مطالب مرتبط:
تفاهم نامه ایجاد خانه خلاقیت و نوآوری برای کودکان در کشور
افضلی: خادم یک عده بله قربان گو را دور خودش جمع کرده بود/ می گفتند خانه کشتی، جِن دارد!
افضلی: خادم یک عده بله قربان گو را دور خودش جمع کرده بود/ می گفتند خانه کشتی، جِن دارد!
خادم یک عده بله قربان گو را دور خودش جمع کرده بود/ می گفتند خانه کشتی، جِن دارد!
روانه شدن 182 نوعروس تحت پوشش کمیته امداد مازندران به خانه بخت
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 7 خرداد 1401 ساعت 15:172022-05-28دانش

خانه خلاق و نوآوری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان ایجاد شد


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، این تفاهم نامه همکاری با حضور پرویز کرمی رییس مرکز و دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و صنایع خلاق و مهدی علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، - " تفاهم نامه همکاری بین ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امضا شد تا زمینه برای ورود شرکت های دانش بنیان وخلاق به این حوزه فراهم شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، این تفاهم نامه همکاری با حضور پرویز کرمی رییس مرکز و دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و صنایع خلاق و مهدی علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با هدف توسعه شرکت های خلاق ودانش بنیان حوزه کودکان و نوجوانان بر بستر خانه خلاق و نوآوری کانون به امضا رسید.

توسعه شرکت های خلاق تربیت و پرورشرییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری، در نشست امضای این تفاهم نامه همکاری با اشاره به ظرفیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در توسعه خلاقیت ها و نوآوری های فرهنگی و تربیتی وهنری گفت: کانون یادآور خاطراتی خوش و روز های خوب برای همه اهالی فرهنگ، هنر وتعلیم وتربیت است و این ظرفیت را داشته که در طول سال ها، پدران و مادران موفق، متولیان فرهنگی توانمند و فهیمی را در سایه آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران تقدیم جامعه کند.

کانون ظرفی است که مظروف های گوناگونی چون، نوآوری، فرهنگ، هنر، اندیشه، یادگیری وسرگرمی در اموزش را در خود جای داده است.

کرمی، از فراهم بودن فرصت و فضا برای پیوند شرکت های خلاق و دانش بنیان به کانون و ارتقای توانمندی های حوزه کودکان و نوجوان گفت: شرکت های خلاق می توانند بر بستر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خدمات، محصولات نواور دست ساخته های فناورانه و برساخته های خودشان را ارائه دهند.

این شرکت ها می توانند در زمینه ها و موضوعاتی که به کودکان و نوجوانان مربوط می شود تحولی چشم گیر را در بهره گیری از نواوری وفناوری رقم بزنند.

پیوند زیرساخت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان با زیست بوم خلاقرییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری، ایجاد خانه خلاق و نوآوری کانون را گامی در راستای پیوند نوآوری و خلاقیت های حوزه کودکان و نوجوانان به بازار متقاضی و جامعه هدف دانست و گفت: این خانه خلاق و نوآوری، متعاقب یکی از بند های تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری با وزارت آموزش و پرورش، شکل می گیرد تا بستر های لازم برای تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه کودک و نوجوان با استفاده از فناوری های نرم، خلاق و دانش بنیان محقق شود.

کرمی با تأکید بر این که شرکت های دانش بنیان وخلاق نیازمند بازار خوب هستند و کانون یکی از بهترین بازار ها برای شرکت های فعال در این حوزه است، ادامه داد: این شرکت ها همچنین نیازمند توسعه و ارتقای محصولاتشان هستند که کانون با ظرفیت ها، منتور ها و راهنمایی های خود می تواند به عنوان یک راهبر و توسعه دهنده محصولات خلاق حوزه کودک و نوجوان نقش آفرین شود.

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان به عنوان چشم بینا و به عنوان ناظر حاکمیتی وپایش گر می تواند نقش آفرین باشد و وضعیت کشور در این حوزه را رصد کند؛ همچنین با به کار گیری فضا های فیزیکی و بنا های مختلفی که در اختیار دارد می تواند توسعه دهنده خلاقیت و نوآوری شرکت ها، در مناطق جغرافیافی مختلف و اقلیم های متنوع کشورمان باشد.

به کارگیری زیرساخت مشاور ریس بنیاد ملی نخبگان افزود:کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در امر توسعه شرکت های خلاق و فرهنگی، نه تنها اشتغال زا، ارز ش آفرین و فرهنگ ساز است، بلکه می تواند حافظ سرمایه های انسانی بومی ونگهداشت ان در هر منطقه از کشور شود.

