موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - افزايش حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - تأمين اجتماعي - سازمان تامين اجتماعي - سخنگوي كميسيون امور داخلي - رتبه بندي معلمان - مجلس شوراي اسلامي - بي اختياري ادرار - وزيرخارجه پاكستان - برنامه سينمايي - جيمز پيرس - هويدا - نوازنده - سامانه فرزندخواندگي - فرماندار تاكستان - آب زالو - استروييدهاي آنابوليك - كادرفني سايپا - رضايت مردم - سخنگوي هلال احمر

مطالب مرتبط:
غریب آبادی: آمریکا نمی‎تواند مدعی حقوق بشر باشد/تحریم ایران از جمله اقدام‎های ناقض حقوق بشری است
غریب آبادی: هنوز معلوم نشده منظور آمریکا از حقوق بشر چیست
ابر ناقض حقوق بشر!/ چرا آمریکا صلاحیت لازم برای ادعاهای حقوق بشری را ندارد؟
اَبَرناقض حقوق بشر!/ چرا آمریکا صلاحیت لازم برای ادعاهای حقوق بشری را ندارد؟
دوازدهم تیر، نمادی دیگر از جنایات ضد بشری آمریکا
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 12 تیر 1401 ساعت 21:522022-07-03سياسي

غریب آبادی: رد پای آمریکا در تمامی جنایات تروریستی و ضد حقوق بشری دیده می شود


رد پای آمریکا در جنایاتی که در کشورهای مظلوم انجام می گیرد و در فعالیت گروه های تروریستی دیده می شود.

- ؛ چهارمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری بعد از ظهر امروز یکشنبه 12 تیرماه در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در سخنرانی خود در این کنفرانس بین المللی، گفت: سازمان های بین المللی از اینکه علیه نقض حقوق بشر توسط آمریکا موضع گیری کنند خودداری می کنند و به نظر می رسد که باید سرمایه گذاری مناسبی روی افکار عمومی بین المللی انجام دهیم تا نسبت به این هویت ضد حقوق بشری آمریکا آگاه و توجیه شوند و با این اقدام در وهله بعد توفیقات ما در عرصه های بین المللی و سازمان های بین المللی بیشتر خواهد بود.

وی افزود: حقوق بشر متأسفانه فقط یک عنوان ظاهر فریب است برای آمریکا و دولت های غربی که به منظور پیشبرد اهداف سیاست خارجی خودشان از این پدیده استفاده می کنند.

غریب آبادی ادامه داد: حقوق انسان ها حق الناس است و دین مبین اسلام و سایر ادیان الهی تأکید ویژه ای بر آن دارند.

کرامت انسان و حقوق انسان در دین اسلام مورد تأکید است و مبین اهمیت ویژه ای است که اسلام برای حقوق انسان و حقوق بشر قائل است.

اینطور نیست که آمریکا و غربی ها بخواهند مدعی کشف حقوق بشر باشند، شاید به مفهوم نوین، پدیده حقوق بشر را کشف کرده باشند اما به این ایده نوین بعد از پیدایش سازمان ملل و بعد از کشتار چند ده میلیون در جریان جنگ های جهانی رسیده اند اما واقعیت موضوع این است که حقوق بشر ریشه در ادیان الهی دارد و در دین مبین اسلام دارد و سایر ادیان الهی به آن تأکید شده است.

وی افزود: متأسفانه علیرغم شعارهایی که رژیم آمریکا در خصوص حقوق بشر سر می دهد، حقوق بشر جایگاهی در سیاست های داخلی و سیاست های خارجی آمریکا ندارد، کافی است به وضعیت حقوق بشر در داخل آمریکا نگاهی بیندازیم و همچنین جنایاتی که آمریکا در عرصه بین المللی علیه سایر ملت ها انجام داده را مرور کنیم و به نقض گسترده و فاحش حقوق بشر مردم مظلوم ایران و سایر ملل مظلوم اسلامی و غیراسلامی توسط رژیم آمریکا اشاره کنیم.

