مطالب مرتبط:
انتصاب هیأت امنای سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران
فرمانده سابق حفاظت سپاه به اتهام جاسوسی برای اسراییل بازداشت شد؟
ایران در 10 سال آینده وارد دوره پرزلزله می شود / سیستم مدیریت بحران باید آمادگی کافی داشته باشد
فارغ التحصیلان دانشکده رسانه خبرگزاری فارس مدیریت بحران را آموزش می بینند
سازمان مدیریت پسماند یک سازمان وسیع، مهم و استراتژیک است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 11 تیر 1401 ساعت 16:072022-07-02سياسي

پیدا و پنهان فرمانده سابق سازمان اطلاعات سپاه/ مدیریت هوشمندانه طائب در گذر از فتنه ها و بحران های 2 دهه اخیر


نقش بی بدیل سازمان اطلاعات سپاه در مواجهه ، کنترل و مهار جریان های انحرافی و ضد انقلاب داخلی و بیگانه قابل کتمان نیست و این نقش در سایه مدیریت هوشمندانه شیخ حسین طائب قابلیت اجرایی و عملیاتی یافته است.

- گروه ویژه فارس: در پی تغییر و تحول اخیر در سازمان اطلاعات سپاه بعد از سال 88 تا به الآن، موج وسیعی از تحلیل ها  و تفاسیر درباره این جابه جایی در عرصه رسانه ای و شبکه های اجتماعی شکل گرفته است.

اگر گفته شود که این اولین تغییر و جابه جایی در جمهوری اسلامی است که در این وسعت مورد توجه دوست و دشمن قرار می گیرد،چندان به گزاف نگفته ایم.

به عبارتی دیگر، اولین تحلیل درباره دامنه رصد و توجه کارشناسان و نخبگان و رسانه های ضدانقلاب و همچنین کشورهای بیگانه به این اتفاق، نشان دهنده اهمیت امنیت جمهوری اسلامی ایران است.

اما چرا باید شیخ حسین طائب را به شکل جدا و به صورت فنی تر مورد تحلیل قرار دهیم؟ چرا دشمنان نظامی اسلامی از سوپر انقلابی ها گرفته تا نئو فرقانی ها، منافقین، افراد به ظاهر انقلابی، عدالت خواه، اصلاح طلب، ضدانقلاب، جریان بهاری و انحرافی، جریان اعتدال و جواسیس آمریکایی – انگلیسی – صهیونیستی از این تغییر اظهار خوشحالی می کنند؟  نیم نگاهی به تاریخچه تشکیل سازمان اطلاعات سپاه زمینه ورود به این سئوال را فراهم می کند: واحد اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم زمان با شکل گیری این نهاد انقلابی با عنوان معاونت اطلاعات و تحقیقات سپاه کار خود را آغاز کرد و وظیفه برخورد با گروهک های ضدانقلاب را بر عهده گرفت.

در سال 63 و با تشکیل وزارت اطلاعات؛ نیروهای واحد اطلاعات سپاه نیز به این وزارتخانه رفتند و معاونت اطلاعات سپاه کار جمع آوری اطلاعات نظامی را بر عهده گرفتند و عملاً تبدیل به واحد اطلاعات عملیات شد.

معاونت اطلاعات سپاه در اواسط دهه 70 علاوه بر مأموریت های نظامی، مأموریت های امنیتی را نیز بر عهده گرفت و با عنوان معاونت اطلاعات ستاد مشترک سپاه کار خود را آغاز کرد.

در سال 86 و با انتصاب سرلشکر عزیز جعفری به فرماندهی کل سپاه، تغییراتی در ساختار و سازمان سپاه ایجاد شد که درنتیجه این تغییرات ستاد مشترک سپاه به معاونت هماهنگ کننده سپاه و در پی آن نیز معاونت اطلاعات ستاد مشترک سپاه به معاونت اطلاعات فرماندهی کل سپاه تبدیل شد.

پس از این تغییرات، در سال 88 معاونت اطلاعات سپاه به سازمان اطلاعات سپاه ارتقا یافته و از آن زمان به بعد ریاست آن به حجت الاسلام حسین طائب قرار گرفت.

