم سینمایی بسازیم هم مردم را پای کار بیاوریم و نمیتوان گفت مردم را می آورم ولی فیلم نمی سازم! چرا وقتی یک خوبی می بینید نشر نمی دهید؟ وی با اشاره به اینکه چرا وقتی یک خوبی می بینید نشر نمی دهید؟ ادامه داد: نشر خوبی ها بسیار لازم است و حتی مردم اکنون لازم دارند و می خواهند از خوبی ها هم بشنوند.

وی با بیان اینکه دشمن به شدت از طریق فضای مجازی در حال هجمه به ماست پس به جای خالی کردن آب، ابتدا آب راهه را لازم است ببندیم، خاطر نشان کرد: یکی از کلان روایت هایی که مقام معظم رهبری دارند، جمله معروف ما داریم می رویم است، بنابراین ضروری است تا مردم را در همین حوزه پای کار بیاوریم، چرا که این جمله را با منبر تنها نمی شود برای مردم تبیین کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با تاکید بر اینکه صعود 40 ساله، باید مانند انسان 250 ساله به شاگردان تدریس شود، گفت: برگ برنده زمانی بالا می آید که به قول حضرت امام(ره) همه مردم تبلیغ کنند، پس باید کاری کنیم که خود این بچه ها و جوانان در دانشگاه ها، مشغول تبلیغ شوند.

مسجد و هیأت باید تبیین گر داشته باشند رییس سازمان تبلیغات اسلامی راهپیمایی و اقامه عزا را فعل اجتماعی و کنش تبیینی دانست و یادآور شد: اگر امام جماعت در هر محله 100 تبیین گر نداشته باشد، امامت او خدشه دار خواهد بود و هیئتی که در آن 10 نفر وظیفه تبیینی نداشته باشند نیز در کارشان اشکال وجود دارد.

ذات هیأت توجه به مسئله مردم است وی با بیان اینکه این طور برداشت می شود که مسئول حاکمیتی هیأت ها، سازمان تبلیغات اسلامی است، یادآور شد: به لحاظ دسترسی به مردم مسئله هیأت بسیار حائز اهمیت است و از آنجایی که پدیده هیأت به گستره وسیعی از مردم دسترسی دارد و نقش دلدادگی این ملت به حضرات معصومین(ع) به خصوص سیدالشهدا(ع) در پیشبرد این نهضت برای ما مهم بوده است، بنابراین جزء مهمی از پازل فرهنگی، تبلیغی همین هیأت ها هستند.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به پیشرفت چشمگیر برخی حوزه های سازمان، تکمیل کرد: برای برخی امور، یک اداره کل کافی نبود و همچنین مجموعه های بسیار و مستقلی داشتیم که این ارتقاء و انسجام سازمان را تحت تأثیر قرار می داد، برای مثال برخی امور مربوط به مداحان، شاعران و باقی فعالان زیست بوم هیأت وجود دارد که باید به انجام برسد.

سازمان هیأت با بدنه نیروهای مردمی در استان ها تشکیل می شود رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: یک سازمان ملی برای حمایت از هیأت ها باید ایجاد شود که البته زیرنظر سازمان تبلیغات خواهد بود و از آنجا که این سازمان هیأت، نمی تواند تنها با یک نماینده در یک استان به انجام وظیفه بپردازد، از نیروهای مردمی و هیأتی خود استان، قصد استفاده داریم که بر همین اساس شورای هیأت های مذهبی پیشنهاد شده است.

بنای تصدی گری در هیأت ها را نداریم حجت الاسلام والمسلمین قمی با تأکید بر اینکه هیأت، مجموعه مردمی پایدار با هزینه های مردمی است، یادآور شد: ذات بحث هیأت، توجه به مسئله مردم است، ما هم بر این اساس قصد تصدی گری در این حوزه را اصلاً نداشته و نخواهیم داشت، چرا که مسئله ما شکر و قند هیأت ها نیست، بلکه در هیأت باید جهاد تبیین راه انداخت و اکنون ابتکار، خلاقیت و منابع لایزال دست مجموعه های مردمی است.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه مدال نوکری اهل بیت(ع) را به گردن ما آویخته اند، اما هنوز فرصت پرداخت جدی به این موضوع پیش نیامده بود، اظهار داشت: از مهم ترین محورهای سازمان در تأثیرگذاری بر اذهان عمومی هیأت ها هستند.

