موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - باشگاه استقلال - رتبه بندي معلمان - نقل و انتقالات - نمايندگان مجلس - تامين اجتماعي - مجلس شوراي اسلامي - نيروهاي حافظ صلح - افزايش حقوق - كميسيون اجتماعي - احترام - كارنامه سلامت دانشجويان - سند ملي كار شايسته - پاسخگويي به شكايات وزارت علوم - جمشيد جهانزاده - سايت هاي خريد و فروش - صدور پروانه وكالت - شوراي حل اختلاف گلستان - توفان گرد و خاك - ابوالقاسم رئوفيان - هربرت هاينر - لوكا دانچيچ - مجتبي گلستاني

مطالب مرتبط:
نشست سران قوا به میزبانی رییس قوه قضاییه برگزار شد
نشست سران قوا به میزبانی رییس قوه قضاییه برگزار شد
نشست سران قوا به میزبانی رییس قوه قضاییه برگزار شد
نشست سران قوا به میزبانی رییس قوه قضاییه برگزار شد
نشست سران قوا به میزبانی رییس قوه قضاییه برگزار شد
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 8 خرداد 1401 ساعت 09:422022-05-29سياسي

بهره گیری از فناوری های نوین و هوشمند سازی در دستورکار قوه قضاییه/ کاظمی فرد: دادرسی 75 درصد زندانیان کشورالکترونیکی برگزار می شود


رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در سال جاری با بهره مندی از فناوری های نوین و دانش بنیان، خدمات الکترونیک قضایی و تسهیل دسترسی مردم به عدالت سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

- خبرگزاری میزان_ همایش معاونین فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری های سراسری کشور امروز در مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

این همایش با حضور محمد کاظمی فرد رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه و رییس کل دادگستری خراسان رضوی و معاونین فناوری دادگستری های سراسر کشور با هدف اجرای سریعتر طرح تحول و تعالی و استفاده از فناوری های نوین برگزار می شود.

کاظمی فرد در ابتدای این همایش با بیان اینکه در سال گذشته ابر پروژه ارتباط الکترونیکی با کلانتری ها مورد بهره برداری قرار گرفت،گفت: با اجرای این ابرپروژه شاهد کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها،افزایش دقت رسیدگی ها و در نهایت افزایش رضایتمندی عمومی مراجعه کنندگان بودیم.

وی با بیان اینکه در این پروژه ارتباط کلانتری های سراسر کشور با مراجع قضایی به صورت الکترونیکی و بر خط و در راستای اجرای ماده 37 آیین دادرسی کیفری فراهم شده است،تاکید کرد: اگر کسی به کلانتری مراجعه کند در همان زمان شکواییه تنظیم و به صورت خط برای مراجع قضایی ارسال می شود و نیاز به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیست و با یک بار مراجعه به کلانتری های سراسر کشور ثبت شکواییه صورت می گیرد.

وی در ادامه به فراهم آوردن امکاناتی برای ملاقات تصویری زندانی با خانواده اش پرداخت و گفت: در راستای پیگیری سیاست های کلان قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی به خانوده زندانیان و تکریم آنان، این طرح در 15 استان کشور اجرایی شده است.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه تاکید کرد: برای حفظ حریم خصوصی خانواده ها، در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، اتاقک مخصوص ملاقات تدارک دیده شده است تا افراد در فضای امن و آرام با مددجو دیدار و گفتگو کنند.

کاظمی فرد در ادامه با بیان اینکه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در بهره مندی از فناوری های نوین و دانش بنیان و دستیابی آسان مردم به خدمات قضایی، مرکز آمار و فناوری اطلاعات اقداماتی در سال گذشته انجام داده است، گفت: یکی از این اقدامات احراز هویت غیر حضوری جهت دریافت ثنا است.

این خدمت با همکاری 8 شرکت دانش بنیان فراهم شده و در صورتی که افراد قصد استفاده از خدمات قضایی را داشته باشند می توانند بدون حضور در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا مراجع قضایی به صورت برخط و غیر حضوری اقدام به دریافت شناسه قضایی ثنا کنند.

وی ادامه داد:تا قبل از این احراز هویت به صورت حضوری در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی صورت می پذیرفت اما با اقدامات صورت گرفته تاکنون بیش از 600هزار نفراحراز هویت خود را به صورت برخط انجام داده اند از این مسیر ثنای خود را دریافت کرده اند.

کاظمی فرد در ادامه با بیان اینکه استعلام سوابق محکومیت های مالی برای عموم مردم یکی دیگر از اقداماتی است که توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اجرایی شده است،گفت:با فراهم سازی این خدمت ریسک مربوط به عدم شناخت سابقه مالی و اقتصادی طرف مقابل کاهش می یابد و در نتیجه شاهد کاهش میزان اختلافات مالی خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه سوابق محکومیت های مالی برای عموم مردم در راستای خدمات ارزان و آسان و در پنجره واحد خدمات قضایی قوه قضاییه صورت می گیرد،گفت: این خدمت زمینه امکان استعلام محکومیت های مالی اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت رضایت ثبت استعلام شونده را فراهم می سازد.

وی در ادامه از الکترونیکی کردن فرایند رسیدگی ماده 477 در معاونت قضایی خبر داد و گفت:در راستای اجرای موثر تکالیف مندرج در دستورالعمل اجرایی ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری و به منظور ایجاد رویه واحد جهت اخذ درخواست اعمال ماده مذکور ،مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نسبت به پیاده سازی سامانه مرتبط در بستر سامانه مدیریت پرونده قضایی اقدام کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر این فرایند در 20 استان کشور اجرایی شده است،گفت: با این اقدام تمام فرایند رسیدگی ماده 477 در سمپ انجام می شود و امکان سابق یابی و جلوگیری از درخواست های تکراری فراهم شده است.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با بیان اینکه دادرسی 75درصد زندانیان کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود گفت با راه اندازی سیستم دادرسی الکترونیک دیگر نیازی به انتقال مددجو به خارج از زندان نیست و در راستای اجرای طرح تحول و هوشمند سازی قوه قضاییه و استفاده از فناوری،دادرسی 75درصد زندانیان کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر اینکه این اقدام در راستای حقوق شهروندی زندانیان صورت می گیرد،گفت: رفع اطاله دادرسی،رفع محدودیت های زمانی و مکانی و سرعت در رسیدگی از مزیت های دادرسی های الکترونیک است.

وی در ادامه سامانه شهود حرفه ای و مطلعین اشاره کرد و گفت:این سامانه به دستگاه قضایی این امکان را می دهد که به طور خودکار و هوشمند نسبت به شناسایی مجرمین و شهود حرفه ای اقدام کند و در مراحل رسیدگی این اطلاعات را در اختیار قاضی برای اتقان بیشتر آرا قرار دهد.

کاظمی فرد با بیان اینکه این سامانه در راستای اجرای سند تحول اجرایی شده است،گفت :جلوگیری از انحراف روند تحقیقات و دادرسی ها،جلوگیری از تبانی،رسیدگی دقیق تر ،دسترسی خودکار هوشمند به افرادی که اقدام به شهادت حرفه ای می کنند و افزایش کیفیت اخذ شهود و اظهارات مطلعین از مزایای این سامانه است.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه تاکید کرد: بهره مندی حداکثری از فناوری های نوین و دانش بنیان ، گسترش خدمات الکترونیک قضایی و تسهیل دسترسی مردم به عدالت ، اجرای سند تحول قضایی ، شکل دهی به زیست بوم قوه قضاییه در بستر فناوری به همراه تعامل حداکثری با سایر نهادها ، مهمترین اولویت های مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در سال 1401 هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: از سال گذشته حمایت از شرکت های دانش بنیان را آغاز کرده ایم و در ادامه این مسیر تا انتهای سال 1401 از شرکت های بیشتری در قوه قضاییه استفاده خواهیم کرد.

کاظمی فرد با بیان اینکه هدفمان این است که خدمات قوه قضاییه آسان و رایگان در اختیار مردم عزیزمان قرار گیرد، تاکید کرد: در سال جاری با بهره مندی از فناوری های نوین و دانش بنیان، خدمات الکترونیک قضایی و تسهیل دسترسی مردم به عدالت سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر اینکه شکل دهی به اکوسیستم قوه قضاییه در بستر فناوری و تعامل حداکثری با سایر نهادها و سازمان ها شتاب می گیرد،گفت:با همین هدف در سال جاری ایجاد مرکز تعاملات سازمانی قوه قضاییه را دردستور کار داریم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: فناوری های نوین - فناوری - فناوری اطلاعات - قوه قضاییه - الکترونیک - رییس کل دادگستری خراسان رضوی - رییس مرکز آمار - دادگستری - اطلاعات - قضایی - الکترونیکی - خدمات الکترونیک قضایی - دادگستری خراسان رضوی - برگزار - مرکز آمار - استفاده از فناوری - کاظمی - همایش - رییس کل دادگستری - خدمات الکترونیک - کشور - نوین - رییس - بهره - بهره برداری - خراسان رضوی - برنامه ریزی - هوشمند سازی - آغاز به کار - پروژه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت مکفی، بیمه، پاداش، پورسانت در تهران

نشست کمیسیون اصل 90 با رییس جمهور/ به حقوق های نجومی دولت قبل رسیدگی می شود

استخدام مهندس برق و الکترونیک در یک شرکت مهندسین مشاور در شیراز

علی مطهری: مجلس اجازه تفویض اختیار قانون گذاری را ندارد

درخواست نخست وزیر طالبان برای حمایت از نظام حاکم بر افغانستان

تشکیل «ناتوی عربی»، مولود شوم و نافرجام آمریکا

سردار سلیمانی: تامین جهیزیه توسط خیران باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود

مراسم اولین سالگرد شهادت نزار بنات فعال رسانه ای

عضو مجلس خبرگان: دشمن به دنبال سوءاستفاده از نارضایتی مردم است

امروز جای پای انقلاب اسلامی پشت دیوارهای رژیم صهیونیستی است

عکس نوشت | فرهنگ سازی در راستای اصلاح الگوی مصرف رسالتی دینی است

ببینید| برهم زدن سخنرانی مسیح مهاجری در یزد

آخرین نشست بررسی آیین نامه رتبه بندی معلمان برگزار شد

دستگاه ها کم کاری و بی حوصلگی خود را به گردن نظارت ها و بازرسی ها نیندازند

علما و روحانیون مفاخر ظلم ستیزی هستند/دنیا تشنه اسلام و تشنه قرآن است

نیلوفر رجایی فر با چهره دست نخوردش جذابیتشو به رُخ کشید؛ خانوم چه بیو خارجکی داره!

فرمانده سپاه: حفاظت اطلاعات ما درگیر رویارویی مستقیم با همه سرویس های اطلاعاتی و امنیتی استکبار است

اعضای حقیقی شورای عالی جهاد سازندگی انتخاب شدند

زنجیره انسانی نه به اعتیاد در کرمان

دستگاه قضا در یزد حامی مدیران شجاع و انقلابی است

تخریب خانه شماعی زاده

تکلیف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی روشن می شود؟

جزییات نشست اعضای کمیسیون اصل 90 با رییس جمهور

خطیب نماز جمعه مشخص شد

وحیدی: جابه جایی ساکنان مناطق نفتی مسجد سلیمان به فضای دیگر تا دو سال آینده به پایان می‎رسد

ورود دستگاه قضا به رفع نواقص ایمنی برج خلیج فارس در قزوین

150 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در استان یزد ساخته می شود

تقدیر از شهرداری تهران/شریان های حیاتی پایتخت مقاوم سازی لرزه ای شوند

پیک نیمروزی پنجشنبه 1401/04/09

ارتش طرح های فرهنگی مصباح را با همکاری حوزه علمیه در قزوین اجرا می کند

برخی مواقع مراکز درمانی خیرساز پس از احداث با چالش روبرو می شوند

احتمال تغییر شرایط استخدامی در دولت

همایش تکریم جانبازان شیمیایی در حرم مطهر رضوی

مفسدان به «امید مردم» آسیب می زنند/ ضرورت مردمی شدن «عدالت خواهی»

شهردار پایتخت، فردا در پیش از خطبه های نمازجمعه تهران سخنرانی می کند

جذب «مُبلغ طرح هجرت» در مناطق روستایی و شهری

جشن عمومی غدیر در رشت برگزار می شود

رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی تا آخر امسال

پویش رهایی و همدلی احسان در کرمان؛ آزادی 5 زندانی و اهدای 6 هزار بسته معیشتی

برگزاری آخرین نشست بررسی آیین نامه رتبه بندی معلمان/ آیین نامه در مسیر ابلاغ

درخواست نماینده رییسی در امور افغانستان از طالبان

سید احمد خاتمی: کسانی که بی حجابی را روشنفکری می دانند عقب مانده هستند/ به رییسی گفتم گرانی تا کی ادامه دارد؛ گفت تمام می شود/ با اقتصاد مقاومتی در قله خواهیم نشست

تخصیص یک ردیف اعتباری مخصوص ایمنی خطوط مترو | ایستگاه های ناایمن اجازه بهره برداری نخواهند داشت

امیرعبداللهیان: ارزیابی ما از مذاکرات دوحه مثبت است

شهردا پایتخت، فردا در پیش از خطبه های نمازجمعه تهران سخنرانی می کند

انتقاد استاندار گیلان از وضعیت مرکز تحقیقات کشاورزی/مرکز تحقیقات فندق در گیلان تعطیل است

تشکیل دولت جدید در عراق نزدیک است

خانه های تخله شده حسن آباد دیگر قابل سکونت نیست

استانداری قزوین با تمام توان آماده تعامل با دستگاه قضا است

برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره سراسری فجر تا فجر در سمنان

گزارش شفقنا از نشست علمای طالبان؛ تاکید بر اطاعت از نظام و سرکوب مخالفان

مارگون و بهمیی پایلوت پیشرفت منطقه ای می شوند

برگزاری اجلاس عشق آباد با دستور کار امنیتی و حقوقی

دستگاه های اجرایی ایرادات قوانین را به مجلس انعکاس دهند

حدیث روز | ثمره مهم دانش اندوزی

بررسی نقش رسانه در بحران متروپل/ بحران رسانه یا رسانه در زمان بحران؟

قالیباف: اقتصاد دولتی ما را زمین گیر کرده است

آخرین نشست بررسی آیین نامه رتبه بندی معلمان برگزار شد

فرصت 20 روزه ثبت نام در سامانه سماح برای زائران اربعین حسینی

یک ذی الحجه آغاز زندگی مشترک 500 زوج اصفهانی

دفع پسماند های صنعتی، معضل شهرک صنعتی عباس آباد

لباس های BTS چه ویژگی هایی دارد که از آن تقلید می کنند؟

در نظام حکمرانی، به دو سطح ملی و محلی نیاز داریم

لباس های BTS چه ویژگی هایی دارد که از آن تقلید می کنند؟

اگر شهردار تهران به بحث کرونا ورود نمی کرد این بحران مهار نمی شد

جابجایی ساکنان مناطق آلوده مسجدسلیمان تا 2 سال دیگر/ساخت 980 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده اندیکا

خانه های این منطقه دیگر قابل سکونت نیست!

