موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - افزايش حقوق - سازمان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - هانيه توسلي - افزايش حقوق بازنشستگان - باشگاه پرسپوليس - نظام رتبه بندي معلمان - شتابدهنده ها - گلوله باران - درگيري هاي شرق اوكراين - تلفات جاده اي - فريبا كوثري - علي بزرگخو - دانشگاه ايالتي اورگن - هفته ترويج علم - محمد نبوي فر - روابط عمومي معاونت سيما - اسماعيل سعادت - تعليف دام - سيد حميد پورمحمدي

مطالب مرتبط:
فعالان محیط زیستی خود را به یک اثر ون گوگ چسباندند
61 نفر در اثر رانش زمین در هند کشته یا مفقود شدند
یک کشته بر اثر واژگونی خودوری پراید در کرمانشاه
یک کشته بر اثر واژگونی خودروی پراید در کرمانشاه
دو جوان و نوجوان در فارس در اثر غرق شدگی جان باختند
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 11 تیر 1401 ساعت 10:422022-07-02دانش

ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است.

- " دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است.

در عین حال لازم است ستاد توسعه زیست فناوری به حوزه های مخاطره انگیز توجه ویژه داشته باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است.

در عین حال لازم است ستاد توسعه زیست فناوری به حوزه های مخاطره انگیز خصوصا حوزه مرتبط با ساخت اجزاء ترکیبی بدن و تراریخته غذایی توجه ویژه داشته باشد.

در این جلسه عاملی درباره المپیاد های دانش آموزی گفت: المپیاد های قدیم و جدید باید مورد توجه قرار گیرد و مجموعه ضوابط و شاخص ها مورد بازنگری و بروزرسانی قرار گیرد.

ارتباط عناوین المپیاد ها با رشته های دانشگاهی نیازمند سیاست های حمایتی است.

در عین رشد متعادل برای جوانان المپیادی و حمایت های همه جانبه از این ظرفیت های اثرگذار مهم است.

لازم است ریاست محترم سمپاد با توجه به مجموعه نظرات اعلام شده در این جلسه پیشنهاد جدید را با همفکری کمیسیون آموزش ستاد نقشه جامع علمی کشور برای طرح مجدد آماده کند.

گزارش ستاد توسعه زیست فناوریمصطفی قانعی راد دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در ابتدای این جلسه در گزارشی از آخرین اقدامات ستاد توسعه زیست فناوری گفت: در مرحله اول ما به این موضوع که چگونه دانشگاه ها را حوزه زیست فناوری فعال کنیم که در این رابطه چهار حوزه کلیدی کشاورزی، پزشکی، صنعت و محیط زیست که به طور کلی دارای 274 حوزه دارد مورد تایید قرار گرفت، بر اساس تقسیم کار ملی که ارائه شده، 105 دانشگاه از وزارتخانه های علوم و بهداشت و پژوهشگاه های کشور با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

از طرفی 850 شرکت دانش بنیان زیست فناوری به این دانشگاه ها و پژوهشگاه متصل شده اند، در این مسیر 2.

9 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی شده است چراکه به دلیل قیمت های بالا صادرات و تولید در این زمینه بسیار مهم است.

وی با اشاره به اعتبار سنجی مبتنی بر علم سنجی که انجام شده است؛ افزود: یکی از فعالیت های کاربردی که تا کنون عملیاتی شده تقسیم کار ملی زیست فناوری است به طوری که به هر دانشگاه دو ماموریت داده ایم در واقع باید بگویم برای این کار با 120دانشگاه وزارت علوم مکاتبه کردیم و تا این لحظه مجموعا 105 توافقنامه امضا کرده ایم.

این در حالی است که دانشگاه ها در حال حاضر در محیط زیست ضعیف هستند که ما دراین رابطه طبقه بندی استانی و آمایش سرزمینی انجام دادیم در واقع ایجاد شبکه بین دانشگاه صنعت و دولت در مسیر خوبی قرار گرفته است.

همچنین هر دانشگاهی که با ما کار می کند از او حمایت می کنیم.

از آنجایی که تقسیم کار ملی شروع شده است انتظار داریم تبدیل به یک مطالبه گری و برنامه شود.

حسین ساعی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره گزارش ارائه شده زیست فناوری گفت: در گزارش ارائه شده ستاد توسعه زیست فناوری فضای بین رشته ای کمرنگ بود و همچنین خروجی ابعاد اجتماعی تر؛ ابعاد فرهنگی و ابعاد رسانه ای باید درآن ایجاد شود.

محمدرضا مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز درباره گزارش ستاد توسعه زیست فناوری اظهار کرد: اینکه در گزارش ستاد توسعه زیست فناوری مشخص شد 800 شرکت در غذا و کشاورزی در شرایطی که وارد و صادر کردن اتفاق نمی افتد کار می کنند از اهمیت زیادی برخوردار بوده و گزارش مطلوبی است.

از طرفی باید بگویم در حال حاضر ما بیش از 5 هزار دانشمند زیست فناوری در کشور داریم و می توانیم کمتر از یک دهه به درآمد فروش تولید ناخالص ملی برسیم؛ بنابراین اکنون ستاد زیست فناوری وضعیت خوبی دارد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاد دانشگاهی درباره گزارش ستاد توسعه زیست فناوری معتقد است: جهاد دانشگاهی دارای 2 مجموعه به عنوان پیش قراول در زیست فناوری به نام های رویان و ابن سینا دارد که در گزارش باید به آن ها متفاوت تر نقش دهی داده شود.

از طرفی باید بگویم دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه امنیت غذایی پیشروی خوبی داشته است که از پتانسیل موجود در این دانشگاه هم باید استفاده شود.

همچنین ابراهیم سوزنچی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز افزود: باید از فعالیت های فناورانه در سطح وسیع تری حمایت شود.

عباس حاجی آخوندی دبیر کمیسیون بین الملل نقشه جامع علمی در واکنش به گزارش سایت قطره و به نقل ازستاد توسعه زیست فناوری گفت: یکی از مباحث قابل طرح در این گزارش این است که باید بدانیم ذینفع های دولتی و بین رشته ای چقدر با شما همراهی می کنند.

همچنین در این گزارش تصویر ملی زیست فناوری را دیدیم، اما تصویر بین المللی ندیدیم که باید به این بخش هم نگاه ویژه ای شود.

المپیاد های دانش آموزیبنا براین گزارش؛ در جلسه 164 ستاد شورای رابری اجرای نقشه جامع علمی کشور المپیاد های دانش آموزی به عنوان دستور دوم شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشوربود.

خانم یاوری رییس سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان (سمپاد) در گزارشی گفت: اهمیت المپیاد های دانش آموزی بر هیچ کس پوشیده نیست که در این رابطه باید بگویم مسائلی مانند ترویج روحیه دانش؛ مهارت حل مساله؛ افزایش جذابیت رشته های علوم پایه و علوم انسانی برای صاحبان استعداد های برترو شناسایی هدایت علمی؛ فرهنگی و حمایت از افراد توانمند و زمینه سازی برای اثرگذاری در آینده و کسب افتخارات بخشی از تاثیرات المپیاد های دانشآموزی است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

این درحالی است که ما در سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان (سمپاد) سالی 2 آزمون 130 هزار نفری برگزار می کنیم که بودجه علمی آن 80 میلیارد تومان است درواقع امروز باید به این نکته اشاره کنم که المپیاد های علمی نیاز به حمایت دارند تا این المپیاد ها از بین نروند.

وی با اشاره به اینکه کمبود ها بر المپیاد های دانش آموزی تاثیر نامطلوبی می گذارد، افزود: وزارت بهداشت فقط 10 درصد از المپیاد ها برای ورود به دانشگاه را اختصاص می دهند که رشته های المپیاد تضعیف می شود که باید در این رابطه بدانیم فارغ التحصیلان المپیاد ها تبدیل به معلمان می شوند و نیاز است آن ها مورد توجه قرار گیرند در واقع توسعه تسهیلات مدال آوران المپیاد های علمی ضرورت دارد که پیشنهاد می کنم افزایش تعداد مدال آوران بهرمند از تسهیلات ورود به دانشگاه به 200 نفرافزایش یابد و همچنین اعطای گواهی نامه های رسمی به دانش آموزان رتبه های 200 تا400 برای افزایش عزت نفس تاثیر گذار خواهد بود این در حالی است که موضوع عدم ابلاغ اساسنامه باشگاه دانش پژوهان جوان از مطالبات جدی ما است.

سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رییس جمهور درباره گزارش رییس سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان (سمپاد) اظهار کرد: بدنه آموزش و پرورش هیچ علاقه ای به افرادالمپیادی به خصوص سمپاد ندارد و عملا این سازمان سختی کار زیادی دارد، چون بدنه با آن همراه نیست.