هم زمان با تشکیل سازمان اطلاعات، تشکیلات اطلاعاتی دیگری در سپاه با نام معاونت اطلاعات راهبردی نیز تشکیل شد که مسئولیت آن را سردار حسن محقق بر عهده گرفت.

این دو نهاد اطلاعاتی با وظایف تعریف شده، در کنار یکدیگر مسائل مرتبط با حوزه اطلاعات در سپاه پاسداران را دنبال می کردند اما با راهبرد فرمانده جدید سپاه، وظایف این دو نهاد اطلاعاتی در سال 98 در معاونت اطلاعات سپاه ادغام شده اند.

[1] اما در این میان، شیخ حسین طائب دو دوره در اطلاعات سپاه حضورداشته است، یک دوره قبل از شروع به کار دولت نهم و دهم بوده است، و دوره 13 ساله بعدی، در آبان 88 و در اوج فتنه سبز بوده است، درواقع طائب 18 سال در اطلاعات سپاه حضورداشته و با توجه به اقداماتی که رقم زده و همچنین ثباتی که در جایگاه مقام امنیتی داشته است، شایسته تحلیل از بعد شخصیتی و کارآمدی است که به طور خلاصه در ادامه اشاره می شود.

  1- یکی از واقعیت هایی که درباره شخصیت حجت الاسلام طائب توسط دوست و دشمن و در خلوت و آشکار بیان می شود، برخورداری از هوش امنیتی – سیاسی و تحلیلی وی در حوزه امنیت است.

به شکلی که قابلیت جریان سازی در حوزه های نبرد اطلاعاتی را به راحتی دارد، درواقع به اذعان کارشناسان امنیتی، طائب به واسطه نبوغ اطلاعاتی اش در برهه هایی از تاریخ توانسته است که دشمن را در حالت فریز و تدافعی قرار دهد و این اتفاق تنها به واسطه تسلط بر حوزه امنیت داخلی و خارجی است.

2- از دیگر موضوعاتی که در حال حاضر و بعد از تغییر وی اتفاق افتاده است، زدن برچسب سیاسی بودن طائب است، درواقع این برچسب از سوی افرادی زده می شود که زخم کاری از سازمان اطلاعات سپاه خورده اند و دراین بین، شبکه نفوذ بیشترین اختلاف را با وی دارد.

به تعبیر دیگر، یکی از درخواست های این شبکه از فرمانده جدید سازمان اطلاعات سپاه، عدم دخالت در مسائل سیاسی است و یا به تعبیر دیگر، با زبان امنیتی و تلویحی این درخواست را دارند که اطلاعات سپاه همانند دوران جنگ سرد، فقط توجه به جاسوس شناسنامه دار داشته باشد و هیچ ورودی به شبکه نفوذی که توسط ایرانی ها در حال ایجاد و یا انجام کار است نداشته باشد.

به عنوان مثال، اظهارات محمدرضا جلایی پور یکی از متهمان امنیتی در سال 88 که در دوره دوم دولت روحانی نیز بازداشت شده است، گویای این واقعیت است.

وی در کانال تلگرامی اش خطاب به فرمانده با تجربه جدید اطلاعات سپاه می نویسد: راستش شخصاً به عنوان یک شهروند عادیِ ناظر به نفع ایران می دانم که وزارت اطلاعات به نحوی حرفه ای تر و مسئولانه تر از قبل مسئول اطلاعات و عملیات ضد جاسوسی و صیانت اطلاعاتی از امنیت کشور باشد، اما حالا که سازمان اطلاعات سپاه هم متأسفانه نهادی موازی در این حوزه شده است در ابتدای مسئولیت تان نکته ای را طرح می کنم.