کارکردهای هیأت ها برای جامعه تبیین شود در ادامه حجت الاسلام مجید باباخانی رییس سازمان هیأت و تشکل های دینی کشور با تاکید بر اینکه هیأت های پر ظرفیتی در کشور وجود دارد، اظهار داشت: اگر به خانواده بزرگ هیأت، از آنجایی که اکثر اقشار و تخصص ها در این جریان وجود دارند، توجه جدی شود، می توان اقدامات حائز اهمیتی انجام داد، البته نباید بدون در نظر گرفتن باورهای القا شده توسط دشمن، مسئله هیأت را بررسی کرد.

وی ادامه داد: چندین مشکل اساسی در این حیطه وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود که اولین آنها که در تهران و شهرهای بزرگ جدی تر است، سلبریتی محوری خصوصاً مداح محوری است.

وی تصریح کرد: مشکل دوم عدم ارتباط موثر با جامعه هدف و مشکل بعدی عَدم وجود نگاه صحیح در به کارگیری تشکل های مردمی است، به عنوان مثال باید گفت پیش از این، تشکیل شورای هیأت در شهرها برای برخی باورپذیر نبود، اما این موضوع با اهتمام سازمان رقم خورد.

اشعار مربوط به انقلاب در هیأت ها کمرنگ است حجت الاسلام باباخانی بیان کرد: اکنون برخی از هیأت ها از رسالت اصلی خود دور مانده اند، یعنی هیأت برپا می شود برای اینکه تنها مجلسی برپا شود.

وی با بیان اینکع مشکل دیگر ما عدم توجه به کسوت هاست، خاطر نشان کرد: تولید محتوای موجود هم مطلوب نیست، برای مثال اشعار مربوط به انقلاب اسلامی در هیأت ها به آن شکل و مقداری که باید باشد نیست و این مدنظر رهبر معظم انقلاب هم قرار دارد.

وی در ادامه، واژه پردازی در هیأت ها را ناکافی دانست و اظهار داشت: هیأت ها می توانند دارای شناسنامه و هویتی حقوقی شوند که برای این امر باید کمک کرد تا وضعیت مطلوب در این عرصه محقق شود.

حجت الاسلام باباخانی با اشاره به اینکه از دیگر مشکلات ما عدم توجه به نغمه پردازان به عنوان قلب محتوایی هیأت است، گفت: برخی مداحان به شعر توجه لازم را ندارند و فقط شعر شاعر را می خوانند و گاه حتی ارتباط محتوایی با آن برقرار نمی کند.

رییس سازمان هیأت و تشکل های دینی در خصوص جامعه پردازی و اقدامات در این حوزه، یادآور شد: تمام مداحان برای امام حسین(ع) می خوانند اما اکنون نسبت میان قدیمی های هیأتی با جوانان امروزی بعضاً کم رنگ شده، بنابراین لازم است که ما یک جامعه منسجم و یک دست ایجاد کنیم و همان طور که موازی کاری در این حوزه با تأسیس شورا از بین رفت، خوب است که با کنار یکدیگر نشستن، بتوانیم تداخل و مشکلات اصلی خود را حل کنیم.

تشریح اقدامات صورت گرفته توسط سازمان هیأت ها و تشکل های دینی حجت الاسلام باباخانی به تشریح اقدامات صورت گرفته توسط سازمان هیأت ها و تشکل های دینی پرداخت و گفت: ایجاد شورای عالی ستایشگری برای تکریم بزرگان و پیرغلامان هیأت ها توسط این سازمان صورت گرفته است.

وی افزود: از اقدامات دیگر ما می توان به گرد هم آوردن مسئولین شورای هیأت ها، توانمند و هدفمندسازی مجامع میان تخصصی، توجه به بخش بانوان در جامعه هدف و راه اندازی شبکه اجتماعی تخصصی اشاره کرد.