غریب آبادی سپس با بیان برخی مصادیق نقض حقوق بشر از سوی آمریکا در هفته افشا و بازخوانی حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکا هیچ ارزشی برای حقوق بشر حتی برای مردم خودش قائل نیست و در عین حال مدعی اعمال استانداردهای حقوق بشر در سایر کشورها و ملت هاست.

موضوعاتی که در حوزه حقوق بشر موضوع مهمی محسوب می شوند، موضوعاتی مثل تبعیض نژادی، مهاجران و پناهندگان، حقوق زنان و حق حیات و جان انسان ها هستند.

موضوعاتی که آمریکا در عرصه بین المللی مدعی آنهاست و در سایر کشورها اعمال فشار می کند که استانداردهای خودش را تحمیل کند اما در همین موضوعات کارنامه سیاهی دارد.

وی افزود: در زمینه جان انسان ها به این آمار توجه کنید که در سال بیش از 35 هزار نفر جان خودشان را در اثر خشونت ناشی از خشونت و به کارگیری اسلحه از دست می دهند.

فقط در 40 سال گذشته بیش از یک میلیون و 375 هزار نفر در اثر بکارگیری اسلحه به قتل رسیده اند.

در زندان های آمریکا بیش از 2 میلیون نفر زندانی هستند که بیشترین سرانه زندانی در تمام دنیاست و این کشور را تبدیل به یک زندان بزرگ کرده است.

در سال بیش از 4 هزار نفر در زندان های آمریکا جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: در خصوص زنان بدانید که در آمریکا در سال بیش از 1800 زن به قتل می رسند.

وقتی کوچک ترین اتفاقی در کشورهای مستقل مانند جمهوری اسلامی اتفاق می افتد، ندای حقوق بشر سر می دهد اما در جامعه خودشان ببینید چه گرفتاری هایی دارند و از این موضوع نباید به سادگی عبور کرد.

طبق نظرسنجی که در حوزه زنان انجام شده بیش از 70 درصد زنان گفتند که یا در معرض خشونت جسمی یا در معرض خشونت جنسی قرار گرفتند.

اگر حق زن مهم است و اگر زن اهمیت دارد، جلوی خشونت علیه زنان را در جامعه خودش بگیرد و سعی کند الگویی از خودش بسازد و بعد در حوزه حقوق بشر صحبت کند.

معاون بین الملل قوه قضاییه در ادامه سخنانش اظهار کرد: چرا مرگ و میر در زندان های آمریکا این همه بالاست؟ 4000 مرگ زندانی فاجعه است.

اگر در جمهوری اسلامی یک اتفاقی در یکی از زندان ها بیفتد سر و صدای حقوق بشری راه می اندازند.

طبق گزارش های خود آمریکایی ها در 10 سال گذشته حدود 90 و اندی نفر در زندان های ایران جان خود را از دست دادند.

این آمار غربی هاست اما در آمریکا در سال 4000 نفر زندانی کشته می شود.

اگر در ایران یکی از زندانیان در اثر قصور مقامات زندان جان خود را از دست دهد آن زندانبان محاکمه خواهد شد و پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

زندانی در دست سازمان زندان ها و در دست زندانبان امانت است.

وی ادامه داد: در حوزه تبعیض نژادی نقض حقوق بشر علیه رنگین پوستان و سیاهپوستان بسیار گسترده است.

آمار زندانیان سیاهپوست چهار برابر زندانیان سفیدپوست است؛ زیرا پلیس به رنگین پوست و مهاجر به شکل مجرم نگاه می کند.

آیا این حقوق بشر و احترام گذاشتن به حقوق بشر در زمینه مهاجران و پناهندگان است؟ همین چند سال قبل بود که ترامپ مصوبه ای تصویب کرد که ورود اتباع 6 کشور به قلمرو آمریکا را ممنوع کرد.

