مطالب مرتبط:
ذخیره استراتژیک بیش از 40 میلیون دز واکسن کرونا/ توقف خط تولید واکسن های ایرانی کرونا
توقف تولید خودرو های بی کیفیت با ورود سازمان ملی استاندارد
رشد 2 برابری تولید گاز طبیعی ایران نسبت به متوسط جهانی/ ایرانی ها به اندازه نصف قاره اروپا گاز مصرف می کنند
اوپک پلاس نیم میلیارد بشکه از افزایش تولید نفت عقب ماند
احکام مالیاتی قانون جهش تولید دانش بنیان ابلاغ شد/حمایت های مالیاتی برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 11 تیر 1401 ساعت 14:322022-07-02سياسي

در میدان تولید باید از مصرف کنندگان حمایت شود/ حق عقب گرد، توقف و در جا زدن نداریم


رییس جمهور از تهیه پیش نویس سند جامع صنعت کشور از سوی دولت پس از تاکید مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: با مشورت کارشناسان پیش نویس خوبی در این زمینه تهیه شده و در حال طی مراحل نهایی شدن است.

- " رییس جمهور از تهیه پیش نویس سند جامع صنعت کشور از سوی دولت پس از تاکید مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: با مشورت کارشناسان پیش نویس خوبی در این زمینه تهیه شده و در حال طی مراحل نهایی شدن است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی صبح امروز شنبه در مراسم روز ملی صنعت و معدن با قدردانی از همه فعالان عرصه صنعت و معدن کشور گفت: 12 سال است که رهبر معظم انقلاب اقتصاد را محور نامگذاری سال ها قرار داده اند و در 6 سال اخیر بر توجه به تولید تاکید ویژه داشته اند.

رییس جمهور با بیان اینکه تولید یکی از محورهای اصلی خلق قدرت برای کشور است، افزود: دولت مردمی به تبعیت از تاکیدات مقام معظم رهبری و ضرورت های توسعه اقتصاد کشور، حمایت از تولید، تلاش برای رفع موانع پیش روی تولید و تاکید بر توسعه صادرات را وظیفه خود می داند.

رییسی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان را افسران میدان تولید و خلق قدرت ملی دانست و اظهار داشت: دشمن برای عقب نگاه داشتن کشور و ضعیف کردن مولفه های خلق قدرت که تولید جزو مهمترین آنهاست، تلاش می کند روند تولید را مختل و ضعیف کند.

وظیفه ما در برابر این تلاش ها حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به عنوان افسران این میدان است.

رییس جمهور تصریح کرد: فعالیت در هر میدانی به طور طبیعی مشکلات و سختی هایی دارد و فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان باید بدانند که موفقیت در مسیر تولید به عزم و اراده پولادین، برنامه ریزی دقیق و تلاش مستمر نیاز دارد.

رییسی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به گسترش فعالیت های دانش بنیان با هدف ایجاد مشاغل و محصولات دانش پایه خاطرنشان کرد: تولیدات دانش بنیان توانایی و ظرفیت رقابت پذیری بالاتری در بازارهای جهانی و داخلی دارند.

رییس جمهور با بیان اینکه روز ملی صنعت و معدن فرصت مناسبی است تا علاوه بر قدردانی از زحمات و تلاش های تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، مرور و بازنگری نیز به فعالیت ها و دستاوردهای این حوزه داشته باشیم، گفت: این جمع بهترین محل برای تشریح و تبیین آسیب ها و مشکلات و نیز ارائه راهکارهای برون رفت از مشکلات و غلبه بر موانع است.

رییسی خطاب به فعالان اقتصادی حاضر در مراسم با تاکید بر اینکه برای تبیین مشکلات و ارائه راهکارها به این جلسه بسنده نکنید و تا رفع واقعی و نهایی مشکل پیگیر موضوع باشید، افزود: پس از تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان مبنی بر تدوین سند جامع صنعت کشور، دولت کارگروهی را مامور تهیه این سند کرد که با مشورت کارشناسان پیش نویش خوبی تهیه شده و در حال طی مراحل نهایی شدن است.

