موضوعات داغ: - افزايش حقوق - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - افزايش حقوق بازنشستگان - مهاجم هلندي - بازنشستگان تامين اجتماعي - بازنشستگان كشوري - رتبه بندي معلمان - نازنين بياتي - ميليارد تومان - سخنگوي شوراي اسلامي شهر تبريز - امبرائر - بله كه - بدون تعارف - آمونيوم نيترات - ايگالو - رحيم هودي - كارتون ايراني - هوش مصنوعي جديد - رحمان خدابنده لو - ابراهيم مولوي - رييس دانشگاه جامع علمي كاربردي - غرفه ايران

مطالب مرتبط:
«خانه های خلاق و نوآوری» نیروی انسانی متخصص را در مناطق کم برخوردار ماندگار می کند
کرمی: «خانه های خلاق و نوآوری» نیروی انسانی متخصص را در مناطق کم برخوردار ماندگار می کند
نقش آفرینی خانه های خلاق و نوآوری در مناطق کم برخوردار
استخدام تحصیلدار آقا با سابقه در یک شرکت بین المللی تامین نیروی انسانی
بررسی روند اجرایی شدن سند تحول، آخرین مراحل ابلاغ آیین نامه اجرایی رتبه بندی معلمان و تامین و توزیع نیروی انسانی
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 11 تیر 1401 ساعت 16:122022-07-02سياسي

«خانه های خلاق و نوآوری» نیروی انسانی متخصص را در مناطق کم برخوردار ماندگار می کند


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پرویز کرمی رییس مرکز و دبیرستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در نشست رسانه ای اولین گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی کشوربا اشاره به فعالیت 200 مرکز نوآوری و 75 خانه نوآوری و خلاق در کشور گفت: - خانه های خلاق و نوآوری نیروی انسانی متخصص را در مناطق کم برخوردار ماندگار می کند " رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری بر نقش آفرینی خانه های خلاق و نوآوری و شرکت های خلاق در حفظ و ماندگاری نیروی انسانی متخصص تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پرویز کرمی رییس مرکز و دبیرستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در نشست رسانه ای اولین گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی کشوربا اشاره به فعالیت 200 مرکز نوآوری و 75 خانه نوآوری و خلاق در کشور گفت: عمده این مراکز در مناطق کمتر برخوردار فعالیت دارند تا زمینه را برای شکوفایی نوآور ی های نیروی انسانی در این مناطق فراهم کنند.

جلوگیری از مهاجرت نیروی انسانی متخصص خلاق و خوش فکر مناطق کمتر برخوردار باید از طریق خانه های خلاق و نوآوری، شرکت های دانش بنیان و خلاق باشد.

توسعه نوآوری های اجتماعیوی با بیان این که نوآوری اجتماعی در دنیا یک واژه اثرگذار و شناخته شده است و در ذیل نوآوری های عمومی قرار می گیرد، افزود: اگر قرار است در کشور وزن شرکت های دانش بنیان و خلاق خود را در موضوع حکمرانی خوب و حوزه نوآوری عمومی نشان دهد، در جا هایی به نام نوآوری اجتماعی است.

رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع تاکید کرد: موضوعی که در حال حاضر در نوآوری های اجتماعی و عمومی به دنبال آن هستیم آنجایی است که اتفاقا حکمرانی خوب نیازمند آن است.

شرکت های نوبنیان یا خلاق یا شرکت هایی که به صورت سنتی می دیدیم در حوزه های نوآوری های خصوصی تعریف می شوند که نفع آن ها ممکن است لزوما به جامعه نرسد.

وی یادآور شد: زمانی که بحث نوآوری های اجتماعی و عمومی می شود تمام نفع آن به آحاد جامعه می رسد.

قبلا در قالب سازمان ها و سمن ها و واحد های خیریه بوده است، اما اکنون دولت ها باید این نقش را ایفا کنند.

کرمی با اشاره به توانمندی شرکت های دانش بنیان و خلاق در تسریع و افزایش کیفیت رسیدگی های اجتماعی افزود: ساختار های دولتی درگیر دیوان سالاری خود هستند که باعث می شود رسیدگی های عمومی و اجتماعی کمتر شود.

