مطالب مرتبط:
برگزاری کنکور سراسری رشته ریاضی در کرمانشاه
شنبه؛ آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 1401 دانشگاه آزاد
خدمات مشاوره رایگان شهرسازی و معماری در منطقه13
رقابت پرطرفدارترین رشته آزمون سراسری
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 10 تیر 1401 ساعت 17:172022-07-01دانش

ارائه خدمات انتخاب رشته رایگان به پذیرفته شدگان کنکور سراسری


مدیر مرکز مشاوره و روان شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی ارائه خدمات انتخاب رشته رایگان به پذیرفته شدگان کنکور سراسری را ازجمله خدمات این مرکز مشاوره قلمداد کرد.

- " بین واحدهای سطح یک دانشگاه آزاد اسلامی رتبه ساعی را در رتبه بندی مراکز مشاوره کسب کرد.

مدیر مرکز مشاوره و روان شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی در گفت وگو با خبرنگار آنا درباره تاریخچه و چرایی ایجاد این مرکز اظهار کرد: مرکز مشاوره این دانشگاه سال 1380 راه اندازی شد که هدف آن توجه به روح و روان و مشکلات جوانان و تلاش برای رفع و درمان آنان است.

طاهره کاویانی افزود: افراد در برهه هایی از زندگی خود با مشکلات و بحران هایی روبه رو می شوند.

شما از کودکی به مرور زمان یاد می گیرید چطور با شرایط به وجود آمده روبه رو شوید حتی در دعواها و دلخوری های دوران کودکی آموزش می دیدید که مشکل ایجادشده را حل کنید این مشکلات می توانند ناشی از مسائل و استرس های محیطی و یا ناشی از بحران های درون روانی باشند.

هنگام برخورد با مشکلاتی که فشار روانی زیادی به بار می آورند مغز درگیر پردازش هیجانات زیادی خواهد شد.

این درگیری مانع از این می شود که فرد بتواند از همه ظرفیت های مغز خود برای حل مشکلات استفاده کند.

در این شرایط است که استفاده از خدمات مشاوره اهمیت پیدا می کنند.

وی اضافه کرد: مشاوران و روانشناسان می توانند در این موقعیت ها به کمک فرد بیایند.

به همین دلیل برای خدمات رسانی به استادان، همکاران و دانشجویان، مرکز مشاوره و روان شناختی، ابتدای دهه 80 در دانشگاه آزاد آیت الله آملی فعال شد و مراجعان دانشگاهی از خدمات مشاوره ای رایگان بهره مند می شوند.

اوایل کار سخت بود؛ چراکه با هدف فرهنگ سازی، کسب اعتماد مراجعان و معرفی مرکز حضوری سر کلاس قبل از ورود استاد می رفتم و چند دقیقه ای صحبت داشتم.

داخل اتوبوس، نمازخانه و هر زمانی که تعدادی دانشجو دور هم می دیدم، وارد صحبت می شدم تا.

ا.

اما به سرعت نگاه دانشجویان جلب شد و در دهه 90 در همه دانشکده ها با اصرار دانشجویان دفتر مشاوره فعال شد تا جایی که سال 94 شرایط جذب مراجع جدید را نداشتیم و همه زمان ها تکمیل شده بودند.

دلایل کسب رتبه ساعی مرکز مشاوره و روان شناختی واحد آیت الله آملی مدیر مرکز مشاوره و روان شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی در پاسخ به این سؤال که دلایل کسب رتبه ساعی چه بوده است، تشریح کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه امر مشاوره در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و با نظر به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 400 واحد دانشگاهی و 200 دفتر و مرکز مشاوره و با حضور یک هزار و 500 مشاور در حال خدمت رسانی به دانشگاهیان هستند با هدف سازمان دهی و نظارت کیفی بر عملکرد، این مرکز توسط سوپروایزر اعزامی از سازمان مرکزی در هفت محور کلی(ساختار فیزیکی، تجهیزات مرکز، نیروی انسانی، ساختار اداری، وضعیت پذیرش مراجعان، فعالیت های حمایت گرانه و آموزش، فرایند مشاوره) و 40 شاخص مطابق با آیین نامه مراکز مشاوره امین دانشگاه آزاد اسلامی و ارائه مشاوره تخصصی، مورد ارزیابی قرار گرفت و رتبه بندی انجام شد که این واحد دانشگاهی در سطح یک موفق به اخذ رتبه ساعی شد.

