موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - نقل و انتقالات - افزايش حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - باشگاه پرسپوليس - سازمان تامين اجتماعي - تيم فوتبال پرسپوليس - كارلوس آلبرتو - اپاتان - رئال بتيس - آيت الله آل هاشم - اگزوز خودروها - وزارت خارجه آمريكا - جلسه شوراي عالي اداري - خريد ارزان - آث ميلان و يوونتوس - رضا طاهري - ترانزيت گاز - عيادت از بيماران - سن ژرمن

مطالب مرتبط:
هویت ایرانی را در تولید آثار حذف نکنیم
استخدام کارمند اداری آشنا به حسابداری و مهندس صنایع آشنا به تولید در تهران
برپایی نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ساوجی
نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ساوجی
تسهیلات بیش از 13میلیارد تومانی برای صنایع دستی خراسان جنوبی
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 10 تیر 1401 ساعت 00:172022-06-30سياسي

هویت بخشی و توجه به محرومان با تولید صنایع دستی/ وقتی دانشگاه زنان بی سرپرست را توانمند و ماهر می کند


مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: مهم ترین تأثیرگذاری و خدمت مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان، - " به همین مناسبت و به منظور آگاهی از چگونگی تشکیل، اهداف و برنامه های مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان منا دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با حجت الاسلام رضا موحد مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه گفت وگو کرده است که مشروح آن را در ادامه خواهیم خواند.

آنا: مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان چرا و چگونه ایجاد شد؟ موحد: محله هایی زاغه نشین در حاشیه شهر وجود دارند که تا حدودی ناامن هستند و هر کسی به دلیل گستردگی فقر و ضعف عمیق فرهنگی در این مناطق ورود پیدا نمی کند، بسیاری از کسانی که در کارهای خیریه هستند، معمولاً با احتیاط و ملاحظات ویژه وارد این مناطق می شوند؛ بنابراین با توجه به فرمایش و تأکید مقام معظم رهبری تصمیم گرفتیم برای کمک به مردم این مناطق، مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان مِنا ی دانشگاه آزاد استان سیستان و بلوچستان را راه اندازی کنیم و در این مناطق به صورت میدانی فعالیت های فرهنگی، خیرخواهانه و نیکوکاری انجام دهیم.

مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان به صورت قانونی ثبت رسمی شده، کُد، شماره حساب و پروانه دارد؛ بنابراین هموطنانی که می خواهند به این مرکز کمک کنند، شماره حساب، شماره کارت و آدرس مرکز را در اختیار آنان قرار می دهیم تا در کم کردن رنج و آلام این مردم رنج کشیده مشارکت داشته باشند.

در این راستا با دوستان و همکاران در مرکز نیکوکاری و تربیت اجتماعی این مرکز نیکوکاری، وقت گذاشتیم و به صورت میدانی به این مناطق رفته، فرم هایی تهیه و خانواده ها را شناسایی کردیم.

فقر بسیار عمیقی در این مناطق حاکم است و مسائل ویژه ای دارد.

به همین دلیل برای اینکه بتوانیم کارمان را انجام دهیم و در حد توان خودمان تأثیرگذار باشیم، خانواده هایی که از شرایط حاد و ویژه ای برخوردار بودند را شناسایی و بین آنان، خانواده هایی که مسائل شان خیلی عمیق تر بود را در اولویت قرار دادیم.

با توجه به ظرفیت و امکاناتی که در اختیار داشتیم 50 خانوار را زیر پوشش قرار دادیم و خانواده هایی که به هر دلیلی بی سرپرست هستند را در اولویت گذاشتیم، این خانواده ها به صورت میانگین بین چهار تا پنج تن فرزند دارند.

آنا: مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان تاکنون چه فعالیت هایی را انجام داده است؟ موحد: ابتدا نیاز خانواده ها را شناسایی و تلاش کردیم مشکلات را (مسائل بهداشتی، بیماری، نیاز به دکتر و .

) در حد توان خودمان برطرف کنیم.

سعی مان بر این بوده که با مراکز درمانی و افرادی که خیرخواه هستند و دغدغه این مسائل را دارند، وارد گفت وگو شده و از آنان کمک بخواهیم که تا حدی در این زمینه موفق بوده ایم.

به صورت ماهانه برای این خانواده ها بسته های غذایی آماده کرده و مستمر و مرتب هر ماه یک بسته غذایی در اختیار آنان گذاشتیم.