یعنی اگر فردی در سازمان دولتی بخواهد فعالیت عام المنفعه و اجتماعی انجام دهد بیشتر دغدغه های خود را دارد تا جامعه هدف؛ بنابراین اگر این کار در دل جامعه نوآور اجتماعی بیاید منفعت آن به تمام جامعه می رسد.

رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع با بیان این که چند اتفاق خوب امسال افتاده که می تواند به حوزه نوآوری اجتماعی کمک کند، اظهار داشت: سند توسعه ملی فناوری های نرم توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد.

دومین اتفاق تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان است که واحد ها و صنایع و شرکت های خلاق در دل آن رسمیت پیدا کردند.

قبلا شرکت های خلاق ذیل معاونت علمی تعریف شده بودند، اما هویت قانونی نداشتند.

وی با بیان این که قانون جهش تولید دانش بنیان قانونی خوب و مترقی برای خانه خلاق است، گفت: به همین دلیل به این نتیجه رسیدیم که یک خانه خلاق نوآوری نوپیا این فعالیت را سازمان مند و ساختارمند و نهادسازی شده ادامه دهد.

یک خانه خلاق نوآوری تحت عنوان خانه خلاق نوآوری نوپیا در کشور شکل می گیرد و هاب مرکزی این موضوع می شود و نهاد ها و فعالیت ها و موسساتی را که در حوزه نوآوری های اجتماعی فعالیت می کنند، هدایت می کند.

تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر صنایع خلاقکرمی افزود: معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گزارشی را در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی حضور رهبری تقدیم کردند و از ایشان درخواست داشتند که سه قوه را در این حوزه پای کار بیاورند که رهبر معظم انقلاب هم به سران سه قوه تاکید ویژه ای در حوزه صنایع خلاق داشتند.

در حوزه صنایع خلاق یکی از اصلی ترین قسمت ها نوآوری های اجتماعی استوی با طرح این سوال که در حوزه نوآوری های اجتماعی به دنبال چه موضوعی هستیم، ادامه داد: بند هایی در حوزه خلاقیت نوآوری اجتماعی در سند چشم انداز تدوین شده که در آنجا در جهت تحقق عدالت اجتماعی و فرصت های برابر و ارتقای سطح شاخص های آموزش، سلامت، تامین غذا، افزایش درآمد سرانه و مبارزه با فساد، رفع محرومیت زدایی، فقر و گسترش فعالیت های مکمل تلاش شده است.

رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع یادآور شد: امروز که دولت در حال کوچک کردن ساختار خود است و برابر اصل 44 همه فعالیت های اقتصادی خود را باید به بخش خصوصی واگذار کند، این نقش را باید ساختار ها و نهاد های اجتماعی که در قالب فعالیت های نوآوری اجتماعی بوجود می آیند، ایفا کنند.

رویدادی ملی برای توسعه نوآوری های اجتماعیکرمی خاطرنشان کرد: سند توسعه ملی فناوری نرم یکی از سند هایی است که به صراحت در آن آمده است که رشد نوآوری های اجتماعی برای نقش آفرینی بیشتر گروه های مردمی در حل آسیب های اجتماعی اولویت دار کشور است.

نوپیا یکی از ساختار های سازمانی است که توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) شکل گرفته است و می تواند سرشبکه یا هاب (قطب) ملی این کار در دل خانه های خلاق و نوآوری یا خانه های خلاقی که در مناطق کم برخوردار ایجاد می شود، باشد.

وی افزود: یکی از کار های معاونت علمی در راستای اشتغال افزایی، ایجاد شرکت های خلاق و خانه های خلاق نوآوری در مناطق کمتربرخوردار با کمک خود مردم است.

اگر قرار است جلوی مهاجرت نیروی انسانی متخصص خلاق و خوش فکر مناطق کمتر برخوردار را بگیریم، باید از طریق ایجاد شرکت های خلاق و شرکت های دانش بنیان در آن مناطق باشد.

کرمی با بیان این که حدود 200 مرکز نوآوری در سراسر کشور داریم، گفت: در حوزه فناوری های نرم و نوآوری های اجتماعی، خانه های خلاق نوآوری شکل گرفته اند.

در حال حاضر 75 خانه نوآوری و خلاق در کشور فعالیت می کنند که عمده آن ها در مناطق کمتر برخوردار هستند.