وی در ادامه می نویسد: اگر می خواهید در برابر عملیات نگران کننده هزاردشنه اسراییل و تهدیدهای امنیتی علیه کشور قابلیت و کیفیت و توفیق این نهاد را افزایش دهید، به عنوان یک شهروند با صدها ساعت مواجهه با اعضای بدنه این نهاد پیشنهاد می کنم پرونده محیط زیستی ها و بسیاری از فعالان مدنی و سیاسی خشونت پرهیز، قانون مدار و دلسوز ایران را بازبینی کنید، پای این نهاد را از رقابت سیاسی میان نیروهای ملتزم به قانون بیرون بکشید و با افزایش کیفیت و آموزش بدنه و حرفه ای گری، ملی اندیشی، قانون مداری و ظلم پرهیزیِ کارشناسان این نهاد اعتبارِ بسیار لطمه دیده این نهاد را بازسازی کنید.

با فرمانی که این نهاد در سال های گذشته می رفته است بخشی از نیروهای این نهاد بیش از این که خادم و ضامنِ امنیت و منافع ملی باشند به آن لطمه زده اند.

  درواقع جلایی پور با اظهاراتی که خلاف قانون است، به دنبال تضعیف اطلاعات سپاه در موضوعات سیاسی و عرصه نفوذ است و با وجود هزاران سند درباره جاسوسی محکومان محیط زیستی در قوه قضاییه، بدون هیچ سند و مدرکی این افراد را بی گناه و مظلوم معرفی می کند و درواقع به نوعی می گوید اگر جریانات سیاسی با کشورهای غربی و سرویس های امنیتی همچون موساد، 6MI و CIA ارتباط داشتند و یا در انتخابات های داخلی همچون مجلس خبرگان رهبری به دنبال مهندسی کردن انتخاب مردم از طریق لیست انگلیسی بودند، اطلاعات سپاه چشمش را بر این اقدامات امنیتی ببندد.

اینجاست که اهمیت نگاه امنیتی همراه با خمیرمایه سیاسی به کمک سربازان گمنام امام زمان در اطلاعات سپاه می آید و بدون توجه به تعارفات سیاسی و حزبی، وارد عمل می شوند و قسمتی از شبکه نفوذ انگلیسی امریکایی را مورد ضربه قرار می دهند.

3- از دیگر نکاتی که درباره شخصیت فرمانده سابق اطلاعات سپاه باید به آن توجه شود، مقابله با یکی از خطرات جدی در دولت به ظاهر عدالت خواه احمدی نژاد بود، بسیاری از متدینین و حامیان انقلاب که هنوز دل درگرو احمدی نژاد دارند، به صورت کامل اطلاع ندارند که نفوذ به معنای واقعی کلام، چگونه در دولت احمدی نژاد اتفاق افتاد؟ و چگونه یک پیرزن خبره و آموزش دیده به نام پریوش سطوت، به راحتی و با چراغ سبز رییس جمهور و مشایی، وارد حوزه برنامه ریزی و تصمیم گیری برای دولت شد؟   یکی از مشکلات در همان دوره، اقدامات پیچیده و خاص امنیتی برای رصد نفوذ شبکه انگلیسی – آمریکایی به داخل دولت بود که با توجه به نگاه افکار عمومی به آن دولت، امکان انتشار و رسانه ای کردن بسیاری از اقدامات خلاف امنیت ملی نبوده است و تنها قسمتی از این کوه یخی، در ماجرای خانه نشینی احمدی نژاد ظهور کرد که در همان مقطع، سازمان اطلاعات سپاه وارد حوزه عملیات و اقدام علیه جریان نفوذ و انحراف شد، درواقع با بصیرت و هوشیاری به موقع فرماندهی وقت اطلاعات، یکی از خطرناک ترین جریانان سیاسی - امنیتی تاریخ معاصر، مورد ضربه قرار گرفت.

  4- اکثر اهل فن و کارشناسان حوزه اطلاعات و امنیت بر این واقعیت اذعان دارند که بعد از دستور فرماندهی و موافقت سران عالی انقلاب با تبدیل معاونت اطلاعات به سازمان اطلاعات، قوام و کارآمدی این سازمان در دوره حسین طائب صورت گرفته است.

اما یکی از عواملی که باعث این موفقیت شده است، اعتماد بالای فرمانده وقت به جوانان متعهد و متخصص در حوزه امنیت است.

