موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - تعيين تكليف - رتبه بندي معلمان - فراكسيون كارگري مجلس - فراكسيون كارگري - مجلس شوراي اسلامي - اسنوا - خودرو تسلا - پارچه سنتي - روسيه و سودان - رييس شوراي اسلامي شهر - تيم ملي شوروي - رييس مركز اطلاع رساني پليس فارس - دماي هواي - شهرستان فاروج - محمد رحيم اخوت - گل افشان - معافيت مشمولين - امنيت شغلي معلمان

مطالب مرتبط:
توسعه ریلی و بندری، عامل ارتقا و پیشرفت سریع اقتصادی کشور است
توسعه اقتصادی تنها از طریق بورس اتفاق می افتد
تاکید بر ضرورت گسترش همکاری ها تجاری و اقتصادی ایران و تاجیکستان
تاکید بر پیگیری توافقات اقتصادی ایران و روسیه
تلاش دولت چین در حفظ شاخص های اصلی اقتصادی|بازگرداندن اقتصاد به مسیر عادی
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 8 خرداد 1401 ساعت 15:572022-05-29سياسي

پیشرفت های اقتصادی بدون مقاومت میسر نمی شود


فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب قم با اشاره به اینکه مقاومت امری الهی است، گفت: همانطور که تمدن ها حاصل مقاومت و مبارزات فرهنگی است، - پیشرفت های اقتصادی هم بدون مقاومت امکانپذیر نیست.

از خرم آباد ، سردار اسدالله گنجعلی در مراسم یادواره شهدای دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان لرستان که در دانشگاه پردیس علامه طباطبایی خرم آباد برگزار شد با اشاره به تاکید اولیای الهی بر پیمودن اوج قله های عبودیت که همان مقام شهدا و شهادت است، اظهار داشت: این امر جزء با نفی طاغوت های درون و بیرون میسر نیست.

وی با تاکید بر اینکه برای نفی این طاغوت ها شرط لازم ثبات قدم و استمرار است، افزود: انگیزه مقاومت و رفتار دفاعی از خود و منافع خود در برابر خطرات یک انگیزه فطری و غریزی در میان همه جانداران عالم است.

فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب قم با بیان اینکه انسان ها برای دفاع از خود در مقابل خطرات یا راه دفاع و سازش و یا راه مقاومت را انتخاب می کنند، بیان کرد: تاریخ معاصر ما به خوبی نشان می دهد که بیشتر کشورهای دنیا حاصل مقاومت و مبارزات استقلال طلبانه است.

عمر سیاسی هر واحد بین الملل به میزان مقاومتش در برابر دشمنان تعریف می شود.

وی با بیان اینکه مقاومت را باید راز حیات بشر در همه ابعاد فکری و اجتماعی دانست که از ابتدای خلقت شروع شده و تا پایان هستی ادامه دارد، گفت: همانطور که تمدن ها حاصل مقاومت و مبارزات فرهنگی است، پیشرفت های اقتصادی هم بدون مقاومت امکانپذیر نیست.

سردار گنجعلی با بیان اینکه از منظر اسلام مقاومت نه تنها ممکن بلکه اجتناب ناپذیر اما بسیار سخت و طاقت فرسا است، تصریح کرد: قرآن روش برخورد حق علیه باطل را روش تهاجمی اعلام می کند نه تدافعی، مقاومت امری قدسی است که به اولیای خاص و مومنین خداوند واگذار شده است.

وی با بیان اینکه مقاومت امری الهی و دستور خدا بر پیامبر است، افزود: خداوند وعده داده که با صابران و مقاومت کنندگان است حتی اگر عده آنها کم باشد.

فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب قم بااشاره به اینکه مقاومت امری الهی است، اظهارداشت: همه انبیاء و پیامبران الهی موظف به مقاومت بودند و بدون مقاومت امکان ابلاغ رسالت وجود نداشت.

مقاومت در تاریخ 250 ساله گاهی با سکوت، گاهی با صلح، گاهی با جنگ و گاهی هم با شهادت است.