مدیرکل تشکل های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی، تأسیس اندیشکده و دفاتر تخصصی در بخش های مختلف تخصصی هیأت را از اقدامات مؤثر دانست و یادآور شد: شاخص دادن و توجه به تشکل های شاخص و مؤثر از اتفاقات رقم خورده و خوب بود و در کنار آن نیز نهادسازی مطلوبی در این زمینه انجام شده است که تأسیس مرکز رشد، نوآوری و راه اندازی مهرواره هوای نو از سری اقدامات و نهادسازی های این اداره بوده است.

حجت الاسلام باباخانی با تأکید بر ترویج و کمک به توسعه کارکرد هیأت ها، ادامه داد: با توجه به آنکه ظرفیت های کلان هیأت ها برای برخی از مردم پنهان مانده، از این رو، کارکردهای هیأت ها را باید برای جامعه بیشتر تبیین کرد که این امر با ایجاد مهرواره هوای نو و پروژه های رسانه ای قابل انجام است.

پس از طرح مباحث و تعیین خط مشی در بحث کلان هیأت ها توسط مدیرکل تشکل های مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی، مدیران کل حاضر در جلسه به طرح انتقادات و پیشنهادها در این خصوص پرداختند.

در ادامه نشست نیز وحید ملتجی دبیر مهرواره هوای نو و حمید بهرامی مدیر بنیاد دعبل خزاعی به سخنانی پرداختند و نشست های کمیسیون های تخصصیِ مجامع میان تخصصی و شبکه های هیأت، رویداد، هیأت، مبانی و رویکردهای سازمان هیأت و همچنین کمیسیون مرکز رشد و نوآوری به طور جداگانه برگزار شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: تبلیغات اسلامی - سازمان تبلیغات اسلامی - رییس سازمان تبلیغات اسلامی - سازمان تبلیغات - رییس سازمان تبلیغات - تبلیغات - اسلامی - سازمان - رییس سازمان - مردم - حجت الاسلام والمسلمین - مدیران - تشکل های مردم نهاد - مدیر - سازمان های تابعه - نشست های تخصصی - همراهی با مردم - مداحان - برگزار - اختصاص - تشکل های دینی - حجت الاسلام - تبیین - محرم و صفر - مردم نهاد - سومین روز - جهاد - نشست - نوحه - رییس

آخرین اخبار سرویس:
دیدار سه جانبه اردوغان، زلنسکی و گوترش

خط و نشان ذوالنور برای عربستان/ دست به اقدام متقابل می زنیم!

استخدام منشی در مجموعه تاسیساتی هدایتی در کرج

مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج جامعه زنان استان قم برگزار شد

پوشش و ظاهر مجری داخلی و خارجی ! یعنی تا این حد ...

امام جمعه قم: روحانیت در جامعه ریشه الهی دارد و با تبلیغات فضای مجازی از بین نمی رود

پیام تسلیت رهبری به خانواده مرحوم شهیدی پور

مجوز استخدام حدود 40 هزار نفر در وزارت بهداشت اخذ شد/ پیگیری استخدام نیروهای شاغل در ایام کرونا

واکنش ذوالنور به دستگیری یک حاجی در عربستان/ حکام سعودی باید سرعقل بیایند!

مجوز استخدام نیرو در وزارت بهداشت در مراحل پایانی است/ تبدیل وضعیت نیروهای طرحی و شرکتی پیگیری می شود

«هشدار» تند وزیر اطلاعات به «فتنه انگیزان و بیانیه نویسان علیه نظام»

زمان و نحوه پرداخت ما به التفاوت ماه های قبل بازنشستگان متعاقبا اعلام می شود

وعده انتخاباتی رییسی درباره اینستاگرام / دولت ، «اتهام بدخواهان» را اجرا کرد؟

اسناد تاریخی پس از انقلاب اسلامی به زودی در اختیار محققان و پژوهشگران قرار می گیرد