ذکر این نکته لازم است که سازمان اطلاعات سپاه در کنار نهاد با سابقه وزارت اطلاعات، نه تنها تکمیل کننده رصد و عملیات اطلاعاتی است بلکه در مواقعی کمبودهای نهادهای دیگر امنیتی را پوشش می دهد.

درحالی که سن و سال سازمان اطلاعات سپاه نسبت به وزارت اطلاعات کمتر است.

ولی این مسئله باعث ایجاد کم کاری و ضعف در این سازمان نشده است و با توجه به کارنامه ای که در این سال ها و به خصوص دوره 13 ساله ریاست طائب در دست بررسی است، مشخص می شود که در بسیاری از مواقع نسبت به دیگر نهادهای امنیتی بسیار کارآمدتر و جلوتر حرکت کرده است.

  5- از دیگر نکات موردتوجه به مدیریت حوزه امنیتی، مدیریت فتنه 88 است.

درواقع بعد از ضربه ای که اصلاح طلبان همراه با ضدانقلاب خارجی به حاکمیت، دولت و اعتماد افکار عمومی به کشور زدند، مدیریت همه جانبه ای برای اصلاح قسمت هایی از این تخریب نیاز بود که حتماً مدیریت هوشمندانه امنیتی قسمتی از آن است و با توجه به اسناد منتشر شده، بسیاری از محکومان امنیتی همچون تاج زاده، ابطحی، عطریان فر .

اذعان داشتند که هیچ تقلبی در انتخابات سال 88 صورت نگرفت و جریان اصلاحات اشتباه راهبردی مرتکب شد.

درواقع راهبری و مدیریت عناصر فتنه به این مسیر که اشتباه کردیم، بر اساس تجربه امنیتی و سیاسی در آن دوران حاصل شده است.

  6- از اقدامات قابل توجه و قابل قبول در زمان مدیریت فرمانده سابق اطلاعات سپاه، کمک و تلاش به حوزه تحلیل و تبیین سیاسی است.

به گونه ای که بسیاری از افراد معترف هستند که با کمک های این سازمان، بسیاری از ابهامات و سؤالات نسل جوان و دانشجویان و حتی مسئولان و نمایندگان مجلس در ادوار مختلف بر اساس اسناد متقن و محکم پاسخ داده شده است.

این موضوع یکی از مسائلی است که امید می رود در مدیریت جدید هم ادامه پیدا کند.

زیرا بسیاری از جوانان انقلابی در تهران و شهرستان، از پشت پرده اتفاقات سیاسی و بین المللی ناآگاه هستند و اما با یک گزارش و یا سخنرانی به موقع و درست، تمامی شبهات برطرف می شود.

  7- ورود حوزه امنیتی به عرصه سینما و تلویزیون یکی دیگر از جنبه های شخصیتی در مدیریت سابق است.

هیچ کسی نمی تواند این واقعیت را انکار کند که سربازان گمنام در وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و دیگر نهادهای امنیتی، اقداماتی را انجام می دهند که هیچ گاه به عرصه عمومی جامعه انعکاس داده نمی شود.

ولی می توان قسمت های بسیار کوچکی از زحمات این افراد را به صورت هنری و در قالب فیلم و سریال به مردم نشان داد.

همچنان که بسیاری از شبهات درباره این که چگونه ممکن است که فرد در حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و .

تبدیل به مهره نفوذ و یا عنصر جاسوسی شود، جز با زبان هنر ممکن نیست و این مسئله در سال های اخیر با تولید سریال هایی همچون گاندو و دیگر سریال ها زیر نظر دیگر نهادهای امنیتی، محقق شد و انتظار می رود که برای کمک به فهم مردم و نخبگان جامعه، ادامه پیدا کند.

  8- مقابله با حوزه مفاسد اقتصادی آن هم با دانه درشت های سیاسی و دولتی، از دیگر موضوعاتی است که نمی توان از کنار آن به سادگی گذر کرد و درباره آن اظهارنظری نداشت.

درواقع بعد از برخورد قوه قضاییه با غلامحسین کرباسچی در مفاسد مالی، شاید پیگیری پرونده و بازداشت مهدی هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رییس وقت مجلس خبرگان رهبری، از موضوعات پراهمیتی بود که در این دوره اتفاق افتاد.