رییس جمهور در ادامه تنقیح قوانین و پرهیز از تصمیمات خلق الساعه را از جمله اقدامات برای هموار شدن مسیر تولید عنوان کرد و اظهار داشت: آینده باید برای فعالان اقتصادی و صنعتی قابل پیش بینی باشد تا بتوانند برای آن برنامه ریزی کنند و ضرورت این پیش بینی پذیری پرهیز از اتخاذ تصمیمات خلق الساعه است.

رییسی در ادامه با بیان اینکه قویا مدافع و موافق نظریه دولت چابک هستم، تصریح کرد: دولت باید تصدی گری های خود را در اقتصاد رها کرده و در جایگاه هدایت، حمایت و نظارت قرار گیرد.

البته آقای فاطمی امین تشخیص اولویت ها را نیز از مسئولیت های دولت عنوان کردند که نکته صحیحی است.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: میدان فعالیت باید به بخش خصوصی واگذار شود و دولت از تصدی گری های خود کاسته و وزن نظارتی و حمایتی خود را افزایش دهد.

چابک سازی دولت و جلوگیری از فربه شدن و افزایش هزینه های دولت باید مدنظر همه نهادها و دستگاه ها به ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی باشد.

رییسی تلاش برای نیل فعالیت های تولیدی به بهره گیری هر چه بیشتر از دانش ها و دستاوردهای نوین علمی را از دیگر ضرورت های رونق تولید دانست و اظهار داشت: دانش اگر ضمیمه تولید و صنعت نشود، به شکل پایان نامه در دانشگاه باقی می ماند.

دانشگاه باید کنار بازار، صنعت و معدن بیاید و در این زمینه صنایع بزرگ و سنگین باید بیش از دیگر صنایع و فعالیت های تولیدی مورد توجه باشند.

رییس جمهور در ادامه با تاکید بر اهمیت افزایش کیفیت و بهره وری تولیدات داخلی افزود: هر تولیدکننده باید با بازتعریف مسأله افزایش بهره وری در عین حال راهکارهای کاهش قیمت تولید را نیز پیدا کند.

رییسی مسأله خام فروشی را از جمله دیگر موانع پیش روی صنعت و تجارت کشور عنوان کرد و گفت: باید نسبت به مسأله خام فروشی شدیداً حساس باشیم چرا که ایجاد ارزش افزوده و اشتغال در پرتو جلوگیری از خام فروشی میسر خواهد شد.

رییس جمهور در ادامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان را مورد تاکید جدی قرار داد و تصریح کرد: حتما تولیدکننده نباید ضرر کند، اما در حق مصرف کننده نیز نباید اجحافی صورت بگیرد و در میدان تولید باید از مصرف کنندگان حمایت شود.

رییسی مبارزه با فساد را نیز یکی دیگر از مسائل بسیار مهم در رشد و پیشرفت اقتصادی دانست و گفت: پیشرفت و رشد اقتصادی در گرو مبارزه با مفاسد اقتصادی و ارتشا است.

ساختارهای فسادزا باید به گونه ای اصلاح شوند که حتی اگر فردی قصد فساد داشت، زمینه برای او مهیا نباشد.

رییس جمهور نظارت جدی بر تمامی فرایندهای اخذ مجوزها و تسهیل سرمایه گذاری و تولید را از دیگر مصادیق مبارزه با فساد برشمرد و تصریح کرد: دولت هوشمند یکی از زمینه های مهم مبارزه با فساد است و این مسأله باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد چرا که سامانه ها نقش بسیار مهمی در شفافیت و افشاگری فساد دارند.

رییسی در ادامه بر ضرورت رعایت مسائل زیست محیطی در فعالیت های اقتصادی تاکید کرد و گفت: باید فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعتگران مراقب باشند تا آلاینده ها به محیط زیست و مردم آسیب نزنند.

رییس جمهور توجه به رشد تولید و رونق اقتصاد و تجارت را مصداق امر به معروف دانست و اظهار داشت: شما تولیدکنندگان و صنعتگران تردید نکنید که تلاش شما برای تولید قدرت در کشور یک معروف بزرگ است و هر حرکتی در مسیر استقلال و تولید کشور تیری بر قلب دشمن است که مردم را امیدوار و دشمن را ناامید می کند.