اصفهان در انتظار مصوبات سفر رییس جمهور

جواب دندان شکن عضو حزب کارگزاران سازندگی به فعال سیاسی اصلاح طلب| صحبت های لیلاز درباره بمب اتم ساخته ذهنی او است

اجرای 9 طرح محرومیت زدایی در شهرستان جعفرآباد

اقتدار امروز کشور را مدیون صبر آزادگان هستیم

نماینده کنگره جمهوری خواه: نامزدی انتخابات 2024 می شوم / هر کاری می کنم تا مانع ورود مجدد ترامپ به کاخ سفید شوم

اقامه نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) ایلام

زمان پرداخت حقوق بازنشستگان بر مبنای احکام جدید

اعتراض دوباره اصلاح طلبان به اژه ای

اطلاع رسانی منظم اوقاف برای مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن

دستور جدید وزیر برای اجرای رتبه بندی معلمان

 ورود رییس مجلس به موضوع آزمون وکالت + تصویر نامه قالیباف به محسنی اژه ای

قطعی شدن احکام مصوبه شورای عالی کار برای سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی

کار ارزشمند پزشک پلیس درنجات جان بانوی سالخورده

استخدام نسخه پیچ با بیمه در یک داروخانه معتبر در تهران

اقدامات بنیادی تر در زمینه جذب جوانان به قرآن انجام شود

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری: سرمایه گذاری در بخش گردشگری مورد غفلت واقع شده است

تکمیل پروژه های نیمه تمام، اولویت اصلی دولت مردمی

برگزاری یادواره شهدا از تحریف تاریخ جلوگیری می کند

راهبرد اصلی مجمع مطالبه گران مردمی هرمزگان عدالت خواهی مسئله محور است

مجوز استخدام نیرو در وزارت بهداشت در مراحل پایانی است

تصاویر ناجور سحر قریشی / افشاگری تتلو و سحر لو رفت

حوزه علمیه به ارتباط تنگاتنگ با جوانان توجه ویژه ای داشته باشد

استخدام سوپروایزر زبان و دبیر زبان در موسسه علوی در البرز

استخدام مسئول امور اداری با بیمه، بیمه تکمیلی در دیلی مارکت در کرمان

سطح بالای داوری در مسابقات قرآن اوقاف قم

واکنش طوفانی ترانه علیدوستی به ممنوع الکاری اش

انتخاب یک زن به عنوان رییس دفتر ایران در موساد

عسگری امام جمعه آبگرم شد

مجوز استخدام نیرو در وزارت بهداشت در مراحل پایانی است/ تبدیل وضعیت نیروهای طرحی و شرکتی پیگیری می شود

قالیباف وارد همدان شد

تفاهم نامه ایرانسل و اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با تمرکز بر سیستم ارتباطی بی سیم تاکسی

ثبت نام 148 هزار نفر در سامانه سماح

روز پر رفت وآمد در قرارگاه شهید همدانی

دستگیری یکی از حجاج ایرانی در عربستان/ ذوالنوری تهدید کرد!

تقدیم استوارنامه سفیر آکردیته ایران به پادشاه لسوتو/ استقبال از حضور شرکت های ایرانی

کار ارزشمند پزشک پلیس درنجات جان بانوی سالخورده

واکنش ذوالنور به دستگیری یک حاجی در عربستان: دست به اقدام متقابل می زنیم

واکنش صدر به نشست گفت وگوی ملی گروه های سیاسی عراق

با همسر فضولی که آبرو می برد، چه کنیم؟

هشدار تند و قاطع وزیر اطلاعات به هشدار به بیانیه نویسان علیه نظام

دستگیری یکی از حجاج ایرانی در عربستان/ ذوالنوری تهدید کرد!

اعلام آمادگی بسیج برای کمک و تعامل با وزارت بهداشت

/اجمالی/ قالیباف:حضور در مجالس شهدا برای مسئولان تذکر است

بهبود وضعیت اقتصادی کشور در هفته آینده!

