موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - سازمان تامين اجتماعي - افزايش حقوق - نقل و انتقالات - افزايش حقوق بازنشستگان - باشگاه پرسپوليس - وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي - ميني فوتبال - غدد - رييس پليس راهور استان البرز - تست انساني - پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي - اهداي تبلت به دانش آموزان - مهدي عموزاده - پيرگاري - سياهپوست - سيدرسول حسيني - مشكلات عضلاني - كادر فني تيم ملي - سيدضيا هاشمي

مطالب مرتبط:
حادثه متروپل آبادان تلنگری جدی به مدیریت های شهری کشور است
پیام آیت الله جنتی در پی حادثه ریزش ساختمان در آبادان
آخرین جزییات از آواربرداری متروپل آبادان از زبان فرمانده میدان | اسامی ساختمان های ناایمن به زودی اعلام می شود
مسئول آسیب شناسی حادثه ساختمان متروپل آبادان منصوب شد
کورش حصیرباف به عنوان مسئول آسیب شناسی حادثه ساختمان متروپل آبادان منصوب شد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 8 خرداد 1401 ساعت 16:022022-05-29سياسي

حادثه آبادان زنگ خطری برای مدیریت های شهری/ ساختمان های ناایمن و نقاط حادثه خیز اصفهان شناسایی شود


در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ضمن همدردی شهرداری اصفهان با مردم آبادان به دنبال حادثه ناگوار ساختمان متروپل، پیرامون چگونگی ارتقاء ایمن سازی ساختمان های کلانشهر اصفهان و انجام اقدامات لازم در جهت آن گفت وگو و پرداخته شد.

- ، محمد نورصالحی رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق(ع)، اظهار داشت: مناسبت پیش رو، سالروز قیم خونین 15 خرداد و ایام رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی را تسلیت می گویم.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب گفت: کلام رهبر انقلاب در این دیدار همچون همیشه صحبت های جامع و کاملی بود که ما نیز می توانیم مخاطب این سخنان باشیم.

با وجود آنکه مسئولیت گسترده نمایندگان مجلس را نداریم اما ما نیز در شهر به عنوان نماینده مردم وظایفی برعهده داریم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب خطاب به عموم بود، بیان کرد: مقام معظم رهبری در بخشی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر فرمودند: عامل این جهاد عظیم ازخودگذشتگی، عزم راسخ، ابتکار عمل [یعنی] دنبال راه های ابتکاری گشتن بود.

همچنین ایشان پیرو این سخنانشان اظهار داشتند: عزم راسخ، یا نگاه بلندمدت به آرمانها؛ یعنی روزانه و روزمره فکر نکردن.

نگاه می کردند؛ چون امام بیانات رسا و روشنی را نسبت به این جنگ و نسبت به این حادثه ی عظیم بیان کرده بودند، لذا بود که حوادث جزیی و روزمره ذهن عناصر مؤثر در این حرکت عظیم را، این جهاد را مشغول نمی کرد؛ دنبال آن اهداف بلند بودند، دنبال آن اشاره ای بودند که امام کرده بودند.

روح همه اینها هم اخلاص، اخلاص لِلّه و توکّلِ علی الله بود؛ برای خدا کار کردن و به خدای متعال توکل کردن.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنانشان فرمودند از خودگذشگی همیشه این نیست که شما بروید جان هدیه کنید؛ از خود گذشتگی در بسیاری از موارد به معنای اسیر نشدن در پنجه خواسته های حقیر است.

مشکل ماها این است؛ ماها در پنجه خواسته های حقیر گاهی اسیر می شویم، گرفتار می شویم، نمی توانیم خودمان را نجات بدهیم؛ از خود گذشتگی یعنی از این خواسته ها انسان صرف نظر کند.

حالا این خواسته های حقیر مثل چه خواسته هایی است؟ یک طیف وسیعی از خواسته ها است.

نورصالحی در تشریح از خودگذشتگی در کلام رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: در سخنان ایشان آمده است: نه مال دنیا بد است، نه منصب بد است، نه آبروی اجتماعی بد است؛ اینها همه خوب است، دنبال اینها بودن و از خدا اینها را خواستن هم هیچ اشکالی ندارد؛ دعاهای ما پُر از طلب همین چیزها است.