بعد از مدتی به این نتیجه رسیدیم که این کار خیلی نمی تواند عمیق و ماندگار باشد، تصمیم گرفتیم به جای اینکه هر ماه یک بسته غذایی را در اختیار آنها بگذاریم، بهتر است خودشان را توانمند، دارای مهارت و بازپروری کنیم؛ بنابراین آموزش خانواده ها را در دستور کار و سرلوحه فعالیت هایمان قرار دادیم.

این خانواده ها با فقر زیادی دست وپنجه نرم می کنند و سرپرستی ندارند، احساس طردشدگی دارند و فکر می کنند جامعه آنها را طرد کرده و کسی برای آنها ارزشی قائل نیست.

به همین دلیل فکر کردیم آنها را از حاشیه شهر به مناطق خوب شهر بیاوریم نه برای زندگی کردن؛ زیرا برایمان مقدور نبود؛ بلکه آنها را به فضای علمی و فرهنگی بیاوریم که احساس ارزش و هویت کنند و بدانند که جامعه به آنها توجه دارد.

با گفت وگویی که با مسعود اکبری زاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان داشتیم، دانشگاه امکانات و وسایل خود را در اختیار گذشت و اکنون حدود 5 ماه است که هر ماه این خانواده ها را از حاشیه شهر با خودروهای دانشگاه به دانشگاه منتقل کرده و فضاهای دانشگاه را به آنها معرفی و با پذیرایی، تکریم و احترام آنان، کلاس ها و دوره های آموزشی فرزندپروری و مهارتی مانند سوزن دوزی و خیاطی برگزار می کنیم.

رفتارشناسی خانواده ها خیلی جالب و زیبا بود.

روزی که در مناطق محروم وارد شدیم، خانواده هایی را دیدیم که وضعیت خیلی به هم ریخته و ناهنجار داشتند و به ظاهر و نظافت خود خیلی توجه نمی کردند و به آن اهتمام نداشتند؛ اما بعد از چند مرتبه که به دانشگاه آورده شده و با دانشجویان، استادان و خود فضای دانشگاه آشنا شدند در مراجعات بعدی دیدیم که تقریباً 100 درصد آنان در زمان ورود به دانشگاه، لباس کهنه وصله کرده را شسته و مرتب و بچه ها را با نظافت به دانشگاه می آوردند و آشکار بود که مقداری احساس ارزش و هویت می کنند.

احساس کردیم از آن حالتی که داشتند، کمی تحت تأثیر قرار گرفته و خیلی آرام و آهسته در آنان تأثیرگذاری دیدیم.

آنا: دستاوردهای مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت تاکنون چگونه بوده است؟ موحد: در همه کارهای انجام شده، کمک های مؤمنانه و مهارت هایی آموزش داده شده است، مهم ترین تأثیرگذاری و خدمت مرکز، هویت بخشی و توجه اجتماعی به افراد بوده تا این خانواده ها احساس ارزش، حرمت و احترام کنند که از هر چیز دیگر ارزشمندتر است.

زندگی این خانواده ها در حاشیه شهر بوده و با مشکلات، معضلات فرهنگی و اجتماعی زیادی مواجه هستند و کودکان آنان در فضای نابهنجاری رشد می کنند، طبیعتاً وقتی وارد فضای دانشگاه می شوند و با قشر دانشگاهی ارتباط برقرار می کنند، می توانند از آسیب های اجتماعی جلوگیری کرده و فرزندان آنان دنبال ناهنجاری های اجتماعی نروند و حداقل به دنبال زیست سالم و آموزش برای آینده بروند.

مهم ترین و بزرگ ترین دستاورد مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان را این موضوع می دانم.

آنا: برنامه های دیگر مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان چیست؟ موحد: خدماتی اعم از کمک های مؤمنانه شامل بسته غذایی، پوشاک، مسائل اجتماعی و بهداشتی در مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان انجام شده و خواهد شد.

با توجه به حجم فقر در استان سیستان و بلوچستان این ظرفیت وجود دارد که خانواده های بسیار را زیر پوشش خیریه و چتر آموزشی قرار دهیم.

از آنجایی که برای آوردن این خانواده ها به محیط دانشگاه و آموزش آنها باید ابزار و بهانه ای داشته باشیم؛ بنابراین ابتدا اگر فقط به بهانه آموزش افراد را وارد محیط دانشگاه کنیم چه بسا ریزش داشته باشیم یا خانواده ها رغبتی به این موضوع نداشته باشند یا بعضی از افراد و جریانات معاند، تعمداً این اجازه را ندهند و ته دل خانواده ها را خالی کنند و نگذارند بیایند.

برای حل این مشکل از بسته مواد غذایی استفاده می کنیم که این خانواده ها ریزش نکنند و به دلیل اینکه خیلی نیازمند هستند، این بسته ها باعث می شود که آنان در کلاس ها شرکت کنند.

مردم کمک های خود را در اختیار مرکز کرامت و سلامت فرهیختگان بگذارند آنا: سخن آخر.

موحد: محرومیت در برخی مناطق سیستان و بلوچستان بسیار زیاد بوده و حداقل های زندگی را ندارند.

چهاردیواری ای را با جمع آوری بلوک و چوب، سرپوشی برای خود ساخته اند که در واقع خانه نیست.

به همین دلیل از خبرگزاری ها و رسانه ها درخواست می کنم اطلاع رسانی کنند تا خانواده هایی که در منزل خود وسایل منزل دست دوم مانند ظرف و ظروف، وسایل گرمایشی و سرمایشی، پنکه، کولر، بخاری نفتی و .

دارند و استفاده نمی کنند در اختیار دانشگاه بگذارند تا به خانواده ها برسانیم.

پنکه ای که شاید 20 سال پیش خریده باشیم و دیگر از آن استفاده نمی کنیم، اینجا می تواند خانواده ای را از رنج و سختی در برابر گرمای شدید نجات دهد یا ظرف و ظروف یا پتوی کهنه، کفش و لباس دست دوم و .

اینها می تواند خیلی به این خانواده ها کمک کند.

بسیاری از خانواده ها آرزومند هستند یک لیوان آب سرد را در خانه خود داشته باشند، یخچال ندارند و باید از دیگران خواهش و تمنا کنند تا در گرمای طاقت فرسای تابستان یک لیوان یخ به آنان بدهند که آب خنک از گلوی شان پایین برود؛ بنابراین اگر مردم کمک های خود را در اختیار مرکز کرامت و سلامت فرهیختگان بگذارند.

مرکز نیکوکاری کرامت و سلامت فرهیختگان به صورت قانونی ثبت رسمی شده، کُد، شماره حساب و پروانه دارد؛ بنابراین هموطنانی که می خواهند به این مرکز کمک کنند، شماره حساب، شماره کارت و آدرس مرکز را در اختیار آنان قرار می دهیم تا در کم کردن رنج و آلام این مردم رنج کشیده مشارکت داشته باشند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار که زیر نظر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان مدیریت می شود، بازدید کرد.

انتهای پیام/4121/4062/
کلید واژه ها: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری - مرکز نیکوکاری - دانشگاه آزاد اسلامی - سیستان و بلوچستان - دانشگاه - مقام معظم رهبری - فرهیختگان - نیکوکاری - دانشگاه آزاد - استان سیستان و بلوچستان - مقام معظم - بلوچستان - نمایندگی - سلامت - کرامت - اسلامی - سیستان - حجت الاسلام - رهبری - بی سرپرست - زاغه نشین - حاشیه شهر - آزاد - موحد - نهاد - مقام - دفتر - مهم ترین - توانمند - محرومان

آخرین اخبار سرویس:
فقط پنج درصد اهداف برنامه ششم برای جمع آوری گازهای فلر محقق شده است

ببینید: حضور سفیر برزیل و بولیوی در آشپزخانه یک هیئت!

کدام معلمان مشمول رتبه بندی می شوند؟

این خانم بازیگر قبل از “سحر دولتشاهی” همسر “رامبد جوان” بود/ عکس

تمدید حکم اعضای فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام تا یک ماه آینده

ببینید | تاکسی لاکچری در شیراز؛ سمند با امکانات ماشین بت من!

کدام معلمان مشمول رتبه بندی می شوند؟

نماینده مجلس: رییس جمهور از تشکیل 3 استان در پایتخت حمایت می کند

نشست مشترک دولت و مجلس برگزار شد

استخدام دستیار مدیر اجرایی و کارشناس SEO در نگاه مشرق میانه در تهران

الزام فرمانداران به پیگیری اجرایی شدن حکم تخلف زمین خواری و تغییر کاربری غیر قانونی اراضی خراسان جنوبی

نماینده مجلس: رییس جمهور از تشکیل 3 استان در پایتخت حمایت می کند/ عدم اعتبار راه آهن برای خطوط ریلی غرب تهران

فیلم| نظر داوران پژوهشکده معدنکاری یزد در خصوص معدن مس دره زرشک

در آیین بزرگداشت خبرنگار چه گذشت؟

مجوز مجلس برای نقل و انتقال حق بیمه بین صندوق های بازنشستگی

خبر مهم درباره کنکور دکتری 1402 | جزییاتی که داوطلبان دکتری باید بدانند

افزیش حقوق و مستمری خانواده های معظم شهدا و کمک معیشت جانبازان

تأکید آیت الله رییسی بر ارتباط مستمر با مردم و استفاده از ظرفیت رسانه ای موجود در کشور

گفتمان مقاومت تنها راهکارِ موثرِ غلبه بر مسائل جهان اسلام است

رییسی: مردمی بودن اصلی ترین جهت گیری دولت سیزدهم است

توضیحات احمدی لاشکی درباره سامانه رتبه بندی معلمان

تاکید رییس قوه قضاییه بر حفظ حریم خصوصی افراد

مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال فارس در حوزه دفاع مقدس

رتبه اول استان تهران در میزان خسارات ناشی از سیل / نماینده مجلس: تامل برانگیز است

نشست مشترک دولت و مجلس برگزار شد

در برنامه رو در رو مطرح شد: مشاورین انتخاب رشته هیچ نوع وابستگی به سازمان سنجش ندارند

ضرغامی: شناور بیاورید سوخت یارانه ای بگیرید

جزییات درخواست آملی لاریجانی+پاسخ رهبری

نظر معلمان درباره اصلاحاتِ آیین نامه ی رتبه بندی

امتیاز ویژه برای معلمان ابتدایی و معلمان مناطق عشایری و مرزی مشمول رتبه بندی

چرا حکم اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام یک ماه تمدید شد؟

دبیر ستاد امر به معروف خراسان رضوی: عدم رعایت پوشش اسلامی در عکس پروفایل می تواند به اخراج کارمند ختم شود

ساماندهی معلمان نیاز به قانون ندارد

بررسی طرح ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش با حضور رییس سازمان اداری و استخدامی

اختراعات عجیب و غریب یک روحانی

استاندار سیستان و بلوچستان: فرمانداران بازماندگان تحصیل را شناسایی و شرایط تحصیل آنان را فراهم کنند

هرجا که برای مردم کار کنیم، موفق خواهیم بود

تاکید رییس قوه قضاییه بر اهتمام به حفظ حریم خصوصی افراد

استخدام مهندس عمران در یک شرکت مهندسین مشاور پایه یک در تهران

اژه ای: در نظام اسلامی افراد پاک طینت رشد می کنند

محسنی اژه ای: حتی با وجود شناسایی و رفع آسیب ها باید برای تعالی مجموعه قضایی اقدام کرد

نشست مشترک دولت و مجلس برگزار شد

تکلیف معلمان بازنشسته با اجرای طرح رتبه بندی چیست؟

بازنشستگان بخوانند/ شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی

سیاست خارجی رییسی نیازی به توافق ندارد؟/ توییت معاون دفتر رییس جمهور

صنعتگران یزدی ساخت 300 واحد مسکونی برای سیل زدگان را تقبل کردند

میرسلیم: غرب مقصر است که اجازه داد محاکمه سلمان رشدی 33 سال به تعویق بیفتد!

رد لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی

کدام معلمان مشمول رتبه بندی می شوند؟

حکم مهرشاد سهیلی قطعی شد

موافقت دولت با اختصاص تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل و آبگرفتگی

تعیین اعضای هیئت رییسه تحقیق و تفحص از پروژه های انتقال آب بین حوزه ای

«پژوهشگری» شغل شد

دعوت از موکب داران برای راه اندازی موکب ویژه بانوان

تاکید اژه ای بر برخورد عبرت آموز با متخلفین و مفسدین

ساخت انیمیشن عملیات مشهور دفاع مقدس

جریان صدر خواستار انحلال پارلمان عراق شد

آنچه در جلسه امروز کمیسیون امنیت گذشت؟

انتقاد معنادار یک فعال سیاسی اصلاح طلب با انتشار یک عکس

انگلیس/ پرواز روی بال هواپیما در 93 سالگی (فیلم)

هنر آن است که بتوانیم با مردم ناراضی گفت وگو کنیم

تاکید اژه ای بر برخورد قاطعانه و عبرت آموز با متخلفین و مفسدین

بازداشت یک متهم به پولشویی در سیرجان/ بیش از 100 نفر شاکی شدند

محسنی اژه ای: کشف جرم در قوه قضاییه بر مبنای آموزه های اسلامی است

وزیر بهداشت رییسی استیضاح می شود؟

پیاده روی اربعین فراخوانی مردمی برای حفظ ارزش ها است/ اهمیت خدمت رسانی مناسب به زائران اربعین

واکنش علی مطهری به درخواست تاج زاده

معاون سیاسی دفتر رییس جمهور: رییسی اثبات کرد که سیاست خارجی اش وابسته به توافق نیست

ضرورت تصمیم گیری سریع وزرای کار و اقتصاد پیرامون افزایش حقوق بازنشستگان

بیان ناگفته های دفاع مقدس در مجموعه «روایت معیار»

رایگان بودن خدمات هلال احمر در اربعین

وزیر علوم: کنکور سراسری حذف شدنی نیست

آقای نماینده ؛ اگر به متن مذاکرات هم دسترسی دارید ، «خود کنترلی» را فراموش نکنید!

«اُپرای عاشورا» تمدید شد

الزام قانونی صدور شناسنامه فنی ساختمان ها

محکومیت مهرشاد سهیلی قطعی شد

اقدام زشت در مراسم تعزیه خوانی؛ اسب را با سیگار سوزاندند/ اسب سوخته سر یک زن را شکست

محکومیت مهرشاد سهیلی اعلام شد

معاون سیاسی دفتر رییس جمهور: رییسی اثبات کرد که سیاست خارجی اش وابسته به توافق نیست

حمله به سلمان رشدی طراحی شده بود؟ | سرنوشت رشدی‎؛ از ‎گره احتمالی در مذاکرات تا آثار مرگ احتمالی او

اعتماد به نیروهای جوان، اولویت درحوزه منابع انسانی است

بهشتی پور: برخی علاقمندند پدیده های سیاسی را به هم ربط دهند/سوءقصد به سلمان رشدی ارتباطی با مذاکرات وین ندارد

ترویج فرهنگ قرآنی در گروه جهادی «شهید محسن کارگر»/ دهه هشتادی هایی که در اردبیل الگو شدند

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی/روز مقاومت اسلامی، یادآور شکست ابهت پوشالی ارتش صهیونیست هاست

البرهان: ارتش سودان از هیچ طرفی جانبداری نخواهد کرد

لایحه جامع روزنامه نگاری در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رسید

64 پروژه عمرانی حوزه سلامت توسط خیرین در دست اجرا است / مشارکت بیش از 49 میلیارد تومانی خیرین با حوزه سلامت فارس

عدم رعایت پوشش اسلامی در عکس پروفایل می تواند به اخراج کارمند ختم شود

حکم اعضای فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام یک ماه تمدید شد/ اعضای جدید بعد از بررسی برنامه هفتم انتخاب می شوند

کاریکاتور/ یک بام و دو هوای رسانه های ضد انقلاب در دفاع از نویسنده آیه های شیطانی

پشتیبانی کامل دستگاه های اجرایی لرستان از راهپیمایی اربعین

مدیران خدمات نظام را به وسیله فضای مجازی انعکاس دهند

شهردار گرگان: انتقال پادگان گرگان در دست اقدام است

ساخت انیمیشن عملیات طریق القدس با کیفیت 4K

تعیین اعضای هیئت رییسه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی

نقش قوه قضاییه در سلامت جامعه و مجموع دستگاه های حکومتی، نقش بی بدیلی است

محکومیت مهرشاد سهیلی قطعی شد

موافقت دولت با دولت با اختصاص اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیل

اسکان رایگان زائر اولی های اهوازی در مسجد امام حسن مجتبی (ع) مشهد

کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس تصویب شد

هویت بخشی و توجه به محرومان با تولید صنایع دستی/ وقتی دانشگاه زنان بی سرپرست را توانمند و ماهر می کند

هویت بخشی و توجه به محرومان با تولید صنایع دستی/ وقتی دانشگاه زنان بی سرپرست را توانمند و ماهر می کند