مطالب مرتبط:
تولید 1/5 تُن گلاب در دانشگاه آزاد خراسان شمالی/ از هر فرصتی برای اشتغال آفرینی استفاده می کنیم
پذیرش دانشجو در 13 رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارس
سرپرستان 2 واحد دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شدند
حضور معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در همدان
سامانه گزارشگری فساد در نظام اداری
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 تیر 1401 ساعت 19:022022-06-28سياسي

ضرورت ظهور نظام موضوعات متناسب با ساختار سامانه های دانشگاه آزاد


معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری سامانه های آموزشیار و پژوهشیار گفت: ضرورت دارد نظام موضوعات متناسب با ساختار جدید بروز و ظهور یابد.

- " از همدان، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در جمع اعضای شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان ضمن استماع و اخذ نظرات تمامی اعضاء در فرایندی جمعی و مشورتی، راهکارهای مناسبی جهت رشد و ارتقاء جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان و رفع و دفع موانع محتمل ارائه داد.

در این نشست مشترک معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه 360 عضو هیات علمی در استان همدان شاغل به فعالیت هستند گفت: بخشنامه جدید حقوق و دستمزد منجر به پویاتر شدن فضای علمی و آموزشی حاکم بر دانشگاه شده است.

غلامرضا خاکساری افزود: کمیته های منتخب در استان همدان فعالیت خود را در راستای ارتقاء هرم هیات علمی به نحو دقیق انجام می دهند و اساتید نیز در این زمینه علاقه و تلاش حداکثری دارند.

وی از افزایش سن اعضای هیات علمی و نزدیک شدن به زمان بازنشستگی به عنوان یکی از مسائل حائز اهمیت نام برد و افزود: در این خصوص ضرورت بهره گیری از نیروهای جوان و تمهید شرایط لازم در راستای رفع مسائل محتمل ضروری به نظر می رسد.

خاکساری با اشاره به اجرای دقیق و هدفمند بخشنامه الف و ب در استان همدان ابراز داشت: استان همدان جزو نخستین استانهایی است که این بخشنامه را به نحو دقیق عملیاتی نموده است و در راستای کیفیت بخشی به این بخشنامه 54 عنوان استخراج شده است که از آنجمله می توان به کرسی های آزاد اندیشی، فعالیت های پژوهشی و جلسات اندیشه ورزی اشاره کرد که موجب معادل سازی حضور اساتید با مباحث توانمندی سازی ایشان و استفاده بهینه از این فرصت شده است.

وی با اشاره به فعالیت های مهم اثرگذار مدیران گروه در جذب دانشجو، پوشش و انطباق سرفصل ها و .

تصریح کرد: به نظر می رسد بخشنامه حضور 32 ساعته مدیران گروه با واقعیت های موجود تناسب ندارد، از این رو به جهت افزایش انگیزه ی کاری این بخش مهم از بدنه ی اجرایی و علمی دانشگاه، بازنگری در بخشنامه مذکور شایان توجه است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان اظهار داشت: در راستای تدارک نظام هماهنگ در تدوین و تببین سرفصل های دروس، شوراهای آموزشی استان اقدام به انتخاب مدیران گروه علمی استان همدان نموده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه در سطح استان همدان در حوزه ی علوم انسانی و هنر 5 مجله ی علمی پژوهشی فعال است اظهار داشت: از این تعداد 2 مجله علمی پژوهشی با درجه ب و 3 مجله نیز علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

منصور اسماعیل افزود: در یک سال گذشته اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان موفق به چاپ 148 مقاله آی اس آی، آی اس سی و علمی پژوهشی شده اند ضمن اینکه 8 عنوان تالیف کتاب و 2 عنوان کتاب در دست تالیف نیز از دیگر دستاوردهای دانشگاه در حوزه ی پژوهشی به شمار می رود.

وی سرانه تولیدات علمی اساتید در واحد همدان را 0.

97 و در سطح استان 0.

71 عنوان و بیان کرد: با تدابیری که در این زمینه اعمال می شود امیدوارم سرانه ی مذکور را به نحو قابل توجهی افزایش دهیم.

عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی همدان اضافه کرد: در حوزه ی ارتباط با صنعت در فضای علوم انسانی و هنر 5 طرح پژوهشی انجام شده است که بالغ بر 409 میلیون تومان آورده ی مالی در پی داشته است.