از طرفی باشگاه حتما برای سمپاد لازم است، زیرا جوان های المپیادی به خاطر نبودن باشگاه رها می شوند.

از طرفی باید بگویم ما در معاونت علمی از 2 المپیاد سلول های بنیادی و دوم فناوری نانو حمایت می کنیم.

در این رابطه حمایت شورا از ساختار سمپاد مهم است، چون بودجه آن ها کم است.

همچنین خبر خوبی برای المپیادی ها دارم و اینکه باید بگویم در المپیاد ریاضی، فیزیک و شیمی تفاهم نامه ای داریم که دانش آموزان المپیادی تا ی بورسیه شوند و در دانشگاه ها با حمایت وزارت علوم اشتغال یابند.

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم؛ تحقیقات و فناوری نیز در ادامه درباره سازمان سمپاد گفت: هدف ما از برگزاری المپیاد ها جریان علمی ایجاد کردن است که البته این موضوع برای آموزش و پرورش هم مهم است که در این راستا پیشنهاد می کنم المپیادی ها به هر میزان نمره که دریافت می کنند به همان میزان با یک ساختار مناسبی نمره کسب شده آن ها در کنکور تاثیرگذار باشد.

عبدالرسول پور عباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره گزارش رییس سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان (سمپاد) گفت: در المپیاد های دانش آموزی مجموعا 60 نفر در رشته های مختلف جذب دانشگاه ها شدند که از این تعداد 21 نفر تنها در رشته مهندسی کامپیوتر بوده اند که دراین رابطه باید تدبیری اندیشید تا دانش آموزان در همان رشته ای که در المپیاد شرکت می کنند ادامه تحصیل بدهند.

ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان نیز درباره سازمان سمپاد گفت: المپیاد ها استراتژی می خواهد که باید طراحی شود و بدانیم المپیاد ها در 20 سال آینده چکار می خواهند بکنند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره سمپاد اظهار کرد: سند ملی نخبگان بر موضوعات هویتی تاکید کردند که ما باید از المپیاد حمایت کرده و مسیر روشنی را برای آن ها ترسیم کنیم.

ایمان افتخاری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز درباره دانش آموزان المپیادی (سمپاد) اظهار کرد: فضای المپیاد یک فضای تربیتی است که یک قسمتی از آن مربوط به آموزش است.

از طرفی اگر به سمت حذف کنکور و جدا کردن سنجش از آموزش هستیم باید سبد خوبی داشته باشیم که سبد عملکردی المپیاد باید بخشی از رزومه افراد قرار گیرد.

همچنین باید چارچوب اصولی برای حمایت از افراد المپیادی داشته باشیم.

محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز درباره المپیاد دانش آموزی تصریح کرد: المپیاد اساسا یک روش دیگری برای کنکور است.

امسال در دنیا اعلام شده علوم پایه برای توسعه پایدار است.

در مدل جدید تفکر علوم پایه را نمی توان با بحث کامپیوتر جدی بگیریم.

افراد علوم پایه را منحصر به یک رشته کردن مناسب نیست.

المپیاد در رشته های دیگر بد نیست؛ چرا که علوم پایه یک تفکر است.

در ادامه محمد رضا مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره المپیاد های دانش آموزی یادآور شد: برای رشته های علوم پایه مشوق های زیادی نیاز داریم ما باید بچه ها را به رشته های ریاضی مهندسی و زیست ترغیب کنیم.

باید از سازمان سمپاد براساس بیانیه گام دوم پشتیبانی شود درواقع باید ببینیم به چه رشته هایی نیاز داریم ما باید ریاضی و علوم پایه را از مدارس تقویت کرده و مشوق آن ها باشیم.

همچنین منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره المپیاد های دانش آموزی گفت: رشته های ورودی از المپیاد نیز باید روزآمد شوند.

این طور نباشد که برگزیدگان المپیاد شیمی به رشته برق بروند این اتلاف انرژی است.

شاخص ها هم به بازنگری نیاز دارند و باید مشخص شود که برگزیدگان المپیاد دارای مدال های طلا، نقره و برنز باید چند درصد در کنکور سهم داشته باشند، تاکید شد که در این مسیر به آموزش عمومی لطمه وارد نشود.

انشالله وقتی موضوع نهایی شد به اطلاع مردم خواهیم رساند.