کرمی با اشاره به اهداف کمی سند توسعه ملی فناوری های نرم گفت: یکی از اهداف آن افزایش تعداد سازمان ها و شرکت ها و افراد فعال در حوزه نوآوری اجتماعی است که کار آن ها رفع آسیب هایی است که در حوزه نوآوری های اجتماعی است.

هدف دیگر افزایش تعداد طرح های نوآوری اجتماعی اثر بخش و هدف دیگر تامین مالی جمعی در حوزه کارآمدسازی و تقویت راهکار های مالی برای تقویت نهاد هایی است که در حوزه های نوآوری های اجتماعی شکل می گیرند.

رییس مرکز و دبیرستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع با اشاره به اولویت ها در حوزه نوآوری اجتماعی افزود: آموزش برای گروه های هدف اقشار آسیب پذیر، خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست، کودکان کار، حاشیه نشین ها و مناطق کمتربرخوردار اولویت اول است که نوآوری های آموزشی و ارتقای عدالت اجتماعی از طریق دسترسی های همگانی است.

وی ادامه داد: اولویت دوم رفع محرومیت و فقرزدایی با هدف بهبود معیشت و بسترسازی ایجاد اشتغال پایدار است که باز همان گروه های هدف مورد نظر است.

اولویت سوم سلامت برای همان گروه های هدف با رفع نابرابری در استفاده از خدمات بهداشتی، خدمات الکترونیک سلامت و خدمات تجهیزات توانبخشی و سالمندی است.

رییس مرکز و دبیرستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع اولویت چهارم را خانواده و سبک زندگی در نوآوری های خلاق اعلام کرد و گفت: این اولویت برای خانواده های زندانیان و خانواده های درگیر اعتیاد، بدسرپرست و بی سرپرست، بی خانمان و افرادی که براثر بلایای طبیعی دچار آسیب می شوند با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده، فرزندآوری و سلامت روان و بهبود کیفیت زندگی این خانواده ها است.

وی افزود: برنامه های ما برای این کار توسعه تعاملات فعالان حوزه نوآوری در زیست بوم فناوری کشور با کمک ستاد فرمان اجرایی امام در قالب نوپیا است.

کرمی ادامه داد: تشویق و ترغیب صاحبان ایده و سرمایه گذاران در مشارکت در پروژ های ملی، منطقه ای و رفع چالش های موجود و حمایت از فعالان حوزه نوآور و ایجاد پیوند میان صاحبان ایده و فعالانی که در حوزه سرمایه گذاری اجتماعی یا مسوولیت اجتماعی می خواهند کار انجام دهند از دیگر برنامه های ما است.

رویداد ملی نوآوری و پیشرفت ایران (نوپیا) با حمایت مرکز نوآوری اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای فعالان نوآوری اجتماعی برگزار می شود.


کلید واژه ها: نوآوری - فناوری های نرم - خلاق - خانه های خلاق - نیروی انسانی - مناطق کم برخوردار - صنایع خلاق - فناوری - مرکز نوآوری - کم برخوردار - ماندگار - خانه - پرویز کرمی - گردهمایی - کشور - خبرگزاری - برخوردار - مناطق - صنایع - رسانه ای - نیروی - متخصص - دانشگاه - اجتماعی - شرکت های خلاق - رییس - دبیر - فعالیت - فعالان - ستاد

آخرین اخبار سرویس:
تعیین تکلیف قیرحواله ای 1401

مهدی چمران: زاکانی ماندنی است

بازدید نماینده ولی فقیه در استان البرز از مرکز ترک اعتیاد بانوان

کلکسیون مانتوهای اشرافی نفیسه روشن | نفیسه روشن سر زبان ها افتاد

انتقاد تند نماینده ویژه دولت رییسی به «جبهه مقاومت» افغانستان

شیوا جهانگیری ایپون شد

فیلم| حرف های مردم کرمان چگونه به گوش رییس جمهور رسید؟

«سیدسجاد راستخانه» مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان شد

سعید سجادی نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه

کشف 22 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در عسلویه

انتخاب اعضای هیات رییسه سال دوم شورای اسلامی محمود آباد نمونه/ محمد بابایی رییس شورا شد