این امر باعث می شود مهاجرت های ناخواسته کاهش یابد و با افزایش جاذبه های محیطی، اقتصادی و فرهنگی، ماندگاری نیروی انسانی خلاق را در مناطق محروم افزایش یاشد.

رییس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری با اشاره به تصویب شکل گیری خانه های خلاق در استان ها عنوان کرد: پیرو سفر های استانی رییس جمهوری محترم، ایجاد حداقل 5 خانه خلاق و نوآوری در استان ها و شهر های بزرگ، در مصوبات این سفر ها در دولت سیزدهم لحاظ شده و در دستور کار قرار گرفته است که ظرفیت و زیرساخت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان به کمک تحقق این موضوع بیاید.

کرمی ابراز امیدواری کرد به زودی با تجهیز و راه انداری خانه خلاق و نوآوری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شاهد هم افزایی، هم دلی و هم فکری فعالان خلاق در حوزه کودک و نوجوان باشیم.

حرکت کانون در مسیر تولیدات خلاق مهدی علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولیدات محتوا نیازمند پویایی مطابق با مقتضیات امروز دانست و گفت: این تولیدات می باید مطابق باشد با آن چه که جامعه و کودکان و نوجوانان از کانون طلب می کنند که شرکت های دانش بنیان و خلاق، می توانند این نیاز را مطابق با مقتضیات جامعه تامین کنند.

وی با بیان این که شرکت های خلاق می توانند به محصولات و فرآیند های تربیت و پرورش قشر کودکان و نوجوان تحول ببخشند ادامه داد: در سایه این تفاهم نامه فرصتی برای بروز خلاقیت ها و نمود آن در جامعه ایجاد شده است.

از همه فعالان شرکت های خلاق دعوت می کنم تا ایده هایشان را در این مسیر به میدان بیاورند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موضوع خانه های خلاق ونواوری به شدت با کودکان و نوجواتان گره خورده و این فضا نیازمند نوآوری شرکت های دانش بنیان و خلاق است، ادامه داد: شرکت های خلاق می باید تجربه، مطالعه، فناوری و نوآوری هایشان را در مسیر اعتلای کودکان و نوجوانان به کار ببندند.

در فضای کودکان و نوجوانان قدری سهل گیرانه برخورد شده است.

اما این دوران از اهمیتی در خور توجه برخوردار است و اگر مشکلاتی رخ داده حاصل از کم توجهی به این دوره است.

وی با اشاره به ظرفیت های نهفته محصولات خلاق در حوزه کودکان و نوجوانان گفت: ما می توانیم در عرصه صادرات و توسعه وارد شویم ضمن این که دانش و تجربه کشور را در ارائه محصولا خلاق نه تنها به ایران بلکه به جهان معرفی کنیم.

اکبرزاده، تلاش ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری را در راستای ایجاد خانه خلاق و نوآوری را، شایسته قدردانی دانست و گفت: لازم می دانم از توجه و دقتی که آقای کرمی دبیر این ستاد به این موضوع دادن و ایشان از کانونی های قدیم هستتد این روند با جدیت ویژه انجام شد و از شخص ایشان تقدیر می کنم و امیدوارم در سایه این تفاهم نامه اتفاقات خوبی در جامعه کودکان و نوجانان بیفتد و آن چه که والدیت مطالبه می کنند فراهم شود.

این هم افزایی و همراهی کانون و ستاد می تواند به این خلاقیت ها و شکوفا شدن ظرفیت ها دامن بزند.

وی افزود: جزو معدود تفاهم نامه هایی بود که در کم تر از 4 ماه، زمینه تدوین و اجرای آن فراهم شد که نشان دهنده جدیت در این حوزه برای رخ دددن تحولات قابل توجه است.

ایجاد بستری برای توسعه فناوری های خلاق حوزه کودک و نوجواناین تفاهم نامه با هدف ایجاد خانه خلاق و نوآوری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شکل گیری شرکت های خلاق این حوزه اجرایی می شود.

اصلاح ساختار برنامه و بودجه به منظور اولویت دهی و حمایت از خدمات و تولیدات فرهنگی، هنری، فناوری های نرم و خلاق و دانش بنیان، همکاری در اجرا و به کارگیری نظام جامع آماری استاندارد و تحول در سیاستگذاری، برنامه ریزی و تنظیم گری با هدف کی شناسایی موانع و مانع زدایی توسعه شرکت های دانش بنیان و خلاق حوزه کودک و نوجوان از دیگر محور های این تفاهم نامه همکاری است.


کلید واژه ها: کانون پرورش فکری کودکان - کودکان و نوجوانان - کانون پرورش فکری - تفاهم نامه همکاری - نوجوانان - فناوری های نرم - پرورش فکری - مهدی علی اکبرزاده - خلاق - کودکان - تفاهم نامه - صنایع خلاق - توسعه - پرورش - کانون - شرکت های خلاق - دانش - فناوری - علی اکبرزاده - توسعه فناوری - پرویز کرمی - دانش بنیان - همکاری - شرکت های دانش بنیان - خانه خلاق - مدیرعامل - ستاد - اکبرزاده - خبرگزاری - فکری

آخرین اخبار سرویس:
تأثیر ارتقای علمی مددجویان بر فعالیت اقتصادی مراکز نیکوکاری

برنامه مراکز آموزش عالی برای ارتقای صلاحیت آموزشی چیست؟

تشکیل سه کنسرسیوم در دانشگاه فنی و حرفه ای فارس

شرکت گاز سمنان و جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

برپایی میزخدمت در دو معاونت عمرانی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند

اعطای تسهیلات ویژه به دانشجویان ولایت های زلزله زده افغانستان

لزوم ورود متخصصان اجتماعی دانشگاه پیام نور در شناخت مسائل اجتماعی

دانشکده علوم قرآنی ملایر دانشجو می پذیرد + جزییات پذیرش

مانعی برای خوردگی لوله های صنعتی/نانوفناوری مقاومت حرارتی تجهیزات را بالا برد

آزمون ارتقای دستیاران تخصصی دندانپزشکی مرداد برگزار می شود

آمادگی دانشگاه پیام نور برای ماموریت های ویژه وزارت کشور

رشته خلبانی و کارگاه تخصصی هوانوردی راه اندازی شد

مدرسه فوتبال ملکان کار خود را آغاز کرد/ شناسایی علمی استعدادهای ورزشی

انتشار 24 شماره نشریه دانشجویی در خردادماه

فعالیت های کانون های فرهنگی دانشجویان دانشگاه تهران در خردادماه

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت نیکان تجارت هاشمی در تهران

نیازمند توسعه دایره فرهنگ توجه به قرآن کریم هستیم

1000 صندلی دندانپزشکی دانشگاه ها سهم افراد خاص!

دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی منتشر شد

بهره گیری از فناوری های نوین دانشگاه در صنعت ساختمان

فراخوان جذب جهادگر برای شرکت در دوره عهد خدمت در خراسان جنوبی منتشر شد

188 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته کردند/ امشب آخرین مهلت انتخاب رشته

عضو کارگروه تخصصی علوم تربیتی منصوب شد

دانشگاه پیام نور برای ماموریت های ویژه وزارت کشور آماده می شود

ماجرای شایعه زامبی شدن دختران دانشجو در شیراز +فیلم

استخدام حسابدار در شرکت نوران صنعت مصباح در اصفهان

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

رویداد ملی جلب مشارکت مشترکان خانگی، تجاری و عمومی در مدیریت مصرف برق برگزار می شود

ثبت نام در آزمون ارتقای دستیاران تخصصی دندانپزشکی از 18 تیرماه آغاز می شود

4 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه استادی ارتقا یافتند

افزایش 111 کد رشته محل جدید در دانشگاه علمی کاربردی خوزستان

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه المعارف لبنان

جزییات انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل

الزام استانداری های کشور برای ارائه ماموریت به دانشگاه ها/ وزارت علوم؛ وزارت کشور و کار را پای کار آورد

درج اطلاعات شرکت های دانش بنیان در سامانه علم سنجی

آمادگی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از کشور

مهلت ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی

نشست تخصصی با عنوان «بنیاد های فلسفی علوم انسانی» برگزار می شود

ثبت نام استعداد های درخشان برای تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه فردوسی تا 20 تیر ادامه دارد

برگزاری آیین رونمایی از نشان، سایت و نرم افزار پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دانشگاه های در تبریز

شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان 1401

کنکور و آزمون| امشب؛ آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد/ دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی منتشر شد

درج اطلاعات شرکت های دانش بنیان در سامانه علم سنجی

رشته های علوم انسانی محبوب شده اند چون ... | چرا داوطلبان کنکور از تحصیل در رشته های مهندسی رویگردانند؟

تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری خراسان رضوی و دانشگاه نیشابور امضا شد

