موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - افزايش حقوق - بازنشستگان تامين اجتماعي - افزايش حقوق بازنشستگان - سازمان تامين اجتماعي - نقل و انتقالات - سرپرست فرمانداري - پهپادهاي ايراني - قيمت پروفيل سبك - خيريانپور - كسب و كار اينترنتي - برگزاري كلاس - فرودي - جانلوكا ويالي - سرفصل - محمد رويانيان - روسيه ناتو - تيم ملي ژيمناستيك ايران - پايگاه آمريكايي - دستگيري شرور سابقه دار - ديپلمات سعودي

مطالب مرتبط:
دولت تکلیف حقوق بازنشستگان را مشخص کرد/ حقوق این دسته از بازنشستگان افزایش یافت
بازنشستگان بخوانند؛ افزایش حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟
افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
خبر مهم از افزایش حقوق و احکام بازنشستگان
آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان دوشنبه 6 تیر
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 6 تیر 1401 ساعت 18:372022-06-27سياسي

حقوق کدام دسته از بازنشستگان افزایش می یابد


در نیمه اول اردیبهشت ماه وزیر رفاه اعلام کرد که پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح درآمدی در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و به هیئت دولت ارسال شود؛ - مسئول کانون بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران از مکاتبه رییس مجلس با هیات دولت در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان خبر می دهد.

چالش کارگران بازنشسته با دولت برسر افزایش حقوق بازنشستگان هنوز ادامه دارد.

بازنشستگان معترض از نزدیک بودن نظر هیات تطبیق مقررات مجلس به نظرخود خوشحالند و منتظرند تا هیات دولت مستمری بازنشستگان سایر سطوح را به میزان 38 درصد افزایش دهد.

در مقابل اما شورای اطلاع رسانی دولت با استناد به جایگاه مشورتی هیات تطبیق مقررات مجلس، وقعی ننهاده و هیات دولت را ملزم به تغییر حقوق بازنشستگان معترض نمی داند.

با وجود این بی اعتنایی اما علی علی دهقان کیا، مسئول کانون بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران از مکاتبه رییس مجلس شورای اسلامی با هیات دولت در رابطه با موضوع مورد اختلاف خبر می دهد.

به تاویل این مقام صنفی، نامه نگاری مجلس و دولت به مفهوم ابلاغ رسمی غیرقانونی بودن مصوبه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح است.

در تازه ترین تحول وی می گوید: مطلع هستیم که از طرف نهاد ریاست جمهوری، به وزارت رفاه ماموریت داده شده است تا مشکل بازنشستگان تامین اجتماعی هرچه زودتر برطرف شود.

این مقام صنفی با نگاهی خوش بینانه می گوید: به نظر می رسد دولت می خواهد پیش از انتخاب وزیر جدید مسئله را فیصله دهد.

مشکل اینجاست که دولت نگران وجهه عمومی خود است و نمی خواهد طوری عمل کند که سایرین از این قضیه برداشت های دیگری داشته باشند.

دهقان کیا می افزاید: این موضوعی است که در همان جلسه مشترک بازنشستگان با معاون اول ریاست جمهوری مطرح شد، به بیان دیگر دولت اشتباهش را قبول دارد اما می خواهد با حفظ شان و وجهه آن را طریقی اصلاح کند.

برای سال 1401 هیات دولت بازنشستگان تامین اجتماعی را به سه دسته تقسیم کرد، دسته نخست حداقل بگیران و زیر حداقل بگیران هستند که به استناد ماده 111 قانون تامین اجتماعی مستمری آنها به اندازه حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار 57 درصد افزایش یافت.

دسته دوم مستمری بگیران میانه بگیر با جمعیتی بالغ بر 1٫5 میلیون نفر هستند که دریافتی ماهانه در سال 1400 آنها کمتر از 10 میلیون تومان بود، مستمری این گروه با تصمیم دولت مشمول افزایش 10 درصدی به علاوه ماهانه 650 هزار تومان شد.

دسته سوم مستمری بگیران بالای میانه بگیر با جمعیت تقریبی 600 هزار نفر هستند.

مستمری ماهانه این گروه در سال گذشته بالای 10 میلیون تومان در ماه بود و براساس تصمیم دولت برای سال جدید تنها به میزان 10 درصد زیاد شد.