استخدام فروشنده متریال دکوراسیون داخلی در خانه بازرگانی بابا جانی در تهران

سوال مجلس از سازمان محیط زیست درباره پرونده محیط بان برومند نجفی

وزیر کشور: امنیت در جمهوری اسلامی ایران، مردم محور است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: کمبود کمی و کیفی نیروی انسانی در حوزه های علمیه وجود دارد

مخبر: جریان انقلابی برای پاسخگویی به افکار عمومی در عرصه رسانه پررنگ تر و جدی تر گام بردارد

فاکس نیوز: بایدن باید برای افتضاح خروج از افغانستان پاسخگو باشد

نائب رییس مجلس: به دنبال افزایش بودجه میراث فرهنگی هستیم

معاون رییس جمهور: توافقی که برای مردم نتیجه نداشته باشد را امضاء نمی کنیم/ 7 میلیون تن گندم خریداری شده است

خبرنگاران قداست قلم را حفظ کنند

ضرورت جلوگیری از تحریف آیین های سنتی گیلان/خانه تشکل های مردم نهاد گیلان راه اندازی شود

استخدام کارشناس فنی در شرکت معیار صنعت هرمز در هرمزگان

یک هرمزگانی به عضویت شورای مرکزی نظام مهندسی کشور درآمد

استخدام کارمند ورود اطلاعات با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

مستندسازی صحیح تاریخ انقلاب مهمترین مأموریت مرکز اسناد است

نایب رییس مجلس: همه نمایندگان نخبه هستند

جامعه قرآنی فارس درگذشت حجت الاسلام شهیدی پور را تسلیت گفتند

سومین مرحله مسابقه حفظ موضوعی قرآن در اصفهان برگزار می شود

حل مشکلات رایج کفش نامناسب

کریمی قدوسی: برای انتقام از آمریکایی ها نیاز به اعزام نیرو نیست؛ کافی است به افرادی در نیویورک پول بدهیم

ثبت 570 پرونده مفاسد اقتصادی در آذربایجان شرقی/ 643 متهم بازداشت شدند

برپایی موکب های آبرسان در شهرکرد

کمبود سرانه بهداشت و درمان در غرب استان تهران

پایان بندی سریال «یاغی» چگونه خواهد بود؟

خروج موقت وسایط نقلیه ایرانی به عراق در ایام اربعین ممنوع است

جلسه دادگاه مطبوعات در فارس تشکیل نشده است

هشدار رسانه ی سپاه درباره ی «انحراف» موسسه فرهنگی سپاه!

استخدام نقشه کش صنعتی با بیمه، بیمه تکمیلی در ماشین سازی خندابی در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی با بیمه تکمیلی در شرکت ماشین سازی خندابی

حضور ایران در عراق و سوریه یعنی تشکیل جبهه به عمق استراتژیک دشمن

استخدام سرپرست مالی در شرکت ماشین سازی خندابی در تهران

انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر ابهر تایید نشد!

استخدام کارشناس برنامه ریزی با بیمه تکمیلی در ماشین سازی خندابی در شهر قدس

دوره تربیت مربی حفظ در مهد قرآن استان تهران برگزار شد

استخدام کارشناس آموزش با بیمه تکمیلی و سرویس در مژده وصل پارسیان

10 روش کاربردی برای افزایش مسئولیت پذیری کودکان

یکصدودهمین شماره فصلنامه مجلس و راهبرد با 12 مقاله منتشر شد + لینک دریافت

حریم خصوصی افراد حفظ شود / با متخلفین و مفسدین برخورد قاطعانه صورت گیرد

هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر در گلستان برگزار می شود

مخبر: بسیج باید حلقه میانی دولت و مردم و بسترساز مشارکت همگانی قرار گیرد

کمبود سرانه بهداشت و درمان در غرب استان تهران

ارسال گزارش متروپل به قوه قضاییه/ گزارش فردا در جلسه علنی مجلس قرائت می شود

خبر مهم معاون دفتر رییسی: آمریکا عقب نشینی کرد

مرحوم آیت الله زنجانی: چرا سعدی به سرودن یک بیت در مصیبت سیدالشهدا(ع) قناعت کرد؟

آمادگی مجلس برای همکاری با وزارت بهداشت در طرح ناجی 24

برپایی موکب حسینی پلیس پایتخت

تسلیت آیت الله اعرافی به اخوان شهیدی پور

خبرنگاران در عدالت محوری پیامبر(ص) را الگو قرار دهند

آنچه روحانی به عنوان برجام دنبال می کرد به نفع ما نبوده

آغاز ساخت پروژه های جدید نهضت ملی مسکن در جنوب غرب استان تهران

عاشقانی که جوانی شان را به بیرق زینب(س) دخیل بستند

مصوبه کمیسیون مشترک طرح قانون گذاری درباره حدود و ثغور مصوبات مختلف

استخدام نماینده علمی با حقوق تا 10 میلیون، بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش

پردیسان ظرفیت داشتن یک کتابخانه برای هر مجتمع را دارد

افتتاح فعالیت اندیشکده های حکمرانی و قانونگذاری استان ها

پیکر مرحوم شهیدی پور در حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده می شود

استخدام شرکت کیمیا زیست آزما

استخدام دستیار دندانپزشک برای یک مطب دندانپزشکی در تهران

لزوم ارائه خدمات داوطلبانه و محله محور به سالمندان

تا ساعت 12 امشب جمع بندی نهایی خود درباره مذاکرات وین را ارسال می کنیم/ آمریکا در دو موضوع اختلافی با ایران موافقت کرده است/ در مرحله شروع پایان توافق هستیم

وحیدی: امنیت در جمهوری اسلامی ایران، مردم محور است

واگذاری دو قطعه زمین در قدمگاه نیشابور به حوزه علمیه خراسان

بخشنامه 4 بندی دولت به دستگاه های اجرایی برای افزایش امنیت اقتصادی/ تصمیمات خلق الساعه ممنوع شد

افزایش قانونی حقوق بازنشستگان کارگری اجرایی نشده از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت رونمایی می شود

حضور میدانی دولتمردان برای حل مشکلات مردم/امید به جامعه تزریق شد

مخبر در شرایط سختی مسئولیت هماهنگی تیم اقتصادی را بر عهده گرفت

تصاویر/ اجلاسیه مدیران حوزه های علمیه استانها و معاونان و مدیران ستادی

استخدام مدیر مالی در شرکت نیرو موتور سهند در تهران

استخدام ویزیتور مویرگی با بیمه، بیمه تکمیلی، پورسانت و پاداش در البرز

خبر تازه از طرح ساماندهی استخدام | جزییات ساماندهی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش مشخص شد

دولت سیزدهم با در نظر گرفتن منافع اقتصادی مردم مذاکره می کند

استخدام بازاریاب و ویزیتور با پورسانت در یک شرکت معتبر در مازندران

مسئله بافت ها و بناهای تاریخی یکی از مهم ترین مشکلات میراث فرهنگی است/ باید حریم های آثار تاریخی را درست روشن کنیم

حل چالش ها با ایده، مدیریت و سرمایه های مردمی انجام می شود

ناچاریم برخی مشورت ها را در جلسات هم اندیشی مطرح کنیم

ایران از اسراف کنندگان برق در دنیا است

نگاه مجموعه حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مرکزی به دور از مچ گیری باشد

یک سال سلطه طالبان بر افغانستان؛ روزی که تفنگ به جای قانون حاکم شد؟ /گزارش شفقنا

عنوان های بسته «صفحه شما» در 23 امرداد 1401

نیکزاد خبر داد؛ قیر حواله ای سال 1401 تعیین تکلیف شد

پایان توافق استارت خورد؛ ایران تا پایان امشب پاسخ اروپا را می دهد

چمران: زاکانی ماندنی است

هنوز هزینه درمان برای برخی کمرشکن است

مجتمع جهان فولاد نقش بسزایی در تولید و اشتغال آفرینی دارد

تصاویر/ مراسم عزاداری امام حسین(ع) با حضور استاد انصاریان در شهرستان خوی

تصاویر / گردهمایی مسئولین کمیته های فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی

استخدام طراح گرافیک با بیمه و بیمه تکمیلی در بوشهر

دعوت به همکاری دندانپزشک برای یک مطب دندانپزشکی در تهران

زمان آزمون استخدام شرکت پارس سویچ

استخدام حسابدار در شرکت پایا پودنسج در تهران

«خانه های خلاق و نوآوری» نیروی انسانی متخصص را در مناطق کم برخوردار ماندگار می کند

«خانه های خلاق و نوآوری» نیروی انسانی متخصص را در مناطق کم برخوردار ماندگار می کند