وی افزود: ببینید با پناهندگان مکزیک چگونه برخورد می کند؟ همین چند روز قبل بود که کامیونی که از مرز مکزیک رد شده بود و 46 نفر مهاجر جان خودشان را در آن از دست داده بودند که در اثر سیاست های آمریکا نسبت به مهاجران و پناهندگان بود.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه بیان کرد: در زمینه تساهل مذهبی و دینی و نژادی هم حقوق بشر آمریکایی را بررسی می کنیم.

یکی از اتهامات آمریکا نسبت به کشورهای مستقل مانند ایران نبود آزادی دین و باور و عقیده است.

اما در یک نظرسنجی انجام شده در آمریکا 82 درصد مسلمانان این کشور اذعان کرده اند که نسبت به اعمال، مراسمات و مناسک دینی آنها بسیار سخت گیری و تبعیض های بسیاری علیه آنها اعمال می شود.

غریب آبادی ادامه داد: در زمینه شکاف بین فقیر و غنی این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد که گزارشگر ویژه فقر شدید و حقوق بشر در سال 2018 در گزارش خود اعلام کرد؛ آمریکا بالاترین نرخ نابرابری درآمد را در میان کشورهای جهان دارد.

همچنین آمریکا در سطح بین المللی بزرگ ترین اشغالگر و متجاوز است.

وی افزود: در بحث کشتار مردم در سطح جهان هم بیشترین آمار را دارد.

طبق آماری که وجود دارد، بیش از 4 تا 4 و نیم میلیون نفر نظامی و غیرنظامی در جنگ ویتنام کشته شدند.

در عراق بیش از 2 میلیون نفر در اثر اقدامات آمریکا و از جمله تحریم های شدید غیرانسانی جان خود را از دست داده اند.

بیش از 27 میلیون نفر سرخپوست زمانی که آمریکا دنبال کشورسازی بود جان خود را از دست دادند.

بیش از 2 میلیون برده آفریقایی هنگام انتقال به آمریکا در دریا جان خود را از دست دادند.

هزاران نفر مکزیکی هنگام اشغال مکزیک جان خود را از دست دادند.

300 هزار نفر در هیروشیما و ناکازاکی هنگام استفاده از بمب اتم جان خود را از دست دادند.

بیش از 70 هزار نفر در افغانستان در اثر و نتیجه تجاوزات و حملات آمریکا جان خود را از دست دادند.

بیش از 200 هزار نفر در کشورهای همسایه آمریکا از جمله کوبا و نیکاراگوئه جان خود را از دست دادند.

غریب آبادی افزود: وقتی آمریکا صحبت از حقوق بشر می کند، باید گفت که از کدام حقوق بشر؟ آیا میلیون ها آدمی که کشته شدند و بی گناه بودند حقوق نداشتند؟ آمریکا در اثر 14000 عملیات پهپادی و هواپیماهای بدون سرنشین در هفت کشور بیش از 48 هزار نفر آدم بی گناه را کشت.

حمایت های همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی اسراییل علیه مردم مظلوم فلسطین با پشتیبانی های اقتصادی، تجاری، امنیتی، اطلاعاتی و سیاسی وجود دارد و در این جنایات شریک است.

اقداماتی که در یمن و در بحران افغانستان و عراق شاهد هستیم همه جا رد پای جنایات آمریکا قابل مشاهده است.

همچنین آمریکا بزرگ ترین ایجاد کننده و حامی گروه های تروریستی در جهان است و هر جایی که گروه تروریستی وجود دارد رد پای آمریکا به وضوح قابل مشاهده است.

غریب آبادی ادامه داد: پژوهشگران و اساتید و حقوقدانان در رابطه با جمهوری اسلامی ایران باید دو موضوع را مد نظر قرار دهند؛ یکی تروریسم و دیگری تحریم.

ایران بزرگ ترین قربانی تروریسم و تحریم در سطح جهانی است.

