موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - بازنشستگان تامين اجتماعي - وزير امور خارجه - باشگاه استقلال - نظام رتبه بندي معلمان - نقل و انتقالات - شهرك ارم - رييس حفاظت محيط زيست نيشابور - عيد كريسمس - ورزشكاران پناهنده - فاز نخست باغ موزه - بيمارستان فوق تخصصي شهيد چمران - آيت الله يزدي - رجعين - تبادلات بين المللي - معاهده اسلو - چه سر - سايت كلاهبرداري - گرسنگي كاذب

مطالب مرتبط:
ستاد توسعه زیست فناوری به حوزه های مخاطره انگیز تراریخته غذایی توجه ویژه داشته باشد
معافیت مالیاتی برای فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری
سربلندی مستمر کشور از طریق مشارکت حوزه و موضوع علم و فناوری محقق شود
فناوری به حوزه طلا و جواهر می رسد و طراحی های دستی و نرم افزاری ارتقا می یابد
ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 11 تیر 1401 ساعت 11:472022-07-02دانش

تأکید عاملی به ستاد زیست فناوری برای توجه به حوزه های مخاطره انگیز


دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تأکید کرد تا به حوزه های مخاطره انگیز خصوصا حوزه مرتبط با ساخت اجزاء ترکیبی بدن و تراریخته غذایی توجه ویژه داشته باشد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه یکصدو شصت و چهارم شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا با دو موضوع زیست فناوری و المپیادها تشکیل شد.

سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است.

در عین حال لازم است ستاد توسعه زیست فناوری به حوزه های مخاطره انگیز خصوصا حوزه مرتبط با ساخت اجزاء ترکیبی بدن و تراریخته غذایی توجه ویژه داشته باشد.

در این جلسه عاملی درباره المپیادهای دانش آموزی گفت: المپیادهای  قدیم و جدید باید مورد توجه قرار گیرد و مجموعه ضوابط و شاخص ها مورد بازنگری و بروزرسانی قرار گیرد.

ارتباط عناوین المپیاد ها با رشته های دانشگاهی نیازمند سیاست های حمایتی است.

در عین رشد متعادل برای جوانان المپیادی و حمایت های همه جانبه از این ظرفیت های اثرگذار مهم است.

لازم است ریاست محترم سمپاد با توجه به مجموعه نظرات اعلام شده در این جلسه پیشنهاد جدید را با همفکری کمیسیون آموزش ستاد نقشه جامع علمی کشور برای طرح مجدد آماده کند.

مصطفی قانعی راد دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در ابتدای این جلسه در گزارشی از آخرین اقدامات ستاد توسعه زیست فناوری گفت: در مرحله اول ما به این موضوع که چگونه دانشگاه ها را حوزه زیست فناوری فعال کنیم که در این رابطه چهار حوزه کلیدی کشاورزی، پزشکی، صنعت و محیط زیست که به طور کلی دارای 274 حوزه دارد مورد تایید قرار گرفت، بر اساس تقسیم کار ملی که ارائه شده، 105 دانشگاه از وزارتخانه های علوم و بهداشت و پژوهشگاه های کشور با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

از طرفی 850 شرکت دانش بنیان زیست فناوری به این دانشگاه ها و پژوهشگاه متصل شده اند، در این مسیر 2.

9 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی شده است چراکه به دلیل قیمت های بالا صادرات و تولید در این زمینه بسیار مهم است.

وی با اشاره به اعتبار سنجی مبتنی بر علم سنجی که انجام شده است؛ افزود: یکی از فعالیت های کاربردی که تا کنون عملیاتی شده تقسیم کار ملی زیست فناوری است به طوری که به هر دانشگاه دو ماموریت داده ایم در واقع باید بگویم برای این کار با 120دانشگاه وزارت علوم مکاتبه کردیم و تا این لحظه مجموعا 105 توافقنامه امضا کرده ایم.

این در حالی است که دانشگاه ها در حال حاضر در محیط زیست ضعیف هستند که ما دراین رابطه طبقه بندی استانی و آمایش سرزمینی انجام دادیم در واقع ایجاد شبکه بین دانشگاه صنعت و دولت در مسیر خوبی قرار گرفته است.

همچنین هر دانشگاهی که با ما کار می کند از او حمایت می کنیم.