دو دسته میانه بگیر و بالای میانه بگیر در ادبیات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی، سایر سطوح بگیر محسوب می شوند و به پیشنهاد هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی قرار بود برای امسال مستمری آنها به میزان 38 درص (میزان تعیین شده در شورای عالی کار برای دستمزد کارگران سایر سطوح) افزایش یابد که مورد موافقت دولت قرار نگرفت.

این تصمیم دولت در میانه خردادماه اعلام شد و با واکنش منفی بازنشستگان سایر سطوح مواجه شد.

دولت مدعی است که میزان 10 درصد را مطابق افزایش حقوق کارکنان لشگری و کشوری تعیین کرده است اما معترضان می گویند با فرض اعمال افزایش 38 درصدی مستمری تامین اجتماعی، بازنشستگان کشوری و لشگری همچنان دریافتی بیشتر از همتایان خود در سازمان تامین اجتماعی دارند.

سازمان تامین اجتماعی در کنار صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح یکی از صندوق های فراگیر بیمه های اجتماعی در ایران محسوب می شود.

این سازمان برخلاف دو صندوق دیگر دارای استقلال مالی و اداری از دولت است و برای همین نحوه افزایش حقوق بازنشستگان امسال آن با مخالفت بازنشستگان مواجه است.

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش حقوق توضیح داد.

مسعود میرکاظمی در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان و اینکه در نهایت چه کسی تصمیم گیری می کند، گفت: آن چیزی که ما اطلاع داریم و قوانین می گویند، هیئت دولت باید تصویب کند که این کار انجام شده و هیئت تطبیق مصوبات مجلس باید باید نظر مشورتی به ریاست محترم مجلس بدهد.

وی افزود: میان مجلس و دولت جلساتی برگزار می شود و در نهایت بر اساس مستندات تصمیم گیری خواهد شد.

تصمیم نهایی بستگی به قانون دارد.

رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین عنوان کرد: خبر جدید اینکه یارانه های مردمی مرتب واریز می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای کسانی که موفق به دریافت یارانه نشده اند علی الحسابی واریز خواهد شد یا خیر؟ گفت: باید به اعتراضات آنها رسیدگی شود و وزارت کار باید براساس اطلاعاتی که دارد این موارد را تبیین و اصلاحاتی انجام دهد تا یارانه این افراد پرداخت و مابه التفاوت آن نیز واریز شود.

اگر هم اطلاعات افراد صحت نداشته باشد، یارانه به آنها تعلق نمی گیرد.

بانک اول - به دنبال ابطال مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، یکبار دیگر پرداختی های این سازمان به مستمری بگیران جنبه علی الحساب گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبانک اول درحالی که انتظار می رفت با ابلاغ اخیر در مورد نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، پرونده افزایش مستمری های سال 1401 این سازمان بسته شده باشد، هیات تطبیق مقررات مجلس از اساس این میزان افزایش را زیر سوال برد و رای به ابطال آن داد.

مداخله مجلس پس از آن اتفاق افتاد که دولت نتوانست رضایت بازنشستگان را از بابت افزایش 10 درصدی مستمری های سایر سطوح بدست آورد.

در این باره علی دهقان کیا، رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: ابطال مصوبه هیات دولت، برداشتن یک گام به جلوست.

منتظر ابلاغ رسمی این مساله از سوی رییس مجلس به دولت و اجرای قانون هستیم.

وی افزود: انتظار می رود این بار هیات دولت براساس تکلیف ماده96 قانون تامین اجتماعی، پیشنهاد هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی را مبنای افزایش مستمری سال 1401 قرار دهد.

منتظر تغییرات حقوق بازنشستگان باشید پیشتر، با اینکه هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد افزایش 38 درصدی مستمری سایر سطوح را داده بود اما در نهایت هیات دولت با افزایش 10 درصدی دریافتی این گروه از مستمری بگیران موافقت کرد.

نتیجه این تصمیم دولت نارضایتی عمومی بازنشستگان تامین اجتماعی و طرح شکایت شماری از آنها در دیوان عدالت اداری بود.