محمدصادق نیک گستر جلسه شورای عالی جوانان

دغدغه و مدیریت شهید همدانی همچون شهدای دفاع مقدس بود

ازخودگذشتگی، مسئولیت پذیری و وظیفه شناسی؛ سه شاخص مهم شهدا

ویژه برنامه الماس های درخشان در اصفهان

نگاه ویژه شورای شهر یزد به مناطق کم برخوردار

اتمام پروژه های نیمه تمام یادمان شهدای گمنام خراسان جنوبی سرعت می گیرد

اهدای تندیس نشان منتخب به مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان

دیدار زلنسکی و دبیرکل سازمان ملل در اوکراین

تجمع جمعی از بازنشستگان مقابل هتل انزلی/ اعتراض به انتخابات کانون عالی

برگزاری اولین دوره تربیت متصدی حمل و نقل جاده ای در هرمزگان

ضرورت فعالیت آگاهانه در عرصه فضای مجازی

انتقاد رییس سازمان اورژانس از جانمایی امداد هوایی در کشور

اعزام کاروان راهیان نور برادران بسیج اقشار به مناطق عملیاتی شمالغرب

واکنش ذوالنوری به دستگیری یک «حاجی» در عربستان | دست به اقدام متقابل می زنیم

ادعای عجیب و غریب وزیر میراث فرهنگی درباره معماری؛ بعد از انقلاب معماری را نابود کردیم

معاون سیاسی سپاه: جهاد تبیین راهبرد اصلی مبارزه با جنگ شناختی دشمن است

شهدا برای اعتلای کلمه الله قیام کردند

راه اندازی دومین شبکه بانوان نیکوکار کشور

آزاده ای که شهید سلیمانی به او افتخار کرد

پایان چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر در مشهد

حضور مردم در یادواره شهدا نشانه ارادت مردم به شهداست

ممنوعیت فعالیت معادن مخرب محیط زیست در همدان

راهکارهایی برای گرفتن پول تو جیبی از همسر

تحصیل 2 هزار و 900 طلبه در مدارس علمیه استان فارس

هشدار/ زندانیان با سابقه جرایم خشن مورد اعمال ارفاق قرار نمی گیرند

استخدام سرپرست فروش و بازاریاب و ویزیتور در رهروان ایساتیس گستر در البرز

الماس های درخشان بر تارک انقلاب اسلامی ایران/ لارستان میزبان تقدیر از رزمندگان سرو قامت هشت شهرستان فارس

ضرغامی: در حوزه گردشگری دچار عقب ماندگی تاریخی هستیم/ ورودی شهرهای ما بی هویت شده است/ در معماری وضعیت خوبی نداریم

صدور شیوه نامه «رتبه بندی معلمان»

به زودی اسناد تاریخی دراختیار محققان قرارمی گیرد

پنجمین جلسه انتخاب هیئت رییسه شورای شهر کرمانشاه به دلیل عدم حضور برخی اعضا برگزار نشد

اعلام آمادگی بسیج برای کمک و تعامل با وزارت بهداشت

افتتاح شورای حل اختلاف ویژه رسانه در استان البرز

گرامیداشت یاد شهدا در الموت شرقی

تحکیم ایستادن حق علیه باطل بعد از عملیات رمضان بود

روایت تسنیم از جلسه ستاد اربعین استان زنجان/ وقتی آمار مسئولان با یکدیگر همخوانی ندارد

پیگیری ها استمرار داشته باشد تا شاهد تفسیر جدیدی نباشیم

دختر سیاستمدار معروف آمریکا اعلام کرد: نامزد انتخابات 2024 می شوم تا مانعی برای ترامپ باشم

فرح دیبا حضور در مستند کارگردان ایرانی را نپذیرفت!

ایرادات آیین نامه طرح رتبه بندی معلمان رفع می شود

پیوند میان آغاز و پایان امور در کلام امیرالمؤمنین(ع)

سامانه جامع حوادث رانندگی با گذشت 6 سال تعیین تکلیف نشد

لزوم استفاده مداحان در محرم از نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین

لزوم استفاده مداحان در محرم از نوحه هایی با رویکرد جهاد تبیین