مطالب مرتبط:
سردار نقدی: روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است / علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند
سردار نقدی: روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است/ علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند
ایثار روحانیون و رزمندگان موجب ایستادگی مردم در برابر ظلم است
اقتدار امروز کشور در سایه توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است
ایثار اهالی روستای غرغن در پیوند عضو
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 خرداد 1401 ساعت 21:302022-05-25سياسي

روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است/ علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند


روحیه ایثار و فداکاری که در طلاب و روحانیون در دفاع مقدس بود زنده است که نشان می دهد این فرهنگ و مسیر به خوبی منتقل شده است.

- "، سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی گفت و گویی ضمن تقدیر از از دست اندرکاران برگزاری کنگره شهدای روحانی، گفت: وجه تمایز روحانیت محب اهل بیت(ع) با روحانیون دیگر ادیان در پیشتازی در فداکاری، ایثار و جهاد است.

راهبران اعتقادی و سیاسی در جنگ تحمیلی خود همواره در خط مقدم بودند و در کنار رزمندگان می جنگیدند.

* جامعه روحانیت بالاترین آمار شهدا را دارد وی با بیان اینکه جامعه روحانیت بالاترین آمار شهدا را دارد، افزود: در دفاع مقدس بالاترین قشر و صنفی که شهید داده جامعه روحانیت بوده که نشان دهنده عمق ولایت مداری و آزادی خواهی این قشر است که در نوع بی نظیر است.

روحانیون پیرو اهل بیت انقلاب را پی ریزی کرده و به پیش بردند تا در نهایت به پیروزی رسیدند.

سردار نقدی اضافه کرد: از حضرات آیات دستغیب، مدنی، اشرفی اصفهانی، بهشتی، مطهری، محلاتی و بسیاری از بزرگان گرفته تا طلاب پایه های اول و دوم جان خودشان را فدای انقلاب و نظام کردند.

شهادت بزرگان خود حجتی است بر حقانیت مسیر و به این معنا که کسی که شما را فراخوانده خودش به مسیر اعتقاد و باور دارد و از این جهنم و بهشت خیالی صحبت نمی کند و به آن باور دارد که خودش در خط شهادت ایستاده است.

وی این مسیر را الهام گرفته از شهدای کربلا و امیرالمؤمنین (ع) دانست و تاکید کرد: روحانیت همواره در میدان جهاد حضور داشتند و در این میان ما مدیون این فداکاری هستیم و حجت های بزرگ خدا هستند که حجت را بر جامعه تمام کردند.

اگر این بزرگان خودشان در میدان حضور پیدا نمی کردند و تنها به توصیه بسنده می کردند شاید آن باور هم در بین مردم ایجاد نمی شد که مردانه وارد جنگ شوند.

این شهدا در همه عرصه ها حضور فعالی داشتند در پیش از انقلاب در مبارزات انقلاب آیت الله سعیدی ها و غفاری ها جانانه مقاومت کرده و به مقام رفیع شهادت رسیدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: در عرصه مقابله با نفاق که در صدر انقلاب بود، در عرصه مقابله با تجزیه طلب ها در تمامی جبهه ها روحانیت حضور داشت و باید به این مهم هم اشاره کنم که مقام شهید بی نظیر است و بر اساس روایت ها علما هم در روز قیامت به جایگاه شهدا غبطه می خوردند که نشان دهنده جایگاه شهادت و جهاد است.

* جامعه باید از جایگاه رفیع شهدای روحانی الهام بگیرد سردار نقدی تصریح کرد: شهدای روحانی هم علم داشتند و هم به شهادت رسیدند که جایگاه ایشان را نزد خداوند رفیع تر می کند، باید اعتراف کنیم که در این زمینه کوتاهی کردیم و پیش ازاین ها باید کنگره شهدای روحانی برگزار می شد.

جامعه باید از جایگاه رفیع شهدای روحانی الهام بگیرد و این کنگره می تواند به این موضوع کمک کند.

وی در ادامه گفت: در خصوص هرکدام از این بزرگان، از سجایای اخلاقی آن ها گرفته تا پیام های انسانی، فضل و علم آن ها، از تواضع و فروتنی آن ها می توان کتاب ها نوشت.

شهید میثمی که نماینده ولی فقیه در نیروی زمینی سپاه بودند، یک بقچه از چفیه در بغلش داشت و سنگر به سنگر در خط مقدم کنار بچه ها بود، خطرناک ترین معابر و خطوط جایش خالی نبود و عظمت آن به هیچ وجه در جای دیگر تکرار نمی شود که در لحظات نورانی نماز شب به شهادت می رسد.