بحث این است که یک وقتی یک وظیفه ای برای انسان پیش می آید که سر راه آن وظیفه یکی از این خواسته ها قرار می گیرد؛ آنجا است که باید پا گذاشت روی این خواسته نفس؛ از خود گذشتگی یعنی این.

وی با بیان آنکه مقام معظم رهبری در سخنانشان به وضعیت پیچیده اشاره داشتند، بیان کرد: ایشان در این باره فرمودند: موقعیت ایران عزیز یعنی چه؟ یعنی وسعت کشور، جمعیت کشور، جغرافیای کشور، تاریخ کشور، اقلیم متفاوت و متنوع کشور؛ اینها خصوصیات کشور ما است و خصوصیاتی است که ایران عزیز را جزو کشورهای مهم و استثنایی دنیا قرار داده؛ واقعیتش این است؛ یک چنین کشوری را شما می خواهید مدیریت کنید.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه مطابق با فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید از توانایی هایمان آگاهی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ایشان در ادامه سخنانشان تصریح کردند: ثانیاً آسیب پذیری های خودمان را درست بشناسیم، هم بدانیم توانایی هایمان چیست، هم آن آسیب پذیری هایمان؛ به تعبیر رایج فارسی چشم اسفندیار را در خودمان کشف کنیم؛ ببینیم کجای ما آسیب پذیر است، حواسمان باشد.

علاوه ی بر اینها بایستی سعی کنیم خطا نکنیم، اشتباه نکنیم.

دشمن بیش از آنکه به توانایی های خودش امیدوار باشد، به خطاهای ما امیدوار است.

وی گفت: از دیگر نکات مورد تأکید مقام معظم رهبری مسئولیت پذیری بود چرا که مطابق با سخنان ایشان علاوه بر آنکه مسئولیت واگذار شده به افراد یک امانت است باید بتوان آن را به خوبی و نتیجه بخش اجرا کرد.

نورصالحی با بیان آنکه رهبر معظم انقلاب در سخنانشان به شاخص دیگری چون مردمی بودن اشاره کرده اند، عنوان کرد: در ادامه سخنان ایشان آمده: یکی دیگر از شاخصها مردمی بودن است؛ مردمی بودن یعنی چه؟ مردمی بودن یعنی با مردم عادی معمولی مخلوط شدن، نشست و برخاست کردن، هم گوش شنوا برای شنیدن حرف مردم داشتن، هم زبان گویا برای روشن کردن ذهن مردم داشتن.

اینکه ما برویم در یک جمعی از مردم، یک داعیه ای دارند، یک خواسته ای دارند، حرفشان را بشنویم و بعد هم بگوییم بله، صد درصد حق با شما است و این کسانی که گوش نمیکنند، عمل نمیکنند، چنین و چنان هستند .

این صحبت یعنی ما بدانیم خواسته ای به صلاح شهر و مردم نباشد و جسارت تبیین آن را داشته باشند که مقام معظم رهبری این موضوع را به عنوان جهاد تبیین می دانند.

وی بیان کرد: ایشان در بخش دیگری از سخنانشان پیرامون اجتناب و مبارزه با فساد می فرمایند: اجتناب جدّی از تبعیض و فساد؛ اجتناب! یک وقت میگوییم ضدّیّت جدّی با فساد، خب بله، همه ضدّند، ما هم همه ضدّیم؛ منتها گاهی اوقات می شود که این ضدّیّت با فسادِ در دیگران است، با تبعیضِ در دیگران است.

باید خودمان مراقبت کنیم، خودمان جدّیّت داشته باشیم، هم با تبعیض و فساد در زید و عمرو، هم با تبعیض و فساد در شخص خودمان.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مقام معظم رهبری شاخصه های نمایندگان مردم را اینگونه برمی شمارند: یکی از شاخصه های نماینده انقلابی این است که با عموم مردم، با عامه مردم همراه است اما عوام زده نیست.

من به شما عرض بکنم هیچ وقت جَوزده نشوید.

بعضی از مشکلات ما در بخشی از این سالها به خاطر این بود که جَوزده شدیم.

همراهی با مردم، غیر از عوام زدگی و جَوزدگی و تحت تأثیرهای و هو قرار گرفتن است.

یکی از چیزهایی که نشانه نماینده انقلابی نیست، عبارت است از نطق های اعتراضی پُرشورِ میان برنامه؛ این نطقهایی که آقایان [می کنید].

اینکه یک نفر بِایستد آنجا بنا کند اعتراض کردن، این اصلاً علامت انقلابی بودن نیست؛ علامت انقلابی بودن اینهایی است که عرض کردیم و چیزهایی از این قبیل.

اعتراض کردن و عصبانیت به خرج دادن و مانند اینها، علامت انقلابی بودن نیست.

وی با اشاره به صدور پروانه غیرحضوری از تیرماه به عنوان مطالبه اصلی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار داشت: لازمه انجام این موضوع همراهی سایر دستگاه ها است، مقدمه آنکه سامانه به صورت خودکار بدون مراجعه ظرفیت یک پلاک را تعیین کند، تصویب کمیسیون ماده 5 است.

در روز جمعه مصوبات این طرح در جلسه ای با استاندار و معاونان سیاسی و عمرانی ایشان تشریح شد.

نورصالحی با بیان آنکه در این جلسه اقدام خطیر شورا و شهرداری را مبنی بر حذف رانت و فساد توضیح دادیم، خاطرنشان کرد: لازمه ادامه و انجام این کار عمل جدی به کمیسیون ماده 5 است، که استاندار و معاونان ایشان در انجام این کار قول همراهی به ما دادند.

هفته گذشته پیرامون این موضوع جلسه ای با مدیرکل راه وشهرسازی برگزار شد که در 12 مورد به توافق دست یافتیم.

وی با بیان آنکه این مجموعه اقدامات به بسترسازی و تسهیل فرآیند صدور پروانه با رعایت ضوابط به صورت یکسان می انجامد، گفت: عمل در این راستا هم افزایی تمامی دستگاه ها همچون استانداری، سازمان میراث فرهنگی و اداره راه و شهرسازی را می طلبد.

همچنین جلسات دوره ای مشترک اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار و نمایندگان مجلس در مسیر خوبی است و موجب می شود تا مسائل به طور شفاف مطرح و رسیدگی شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: با توجه به آنکه جلسه اخیر این اعضا در سالن اجلاس سران بود پیرامون تکمیل و بهره برداری آن نیز صحبت هایی مطرح شد.

وی ضمن عرض تسلیت به مردم آبادان و ایران پیرو ریزش ساختمان متروپل در آبادان بیان کرد: قطعاً کسانی که مسئولیت دارند باید به این رخدادها توجه داشته باشند و امیدواریم دیگر شاهد چنین رخدادها و حوادثی نباشیم.

خوشبختان از گذشته در اصفهان با وجود همکاری شهرداری و سازمان نظام مهندسی و کنترل ایستایی کمتر شاهد ضعف در اجرای ضوابط بودیم.

نورصالحی با بیان آنکه معاون ذی ربط باید فهرست ساختمان های ناپایدار را برای رسیدگی اعلام دارند، عنوان کرد: شهرداری باید از این طریق وظیفه خود را انجام دهد.

هم اکنون نیز پیرو درخواست شهردار، معاونت مرتبط مأمور شده است تا با همراهی آتش نشانی ساختمان های غیرایمن شناسایی و به مالکان آن اعلام شد.

در صورت وجود چنین نقاط ضعفی در شهر باید شناسایی شده و شهرداری نیز در امر صدور پروانه و ابلاغ مشخصات به منظور ایمن سازی همراهی لازم را خواهد داشت.

حادثه متروپل آبادان، زنگ خطری برای ما و همه سید امیرسامع عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن عرض تسلیت سالروز رحلت بینانگذاری انقلاب اسلامی با اشاره به حادثه ساختمان متروپل آبادان اظهار داشت: این حادثه ناگوار را به مردم آبادان و ایران تسلیت می گویم.

این دست حوادث زنگ خطر و هشداری برای ما است، که در همین راستا در بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها اشاره شده تا تدابیر موثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک و اماکن عمومی اتخاذ شود.

وی با بیان آنکه در راستای این موضوع شهرداری باید تمامی موارد را شناسایی کند و پس از کسب نظر مأمور فنی اعزام شده اخطار لازم را دهد، بیان کرد: به دنبال این اخطار انجام شده مالک موظف است تا تغییرات لازم را انجام دهد.

در بخش دیگری از همین قانون آمده که در صورتی که این اتفاق نیفتاد شهرداری موظف است تا خود کار را پیش برد و هزینه ها و درصدی را از مالک دریافت کند.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: هم اکنون مأمور فنی در شهرها پس از اعزام به محل 2 بار به مالک اخطار لازم را می دهد.

در اینجا شهرداری با چالش مواجه است چرا که برخی ساختمان ها مالک مشخص خود را دارد اما برخی اماکن دیگر همچون بازارها و مجتمع های تجاری که مالکان آن به دلیل ارث و یا اجاره به طور دقیق مشخص نیستند، بنابراین طف مقابل موظف به انجام آن کار مشخص نیست و شهرداری در اجرای موارد لازم با مشکل مواجه می شود.

وی با بیان آنکه در برخی موارد شهرداری کار خود را انجام داده اما متولی خاصی به عنوان طرف مقابل وجود ندارد، عنوان کرد: در این باره اتحادیه ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز نقش ویژه ای دارند و باید ایمنی کارگاه ها را حفظ کنند.

دستگاه های مسئول باید در قالب مدیریت شهری در کنار یکدیگر قرار گیرند.

در صورتی که هر کدام از دستگاه ها به وظایف خود عمل نکردند دستگاه قضا به عنوان مدافع حق عمومی ضروری است تا حضور داشته باشد و رسیدگی کند.

سامع گفت: برای مواجه و برخورد با این دست مسائل موضوع محدود شدن فعالیت کسبه مطرح می شود که معیشت مردم دچار مشکل شده، درحالیکه دستگا ه های مختلف می تونند با ارائه راهکارهای مختلف از بروز چنین معضلاتی پیشگیری کنند.

ضروری تا سازمان هایی نظیر سازمان نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی در کنار هم قرار گیرند تا شاهد اتفاقات خوب در راستای ایمنی شهر و شهروندان باشیم.

وی با بیان آنکه گاهی می بینیم فروشگاه ها و کارگاه ها هزینه های زیادی برای دکوراسیون انجام می دهند اما برای ایمنی کمترین هزینه را نمی کنند، اظهارداشت: برخی مواقع تنها یک کپسول آتش نشانی می تواند یک کارگاه را نجات دهد اما در این موارد شاهد سهل انگاری از سوی اصناف و کارگاه ها هستیم.

همچنین به موجب اهمیت بیمه آتش سوزی اماکن تجاری و مسکونی ضروری است تا شرکت های بیمه در بحث پیشگیری مشاوره دهند.

ارائه خدمات با کیفیت در پایانه های پنج گانه اصفهان احمد شریعتی عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: کمیسیون حمل ونقل و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر اصفهان از معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری و سازمان پایانه ها بازدید کرد.

جای امید است که در مجموعه پنج گانه پایانه ها در بخش های مختلف شهر خدمات مناسب و مساعدی به مسافران ارائه می شود.

خوشبختانه با انتصاب مدیر جهادی و پرانرژی جدید پایانه ها شاهد شایسته سالاری مدیریتی هستیم.

وی با بیان آنکه باید همراهی های لازم را در راستای ارتقاء درآمدها به دنبال همه گیری بیماری کرونا و کاهش سفرها صورت داد، ادامه داد: شورای اسلامی شهر در دوره قبل مبنی بر اختصاص 5 درصد فروش بلیت به تجهیز و توسعه پایانه ها داشت.

قرار بر آن بود در دوران کرونا این هزینه صرف امورات جاری و پس از کرونا جهت توسعه و تجهیز پایانه ها استفاده شود که همچنان این مبلغ واریز نشده و این سازمان با مشکلات عدیده ای مواجه شده است.

مدیریت بحران و پدافند غیرعامل باید نسبت به نقاط حادثه خیز به طور جدی عمل کند عضو شورای اسلامی شهر اصفهان پیرامون انبارهای بارانداز شهر اصفهان، بیان کرد: این انبارها بدون متولی و پراکنده هستند و نظارتی بر آنها نیست.

