مطالب مرتبط:
بازرسی کل استان مرکزی 84 پرونده تخلف اداری را به مراجع قضایی ارجاع داد
افزایش 87 درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان مرکزی
کشف بیش از 988 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی/ یک تن مواد مخدر کشف شد
کشف بیش از 988 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی/ یک تن مواد مخدر کشف شد
فرصت زیادی برای احیای برجام باقی نمانده / سپتامبر آتی مقطع مهمی ست؛ شورای حکام ممکن است در آن زمان قطعنامه جدیدی را برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت صادر کند
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 12 تیر 1401 ساعت 17:372022-07-03سياسي

2 هزار و 448 پرونده در حوزه قاچاق به تعزیزات استان مرکزی ارجاع شد


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی گفت: 2 هزار و 448 پرونده در حوزه قاچاق به تعزیزات استان مرکزی ارجاع شد.

- از اراک، بهرام براری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برخورد با متخلفان اظهار داشت: سازمان تعزیرات حکومتی به لحاظ ساختار اداری جزیی از دولت است اما به سبب کار و ماهیت خدمت یک خدمت قضایی است و در سطح کلان و استان به عنوان عضو شورای اداری و شورای قضایی استان است و خروجی خدمات این سازمان متاثر از سیاست های قوه قضاییه و مجریه است.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی یک سازمان شبه قضایی است که در سه حوزه کالا و خدمات، بهداشت، دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز نقش خود در زمینه صدور حکم و اجرای آن را ایفا می کند و ضابطان نظارتی متعدد هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که در سال گذشته بین معاون اول رییس جمهور و سازمان بسیج منعقد شد بسیج اصناف در کنار دستگاه های نظارتی به تعزیرات حکومتی کمک می کند.

براری تصریح کرد: وظیفه اصلی تعزیرات حکومتی رسیدگی به صدور حکم و اجرای حکم است اما بنا به مطالبات عمومی، مصالح حاکمیتی و حسب تشخیص مراجع ذیربط کشوری، سازمان تعزیرات حکومتی در موارد و مصادیقی ماموریت پیدا می کند که علاوه بر رسیدگی به صدور حکم، در کنار ناظران، نظارت و پایش بازار یا فرآیند تامین، تولید، عرضه کالا و خدمات را انجام دهد.

وی بیان کرد: در بسیاری از مصادیق، تعزیرات حکومتی گشت هایی تحت عنوان گشت های نظارت مشترک با حضور رییس شعبه تشکیل می دهد که در این گشت ها حسب مورد، بازرسان و ناظران سازمان صمت، اتاق اصناف، بسیج اصناف و جهاد کشاورزی حضور پیدا می کنند و به صورت میدانی به رصد بازار و فرآیند تامین، توزیع، عرضه کالا و خدمات می پردازند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی عنوان کرد: در حوزه تخلفات مربوط به بهداشت، دارو و درمان دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت، دارو و درمان شهرستان ها ضابطان نظارتی تعزیرات در زمینه برخورد تخلفات مربوط به این حوزه هستند.

براری عنوان کرد: در حوزه قاچاق کالا و ارز، وزارت جهادکشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان محیط زیست، سازمان میراث فرهنگی، بانک مرکزی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، شرکت شیلات، دخانیات و نیز به موجب ماده 36 و تبصره ذیل این ماده، ضابطان دادگستری اعم از ضابطان عام و خاص به عنوان مراجع کاشف و ظابطان نظارتی در این حوزه هستند.

وی افزود: بر اساس آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی، علاوه بر اینکه افراد می توانند در زمینه تخلفات 3حوزه اعلام شده، به عنوان شاکی خصوصی و مدعی خصوصی شکایات خود را در تعزیرات حکومتی مطرح کنند، دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کشور، جهاد کشاورزی و سازمان صمت هم می توانند حسب بررسی های میدانی و نظارت های انجام شده به تخلفات ورود پیدا کرده و جهت رسیدگی، تخلفات را به تعزیرات حکومتی منعکس و اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تعزیرات سامانه ای تحت عنوان سامانه جامع ثبت و پاسخگویی به شکایات به نشانی Tazirat135.

irتعریف کرده که اگر کسی طرح شکایت درباره وقوع تخلف داشته باشد می تواند شکایت و مستندات خود را در این سامانه بارگذاری کند تا شکایت او بررسی و به شعب ارجاع و در کمترین زمان ممکن رسیدگی می شود.

براری تصریح کرد: تلفن گویای 135 برای دریافت اخبار، اطلاعات و گزارشات مردمی آماده دریافت اطلاعات است تا موارد تخلفات از جمله گران فروشی، عدم درج قیمت، کم فروشی و سایر موارد در شعب بررسی میدانی شود و با موارد تخلفات برخورد قانونی می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال شاهد اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها بودیم 4 گروه کالا متاثر از حذف ارز دولتی 4 هزار و 200 تومانی دستخوش تغییرات شدند که میتوان به گروه لبنیات شیر و پنیر، روغن خوراکی، مرغ و تخم مرغ اشاره کرد و دولت یارانه را در قالب پرداخت کمک یارانه و معیشتی به مصرف کننده داد و قرار نبود به جز این 4 گروه، سایر کالاها افزایش قیمت داشته باشند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی متاثر از این شرایط افزایش قیمت داشتند و بر اساس مصوبه 18 خردادماه امسال تنظیم بازار کشور همه کالاها غیر از 4 گروه کالایی محصولات لبنی، مرغ، تخم مرغ و روغن خوراکی نباید تغییر قیمت داشته باشند و قیمت ها باید همانند قیمت های 31 اردیبهشت ماه باشد و در صورت امتناع از این موضوع برخورد لازم انجام می شود.

براری عنوان کرد: وزارت صمت موظف است همه محصولات را بر اساس قیمت واحد تولیدی در سامانه 124 تعریف کند تا مردم بتوانند با گوشی همراه خود، قیمت کالای مورد نظر را در این سامانه رصد کنند و براساس کدی که برای واحد صنفی مشخص شده می توان گزارش شکایت را از طریق سامانه 124 اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه تغییر قیمت باید با هماهنگی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان وتولیدکنندگان انجام شود، گفت: در راستای اجرای مصوبات تنظیم بازار کشور وزارت صمت باید به همه واحدهای تولیدی وضعیت کالاهای ویژه، حساس و کالاهایی که بیشترین حجم هزینه خانوارها را دارد و برخی از گروه های لوازم خانگی را اطلاع رسانی کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی ادامه داد: بارها شنیده شد که از نظر مردم برخورد تعزیرات حکومتی بازدارنده نیست و باید اقدامات به سمت بازدارندگی حرکت کند که در این راستا از ظرفیت و اختیارات شورای عالی هماهنگی سران سه قوه استفاده شد.

براری افزود: در تاریخ 17 اردیبهشت ماه سران سه قوه به دنبال برگزاری یک نشست در قالب مصوبه بخشی از اختیارات تعزیرات حکومتی با رویکرد برخورد قاطع و سریع با تخلفات و به قصد جلوگیری از تکرار تخلفات، تغییراتی را ایجاد کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی ادامه داد: در گذشته جریمه عدم درج قیمت 260 هزار تومان بود که اکنون این رقم به یک میلیون و 300 هزار تومان افزایش پیدا کرده و این جریمه در زمینه با چند نوع تخلف از جمله گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار، عدم درج قیمت، عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری و سایر موارد اعمال می شود.

براری بیان کرد: در حوزه بهداشت، دارو و درمان در صورتی که فروشنده اصرار بر تکرار تخلف داشته باشد علاوه بر اعمال جریمه 5 برابری، به مدت 10 روز پلاکارد تخلفات بر درب واحد متخلف نصب و در صورت استنکاف از اجرای حکم واحد به مدت یک ماه تعطیل می شود که در همین راستا در دو هفته گذشته بالغ بر 120 پرونده در استان مشمول حکم نصب پلاکارد و تعطیلی واحد قرار گرفتند و 26 تا 30 پرونده پلمپ و بقیه مشمول نصب پلاکارد شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی با اشاره به اینکه گروه اندک متخلف باید بدانند که اگر به حق و حقوق صنفی خود قانع نشوند با متخلفان برخورد می شود، گفت: در حوزه کالا و خدمات سال گذشته 8هزار و 426 پرونده وارد، 8 هزار و 354 پرونده رسیدگی و 580 میلیارد ریال جریمه برای محکومان صادر شده است.

براری ادامه داد: در حوزه بهداشت، دارو و درمان هزار و 972 پرونده به شعب وارد و هزار و 968 پرونده رسیدگی و 149 میلیارد ریال جریمه برای متخلفان مربوط به این بخش صادر شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه قاچاق کالا و ارز 2 هزار و 448 پرونده وارد و 2 هزار و 402 پرونده رسیدگی و بیش از 5 هزار میلیارد ریال محکومیت صادر شده است.

براری خاطرنشان کرد: در مجموع نسبت به سال 1400 به جز ورودی کالا و خدمات در حوزه ورودی پرونده، مختومه و میزان جرائم صادره رشد مثبت داشته و در حوزه وصولی جرائم در سال گذشته نسبت به سال 99 در این سه بخش در مجموع بیش از 30 درصد رشد مثبت داشته است.

انتهای پیام/713/
کلید واژه ها: تعزیرات حکومتی - استان مرکزی - سازمان تعزیرات حکومتی - مدیرکل تعزیرات حکومتی - استان - سازمان - تعزیرات - سازمان تعزیرات - مدیرکل تعزیرات - حکومتی - قضایی - مرکزی - معاون اول رییس جمهور - برخورد با متخلفان - شورای قضایی استان - قاچاق - قاچاق کالا و ارز - پرونده - حوزه - مدیرکل - ساختار اداری - شورای اداری - اصحاب رسانه - اداری - شورای - خدمات - 2 هزار - قاچاق کالا - تفاهم نامه - قوه قضاییه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام نماینده علمی فروش با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در بازرگانی دراژه

تصمیم اعضای مجمع تشخیص مصلحت برای تعیین تکلیف شرکت های دولتی در برنامه توسعه

تبلیغ جنجالی با نام سایه؟! | هوشنگ ابتهاج دست مایه یک حراجی جعلی شد

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین: خبرگزاری تسنیم در عرصه نبرد رسانه ای موفق عمل کرده است

شاعران معاصر ایران

سروش ضمن تقبیح ترور سلمان رشدی: آزادی بیان مرزهایی دارد ازجمله توهین نکردن به بزرگان ادیان

آمادگی ایران برای صادرات تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی به ترکمنستان

اعضای انجمن «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار می گیرند

وجود نیترات آمونیوم در آب، عامل مرگ ماهیان دریاچه نمک بندر ماهشهر بوده است

جزییات نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر اطلاعات

دیدار دانشجومعلمان خوزستانی با ریاست دانشگاه فرهنگیان کل کشور

به اندازه 500 سال موضوع پژوهش نشده دفاع مقدس داریم/ ادبیات اسارت، ادبیات امید است

بی حیاتر از سحر قریشی وجود ندارد!/ عکس

درج وجوه تخصیص یافته به دستگاه ها از محل صندوق توسعه ملی در بودجه

فراهم شدن امکان پوشش بیمه تأمین اجتماعی برای همه ایرانیان خارج از کشور

عدم تحقق 70 درصد اهداف برنامه ششم توسعه

امنیت در جمهوری اسلامی ایران مردم محور است

آمادگی ایران برای تامین دسترسی ترکمنستان به بندرعباس و بندر چابهار

مقابله وزارت اطلاعات با اقدامات رژیم صهیونیستی با هماهنگی دستگاه قضایی

برپایی مراسم سوگواری و عزاداری شهادت امام حسین (ع) در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

مصر 42 عضو دیگر اخوان المسلمین را به لیست تروریسم اضافه کرد

معاون پژوهش حوزه های علمیه: مدیران استانی زمینه تبدیل پژوهش سراها به پژوهشکده را فراهم کنند

پایان دادن به ادعا های سیاسی و پایداری انتفاع اقتصادی ایران از توافق محور گفتگو های وین

فال روزانه حافظ سه شنبه 25 مرداد 1401/ برای دفع شری شما باید...

فال روزانه حافظ سه شنبه 25 مرداد 1401/ مسئله ای هست که برای شما اهمیت زیادی دارد اما...

فیلم جدید از کتک خوردن مسافران پرواز قشم ایر

خبرنگاران مطالبات ضروری مردم را پیگیری کنند

مهدی مریزاد آیین رونمایی از کتاب «غریبه ای در شهر»

انتقاد امام جمعه بندرخمیر از بلاتکلیفی مجتمع بندری خمیر

همه کشورها باید از فناوری صلح آمیز هسته ای برخوردار باشند

حمید اسدی «معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس» سازمان زندان ها ش

ایران برای تأمین دسترسی ترکمنستان به بنادر جنوبی اش آمادگی دارد

خدمات نظام مالیاتی از اول شهریور الکترونیکی می شود

همایش استانی روز جهانی مسجد در بوشهر برگزار می شود

فرماندار بیرجند از دفتر خبرگزاری تسنیم در استان خراسان جنوبی بازدید کرد

امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک بین کمیته امداد و جمعیت هلال احمر زنجان

تصاویر/ مراسم تشییع پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی پور

واکنش تولیت آستان قدس رضوی به اظهارات سخیف یکی از سران فتنه

سئوالات اساسی دانشجویان در تدریس دفاع مقدس پاسخ داده شود

برگزاری هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر در گلستان

خانواده محوری پایه تحول در شهر

ضربات وزارت اطلاعات به جریانات ضد انقلاب و وابسته به رژیم صهیونیستی

ابراز همدردی ایران با مردم و دولت مصر

وکیل فائزه هاشمی درگذشت | وکیلی که از اختلاسگر بزرگ دفاع کرد و از وکالت حجاریان استعفا داد

پایان پروتور آرکتیک در نروژ ؛ رکابزن میزبان قهرمان شد

رییس کل دادگستری استان قزوین: هرجا نیاز باشد از خبرنگاران حمایت می کنیم

تسلیت سازمان دارالقرآن الکریم به مناسبت درگذشت حجت الاسلام شهیدی پور

افشای پشت پرده تعویق اصلاح حقوق بازنشستگان

هاکی ایران نایب قهرمان آسیا شد

گزارش علی باقری در جلسه شورای عالی امنیت ملی

کشت و صنعت مغان به عنوان پدافند غیرعامل در تامین امنیت غذایی ایران است/از هرگونه حسابرسی استقبال می کنیم

ورود 2 کشتی اقیانوس پیمای حامل کالاهای اساسی به بندر امام (ره)

اهدای 94 دستگاه لوازم سرمایشی به مددجویان بندرلنگه

استخدام کارشناس حسابداری واحد خزانه در شرکت بتن سبک کیمیای بهروزی در تهران

مجیزگویی و بی انصافی از آفات رسانه است

آیت الله رییسی: دست اندازی به منابع طبیعی خط قرمز دولت مردمی است

وزارت اطلاعات با اشراف، تهدیدات مختلفی را خنثی کرده است

مظفر: نامه موسوی هم ­آوایی با بدخواهان و دشمنان ملت ایران بود

دختر ابتهاج : اطلاعات خاکسپاری پدرم کذب است

یلدا ابتهاج اطلاعیه های مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج را تکذیب کرد

عکس | مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در کردستان برگزار شد

دومین کنگره ملی شعر خانواده و سبک زندگی برگزار می شود

شهید همدانی هیچگاه از جهاد و ایثار دست نکشید

ضارب ماموران انتظامی تهران محاکمه شد

وکیل پرونده خاوری درگذشت

گزارش باقری کنی در جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی

ماجرای بولتون ارتباطی به برجام ندارد

اعلام هزینه های درمان بستری بیمه شدگان در بیمارستان های خصوصی و دولتی

آغاز عملیات اجرایی احداث شهرک صنعتی پوشاک؛ بزودی

صنایع باید به سمت استقلال و خودکفایی در حوزه برق گام بردارند

بررسی ساز وکار اصلاح قانون انتخابات مجلس

«منیه الطالبین»؛ تفسیری نو با انتشاری متفاوت

حقوق ها به این شرط افزایش می یابد

خوشبختی بریتنی «همسر سام اصغری» تمام شد!

خوشبختی بریتنی “همسر سام اصغری” تمام شد!

تاثیرات قانون اقدام راهبردی مجلس از زبان رییس سازمان انرژی اتمی

تیم مذاکره کننده نتوانست از طرف مقابل امتیاز بگیرد/ ضمانت های اجرایی برجام مسخره است!

یلدا ابتهاج: اطلاعات خاکسپاری پدرم کذب است

رییسی و علی باقری به شورای عالی امنیت ملی پاسخ دادند

اسلامی: همه کشور ها باید از فناوری صلح آمیز هسته ای برخوردار باشند

مصونیت قضایی خبرنگاران در کردستان

استاندار سمنان: خبرنگاران موثرترین مولفه برای اطلاع رسانی عملکرد نظام و دولت هستند

گزارش باقری کنی در جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی

اجرای طرح چله نوکری و خدمت در استان بوشهر

ضربات وزارت اطلاعات به جریانات ضد انقلاب

نشست شورای عالی امنیت ملی به ریاست رییسی

واکنش ایران به ادعای بی اساس قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن

بحران بدون حضور مردم قابل مدیریت نیست

تکرار سناریوهای نخ نما نتیجه جدیدی را به نفع متجاوزان رقم نمی زند

رایگان کردن آب در روش های نوین آبیاری در دستور کار قرار گیرد

فعالیت تشکل های اجتماعی گره گشا و ثمر بخش است

بررسی سوالات نمایندگان از وزیر صمت در کمیسیون صنایع

پایش سلامت سازه ها با سامانه ایران ساخت

رایی که بر سرنوشت زاکانی اثری ندارد

دستور رییس جمهور برای تسریع ابلاغ و اجرای الگوی کشت محصولات کشاورزی

نشست شورای عالی امنیت ملی به ریاست رییس جمهور درباره مذاکرات برجامی

اطلاعات منتشرشده در خصوص مراسم خاکسپاری سایه نادرست است

استخدام 5 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در قم

حق جویی و حق طلبی؛ از تعهدات جامعه رسانه ای

مشارکت اجتماعی با بسیج نیروهای مردمی شکل می گیرد

2 هزار و 448 پرونده در حوزه قاچاق به تعزیزات استان مرکزی ارجاع شد

2 هزار و 448 پرونده در حوزه قاچاق به تعزیزات استان مرکزی ارجاع شد