بیش از 25 هزار نفر از مردم بیگناه ایران در اثر اقدامات گروهک های تروریستی که توسط آمریکا ایجاد و حمایت شده اند به شهادت رسیدند.

خیلی از این گروهک های تروریستی در آمریکا حضور دارند و از حمایت های مختلف این کشور بهره مند هستند.

سرکرده یکی از این گروه ها که تحت حمایت آمریکا بود چندی قبل توسط ایران دستگیر شد و الان در حال محاکمه است؛ گروهک تندر و جمشید شارمهد.

گروهک منافقین که هزاران نفر از مردم بیگناه ایران را به شهادت رساند با حمایت همین آمریکا فعالیت می کند.

وی ادامه داد: تحریم های آمریکا جان افراد عادی و بیگناه را تهدید می کند.

آمریکا سی کشور را هدف تحریم های یک جانبه خود قرار داده است که مغایر با حقوق بین الملل و مغایر با منشور ملل متحد و هم مغایر با حقوق بشر بین المللی است.

وی ادامه داد: آمریکا از انتصاب گزارشگر حقوق بشر برای ایران و تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران حمایت می کند و خودش را مدافع حقوق مردم ایران معرفی می کند.

این کشور اگر به دنبال دفاع از حقوق بشر و حقوق مردم ایران است، چرا به حمایت از گروه های تروریستی و وضع تحریم های ایران می پردازد؟ همین امروز سالگرد سقوط هواپیمای مسافربری با 290 سرنشین توسط ناو آمریکایی است که بی آبرویی بزرگی برای این کشور است ولی در ادامه به فرمانده ناو مدال افتخار می دهند.

آیا این آمریکا صلاحیت این را دارد که درباره حقوق بشر صحبت کند؟معاون بین الملل قوه قضاییه در پایان اظهار کرد: آمریکا و تمام مقامات مسئول این کشور را باید محاکمه کرد، باید در برابر جامعه بین المللی و در برابر جامعه و کشورهایی که مردم آن در برابر اقدامات آمریکا جان خود را از دست دادند، پاسخگو باشند.

ایالات متحده آمریکا بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در عرصه حقوق بشر جهانی است.


کلید واژه ها: بین الملل - بین المللی - حقوق بشر - سازمان های بین المللی - کنفرانس بین المللی - آمریکا - معاون امور بین الملل قوه قضاییه - دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه - حقوق - ستاد حقوق بشر قوه قضاییه - قوه قضاییه - حقوق بشری - باغ موزه دفاع مقدس - گروه های تروریستی - حقوق بشر آمریکایی - تروریستی - کنفرانس - مقام معظم رهبری - موزه دفاع مقدس - سازمان - ستاد حقوق بشر - سرمایه گذاری - نقض حقوق بشر - افکار عمومی - معاون امور - دفاع مقدس - مقام معظم - موضع گیری - غریب - بشری

آخرین اخبار سرویس:
فرمانده کل سپاه: مأموریت گرفته ایم در دریاهای دوردست حضور یابیم

استخدام مهندس برق و الکترونیک در شرکت پرشین تابلو تابان در خراسان رضوی

استخدام کارشناس بازرگانی در حوزه مناقصات در خراسان رضوی

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت پرشین تابلو تابان در خراسان رضوی

پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک میان شورای عالی استان ها و وزارت میراث فرهنگی/ مدیریت شهری در بافت تاریخی با مشکل روبروست

ساخت و ساز در بافت های فرسوده به دلیل وجود بناهای تاریخی فریز شده است/ پیش بینی تلفات 500 هزارنفری در بافت فرسوده تهران

راهکارهای عملی کاهش شکاف نسلی با بهر ه مندی از تربیت معنوی

امام حسین(ع) سراج منیر هستند

تجلیل از 140 آزاده در بیرجند

پشت پرده پرونده «جیران» | چرا عوامل این سریال سکوت کرده اند؟

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر: بیمارستان تنگستان استاندارد لازم درمانی را ندارد