برای تبیین این عارفان بزرگ باید بیش از این تلاش کنیم که در صف اول جهاد بودند و ما مدیون آن ها هستیم.

* مقاومت در برابر استکبار جهانی را مدیون روحانیون شهید و مجاهد هستیم معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز مردم ما در دنیا بی نظیر هستند و در 43 سال گذشته تحت شدیدترین فشارها بودند و هزاران شهید دادند اما پای انقلاب ایستادند که در طول تاریخ تکرار نشده است.

عظمت ایستادگی و مقاومت کشورمان در برابر استکبار جهانی را مدیون روحانیون شهید و مجاهد هستیم و امیدواریم این خط با استحکام و نورانیت پیش برود.

* حس خوب رزمندگان نسبت به روحانیون در جبهه ها سردار نقدی سپس به نقش آفرینی روحانیت در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حس رزمندگان به روحانیون در جبهه ها حس بسیار متفاوتی بود به طوری که خود امام را در جبهه احساس می کردند، در واقع روحانیون عالمان عامل بودند که در خطوط مقدم می آمدند و در بسیاری از وقت ها خودشان رزمنده بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: این ها برای رزمندگان یک شخصیت کاملاً متفاوت بودند و گویی رزمندگان با خود ولایت ارتباط می گیرند و تواضع و اعتماد آن ها در برابر روحانیون فوق العاده بود.

در ماه های اول جنگ که امام خمینی (ره) محدودیتی برای حضور رهبر معظم انقلاب - رییس جمهور وقت – در جبهه ها نگذاشته بودند ایشان بارها در خط مقدم حضور داشتند و در قرارگاه ها حضور پیدا می کردند که یک درس بزرگ برای ما است.

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: وجه تمایز روحانیت اصیل و ناب با کسانی که شعار می دادند و حرف می زدند، همین موضوع بود که خود را در معرض خطر قرار می دادند و ترسی از توپ و تانک نداشتند.

* جان فشانی های روحانیون اهل سنت سردار محمدرضا نقدی همچنین به همدلی و همراهی روحانیون اهل سنت با روحانیت شیعه در همه عرصه ها اشاره کرد و گفت: روحانیون اهل سنت محب اهل بیت کم نداشتیم و فداکاری های ماموستاها در کردستان و مولوی های سیستان در جنگ تحمیلی بارها تکرار شد.

وی در ادامه به بیان خاطراتی از فداکاری های روحانیون اهل سنت پرداخت و گفت: شهید ماموستا احمدی را زمانی که اعضای کومله به کردستان حمله کردند ایشان را با قرآن ها سوزاندند.

شهید جنگی زهی در محیط پرخطر زندگی می کردند به طوری بارها از سوی وهابیون تهدید می شدند اما بدون هیچ ترسی کار خودشان را می کردند، دوهفته قبل از شهادتش در سخنرانی که وی داشت بر ضرورت اطاعت و پیروی از ولایت فقیه تاکید داشت.

وی در همین خصوص اظهار کرد: در واقع کم نیستند از روحانیون اهل سنتی که محب اهل بیت (ع) بودند و در مسیر اهل بیت (ع) و جهاد گام برداشتند، از همراهی و رشادت های این شهدا خاطرات فراوانی وجود دارد.

وجود شهدای روحانی تشیع و تسنن نشان دهنده وحدت و یکپارچگی نظام است و بزرگ ترین مظهر وحدت است.

سردار نقدی همچنین به بیان ویژگی روحانی شهید عبدالله میثمی پرداخت و گفت: شهید میثمی در چهار یا پنج شب آخری که به شهادتش مانده بود، در سنگر ما بود و از سنگر ما به معراج خودش رفت که همواره من حسرت آن روز را می خورم.

اخلاق بارزی که ایشان داشت، تواضع بود و در برابر همه متواضع بود و کوچک ترین ریا و خودبزرگ بینی در وجود ایشان پیدا نمی کردید.

* روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است معاون هماهنگ کننده سپاه در پایان به نقش آفرینی روحانیت در عرصه های مختلف پس از دفاع مقدس پرداخت و اظهار کرد: امروز هم جامعه روحانیت نشان داده که همان مسیر جهاد و فداکاری زنده است و در شیوع بیماری کرونا این مهم را ما شاهد بودیم، در روزهای اولی که این بیماری در کشور شناسایی شد و درحالی که همه از کنار مراکز درمانی نیز عبور نمی کردند این روحانیون بودند که وارد میدان شدند و کاملاً داوطلبانه بحث حضور در مراکز درمانی را مطرح کرده و اولین قشری بودند که وارد بیمارستان ها شدند تا به بیماران کرونایی خدمت کنند.