دانشگاه فرهنگیان شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد را اعلام کرد

آزمایشگاه استاندارد «ایزو 17025» در کرمانشاه ایجاد می شود

44 دانشگاه ایران در جمع دانشگاه های برتر جهان

شیوه تدریس اساتید علوم انسانی باید تغییر کند

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در ترم تابستان چگونه انتخاب واحد  می کنند؟

افزودن اطلاعات شرکت های دانش بنیان در سامانه علم سنجی هیأت علمی

حرکت صنایع خلاق در مسیر حل مسائل کشور است/ اگر مسئولان به جوانان میدان بدهند ضرر نمی کنند

معطلی 6 ماهه برای انتخاب هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

تاکنون 725 هزار نفر کارت ورود به جلسه کنکور 1401 را دریافت کرده اند

انتقال دو دانشجوی دانشگاه شریف به بند عمومی اوین

اولین بوتکمپ مربیگری کودک به کار خود پایان داد

نحوه رفتار با کودکی که شب ها دندان قروچه می کند

برگزاری کنفرانس بین المللی ترکیبیات، رمزنگاری، علوم کامپیوتر و محاسبات

استاد دانشگاه مراغه، شیمیدان برجسته کشور

دانشگاهها آماده پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از کشور

آمار انتخاب رشته کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

صدرنشینی دانشگاههای ایران در بین کشورهای اسلامی

دفاع تمام قد از مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی / کسی نمی تواند مانع اجرا شود

موسسه آموزش عالی مهرالبرز، دانشگاه الکترونیکی

آغاز ثبت درخواست اسکان تابستانه در دانشگاه علم و صنعت

44 دانشگاه ایرانی در بین برترین های رتبه بندی لایدن

نحوه رفتار با کودکی که شب ها دندان قروچه می کند

مراسم گرامیداشت جان باختگان زلزله افغانستان در دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد

رقابت بیش از 72 هزار داوطلب آزمون سراسری در آذربایجان شرقی

حذف ملاک شرایط مالی در جذب دانشجو در دانشگاه های برتر

کشف راهی برای خلاصی از شر آکنه ها

حذف ملاک شرایط مالی در جذب دانشجو در دانشگاه های برتر

دانشگاه های کشور آمادگی پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج را دارند

صدرنشینی ایران بین کشورهای اسلامی در رتبه بندی لایدن/ 44 دانشگاه کشور در لیست برترین ها حضور دارند

دانشگاه های کشور آمادگی پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج را دارند

آزادی و مرخصی 961 زندانی ؛ گرگان

محل تحصیل و اشتغال پزشکان آینده مشخص می شود

در فضای باز شهرهای زرد و آبی ماسک نزنید

آغاز ثبت اعتراض داوطلبان دکتری وزارت بهداشت

آغاز ثبت اعتراض داوطلبان دکتری وزارت بهداشت از فردا/ نتایج اولیه مردادماه اعلام می شود

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)

صنایع بومی، ناظرین اصلی بر نحوه اجرای طرح پویش هستند

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 1401 امروز به پایان می رسد

تشکیل شورای عالی علوم و تحقیقات با حضور رییس جمهور

کنکور و آزمون| فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام پذیرش دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی/ شرایط پذیرش دانشجوی ارشد در دانشگاه فرهنگیان اعلام شد

آغاز ثبت اعتراض داوطلبان آزمون دکتری پزشکی از فردا

مهلت ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی گیلان

آغاز ثبت اعتراض داوطلبان دکتری وزارت بهداشت از فردا

شیوه تدریس اساتید علوم انسانی باید تغییر کند

استخدام مدرس خیاطی و الگوسازی و دوخت در موسسه طراحی لباس پارس در تهران

جذب دستیار در پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه شریف

تغییر شیوه تدریس اساتید علوم انسانی

عضو هیات علمی دانشگاه مراغه شیمیدان برجسته کشور شناخته شد

مهاجرت اساتید و دغدغه های مسوولان؛ پتک اقتصاد بر مغز کشور

شرایط مهمانی دانشجویان در ترم تابستان و مهمانی و انتقال در ترم مهر 1401 اعلام شد +جزییات

مهلت ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی به کارشناسی تمدید شد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان کارشناسی ارشد

بیش از 1600 مزاحمت تلفنی در یک ماه!

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان

پذیرش دانشجوی ارشد روابط عمومی برای اولین بار

خانه خلاق و نوآوری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان ایجاد شد

خانه خلاق و نوآوری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان ایجاد شد