بیشتر بخوانید: کاویانی ادامه داد: برگزاری مشاوره های تخصصی با کمک اعضای هیئت علمی گروه روانشناسی، برگزاری جلسات گفت وگو با دانشجویان متقاضی انصراف و تلاش برای جلوگیری از انصراف آنان، پاسخگویی منظم به مراجعان، برقراری ارتباط با خانواده ها به ویژه خانواده دانشجویان دارای مشکلات روحی، برگزاری جلسات مشاوره برای خانواده های دارای فرزندان کنکوری، راه اندازی دفتر مشاوره تحصیلی در داخل شهر و ارائه مشاوره های رایگان، افزایش سطح همکاری با مراکز مشاوره سطح شهر و استان و مشاوران آموزش و پرورش، برگزاری نشست های مشترک با مشاوران و روانشناسان مدارس حفظ چارت سازمانی مرکز مشاوره، اختصاص یک دفتر مجهز و مجزا برای مرکز مشاوره بخشی از اقدامات مرکز مشاوره و روان شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی بوده است.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در مرکز مشاوره و روان شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی بیان کرد: تعاملات خوبی در شهرستان آمل با فرمانداری و ادارات مختلف داشتیم که منجر به عضویت و همکاری در اتاق فکر و تصمیم سازی در کمیته های مختلف شهری مانند فرمانداری، آموزش و پرورش، کمیته بهداشت روان شهرستان، کمیته پیشگیری از طلاق، کمیته پیشگیری از اعتیاد، کمیسیون دانشجویی، کمیته بانوان و خانواده، کارگروه برنامه ریزی اوقات فراغت جوانان شد.

افزایش تعامل و همکاری درون واحدی با حوزه آموزش، صندوق حمایتی دانشجویان، انجمن های علمی، شورای فرهنگی، کمیته انضباطی از دیگر برنامه های این مرکز بوده است.

اقدمات مرکز مشاوره و روان شناختی واحد آیت الله آملی مدیر مرکز مشاوره و روان شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی، ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی به استادان، کارکنان، دانشجویان و خانواده ها در حوزه های تحصیلی، شغلی، خانوادگی، ازدواج، سبک های تربیتی، سلامت روانی و رفتاری، کمک به افراد در موقعیت های دشوار زندگی مانند مرگ عزیزان، طلاق، مشاوره اعتیاد، افسردگی، استرس شغلی، مواجه شدن با مشکلات روحی و کمک به بهبود مشکلات شخصیتی و انجام تست ها و ارزیابی های روانی، زوج درمانی، خانواده درمانی را از دیگر برنامه ها و اقدامات این مرکز برشمرد.

کاویانی عنوان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی برای کارکنان ادارات شهرستان و دانشگاهیان، ارائه خدمات تلفنی و رایگان به شهروندان، دانشجویان و خانواده ها از نخستین ساعات شیوع کرونا به صورت 24 ساعته با هدف کنترل استرس، تقویت سلامت روان، اختلافات خانوادگی، ارائه خدمات انتخاب رشته رایگان به پذیرفته شدگان کنکور سراسری (بیش از هشت سال)، فعالیت های آموزشی و پیشگیرانه به صورت حضوری و مجازی و ارتباط و تعامل با دانشجویان و خانواده آنان ازجمله شاخص های مثبت و قابل توجه بوده که مورد توجه ارزیابان قرار گرفت.

وی درباره برنامه های پیش روی مدیر مرکز مشاوره و روان شناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی گفت: توسعه فیزیکی مرکز مشاوره، افزایش کارگاه های آموزشی، افزایش و تقویت تعامل با خانواده، گسترش مشاوره در سایر حوزه های حقوقی، تغذیه، ورزشی و .

تقویت و بازبینی در همه امور مربوط و استفاده بیشتر از ظرفیت دانشجویان از اقدامات در نظر گرفته شده برای این مرکز مشاوره در آینده نزدیک است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازآنا، نظر به اهمیت و جایگاه مشاوره در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و با توجه به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 200 دفتر و مرکز مشاوره با حضور هزار و 500 مشاور در حال خدمت رسانی به دانشگاهیان و گسترش این خدمات هستند، سازماندهی و نظارت کیفی بر عملکرد مراکز مشاوره در اولویت برنامه ریزی های معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی است.

در همین راستا و برای نخستین بار تمام مراکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی توسط تیمی متشکل از 20 سوپروایزر حائز صلاحیت در حوزه های مشاوره و روانشناسی از بهمن 1400 در هفت محور کلی (ساختار فیزیکی، تجهیزات مرکز، نیروی انسانی، ساختار اداری، وضعیت پذیرش مراجعان، فعالیت های حمایت گرانه و آموزش، فرآیند مشاوره) و 40 شاخص مورد ارزیابی قرار گرفت و رتبه بندی شدند.

در طراحی این شاخص ها از تمام ویژگی های استاندارد و جامع برای فعالیت یک مرکز مشاوره تخصصی و معطوف به اسناد بالادستی و آیین نامه مراکز مشاوره امین دانشگاه آزاد اسلامی استفاده شده است.

رتبه بندی و نتایج این ارزیابی ها در مراسمی با حضور دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی" و فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام و از 12 مرکز مشاوره ممتاز، برتر، موفق و ساعی در واحدهای دانشگاهی سطح ویژه، یک و دو به شرح تجلیل شد.

12 مرکز مشاوره برتر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در ارزیابی سوپروایزران و رتبه بندی سازمان مرکزی در سطوح ویژه، یک و دو با رتبه های ممتاز، برتر، موفق و ساعی به شرح زیر در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد" تجلیل شدند.

واحدهای سطح ویژه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مشاوره واحد اهواز رتبه ممتاز مرکز مشاوره واحدبندرعباس رتبه برتر مرکز مشاوره واحد کرمان رتبه موفق مرکز مشاوره واحد خرم آباد رتبه ساعی واحدهای سطح یک دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مشاوره واحد بهبهان رتبه ممتاز مرکز مشاوره واحدآزادشهر رتبه برتر مرکز مشاوره واحد زنجان رتبه موفق مرکز مشاوره واحد آیت الله آملی رتبه ساعی واحدهای سطح دو دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مشاوره واحد تربت جام رتبه ممتاز مرکز مشاوره واحد فردوس رتبه برتر مرکز مشاوره واحد ارسنجان رتبه موفق مرکز مشاوره واحد زابل رتبه ساعی انتهای پیام/4121/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - مرکز مشاوره - دانشگاه آزاد - مشاوره - دانشگاه - کنکور سراسری - روان شناختی - ارائه خدمات - انتخاب رشته - اسلامی - آیت الله - خدمات - مشکلات جوانان - آزاد - انتخاب - مشکلات - شناختی - روان - واحد - سراسری - رایگان - مشکل - مراکز مشاوره - دوران کودکی - کودکی - ارائه - کنکور - راه اندازی - روح و روان - رتبه بندی

آخرین اخبار سرویس:
وزیر علوم: درباره تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها در حال حاضر هیچ تصمیمی اعلام نشده است

اعلام جزییات آزمون دکتری 1402

کنکوری ها بخوانند/ رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1402 اعلام شد

لاغری شدید “محسن کیایی” چهره اش را دگرگون کرد/ عکس

زلفی گل: کنکور حذف شدنی نیست

فیلم| اهدای 5 هزار و 900 قربانی به حسینیه اعظم

وزیر علوم: کنکور حذف شدنی نیست

ویزیت رایگان در مناطق محروم دودانگه ساری

اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام رشته های جدید در دفترچه انتخاب رشته

