مطالب مرتبط:
سند محتوایی و راهبردی موزه های دفاع مقدس تدوین خواهد شد
موزه های دفاع مقدس بستری مهم برای تحقق جهاد تبیین هستند
تدوین سند جامع سلامت محور دانشجویان در دستور کار قرار گرفت
تدوین برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی
سینمای دفاع مقدس نیاز به دمیدن روح تازه دارد
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 7 تیر 1401 ساعت 18:372022-06-28سياسي

سند محتوایی راهبردی موزه های دفاع مقدس تدوین می شود


رییس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: نسل جوان و نوجوان جامعه نیازمند حرکت های حماسی، محیطی و حرکتی در حوزه دفاع مقدس هستند که موزه های دفاع مقدس باید در این راستا پیش بینی های لازم محتوایی را داشته باشند که .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اراک سردار عباس مطهری بعد از ظهر امروز در بازدید از بخش های مختلف مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان و نشست با مدیرکل و معاونین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: موزه های دفاع مقدس یکی از بسترهای مهم انتقال فرهنگ و معارف دفاع مقدس به نسل امروز و آینده است و تأکیدی که برای تکمیل موزه ها انجام می شود بدین خاطر است که تا نسل پیشکسوت و رزمندگان که آفریننده حماسه های دفاع مقدس در قید حیات هستند حداکثر بهره برداری از گنجینه های معارف این عزیزان انجام شود.

وی افزود: هر اندازه که بیشتر بتوانیم از فرهنگ و معارف دفاع مقدس استفاده کنیم کشور را از توطئه ها و فتنه های دشمنان بهتر نجات خواهیم داد و لذا موزه های دفاع مقدس محل عرضه فرهنگ دفاع مقدس هستند و اهمیت بسیاری دارند و نسل آینده را از فتنه های دشمن بیمه می کند و فرهنگ دفاع مقدس را از تحریف و فراموشی نجات خواهد داد.

رییس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به اهمیت تبیین نقش هر استان در موزه های دفاع مقدس گفت: شناسایی سوژه های برتر هر استان در حوزه دفاع مقدس با توجه به نقش آن استان در هشت سال جنگ تحمیلی در دستور کار قرار گرفته و مبتنی با این سوژه ها سناریوهای محتوایی مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس تدوین خواهد شد و بر اساس سناریوها سند شناخت نیاز تهیه و عملیاتی خواهد شد.

مطهری افزود: پرداختن به سوژه ها به شکل هنرمندانه و مبتکرانه در تمامی فرآیند موزه دفاع مقدس یک ضرورت مهم است و استفاده از ظرفیت نخبگان و کارشناسان برجسته و خصوصاً پیشکسوتان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نقش موزه های دفاع مقدس در جهاد تبیین بیان کرد: جهاد تبیین مهمترین مطالبه مقام معظم رهبری است که باید در همه ابعاد و خصوصاً فرهنگ دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد و موزه های دفاع مقدس بستری مهم برای تحقق جهاد تبیین هستند و اقشار مختلف مردم و خصوصاً جوانان از طریق موزه ها با فرهنگ دفاع مقدس آشنا شوند.

رییس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه روند تکمیل موزه دفاع مقدس استان مرکزی بسیار امیدبخش و دلگرم کننده است، گفت: اقدامات بزرگی به برکت کنگره شهدای استان در حوزه دفاع مقدس انجام شده که نتیجه روحیه جهادی و انقلابی و اهتمام دغدغه قابل تقدیر مسئولین استان است و ارائه الگوهای موفق در بسیاری از بخش ها دستاورد مهم کنگره شهدای استان مرکزی است.

مطهری افزود: توان استانی برای تکمیل موزه دفاع مقدس استان مرکزی پای کار آمده و هم افزایی و مشارکت همه جانبه رقم خورده که نتیجه هدایت های فرمانده محترم سپاه روح الله استان مرکزی است.

وی ادامه داد: موزه دفاع مقدس استان مرکزی هم از لحاظ محتوایی و هم از نظر زیرساختی از سایر استان ها جلوتر است و آماده کردن محتوای موزه قبل از بهره برداری بسیار قابل تقدیر است و گام بسیار بلندی است و می تواند الگوی سایر استان ها باشد.

رییس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اضافه کرد: استان مرکزی در حوزه جمع آوری اسناد دفاع مقدس پیشگام است که نتیجه کار جهادی و انقلابی است و اقدامات خوبی در آمار و اطلاعات رزمندگان شکل گرفته است.