وی افزود: حضرت امام (ره) در طول مبارزات خود از قبل سال 1342 تا پیروزی انقلاب و تا زمان حیاتشان این سیره انبیاء را راه خودشان قرار دادند.

سردار گنجعلی با اشاره به دو ویژگی ناامید نشدن و عقب نشینی نکردن به عنوان دو ویژگی برجسته امام (ره)، عنوان کرد: همین دو ویژگی را هم در وجود خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای می بینیم.

وی بیان کرد: امام در مقابل تهاجم ها ناجوانمردانه فکر گم نکردن راه و هدف را پایه گذاری کردند و به عنوان یک درس و یک راه برای ملت ایران و برای مبارزان نشان دادند و این مقاومت به تدریج از مرزهای جمهوری اسلامی فراتر رفت به گونه ای که امروز کلمه مشترک ملت ها مقاومت است.

فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب قم با بیان اینکه ما در طول 43 سال از عمر انقلاب اسلامی مقاومت را ذره ذره دیده ایم، گفت: مقاومت در عصر مبارزه با ستمشاهی، مقاومت در جنگ سخت، مقاومت در جنگ نرم و فتنه، مقاومت در دوران نفوذ، مقاومت در عرصه منطقه ای و مقاومت در عرصه اقتصادی نمونه های مقاومت ملت ایران در طول 43 سال از عمر انقلاب است.

وی با اشاره به سه نمونه برجسته از مقاومت توسط ملت ایران، گفت: یکی از مقاومت های برجسته ما در دوران هشت سال دفاع مقدس شکل گرفت، آغاز جنگ حمله به انقلاب بود و انقلاب با جنگ هزینه رویارویی با استکبار و منافع آمریکا را پرداخت کرد.

سردار گنجعلی بیان کرد: وقتی امام فرمودند جنگ ما جنگ حق علیه باطل است و صدام را عامل متجاوز اعلام کردند ماهیت عقیدتی و سیاسی جنگ تعریف شد.

وقتی جنگ تحمیلی شد، عکس العمل طبیعی مردم که برگرفته از ائمه و دین ماست، مقاومت و دفاع همه جانبه است.

وی تصریح کرد: اگر تاریخ دفاع مقدس را به دو مقطع تقسیم کنیم مقطع اول از سال 57 تا سوم خرداد سال 60 شروع می شود و مقطع دوم از بعد از عملیات بیت المقدس تا پایان جنگ است.

فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب قم اظهار داشت: ما در مقطع اول از اسفند سال 57 تا 31 شهریور که شروع جنگ بود بیش از 700 شهید و بیش از 1600 اسیر دادیم و 2200 تجاوز مرزی داشتیم.

وی افزود: در مرحله دوم که مرحله اشغال و تجاوز نام دارد 34 روز بیشتر طول نکشید که دشمن متوقف شد گرچه دستمان هم خالی از امکانات و سلاح و تجهیزات بود.

سردار گنجعلی با تاکید بر اینکه ما مقاومت را در مقاومت 34 روزه خرمشهر معنا کردیم، تصریح کرد: تمام سرزمین هایی که در طول این 34 روز اشغال شده بود با مقاومت در عملیات ثامن الائمه، فتح المبین و عملیات بیت المقدس آزاد کردیم.

وی با بیان اینکه ما با جنگ ثابت کردیم که می شود مقاومت و ایستادگی کرد و پیروز شد، خاطرنشان کرد: با دادن شهدا، ایثارگری ها، فداکاری ها در جنگ پیروز شدیم و سند آن تقدیم کردن این همه شهدا است.

فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب قم با بیان اینکه یک نوع مقاومت دیگر ما حمایت از حریم حرم و ولایت است، تصریح کرد: بعد از حوادث 11 سپتامبر و حمله آمریکا به عراق آمدند کنار مرز جمهوری اسلامی یک حکومت نظامی وابسته آمریکایی قرار دادند و جبهه مقاومت و سردار سلیمانی ایستادگی کردند و یک حکومت شیعه در عراق شکل گرفت و بعد آمدند داعش این فتنه اعتقادی را در دل جهان اسلام ایجاد کردند.