وزیر علوم:کنکور حذف شدنی نیست

جزییات ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

وزیر علوم: کنکور حذف شدنی نیست

اعلام جزییات آزمون دکتری 1402

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1402 اعلام شد

بازدید رییس دانشگاه دفاع ملی عراق از دانشگاه صنعتی مالک اشتر

خبر مهم وزیر علوم درباره کنکور

اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1402

مشهد میزبان 350 دانشجوی شاهد و ایثارگر کشور

ستاری: فرهنگ نخبه پروری در ساختار اداری کشور نهادینه می شود

رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1402 اعلام شد + جزییات

درخشش انجمن علمی دانشجویی شیمی کاربردی دانشگاه شیراز در ارزیابی و رتبه بندی

ارتقای 910 پله ای دانشگاه پیام نور در آخرین رتبه بندی وب سایت های دانشگاهی، وبومتریک

مجموع نذورات حسینیه اعظم زنجان به 8و نیم میلیارد رسید/افزایش 2برابری نذورات حسینیه اعظم زنجان

پذیرش بدون آزمون در 9 رشته دانشگاه شهید چمران اهواز

چاپ مقاله عضو هیأت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در برترین مجله ویروس شناسی جهان

طرح احداث دانشگاه علوم قرآن و حدیث علامه مجلسی(ره) کارشناسی می شود

دانشگاه هوایی شهید ستاری خط مقدم علم، پژوهش و فناوری

14 استاد دانشگاه های معتبر جهان استاد وابسته دانشگاه تهران شدند

مشاورین انتخاب رشته هیچ نوع وابستگی به سازمان سنجش ندارند

رونمایی از مادر بسیار جوان الهام حمیدی/ عکس

دانشگاه پیام نور شرکت های دانش بنیان را در شهرستان های بهار و تویسرکان راه اندازی می کند

ببینید | وزیر علوم: چندین بار گفته ام کنکور حذف شدنی نیست اما نه برای 85 درصد دانشجویان!

طرح نگهداشت نخبگان وزارت علوم برای حمایت از نخبگان

پیگیری ورود رشته های درآمدزا در دانشگاه پیام نور همدان

استخدام مشاور امور مهاجرتی با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در تهران

رویداد اشتغال هرنج جذب نیروی انسانی تمدید شد

پذیرش دانشجو بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

عرضه تجاری نقاط کوانتومی با قابلیت عملکرد در طیف مادون قرمز موج کوتاه

زمان و مکان آزمون عملی رشته های کنکور هنر اعلام شد

سری دوم اصلاحات انتخاب رشته کنکور اعلام شد

ماراتن انتخاب رشته و درآمدزایی سودجویان با فروش پکیج های کنکوری

توسعه نوآوری در صنعت دفاعی با حضور شرکت های دانش بنیان

اظهارات وزیر علوم درباره فروش پایان نامه

کنترل مغز مگس از راه دور انجام شد

ارتقاء 910 پله ای دانشگاه پیام نور در آخرین رتبه بندی وبومتریک

نزدیک شدن نهاد دین به مضامین اخلاقی با گسترش هنر آیینی در شهر

دومین آزمایشگاه معتمد محیط زیست اردبیل مجوز فعالیت گرفت

تصمیمی برای تفکیک جنسیتی نداریم/ دانشگاه ها اول مهر حضوری یا آنلاین؟

زمان و مکان آزمون عملی رشته های کنکور هنر اعلام شد

ارتقاء 910 پله ای دانشگاه پیام نور در آخرین رتبه بندی وبومتریک

ببینید | آب پاکی وزیر علوم: کنکور حذف شدنی نیست!

چرا مازندران از کسب رتبه برتر در کنکور 1401 جاماند؟!