رییسی در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست تعامل با همسایگان در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: در سفرهای خارجی و ملاقات با سران کشورهای همسایه شاهد اشتیاق به تولیدات و محصولات ایرانی هستم.

زمینه کار بسیار فراهم است و امیدواریم بتوانیم با دست توانای شما و حمایت دولت، بخشی از مشکل اقتصاد و اشتغال کشور را برطرف کنیم.

رییس جمهور مدیریت را دارای موثرترین نقش در حرکت و بالا بردن یک مجموعه دانست و افزود: مدیران باید با تلاش مضاعف مدیریت ماندگار را صحفه تاریخ ثبت کنند؛ حق عقب گرد، توقف و در جا زدن نداریم، تنها راه پیش روی پیشرفت است.

پیش از سخنان رییس جمهور سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در سخنانی با بیان اینکه در هر صنعتی که ورود کردیم بعد از چند سال توانستیم در آن صنعت به بلوغ برسیم، اظهار داشت: بزرگترین داشته های ما در مسیر توسعه، سرمایه انسانی ما بوده است.

وی با بیان اینکه باید به قدرت اقتصادی اول منطقه تبدیل شویم، تصریح کرد: با اطمینان می توانیم بگوییم اگر میان فعالان اقتصادی با سایر دستگاه ها یک همدلی و انسجام وجود داشته باشد دستیابی به افق 1404 قابل تحقق خواهد بود.

در این مراسم همچنین 8 طرح در حوزه صنعت، معدن و تجارت به ارزش 18 هزار و 334 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید که 6 هزار و 802 فرصت شغلی پایدار ایجاد خواهند کرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: رییس جمهور - مقام معظم رهبری - صنعت و معدن - کارشناسان - مقام معظم - کشور - رییس - صنعت - نویس - سیدابراهیم رییسی - جمهور - تولید - رهبر معظم انقلاب - نامگذاری سال ها - رهبر - دولت - محورهای اصلی - مصرف کنندگان - حجت الاسلام - نهایی - مشورت - سیدابراهیم - رهبری - صبح امروز - محور - معدن - جامع - المسلمین - مقام - نامگذاری

آخرین اخبار سرویس:
استخدام حسابدار با بیمه در شرکت اتوبوسرانی ندای به آوران در تهران

محسنی اژه ای درگذشت پدر سردار سلیمانی را تسلیت گفت

خطیبان و مداحان متفاوت امسال / فرق می کند چه کسی رییس جمهور باشد

عکس | دیدار مدیرکل بنیاد شهید لرستان با دو خانواده شهدای مدافع حرم

عمل به هنگام در جهاد تبیین ضروری است

دیدار با سه هزار خانواده شهید و ایثارگر قزوین در طرح سپاس

خطیبان و مداحان متفاوت و غیرسیاسی امسال / معزی : واقعا فرق می کند چه کسی رییس جمهور باشد

از طریق مراجع رسمی پیگرد کیفری توهین به خبرنگاران را در دستور کار قرار دادیم

روز بدون فوتی کرونا در خراسان جنوبی

لباس محرمی کاروان ایران در قونیه 2021

لحظاتی از افتتاحیه پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی قونیه 2021

جهاد تبیین راهکار خنثی کردن توطئه دشمنان است

بازار افغانستان، راهکار حل مشکلات سیستان

صفحات مجازی منسوب به محمد مخبر جعلی است

جزییات مهم از رتبه بندی معلمان+ سند آیین نامه اجرایی

پیشگامی بچه هیئتی ها برای آزادی زندانیان/«چک» و «مهریه » همچنان در صدر جرایم غیر عمد

