موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - باشگاه استقلال - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - نقل و انتقالات - رتبه بندي معلمان - كميسيون اجتماعي - ايران خودرو - پيكان استقلال - قطعه بندي - سيدرضا صالحي اميري - گوراب پس - مايه گذاري شهرداري - شكست عشقي - وزارت ارشاد - نماي رومي - رييس كل دادگستري استان فارس - عرصه ميدان شهدا - جنيفر آنيستون - اداره كل حفاظت محيط زيست فارس - نانو

مطالب مرتبط:
ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری مانع تراکم فروشی می شود
جزییات وام 100 میلیونی ودیعه مسکن
حمایت وزارت بهداشت از پایان نامه های محصول محور تا سقف 100 میلیون تومان
وزارت بهداشت از پایان نامه های محصول محور تا سقف 100 میلیون حمایت می کند
نحوه و شرایط دریافت وام ودیعه مسکن 100 میلیونی
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 خرداد 1401 ساعت 22:272022-05-25سياسي

شهرداری ها منابع درآمدی را به تراکم فروشی و ماده 100 گره نزنند


معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: شهرداری ها نباید منابع درآمدی خود را به تراکم فروشی و یا آرای ماده 100 گره بزنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، سید کمال الدین میرجعفریان عصر چهارشنبه در جلسه شورای شهر اردبیل که با موضوع ایمن سازی ساخت و سازهای شهری برگزار شد، اظهار کرد: هر از چند گاهی شاهد حوادث ناگوار در کشور نظیر حادثه متروپل آبادان و پلاسکوی تهران بودیم که این حوادث اعم از طبیعی و غیرطبیعی هشدار و زنگ خطری برای ماست تا مواظب ساخت و سازهای ناایمن باشیم.

وی تصریح کرد: باید همه دستگاه ها در چارچوب قانونی به وظایف خود در این حوزه عمل کنند تا شاهد حوادث ناگوار همچون متروپل آبادان نباشیم.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل موضوع تأمین ایمنی کارگران، مهندسان و تأسیسات ساختمانی را یادآور شد و گفت: اداره کل کار و آموزش فنی و حرفه ای وظیفه خطیری را در این حوزه دارند که متأسفانه در سال های اخیر آموزش مهارتی نیروهای کارگری و ساختمانی متوقف شده است.

میرجعفریان افزود: نباید این آموزش ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم بلکه بهتر است نیروهای توانمند در حوزه ساخت و ساز تربیت یافته و وارد بازار کار شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برخی حرکت های خارج از چارچوب قانونی در نظام فنی و حرفه ای مانع از تحقق برنامه های آموزشی و مهارت آموزی شده که بهتر است فنی و حرفه ای استان اردبیل در این بخش برنامه ریزی و طراحی درستی را انجام داده و بر اساس مهارت کارگران گواهینامه مهارتی و حرفه ای برای آنها صادر شود.

میرجعفریان اضافه کرد: بنای کمیسیون ماده 100 یک بنای نادرست و خارج از چارچوب قانونی است چرا که باید در همان گام های اولیه در ساخت بنا جلوی تخلفات گرفته شده تا ما شاهد ارجاع پرونده به کمیسیون ماده 100 و گرفتاری جدید برای دست اندرکاران پلیس ساختمان و نهاد قضایی نباشیم.

وی بیان کرد: شهرداری، راه و شهرسازی و نظام مهندسی نباید اجازه تخلف در ساخت و ساز را بدهند و یا از این محل بخواهند منبع درآمدی کسب کنند بلکه بهتر است با عمل به وظایف خطیر همه گروه ها به ویژه فعال عمل کردن نظام مهندسی، جلوی تخلفات گرفته شده و مراجع متخلف نیز به دست قانون سپرده شوند.

میرجعفریان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در کنار ایمن سازی ساختمان ها و توجه شهرداری به گزارش سایت قطره و به نقل ازتخلفات ارائه شده از سوی مهندسان، بهتر است از بعد حیثیتی و صنفی نیز مهندسان شأن کار خود را با غفلت از نظارت های دقیق زیر سوال نبرند بلکه در چارچوب طرح ارائه شده، پروژه ها انجام و موضوع نقشه دوم برای همیشه بساطش برچیده شود.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ضرورت تقویت بعد نظارتی را از سوی نظام مهندسی و شهرداری یادآور شد و تصریح کرد: شایسته نیست تراکم فروشی و ارجاع پرونده به کمیسیون ماده 100 به منبع درآمد شهرداری تبدیل شود بلکه بهتر است منطبق بر طرح تفصیلی و جامع و ضوابط و مقررات شهرسازی، ساخت و سازها با در نظر گرفتن تمام ارکان قانونی به شکل صحیح و کیفی انجام شود.

وی گفت: در این زمینه اطلاع رسانی نیز بسیار مهم و اساسی است تا مردم خود در رأس نظارت ها قرار گرفته و درخواست تهیه نقشه دوم و یا سایر تخلفات را ندهند.

میرجعفریان افزود: نسخه علاج بخشی باید در این زمینه تدوین شده تا با تقویت نظارت ها و کنترل ها بر مبنای طرح های تفصیلی و جامع تصمیم گیری در حوزه ساخت و ساز بر اساس نقشه ارائه شده به انجام برسد تا شاهد کاهش ورودی پرونده به کمیسیون ماده پنج و 100 در شهرداری ها باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: باید کار را به نحوی به پیش ببریم تا با رعایت اصول و قواعد پرونده ای به کمیسیون ماده پنج و 100 وارد نشود و مراجع قضایی و سایر دستگاه ها نیز گرفتار برخی از مشکلات جانبی نشوند.

میرجعفریان ارتقا مهارت کارگران و استفاده از این نیروهای آموزش دیده را با پوشش بیمه ای تأمین اجتماعی یادآور شد و اضافه کرد: در کنار ارتقا مهارت و آموزش، باید حمایت های بیمه ای و سایر حمایت ها انجام شده تا حرکت مؤثری را در فرآیند کارها شاهد باشیم.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل از نظام مهندسی خواست تا دایره حقوقی نظام مهندسی به شکل ویژه راه اندازی شود تا در صورت بروز تخلف از سوی جامعه مهندسان، پیگیری ها انجام و حتی از طریق مراجع قضایی برای متخلفان احکام قانونی صادر شود.

سرای حاج یوسف متروپل دوم اردبیل نایب رییس شورای شهر اردبیل نیز به حادثه ناگوار متروپل آبادان اشاره کرد و ادامه داد: وقوع چنین حوادث ناگوار احساسات مردم را جریحه دار کرده و باید مقصران به سزای اعمالشان برسند.

میر محمد سید هاشمی گفت: نه تنها گودبرداری غیراصولی و فرو ریختن ساختمان های ناایمن تبعات منفی اعم از تبلیغات داخلی و خارجی علیه مدیریت ناکارآمد ساخت و ساز در برخی از پروژه ها را به دنبال دارد بلکه صلاحیت حرفه ای جامعه مهندسان را نیز مخدوش کرده است.

وی اظهار کرد: باید در ابعاد مختلف مشاوران و پیمانکاران و کارگران ساختمانی از مهارت و رتبه بندی مناسب با تعریف دقیق از اکیپ های اجرایی صلاحیت دار انجام شده و به صورت جامع و کامل شاهد مهارت آموزی کارگران ساختمانی و ورود عالمانه آنها به این حوزه باشیم.

نایب رییس شورای شهر اردبیل بخش تئوری دانشگاه ها را شایسته و متناسب با سطح علمی کشورهای مختلف برشمرد و تصریح کرد: در کنار افزایش دانش فنی، بهتر است رویکردهای عملیاتی نیز مورد توجه مهندسان قرار گرفته و یک مدیریت یکپارچه را در ساخت و ساز کشور شاهد باشیم.

سید هاشمی توجه به ایمن سازی ساخت و ساز و تعریف یک اهرم بازدارنده در مسیر جلوگیری از تخلفات ساختمانی را یادآور شد و افزود: برخی مهندسان به موقع و به صورت مکرر تخلفات ساختمانی را به شهرداری در قالب اپلیکیشن طراحی شده گزارش می کنند اما از سوی شهرداری رسیدگی دقیق و سریع انجام نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار اصلاح برخی از فرآیندها در کار پیمانکاران، مهندسان و اکیپ های اجرایی و نظارتی، بهتر است از رفتارهای غیرحرفه ای پرهیز شده و افراد با صلاحیت لازم ساخت و ساز را مورد توجه قرار دهند.

سید هاشمی وجود ساختمان ناایمن سرای حاج یوسف را در اردبیل به عنوان متروپل دوم ایران یادآور شد و اضافه کرد: شایسته است هر چه سریع تر ایمن سازی این مجموعه تجاری مورد توجه قرار گیرد تا شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم.


کلید واژه ها: معاون امور عمرانی - استاندار اردبیل - منابع درآمدی - تراکم فروشی - معاون امور - شهرداری ها - اردبیل - آموزش فنی و حرفه ای - استاندار - شورای شهر اردبیل - حوادث - شهرداری - جلسه شورای شهر - ماده 100 - عمرانی - ایمن - آبادان - ساخت - فنی و حرفه ای - طبیعی - تراکم - فروشی - منابع - موضوع - معاون - شهر اردبیل - کمال الدین - شورای شهر - ایمن سازی - دستگاه ها

آخرین اخبار سرویس:
ناو «شهیدسلیمانی» به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه می شود

امیرعبداللهیان: سیاست تعمیق و تحکیم روابط با ترکیه در دستور کار جدی دولت است

گفت و گوی رییس جمهور زنده نبود؟ / واکنش به شائبه ها درباره روشنی پنجره پشت سر رییسی

وزیر امور خارجه: تحکیم روابط ایران و ترکیه در دستور کار جدی دولت آقای رییسی قرار دارد

برگزاری دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای

مرحوم احمد مهدوی دامغانی در حرم مطهر رضوی آرام گرفت

اختلاف دولت و مجلس کلید خورد؛ استیضاح من دردی دوا نمی کند

عراق دست به دامن آیت الله سیستانی شد

تشییع پیکر استاد احمد مهدوی دامغانی در حرم مطهر رضوی

تلاش ترکیه برای ثبت عطاری به نام خود

دختر شهید بهشتی: پدر در خارج از کشور نیز هرگز مرا وادار به داشتن حجاب نکردند / مخالف اجبار در دین بودند

دریادار تنگسیری: همه منطقه را در رصد داریم

انتشار جزییات طرح سازمان پدافند غیرعامل

ایرانی: با احتزاز پرچم ایران در کانال سوئز، حساب کار دست همه می آید

استیضاح وزیر صمت حدنصاب دارد و هیئت رییسه باید آن را فردا اعلام وصول کند

دریادار تنگسیری: همه منطقه را در رصد داریم

تلاش نمایندگان برای برگزاری انتخابات به شیوه جدید

چه زمانی بساط این بیت المال خواری ها جمع می شود؟ / حمله سایبری به سه کارخانه فولاد خوزستان، اصفهان و هرمزگان / قالیباف: برخی سوپر انقلابی ها هیچ کاری برای انقلاب نکرده اند، ولی از همه طلبکارند

دستور العمل جدید وزیر کشور برای زئرین اربعین

تشییع پیکر دکتر احمد مهدوی دامغانی در حرم مطهر رضوی

چرا آیت الله فاطمی نیا به دانشگاه امام صادق نمی رفت؟

هر ناوگانی برای تردد از خلیج فارس باید از ایران اجازه بگیرد

تلاش نمایندگان برای برگزاری انتخابات 1402 به شیوه جدید

رسالت علما و روحانیون در پاسداشت انقلاب سنگین است.

علت خروج از ریل قطار مشهد -یزد اعلام شد

فیلم/ ترور ابزار شیطانی دست قدرت هاست

این نمایندگان از صدر الگوبرداری کردند؛ پارلمان منحل شد؟

ثبت نام دومین دوره تربیت مترجم انگلیسی جامعه الزهرا (س)

حمله شدید قالیباف به سوپر انقلابی ها | ا هیچ کاری برای انقلاب نکرده اند، ولی از همه طلبکارند / ویدئو

استخدام منشی و مسئول دفتر در گروه سرمایه گذاری ساختمانی شهر تمدن در البرز

ورود ناو حامل بالگرد با نام شهید حاج قاسم سلیمانی به ناوگان سپاه در آینده نزدیک

ارتش و سپاه امنیت را به دریانوردان هدیه داده اند/ دریادار ایرانی: به هر کسی که بیشتر از قد و قواره اش حرف بزند، پس گردنی می زنیم

فیلم/ استیضاحِ شخصی؟

از آن خرداد تا خردادی دیگر: مناظره بر ضد خشونت

الناز شاکردوست از بام تهران پیام داد / ویدئو

سیاهکلی: اطلاعات غلط به حسینی کیا داده اند / تعداد امضا های استیضاح از 34 به 40 رسید

افزایش حقوق بازنشستگان از کدام ماه سال اعمال و پرداخت می شود؟

همه قایق های تندرو موشک انداز سپاه تولید داخل هستند

سردار خادمی رییس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه شد

ببینید | نطق آتشین قالیباف: بنا نیست تنبلی کنیم و دهان باز کنیم و خود را انقلابی بنامیم!

استخدام رییس حسابداری در یک نمایندگی معتبر در خراسان رضوی

دعوت از شهردار تهران برای حضور در اجلاس بین المللی شهرداران

بسته دیگه چه خبر؟ عصرگاهی 1401/04/06

حرم امام رضا(ع) هر سال میزبان میلیون ها زائر است

حمله سایبری به زیرساخت های لیتوانی / هکر ها علت حمله را مقابله با تحریم اعلام کرد

استخدام قوه قضاییه استان آذربایجان شرقی (زمان مصاحبه)