جزییات مهم از ثبت نام رشته های بدون کنکور 1401

آزمون عملی رشته های کنکور هنر کجا و کی برگزار می شود؟

شرکت های خصوصی آماده تولید محصولات دفاعی هستند

آخرین وضعیت کرونا در استان کهگیلویه وبویراحمد

گسترش تأسیس دانشگاه های خصوصی در مصر/ نگرانی نسبت به خصوصی سازی آموزش

دانشگاه پیام نور در کشورهای سوریه، عراق و لبنان راه اندازی می شود

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری

لینک سایت گلستان پیام نور (+آموزش ورود)

پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور

تولید لباس های ضد تعریق در دانشگاه شریف

وزیر علوم: برخی دروس دانشگاه ها مجازی تدریس خواهند شد

ستاری: توجه به نخبگان علوم انسانی از اهداف مد نظر است

در ترم جدید دانشگاه ها کدام دروس مجازی می شوند ؟

ببینید | موافقت وزیر علوم در مورد برخی سهمیه های کنکور | زلفی گل: فرزندان شهدا شرایط عادی برای درس خواندن ندارد

برگزاری رویداد دانش آموزی «برپا» در زنجان

شرکت های خصوصی آماده تولید محصولات دفاعی هستند

برج های فناوری بستری برای استقرار دانش بنیان ها در پهنه شهری تهران

آزادی 25 مددجوی زندان رجایی شهر کرج

برگزاری رویدادی تخصصی برای رفع چالش های فناورانه صنعت شیلات

افتتاح مسجد کوی دانشگاه تهران

چرا مازندران از کسب رتبه برتر در کنکور 1401 جاماند؟!

بستری برای استقرار دانش بنیان ها در پهنه شهری تهران فراهم شد

فتنه گران مشروعیت نهضت مقاومت و ایثار و شهادت را زیر سوال می برند

توضیحات وزیر علوم درباره برگزاری کلاس های دانشگاه

اطلاعیه سازمان سنجش درباره برگزاری مجدد آزمون عملی رشته تربیت بدنی

اتوبوس های برقی ایرانی کمتر از یک سال دیگر پلاک می شوند

اول تا چهارم شهریور، بازگشایی ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی

ناگفته های رتبه هفتم کنکور انسانی از مطالعه و هزینه هایش

مصوبه جدید کنکور برای همدانی ها چه ارمغانی دارد؟ / کارشناسان: عدالت آموزشی در مصوبه جدید هم لحاظ نشده است

آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور قم در مقطع کارشناسی

ببینید | حضور سفیر برزیل و بولیوی در آشپزخانه یک هیئت

دانشگاه آزاد برنامه فرهنگی مناسبی درباره عفاف و حجاب ندارد

وزیر علوم: کنکور حذف شدنی نیست / با بعضی سهمیه ها موافقم / راهی برای گزینش رشته های پرطرفدار وجود ندارد + فیلم

وزیر علوم: کنکور حذف شدنی نیست / با بعضی سهمیه ها موافقم + فیلم

آغاز پیش ثبت نام کاروان پیاده اربعین حسینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

تدریس مجازی برخی دروس دانشگاه ها در ترم جدید | راه اندازی سامانه نان در وزارت علوم

وزیر علوم: کنکور حذف شدنی نیست

زرافشان: نیازی به مصوبه جدید برای کنکور نبود / تراب زاده: حافظه محوری کنکور ادامه دارد

آخرین فرصت ثبت نام رشته های بدون کنکور 1401

فراخوان سیزدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی

زمان و محل برگزاری آزمون عملی برای رشته علوم ورزشی اعلام شد

بالاخره چه شد؛ آموزش ترم آینده مجازی است یا حضوری؟

مبانی علامه طباطبایی در اصول فقه بررسی می شود

ابتنای ضرورت وحدت اسلامی بر قاعده زرین اخلاقی بررسی می شود

سقف پرواز اساتید و دانشجویان را بالا بردیم

توصیه های مشاور کنکور به داوطلبان؛ برای انتخاب رشته به افراد مطمئن مراجعه کنید + فیلم

ماجرای اجاره خانه به شرط رابطه جنسی با صاحب خانه چیست ؟

ارائه خدمات انتخاب رشته رایگان به پذیرفته شدگان کنکور سراسری

ارائه خدمات انتخاب رشته رایگان به پذیرفته شدگان کنکور سراسری