آن هم با فشارهایی که از سوی بسیاری از نهادها بر سربازان گمان امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه وجود داشت.

درواقع این سازمان به این شبهه که نظام با آقازاده ها هیچ کاری ندارد، خاتمه داد و از مراقبت و رصد و پایش آقازاده ها، به رصد و حتی برخورد با خود مسئولان رسید.

تا جایی که بازداشت  افرادی همچون محمدرضا رحیمی، مشایی، حمید بقایی در دولت احمدی نژاد تا دستگیری حسین فریدون برادر شخص رییس جمهور آن هم در زمان ریاست روحانی بر کرسی ریاست جمهوری، نشان از کارآمدی و توجه به مصالح مردم و انقلاب است.

9- اما  از دیگر واقعیت های غیر قابل انکاری که می توانیم درباره آن تحلیل داشته باشیم و باید بابت آن از فرماندهی وقت و سربازان گمنام در این سازمان تشکر کنیم، کدخدا منشی سازمان اطلاعات سپاه در کمک و حمایت از کارهای روی زمین مانده دولت ها است.

به تعبیر دیگر گاهی اتفاق می افتاد که دولتمردان دوره گذشته به هر دلیلی انگیزه لازم برای اجرای کارها و امور روزانه مردم را نداشتند.

کما این که در برهه هایی شاهد آن بودیم که خبری از حضور شخص رییس جمهور  تا بسیاری از وزرا در وسط بحران ها و حوادثی که نیاز بود در خط مقدم حضورداشته باشند،  نبود تا جایی که روحانی در فتنه بنزینی آبان 98، با حالت تمسخر آمیزی به مردم اعلام کرد که من خودم روز جمعه مطلع شدم که بنزین گران شده است.

منطقی است که وقتی دولت وقت عرصه اجرایی کشور را به بازی گرفته است و یا به نوعی اقدام می کند که رفتارش سبب مشکلات جدی برای کشور می شود، جوانان انقلابی باید وظیفه بر زمین مانده را به دوش بکشند و این واقعیت در دوره های گذشته به خصوص سال های انتهایی دولت اعتدال، اتفاق افتاد.

همچنین بعضی از تحصن ها و اعتراضاتی که با اقدام به موقع دولت قابل مدیریت بود، توسط این نهاد مدیریت و تدبیر شد تا جایی که گروه هایی که به دنبال تجمع و یا تحصن بودند، با اقدام منطقی و اجرایی از هدف خود منصرف شدند و توانستند حقوق به حق خود را استیفا کنند.

10- مدیریت توانمند سازمان اطلاعات سپاه در برخورد با اراذل آموزش دیده توسط موساد و دیگر سرویس های بیگانه در فتنه بنزینی 98، از موضوعاتی است که نمی شود به سادگی از کنار آن عبور کرد، به طوری که بر اساس آمار و اسناد، میزان خشونت به کار گرفته شده توسط اراذل در این مقطع، با هیچ کدام از خشونت های اتفاق افتاده در تاریخ معاصر ایران قابل قیاس و مقایسه نیست.

به تعبیر دیگر نهادهای امنیتی در این دوره، با شکل جدید از خشونت سازمان یافته طرف بودند که در ظاهر امر نه سری داشت و نه دنباله ای، ولی با مدیریت امنیتی بعد از تذکر رهبر انقلاب، کار به جایی رسید که بسیاری از اهداف دشمن به نتیجه نرسید و بسیاری از شبکه های سازمان یافته شناسایی و منهدم شد؛ البته در این مقطع نیز افرادی از وزرا و مدیران دولت اعتدال مقصران اصلی فاجعه بودند که هیچ گاه از محضر مردم بابت قصور و کم کاری های عذرخواهی نکردند و کار به جایی رسید که جریان اصلاح طلب و حامی اصلی دولت روحانی، به دنبال عوض کردن جای شهید و قاتل بود.

11- کمک به دیگر قوای نظام ازجمله دولت، مجلس و قوه قضاییه در برخورد با فساد، از دیگر موضوعاتی است که نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

به عنوان مثال، برخورد سازمان اطلاع سپاه با شبکه فساد یا عناصر فاسد در قوه قضاییه همچون اکبر طبری، از موضوعاتی است که باید درباره آن مطالب بیشتری نوشته شود، در واقع سازمان اطلاع سپاه بدون توجه به نگاه حزبی و جریانی، حمایت از نهادهای انقلابی و ساختارهای جمهوری اسلامی را وظیفه خود می داند و در این راه، با هیچ فردی به واسطه جایگاهش رودربایستی نداشته و نشان داده است برای کمک به انقلاب و مدیران انقلابی از هیچ اقدامی دریغ نمی کند، یا کمک به دولت روحانی در دستگیری و شناسایی افرادی که در حال آسیب زدن به وجهه دولت بودند، از دیگر نقاط درخشان مدیریت وقت این سازمان است.

  به هر جهت با توجه به حوادثی که در طول این مدت به خصوص از سال 88 تابه حال اتفاق افتاده است، نقش بی بدیل سازمان اطلاعات سپاه قابل کتمان نیست و این نقش در سایه مدیریت هوشمندانه شیخ حسین طائب قابلیت اجرایی و عملیاتی یافته است.

به تعبیر دیگر می توانیم از این مقایسه بهره ببریم که همانند شهید مطهری در پاسخ به شبهات و مقابله با نحله های فکری منحرف و نفوذی، سازمان اطلاعات سپاه نیز همین نقش را در کنار دیگر نهادهای انقلابی و امنیتی بر عهده داشته و به آن عمل کرده و می کند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سازمان اطلاعات سپاه - اطلاعات سپاه - جمهوری اسلامی - اطلاعات - سازمان - جمهوری اسلامی ایران - هوشمندانه - رسانه های ضدانقلاب - جابه جایی - شبکه های اجتماعی - بیگانه - سپاه - اسلامی - جمهوری - انقلاب - مدیریت - تغییر - تحلیل - رسانه - اولین - رسانه ای و - کارشناسان - ضد انقلاب - گروه ویژه - حسین طائب - طائب - ضدانقلاب - قابل - رسانه ای - شیخ حسین

آخرین اخبار سرویس:
روایت یک حضور اتفاقی در انقلاب 1357 / تست ال اس دی روی سربازان آمریکا / خاکسپاری امیلیانو زاپاتا قهرمان مکزیک / نیروی فراطبیعی یک مادر / پنج راه متفاوت برای کاهش استرس

دست محمدرضا گلزار برای مردم رو شد/ عکس واقعی

مردم انقلابی به احدی اجازه توهین و جسارت به شهدا را نمی دهند

با حسین (ع) حرف بزن| یامین پور: مغناطیس امام حسین (ع) همه را درگیر می کند

ایجاد زیرساخت های حمل و نقل دریایی به کمک شرکت های معدنی

آمریکایی ها در «پیام های پشت پرده» چه می گویند؟ / جزییاتی از توافق ها و اختلاف های کنونی مذاکرات برجامی

منافع اقتصادی ایران باید از برجام تامین شود

فال ابجد 27 مرداد 1401/ فال ابجد فردا پنجشنبه 27 مرداد 1401

تونس: قانون اساسی جدید از امروز لازم الاجرا می شود

استخدام حسابدار با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در هلدینگ آوای حامی مهاجر

استخدام حسابدار ارشد و مدیر بازرگانی در مرکز نوآوری تک مانو در اصفهان

نشست شورای هماهنگی روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور سخنگوی دولت برگزار شد

حقوق کارمندان و بازنشستگان افزایش می یابد؟

دشمن در اسارت از رزمندگان چه می خواست؟/ 6 سالی که اندازه60 سال سپری شد

محسن هاشمی : برای اولین بار ممیزی رسمی در مورد کتاب خاطرات آیت الله هاشمی اتفاق افتاد + سخنرانی ها و عکس های مراسم رونمایی از کتاب

افشاگری ضرغامی درباره یک باند نفوذ

استخدام طراح معمار در شرکت طراحان پایدار آذین البرز در البرز

استخدام ویزیتور حضوری با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش و بیمه در مازندران

کار کثیف و بی‎شرمانه داماد خانواده با خواهرزنش

استخدام انباردار در شرکت شیرآلات ساختمانی نوبل در تهران

استخدام بازاریاب تلفنی با حقوق و پاداش در شرکت آرمان برسام وفادار در تهران

استخدام کارمند اداری با بیمه در یک شرکت معتبر در کرج

استخدام رییس دفتر فنی در شرکت نیکان سازه سدید از تهران

چهارشنبه؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره مذاکرات هسته ای

چهره شناخته شده اهالی سینما درگذشت

اظهارات گفته نشده درباره فرار پهلوی+عکس

امیرعبداللهیان توییت شبانه زد

امروز با حسین منزوی: بانوی اساطیر غزل ها

تمدید معافیت تحریمی در بخش عدم اشاعه و ایمنی هسته ای فریب کاری آمریکا است

مرحوم هاشمی رفسنجانی را نمی توان به چهارتا خیابان و پل محدود کرد/ آنقدر انقلاب را تحریف کردند که به مشاهدات خود شک کردیم

استخدام حسابدار در شرکت صنایع عایق های معدنی پوشینگر در اصفهان

استخدام حسابدار با بیمه در مجموعه اداری و معتبر ایران رسانک در اصفهان

استخدام رییس دفتر فنی در شرکت نیکان سازه سدید از البرز

ببینید | سعید لیلاز: آرامش از لوله توپ در می آید نه از توافق / ملت زیر بار فساد و سوءِ مدیریت له شده

تشریح برنامه های کمیته گرامیداشت 1000 شهید اصناف استان قم

استادی که هیچگاه خود را از آموختن قرآن فارغ ندانست

آمریکا ارائه تضمین و راستی آزمایی رفع تحریم ها را پذیرفت

ببینید| واکنش خاص مازیار لرستانی به شایعه ها در مورد ازدواجش/ کلاهم را هم بر می دارم

سکوت در مقابل نامه میرحسین موسوی، خودکشی سیاسی است

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | چهارشنبه 26 مرداد 1401

محمد شریعتمداری : حامی سربازان میدان و دیپلماسی بوده و هستیم

برنامه مراسم تشییع و خاکسپاری هوشنگ ابتهاج اعلام شد

اقدام عجیب عروس جوان وسط ماه عسل با همسر پولدارش!

استخدام مسئول دفتر در گروه صنعتی پیچکا در تهران

استخدام کارگر انبار با بیمه و بیمه تکمیلی در انتشارات بین المللی گاج

امریکا ارائه تضمین و راستی آزمایی رفع تحریم ها را پذیرفت

پزشکیان: چرا برجام را پاره نمی کنید؟! چرا سفره مردم را رنگین نمی کنید؟!

رییس جمهوری بر امنیت و سلامت زائران حسینی تاکید دارد

باید رسانه های حوزوی را تقویت کنیم/ حوزه قم کانون و محور تحولات عظیم در تاریخ حوزه های علمیه بوده است

سیاه پوش: عبدالکریم سروش نظر بقیه را به نام خود مصادره می کند

اسامی کاندیداهای انتخابات هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران

برخورد با مدیران ناکارآمد؛ اولویت مهم دولت سیزدهم

باید رسانه های حوزوی را تقویت کنیم/

شمخانی: توافق یا حتی عدم توافق تامین کننده منافع ایران است

محمد علی پور به عنوان رییس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی انتخاب شد

استخدام ویزیتور حضوری با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش و بیمه در خراسان شمالی

آمریکا ارائه تضمین و راستی آزمایی رفع تحریم ها را پذیرفت

دیدنی های تاریخ| عکس هایی از آزادگان که شاید ندیده باشید

لزوم استفاده از ظرفیت بسیج و گروه های جهادی/بسیج به12 روستا با6 هزار جمعیت آبرسانی می کند

فردا؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره مذاکرات هسته ای

سخنان مدیر حوزه های علمیه در اختتامیهاجلاسیه مدیران استانی حوزه

پاسخکده های دینی در 10 استان راه اندازی شده است

لزوم استفاده از ظرفیت بسیج و گروه های جهادی/به12 روستا با6 هزار جمعیت توسط بسیج آبرسانی می شود

چطور یک همسایه آزار نباشیم؟

ترتیل صفحه 516 قرآن/ اطاعت از رهبری+فیلم، متن و مفاهیم

بزرگترین مشکل در احیای برجام تضمین آمریکاست/ اگر دولت فکر می کند برجام به نفع مردم است، حتما آن را امضا کند

«فرمان ویژه» رییسی به دستگاه های اجرایی / هرگز دستگاهی نباید این کار را انجام دهد

نقش محوری رییس جمهور در ارتقای امید اجتماعی

برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس درباره تحولات اخیر مذاکرات هسته ای

روایتی از اعتراض چینی ها به قرارداد 25 ساله با ایران| توقف بخشی از سند ایران و چین

استخدام مسئول دفتر و منشی در آژانس تبلیغاتی حاشیه گرافیک در اصفهان

لزوم توجه ویژه به مسئله آموزش و تربیت / هرگونه خطا در آموزش و پرورش نابخشودنی است

تصمیم ویژه دولت برای بازنشستگان/ امروز تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان روشن می شود؟

فرمان ویژه رییسی به دستگاه های اجرایی

جزییات جلسه غیرعلنی فردا در مجلس درباره مذاکرات برجامی

افزایش حقوق بازنشستگان / برنامه جدید دولت چیست؟

تصاویر/ اختتامیه اجلاسیه مدیران حوزه های علمیه استانها و معاونان و مدیران ستادی

برخورداری از موضع گیری های صحیح از شاخصه های حوزه انقلابی است

قالیباف: خبرنگاران یاری رسان نمایندگان در مسیر تحول قوه مقننه باشند

فردا؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره مذاکرات هسته ای

کشمش پلوی مخلوط، غذای سنتی و محبوب را اگر میخوای خوب درست کنی اینطوری بپز

دستور رییسی: با هر شخصی و در هر جایگاهی که تخلف کرد برخورد کنید+فیلم

ضرورت تکمیل و نگهداری باغ موزه ها و یادمان های دفاع مقدس

استخدام ویزیتور حضوری با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش و بیمه در خراسان جنوبی

استخدام رییس دفتر فنی در شرکت نیکان سازه سدید از تهران و البرز

نقص فنی لاستیک پرواز تهران-دهلی ماهان هنگام تیک آف

گزارش تصویری| مراسم رونمایی از کتاب حضور و انصراف، خاطرات سال 1378 آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور اسحاق جهانگیری و علی مطهری

کاروان پیاده روی زرندی ها برای بیست و دومین سال راهی مشهد شد

پس از جراحی موفقیت آمیز؛ هادی خانیکی به بخش منتقل شد

8 میوه کمیاب که نام آن ها را هم نشنیده اید

تماشا کنید: شکست یک وعده دیگر اقتصادی؟ / ماجرای شاخص تعدیل، موج جدید بیکاری و چوب سازمان برنامه لای چرخ اقتصاد ایران

گروه های مبارز فلسطین بر ادامه یکپارچه مبارزه تاکید کردند

استخدام پشتیبان حرفه ای سایت با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در تهران

فردا چهارشنبه؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره مذاکرات هسته ای

اعلام جزییات مراسم تشییع و خاکسپاری «سایه»  

وجود مدارس خاص؛ مانع تحول در نظام آموزش و پرورش

واکنش فرمانده کل ارتش به اهانت میرحسین موسوی

مشاور مقام معظم رهبری: چین متحد استراتژیک ایران محسوب می شود

حسین معمری عکس| همایش تجلیل از مقام خبرنگار در بجنورد

نگارش فرهنگ جدیدی به نام علامه دهخدا

پیدا و پنهان فرمانده سابق سازمان اطلاعات سپاه/ مدیریت هوشمندانه طائب در گذر از فتنه ها و بحران های 2 دهه اخیر

پیدا و پنهان فرمانده سابق سازمان اطلاعات سپاه/ مدیریت هوشمندانه طائب در گذر از فتنه ها و بحران های 2 دهه اخیر