مطالب مرتبط:
آغاز به کار نمایشگاه عکس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل
نمایشگاه عکس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، یک چهارم آزاد کردن مدرک دانشجویان دولتی
جزییات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بها مجلس
واکنش وزارت علوم به مسمومیت های دو روز اخیر دانشجویان دو دانشگاه
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 5 خرداد 1401 ساعت 09:022022-05-26دانش

از مسمومیت های پی در پی دانشجویان خوابگاهی تا گام بزرگ مجلس در تصویب طرح ساماندهی نظارت بر دانشگاه آزاد


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

- " هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته ای که گذشت، خبر هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه ها منتشر شد.

برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن ها حائز اهمیت بود.

گزیده ای از مهم ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه ها در هفته گذشته را مرور می کنیم.

کلانتری: معاونت های فرهنگی دانشگاه بیشترین آسیب را در ایام کرونا دیدند" معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به منفعل بودن فضای دانشگاهی گفت: این فضای راکت و خموده بعد از دو سال از تعطیلی و ایجاد شور و نشاط در دانشگاه ها نیاز به زمان دارد که بخشی از آن انجام شده است.

عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در خصوص منفعل بودن فضای دانشگاه ها بعد از یک ماه از حضوری شدن آموزش و حضور دانشجویان در فضای دانشگاهی گفت: از سرگیری آموزش یک کلمه است، اما واقعیت این است که برای از سرگیری آموزش بیش از هزار مجموعه آموزش عالی باید استارت می خورد و این کار، کار بسیار سنگینی بود، پیچیدگی زیادی از جمله فنی، زیر ساختی، فرهنگی و مسائلی که دانشجویان با آن همراه بودند.

وی افزود: در دوران کرونا بحث آموزش را به صورت مجاری با تمام افت و خیز هایی که داشت داشتیم پژوهش هم همین گونه بود، پژوهش هم همین مسیر را ادامه می داد، اما گزارش های میدانی معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها موید این است که بیشترین آسیب را چه از حیث ساختاری و چه بودجه در دوران کرونا معاونت های فرهنگی دیدند و بر همین اساس هم هست که تاکید چند باره و ابلاغ جند باره بودجه سه درصد فرهنگی از سوی وزیر علوم صورت گرفت.

طول مدت اقامت دانشجویان خارجی افزایش یافت" معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم گفت: هم اکنون تمدید اقامت به صورت یک ساله است، ولی برای نخستین بار برای چند دانشجوی بین الملل اقامت طولانی مدت و بر اساس طول مدت تحصیلات مقطع صادر شده است.

جعفر رازقی در آیین گردهمایی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان پیگیر تسهیل امور مرتبط با دانشجویان غیرایرانی هستند، افزود: یکی از مهم ترین مشکلات دانشجویان غیرایرانی به ویژه در چند ماه اخیر، موضوع صدور روادید بود که به دلیل وجود مشکلات در دانشگاه مقصد و فرآیند های اداری در بخش های مختلف سازمان ها، طول می کشید، ولی اکنون این زمان به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم با بیان اینکه کمیسیون موارد خاص برای پیگیری درخواست های دانشجویان غیرایرانی تشکیل شده است، گفت: در این کمیسیون تلاش می کنیم بیشترین همکاری را با دانشجویان غیرایرانی داشته باشیم.

حمایت مالی وزارت علوم از تکمیل 55 طرح عمرانی ورزشی در دانشگاه ها" معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به حمایت این وزارتخانه از تکمیل فضا های ورزشی نیمه تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری گفت: اخیراً به 55 طرح عمرانی ورزشی در این مراکز کمک مالی کرده ایم.

علی خطیبی گفت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با راه اندازی و تقویت دانشکده ها و گروه های تربیت بدنی، پژوهشگاه علوم ورزشی و هیأت های ورزشی استانی، عملاً نقش بسزایی در رشد و توسعه ورزش کشور در ابعاد ورزش همگانی و ورزش های بومی و محلی ایفاد می کنند.

وی افزود: با هدف تکمیل فضا های ورزشی نیمه تمام شامل سالن ورزشی، استخر سرپوشیده و زمین ورزشی روباز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، از محل طرح متمرکز با عنوان "کمک به احداث 25 استخر و سالن (تا 1800 متر مربع) و 30 زمین ورزشی روباز" به پروژه های منتخب کمک شده است.

آیین نامه ها و رویداد های فرهنگی دانشگاه ها بازنگری می شود" مدیر کل فرهنگی وزارت علوم گفت: کارگروه هایی تشکیل شده که تمام آیین نامه ها و برنامه ها و رویداد های فرهنگی دانشگاه ها بازنگری و بازبینی شود و به سمت طراحی رویداد های استعداد یاب، توانمند ساز، الگوساز و حل مسئله برود.

محمد علی اسلامی، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم ، با اشاره به فعالیت دانشجویان در فضای دانشگاه ها گفت: یکی از رویکرد های اصلی که در این دوره که براساس اسناد بالادستی آن را دنبال می کنیم، رشد متوازن دانشجویان است، از نگاه ما دانشجوی مطلوب دانشجویی است که هم کنش علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارد و رشد کاریکاتوری را به هیچ وجه حمایت نخواهیم کرد.

وی افزود: اگر به دانشگاه نگاه کلان داشته باشید، ظرفیت های بسیار ویژه ای برای کنش های علمی، انجمن های علمی، کنش فرهنگی انجمن های فرهنگی و برای کنش سیاسی تشکل های اسلامی دانشجویان وجود دارد که دانشجو می تواند بر اساس ذائقه های متفاوت در فضای دانشگاهی فعالیت داوطلبانه خود را انجام دهد.

داداش پور: بررسی ویژه مسمومیت دانشجویان در دستور کار سازمان امور دانشجویی" رییس سازمان امور دانشجویان از بررسی ویژه علت مسمومیت غذایی که در دو روز اخیر برای دانشجویان دانشگاه خوابگاه ایجاد شده خبر داد.

داداش پور، رییس سازمان امور دانشجویان در خصوص علت مسمومیت غذایی خوابگاه دانشجویی گفت: روز گذشته که مسمومیت غذایی برای دانشگاه فرهنگیان ایجاد شد موضوع را پیگیری کردیم که اورژانس علت را بیماری گوارشی اعلام کرده است؛ اما امروز هم این اتفاق در خوابگاه دانشگاه امام صادق رخ داده و به همین دلیل نشست بررسی این موضوع برگزار خواهد شد تا علت مسمومیت دانشجویان مشخص شود.

وی در پاسخ به اینکه ایا مواد غذایی علت مسمومیت دانشجویان بوده گفت: هنوز این موضوع مشخص نشده مواد غذایی نیز به طور متمرکز در دانشگاه ها توزیع نمی شود و هر دانشگاه متولی تامین غذای دانشجویی خود است.

گام بزرگ کمیسیون آموزش مجلس برای ساماندهی نظارت بر دانشگاه آزاد" در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با وجود همه فشار های دانشگاه آزاد و حضور رییس این دانشگاه در جلسه کمیسیون، جزییات طرح ساماندهی نظارت بر دانشگاه آزاد بررسی و دو ماده اول آن تصویب شد.

در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با وجود همه فشار های دانشگاه آزاد و حضور رییس این دانشگاه در جلسه کمیسیون، جزییات طرح ساماندهی نظارت بر دانشگاه آزاد بررسی و دو ماده اول آن تصویب شد.

در ماده اول دانشگاه آزاد اسلامی در حکم موسسات عمومی غیردولتی تعیین شد و در ماده دوم قرارگرفتن دانشگاه آزاد ذیل صلاحیت دیوان عدالت اداری برای رسیدگی به شکایات و تظلم خواهی کارمندان و اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بود که این بند نیز تصویب شد.

اخطار دانشگاه معارف به دانشجویان سنواتی برای تخلیه خوابگاه" دانشگاه معارف اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه دانشجویان خوابگاهی سنوات گذشته، هرچه سریعتر نسبت به دریافت، تخلیه و خروج وسایل خود از خوابگاه اقدام کنند.

دانشگاه معارف اسلامی در اطلاعیه ای خطاب به دانشجویان خوابگاهی سنوات گذشته (برادران و خواهران) اعلام کرد: به جهت الزام دانشگاه به برگزاری حضوری کلاس های آموزشی، لازم است تمام دانشجویان خوابگاهی سنوات گذشته، هرچه سریع تر نسبت به دریافت، تخلیه و خروج وسایل خود از خوابگاه (حتی وسایل موجود در کمد های دانشجویی) اقدام کنند.

دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال وسایل باقیمانده (داخل کمد و سایر وسایل موجود در خوابگاه) بعد از زمان تعیین شده ندارد.

دانشجویانی که شخصاً امکان تحویل وسایل خود را ندارند، می توانند با معرفی نماینده به مسئول خوابگاه، جهت خروج وسایل خود اقدام نمایند.

(ارائه کارت شناسایی فرد معرفی شده، الزامی است).