لنج داران هرمزگانی مجاز به استفاده از امتیاز ته لنجی شدند

تخصیص یک ردیف اعتباری مخصوص ایمنی خطوط مترو | اختلاف نظرها با آتش نشانی رفع شد

رییسی: خزر دریای دوستی و همکاری بین کشورها است

اگر پوتین آنطور که در خیابان دنبال روحانی می دوید دنبال رییسی می دوید از فرط شادی چه می کردند؟

مذاکرات دوحه بدون هیچ گونه پیشرفتی پایان یافت / ادعای مقام امریکایی: ایران مسائل قدیمی که ماه هاست حل شده را مطرح کرد

ایستگاه های ناایمن مترو اجازه بهره برداری نخواهند داشت

استخدام کارگر ساده با بیمه در کارگاه ام دی اف آذین کابین در قزوین

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد برگزار می شود

85 درصد اقتصاد ما دولتی است و همین مسئله موجب زمین گیری ما شده است

ارائه خدمات رایگان مشاوره به دانشجویان و عموم مردم

آخرین خبرها از رتبه بندی معلمان/هنوز وضعیت معلوم نیست!

سید احمد خاتمی: کسانی که بی حجابی را روشنفکری می دانند عقب مانده هستند/ به رییسی گفتم خلاصه بگویید گرانی تا کی تا ادامه دارد؛ جواب داد تمام می شود/ با اقتصاد مقاومتی در قله خواهیم نشست

حمایت از طرح های توانمندسازی بانوان در اولویت فعالیت های مناطق آزاد

برنامه های هفته ازدواج در استان یزد

خضریان: کمیسیون اصل نود با رویکرد کمک به دولت و رفع مشکلات در کنار رییس جمهور است

اعضای شورای مجمع عالی حکمت اسلامی شعبه اصفهان انتخاب شدند + اسامی

سازمان ملل برای این شکور نسخه جنگ پیچید؟

سید احمد خاتمی: به رییسی گفتم خلاصه بگویید گرانی تا کی تا ادامه دارد؛ جواب داد تمام می شود/ با اقتصاد مقاومتی در قله خواهیم نشست/ آمریکا انگار همه کارها را رها کرده و پیگیر ایران است

روزی به نام مهران همیشه قهرمان

حال خوش گندم کاران استان قزوین با سالی پربار

امام جمعه قزوین: نماز جمعه باید پایگاه اصلی عدالت خواهی باشد

دبیرکل کارگزاران همه چیز را تکذیب کرد

شغل باورنکردنی «سحر قریشی» در ترکیه عقل از سر همه پراند!

تصاویر/ رویداد نخبگانی حل مسائل حکمرانی با رویکرد دینی

زمان احتمالی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ترکیه

استخدام کارشناس حسابداری و کارشناس منابع انسانی در اصفهان

احمد خاتمی: به رییسی گفتم گرانی تا کی تا ادامه دارد؛ گفت تمام می شود!

تصمیم گیری برای توسعه زیرساختهای سینمایی کرمان

ویدئو/ بالاترین ذکر از نگاه مرحوم آیت الله بهجت

به خانه برمی گردیم جشن ازدواج می گیرد + عکس دکور جدید

دولت در فرصت باقی مانده مصوبه ی حقوق بازنشستگان را اصلاح کند

کتاب «لغزش های اعتقاد در عصر غیبت (گونه ها، زمینه ها و راهکارها)» منتشر شد

تصاویر/ حضور زائران در صبح شهادت امام جواد (ع) در مزار مرحوم آیت الله العظمی صافی

بهره گیری از فناوری های نوین و هوشمند سازی در دستورکار قوه قضاییه/ کاظمی فرد: دادرسی 75 درصد زندانیان کشورالکترونیکی برگزار می شود

بهره گیری از فناوری های نوین و هوشمند سازی در دستورکار قوه قضاییه/ کاظمی فرد: دادرسی 75 درصد زندانیان کشورالکترونیکی برگزار می شود