وی افزود: در واقع باید گفت روحیه ایثار و فداکاری که در طلاب و روحانیون در دفاع مقدس بود زنده است که نشان می دهد این فرهنگ و مسیر به خوبی منتقل شده است.


کلید واژه ها: روحانیون - روحانیت - ایثار و فداکاری - طلاب و روحانیون - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - بالاترین - معاون هماهنگ کننده سپاه - فداکاری - سپاه پاسداران انقلاب - دفاع مقدس - سردار محمدرضا نقدی - جامعه - ایثار - خط مقدم - سپاه پاسداران - انقلاب اسلامی - شهدا - محمدرضا نقدی - ولایت مداری - روحیه - جنگ تحمیلی - مقدس - رزمندگان - نشان - طلاب - مقدم - دفاع - پاسداران - زنده - آمار

آخرین اخبار سرویس:
بررسی آخرین جزییات سرشماری اتباع خارجی در ایران

فیلم | گزارش تصویری صدا و سیما از طائب

پشت پرده تغییر رییس اطلاعات سپاه

عروس و داماد پررو: مهمانان حق ندارند بدون شستن ظرف ها عروسی را ترک کنند

فال ابجد امروز 4 تیر 1401 | تسلیم قضا قدر باشید.

کار برای دشمن

ترور رییس برکنار شده اطلاعات سپاه صحت دارد؟

معرفی بهترین کتاب های تخصصی رشته ساختمان

معرفی بهترین کتاب های تخصصی رشته هنر

10 خاطره فراموش نشدنی مسی/عکس

پیشنهاد عجیب اصلاح طلبان به رییسی درباره عدالت جنسیتی

تبریک مدیر حوزه های علمیه به رییس جدید سازمان اطلاعات سپاه

حدیث روز | ثمره مهم دانش اندوزی

اقدامات مهم ابراهیم رییسی در کمتر از یک سال

استخدام سوپروایزر بخش ایمنی و حراست در فروشگاه های زنجیره ای هایپراستار

خشم دموکرات ها و استقبال جمهوری خواهان از لغو حق سقط جنین در آمریکا

دعوت به همکاری مترجم دورکار در شرکت ایران تایپیست از سراسر کشور

ماموریت بی سابقه رییسی به وزیر اطلاعات

دیوارنگاره میدان ولیعصر بهشتی شد

جدیدترین تصاویر ثبت شده از سیاره عطارد توسط کاوشگر بپی کلمبو

یادداشتی برای استاد نعمت احمدی

فشار بی فایده علیه نخبگان فرهنگ | عباس عبدی

پیش فروش رویا | احمد غلامی

انتقاد بی اثر ما | عمادالدین باقی

تفاوت حمد و شکر چیست؟

توییت علی مطهری درباره تغییر رییس سازمان اطلاعات سپاه

توییت خنده دار و همزمان غم انگیز یک کاربر درباره گشت ارشاد

سهم ایرانیان از برکات هجرت ثامن الحجج (ع)

ارتباط تصویری رییس جمهوری با اجلاس سران بریکس پلاس

نهاد وقف و دولت؛ از مطالبه گری تا تعامل

استخدام کارشناس الکترونیک با حقوق و مزایای عالی از تهران

آخرین وضعیت فرزند جدا شده خانواده ایرانی در دانمارک | حکم دادگاه چه بوده است؟

پیام ویژه وزیر امور خارجه به زنان

روایت یک روز مخصوص

تصاویر لحظه صدور یک فرمان مهم در نیروگاه اتمی بوشهر

بلند مرتبه سازها کوتاه می آیند؟

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی است

قبولی در پزشکی با رتبه 200 هزار!

اعلام نارضایتی از پروازهای حج به نمایندگان مراجع تقلید

بازداشت چندنفر از عوامل ترور شهید صیادی

صادرکننده «فتوای شرف»

وعده انتخاباتی رییسی دقیقا چند مورد هستند؟ / سرنوشت وعده ها چه شد؟

اظهارات رییس سازمان انرژی اتمی درباره واحدهای جدید نیروگاه بوشهر

آیا می توان در متاورس نوزاد داشت؟

ماموستا راستی: ترور شهید سلیمانی خروجی حقوق بشر آمریکایی است

«بریکس» ائتلافی برای گذر از غرب

سلبریتی ها و تولید افسردگی ملّی

ایران چه درخواستی از طالبان دارد؟

آیا اطلاعات سپاه، قوی ترین سرویس اطلاعاتی منطقه است؟

قانون جدید آمریکا درباره سقط جنین؛ قوانین گذشته لغو شدند؟

واکنش جالب همسر شاهرخ استخری به خبر طلاقشان +عکس

عکس/ تعطیلات لوکس بازیکن سابق پرسپولیس در مالدیو

تهدید زنان سینماگر برای حضور در جلسه معاونت امور زنان

واکنش امام جمعه شیراز به تجمع دهه نودی های در بلوار چمران

اعمال مخصوص شب و روز دحوالارض

به حضور زنان مفتخریم

مختصری از زندگی اندرونی آقاسیدمصطفی خمینی منتشر شد

معرفی 16 مدیر متخلف به دستگاه قضا/ جلوگیری از 535 استخدام غیرقانونی در کهگیلویه و بویراحمد