از آنجایی که تقسیم کار ملی شروع شده است انتظار داریم تبدیل به یک مطالبه گری و برنامه شود.

     حسین ساعی عضو شورای  عالی انقلاب فرهنگی درباره گزارش ارائه شده زیست فناوری گفت: در گزارش ارائه شده ستاد توسعه زیست فناوری فضای بین رشته ای کمرنگ بود و همچنین خروجی ابعاد اجتماعی تر؛ ابعاد فرهنگی و ابعاد رسانه ای باید در آن ایجاد شود.

محمدرضا مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز درباره گزارش ستاد توسعه زیست فناوری اظهار کرد: اینکه در گزارش ستاد توسعه زیست فناوری مشخص شد 800 شرکت در غذا و کشاورزی در شرایطی که وارد و صادر کردن اتفاق نمی افتد کار می کنند از اهمیت زیادی برخوردار بوده و گزارش مطلوبی است.

از طرفی باید بگویم در حال حاضر ما بیش از 5 هزار دانشمند زیست فناوری در کشور داریم و می توانیم کمتر از یک دهه به درآمد فروش تولید ناخالص ملی برسیم.

بنابراین اکنون ستاد زیست فناوری وضعیت خوبی دارد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی درباره گزارش ستاد توسعه زیست فناوری معتقد است: جهاد دانشگاهی دارای 2 مجموعه به عنوان پیش قراول در زیست فناوری به نام های رویان و ابن سینا دارد که در گزارش باید به آنها متفاوت تر نقش دهی داده شود.

از طرفی باید بگویم دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه امنیت غذایی پیشروی خوبی داشته است که از پتانسیل موجود در این دانشگاه هم باید استفاده شود.

همچنین ابراهیم سوزنچی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز افزود: باید از فعالیت های فناورانه در سطح  وسیع تری حمایت شود.

عباس حاجی آخوندی دبیر کمیسیون بین الملل نقشه جامع علمی در واکنش به گزارش سایت قطره و به نقل ازستاد توسعه  زیست فناوری گفت: یکی از مباحث قابل طرح در این گزارش این است که باید بدانیم ذینفع های دولتی و بین رشته ای چقدر با شما همراهی می کنند.

همچنین در این گزارش  تصویر ملی زیست فناوری را دیدیم اما تصویر بین المللی ندیدیم که باید به این بخش هم نگاه ویژه ای شود.

در جلسه 164 ستاد شورای رابری اجرای نقشه جامع علمی کشور المپیادهای دانش آموزی به عنوان دستور دوم شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور بود.

خانم دکتر یاوری رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد) در گزارشی گفت: اهمیت المپیادهای دانش آموزی بر هیچ کس پوشیده نیست که در این رابطه باید بگویم مسائلی مانند ترویج روحیه دانش؛ مهارت حل مساله؛ افزایش جذابیت رشته های علوم پایه و علوم انسانی برای صاحبان استعدادهای برترو شناسایی هدایت علمی ؛ فرهنگی و حمایت از افراد توانمند و زمینه سازی برای اثرگذاری در آینده و کسب افتخارات بخشی از تاثیرات المپیادهای دانشآموزی است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

این درحالی است که ما در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد) سالی 2 آزمون 130 هزار نفری برگزار می کنیم که بودجه علمی آن 80 میلیارد تومان است درواقع امروز باید به این نکته اشاره کنم که المپیادهای علمی نیاز به حمایت دارند تا این المپیادها از بین نروند.

وی با اشاره به اینکه کمبود ها بر المپیادهای دانش آموزی تاثیر نامطلوبی می گذارد، افزود: وزارت بهداشت فقط 10 درصد از المپیادها برای ورود به دانشگاه را اختصاص می دهند که رشته های المپیاد تضعیف می شود که باید در این رابطه بدانیم فارغ التحصیلان المپیادها تبدیل به معلمان می شوند و نیاز است آنها مورد توجه قرار گیرند در واقع توسعه تسهیلات مدال آوران المپیادهای علمی ضرورت دارد که پیشنهاد می کنم افزایش تعداد مدال آوران بهرمند از تسهیلات ورود به دانشگاه به 200 نفرافزایش یابد و همچنین اعطای گواهی نامه های رسمی  به دانش آموزان  رتبه های 200 تا400 برای افزایش عزت نفس تاثیر گذار خواهد بود این در حالی است که موضوع عدم ابلاغ اساسنامه باشگاه دانش پژوهان جوان از مطالبات جدی ما است.

سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهور درباره گزارش رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) اظهار کرد: بدنه آموزش و پرورش هیچ علاقه ای به افرادالمپیادی به خصوص سمپاد ندارد و عملا این سازمان سختی کار زیادی دارد چون بدنه با آن همراه نیست.

از طرفی باشگاه حتما برای سمپاد لازم است زیرا جوان های المپیادی به خاطر نبودن باشگاه رها می شوند.

از طرفی باید بگویم ما در معاونت علمی از  2 المپیاد سلول های بنیادی و دوم فناوری نانو حمایت می کنیم.

در این رابطه حمایت شورا از ساختار سمپاد مهم است چون بودجه آنها کم است.

همچنین خبر خوبی برای المپیادی ها دارم و اینکه باید بگویم در المپیاد ریاضی، فیزیک و شیمی تفاهم نامه ای داریم که دانش آموزان المپیادی تا دکتری بورسیه شوند و در دانشگاه ها با حمایت وزارت علوم اشتغال یابند.

  محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در ادامه درباره سازمان سمپاد گفت: هدف ما از برگزاری المپیادها جریان علمی ایجاد کردن است که البته این موضوع برای آموزش و پرورش هم مهم است که در این راستا پیشنهاد می کنم المپیادی ها به هر میزان نمره که دریافت می کنند به همان میزان با یک ساختار مناسبی نمره کسب شده آنها در کنکور تاثیرگذار باشد.

عبدالرسول پور عباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره گزارش رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) گفت: در المپیادهای دانش آموزی مجموعا 60 نفر در رشته های مختلف جذب دانشگاه ها شدند که از این تعداد 21 نفر تنها در رشته مهندسی کامپیوتر بوده اند که دراین رابطه باید تدبیری اندیشید تا دانش آموزان در همان رشته ای که در المپیاد شرکت می کنند ادامه تحصیل بدهند.

ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان نیز درباره سازمان سمپاد گفت: المپیادها استراتژی می خواهد که باید طراحی شود و بدانیم المپیادها در 20 سال آینده چکار می خواهند بکنند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره سمپاد اظهار کرد: سند ملی نخبگان بر موضوعات هویتی تاکید کردند که ما باید از المپیاد حمایت کرده و مسیر روشنی را برای آنها ترسیم کنیم.

ایمان افتخاری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز درباره دانش آموزان المپیادی (سمپاد) اظهار کرد: فضای المپیاد یک فضای تربیتی است که یک قسمتی از آن مربوط به آموزش است.

از طرفی اگر به سمت حذف کنکور و جدا کردن سنجش از آموزش هستیم باید سبد خوبی داشته باشیم که سبد عملکردی المپیاد باید بخشی از رزومه افراد قرار گیرد.

همچنین باید چارچوب اصولی برای حمایت از افراد المپیادی داشته باشیم.

محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره المپیاد دانش آموزی تصریح کرد: المپیاد اساسا یک روش دیگری برای کنکور است.

  امسال در دنیا اعلام شده علوم پایه برای توسعه پایدار است.

در مدل جدید تفکر علوم پایه را نمی توان با بحث کامپیوتر جدی بگیریم.

افراد علوم پایه را منحصر به یک رشته کردن مناسب نیست.

المپیاد در رشته های دیگر بد نیست؛ چرا که علوم پایه یک تفکر است.

در ادامه محمد رضا مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره المپیادهای دانش آموزی یادآور شد: برای رشته های علوم پایه مشوق های زیادی نیاز داریم ما باید بچه ها را به رشته های ریاضی مهندسی و زیست ترغیب کنیم.

باید از سازمان سمپاد براساس بیانیه گام دوم پشتیبانی شود درواقع باید ببینیم به چه رشته هایی نیاز داریم ما باید ریاضی و علوم پایه را از مدارس تقویت کرده و مشوق آنها باشیم.

همچنین منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره المپیادهای دانش آموزی گفت: رشته های ورودی از المپیاد نیز باید روزآمد شوند.

این طور نباشد که برگزیدگان المپیاد شیمی به رشته برق بروند این اتلاف انرژی است.

شاخص ها هم به بازنگری نیاز دارند و باید مشخص شود که برگزیدگان المپیاد دارای مدال های طلا، نقره و برنز باید چند درصد در کنکور سهم داشته باشند، تاکید شد که در این مسیر به آموزش عمومی لطمه وارد نشود.

انشالله وقتی موضوع نهایی شد به اطلاع مردم خواهیم رساند.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - زیست فناوری - انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب - ستاد توسعه زیست فناوری - فناوری - شورای عالی - سعیدرضا عاملی - شورای - دبیر ستاد توسعه زیست فناوری - فرهنگی - شورا - انقلاب - شورایعالی انقلاب فرهنگی - عاملی - دبیر - زیست - المپیادهای دانش آموزی - حوزه - نقشه جامع علمی کشور - عالی - ستاد - تراریخته - ستاد زیست فناوری - انگیز - خبرگزاری فارس - دانش - توسعه - غذایی

آخرین اخبار سرویس:
آزاد شدن 471 نفر از زندانیان خراسان رضوی با گذشت شکات

حدادعادل: برای اداره کشور باید توجه اصلی مان به جوانان باشد

حدادعادل: برای اداره کشور باید توجه اصلی مان به جوانان باشد

شهریه نجومی در پردیس دانشگاه های دولتی

برگزاری سمپوزیوم بین المللی زیست شناسی سلول و مهندسی بافت در دانشگاه خوارزمی

نشست تخصصی بررسی فعالیت های علمی مراسم اربعین برگزار شد

قدردانی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از حسینیه معلی

قانون مدیریت پایدار آب های زیرزمینی کالیفرنیا چه آموزه هایی برای ایران دارد؟

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران: ترمی دست کم 50 میلیون تومان!

استاد دانشگاه تهران: امسال کنکور آبروی نظام آموزشی را برد

روشی برای تولید اکسیژن با استفاده از میدان مغناطیسی

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران: ترمی دست کم 50 میلیون تومان!

اصلاحات جدید دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام شد

چگونه در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم؟

ثبت نام در دانشگاه آزاد بدون کنکور+جزییات

شهریه 50 میلیون تومانی یک ترم پردیس دانشگاه علوم پزشکی تهران

انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

بازگشت استاد دانشگاه آمریکایی مبادله شده به کابل

بازگشت استاد استرالیایی مبادله شده به کابل

مهلت جدید برای انتخاب رشته کنکور 1401

 انتخاب رشته مشترک با سازمان سنجش فقط از طریق کنکور

5 درصد اعتبارات پژوهشی صرف مطالعات مرتبط با خانواده و رشد جمعیت می شود

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام شد

جزییات نام نویسی در رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور

بازدید از دانشگاه های دور از مرکز در هدف گزاری ها تعیین کننده است

شهریه نجومی رشته دندان پزشکی

جزییات بیست و سومین نشست سراسری اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

منابع و راهنمای استخدام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

ماه از کجا آمده است؟

آزادی 10 مددجوی جرائم غیر عمد از زندان دزفول

بازدید از دانشگاه های دور از مرکز در هدف گزاری ها تعیین کننده است

فرصت جدید برای کنکوری ها

جزییات نام نویسی در رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور

تمدید زمان انتخاب رشته آزمون سراسری

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تمدید شد

تولید اکسیژن با آهنربا برای فضانوردان!

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تمدید شد

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تا 24 مرداد تمدید شد / هر فرد فقط یک بار اجازه انتخاب دارد

استخدام نماینده علمی با پاداش، بیمه در داروسازی تهران شیمی در تهران

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تا 24 مرداد تمدید شد

مهلت انتخاب رشته کنکور 1401 تمدید شد

داداش پور: بازدید از دانشگاه های دور از مرکز در هدف گذاری ها تعیین کننده است

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تا دوشنبه 24 مرداد تمدید شد

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری

داداش پور: بازدید از دانشگاه های دور از مرکز در هدف گزاری ها تعیین کننده است

جزییات ثبت نام پذیرش دانشجو بدون آزمون در دانشگاه آزاد

نحوه تاثیر معدل بر اولین مرحله کنکور 1402

پویایی دانشجویی؛ کیفیت آموزشی در علم و فرهنگ

اولین جلسه کمیته فرهنگی المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان خارجی سراسر کشور