وی اظهارداشت: بعد وارد سوریه شدند و از 110کشور مزدور آوردند و96 درصد سوریه را اشغال کردند و تنها حلب باقی ماند و حیدریون، زینبیون و فاطمیون همه رفتند زیر خیمه حاج قاسم و تصمیم به مقاومت گرفته و سوریه به لطف خداوند آزاد شد.

سردار گنجعلی با بیان اینکه امروز اثری از داعش به عنوان نظامی که بتواند خطرآفرین باشد وجود ندارد، افزود: بعد از آن ائتلاف بین المللی وارد یمن شد و امروز به جایی رسیده اند که ائتلاف به رهبری عربستان در باتلاق یمن گرفتار شده اند و تمام این التماس ها و مذاکرات از سر عجز آنها است.

وی گفت: مقاومت جنگ 33 روزه را تبدیل به 22 روز، 8 روز و 2 روز کرد و امروز با یک تهدید عقب نشینی می کنند جبهه مقاومت پیروز شده است.

فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب قم با بیان اینکه یک مقاومتی هم در دفاع از حرم جمهوری اسلامی داریم، افزود: الحمدالله با حضور شما مردم و مقاومت هایتان این حرم از انواع فتنه ها حفظ شده است.

وی با بیان اینکه آمریکا با سه هدف راهبردی مهم وارد منطقه شده بود، افزود: هدف اول حضور نظامی بلامنازع در منطقه بود اما امروز دوست و دشمن آمریکا اعتراف می کنند که آمریکا در جایی نیست که بتواند بحران های منطقه را مدیریت کند و امروز باید با خفت و خواری منطقه را ترک کند.

سردار گنجعلی با بیان اینکه هدف دوم آمریکا حفظ رژیم اشغالگر قدس بود بیان کرد: در گذشته حول محور اسراییل یک دوقطبی بود، اسلام گراها و محافظه کاران سکولار اما امروز دوقطبی دیگری شکل گرفته مبنی بر جبهه مقاومت و جبهه سازش و اسراییل به مرحله ای رسیده که براساس فرمایش حضرت آقا که اسراییل 25 سال آینده را نخواهد دید از درون و بیرون در حال نابود شدن است و الحمدالله به مرحله ای رسیده اند که بر مبنای مقاومت باید منطقه را با خفت و خواری ترک کنند.

انتهای پیام/641/ی
کلید واژه ها: مقاومت - یادواره شهدای دانشجو - دانشگاه فرهنگیان - خرم آباد - دانشگاه - عملیاتی - اقتصادی - فرمانده - علامه طباطبایی - انگیزه مقاومت - پیشرفت - فرهنگی - انگیزه - شهدای دانشجو - اولیای الهی - خطرات - اشاره - طاغوت - لشکر - طباطبایی - الهی - شهدا - بدون - همان - فرهنگیان - دفاع - آباد - جانداران - انسان ها - استمرار

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح سومین دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع طبیعی کشور در سمنان

هفت سوال فراکسیون راهبردی مجلس از وزیر ارتباطات در حوزه امنیت سایبری

راه اندازی خانه های خلاق و نوآوری «نوین ارزش» و «آمپر»

منتظری: ترور شخصیت در دستور کار دشمن است

در آینده ایران پیشرفته ترین کشور جهان خواهد بود

مصوبه تعیین ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان ابلاغ شد

پیگیری قضایی برای بازپس گیری دکل های مخابراتی کیش

نقشه جدید مجلس اصولگرا برای انتخابات 1402 | حرکت به سمت نظام «انتخاباتی تناسبی»

ریشه مشکلات ساختاری در راه آهن؛ مدیریت سیاسی

سفر آیت الله ابراهیم رییسی به ترکمنستان

مفهوم علم در متون کلامی

دلیل عدم پرداخت حق آبه ها سوءمدیریت در وزارت نیرو است!