با ورود سازمان های متولی این موضوع مدیریت می شود و مردم می توانند از خدمات آنها به خوبی بهره مند شوند.

وی با اشاره حادثه ناگوار ریزش ساختمان متروپل آبادان عنوان کرد: نباید اجازه دهیم تا در ابتدا اتفاق ناگواری به وقوع بپیوندند و سپس بر آن عزاداری کنیم.

ضروری است تا مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در نقاط حادثه خیز و بحران به طور جدی عمل کند.

همچنین بررسی پناهگاه های دوران جنگ که اکنون بلا استفاده مانده اند باید انجام شود تا در صورت وقوع بحران بتوان از آنها بهره مند شد.

شریعتی با بیان آنکه در مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان اقدامات خوبی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: در حوزه کلانشهرها در حوزه کنترل ترافیک رتبه برتر را داریم، همچنین 42 درصد از جریمه هایی که از مردم دریافت می شود ضروری است تا در زمینه تجهیز این مجموعه صرف شود که تا کنون این مورد نیز پرداخت نشده است.

در امر مدیریت واحد شهری، اختیارات شهرداری تک تک در حال از دست رفتن است عباس حاج رسولی ها رییس کمیسیون حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان آنکه باید 700 میلیارد تومان از سوی دولت به عنوان ارزش افزوده به مردم اصفهان پرداخت شود گفت: تاکنون این موضوع انجام نشده است و باید گفت که حق الناس است.

در بخش مدیریت واحد شهری تاکنون در حال تجمیع حوزه های مختلف شهر بودیم اما شاهدیم که اختیارات شهرداری تک تک در حال از دست رفتن است.

وی افزود: در سال نخست راه اندازی دوره اول شورای اسلامی شهر قرار بر آن بود که بخشی از اختیارات به شوراها واگذار شود که در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده است.

امیدواریم که به دنبال سفر رییس جمهور به اصفهان اصفهان به عنوان پایلوت اجرا کننده مدیریت شهری مطرح شود.

رییس کمیسیون حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه مردم گرفتار دستگاه های دولتی هستند، سلسله مراتب جوابگوی نیازهای مردم نیست، اظهار داشت: ضروری است تا این ساختار اصلاح شود.

اجرای مدیریت واحد شهری به نفع دولت است، چرا که اگر اختیارات شوراها که در حیطه وظایف آنهاست به آنها واگذار شود نتیجه آن را پس از چند سال خواهند دید.

وی تصریح کرد: در تمام دنیا شهرهای دوم هر کشور برای برگزاری اجلاس ها و همایش های بین المللی سالن هایی را طراحی و ایجاد می کنند، حال با توجه به آنکه ساختمان اجلاس در اصفهان با کیفیت بالا ساخته شده است خوب است که دولت به آن توجه ویژه ای داشته باشد.

حاج رسولی ها با بیان آنکه مردم شهرهای دیگر در حال ورود و سکونت به اصفهان هستند، ادامه داد: شیوه واگذاری ها در این شهرهای جدید زنگ خطری برای اصفهان است.

ما به دنبال الحاق بهارستان به اصفهان بودیم تا واگذاری ها مدیریت شود که متأسفانه اینگونه نشد.

نادیده گرفتن جان مردم در ساخت ساختمان های تجاری منجر به حوادثی چون متروپل آبادان می شود ابوالفضل قربانی نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در بیان تذکری مبنی بر اخطار به ساختمان هایی که به هر دلیلی ایمنی لازم را ندارند، اظهارداشت: ضروی است که این اخطار رسانه ای شود چرا که مردم باید بدانند هنگامی که به ساختمانی وارد می شوند آن ساختمان ایمنی لازم را دارد یا ندارد.

همچنین باید از ساخت وسازهایی که الزمات فنی و مهندسی در آنها به درستی رعایت نمی شود جلوگیری شود.

وی با بیان آنکه نمی توان چشم ها را بر روی این دست مسائل بست تا اتفاقاتی مشابه ساختمان متروپل را شاهد باشیم، گفت: ساختمان متروپل آبادان نوساز بوده است، حال نگرانی ما از ساختمان هایی است که مدت زمان زیادی از ساخت و احداث آنها می گذرد.