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه ها - فرهنگی - دانشجویان - دانشجویی - اخبار - صنفی - هفته - خبرگزاری - منتشر - اهمیت - خبرنگار - مهم ترین اخبار - هایی - معاون فرهنگی - دانشگاه آزاد - گزارش - معاون - ایام کرونا - ساماندهی - دربر - مهم ترین - مسمومیت - بیشترین - معاونت - تصویب - نظارت - گذشته - کرونا - آزاد

آخرین اخبار سرویس:
پورعباس:85 درصد پذیرش کنکور بر مبنای معدل است

بازدید استاندار از کیفیت برگزاری آزمون کنکور در کهگیلویه و بویراحمد

اولین جلسه هیات امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران به ریاست شهردار تهران

بیستمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

پورعباس: در برگزاری آزمون سراسری 124 هزار نفر فعال هستند

آیا نشانه ای از حیات در سیاره سرخ وجود دارد؟

سازمان سنجش: برخی داوطلبان کنکور به خاطر داشتن موبایل از آزمون محروم شدند/ از قبل گفتیم دستگاه آشکار ساز داریم

رقابت داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی

آغاز ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی لرستان

سازمان سنجش: برخی داوطلبان کنکور به خاطر موبایل از آزمون محروم شدند/ از قبل گفتیم دستگاه آشکار ساز داریم

سازمان سنجش: برخی داوطلبان کنکور به خاطر داشتن موبایل محروم شدند/ از قبل گفتیم دستگاه آشکار ساز داریم

برگزاری کنکور سراسری رشته ریاضی در کرمانشاه

 حاضری داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و علوم انسانی در آزمون سراسری

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

جهاد تبیین اولویت دانشگاه آزاد است/نگاه جدید دانشگاه آزاد اسلامی به آموزش های مهارتی

منابع و سوالات مطالعاتی آزمون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

برنامه درسی رشته «معارف اسلامی و روابط بین الملل» به تصویب رسید

طهرانچی: لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد

رییس سازمان سنجش: در حوزه های کنکور، دستگاه آشکارساز نصب شده؛ هر نوع وسایل الکترونیکی مانند موبایل و ساعت هوشمند شناسایی می شود

سیستم آموزشی استرالیا و شرایط تحصیل در آن به چه صورت است؟

ساخت آلیاژ آلومینیومی مستحکم

خارپشت دریایی تهدید جدی اکوسیستم های اقیانوسی

حرکت در مسیر توسعه با توجه به دانش بنیان ها و صنایع کوچک و متوسط

امکان بیمه فراگیر تامین اجتماعی برای دانشجویان علوم پزشکی فراهم شد

اضافه شدن دو رشته جدید به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد

استخدام مدرس فیزیک و شیمی کنکور در آموزشگاه آنلاین کنکور بلدستون در تهران

فراخوان ثبت ایده در جشنواره ایده های فناورانه فنی و مهندسی

خارپشت دریایی تهدید جدی اکوسیستم های اقیانوسی است

نفرات برتر المپیاد مقدماتی اورژانس تهران معرفی شدند

استخدام مهندس مکانیک (طراحی و یا تبدیل انرژی) و مهندس شیمی - فرآیند

طراحی الگوریتم های کارآمد برای هدایت و ناوبری شناورها

اعلام آمادگی واحد الکترونیکی برای هوشمندسازی دانشگاه های بنگلادش

رقابت بیش از هشت هزار داوطلب قمی در روز دوم کنکور

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

جهاد تبیین اولویت دانشگاه آزاد است/لزوم حرکت دانشگاه به سمت صنایع نوآورانه و آموزش مهارت های جدید

روز دوم برگزاری کنکور سراسری دردانشگاه صنعتی اصفهان

اولویت دهی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به ایجاد شرکت های دانش بنیان علوم انسانی، بین رشته ای و کشاورزی

رییس سازمان سنجش: جمعه، شلوغ ترین روز کنکور است/ اقدام پلیس فتا قابل تقدیر است

استفاده از سامانه خنک کن کمکی برای اولین بار در کشور

ایجاد آمادگی لازم، اولین و مهمترین اقدام در کاهش تلفات اپیدمی است

استخدام کارشناس حقوقی در یک استارت آپ حقوقی در تهران

وزیر علوم: توزیع استعدادها در رشته های مختلف متوازن نیست

قدردانی از فناوران برترِ شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

زاکانی: تهران با انباشتگی مشکلات مواجه است | باید به ایمنی شهر دقت کنیم

رقابت داوطلبان لرستانی گروه های ریاضی و علوم انسانی برای ورود به دانشگاه

کسب سه عنوان برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

استفاده از سامانه خنک کن کمکی برای اولین بار در کشور

عملیاتی کردن آموزه های تئوریک از ویژگی های دانشکده رسانه فارس است

کنکور حذف می شود؟ +فیلم

زلفی گل: افزایش تعداد دفترچه ها و تغییر کنکور نسبت به سال گذشته / پور عباس: افزایش 10 درصدی ظرفیت پذیرش در کنکور امسال

وزیر علوم: توزیع استعدادها در رشته های مختلف متوازن نیست

انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 دانشگاه آزاد اسلامی

رقابت 1441 داوطلب آبادانی در گروه علوم ریاضی و انسانی

رقابت بیش از 27 هزار داوطلب کنکور سراسری در استان اردبیل

استخدام نقشه کش صنعتی با بیمه، بیمه تکمیلی در شرکت آبسال در تهران

کنکور سراسری 1401 - دانشگاه علامه طباطبایی

کاهش آمار داوطلبان علوم ریاضی و فنی در کشور نگران کننده است

اعتراض امید عالیشاه به قانون سقف قرارداد

مهدی لطفی روز دوم برگزاری کنکور سراسری در اصفهان

تحصیل در دانشگاه های خارجی و موانع و مشکلات سر راه دانشجویان

ببینید| آب پاکی وزیر علوم روی دست داوطلبان: کنکور حذف شدنی نیست

وزیر علوم: کنکور فعلا حذف نمی شود

وزیر علوم: راهی به جز برگزاری کنکور برای جذب رشته های پرطرفدار وجود ندارد

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه امیرکبیر

رقابت 1441 داوطلبان آبادان و خرمشهر در گروه علوم ریاضی و انسانی

زمان تخلیه خوابگاه های دانشگاه شریف اعلام شد / شرایط اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی

فیلتر برخی از اپلیکیشن ها برای اقشار خاص رفع می شود/ نیاز جدی صنعت بازی سازی به نیروی انسانی متخصص

قتل 2 استاد دانشگاه توسط یک دانشجو

رقابت داوطلبان در گروههای آموزشی علوم انسانی و ریاضی در زنجان

دومین روز کنکور 1401 در گیلان

دومین روز برگزاری کنکور سراسری 1401 در مهاباد

وزارت علوم برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی برنامه دارد

رییس دانشگاه تبریز از روند برگزاری آزمون کنکور بازدید کرد

کنکور حذف نخواهد شد

کنکور حذف نخواهد شد

آغاز تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره

رقابت بیش از 14 هزار داوطلب گیلانی در 2 گروه آزمایشی، امروز

رقابت علمی در علوم انسانی و ریاضی و فنی

تلنگری که مادر خانواده را «روانشناس» و «کارآفرین» کرد/ وقتی فعل خواستن صرف می شود

نامه رییس کمیسیون اصل 90 به رییس جمهور درباره افزایش ظرفیت پزشکی

رقابت داوطلبان گروههای علوم ریاضی و علوم انسانی در کرمانشاه

ممنوعیت ثبت نام در دانشگاه ها برای مشمولان غایب

شیطنت جالب «فرزاد فرزین» گل کرد!

شیطنت جالب “فرزاد فرزین” گل کرد!

دومین روز کنکور سراسری 1401 کیش

دومین روز آزمون کنکور سراسری در ایلام

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بین دانشگاه های صنعتی کشور صدر نشین شد

استخدام هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران

دومین روز کنکور در گیلان با رقابت بیش از 14 هزار نفر

رتبه نخست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بین دانشگاه های صنعتی کشور

دریافت کمک هزینه 9 میلیون دلاری برای پیشبرد فناوری تشخیص سرطان

رقابت کنکوری های ریاضی و انسانی در هرمزگان

حمایت از شرکت های دانش بنیان منطقه با تشکیل ناحیه علمی و فناوری اروند

دومین روز کنکور1401؛ آغاز رقابت داوطلبان علوم انسانی و ریاضی

علاقه ذاتی و استعداد ملاک انتخاب رشته داوطلبان باشد

ارتقای کیفی خوابگاه های دانشجویان در دستور کار دانشگاه ها

558 هزار نفر در کنکور ریاضی و علوم انسانی شرکت کردند

رقابت 9 هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور 1401

رقابت بیش از نیم میلیون داوطلب در دومین روز کنکور سراسری

صدرنشینی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بین دانشگاه های صنعتی کشور

از مسمومیت های پی در پی دانشجویان خوابگاهی تا گام بزرگ مجلس در تصویب طرح ساماندهی نظارت بر دانشگاه آزاد

از مسمومیت های پی در پی دانشجویان خوابگاهی تا گام بزرگ مجلس در تصویب طرح ساماندهی نظارت بر دانشگاه آزاد