دیدار رییسی و علی اف در حاشیه اجلاس خزر

انتصاب هیئت مدیره و سرپرست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

رویکرد آیین نامه اجرایی جدید ماده 66 قانون جامع، ارتقای تحصیلی ایثارگران است

اولین روز رقابت داوطلبان آزمون سراسری درسیستان وبلوچستان

هجمه ی دشمن برای بی اعتبار کردن صدا و سیما

آغاز سخنرانی رییسی در ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر

رییسی: روابط ایران و ترکمنستان به سرعت در حال گسترش است

دیدار روسای جمهوری ایران و آذربایجان

مرعشی تکذیب کرد

حذف روسیه از شورای امنیت ؟

پورمحمدی: حضرت آقا پارسال در انتخابات فرمودند که ظلم و جفا شد، جبران بشود؛ هیچکس نگفت مراد رهبری چه کسی بود؟ / دوباره سال دیگر یک انتخابات داریم، دوباره می ترسیم یک ظلم و جفای دیگر بشود

اضافه شدن امتیاز تاهل برای زنان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

عکس یادگاری روسای جمهور در حاشیه اجلاس سران

سردار جلالی: فقدان نظام ایمنی شیمیایی همچنان محسوس است

القاصی مهر: حضور پلیس مقتدر در همه عرصه ها اثرگذار است

بلاتکلیفی بازنشستگان با روی زمین ماندن دستور رییسی

مجتبی ذوالنور: سگ گردانی و بی حجابی مردم را اذیت می کند!

موافقت هیئت دولت با لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه ایران و عراق

مرکز تماس دیجیتال اولویت اصلی مدیریت روابط عمومی است

آیت الله اراکی: «برخی افراد در حیات حیوانی و جسمانی خود مانده اند»

ضرورت پویایی روابط دانشگاه و صنعت/ نقش تبادل تکنولوژی در ارتقاء صنعت جدی گرفته شود

مابه التفاوت حقوق بازنشستگان کی پرداخت می شود؟

«تذکر کتبی» و هشدار 24 نماینده به رییسی : ادامه این رویه ، سرمایه اجتماعی دولت را کاهش می دهد + متن تذکر + اسامی

شورای نگهبان بحث ماهیتی نسبت به تفکیک ساختاری وزارت صمت ندارد

درخواست 24 نماینده مجلس؛ شکایت از رسانه ها را پس بگیرید

مجالس عزای امام نهم (ع) در شعب کانون جوادالائمه برگزار می شود

کتاب چهل حدیث حضرت امام جواد (ع) به زبان اسپانیولی منتشر شد

جوان ترین شهید مدافع حرم ایرانی در قاب «از آسمان»

تشکیل هیئت اندیشه ورز دادگستری استان همدان با حضور طلاب

مهدی عرفاتی سرپرست خبرگزاری ایسنا شد

سقوط تا کانال 10 هزار دلاری؟!هزینه تولید بیت کوین 100هزار دلار

استخدام سرپرست حسابداری و سرپرست انبار در خراسان رضوی

آخرین خبرها از رتبه بندی معلمان و حقوق بازنشستگان از زبان رییس سازمان برنامه و بودجه

فرجام برجام در سه اپیزود

قرارگاه های شهرستانی راهیان نور در چهارمحال و بختیاری فعال شود

مدیر حوزه های علمیه: بیانیه گام دوم راهگشای انقلاب است

اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر آغاز شد

رییسی: روابط ایران و ترکمنستان بر پایه همکاری های گسترده و اعتماد متقابل به سرعت در حال گسترش است

دیدار روسای جمهوری ایران و آذربایجان در حاشیه اجلاس خزر

ایجاد تحول و تحقق عدالت از اولویت های سازمان تامین اجتماعی است

افتتاح اولین مرکز تعمیرات و نگهداری هواپیما های سنگین در فرودگاه پیام

رسانه ملی گریبانگیر بحرانی به نام کیفیت/ مخاطبان فراری را به خانه بازگردانید!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: ملاقات های مردمی رییس قوه قضاییه در مسیر احقاق حقوق عامه است

بازدید رییس دیوان عدالت اداری از مرکز توانبخشی جانبازان ثارالله

ماجرای بازداشت 2 مرزبان ایرانی از سوی طالبان

روابط ایران و ترکمنستان بر پایه همکاری و اعتماد متقابل در حال گسترش است

سند جامع منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی تدوین و اجرایی می شود