در برخی ساختمان سازی ها شاهد هستیم که پس از بتون ریزی میلگردهای آن بیرون کشیده می شود که بسیار خطرناک است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه این کار یک جنایت است و باید با آن برخورد قاطع صورت گیرد، خاطرنشان کرد: همفکری یکی از راهکارهای مناسب در راستای مقابله با سودجویی است، چرا که نادیده گرفتن جان مردم در ساخت ظرفیت های تجاری منجر به این نتایج می شود، مسئولان شهرداری و سازمان نظام مهندسی در جلساتی موضوع را بررسی کرده و ضروی است تا تصمیم جدی در این باره اتخاذ شود.

پیشنهاد حضور معاون اقتصادی استانداری در شورا برای تبیین تدابیر اقتصادی دولت مصطفی نباتی نژاد رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان با طرح پیشنهاد دعوت معاون اقتصادی استاندار به جلسات شورای اسلامی شهر اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم با دعوت از ایشان به جلسات شورا تدابیر دولت پیرامون تحولات اقتصادی تبیین شود چرا که در این روزها مقامات استانی فرصت کمتری برای تبیین دارند و باید به سوالات و دغدغه های مردم پاسخ داده شود.

وی افزود: از کمیسیون حمل و نقل و هوشمندسازی خواستاریم تا موضوع خاموشی پل های عابر پیاده مکانیزه را مورد بررسی قرار دهد.

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه اختلافی با بهره بردار وجود دارد که دود آن به چشم مردم می رود، خاطرنشان کرد: این پل ها در مناطقی ایجاد شده که حساس بوده که خاموش بودن آن ها ممکن است سبب ایجاد خطر جانی و مالی برای شهروندان شود.

فرمانده میدان حادثه متروپل آبادان: آوار برداری مکانیزه شد/ کشف اجساد تا سه روز آینده به پایان می رسد"ممکن است پدیده های طبیعی حادثه متروپل آبادان را در اصفهان رقم زنندحجت الاسلام منوچهر مهروی پور رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان در بیان تذکری به دنبال رخداد ناگوار ریزش ساختمان متروپل آبادان، بیان کرد: همه امکانات و تجهیزات برای کمک به حل این حادثه از روز نخست فراهم شد که به دنبال گروه های مختلفی برای یاری رساندن به آنجا رفتند.

وی با بیان آنکه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان یکی از گروه هایی بود که در روزهای نخست در محل حادثه حاضر شد، گفت: این گروه و سایر گروه ها اکنون در شرایط سخت ایثارگرانه درحال امدادرسانی هستند.

در این حادثه به علت مشکلات زیربنایی به هنگام ساخت هموطنان ما جان خود را از دست دادند.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه رهبر معظم انقلاب به برخورد با خاطیان این اتفاق ناگوار اشاره داشتند، بیان کرد: مطابق با صحبت معاون خدمات شهری در شهر اصفهان 500 نقطه خطر داریم که باید در اخطار به آنها تعجیل شود تا شاهد چنین رخداد و اتفاقات ناگوار نباشیم.

پدیده های طبیعی که اکنون در اصفهان در حال وقوع است ممکن است نتیجه آن چیزی جز حادثه متروپل آبادان نباشد.

وی تصریح کرد: یکی از این عوامل طبیعی فرونشست است.

از رییس جمهور درخواست می کنیم در سفر خود به اصفهان به موضوع مهم جاری بودن آب در زاینده رود که دغدغه همه است توجه داشته باشد زیرا خشکی زاینده رود از مهمترین علل فرونشست زمین است.

انتهای پیام/163/ی
کلید واژه ها: شورای اسلامی - شورای اسلامی شهر - شورای اسلامی شهر اصفهان - اسلامی - اصفهان - شهر اصفهان - نمایندگان مجلس - رییس شورای اسلامی شهر اصفهان - بنیانگذار انقلاب اسلامی - ساختمان - شورای - رییس شورای اسلامی شهر - نمایندگان - انقلاب - جلسه علنی - ساختمان های ناایمن - مجلس شورای اسلامی - رهبر معظم انقلاب - حادثه - چهارمین - شهرداری اصفهان - نقاط حادثه خیز - انقلاب اسلامی - مناسبت - آبادان - رهبر انقلاب - تسلیت - دیدار - بنیانگذار - ایمن سازی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت،پورسانت در شکوه نگین آسیا در اصفهان

تسلیم 89 هزار اظهارنامه مالیاتی در کرمانشاه/ 37 هزار واحد صنفی از مالیات معاف شدند

علی باقری به عمان سفر کرد

استخدام مهندس برق در یک شرکت معتبر پیمانکاری از 6 استان کشور

استخدام کارشناس HSE با بیمه در شرکت مهندسی قادر نصب از تهران

مصوبه مجلس درخصوص «عدم صلاحیت دیوان عدالت در رسیدگی به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی تایید نشد

شناسایی و برخورد با نیروهای سفارشی در ایران خودرو

طواف کعبه طواف توحید 

دادستان عربستان: شعارهای مذهبی و سیاسی در حج ممنوع است

مرثیه خوانی میثم مطیعی در مکه هم زمان با شب شهادت امام باقر(ع) +فیلم

شمخانی وارد فرودگاه ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان شد

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران وارد ایروان شد/ علی باقری به مسقط رفت

یا روسری یا توسری!

جزییات مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان در خراسان شمالی اعلام شد

استخدام مهندس کامپیوتر با بیمه و پاداش در یک شرکت معتبر در یزد

استخدام شرکت طلاسازی لوتوس

استخدام شرکت کارامفید

«طرح صیانت» در مجمع تشخیص مصلحت رد شد؟

اقامه نماز جمعه فردا در لرستان

«21 هفته بریز و بپاچ» رونمایی می شود

شمخانی وارد ایروان شد

جنجال گرشا رضایی؛ دفتر موسیقی برای پلی بک خوانی محرومیت در نظر بگیرد

الازهر: محمد صلاح در تغییر نگاه جامعه بریتانیا به دین اسلام نقش داشته است

خبر جدید سرپرست وزارت کار درباره حقوق بازنشستگان

فیلم/مداحی شهادت امام محمد باقر(ع)

تیکه عجیب شاهرخ استخری به همسرش | ناراحتی شدید شاهرخ استخری از همسرش + عکس

استخدام شرکت پروا گستر ایرانیان

همایش کوه‍پیمایی کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد

استخدام تجارت فولاد فراز

ایران می تواند نقش پررنگی در D 8 ایفا کند

عزاداری ایام مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

علی باقری به عمان رفت

روایتی از مقابله جهادی با آسیب های اجتماعی در دیشموک

غضنفری: فیلم های نواختن موسیقی در بهشت زهرا برای یک سال اخیر نیست

پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت همسر حجت الاسلام راشد یزدی

تصاویر / مراسم بزرگداشت هفتمین سالروز شهادت آیت الله مویدی قمی

لقب باقر العلوم را چه کسی به پنجمین امام داده است ؟

جزییات مصوبه تعیین ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان

انتقاد از سپردن واردات خودرو به خودروسازان

استخدام فرآورده های غذایی صابری

دیدار رییس جدید دفتر حفاظت منافع ایران در مصر با امیرعبداللهیان

علی باقری راهی عمان شد

پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی درگذشت همسر حجت الاسلام راشد یزدی

امتیاز ویژه دولت برای فرهنگیانی که شامل رتبه بندی معلمان نمی شوند

راه اندازی رادیو غدیر

رییس کل دادگستری گلستان برای تکمیل مرکز توانبخشی جانبازان 2 ماه فرصت داد

فال ابجد 16 تیر 1401

فال حافظ | فال روزانه حافظ پنجشنبه 16 تیر 1401

انتقاد امام جمعه کرمانشاه از بالا بودن برخی کرایه خانه ها

شمخانی وارد ایروان شد

استخدام شرکت پایا پرداز محیط

تفریحاتی که تا بحال ندیدی در پاتایا

فولاد خوزستان دوره آموزشی آشنایی با الگوی تعالی سازمانی برگزار کرد

رییس کل دادگستری مازندان: خرد شدن زمین و تداخلات با قانون حدنگاری از مشکلات جدی است

تسلیت رهبر انقلاب به حجت الاسلام راشد یزدی

«یا روسری یا توسری» دیگر جواب نمی دهد!