از ظرفیت نظام شورایی برای تحول در گردشگری و بافت تاریخی استفاده شود

نگاهداری: ساماندهی سیاست های مالیاتی شاه کلید بهبود شرایط اقتصادی است

تجهیزات و ایمان، نیروی دریایی سپاه را شکست ناپذیر کرده است

برنامه های تحولی حوزه خراسان در دوران پساکرونا ادامه می یابد

جنگ اصولگرایان بر سر برجام

سردار سلامی: امروز ما چیزی از دشمن کم نداریم

زمین خواری با شگرد درختکاری در بلهزار/قلع و قمع با حضور معاون دادستان مرکز استان+تصویر

پیش نویس تغییر قانون انتخاب شهردار در مجلس/ چکش کاری طرح در کارگروهی تخصصی مجلس و شورای عالی استان ها

ناموفق بودن آذربایجان شرقی در حوزه سنددار کردن کشاورزی/تمام اراضی کشاورزی تا پایان کار دولت سیزدهم سنددار می شود

بازدید معاون رییس جمهور از طرح توسعه بندرشهید رجایی

استخدام جوشکار حرفه ای آرگون و الکترود با حقوق خوب از فارس و هرمزگان

طرح انتخاب مدیران و کارکنان جهادی در همه دستگاه ها اجرایی شود

استخدام بازاریاب آرایشی و بهداشتی با حقوق ثابت و پورسانت عالی در اصفهان

بررسی توافق احتمالی برجام از شورای عالی امنیت ملی

استخدام طراح فرش با بیمه در شرکت فرش نیل شید در تهران

راهکارهای عملی کاهش شکاف نسلی با بهر مندی از تربیت معنوی

استخدام کارگر ساده برای شرکت سهند افشان آذر در تهران

استخدام شرکت رایان فرادرمان کاوان

اعلام خطر از وضع دانشکده ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران

نشست هم اندیشی اعضای شورای عالی استان ها با حضور ضرغامی

آیین خاطره گویی آزادگان از دوران اسارت

رد طرح اصلاح ماده 32 قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شورا های شهر و روستا

تقدیر از روزنامه نگاران در «گزارش برتر سال»

پیشنهاد راه اندازی کارگروه مشترک شورای عالی استان ها و وزارت میراث فرهنگی

برگزاری اجلاس عمومی بسیجیان مشهدالرضا(ع)

تاکسیرانی: رانندگان سرویس مدارس از «شنبه» ثبت نام کنند

از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکرد های گردشگری و بافت تاریخی استفاده شود

ملت ایران انقلاب را حفظ کرده اند/ شکست حصر پاوه مانع از سقوط استان کردستان شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از دفتر استانی خبرگزاری تسنیم بازدید کرد + تصاویر

اعلام لیست سرویس های مجاز مدارس از 15 شهریور/ توسعه فعالیت های تاکسی های بی سیم در کشور

استخدام کارشناس فروش در موسسه آموزشی خواجه نصیر در تهران

حاج محمدتقی انصاریان درگذشت

سلطان رشوه ایران را بشناسید / دریافت رشوه 45000 هزار دلاری توسط ماموران مالیاتی!

فرونشست های معابر یزد نیازمند بررسی سریع و دقیق کارشناسی است

مزارع پرورش میگو هرمزگان برق دار می شوند

از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی استفاده شود

از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکرد های گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده شود