کلید واژه ها: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - زیست فناوری - شورای عالی انقلاب - ستاد توسعه زیست فناوری - انقلاب فرهنگی - دانش - فناوری - شورای عالی - تولیدات - سعیدرضا عاملی - زیست - ظرفیت - فرهنگی - انقلاب - خبرگزاری - عاملی - شورای - دانشگاه - المپیاد - عالی - دبیر - حوزه - توسعه - گزارش - انگیز - دانش آموزی - بروزرسانی - مورد - قرار

آخرین اخبار سرویس:
نحوه شکل گیری قاره ها کشف شد

اردوی تدریس جهادی وتر در روستا های محروم بخش جوادآباد شهرستان ورامین برگزار شد

اردوی جهادی وتر در روستا های محروم بخش جوادآباد شهرستان ورامین برگزار شد

اضافه شدن 3 رشته جدید در دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد

استخدام مدیر بازرگانی، سرپرست انبار و تکنسین برق در منطقه صنعتی مورچه خورت

استخدام مدرس خیاطی و الگوسازی و دوخت در موسسه طراحی لباس پارس در تهران

قاره ها این گونه بر روی زمین شکل گرفتند | رمزگشایی با تحقیق در استرالیا

استخدام مهندس مکانیک در شرکت تولیدی و مهندسی شعله صنعت در تهران

جدیدترین نتایج تحقیقات از روند شکل گیری قاره ها

آزادی صادرات آفت کش ها

28 مرداد؛ پایان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

توسعه محصولات باکیفیت با راه اندازی مراکز آزمون جاده ای

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 28 مرداد پایان می یابد

برگزاری اردوی راهیان پیشرفت در استان ایلام

رشته دکتری مترجمی قرآن و حدیث جامعه المصطفی (ص) مجوز گرفت

بیست وسومین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در اصفهان برگزار می شود

امضای توافقنامه «حمایت از جذب استعداد های برتر در رشته های اولویت دار کشور»

قرآن سرمستی نسبت به نعمت ها را ناپسند می داند

سمینار «امام حسین(ع) منجی بشریت» در اوگاندا برگزار شد

عضو جدید هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب شد

رضا خوراکیان مدیر مسئول روزنامه خراسان شد

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان آزاد است

توافق نامه «حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته های اولویت دار کشور» امضا شد

پیام تسلیت دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت درگذشت استاد ابتهاج

عضو جدید هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب شد

اضافه شدن 3 رشته جدید در دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد

وزیر علوم: ترم آینده هیچ کلاسی غیرحضوری نیست

حمایت از رتبه های برتر کنکور و مدال آوران المپیادها

فوری/ هیچ کلاسی در ترم آینده غیر حضوری نیست

حمایت از رتبه های برتر کنکور و مدال آوران المپیادهای جهانی

بانک تجارت و وزارت علوم تفاهمنامه همکاری امضا می کنند

آغاز رویداد ایران 1435 در شیراز

دوره ‎های مالکیت فکری برای شرکت ‎های کوچک و متوسط برگزار می شود

تحصیل بیش از 3000 دانشجو در دانشگاه غیر دولتی آفاق ارومیه

چرا تخریب ساختمان متروپل زمان بر شد؟

وزیر علوم تحقیقات و فناوری: ترم آینده هیچ کلاسی غیرحضوری نیست

تحصیل رایگان مددجویان هرمزگانی در دانشگاه پیام نور

خبر وزیر علوم درباره وضعیت ترم آینده/ کرونا بازهم دانشگاه ها را غیرحضوری می کند؟

ترم آینده دانشگاه ها حضوری است یا غیرحضوری؟ | پاسخ قطعی وزیر علوم

وزیر علوم: برای ترم آینده، اصلاً کلاس غیرحضوری نداریم

مهلت شرکت متقاضیان در آزمون های علوم پزشکی تمدید شد

آغاز ثبت نام بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور

زمان بندی فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم در آبان 1401 / جدول

وزیر علوم: برای ترم آینده، اصلاً کلاس غیرحضوری نداریم/ آموزش، ‏قطعا حضوری است

استخدام کارشناس اداره امور اعضای هیات علمی در پژوهشگاه رویان در تهران

تصویب رشته جدید کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

آغاز نام نویسی مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور

آموزش ترم آینده ، ‏قطعا حضوری است

پژوهش های حوزه جمعیت، حمایت مالی می شوند

پنجمین همایش بین المللی اربعین برگزار می شود

وزیر علوم: آموزش ترم آینده قطعا حضوری است

پانزدهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه مطهر ویژه دانشجو معلمان خوزستانی برگزار می شود