وی ابراز داشت: در حوزه ی طرح پویش که اشتغال همزمان دانشجو به تحصیل و کار را مدنظر قرار داده است نیز 49 نفر در رشته های روان شناسی، حسابداری، معماری، آموزش ابتدایی و حقوق به بازار کار معرفی شده اند تا بتوانند در کنار تحصیل، مهارت های خود را نیز ارتقاء دهند.

اسماعیل پور با اشاره فعالیت های مرکز رشد واحدهای فناور در حوزه ی علوم انسانی و هنر گفت: 3 هسته ی فناور با عناوین، آوانور، به نگار و سفال درمانی در واحد همدان مشغول به فعالیت هستند.

وی به گروه های پژوهشی فعال در استان اشاره و بیان کرد: گروههای پژوهشی بیومکانیک ورزشی و حرکات اصلاحی، سلامت و تندرستی، انرژی معماری، طراحی و ساخت و گروه زبان های خارجه دایر است، ضمن آنکه انجمن های علمی فعال در حوزه ی علوم انسانی و هنر نیز پس از پایان پاندمی کرونا در حال فعالیت مناسب هستند که از آنجمله می توان به انجمن های معماری، تربیت بدنی، حقوق، مدیریت و روان شناسی اشاره کرد.

معاون آموزشهای عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان نیز اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل سازمان مرکزی مبنی بر حرکت از آموزشکده های فنی به سمت دانشکده های مهارت و کارآفرینی، استان همدان با تاسیس 2 دانشکده در شهرهای همدان ملایر در این حوزه ورود عملیاتی نموده است ضمن اینکه دانشکده مهارت تویسرکان نیز به زودی به بهره برداری می رسد.

علی برهمند با اشاره به 18 مدرسه فعال در سطح استان همدان اظهار داشت: از این تعداد 4 مدرسه متوسطه دوم، 7 متوسطه اول و 7 مدرسه ابتدایی مشغول به فعالیت هستند.

وی به اخذ مجوز 10 رشته جدید در سال جدید اشاره و ابراز داشت: دانشکده های مهارت و کارآفرینی 500 دانشجو و 6 عضو هیات علمی فعال دارند و تلاش کرده ایم در راستای پوشش دقیق و مناسب سرفصلها، از استادکاران ماهر و زبده سطح استان همدان استفاده نماییم.

برهمند با اشاره به عملکرد مناسب حوزه ی مدارس در کسب رتبه برتر کشوری ابراز داشت: در حال حاضر 2754 دانش آموز در مدارس مشغول به تحصیل هستند که نسبت به سال گذشته افزایش جذب 30 درصدی را تجربه کردیم و درصدد هستیم این جهش را مجددا تکرار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تقویت علمی و تربیتی دانش آموزان طرح فدک (فلسفه برای کودک) را به مدت 16 ساعت برای دانش آموزان ابتدایی مدارس سما برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوب دانش آموزان همراه شد.

در ادامه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در جمع اعضای شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان ضمن استماع و اخذ نظرات تمامی اعضاء در فرایندی جمعی و مشورتی، راهکارهای مناسبی جهت رشد و ارتقاء جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان و رفع و دفع موانع محتمل ارائه داد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه با اشاره به سامانه مند شدن دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و .

تاکید کرد: ضرورت شکل گیری نظام موضوعات جدید متناسب با سامانه های آموزشیار و پژوهشیار امری جدی است.

وی افزود: نظام موضوعات درونی سامانه ی پژوهشیار عناوین نمونه ای هستند که واحدها می توانند بر حسب نوع پژوهشهای موردنظرشان، نظام موضوعات جدید را در سامانه درج نمایند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری 5400 کرسی ترویجی در سطح دانشگاه های سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: در هشت سال گذشته دانشگاه های سراسر کشور اقدام به برگزاری 5400 کرسی ترویجی نموده اند که از این تعداد دانشگاه آزاد اسلامی طی 2 سال 800 کرسی ترویجی را برگزار نموده است.

وی تصریح کرد: روال قدیم دانشگاه اینگونه بود که استاد بیاید و تدریسش را انجام دهد، این در حالی است که در روند فعلی دانشگاه آزاد اسلامی اساتید می بایست در امور مختلف اجرایی دانشگاه حضور فعال داشته باشند.

خسروپناه با تاکید بر جدید در مباحث آموزشی و پژوهشی خاطرنشان ساخت: تساهل در امر آموزش و پژوهش پذیرفتنی نیست چرا که تساهل در این امور منجر به رکود و بعضا سقوط یک مرکز علمی و دانشگاهی می گردد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - استان همدان - دانشگاه - همدان - اسلامی - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی - استان - آزاد - علوم انسانی - آموزشی - معاون - تحصیلات تکمیلی - متناسب - حقوق و دستمزد - فعالیت - ساختار - سامانه - عضو هیات علمی - معاون آموزشی - ضرورت - نشست مشترک - فضای علمی - هیات علمی - نظام - ظهور - علمی - علوم - جدید - آموزشیار

آخرین اخبار سرویس:
مراسم عزاداری روز عاشورا در سراسر کشور| پخش زنده از ایران پرس

گریه زاری آزاده نامداری برای امام حسین در روز عاشورا قبل از فوتش | اشک های آزاده نامداری تن یک ملت را لرزاند

در دیدار باقری و مورا در چهارمین روز مذاکرات چه گذشت؟

صدایی به رنگ حماسه و انقلاب / مداحی را از تلاوت قرآن در مکتب خانه شروع کردم

این گروه ها شامل رتبه بندی معلمان نمی شوند

آیین های ماه محرم در بابل

هیأت مذاکره کننده ایرانی در مراسم شب عاشورا در وین

راوی غدیر در واقعه عاشورا که بود؟ + فیلم

تکیه تسنیم | شعرخوانی محمود ژولیده در سوگ شهادت امام حسین (ع)

عزاداری شب عاشورا در قزوین به روایت تصویر

شکوه سوگ عاشورایی در قبله تهران | نماز ظهر عاشورا با حضور 50 هیئت در بی بی شهربانو

قیام عاشورا برای همیشه در تاریخ ماندگار است

دولت از مخترعان حمایت نمی کند

روز حسین در قلب نیویورک

عزاداری جانی دپ در هیئتی در تبریز! +عکس و ویدئو

عکس | عزاداری عاشورا در خرم آباد

آیین سنتی چارچو گردانی در استهبان

تامین امنیت شب های محرم در سمنان

همگام با قافله آزادگی/ وقایع روز نهم محرم، رد امان نامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل(ع)

حب دنیا دست انسان را به خون امام معصوم آلوده می کند

عزاداری “رضا رویگری” در هیئت سید مجید بنی فاطمه/ عکس

اقامه آیین ملی «صبح عزای حسینی» در شفت + عکس و فیلم

چهار مؤلفه پیام رسانی حضرت زینب(س) که عاشورا را ماندگار کرد

گلریزان حسینی «نخل آزادی» در یزد اجرا می شود

ضرورت شناسایی و محاکمه مسببین شهادت دیپلمات های ایرانی در مزار شریف

مجامع جهانی در برابر جنایات صهیونیست ها منفعلانه رفتار نکنند

راز درخت خونبار زرآباد الموت در روز عاشورا

جدول پخش برنامه های سیمای جهانبین 17 مرداد 1401

آذربایجان غربی عزادار ثار الله

پیام مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین به مناسبت روز خبرنگار

آیین عزادارای عصر تاسوعا در بیرجند به روایت تصویر

فیلمی مشترک که از مخبر و محسن رضایی بیرون آمد+ببینید

تغییرات جدید طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت | کدام گروه های شغلی به طرح اضافه شدند؟

سن نباید در زمره شروط شرکت در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی باشد

جزییات تازه از کشتار خونین در رفسنجان /استانداری کرمان :حادثه امنیتی نبود

یادداشت| آغاز سال جدید عاشورایی مجاهدان تبیین

مشهدالرضا، داغدار و سیاهپوش عاشورای حسینی

اوقات شرعی امروز دوشنبه به افق شهرکرد

همگام با قافله آزادگی/ وقایع روز دهم محرم؛ وداع با یاران و خواهر/ حمله دشمن بر امام حسین(ع) و شهادت حضرت

تصاویری از عزاداری و آیین شمع گذاری در تبریز

مراسم سوگواری شب عاشورای حسینی در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد

زمان و مکان مراسم نماز ظهر عاشورا و شام غریبان در قلعه رییسی

اقامه آیین ملی «صبح عزای حسینی» در شفت + عکس و فیلم

نهضت اباعبدالله(ع) محدود به دین و مذهب نیست

 آخرین سخنان حضرت زینب (س) به امام حسین (ع) در ظهر عاشورا

«سخنان امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا» اگر دین ندارید، در دنیای خود آزاده و با کرامت باشید/10/

ایران هتک حرمت به قرآن و اهانت به مقدسات اسلامی در هامبورگ را محکوم کرد

مکتب امام حسین(ع) سرشار از درس حریت و آزادگی برای همه بشریت است

افزایش حقوق بازنشستگان بعد از محرم | بمب خبری دولت برای بازنشستگان بعد از محرم

دوره فن بیان، سخنرانی و عزت نفس | کلاس فن بیان ، سخنوری و سخنرانی دکتر فرزانه قهرمانی

ویدئو| حرف های درگوشی احمدی نژاد و یک زن در مراسم عزاداری

استخدام مسئول آی تی با بیمه در شرکت پاسارگاد عایق پارس در ساری

میزبانی از شهید بی سر در دمای 40 درجه تا وداع در روز تاسوعا

پنج دقیقه یا پنج ثانیه با خط پایان فاصله داریم

برای بررسی لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در مجلس دیر شده است/ قوه قضاییه مشکلی با لایحه ندارد

ببینید | آیین شمشیرگردانی در سلسبیل تهران

خاطره هاشمی رفسنجانی درباره رابطه با آمریکا

فال حافظ امروز دوشنبه 17 مرداد/ دور از رخ تو چشم مرا نور نماندست

دست ایران در مذاکرات پُر است/غرب از طرح خواسته های غیرمنطقی پرهیز کند

آیت الله رییسی: روحیه سلحشوری جوانان فلسطینی و یمنی امتداد راه انقلاب اسلامی است

تعبیر خواب مار | دیدن مار در خواب

فال حافظ امروز دوشنبه 17 مرداد/ دور از رخ تو چشم مرا نور نماندست

ورود کمیسیون بهداشت مجلس به موضوع مدیریت هزینه های درمان و دارو

گلبانگ| مداحی حنیف طاهری در شب عاشورا 1401

نقش تاریخی «رسانه ها» در انتقال پیام نهضت حسینی/ در این جبهه «ما مسئولیم»

تجمع عاشورایان در میعادگاه های غرب تهران

برنامه پرواز های فرودگاه اصفهان در روز دوشنبه 17 مرداد 1401

فراخوان ویژه نامه حسن ذوالفقاری منتشر شد

عزاداری شب عاشورای حسینی(ع) با حضور رهبر انقلاب اسلامی

حقوق بازنشستگان بعد از تعطیلات محرم افزایش می یابد؟

تنها دخترش را به پدرم سپرد و عازم عملیات شد

عزاداری شب عاشورای 1401 با حضور رهبر انقلاب

عزاداری شب عاشورا در امام زاده صالح (ع)

دکتر معروفخانی: خبرنگار چشمان بیدار جامعه است

ببینید | عکس گرفتن دختران جوان با احمدی نژاد در شب عاشورا

عزاداری تیم مذاکرات رییسی در شب عاشورا در وین

تنها دخترش را به پدرم سپرد و عازم عملیات شد

فداکاری؛ بنای نهضت حسینی

آیین شمع گذاری و شور حسینی در تبریز

شب و روز عاشورا در کربلا چه گذشت؟

طعنه برجامی عبدی: بسیار هم عالی

شهدا و رزمندگان اسلام سیره امام حسین (ع) را در عمل پیاده کردند

در عاشورا چه گذشت؟

تیم مذاکره کننده در گلوگاه توافق قرار می گیرد/ نباید آنقدر فشار بیاوریم که اروپایی ها برای حل مشکل انرژی دنبال راه جایگزین دیگری بروند

زمان و مسیر عزاداری روز عاشورا در کهگیلویه و بویراحمد

آغاز مراسم عزاداری عاشورای حسینی دریزد

فال حافظ امروز 17 مرداد ماه 1401 با تفسیر دقیق |

مهدی یراحی پاسخ آمنه سادات ذبیح پور را داد! +ویدئو

تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان در دست هیات امنای تامین اجتماعی

دهم محرم؛ روز حسین بن علی(ع)

بدون واقعه عاشورا اسلام اموی بر دنیا مسلط بود

واقعا عاشورا از نماز صبح تا شهادت

گزارش تصویری(50): مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی (ع) در حرم امام خمینی (ره)

شهید غلامی: در پاسخ به ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) از هم سبقت بگیرید

استخدام اپراتور دستگاه سی ان سی آقا در مبلمان پارس چوب ترنج

4 دستور که از عاشورا به یادگار ماند

استخدام کارمند اداری آشنا به نرم افزار ورد و اکسل در یک شرکت

دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای برگزاری تظاهرات ضدصهیونیستی در تهران

هل من ناصر ینصرنی

درگیری خونین در رفسنجان/ جریان چه بود؟

ضرورت ظهور نظام موضوعات متناسب با ساختار سامانه های دانشگاه آزاد

ضرورت ظهور نظام موضوعات متناسب با ساختار سامانه های دانشگاه آزاد