گلباران محل شهادت شهیدان انصاری و نورانی/شهید انصاری قلبش مالامال از عشق به مردم و انقلاب بوده است

مقابله با آسیب های اجتماعی مهمترین مطالبه شهروندان منطقه 7

استخدام موسسه مهراندیشان راهیان سازندگی

استخدام شرکت فولاد فرآور ذوبی

رییس مجلس: آفت درختان بلوط از دغدغه های دولت است

تسلیت رهبر انقلاب به حجت الاسلام راشد یزدی

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از واحدهای تولیدی بازدید کرد

مادرانه سه شهید در یک قاب

استخدام درمانگاه مهرزاد

استخدام مسئول پذیرش، دستیار دندان پزشک و نیروی خدماتی در قم

استخدام معاون اجرایی در کلینیک دندانپزشکی حکیم قم

سخن از امید ممنوع! مدعیان اصلاحات عصبانی می شوند/ عقده گشایی بانیان وضع موجود علیه دولت سیزدهم

استخدام وسنا گرافیک

استخدام معاون اجرایی، مسئول پذیرش، دستیار دندان پزشک و نیروی خدماتی در قم

استخدام کارمند اداری با بیمه در هایپر خانگی ساریکا در خراسان رضوی

استخدام رستوران خادم

استخدام شرکت فولاد توان آور آسیا

استخدام استودیو طراحی ترنج

همایش یک روزه «نقش علوم عقلی در گسترش دین» برگزار می شود

افراطی های زمان امام باقر(ع) که در ایران امروز گسترش دارند؛ گفت وگو با رسول جعفریان

هرگونه تهدید مستاجر جرم است

سپاه دیپلمات های جاسوس را شکار کرد/ ونزوئلا حصار نفتی را شکست/ طرح جدید اسراییل برای ترور فرماندهان سپاه

مراحل اجرایی 2 سد خداآفرین و قیزقلعه سی سرعت می گیرد

تولد حسرت برانگیز روی قایق لوکس! | سنگ تمام همسر علیرضا نیکبخت واحدی

استخدام سرپرست دفترفنی کارگاه در شرکت حریم سازان کویر از یزد

استخدام سرپرست دفترفنی کارگاه در شرکت حریم سازان کویر از کرمان

در عرصه فرهنگی قصور کردیم/ضرورت تبیین در امر عفاف و حجاب

استخدام سرپرست دفترفنی کارگاه در شرکت حریم سازان کویر از کرمان و یزد

تسلیت رهبر انقلاب به حجت الاسلام راشد یزدی

عدم همکاری واحدهای تابعه وزارتخا نه ها و سازمان ها در اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران

شعار «یا روسری یا توسری» دیگر جواب نمی دهد!

سفر باقری کنی به عمان

ببینید | سکانس پربازدید پارسا پیروزفر در تازه ترین قسمت یاغی | تعقیب شخصی که قصد اسید پاشیدن به صورت طناز طباطبایی را داشت

مراحل اجرایی سدهای خداآفرین و قیزقلعه سی سرعت می گیرد

تعریف قولنامه خانه

نقوش پیش از تاریخ در سمیرم کشف شد

صفحه اول روزنامه های پنج شنبه 16 تیر

متناسب سازی حقوق چگونه انجام می شود؟

استخدام نماینده علمی فروش مکمل دارویی با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در فارس

استخدام شرکت اطمینان فولاد اسپادانا

استخدام شرکت سام سازه آتیه پایدار

منع استفاده افراد بدحجاب از خدمات عمومی غیرقانونی است/ هیچ مرجع قضایی نمی تواند مردم را بدون نص قانونی مجازات کند

استخدام شرکت جهان پیمان کاسپین

سلفی بدون آرایش مارال فرجاد و بهاره افشاری+ عکس

حادثه آبادان زنگ خطری برای مدیریت های شهری/ ساختمان های ناایمن و نقاط حادثه خیز اصفهان شناسایی شود

حادثه آبادان زنگ خطری برای مدیریت های شهری/ ساختمان های ناایمن و نقاط حادثه خیز اصفهان شناسایی شود