مطهری بیان کرد: حضور فعال پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس در مرکز فرهنگی موزه استان مرکزی نشان از زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت در فضای این استان است و دغدغه های مسئولین استان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اهمیت تبیین نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که کنگره شهدای استان مرکزی طی سال های اخیر انجام داده ورود به نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس است و اقدامات دلگرم کننده ای در این خصوص انجام شده و بسیار قابل تقدیر است.

رییس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افزود: تبیین نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس نیاز مهم کشور و نسل جوان است و بسیار جای کار کردن دارد و اقدامات استان مرکزی می تواند به عنوان الگو برای سایر استان های دیگر قابل استفاده باشد.

مطهری تأکید کرد: موزه های دفاع مقدس در کشور باید برای تبیین نقش امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در دفاع مقدس گام های بلندی بردارند.

وی با اشاره به اقدامات کنگره شهدای استان مرکزی در کنگره شهدا بیان کرد: یکی دیگر از مهمترین اقدامات استان در کنگره شهدا ورود به تبیین نقش اقشار در دفاع مقدس است که با برگزاری اجلاسیه های تخصصی و تولید محتواهای گوناگون اقدامات بزرگی انجام داده و این مسئله هم باید مورد توجه قرار گیرد چراکه تبیین نقش اقشار مختلف جامعه در دفاع مقدس موج فرهنگی ایجاد می کند و نقش بسیار مهمی در نهادینه سازی فرهنگ دفاع مقدس دارد.

رییس سازمان امور موزه ها و یادمان های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: نسل جوان و نوجوان جامعه نیازمند حرکت های حماسی، محیطی و حرکتی در حوزه دفاع مقدس هستند که موزه های دفاع مقدس باید در این راستا پیش بینی های لازم محتوایی را داشته باشند که در این راستا سند محتوایی راهبردی موزه های دفاع مقدس به زودی تدوین خواهد شد.

انجام 60 مأموریت مهم ملی در دفاع مقدس توسط استان مرکزی غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این بازدید اظهار کرد: استان مرکزی در دفاع مقدس 60 مأموریت مهم ملی انجام داده که در راستای تبیین نقش مهم استان در هشت سال جنگ تحمیلی از 7 سال گذشته اقدامات مختلفی به برکت کنگره شهدای استان مرکزی انجام شده است.

وی افزود: تاکنون بیش از 200 هزار نفر از مردم استان و خصوصاً جوانان از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس بازدید کردند و طرح شهید مجید ایزدپناه برای گذراندن بیش از 60 هزار دانشجو در قالب دو واحد درسی باقوت در حال انجام است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: در راستای تبیین نقش امام خمینی بیش از 20 جلد کتاب تهیه و به چاپ رسیده و طرح هفت اقلیم با رویکرد امام شناسی از سال 98 شروع شده که بیش از 4 هزار نفر از جوانان و مردم استان در این طرح شرکت کرده اند.

کریمی بیان کرد: به برکت کنگره شهدای استان مرکزی بیش از 200 جلد کتاب در حوزه های مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به چاپ رسیده و بعد از موفقیت کنگره شهدای استان مرکزی به عنوان برترین کنگره در کشور گام دوم کنگره با قوت در حال انجام است و اجلاسیه های دوم اقشار با رویکرد تبیینی و تبلیغی در سال جاری انجام خواهند شد.

وی با اشاره به پیشرفت های استان  در حوزه دانشنامه گفت: در راستای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی تاکنون 750 مدخل در حوزه های شهدا و اشخاص، فرهنگی، اجتماعی، نظامی و جغرافیا جمع آوری شده و همچنین 250 مقاله علمی نیز تهیه شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا بیش از 550 پرونده علمی نیز جمع آوری شده و کارگاه های تخصصی از سال گذشته شروع شده و همچنان نیز با قوت برای کلیه افراد فعال در حوزه دانشنامه نیز استمرار خواهد داشت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دفاع مقدس - حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس - مقدس - دفاع - موزه ها - موزه - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - موزه دفاع مقدس - خبرگزاری فارس - بهره برداری - مرکز فرهنگی - رییس سازمان - استان مرکزی - فرهنگ - معارف - استان - امروز - نسل امروز - بنیاد حفظ - رزمندگان - ارزش - جوان - خبرگزاری - آثار - نسل جوان - اداره کل - پیش بینی - پیشکسوت - نیازمند - راهبردی

آخرین اخبار سرویس:
تا درخصوص همه چیز توافق نشود، بر سر هیچ چیز توافق نشده است

مهران غفوریان پس از شایعه مرگ اش چه گفت ؟

جزییات سفرهای استانی دولت سیزدهم، روسای 3 قوه در نشست مشترک

توبه واقعی چه ویژگی هایی دارد

برنامه واکسیناسیون کرونا در شیراز؛یکشنبه 23 مرداد 1401

سفرهای استانی رییسی، نمادین است یا نمایشی؟/ سود است یا خسارت؟

روایت یدالله کابلی از ابراهیم قنبری مهر

انکار واقعیت؛ رییسی راه احمدی نژاد را در پیش گرفت؟

ورود ایران به جنگ اوکراین، هم به نفع روسیه است، هم اسراییل/ ترور سلیمانی بنام ترامپ تمام شد اما واقعا کار موساد است

ضرورت هماهنگی همه دستگاه های دولتی و غیردولتی برای عبور از خشکسالی+ فیلم

نخبه پروری و تجاری سازی ایده ها در «خانه خلاق»

تقویم و اوقات شرعی یکشنبه بیست و سوم مرداد ماه

هشدار روزنامه اصولگرا به دولت: اگر به وعده های سفرهای استانی توجه نکنید متهم به پوپولیسم می شوید

حمله تند مجری معروف صداوسیما به مذاکره کنندگان / ذلیلانه برجام را تمنا می کنید!+عکس

قانون اساسی عراق به دستگاه قضاء اجازه انحلال پارلمان را نمی دهد/ صدر راهی جز مذاکره با سایر جریان ها ندارد

سردار همدانی در باره حفظ جان معترضین و نیروهای بسیجی در آشوبهای 88 چه گفت؟

مقاومت و ناکامی های پرتکرار تل آویو

روزنامه اصولگرا: کاندیداتوری عارف برای انتخابات1404 را نباید جدی گرفت

فال حافظ امروز | فال روزانه 23 مرداد

اخبار بسیار مهم از رتبه بندی معلمان / اصلاحات جدید متن آیین نامه منتشر شد!

روزنامه دولت : حمله به سلمان رشدی نشان داد غیرت اسلامی هنوز وجود دارد

اعتراف مازیار لرستانی به عشق جدیدش

4دهه سوگواری جانبازان در شمال شرق تهران

صفحه اول روزنامه های یکشنبه 23 مرداد1401

افزایش تولید انرژی های تجدیدپذیر و نوین در برنامه هفتم توسعه

ببینید | ذوق زدگی خنده دار یک سگ در حین خوردن بستنی

معرفی فناوری مدیریت آب توازن کشتی ها در نمایشگاه ایران نانو 1401

چالش اصلی برجام تعهداتی است که آمریکا باید بدهد نه سپاه

تیراندازی در کاخ مرمر/ ماجرا چه بود؟+تصاویر

400 سال عزاداری حسینی در تکیه نفرآبـاد

جزییات دادگاه مصطفی تاجزاده

پیام جنجالی کردستان درباره انتخابات عراق

پیام آشکار راه اندازی صدها سانتریفیوژ نسل جدید برای طرف برجامی

این راه عشق پیچ و خمش فرق می کند

این حساب های بانکی مسدود می شوند

استخدام بازاریاب و ویزیتور املاک و مستغلات با حقوق ثابت و پورسانت در اصفهان

حدیث روز | نشانه های انسان آزاده

عشق پیری و دردسر خانم نماینده بخاطر رابطه نامشروع با مرد زن دار! + عکس

داش مشتی ها بی ریا وقف عزاداری حسینی بودند

چرا اصلاح طلبان موضع شان را نسبت به یادداشت موسوی اعلام نمی ‍ کنند؟

استخدام مسئول دفتر با بیمه در یک شرکت معتبر در جردن

سندالزامات تدوین برنامه چهارم مدیریت شهری روی میز شورا

پست های سفارشی برای رضا صادقی بعد از بازی در سریال یاغی

این دو پسر می دانند فردا قرار است بمیرند! | ماجرایی عجیب و خواندنی

تصمیم برای افزایش تولید انرژی های تجدیدپذیر و نوین در برنامه هفتم توسعه

کیهان بر سر شاخه بُن می برد!

حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران ابلاغ شد؟

گریه کردم تا اجازه مداحی بدهند !