غربت امام سجاد(ع) پس از عاشورا در مدینه از زبان حسین انصاریان

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یک شرکت معتبر در اصفهان

بازنشر مداحی میثم مطیعی برای شهید حسین همدانی در پی اهانت میرحسین موسوی

عمل به هنگام در جهاد تبیین صورت گیرد

تاکنون بر اثر سیل بیش از 3 هزار میلیارد تومان به زیرساخت های عمرانی چهارمحال و بختیاری خسارت وارد شده است/در شرایط بحرانی بدون هیچ مرزبندی باید به عشایر امدادرسانی شود

چرا کارنامه اولیه برخی از داوطلبان کنکور منتشر نشده است؟

خطیبان و مداحان متفاوت امسال / معزی : واقعا فرق می کند چه کسی رییس جمهور باشد

اقدامات دستگاه قضا امیدهای زیادی را در بین نخبگان زنده کرده است

حق ثبت مهریه؛ باری مضاعف بر دوش جوانان / خلأ های فرهنگی و اقتصادی با یک مقرره رفع نمی شود

ادعا عجیب حسین شریعتمداری درباره نتیجه این دور از مذاکرات

سفیر جمهوری مالی در ایران خداحافظی کرد

اعتراض خانم های محجبه یزدی به ادعای یک روحانی به شدت بالا گرفت

استخدام کارآموز حسابداری در شرکت آریا حساب خرد آذین در تهران

تاکید رییسی بر اهتمام جدی دولت برای حفاظت از منافع سهامداران در بازار سرمایه

استخدام تحصیلدار آقا با گواهینامه ماشین و موتور در شرکت تبیان جراح

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت پاک چوب خراسان در مشهد

استخدام نگهبان با بیمه تکمیلی و پاداش در شرکت بین المللی جهان گستر آرشا

آیین عزاداری یازدهم محرم امامزاده کبیر کوران اسفراین برگزار شد

استخدام وزارت راه و شهرسازی

استخدام انباردار آشنا به کامپیوتر در شرکت قزوین مرغ

استخدام شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان

دعوت به همکاری نماینده خدمات مشتری بصورت دورکار در OCULI Inc

قله های رفیع فضیلت از آن سید ساجدان

رویکرد رسانه ها در هفته دولت امیدآفرینی و جهاد تبیین باشد

روضه خوانی حاج محمود کریمی در مجلس عزای اباعبدالله الحسین (ع) با حضور رییس جمهور

جهاد تبیین تنها راه مبارزه با جنگ رسانه ای دشمن است

عجــیب تـرین گــریه در کــربلا

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت ماشین سازی معتبر در رشت

استخدام انباردار با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت پرگاس طب در یزد

استخدام حسابدار با بیمه در یک شرکت فنی و مهندسی در الهیه

استخدام حسابدار خزانه در شرکت سرام آرای فجر زرین در خراسان رضوی

گندم هایی که به عشق حسین(ع) نان می شوند/ «صبح سیره سی» روضه ای خانگی با حال و هوایی خاص

ایران در راه قله موج هفتم کرونا /جزییاتی از سویه جدید بیماری

سازمان سنجش: اگر داوطلبان دارای رتبه برتر رشته های کم متقاضی را انتخاب کنند، به آن ها حقوق داده خواهد شد

رویکرد دستگاه های نظارتی در کردستان تسهیل گر و حمایتی است

سوگواری به سبک غریبان تهران | عزاداری غمیلیویی ها و مالوردی ها در محله اتابک

پیام مدیر عامل بانک ملی ایران به مناسبت روز خبرنگار

تصاویری از شدیدترین سیل 80 سال اخیر در سئول

استخدام نقشه کش آشنا به ضوابط شهرداری در دفتر مهندسی ساختمان

استخدام حسابدار خانم مسلط به برنامه پیوست در تهران

استخدام گیاهپزشک در شرکت مهاب شیمی ری در تهران

نتایج آزمون استخدامی هتل خورشید هشتم رئوف کوثر

نمایشگاه قابلیت های وزارت دفاع نشاندهنده بنیه دفاعی کشور در شرایط تحریم

استخدام هتل خورشید هشتم رئوف کوثر

همکاری بیشتر صنعت کشور با مجموعه دفاعی به پیشرفت صنایع کمک خواهد کرد

ویژه های رادیو فرهنگ در سوگ امام سجاد (ع)

پیام تسلیت رییسی برای درگذشت پدر سردار غلامرضا سلیمانی

حضور فعال پاکبانان منطقه 16 در محل های عزاداری هیئت های مذهبی

نمایشگاه قابلیت های وزارت دفاع نشاندهنده بنیه دفاعی کشور در شرایط تحریم است

حسین شریعتمداری: مذاکرات وین تاکنون بی نتیجه مانده / ایستادگی تیم هسته ای ایران درخور تقدیر است / تحمیل کنندگان فاجعه برجام باید در یک دادگاه ویژه، مورد مؤاخذه علنی قرار گیرند

صفحات مجازی منسوب به معاون اول رییس جمهور جعلی است

18+از محسن تا حسین؛به بهانه سالروز تاسیس استان خراسان شمالی

فرمانده کل سپاه درگذشت پدر رییس بسیج مستضعفین را تسلیت گفت

ماجرای توییت جنجالی مخبر درباره «جانی دپ»

دلیل منتشر نشدن کارنامه اولیه برخی داوطلبان کنکور اعلام شد

بیش از 300 بسته معیشتی بین کارگران خدمات شهری منطقه 19 توزیع شد

آیین نخل گردانی در شاهرود برگزار شد/ سوگواره حسینی به اوج رسید+تصاویر

هفته دولت بهترین فرصت برای تحقق جهاد تبیین است

رییس جمهور: اهتمام دولت برای حفاظت ازمنافع مردم در بورس/بازارسرمایه شفاف باشد

ماجرای راه اندازی شبکه خبر 2 چیست؟

شمار زائران عاشورای حسینی از 6 میلیون نفر گذشت

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام منشی و مسئول دفتر در شرکت پارس مانی ایستا در غرب تهران

استخدام آقا یا خانم جهت کار در آشپزخانه هتل بوعلی در همدان

رمز پیروزی نظام و انقلاب در مشکلات، مکتب عاشوراست

مراسم سراینده سوته دلی که سنت یک روستا شد

استخدام کارمند اداری در شرکت بازرگانی صادراتی اکوپلاست در اصفهان

آیین نخل گردانی در روستای کوهستانی «نوا»

استخدام کارشناس آمار و برنامه ریزی در شرکت آریا زرین بلورین در تهران

بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان در مجلس | طرح تبدیل وضعیت شغلی با آینده شغلی میلیون ها کارگر سروکار دارد

تعزیه؛ هنری به وسعت جهاد تبیین

استخدام انباردار در شرکت آریا زرین بلورین در تهران

3 پیشنهاد برای فعالیت اقتصادی مؤسسات قرآنی مردمی + صوت

فعال سیاسی اصولگرا : رییس جمهور به برخی وزرا که خارج از مسئولیت شان اظهارنظر برجامی می کنند، تذکر بدهد

آخرین تکاپوهای غرب برای چشم پوشی ایران از منافع اقتصادی برجام

برگزاری یادواره شهدا خود یک جهاد تبیین است

پیام های گرامیداشت مدیران خراسان رضوی به مناسبت روز خبرنگار

بررسی آخرین وضعیت بازار سرمایه در جلسه ستاد اقتصادی دولت

پیشرفت چشمگیر حامیان دولت سابق در بحث واکسن کرونا

چند قاب تماشایی از هوشنگ ابتهاج و فروغ فرخزاد/ تصاویر

ازدواج عجیب سوژه شد | خوشحالی داماد 12ساله از ازدواج با دختر 11 ساله + عکس عروس و داماد

سرخوردگی نخبگان هوافضا

تصاویر/ مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد(ع) در مسجد امام سجاد(ع) پردیسان

هنوز متن نهایی در مذاکرات وین حاصل نشده است| شور و شوق اتحادیه اروپا زودهنگام است

در میدان تولید باید از مصرف کنندگان حمایت شود/ حق عقب گرد، توقف و در جا زدن نداریم

در میدان تولید باید از مصرف کنندگان حمایت شود/ حق عقب گرد، توقف و در جا زدن نداریم