اعلام زمان نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی

وزیر علوم: ترم آینده هیچ کلاسی غیرحضوری نیست

ضرایب دروس کنکور 1402 تا شهریور ماه اعلام می شود

واکنش اساتید بسیجی به یادداشت یکی از سران فتنه / نمی گذاریم قلم ها و زبان های ناپاک حماسه آفرینی شهدا را تحریف کنند  

اسکان دختران دانشجو در خوابگاه های پسرانه دانشگاه علوم پزشکی کاشان

انعکاس پرتاب موفقیت آمیز «خیام» در رسانه های دنیا

استخدام کارمند اداری در شرکت نرم افزاری سما سامانه در تهران

کشف یک سیاه چاله ابرپرجرم توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف

ساخت بزرگ ترین پمپ خنک کننده صنایع فولادی به همت محققان تبریزی

واکنش اساتید بسیجی به یادداشت میرحسین موسوی/ نمی گذاریم قلم ها و زبان های ناپاک حماسه آفرینی شهدا را تحریف کنند  

پنجمین همایش بین المللی اربعین برگزار می شود

راهنماکتاب داستان کوتاه منتشر شد

پژوهش های حوزه جمعیت، حمایت مالی می شوند

آموزش ترم آینده ، ‏قطعا حضوری است

از اصلاح سهمیه های کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی تا وضعیت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر

تقویت رشته های علوم پایه درپی توافقنامه حمایت از استعداد های برتر

تصویب رشته جدید کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

آب باران هیچ جای کره زمین قابل آشامیدن نیست

امضای تفاهم نامه حمایت از برگزیدگان آزمون سراسری و المپیادهای علمی

شوکی که خیام وارد کرد

عضلات باورنکردنی زلاتان در آستانه 41 سالگی/عکس

استاندار تهران: برخی کافه ها با اهدافی خاص در اطراف دانشگاه ها شکل گرفته اند

تفاهم نامه حمایت از برگزیدگان آزمون سراسری و المپیاد های علمی مبادله شد

(ویدیو) بذله و شوخی هوشنگ ابتهاج در دانشگاه مریلند واشنگتن

رییس دانشگاه کوثر بجنورد منصوب شد

عضو هیئت علمی دانشگاه اراک در میان یک درصد دانشمندان پراستناد برتر جهان

صعود دانشگاه تهران به جمع 300 دانشگاه برتر جهان

هیات امنای تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان را پذیرفتند

پرتاب موفقیت آمیز ماهواره «خیام»

گسترش همکاری های پارک علم و فناوری کازان روسیه با دانشگاه شهید بهشتی

وزاری عضو هیات امنا افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را پذیرفتند

انتخاب رشته کنکوری ها تا 22 مرداد ادامه دارد

آخرین جزییات پذیرش دانشجوی بورسیه شغلی در دانشگاه یزد

حمایت از مدال آوران المپیادهای دانش آموزی از پروژه های بزرگ معاونت علمی است

حمایت ویژه از مدال آوران المپیادهای دانش آموزی و رتبه های برتر کنکور

امضای توافقنامه سه.جانبه حمایت از برگزیدگان المپیاد های دانش آموزی و نفرات برتر کنکور

ستاری: جهت جلوگیری از خروج نخبگان باید جامعه نخبگانی شکل گیرد

میکروب ها همه جا هستند حتی در فضا

پرداخت تسهیلات ویژه به رتبه های 2 رقمی کنکور سراسری

ارائه تسهیلات ویژه به رتبه های دو رقمی کنکور سراسری 1401

وزیر علوم خبر داد: حمایت ویژه از رتبه های برتر کنکور برای رقم خوردن مرجعیت علمی کشور

جزییات طرح وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان در حمایت از رتبه های برتر کنکور

اشتغال نفرات برتر کنکور تضمین شد

پذیرفته شدگان آزمون سراسری درسیستان وبلوچستان به دنبال مشاوره انتخاب رشته

افشای راز زیبایی “مهتاب کرامتی” در 50 سالگی

جزییات تفاهم نامه حمایتی وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری از برگزیدگان کنکور/ تضمین آینده شغلی نخبگان از سوی دولت

فراخوان رویداد «ایده شو» با موضوع روش های هوشمند کاهش مصرف انرژی

ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است

ظرفیت های تولیدات و دانش زیست فناوری مهم و اثر گذار است