ویژگی یک رسانه خوب از نگاه سخنگوی سپاه

سکوت معنادار شکیرا درباره رابطه جدید پیکه/عکس

شهردار شیراز استعفا کرد

سرنوشت احمدی نژاد در انتظار رییسی است؟

خبر خوش برای بازنشستگان می رسد ؟ | هشدار جدی به دولت

امروز با شهریار : نجستم زندگانی را و گم کردم جوانی را

عاشقانه همسر مهدی یغمایی برای تولد شوهرش

چراغ روشن فعالیت های خیریه به برکت نام حضرت زینب(س)

ادعای مخبر درباره شهادت ایرانی ها

آمریکا و اروپایی ها باید پرونده پادمان ایران را ببندند

واکنش علی مطهری به بیانیه میرحسین موسوی | از آزادی بیان تا لحن نامناسب!

باصفا و بی ریا مثل خانه دوست

موضع علی مطهری نسبت به بیانیه میرحسین موسوی مشخص شد

وقتی از زمین به آسمان می بارد/ نمایندگان وزیر دلخواه را معرفی کردند

روایت قوه قضاییه از دادگاه تاج زاده به ریاست قاضی صلواتی

شوخی عجیب جواد رضویان با مجری جوکر!

ماموستا شیرزادی: حمله به سلمان رشدی مرتد نشان داد فتوای تاریخی امام پا برجاست

این چهره نماینده ایران در ارمنستان شد

وکیل فائزه هاشمی به کما رفت | وکیلی که از اختلاسگر بزرگ دفاع کرد و از وکالت حجاریان استعفا داد

روایتی از شب سوم

تشبیه عجیب رائفی پور از حمله به سلمان رشدی

اصلاح طلبان برای تاج زاده دست به قلم شدند/ جزییاتی از نامه به اژه ای

حمله مجری حامی پایداری به تیم مذاکره : با این نگاه به احیای برجام ، بیجا کردید به روحانی انتقاد کردید

وقتی از زمین به آسمان می بارد / نمایندگان مجلس «گزینه پیشنهادی» خود برای وزارت کار را به رییسی معرفی کردند!

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور به چه کاری مشغول است ؟

محمدتقی کروبی خبر از واکنش مهدی کروبی به بیانیه موسوی داد

روزنامه های یک شنبه 23 مرداد 1401

خائنان از داعش حمایت می کنند/ رشادت سلیمانی ها و همدانی ها مایه قدرت ایران اسلامی است

قانون جامعی در دفاع از حقوق خبرنگاران نداریم

خائنان از داعش حمایت می کنند/ رشادت سلیمانی ها و همدانی ها مایه قدرت ایران اسلامی است

تخلفات متعدد اتاق بازرگانی محرز است

عزاداری هیئات پیشوا در شب هفتم شهادت حضرت سیدالشهدا (ع)

انتقاد جدی از یک پنهان کاری/ اگر روسیه نمی گفت...

قانون جامعی در دفاع از حقوق خبرنگاران نداریم

حمله تند مجری صداوسیما به تیم مذاکره ایران / ذلیلانه در تمنای احیای توافق استعماری برجام هستید

استقبال بی نظیر افغانستانی ها از مداحی پویانفر در کابل+عکس

خبرنگاران جدای از انعکاس اقدامات، مشاور شورا و شهرداری باشند

اشتباهات رایج میان زوج های امروزی

پشت پرده اظهارنظرهای اولیانوف

خطوط اساسی جبهه مقاومت ملی افغانستان: برای صلح به مبارزه باورمندیم

راه اندازی دپارتمان علمی تخصصی در پارک شهدای 28 دی/ کلنگ زنی پروژه تقاطع پارک محمدی

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه 23 مرداد 1401

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 23 مرداد 1401

واکنش کروبی به ماجرای یادداشت میرحسین

چرا میرحسین؟ چرا حمله به ارزش ها؟

حمایت مجلس از جوانان برای تسهیل در دسترسی به تسهیلات تولید و کارآفرینی

شخصیت شناسی بسیار جالب در کمتر از 10 دقیقه | + سوالات

نقش مؤثر پتروپالایشگاه ها در ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری

آسمانی شدن مادر شهیدان رضایی در الیگودرز

فکر میکنی دقتت خوبه؟ 9 چهره در تصویر رو در 20 ثانیه پیدا کن

چمدان متعلق به کدام دختر است؟ تست شخصیت

رسوایی جدید به بار آمد

سند محتوایی راهبردی موزه های دفاع مقدس تدوین می شود

سند محتوایی راهبردی موزه های دفاع مقدس تدوین می شود