بازدید دبیر ستاد حقوق بشر ایران از زندان سنندج

حکام عربستان باید حقوق ملت ایران و شأن و احترام زائرین ایرانی را حفظ کنند

همه چیز در مورد بیمه مسئولیت – بیمه مسئولیت چیست؟

«ابوترابی فرد»؛ خطیب جمعه این هفته تهران

پاسخ به صبر و حوصله مردم، اقدام جهادی و حل مشکل آب توسط مسئولان است

استخدام نان برکو

استخدام کارمند پذیرشگر در اتوخسروانی در تهران

استخدام حسابدار برای شرکت سهند افشان آذر در تهران

استخدام رییس ترید مارکتینگ در مجتمع صنعتی سپاهان باطری در خراسان رضوی

استخدام شرکت سهند افشان آذر

فرونشست های یزد نیازمند بررسی سریع کارشناسی است

استخدام نیروگاه زباله سوز نوشهر

سوره های قرآن/ سوره طه (متن، ترجمه و فایل صوتی)

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد

استخدام حسابدار و کارگر ساده در شرکت سهند افشان آذر

معرفی چهره های جدید به مسابقات قرآنی بدون سهمیه استانی

نامه جبهه اصلاحات به رییس قوه قضاییه: قانون و حقوق شهروندی در مورد تاج زاده رعایت شود

استخدام شرکت آپا شعله دیبا

استخدام شرکت مهتا نور

وزیر دفاع سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران

حضرت آیت الله وحید خراسانی: بر حسین بن علی (ع) ابدالدهر باید گریه کرد

آیین تکریم و معارفه شهردار پیشوا

حکام عربستان باید حقوق ملت ایران و شأن و احترام زائرین و حجاج ایرانی را حفظ کنند

کارا نبودن قوانین در حوزه شهری/ عزم وزارت کشور برای رفع مشکلات حمل و نقل عمومی

مخالف تشکیل وزارت بازرگانی هستیم

جشن آشتی کنان مهراد جم و دنیا جهانبخت بعد دو سال + عکس

مرکز نیکو کاری هایپر می آغاز به کار کرد

صدور حکم حبس برای متولی کشتارگاه اهواز

استخدام شرکت ایمن گستر صادق

استخدام کمک حسابدار در شرکت مهندسی مشاور آفتاب ایمن پرتو در تهران

سوره های قرآن/ سوره مریم (متن، ترجمه و فایل صوتی)

داوری مجازی مسابقات سراسری قرآن مزایا و معایبی دارد

ضارب سلمان رشدی: هیچ ارتباطی با سپاه پاسداران ندارم

استخدام هتل تبرک

اگر پاسخ ایران نه شود

مراسم سوگواری دهه سوم محرم در هیات های مذهبی

برگزاری مسابقات کارکنان نیروی انتظامی قم

مراکز مثبت زندگی بزرگ ترین شبکه خدمات اجتماعی در خاورمیانه است

تصاویر/ تجلیل از بانوی محجبه قطار تهران- یزد در ستاد امر به معروف تهران

تصاویر/ همایش خانوادگی آزادگان در تبریز

بازگشایی دفتر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان ایلام

سرپرست معاونت توسعه سرمایه انسانی و سیستم های اطلاعاتی منصوب شد

حرف های متفاوت معاون وزیر کار در یاسوج/از مدیر سوزوکی سوار تا مدیران گوش به فرمان نماینده

سند تحول دولت مردمی فضای جامعه را برای مطالبه گری تهییج می کند

استخدام انباردار با بیمه و پاداش در شرکت صاحب سروتجهیز پارسا در خراسان رضوی

خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت

رونمایی از کتاب «پسری از جنس مقاومت» در بافق

ضرورت کار جهادی و تبیینی در حوزه زکات

رییس جمهور به زودی به ازبکستان سفرمی کند

بازدید دریجانی، مدیرکل بیمه سلامت استان از ایکنا یزد

دیدار مردمی عضو شورای شهر با شهروندان منطقه 14

آمریکا به بازداشت ناعادلانه شهروندان ایرانی پایان دهد

غریب آبادی: رد پای آمریکا در تمامی جنایات تروریستی و ضد حقوق بشری دیده می شود

غریب آبادی: رد پای آمریکا در تمامی جنایات تروریستی و ضد حقوق بشری دیده می شود