مهدی عرفاتی سرپرست ایسنا شد

اجاره بهای بی ضابطه مسکن مردم را به سختی انداخته است

تشییع نمادین پیکر مطهر امام جواد (ع) در کاظمین به روایت تصویر

ترانه علیدوستی به دردسر افتاد؛ شکایت دو بازیگر مرد از شهرزاد

دردسر جدید ترامپ

تصاویر| خنده های رییسی کنار پوتین در حاشیه اجلاس کشورهای ساحلی خزر

دیدار رییس جمهور ترکمنستان با رؤسای جمهور ایران، آذربایجان و قزاقستان

فیلمی از دیدار رییسی و پوتین در حاشیه اجلاس کشورهای ساحلی خزر (فیلم)

تذکر مجلسی ها به «رییسی» درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

روسیه می خواهد از طریق برجام مشکلاتش را کاهش دهد

وزیر ارشاد: وضعیت ترجمه کتاب کودک باید تغییر کند / نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی غیور باشیم

شرکت «ویـــکو» از مدل T3 به طور رسمی رونمایی کرد

آمادگی منطقه آزاد قشم برای انعقاد تفاهم نامه با شهرداری ها و دهیاری های قشم

موافقت هیات دولت با پروتکل اصلاحی توافقنامه بین ایران و عراق

آیت الله اعرافی: گام دوم انقلاب دشوارتر، حساس تر و ارزنده تر است

نخستین دوره مسابقات بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه برگزار شد

برگزاری برنامه های فرهنگی در هفته بازخوانی و افشای ماهیت حقوق بشر آمریکایی

آیت الله جنتی: با شهادت امثال شهید بهشتی اسلام و انقلاب حفظ شد

دولت سهم حوزه بهداشت را از محل مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند

بررسی مسائل امنیت سایبری سازمان هواشناسی کشور

رییسی: روابط ایران و ترکمنستان بر پایه همکاری های گسترده در حال گسترش است

ایران به صورت مستقیم با اتحادیه اروپا مذاکره می کند

ادبلو (مایع اگزوز دیزل)

مایع ادبلو AdBlue چیست؟

آمریکا اهل مذاکره نیست، اهل دستور دادن است/ ایران مجبورشان کرد پای میز مذاکره بنشینند

«جامی» با روایتی متفاوت به صحنه می رود/تنبورمظهر موسیقی چندهزار ساله ایران زمین

استخدام هماهنگ کننده امور تولید در شرکت آژند سیم آریا از تهران

فیلمی از دیدار آیت الله رییسی و پوتین در حاشیه اجلاس کشورهای ساحلی خزر (فیلم)

تذکر شفاهی مجلس به دولت در مورد افزایش حقوق بازنشستگان؛ 8 تیر 1401

وزیر امور اقتصاد و دارایی فردا به خوزستان سفر می کند

هیئت طالبان برای گفتگو درباره اختلاف های مرزی وارد تهران شد

اجرای 300 مورد نظارت بر تاسیسات گردشگری اردبیل

جهاد آبرسانی در 20 شهرستان استان فارس/ مشکلات آب 327 روستا با همت بسیج برطرف می شود

یادواره شهدای بخش پاسارگاد

استفاده سازمان ثبت اسناد از پهپاد برای عکسبرداری هوایی

ارائه پایان کار در گرو مناسب سازی ساختمان ها برای معلولان

لزوم بازآفرینی شهری در محلات نوبهار و شهدای دروازه ری قم

دولت طرح تفکیک وزارت صمت و بازرگانی را هرچه سریع تر ارائه کند

ضرورت تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان نیروی انتظامی

بیانیه مجلس در خصوص اجرای دقیق قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار

جلسه تخصصی با موضوع همکاری در ساخت هواپیمای مسافربری برگزار شد

پیشرفت های اقتصادی بدون مقاومت میسر نمی شود

پیشرفت های اقتصادی بدون مقاومت میسر نمی شود