مطابق تشریفات قانونی، مجلس شورای اسلامی باید نظر هیات تطبیق مقررات مجلس شورای اسلامی در خصوص ابطال مصوبه افزایش حقوق تامین اجتماعی را به دولت ابلاغ کند و در ادامه، این موضوع یکبار دیگر در جلسه هیات دولت به صورت صحیح بررسی و تصویب شود.

بازنشستگان تحمل دریافتی علی الحساب را ندارند دهقان کیا در این باره افزود: بازنشستگان تامین اجتماعی در شرایط اقتصادی فعلی تحمل دریافت علی الحساب مستمری را ندارند.

دولت باید هرچه زودتر به تکلیف قانونی خود عمل کرده و افزایش درست حقوق کارگران بازنشسته را برای اجرا تصویب و به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کند.

او افزود: وقتی هیات تطبیق مقررات تصریح داشته است که مصوبه هیات دولت با ماده 96 قانون تامین اجتماعی مغایرت دارد، یعنی اعتراض بازنشستگان به جا بوده است.

در نتیجه دیگر دلیلی وجود ندارد تا دولت یکبار دیگر برای میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حساب و کتاب کتد.

مسئول نهاد صنفی کارگران بازنشسته تهرانی گفت: سازمان تامین اجتماعی، استقلال مالی و اداری از دولت دارد.

کارشناسان آن نیز برآورد کرده اند که این سازمان می تواند معادل دستمزد کارگران شاغل به بازنشستگان مستمری بدهد.

پس دلیلی برای دست بردن در پیشنهاد هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی نیست.

دولت باید کاری را که چند ماه پیش انجام نداده بود، انجام دهد.

براساس گزارش های آماری، سازمان تامین اجتماعی بالغ بر چهار میلیون مستمری بگیر دارد.

از این تعداد بالغ بر 50 درصد حداقلی بگیر و زیر حداقلی بگیر هستند و الباقی سایر سطوح بگیر محسوب می شوند.

از جمعیت سایر سطوح بگیران، نزدیک به 600 هزار نفر در سطوح حداکثربگیر قرار دارند و مابقی در زمره میانه بگیر محسوب می شوند.

مصوبه جنجالی دولت، به صورت مشخص این گروه از سایر سطوح بگیران را ناراضی کرده بود.

به گفته دهقان کیا در نتیجه تصمیم هیات تطبیق مقررات مجلس، دریافتی مستمریبگیران سایر سطوح و به احتمال زیاد حداقل بگیران هم تغییر می کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور بخشنامه ای افزایش مستمری و کمک های جنبی و تعیین حداقل مستمری در سال 1401 را برای اجرا به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور ابلاغ کرد.

براساس بخشنامه ابلاغ شده توسط مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، در اجرای مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و با عنایت به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه 19 اسفند 1400 شورایعالی کار و تصویب نامه مورخ 18 خرداد 1401 و اصلاحیه مورخ 23 خرداد 1401 هیات وزیران، میزان افزایش مستمری و کمک های جنبی (به همراه مبالغ متناسب سازی) قابل پرداخت از ابتدای سال 1401 به شرح ذیل تعیین شده است.

از تاریخ یکم فروردین 1401 همه مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان مشمول قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال 1400 برقرار شده است، به ترتیب برای دریافت کنندگان حداقل مستمری (مبلغ 26 میلیون و 554 هزار و 950 ریال) و کمتر از آن، به میزان 57.

4 درصد و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری به میزان (10 درصد) مستمری آنان در پایان اسفندماه سال 1400 افزایش می یابد، به نحوی که مجموع دریافتی بدون احتساب مبلغ کمک هزینه عائله مندی و اولاد از مبلغ 55 میلیون و 800 هزار ریال کمتر نباشد.

آن دسته از مشمولان سطوح بالاتر که مجموع دریافتی ماهیانه آنها بدون احتساب مبلغ کمک هزینه عائله مندی و اولاد پس از افزایش موضوع این بند کمتر از 100 میلیون ریال باشد، این افزایش تا سقف مزبور به اضافه 6 میلیون و 500 هزار ریال خواهد بود.

(مشمولان قوانین خاص که میزان مستمری پرداختی به آنان تابع مقررات مستمری بگیری جزیی است؛ صرفاً مشمول افزایش 57.

4 درصدی خواهند بود.

) مبلغ حداقل مستمری در سال 1401 براساس مصوبات شورای عالی کار، حداقل میزان مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان مشمول اجرای ماده 111 قانون تامین اجتماعی از تاریخ یکم فروردین 1401، ماهیانه مبلغ 41 میلیون و 797 هزار و 500 ریال تعیین می شود.

تفاوت تطبیق مصوبه سال 1401 چنانچه مجموع دریافتی مستمری بگیران مشمول ماده 111 قانون (بدون احتساب مبلغ کمک هزینه عائله مندی و اولاد) از مبلغ 55 میلیون و 800 هزار ریال کمتر باشد، مابه التفاوت مربوطه با عنوان تفاوت تطبیق مصوبه سال 1401 پرداخت می شود.

مبلغ یادشده در خصوص مستمری بگیران جزیی، به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه خواهد بود.

به منظور جبران بخشی از افزایش هزینه های زندگی و ارتقای وضعیت معیشت مستمری بگیران و به موجب ضوابط قانونی و مفاد بودجه سنواتی سازمان، میزان کمک های جنبی در سال 1401 به شرح ذیل تعیین می شود.

حق سنوات حق سنوات مازاد بر 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه، در سال 1401 به میزان پنج هزار ریال به ازای هر سال سابقه مازاد بر 20 سال افزایش می یابد.

کمک هزینه عائله مندی، کمک هزینه اولاد و کمک هزینه همسر متکفل فرزند میزان این کمک ها در سال 1401 به شرح ذیل تعیین و وفق ضوابط جاری به مشمولین پرداخت می شود، کمک هزینه ماهانه عائله مندی مبلغ چهار میلیون و 73 هزار و 895 ریال، کمک هزینه ماهانه اولاد مبلغ یک میلیون و 56 هزار و 195 ریال و کمک هزینه ماهانه همسر متکفل فرزند مبلغ چهار میلیون و 73 هزار و 895 ریال است.

میزان کمک هزینه مسکن به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و بازماندگان به مبلغ یک میلیون و 650 هزار ریال در ماه تعیین شده است.

کمک به تامین معیشت مستمری بگیران میزان کمک به تامین معیشت مستمری بگیران به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و بازماندگان به مبلغ 2 میلیون و 200 هزار ریال در ماه تعیین شده است.

همچنین معاون برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی نیز از پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق خردادماه بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان در سراسر کشور خبر داد.

جمیل حق پرست افزود: طبق زمان بندی اعلام شده، پرداخت مابه التفاوت افزایش خرداد ماه بالغ بر سه و نیم میلیون خانوار بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش سازمان، از 26 خرداد ماه آغاز شد و پرداخت این مبلغ به تمامی این جمعیت بازنشسته در سراسر کشور، خاتمه یافت.

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان و مستمری بگیران نیز طبق اعلام قبلی، در ماه های تیر و مرداد پرداخت می شود.


کلید واژه ها: بازنشستگان - افزایش حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - افزایش حقوق - افزایش - هیات دولت - دولت - شورای اطلاع رسانی دولت - هیات - حقوق - سازمان تأمین اجتماعی - سازمان تامین اجتماعی - شورای اطلاع رسانی - اجتماعی - مستمری بگیران - تأمین اجتماعی - شهرستان تهران - تامین اجتماعی - مستمری - مقررات - مجلس - سازمان - اول اردیبهشت - اطلاع رسانی - تطبیق - معترض - کانون - رییس مجلس - وزیر رفاه - علی دهقان

آخرین اخبار سرویس:
مجاهدکشی روس ها در ظهر روز عاشورا / جنایتی کمتر دیده شده در تاریخ معاصر ایران

پیام رییس قوه قضاییه به مناسبت روز خبرنگار/ درخواست محسنی اژه ای از اصحاب رسانه

عزاداری ظهر عاشورا در شهرستان پیشوا

راه اندازی اولین حسینیه گردشگری در یزد

17 مرداد روز قلم

محرم و عاشورا از منظر امام خمینی

پیام محسنی اژه ای به مناسبت روز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه

تکلیف حقوق بازنشستگان مشخص شد

رییس جمهور نماز ظهر عاشورا را در حرم عبدالعظیم(ع) اقامه کرد

آیا سریال جیران پخش می شود؟ | بازگشت دوباره جیران به خانه ها

(9) پرده آخر: روز واقعه

انتقاد نماینده مجلس از رفتار گشت ارشاد/ فرعون را هم با آرامش ارشاد کردند!

فرمانده سپاه فجر: شهید اسکندری نماد انقلابی گری و ولایتمداری است/ تشییع باشکوه این شهید؛ جلوه ای از روحیه عاشورایی مردم

بختیار صمدی آیین گل گیران بیجار در عاشورای حسینی

یک مقام وزارت خارجه: هنوز نمی توان از نهایی شدن متن توافق سخن گفت

خسارت سیل دیروز به مردم منطقه موگرمون بویراحمد

نماز ظهر عاشورا در استان خراسان جنوبی اقامه شد

ازبکستان میزبان مسابقات امنیت سایبری

ویدئویی جذاب از مداحی محمد علیزاده در خیابان + ویدئو

اشنایی با استخراج بیت کوین

این گروه ها شامل رتبه بندی معلمان نمی شوند

تصاویر| آیین گل مالی روز عاشورا در خرم آباد

ثقهالاسلام؛ مجاهد راه آزادی و استقلال

مراسم عزاداری عاشورای حسینی در بندرعباس و کرمانشاه

مراسم عزاداری عاشورای حسینی در مشهد و سنندج

حضور رییسی در نماز ظهر عاشورای حرم شاه عبدالعظیم الحسنی + عکس ها

فیلم| روضه سید الشهدا(ع) توسط حجت الاسلام والمسلمین حدائق در حرم مطهر امام حسین(ع)

تصاویر/ مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) در دفتر امام جمعه یزد

تصاویر/ اقامه نماز ظهر عاشورا در ارومیه

عدول از منویات ولی فقیه با مداخلات و تحدید جایگاه مناطق آزاد

تدفین پیکر شهید تاش موسی در زادگاهش در روستای «گالش محله دالخانی» رامسر

دفتر تحکیم وحدت خطاب به سردار قاآنی: آماده هرگونه فرمانبرداری برای دفاع از مظلومان فلسطین هستیم

مکتب امام حسین(ع) تا ابد کشتی نجات بشریت است

خبرنگار؛ راوی فراز و نشیب ها با اسلحه ای به قدرت قلم

برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) و اقامه نماز ظهر عاشورا در سراسر هرمزگان

چرا حسن روحانی سکوت خود را شکست؟

عباس عبدی: می گویند متنی که روی میز است بهتر از برجام است؛ بسیار عالی، زودتر امضا کنید

گل مالی حدادعادل و سردار رحیمی در هیات لرستانی های مقیم پایتخت + عکس ها

تکیه تسنیم|تلألو سبک زندگی اسلامی بر چهره امام حسین (ع) در گودال قتلگاه + فیلم

حرکت امام حسین (ع) و عاشورا به روایت مهندس بازرگان

نماز ظهر عاشورا در سراسر استان چهارمحال و بختیاری اقامه شد

اقامه نماز ظهر عاشورا در قزوین به روایت تصویر

هجوم مارهای سمی به ساحل چالوس و نوشهر

تصاویر/ اقامه نماز ظهر عاشورا در کاشان

انریکه مورا:در مذاکرات احیای برجام در حال حرکت رو به جلو هستیم

یک مقام وزارت خارجه: هنوز در مرحله ای نیستیم که از نهایی شدن متن توافق سخن بگوییم

سازمان تبلیغات اسلامی: شایعه ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای دو هیئت عزاداری در یزد کذب است

روحانی: هر کس برای خدا کار کند، حتی اگر مدت کوتاهی، تحت ظلم و ستم و فشار و اهانت باشد، خدا نام او را در تاریخ بلند نگه می دارد/ امام حسین حتی به دشمنانش هم فکر می کرد

آیین عزاداری عاشورای حسینی در استان گلستان برگزار شد + تصویر

تصاویر واکنش آذربایجان به ورود ناوهای موشک انداز ایران به آبهای این کشور

امام جمعه زنجان: انقلاب اسلامی برگرفته از قیام امام حسین(ع) است

سیاستمدار معروف در مراسم گِل مالی روز عاشورا+عکس

شرط پیشرفت در مذاکرات وین چیست؟

عطا داداشی نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز سالار شهیدان در تبریز

فیلم|عزاداری روز عاشورا در زاهدان

حال و هوای ماه محرم در حرم امام رضا(ع)

فیلم| عرض تسلیت عزاداران حسینی به آستان مقدس بانوی کرامت

نماز ظهر عاشورا در سراسر مازندران اقامه شد

یک مقام وزارت امور خارجه: هنوز در مرحله ای نیستیم که از نهایی شدن متن توافق سخن بگوییم

استخدام نیروی آقا با مدرک برق قدرت جهت سرپرستی پست برق در خواف

کرمانشاه امروز در عزای سرورشهیدان یکپارچه در سوگ و ماتم بود

اقامه نماز ظهر عاشورا در صحن جعفربن موسی (ع) پیشوا

جزییات جسارت به ساحت قرآن کریم با پرچم شیر و خورشید در آلمان | شعار علیه بزرگان دین و مسئولان ایران

تصاویر: مراسم عزاداری عاشورای حسینی در دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی

اهدای خون در روز عاشورای حسینی/همدان

ماهواره خیام یک ماهواره سنجش از دور با قابلیت تصویربرداری با دقت یک متر

ویدیو/ استاد سید حسن خمینی: برای فهم «عدالت» خود را جای دیگری بگذارید!

تولید «جاذبه» محرمی به زودی

سلب اختیار صدور مجوز از کانون های تخصصی و نظام های صنفی؟

فیلم| اقامه نماز ظهر عاشورا در کاشان

قطعه «شب عاشورا» به رهبری لوریس چکناواریان+فیلم

طنین یا حسین در عاشورای حسینی قلعه رییسی +تصاویر

مراسم سوگواری دهه دوم محرم در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود

عکس | اقامه نماز ظهر عاشورا در اهواز

نگاهی به پیام های مهم عاشورا

معاون اول قوه قضاییه: دشمنان نظام در تلاشند نسبت به روحانیت، بدبینی ایجاد کنند

حضور رییسی در نماز ظهر عاشورای حرم شاه عبدالعظیم الحسنی + عکس ها

پیام محسنی اژه ای به مناسبت روز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه

نماز ظهر عاشورا در شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد اقامه شد

تشییع پیکر مطهر سردار بی سر شهید عبدالله اسکندری در شیراز

اژه ای: اتخاذ رویکرد ویژه به مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، امری الزامی است

توصیه های رییس سازمان سنجش به داوطلبان در زمان انتخاب رشته کنکور

تصاویر/ برگزاری عزاداری روز عاشورای حسینی در حوزه علمیه یزد

تصویر/ اقامه نماز ظهر عاشورا در بندر خمیر

تصاویر/ اقامه نماز ظهر عاشورا در جزیره هرمز

فیلم| عزاداری مردم گرگان در روز عاشورا

فارس من| سخنرانان در محرم و صفر با دست پُِر و مطالعه بیشتر منبر بروند

فیلم| عزاداری مردم گرگان در روز عاشورا

ماندگاری دین اسلام به برکت خون ابا عبدالله است

تشییع پیکر سردار شهید اسکندری در روز عاشورای حسینی‎‎

پرسش عاشورایی عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبری

عزاداری شیعیان جمهوری آذربایجان در عاشورای حسینی

جدیت برای توسعه صنعت فضایی بومی/تثبیت تزریق ماهواره های تا 100 کیلوگرم در مدار 500 کیلومتری زمین تا پایان 1401

تصاویر/ تشییع پیکر شهید اسکندری در سومین حرم اهل بیت(ع)

ابراز رضایت عضو شورای اسلامی شهر تهران از عملکرد شهرداری منطقه 4

اسلام، عاشورا و زندگی ما

واکنش توییتر عربی رهبر انقلاب به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه

ببینید | کارخانه پیشرفته خرد کردن پیاز؛ نمایی جذاب از خط تولید

محسن رضایی در میان عزاداران اردبیلی

طعنه برجامی عبدی: تبریک می گوییم، زودتر امضا کنید

حقوق کدام دسته از بازنشستگان افزایش می یابد

حقوق کدام دسته از بازنشستگان افزایش می یابد