اعلام فهرست واجدین شرایط دریافت شناسه بین المللی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام

دبیرهیات اجرایی جذب استان مازندران انتخاب شد

عملیات حفاری فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط 4 مترو تهران

میکروباتری، کوچکتر از دانه برنج ساخته شد

معدل بر اولین مرحله کنکور 1402 چقدر تاثیر دارد؟

بیداد جعل و تقلب در دانشگاه های ایران

زیر کشت رفتن زمین های پردیس بروجن

شهرکرد میزبان کنفرانس ملی مهندسی مکانیک کاربردی

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران: ترمی دست کم 50 میلیون تومان!

استخدام کارشناس پلیمر با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در مجتمع پلاستیک طبرستان

نشست نقشه راه مهندسی فرهنگی کشور برگزار شد

پویایی دانشجویی؛ کیفیت آموزشی در علم و فرهنگ

امضای تفاهم درباره ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

گروه جهادی دامپزشکی به مناطق صعب العبور خشچال قزوین اعزام می شوند

افزایش تعداد دانشجویان ایرانی بورسیه در روسیه

پذیرش دانشجو کاردانی طلا و جواهر از سوی مرکز علمی-کاربردی دهخدای تکاب

بازدید از دانشگاه های دور از مرکز در هدف گذاری ها تعیین کننده است

تکمیل شبکه جمع آوری آب های سطحی منطقه 9

نشست نماینده سازمان همکاری روسیه در ایران با سازمان امور دانشجویان برگزار شد

دکتر مصطفی نورالدین براثر کرونا درگذشت

قرار گرفتن 6 شهر استان ایلام در وضعیت قرمز کرونا

جزییات تازه از تغییرات کنکور | نحوه تاثیر معدل بر اولین مرحله کنکور 1402 مشخص شد

علیرضا نصیری رییس پارک علم و فناوری هرمزگان شد

خبر مهم برای کنکوری ها/ مهلت انتخاب رشته کنکوری ها امروز پایان می یابد

زیست بوم نوآوری در صنایع غذایی درآستانه تشکیل

زیست بوم نوآوری در صنایع غذایی تشکیل می شود

پذیرش دانشجوی کاردانی طلا و جواهر در تکاب

آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور ورودی مهر ماه سال 1401

پویایی دانشجویی؛ کیفیت آموزشی در علم و فرهنگ

عملیات حفاری فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط 4 مترو تهران

پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در 281 کد رشته محل

آموزش هیئت امنای موقوفات فارس

اشتغال به تحصیل 20 هزار طلبه در سال تحصیلی سطوح عالی

خبر مهمی که کنکوری ها باید بدانند!

پذیرش دانشجو کاردانی طلا و جواهر از سوی مرکز علمی-کاربردی دهخدای تکاب

کاهش هزینه های اکتشافی معدن با روش جدید ارائه شده

پایان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری در 22 مرداد

گسترش جعل و تقلب در دانشگاه/«برخی استادان راهنما خودشان پایان نامه می نویسند و از دانشجو پول می گیرند»

ساعت 12 امشب آخرین فرصت انتخاب رشته در کنکور 1401

تا ثریا در خراسان شمالی

انقلابی در صنعت نساجی | ابداع پلیمر غیرحلال برای جداسازی رنگ از پساب

مجله طب دامپزشکی ایران در پایگاه بین المللی اسکوپوس نمایه شد

دانشکده علوم قرآنی شیراز دانشجو می پذیرد

گسترش جعل و تقلب در دانشگاه ها

پر استرس ترین مشاغل دنیا (اینفوگرافیک)

کاهش هزینه های اکتشافی معدن با روش جدید ارائه شده

موضع وزارت بهداشت پذیرش دانشجو از طریق آزمون است

تشکر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از رسانه ملی به خاطر پخش «حسینیه معلی»

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران: ترمی دست کم 50 میلیون تومان!

تأکید عاملی به ستاد زیست فناوری برای توجه به حوزه های مخاطره انگیز

تأکید عاملی به ستاد زیست فناوری برای توجه به حوزه های مخاطره انگیز