مطالب مرتبط:
کار هایی که برای 50 سال به بالا ها ممنوع است!
راز بارداری زنی که مدعی بود دو سال شوهر نداشته!
اخبار شرکت های خصوصی و دانش بنیان در سال 1401
فهرست پرواز های فرودگاه اصفهان در هشتم خرداد سال 1401
بهره برداری از بزرگراه شهید شوشتری احتمالاً تا 3 سال آینده
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 8 خرداد 1401 ساعت 16:322022-05-29سياسي

یک سال مسیر همراهی


با حضور بنیانگذاران آلمانی گروه اسنپ از گزارش عملکرد این شرکت در سال 1400 رونمایی شد - اسنپ در مراسمی، با حضور بنیانگذاران آلمانی خود و جمعی از خبرنگاران، از گزارش عملکرد گروه اسنپ در سال 1400 رونمایی کرد.

روز گذشته، گزارش مفصلی از عملکرد تمام شرکت های زیرمجموعه اسنپ شامل اسنپ (تاکسی)، اسنپ باکس، اسنپ فود، اسنپ تریپ، اسنپ اکسپرس، اسنپ مارکت، اسنپ پی، اسنپ دکتر، اسنپ روم، اسنپ تیکت و اسنپ ونچرز در سال گذشته ارائه شد.

با توجه به فعالیت اسنپ در حوزه های مختلف، اطلاعات منتشر شده دید جامعی درباره بازارهای آنلاین کشور در سال 1400 و عبور آن ها از بحران کرونا می دهد.

محمد خلج، مدیرعامل اسنپ، در ابتدای مراسم رونمایی از گزارش عملکرد گروه اسنپ به اهمیت مسئولیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که نرخ مهاجرت در کشور زیاد شده، خوشحالیم که تلاش کردیم روزنه امیدی را در دل جوانان کشور ایجاد کنیم.

افتخار می کنیم که 7 هزار و 555 نفر از جوانان کشور در مجموعه اسنپ فعالیت می کنند.

محمد خلج با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر و بالا گرفتن صبحت ها درباره قیمت ها گفت: تمام ذی نفعان اسنپ به ویژه کاربران راننده و مسافر برای ما مهم هستند، به همین دلیل همیشه در تلاشیم تا دغدغه معیشتی کاربران راننده و همچنین دغدغه هزینه های مربوط به کاربران مسافر را در اولویت قرار دهیم.

ما سعی می کنیم با ایجاد تعادل بین این دو نیاز که تقریبا همیشه در تضاد یکدیگر هستند بیشترین میزان درخواست و بیشترین میزان قبول درخواست را روی پلتفرم خود داشته باشیم.

این کار به شدت چالش برانگیز است ولی ما در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم با مجوزها و حمایت های دولت اصلاحات و تعدیل قیمت را انجام دهیم.

ما می دانیم که تداوم فعالیت ما در گرو رضایت هر دو گروه کاربران ماست و همه تلاشمان را برای در نظر گرفتن دغدغه های کاربران راننده و مسافر انجام می دهیم.

اسنپ جزو شرکت هایی است که مستقیم با زندگی روزمره مردم ارتباط دارد و به همین دلیل وظیفه سنگینی در حوزه مسئولیت اجتماعی برای خود تعریف کرده است.

مدیرعامل اسنپ دیشب و در مراسم رونمایی از گزارش عملکرد گروه اسنپ درباره اقدامات این شرکت در زمینه مسئولیت اجتماعی گفت: در سال گذشته به شکل های مختلفی تلاش کردیم تا مسئولیت اجتماعی خود را در قبال جامعه بیش از پیش انجام دهیم.

5 طرح در بخش نیکوکاری اسنپ کلاب با کمک خیریه های معتبر اجرایی کردیم که نتیجه آن بیش از 591 هزار بار مشارکت کاربران بود.

همچنین تلاش کردیم با معافیت از کمیسیون بیش از 15 هزار کاربر راننده و تخفیف های ویژه (مثل کد تخفیف اتیسم، واکسیناسیون و موسسات خیریه) اقشار مختلف جامعه را حمایت کنیم.

محمد خلج در پایان صحبت هایش گفت: در مسیری که مجموعه اسنپ طی کرده همیشه سختی ها و چالش های فراوانی وجود داشته، ولی هر جا فرصتی برای ایجاد نوآوری و ارائه خدمت جدید بوده سعی کردیم وارد آن حوزه شویم.

شاید بارها در این مسیر ناامید شدیم ولی به دلیل تعهدمان تلاش کردیم بهترین اتفاق را برای کشور و مردم مان رقم بزنیم و این تلاش ما ادامه خواهد داشت.

داستان یک سرمایه گذاری موفق در خاورمیانه در این مراسم ایاد الکسار و محمود فوز، بنیانگذاران و مدیرعاملان گروه اسنپ، برای اولین بار از داستان ورود به ایران و تلاش برای ساختن گفتند.

ایاد الکسار و محمود فوز هر دو دارای دکترای علوم کامپیوتر از دانشگاه زارلاند (Saarland) در آلمان هستند.

ایاد الکسار در رابطه با شروع فعالیت و مسیری که اسنپ در ابتدا طی کرده است گفت: سال 1393 برای حل یک مشکل ساده، یعنی گرفتن تاکسی به ایران آمدیم و امروز بیشتر از 50 میلیون کاربر در گروه اسنپ داریم و به دستاوردهایمان افتخار می کنیم.

ما با همراهی بهترین جوانان و کارآفرینان موفق ایرانی مجموعه ای ساخته ایم که در خاورمیانه یکی از بزرگترین هاست.

الکسار، مدیرعامل آلمانی گروه اسنپ، درباره تفاوت ایران با بسیاری از کشورهای اروپایی در زمینه میزان استفاده از تکنولوژی در زندگی روزمره صحبت کرد و گفت: از همان قدم اول، سرمایه گذاران از تصمیم ما برای آمدن به ایران تعجب می کردند، ولی به آن ها ثابت کرده ایم که اشتباه می کردند.

حالا در ایران همه چیز دیجیتال شده است.

وقتی از ایران به شهر خودم در آلمان برمی گردم انگار تاریخ به عقب برگشته.

من به عنوان یک شهروند آلمانی در شهر خودم حتی امکان گرفتن تاکسی به صورت آنلاین را ندارم.

او همچنین درباره جایگاه اسنپ در منطقه گفت: امروز کشورهای منطقه که می خواهند در زمینه خدمات آنلاین فعالیت کنند، به سراغ ما می آیند تا از تجربه گروه اسنپ استفاده کنند.

هدف و ماموریت ما هم همین است، می خواهیم از تکنولوژی و روش هایمان برای ارائه خدمات استفاده کنیم و در این زمینه الگویی باشیم که در جهان تکرار شود.

ایاد الکسار درباره مشکلات و موانعی که اسنپ پشت سر گذاشته و تاثیرات آن هم صحبت کرد.

او گفت: به خاطر تحریم ها خیلی چیزها را مجبور شدیم از ابتدا خودمان بسازیم.

از اسنپ کلاد گرفته تا اسنپ مپ.

این دستاورد بی نظیر مهندسان ایرانی است که در دنیا کمتر شبیه شان را دیده ام.

تحریم ها ما را در شرایط دشواری قرار داد، ولی همزمان کمک کرد مستقل و خودکفا شویم.

الکسار در پایان صحبت هایش اشاره کرد که هر روز اسنپ را در شبکه های اجتماعی دنبال می کند و انتقادهای کاربران را درباره ی سرویس های تاکسی و غذا می خواند و گفت: در هشت سال گذشته اشتباهاتی داشته ایم ولی می خواهیم هر روز بهتر باشیم و ممنونم که از ما انتقاد می کنید.

طبق گزارش عملکرد گروه اسنپ، این شرکت در پایان سال گذشته، 52 میلیون و 137 هزار و 635 کاربر داشته که 10 میلیون و 939 هزار و 425 نفر در همین سال به این سامانه اضافه شدند.

ثبت رکورد 3 میلیون و 276 هزار و 655 سفر در روز محمود فوز، دیگر هم بنیانگذار و دیگر مدیرعامل آلمانی گروه اسنپ، با اشاره به تاثیر کرونا روی کسب و کارها به ویژه اسنپ در دو سال گذشته گفت: کرونا برای مردم ایران و همه دنیا یک تراژدی بود، ما هم در شرایط بسیار ویژه ای قرار گرفتیم و یک شبه 50 درصد سفرهای اسنپ را از دست دادیم.

اما خوشحالم که با وجود همه چالش ها، در سال گذشته 43 درصد در سفرهای هفتگی اسنپ رشد داشتیم و این را مدیون همکاران و رانندگان و دیگر همراهانمان هستیم.

فوز در ادامه گفت: در سال 1400 رکورد بیش از 3 میلیون سفر روزانه را در ایران ثبت کردیم.

حتی اوبر هم که الگوی تاکسی اینترنتی ها در جهان است، چنین حجم سفری را در هیچ شهری ندارد و از این تعداد سفرها، یک میلیون آن فقط روزانه در تهران انجام می شود و سهم بازار ما در بخش حمل و نقل در سال گذشته به بالای 90 درصد رسیده است.

محمود فوز در پایان گفت: وقتی از من می پرسیدند سقف خواسته هایمان چیست؟ حتی نمی توانستم تصور کنم که به رکورد بالای 3 میلیون سفر در کشوری با 80 میلیون جمعیت برسیم.

فکر نمی کنم در هیچ جای در دنیا چنین نسبتی بین میزان جمعیت و تعداد سفرهای روزانه با تاکسی اینترنتی وجود داشته باشد.

طبق گزارش منتشر شده اسنپ، تا انتهای سال 1400 در مجموع 820 میلیون و 89 هزار و 647 سفر با اسنپ انجام شده است.

همچنین در همین سال تیم پشتیبانی اسنپ فقط در بخش خودرو به 25 میلیون و 550 هزار تماس تلفنی و تیکت پاسخ داده و 24 ساعته در خدمت کاربران بوده است.

شاید جالب باشد بدانید که در سال 1400 از نیمه شب تا 6 صبح 85,000 سفر با سرویس اسنپ باکس انجام شده است.

همچنین از کل سفرهای انجام شده در سرویس باکس فقط 0.

03 درصد سفرها منجر به خسارت شده است.

از خوردنی های خوشمزه تا خریدهای جذاب سرویس غذای اسنپ توانست در شهریور 1400 رکورد 100 میلیون سفارش را ثبت کند.

در سال گذشته، به طور متوسط روزانه 40 هزار پیتزای آمریکایی در اسنپ فود سفارش داده شده و از آنجایی که پیتزای آمریکایی بدون نوشابه مزه نمی دهد 75 درصد از نوشیدنی های سفارش داده شده همراه با غذا نوشابه بوده است! طبق اطلاعات منتشر شده در گزارش عملکرد گروه اسنپ، تامین کنندگان سوپرمارکت اسنپ نسبت به سال قبل 184 درصد رشد کردند.

همچنین بیشترین اقلام خریداری شده در یک روز 536 هزار و 41 قلم بوده است.

بستنی هم مثل نوشابه در سال گذشته محبوب بوده و سوپرمارکت اسنپ در این سال بیش از 14 میلیون بستنی برای کاربران خود ارسال کرده است.

زمستان؛ فصل رویایی سفر هرچند سال 1399 برای کسب و کارهای حوزه گردشگری به دلیل شیوع گسترده کرونا در دنیا سال سختی بود، اما نیمه دوم سال 1400 این کسب و کارها با واکسیناسیون سراسری افراد جان تازه ای یافتند.

در سال گذشته، زمستان محبوب ترین فصل سفر برای کاربران اسنپ تریپ بود.

محبوب ترین مسیر پرواز داخلی در سال 1400، مشهد به تهران و محبوب ترین مسیر اتوبوس اصفهان به تهران بود.

اسنپ تریپ با هزار و 100 هتل همکاری می کند و تا پایان سال گذشته، بیش از 3 میلیون و 850 هزار نفر در هتل های این سامانه اقامت کرده اند.

الان بخر، بعدا پرداخت کن اسنپ پی، اولین ارائه دهنده BNPL (الان بخر، بعدا پرداخت کن) در ایران با نام سرویس اعتباری است.

با استفاده از این روش پرداخت، کاربران ســوپر اپلیکیشــن اســنپ می توانند محصولات و خدمات مورد نیاز خود را در لحظه خرید یا دریافت کنند و مبلغ آن را در پایان ماه بازگردانند.

در حال حاضر ســرویس اعتبــاری برای خدمات درخواســت خودرو و موتور، ســفارش غذا، ســفارش از ســوپرمارکت و هایپراســتار، پزشک و مشاوره و ســفارش از داروخانه فعال اســت.

سرویس اعتباری اسنپ بیش از 4 میلیون کاربر دارد که 48 درصد آن ها مرد و 52 درصد زن هستند.

این سرویس پیشرو در ایران توانست رکورد 195 هزار و 621 تراکنش در یک روز را در سال گذشته بزند.

دیگر آمارهای جالب اسنپ خدمات اسنپ به موارد اشاره شده محدود نمی شود؛ تیم نوآور اسنپ دکتر در سال 1400 خدمات خود را گسترش داد و سرویس نوبت دهی آنلاین مطب، آزمایش طب کار و سفارش دارو را نیز به خدمات خود افزود.

در سال گذشته 189 هزار و 173 کاربر از خدمات کرونای اسنپ دکتر استفاده کردند.

پرسفارش ترین کاربر سال نیز بیش از هزار بار از خدمات مشاوره روانشناسی و پزشکی اسنپ دکتر استفاده کرده است.

اسنپ روم که با هدف ارائه خدمات بهتر برای سفرهای اقتصادی شکل گرفت در یک سال اخیر بیش از 214 درصد رشد کرده است.

اسنپ تیکت شاید جوان ترین سرویس گروه اسنپ باشد که در سال 1400 با رویکردی نو در زمینه خرید بلیت رویدادهای گوناگون فعالیت خود را آغاز کرد.

خرید بلیت رویدادهای تفریحی مانند اتاق فرار، استخر، پینت بال، شهربازی، تم پارک و … در حال حاضر از این سامانه امکان پذیر است و در آینده خرید بلیت رویدادهای فرهنگی، آموزشی و تاریخی مانند تئاتر، سینما، کنسرت، موزه و مکان های تاریخی نیز افزوده خواهد شد.

اسنپ ونچرز، به عنوان بازوی سرمایه گذاری گروه اسنپ، در سال 1400 فعالیت خود را آغاز کرد تا تجربه و دانش خود را در کنار تامین مالی به تیم های نوپا و خلاق در اکوسیستم استارتاپی ایران ارائه کند.

در سال گذشته، 170 تیم در اسنپ ونچرز بررسی شدند، 90 تیم ارائه استارتاپی داشتند و 15 تیم به کمیته سرمایه گذاری رسیدند تا برای سرمایه گذاری روی آن ها تصمیم گیری شود.

نسخه کامل گزارش عملکرد گروه اسنپ در سال 1400 را می توانید از اینجا" مطالعه کنید.

مشارکت در کار خیر با ثبت ان اف تی کاراکترهای گزارش در گزارش عملکرد سالانه اسنپ برای هر زیرمجموعه این شرکت یک کاراکتر فانتزی طراحی شده که نشان دهنده آن کسب و کار است.

همزمان با رونمایی از گزارش، ان اف تی (NFT) هر کدام از این کاراکترها نیز ثبت شده و این شرکت تصمیم دارد در آینده مبلغ جمع آوری شده از فروش ان اف تی کاراکترها را به همکاری با یک خیریه اختصاص دهد.

به زودی اطلاعات بیشتری درباره این همکاری و نحوه اختصاص این هزینه برای مشارکت در یک اقدام نیکوکارانه اطلاع رسانی می شود.

ان اف تی نوعی توکن رمزنگاری شده روی یک بلاک چین است و دارایی منحصربه فردی را نمایش می دهد.

این دارایی ممکن است دیجیتالی یا نسخه توکن شده از یک دارایی ملموس در دنیای واقعی باشد.

برای دیدن کاراکترهای ان اف تی شده گزارش سالانه اسنپ می توانید به این
کلید واژه ها: اسنپ - گزارش عملکرد - عملکرد - رونمایی - گزارش - سال 1400 - مسئولیت اجتماعی - مراسم رونمایی - کشور - گروه - آلمانی - بحران کرونا - مراسم - گذشته - شرکت - کنیم - مدیرعامل - حضور - اطلاعات - اجتماعی - جوانان - همراهی - آنلاین - افتخار - فعالیت - مهاجرت - روزنه - منتشر - اهمیت - امیدی

آخرین اخبار سرویس:
علت تفاوت کشف حجاب رضاخانی با الزام به حجاب امروز چیست؟

بازدید فرمانده نیروی دریایی ارتش از مناطق زلزله زده هرمزگان

کیهان : رییسی تعطیلی را بر خود و دولتش حرام کرده و امید را به مردم برگردانده/ منتقدان دولت، آلوده به نفاق و رفتار قبیله ای هستند

بازدید رییس قوه قضاییه از گروه دارویی برکت

دعاهای مجرب سریع الاجابه برای ازدواج

رد قوای شوروی در ماجرای غیب شدن جنگل های هیرکانی!

رد قوای شوروی در ماجرای غیب شدن جنگل های هیرکانی!

10 مشاوری که هم به ایران خیانت می کنند هم به آمریکا

تصمیم جدید آیت الله جنتی برای ماندن یا نماندن در شورای نگهبان / جنتی بازنشسته شد؟

ادعای عجیب فرمانده ارتش درباره برد سلاح های هوانیروز

افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان با نرخ تورم متناسب نیست

حدیث روز | سه عمل برتر از نگاه امام محمد باقر (ع)

شوک خبری اول صبح / بازداشت جاسوسی دیگر در کشور

استخدام حسابدار حقوق و دستمزد و کارشناس مناقصات در یک شرکت معتبر

روایت دردناک رییس دفتر دولت اصلاحات از دیدار با خاتمی+عکس

استخدام گرافیست، کارشناس فروش (دوره های آموزشی) و تدوینگر در اصفهان

بشارت های قرآن به وجود اقدس امام زمان (عج)

فعالیت های علمی و فرهنگی امام باقر (ع) در عرصه جهاد تبیین

عناصر مهم تربیت کودک در دیدگاه امام باقر (ع)

فیلسوفی که هواخواه مشروطه مشروعه بود

برگزاری یادواره شهید علوی نسب در امامزادگان درود

مسیری با صرفه بالای اقتصادی

ثبت ملی گورستان دوره اشکانی کشف شده در اهواز

چرا بایدن تاکنون از بازگشت به توافق خودداری کرده است؟

مشاور رسانه ای احمدی نژاد: او ملک 500 میلیاردی ولنجک را تخلیه نمی کند!

فعال اصولگرا: چرا جزییات ارتباط با روسیه پنهان است؟

برشی از خاطرات هاشمی درباره قتل های زنجیره ای

وقت جراحی شرکت های دولتی

استخدام منشی در شرکت کان کالا در تهران

واکنش مجری پر سر و صدا به حرف هایش علیه صدا و سیما

ضد و نقیض مجمع تشخیص مصلحت و طرح صیانت

حسن عباسی بدنامی را به گمنامی ترجیح می دهد

محمود صادقی: این روزها جای ظریف واقعا خالی است

آقای قالیباف از 10 سالگی مدیر بوده اند؟

جواد ظریف و جان کری درست فهمیده بودند؟

نقص حقوق مردم با «امر به معروف»

سوپر انقلابی ها علیه برجام

آمار سازی های رسانه ای

خبر داغ از پرونده جاسوسان فرانسه در ایران

یک دست شدن قدرت، ایده ای غیرقابل دستیابی

چرا استادان دانشگاه سکوت کرده اند؟

روایت تجاوز های سریالی «کیوان.الف»» از زبان قربانیان

«طرح صیانت» در مجمع تشخیص مصلحت، رد شد؟

اعضای کمیسیون کشاورزی وضعیت خسارات پروانه سفید بلوط خوار را بررسی می کنند

برگزاری «مسلمیه» در کربلای ایران پس از دوسال تعطیلی/ نسیم محرم در قبله تهران وزیدن گرفت + فیلم

دخالت عوامل بیرونی در پروسه استیضاح شهردار رشت مانع پیشبرد امور شهری است/موافق با ادامه کار شهردار رشت هستم

جلسه استیضاح شهردار رشت به حد نصاب نرسید

نخستین جشنواره رسانه ای گمبرون شهر برگزار می شود

شهرداری چالوس منتقل می شود

گزارش تسنیم از برج حاشیه ساز قزوین/ برج خلیج فارس قرار است چند نفر را به کشتن بدهد؟

ادعای جدید بذرپاش درباره نظارت های مالی

دهیاران در دسترس ترین مدیران جامعه مدنی ما هستند

«این آخوندها!» | محمد فاضلی

لطفا در زمان انتخابات و راهپیمایی ها هم بد حجابان را هم نشان ندهید

استخدام گرافیست در یک مجتمع چاپ و تابلوسازی و تبلیغات معتبر در مشهد

دعوت به همکاری جهت اعطای کد کارشناسی در بیمه سامان نمایندگی 1166 در البرز

ورود بدحجاب ها به راهپیمایی را هم ممنوع کنید

والدین در تأمین سعادت ابدی فرزندان مسئول اند

برگزاری «مسلمیه» در کربلای ایران پس از دوسال تعطیلی/ نسیم محرم در قبله تهران وزیدن گرفت

ذینفعان در مجلس و دولت مانع تصویب قانون مالیات بر سیگارهای خارجی شرکت های چند ملیتی شدند

شهادت حضرت علی اصغر(ع)، نشانه مظلومیت امام حسین(ع) است

مصوبه امروز هیأت دولت درباره تسهیلات ازدواج و اشتغال

استخدام کارشناس سئو با بیمه در یک شرکت بازرگانی در اصفهان

رییس سازمان مالیاتی: هدف اصلی در نظام مالیاتی رعایت عدالت و انصاف است

ایجاد اطلس قرآنی در آذربایجان غربی

امروز نیازمند یک راهبرد جامع برای مقابله با ساختارهای فسادزا هستیم

زائران اربعین از مرز دریایی آبادان و خرمشهر به کربلا اعزام می شوند

دستگیری «چند دیپلمات در محل رزمایش نیروی هوا فضا » / اطلاعات سپاه : جای رایزنی ، جاسوسی می کردند

نیکزاد: زمان تغییر ساختار اداری کشور رسیده است

مذاکرات باز هم نتیجه ای نخواهد داشت

چرا باید تا آخر عمر کار کنیم؟

صدور سند برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی

انتخاب رییس جدید شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

استخدام مدیر داخلی در یک مهد کودک در تهران

دستگیری «چند دیپلمات» / اطلاعات سپاه : جای رایزنی ، جاسوسی می کردند

فیلم| وداع مردم قم با پیکر شهید گمنام دفاع مقدس

بلاخره کارکنان اداری آموزش و پرورش مشمول رتبه بندی هستند یا خیر؟

فروش میلیاردی یک کارتون ایرانی در روسیه

دستگیری «چند دیپلمات جاسوس» / اطلاعات سپاه : جای رایزنی ، جاسوسی می کردند

نشست نقش و جایگاه زنان در تحقق سبک زندگی اسلامی در مکه

صدور سند برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی

کد اختصاصی برای اتباع خارجی ایجاد می شود

دستگیری «دیپلمات جاسوس» / اطلاعات سپاه : جای رایزنی ، جاسوسی می کردند

بازداشت دیپلمات های سفارت انگلیس در تهران

آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان 16 تیر 1401+ جزییات

حمله تند وزیر آموزش و پرورش به دولت قبل برای رتبه بندی معلمان

مجلس قانونی درباره عفاف و حجاب تصویب نکرده، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی هم قانون نیست

اگر مذاکرات برای ایران منافعی نداشته باشد ضرورتی برای ادامه آن نیست

فیلم | اجرای باشکوه سلام فرمانده امروز در ضاحیه بیروت

کمیته پارلمانی بلژیک لایحه تبادل زندانیان با ایران را تصویب کرد

مراسم سی و ششمین سالگرد شهادت سردار محمد رضا دستواره

سجاد طلوعی مراسم سی و ششمین سالگرد شهادت سردار محمد رضا دستواره

پروژه گیزمو، رقیب بمب اتم در جنگ جهانی دوم / حال و هوای مالزی از دهه 30 تا 80 میلادی / فورد جی تی 40 مدل 1966، یک افسانه / گوشه ای از اسنودونیا

ببینید | روایت زاکانی از کلاه عجیبی که سه بار سر شهرداری گذاشتند

با مرکز مشاوره و روانشناسی در غرب تهران آشنا بشوید

فیلم| وداع مردم قم با پیکر شهید گمنام دفاع مقدس

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 16 تیر 1401

پاسخ جالب شرکت کننده برنامه دورهمی به سوال مسابقه + ویدئو

دوره تکمیلی «زکات، مایه برکات»

سرنوشت نامعلوم لایحه تشدید مجازات پدران قاتل/ نوروزی: دولت لایحه ای به ما نداده است

یک سال مسیر همراهی

یک سال مسیر همراهی