نرخ اعتیاد استان اصفهان پایین تر از میانگین نرخ کشوری است

آنچه شما خواسته اید

تکذیب تعطیلی دو هفته ای مجلس

اصلاح دین و احیای امر والا

آمار وحشتناک از میزان سقط جنین در ایران

در پتروشیمی دهدشت چه خبر است!؟ وقتی رابطه جای ضابطه را می گیرد

فرمانده نیروی دریایی سپاه: دشمنان ایران در آب های کشورهای همسایه هستند/ بطور دائم آماده هستیم/ ایرانی ها هیچگاه زور را قبول نخواهند کرد

ادامه راه و تفکر شهید بهشتی مسیر آینده کشور را هموار می کند

تیپ 33 المهدی نیروی زمینی سپاه درمسابقات چتربازی اول شد

برگزاری همایش تکریم و تعالی شوراهای حل اختلاف در سیستان و بلوچستان

امیر عبداللهیان: سیاست همسایگی توسعه، تعمیق و تحکیم روابط با آنکارا در دستور کار جدی دولت آقای رییسی است

مراسم تشییع پیکر مرحوم مهدوی دامغانی

به صراحت حساسیت و ملاحظات ایران درباره رژیم صهیونیستی را بیان کردم

مطهری در نامه ای خواستار صیانت از جایگاه مجلس شد

افزایش حقوق بازنشستگان از کدام ماه سال محاسبه می شود؟

اسپوتنیک: پوتین و رییسی در عشق آباد دیدار می کنند

علی باقری و تیم مذاکره کننده فردا عازم دوحه می شوند

اولین کراس اوور ایرانی هم چینی از آب درآمد! +تصاویر

قاضی زاده هاشمی: شهدا حجت هایی هستند که در همه سرزمین ها یافت می شوند

دفاع ترکیبی در مقابل جنگ همه جانبه دشمن

هفتم تیر یاداور رشادتهای شهید بهشتی و یاران باوفایش

لزوم بهره گیری از گفتمان مقاومت در گسترش معارف اسلامی

تصاویر / دیدار نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با خانواده شهید غلامحسین حقانی از شهدای 7 تیر

«به جای زندانی کردن معترضان، صدای آنان را بشنوید»

حرم امام رضا(ع) میلیون ها سال میزبان زائران است

وقتی بی حجابی و سگ گردانی می شود فرهنگ و روشنفکری!

49 میلیون نفر سهامدار عدالت هستند/ برآورد 20 میلیون جامانده

آمادگی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای ایجاد شهرک صنعتی بزرگ مقیاس در بوکان

کمبود فضای سبز در منطقه 8

سازمان انرژی اتمی در خصوص بیانیه مشترک این سازمان و آژانس بین المللی به مجلس گزارش می دهد

فال ابجد روزانه | فال ابجد امروز سه شنبه 7 تیر 1401

به مرام خودتان شک کنید!

رییس کل دادگستری سمنان: مجازات استفاده از انشعاب غیرمجاز بازدارنده باشد

تهیه 330 گزارش از سوی پژوهش های مجلس برای نمایندگان

استخدام فروشنده با پورسانت در فروشگاه دکوراسیون مارال در اصفهان

نقش غیرقابل انکار روحانیت درارتقای بصیرت دینی و سیاسی ارتش

عضویت «تعاون ایران» در هیئت مدیره اتحادیه بین المللی تعاون

“مریم کاویانی” به روزهای اوج جذابیتش برگشت/ عکس

ارائه گزارش سازمان انرژی اتمی به مجلس درباره همکاری های غیراصولی

به غربی ها پیغام داده ایم، دنبال حل توافق هستیم

اسلامی درباره اجرای قانون اقدام راهبردی به کمیسیون اصل 90 گزارش داد

خبر یک نماینده برای داوطلبین آزمون وکالت

بازهم بن بست؛ شباهت روند فعلی مذاکرات برجامی به دوران احمدی نژاد!

پرسش های محمدرضا جلایی پور از حامیان اجبار حجاب

آیین نامه قبلی سهام عدالت لغو شد لغو اختیارات نامحدود سازمان بورس در مورد سهام عدالت

جزییات طرح جدید مجلس برای اعطای اقامت 10 ساله اتباع

در تولید تجهیزات آتش نشانی به خودباوری رسیده ایم

تصاویر | پیکر مرحوم مهدوی دامغانی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

اخبار 18 شبکه پنج سیما، 6 تیر 1401

دیدار مسئولان قضاییی استان با مردم بخش چاروسا

مرحوم احمد مهدوی دامغانی در حرم مطهر رضوی آرام گرفت

لزوم ایجاد بستری مناسب برای حمایت از نخبگان

چاوش اوغلو از امیرعبداللهیان استقبال کرد

سیاهکلی : اطلاعات غلط به حسینی کیا داده اند / تعداد امضاهای استیضاح از 34 به 40 رسید

شهرداری ها منابع درآمدی را به تراکم فروشی و ماده 100 گره نزنند

شهرداری ها منابع درآمدی را به تراکم فروشی و ماده 100 گره نزنند