رییسی به چین نمی رود؟/ آخرین خبر وزیر امور خارجه از سفر رییسی به پکن

چهاردهمین اجلاس سران بریکس

فال ابجد امروز 4 تیر 1401

فارس من|ساخت بوستان شهری در منطقه«بی سیم»زنجان

پیگیری مشکلات چاروسا توسط رییس سازمان بازرسی استان

دسته گل اینبار برای داماد نه عروس

نظر هاشمی و روحانی درباره صلح با صدام/ محسن رضایی از تشکیل اطلاعات سپاه می گوید

ساماندهی کارکنان دولت در قالب هم طرح مجلس و هم لایحه دولت پیگیری می شود

ببینید | واکنش جالب پیمان معادی به حرکت جنجالی نوید محمدزاده و فرشته حسینی

گزارشی از اولین رقابت شبیه سازی شورای نگهبان ویژه فضلای حوزه علمیه در قم

امیر خان متقی از ایران قدردانی کرد

مسجد تراز اسلامی| ابراهیمی: کار جزیره ای بلای جان مساجد است/ امامان جمعه دغدغه مندتر باشند

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 4 تیر 1401

ابراز تاسف قالیباف از ادامه معطلی 3 ماهه آیین نامه بیماران صعب العلاج در هیأت دولت

کنعانی مقدم: رسانه ها اهداف دشمن در جنگ نرم را خنثی کنند/ضرورت عرصه تهاجمی در مقابل جنگ ترکیبی

غریب آبادی: حمید نوری را از دسترسی به پزشک محرومش کردند/ هر کسی در ترور شهید سلیمانی دخیل بود باید محاکمه شود

مهمترین اتفاقات دوره ریاست حسین طائب بر سازمان اطلاعات سپاه چه بود؟/ دلیل برکناری طائب چیست؟

حجت الاسلام والمسلمین طائب چشم بیدار نظام در مقابل توطئه های خارجی و فتنه گران بود

قدس خراسان 9839

میهن 9839

دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی با متخلفان در دیشموک برخورد می کند

ترتیل صفحه 463 قرآن/ یاد خدا آرام بخش دل ها+فیلم، متن و مفاهیم

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | شنبه 4 تیر 1401

20 میلیون نفر در کشور در بافت های فرسوده زندگی می کنند| رویکرد دستگاه ها در مرمت بافت قابل قبول نیست

ویدئو/ سوسک عجیبی که هنگام شکار چراغ هایش را خاموش می کند!

ویدئو/ سوسک عجیبی که هنگام شکار چراغ هایش را خاموش می کند!

در 9 ماه نمی شود شق القمر کرد

حوزه علمیه را به هیچ نهادی ترجیح نمی دهم /راهکارها برای پیشرفت و تعالی طلبه

استخدام سرپرست توزیع با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در شرکت لبنیات صباح

علیرضا بهشتی : برای شکم گرسنه حرف زدن از آزادی ، یک خواب و خیال دست نیافتنی است

اظهارات تلخ سردار سلامی درباره جنگ

سرنوشت دشنه ای که در کمر آکیناکه هخامنشی بود

دوره میثاق طلبگی حوزه علمیه قم آغاز شد

فوری؛ یارانه ها فقط تا این تاریخ پرداخت خواهد شد+ جزییات

ثبت نام بیش از 2 هزار نفر در مسابقات قرآن خراسان جنوبی

وعده های دولت سیزدهم در قبال مبارزه با کرونا محقق شد

زنی که آسایشگاه کهریزک را بنا کرد چه کسی بود + تصویر

یارتبار معاون مالی و اداری شرکت عمران و خدمات کیش شد/ شورای شهر کرمانشاه: مخالف رفتن او هستیم

استخدام شرکت فرازنام

روند اجرای واحد های جدید نیروگاه بوشهر متفاوت از گذشته خواهد بود

استخدام شرکت توکا طرح صفاهان

بیش از هشت هزار فقره پرونده در دادگستری گیلانغرب مختومه شد

روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است/ علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند

روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است/ علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند