موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - بهنوش بختياري - دستگاه هاي دولتي - همسان سازي حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - باغ پرندگان - باشگاه استقلال - اسماعيل جليلي - فاطمه زهرا سيدان - بسته پيشنهادي - آدي هوتر - نادر زينالي - كاخ سعد آباد - سالروز ورود آزادگان به كشور - بازيگران ايراني - رييس دادگستري استان فارس - سرمايه گذاري آمريكا - حمايت از توليد داخلي - كوي ملاشيه - شهرستان مهديشهر استان سمنان

مطالب مرتبط:
رییس دادگستری استان تهران: کاهش زمان اطاله دادرسی در پایتخت
برگزاری همایش تجلیل از خیرین شاخص ستاد دیه استان اردبیل در سرعین/ جلسه مسئولان قضایی استان اردبیل با مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار شد
رییس دادگستری استان تهران: کاهش زمان اطاله دادرسی در پایتخت
هوشمندسازی ارائه خدمات قضایی در دادگستری گلستان/ راه اندازی 23 دفتر خدمات الکترونیک قضایی
رییس کل دادگستری اردبیل: دفاتر خدمات قضایی با حساسیت نسبت به ثبت شکواییه ها و دادخواست های حقوقی اقدام کنند
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 4 تیر 1401 ساعت 21:022022-06-25سياسي

رییس کل دادگستری استان تهران از یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی بازدید کرد/ القاصی: مردم نباید در فرایند دادرسی دچار پیچ و خم شوند/ نقش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در کنترل ورودی ها و قضازدایی از دعاوی و اختلافات


رییس کل دادگستری استان تهران ضمن بازدید از یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی بر تسهیل فرایند دسترسی مراجعان به خدمات الکترونیک قضایی تاکید کرد و گفت: - ثبت موضوعات فاقد وصف کیفری به عنوان شکایت کیفری و ثبت دادخواست های متعدد در خصوص موضوع واحد دو مورد از آسیب های موجود در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است.

خبرگزاری میزان_ طبق اعلام رسانه و ارتباطات دادگستری کل استان تهران، علی القاصی، رییس کل دادگستری استان تهران در چهارمین روز از هفته قوه قضاییه که تسهیل فرایند رسیدگی با بهره گیری از فناوری های نوین نام گذاری شده، از یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی و دفتر اسناد رسمی 180 بازدید کرد و کیفیت ارائه خدمات به مراجعان را مورد ارزیابی قرار داد.

رییس کل دادگستری استان تهران در جریان بازدید از این دفتر خدمات الکترونیک قضایی بر تسهیل فرایند دسترسی مراجعان به خدمات الکترونیک قضایی تاکید کرد و در عین حال خواستار اعمال دقت بیشتر از سوی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در خصوص تنظیم و ارسال دادخواست ها به مراجع قضایی شد و گفت: بعضا دادخواست هایی که از سوی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به مراجع قضایی ارسال می شود، ناقص است و یا برخی از لوایح، درخواست ها و شکایات به صورت تایپ نشده، دست نویس و نامنظم به مراجع قضایی ارسال می شود؛ لذا با توجه به اینکه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در فرایند دادرسی نقش مهم و ویژه ای دارند، ضرورت دارد تا امورات این دفاتر به طور نظام مند و تخصصی پیش رود.

وی با تاکید بر این مساله که کیفیت ارسال اوراق به کارتابل مجتمع های قضایی از سوی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بسیار مهم است، گفت: نقطه آغاز شروع فرایند دادرسی، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است و اگر در این مرحله اشکالی وجود داشته باشد، فرایند رسیدگی قضایی را در مراحل جلوتر با مشکل مواجه خواهد کرد.

القاصی دو مورد از آسیب های موجود در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را ثبت موضوعات فاقد وصف کیفری به عنوان شکایت کیفری و ثبت دادخواست های متعدد در خصوص موضوع واحد عنوان کرد و گفت: شان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، یک شان حقوقی ارزشمند است و بر همین اساس نباید نگاه و نگرش به سمت درآمدزایی برود.

رییس کل دادگستری استان تهران نقش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در حوزه ارشاد و معاضدت حقوقی و قضایی یادآور شد و در عین حال اظهار کرد: ضرورت حضور کارشناس حقوقی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از این حیث است تا با کنترل ورودی ها از ثبت بی جهت هر موضوعی به عنوان دادخواست جلوگیری شود.

وی کیفیت طرح دعوا در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را بسیار مهم و اثرگذار در فرایند رسیدگی های قضایی دانست و گفت: با توجه به اینکه تعداد مراجعان به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی زیاد و قابل توجه است، لذا اگر بتوان فرد را به مسیری غیر از اقدام قضایی هدایت کرد، این امر در کنترل ورودی ها و قضازدایی از دعاوی و اختلافات نقش به سزایی خواهد داشت.

القاصی با تاکید بر اینکه مردم نباید در فرایند دادرسی دچار پیچ و خم شوند، گفت: مراجعان در فرایند احقاق حقوق خود باید با کم ترین مانع مواجه شوند و میزان رضایت مندی مراجعان در این زمینه بسیار مهم و اثرگذار است.

رییس کل دادگستری استان تهران ثبت ثنا برای مراجعان به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را یک ضرورت قانونی دانست و گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در این زمینه می توانند نقش آفرین باشند و ضرورت دارد یک کاربر به طور تخصصی فرایند ثبت نام ثنا را انجام دهد.

وی با تاکید بر این گزاره که امروز دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بخش لاینفک دادگستری ها محسوب می شوند و مساعدت به این مجموعه به نفع دستگاه قضایی خواهد بود، گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نقش بسیار مهمی در شروع دادرسی دارند و باید ساماندهی، تقویت و پشتیبانی شوند و موانع موجود در مسیر فعالیت آن ها رفع گردد.

القاصی با بیان اینکه میزان رضایت مردم در فرایند دادرسی، برای دستگاه قضایی اولویت اول است، اظهار کرد: اینکه فرایند خدمات رسانی به مراجعان در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی چه میزان زمان می برد، برای دستگاه قضایی بسیار مهم و بااهمیت است.

رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به مراجعان در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را مورد تاکید قرار داد و در عین حال ضرورت استفاده از کاربران حرفه ای و مسلط برای تسهیل ارائه خدمات به مراجعان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: حضور کاربری که به مسائل حقوقی و قضایی تسلط کامل و تجربه کافی دارد، می تواند در کیفیت ارائه خدمات اثرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه میزان مراجعه مراجعان به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نباید در سطح کیفیت ارائه خدمات به مردم اثرگذار باشد، اذعان کرد: ثبت یک لایحه نباید یک ساعت به طول انجامد و به تناسب شلوغی هر یک از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باید استانداردسازی صورت گیرد و کار هر مراجعه کننده ای در یک زمان متعارف انجام شود.

گفتنی است؛ جعفر داراب خانی معاون قضایی و رییس حوزه ریاست، لطیف سروی معاون قضایی در نظارت و بازرسی، داراب رحمتی معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی، محسن مقدس سرپرست معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی و یحیی جعفری رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در جریان این بازدید رییس کل دادگستری استان تهران را همراهی کردند.

لازم به ذکر است؛ در نشستی که در جریان بازدید رییس کل دادگستری استان تهران از این دفتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار شد، مصوب شد تا خلاءهای عملکردی دفاتر خدمات الکترونیکی که سبب افزایش ورودی و اطاله در رسیدگی می شود، ظرف یک ماه شناسایی گردد و با ارائه راهکار مناسب و متناسب و با اخذ نظر شورای معاونین، بخشنامه ای تنظیم و به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ابلاغ شود.

همچنین مصوب شد تا بازرسی های دوره ای و منظم از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی توسط معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران انجام شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: خدمات الکترونیک قضایی - خدمات الکترونیک - رییس کل دادگستری استان تهران - دفتر خدمات الکترونیک قضایی - رییس کل دادگستری استان - دادگستری استان تهران - الکترونیک - دفاتر خدمات الکترونیک قضایی - رییس کل دادگستری - استان تهران - دادگستری استان - دفاتر خدمات الکترونیک - قضایی - خدمات - دادگستری - تهران - استان - رییس کل - بازدید - دفتر - دفتر اسناد رسمی - فناوری های نوین - هفته قوه قضاییه - رییس - ارائه خدمات - موضوع - تسهیل - اسناد رسمی - قوه قضاییه - بهره گیری

آخرین اخبار سرویس:
سردار سلیمانی با اقتدا به حضرت عباس علیه السلام حق جهاد را ادا کرد

فال حافظ | فال روزانه حافظ سه شنبه 18 مرداد 1401

اطلاعیه جذب حامی کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک یاسوج

چرا ندای «هَلْ مِنْ ناصِر یَنْصُرُنی» امام حسین(ع) بی پاسخ ماند

برگزاری مراسم عاشورای حسینی در رامیان

یزیدیان زمان در فلسطین به مردم این کشور می تازند/انقلاب اسلامی ایران انقلاب حسینی است

صوت | تلاوت مسعود پنجه در حرم مطهر رضوی

اولین حسینیه گردشگر در یزد راه اندازی شد

نماینده مجلس: دولت تاکنون در اجرای مصوبه تغییر نظام پرداخت یارانه تخلف کرده است

راز سردار شدن شهید محسن حججی در مستند «جان»

حذف طبقات متوسط و ضعیف با مصوبه جدید کنکوری

برگزاری سوگواری شام غریبان سالار دشت نینوا در استان بوشهر

تصاویر تشییع پیکر مطهر سردار بی سر شهید عبدالله اسکندری در شیراز

آیین گل مالی لرستان در عاشورا

مادر اردبیلی به حرمت خون امام حسین (ع) از قصاص عروسش گذشت

استقبال باشکوه از تعزیه حسینی در سوئد

دختری که به آرزوی همه دخترها رسیده است

سردار سلیمانی عزادار شد/ مخبر تسلیت گفت

متن پیام رییسی به مناسبت روز خبرنگار

تسهیل در روند ثبت نام دانش آموزان غیر ایرانی

تصاویر/ حال و هوای اطراف حرف مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها در شام غریبان حسینی

تصاویر/ شام غریبان اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش در یزد

تصاویر / مراسم شام غریبان سالار شهیدان در گلزار شهدای قم

فال تاروت روزانه | فال تاروت روزانه سه شنبه 18 مرداد 1401

کنایه تند به دیاکو حسینی: وزیر راه و شهرسازی در بین کشورهای 1+5 هستید که درباره برجام اظهارنظر می کنید

فیلم| عزاداری متفاوت در شب شام غریبان در گلزار شهدا

عاشورا می آموزد که منفعل نباشیم/حسین ماند و محافظه کاران رفتند

هشدار مهم به مسافران شمال

استخدام حسابدار در شرکت کیان موتور وارنا در تهران

پیام جدید ابراهیم رییسی

منظور از میز کار رتبه بندی معلمان چیست؟

استخدام تحصیلدار و کارپرداز در شرکت کیان موتور وارنا در تهران

استخدام تحصیلدار و کارپرداز و حسابدار در شرکت کیان موتور وارنا در تهران

پیگیری قضایی و بازداشت هالک ایرانی؟

خطرات مخالفت با هدایت خداوند

زمان آزمون استخدام شرکت رعد توان الکتریک

محفل احیای قرآنی شب عاشورا در بابل برگزار شد

اولیانوف: هنوز دلایلی برای احیای برجام هست اما برخی دشواری ها در جزییات وجود دارد

خبرنگاران با رویکرد نقادانه، پرسشگرانه و خلاقانه یاری گر کشور در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن باشند

وزیر کشور وارد خوزستان شد

بیانیه قدردانی ستاد اقامه نماز کشور در برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا

آیین گل مالی در لرستان

تخریب یک واحد صنفی در حریم شهر سیاهکل

آیین های محرم در خراسان شمالی چهل تکه ای رنگارنگ از عشق به ابا عبدا...(ع)

داورزنی: جای برخی رشته ها در هیئت اجرایی خالی است

درس حضرت ابوالفضل(ع) به ما گوش به فرمان ولی زمان بودن است

دشمن می خواهد دشمنان را از مکتب سیدالشهد(ع) جدا کند

استخدام کمک حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام نقشه بردار در شرکت عمران عصر سپید در امیدیه خوزستان

استخدام نیروی خدمات در مجتمع کاغذسازی راشا کاسپین ایرانیان در تهران

استاندار سمنان: خبرنگاران در انجام مسؤولیت از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند

استخدام ویزیتور و بازاریاب با حقوق ثابت و پورسانت در فروشگاه پویان

اقدامات بازپروری زندان ها به قدر کفایت نیست

ضرورت ورود قوه قضاییه به پرونده های سرقت ادبی

سینمای ایران چقدر به خبرنگاران پرداخته است؟

امروز مبارزه با یزید ها و شمر های زمانه در قالب جنگ رسانه ای و جنگ روایت ها به شدت در جریان است

سوگ مردم کهگیلویه و بویراحمد در روز عاشورا

برگزاری مراسم سوگواری شام غریبان در نهاد ریاست جمهوری

هم نوایی مردم با شام غریبان حسینی در شهرستان های استان تهران + تصویر

سانسور «الله اکبر، خامنه ای رهبر» توسط اینستاگرام کاربران مجازی: صدای مطیعی هستیم

امروز نقش اصحاب رسانه در برابر امواج دروغ بیش از همیشه مهم است

علیرضا بیرانوند در مراسم گل مالی روز عاشورای حسینی +ویدیو

رییسی: روز خبرنگار مجالی برای پاسداشت حقیقت جویی، شفافیت و حق مردم بر دانستن است

از دغدغه معیشت تا نبود امنیت شغلی

رییس جمهوری: روز خبرنگار، مجالی برای شفافیت و حق مردم بر دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات است

راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا در سفرهای تابستانی

اگر خبرنگار کربلا بودیم ...

هوانیروز بنیانگذار سامانه های شبیه ساز در کشور

شورای ششم شهر تهران در یک سالی که گذشت/ برنامه های کاهش نرخ مسکن در پایتخت

بازیگر مشهور و همسر خارجی اش پای دیگ نذری!/ تصاویر

افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان تصویب شد/ واریزی برای این گروه این هفته

استخدام وسط کار آقا حرفه ای در محدوده جمهوری در تهران

استخدام کارگر ساده در یک کارگاه طلاسازی معتبر در اصفهان

روز خبرنگار مجالی برای پاسداشت شفافیت و حق دانستن مردم است

عکس | برگزاری مراسم گِل گیران بیجار

دو تحلیل متفاوت از قیام امام حسین(ع)؛ اصلاح امت یا وحدت شکنی

طبخ و توزیع 10 هزار غذای گرم بین نیازمندان در عاشورای حسینی

شهید اسکندری سر داد اما حاضر به پذیرش تعرض سفاکان نشد

پایان اختلاف 3 عشیره در خوزستان

پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز خبر نگار

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی سرو تاثیر بسزایی در اشتغال جوانان دارد

دشمن به دنبال جدایی جوانان از مکتب سیدالشهد(ع) است

قرائت پیام رییس جمهور در مراسم تشییع شهید حاج عبدالله اسکندری

نظر عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در باره حجاب

استخدام کارشناس قراردادها در شرکت مهندسی بین المللی فولاد تکنیک در اصفهان

استخدام کارشناس وصول مطالبات در شرکت فیکورس در تهران

استخدام کمک انباردار با بیمه و بیمه تکمیلی در ماشین سازی خندابی در تهران

روضه خوانی محمود کریمی در خانه حاج قاسم سلیمانی +فیلم

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت معیار دانش پارس در اصفهان

استخدام آبدارچی و نظافتچی، کارشناس وصول مطالبات و کارمند مالی در تهران

پخش مستندی درباره شهید حججی از شبکه دو

استخدام جوشکار آرگون با بیمه و بیمه تکمیلی در ماشین سازی خندابی در تهران

استخدام تراشکار ماهر با بیمه و بیمه تکمیلی در ماشین سازی خندابی/ شهر قدس

استخدام مکانیک با بیمه در یک نمایندگی معتبر در زنجان

دولت تاکنون در اجرایی مصوبه تغییر نظام پرداخت یارانه تخلف کرده است/ لایحه ای که دولت برای بی تدبیری خود آورده را قاطعانه رد می کنیم

اتکای خبرنگاران و بیمه گران بر اصل حد اعلای حسن نیت

صدور پیام استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز خبر نگار

برگزاری غیرحضوری برخی کلاس های دانشگاه شهید بهشتی در نیمسال تحصیلی آینده

پس از شهادت امام حسین(ع)، از کربلا تا کوفه بر اهل بیت چه گذشت؟

آخرین نفری که در کربلا به شهادت رسید

رییس کل دادگستری استان تهران از یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی بازدید کرد/ القاصی: مردم نباید در فرایند دادرسی دچار پیچ و خم شوند/ نقش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در کنترل ورودی ها و قضازدایی از دعاوی و اختلافات

رییس کل دادگستری استان تهران از یک دفتر خدمات الکترونیک قضایی بازدید کرد/ القاصی: مردم نباید در فرایند دادرسی دچار پیچ و خم شوند/ نقش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در کنترل ورودی ها و قضازدایی از دعاوی و اختلافات