مطالب مرتبط:
ایثار روحانیون و رزمندگان موجب ایستادگی مردم در برابر ظلم است
اقتدار امروز کشور در سایه توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است
ایثار اهالی روستای غرغن در پیوند عضو
آیت الله اعرافی: روحانیت آماده ایثار و شهادت است
فتح خرمشهر فتح قله های ایثار و شهامت و شجاعت بود
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 4 خرداد 1401 ساعت 20:322022-05-25سياسي

سردار نقدی: روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است / علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند


معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: روحیه ایثار و فداکاری که در طلاب و روحانیون در دفاع مقدس بود زنده است که نشان می دهد این فرهنگ و مسیر به خوبی منتقل شده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از قم، سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در قم ضمن تقدیر از از دست اندرکاران برگزاری کنگره شهدای روحانی، گفت: وجه تمایز روحانیت محب اهل بیت(ع) با روحانیون دیگر ادیان در پیشتازی در فداکاری، ایثار و جهاد است.

راهبران اعتقادی و سیاسی در جنگ تحمیلی خود همواره در خط مقدم بودند و در کنار رزمندگان می جنگیدند.

*جامعه روحانیت بالاترین آمار شهدا را دارد وی با بیان اینکه جامعه روحانیت بالاترین آمار شهدا را دارد، افزود: در دفاع مقدس بالاترین قشر و صنفی که شهید داده جامعه روحانیت بوده که نشان دهنده عمق ولایت مداری و آزادی خواهی این قشر است که در نوع بی نظیر است.

روحانیون پیرو اهل بیت انقلاب را پی ریزی کرده و به پیش بردند تا در نهایت به پیروزی رسیدند.

سردار نقدی اضافه کرد: از حضرات آیات دستغیب، مدنی، اشرفی اصفهانی، بهشتی، مطهری، محلاتی و بسیاری از بزرگان گرفته تا طلاب پایه های اول و دوم جان خودشان را فدای انقلاب و نظام کردند.

شهادت بزرگان خود حجتی است بر حقانیت مسیر و به این معنا که کسی که شما را فراخوانده خودش به مسیر اعتقاد و باور دارد و از این جهنم و بهشت خیالی صحبت نمی کند و به آن باور دارد که خودش در خط شهادت ایستاده است.

وی این مسیر را الهام گرفته از شهدای کربلا و امیرالمؤمنین (ع) دانست و تاکید کرد: روحانیت همواره در میدان جهاد حضور داشتند و در این میان ما مدیون این فداکاری هستیم و حجت های بزرگ خدا هستند که حجت را بر جامعه تمام کردند.

اگر این بزرگان خودشان در میدان حضور پیدا نمی کردند و تنها به توصیه بسنده می کردند شاید آن باور هم در بین مردم ایجاد نمی شد که مردانه وارد جنگ شوند.

این شهدا در همه عرصه ها حضور فعالی داشتند در پیش از انقلاب در مبارزات انقلاب آیت الله سعیدی ها و غفاری ها جانانه مقاومت کرده و به مقام رفیع شهادت رسیدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: در عرصه مقابله با نفاق که در صدر انقلاب بود، در عرصه مقابله با تجزیه طلب ها در تمامی جبهه ها روحانیت حضور داشت و باید به این مهم هم اشاره کنم که مقام شهید بی نظیر است و بر اساس روایت ها علما هم در روز قیامت به جایگاه شهدا غبطه می خوردند که نشان دهنده جایگاه شهادت و جهاد است.

*جامعه باید از جایگاه رفیع شهدای روحانی الهام بگیرد سردار نقدی تصریح کرد: شهدای روحانی هم علم داشتند و هم به شهادت رسیدند که جایگاه ایشان را نزد خداوند رفیع تر می کند، باید اعتراف کنیم که در این زمینه کوتاهی کردیم و  پیش ازاین ها باید کنگره شهدای روحانی برگزار می شد.

جامعه باید از جایگاه رفیع شهدای روحانی الهام بگیرد  و این کنگره می تواند به این موضوع کمک کند.

وی در ادامه گفت: در خصوص هرکدام از این بزرگان، از سجایای اخلاقی آن ها گرفته تا پیام های انسانی، فضل و علم آن ها، از تواضع و فروتنی آن ها می توان کتاب ها نوشت.

شهید میثمی که نماینده ولی فقیه در نیروی زمینی سپاه بودند، یک بقچه از چفیه در بغلش داشت و سنگر به سنگر در خط مقدم کنار بچه ها بود، خطرناک ترین معابر و خطوط جایش خالی نبود و عظمت آن به هیچ وجه در جای دیگر تکرار نمی شود که در لحظات نورانی نماز شب به شهادت می رسد.

برای تبیین این عارفان بزرگ باید بیش از این تلاش کنیم که در صف اول جهاد بودند و ما مدیون آن ها هستیم.

* مقاومت در برابر استکبار جهانی را مدیون روحانیون شهید و مجاهد هستیم معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز مردم ما در دنیا بی نظیر هستند و در 43 سال گذشته تحت شدیدترین فشارها بودند و هزاران شهید دادند اما پای انقلاب ایستادند که در طول تاریخ تکرار نشده است.

عظمت ایستادگی و مقاومت کشورمان در برابر استکبار جهانی را مدیون روحانیون شهید و مجاهد هستیم و امیدواریم این خط با استحکام و نورانیت پیش برود.

* حس خوب رزمندگان نسبت به روحانیون در جبهه ها سردار نقدی سپس به نقش آفرینی روحانیت در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حس رزمندگان به روحانیون در جبهه ها حس بسیار متفاوتی بود به طوری که خود امام را در جبهه احساس می کردند، در واقع روحانیون عالمان عامل بودند که در خطوط مقدم می آمدند و در بسیاری از وقت ها خودشان رزمنده بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: این ها برای رزمندگان یک شخصیت کاملاً متفاوت بودند و گویی رزمندگان با خود ولایت ارتباط می گیرند و تواضع و اعتماد آن ها در برابر روحانیون فوق العاده بود.

در ماه های اول جنگ که امام خمینی (ره) محدودیتی برای حضور رهبر معظم انقلاب - رییس جمهور وقت – در جبهه ها نگذاشته بودند ایشان بارها در خط مقدم حضور داشتند و در قرارگاه ها حضور پیدا می کردند که یک درس بزرگ برای ما است.

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: وجه تمایز روحانیت اصیل و ناب با کسانی که شعار می دادند و حرف می زدند، همین موضوع بود که خود را در معرض خطر قرار می دادند و ترسی از توپ و تانک نداشتند.

* جان فشانی های روحانیون اهل سنت سردار محمدرضا نقدی همچنین به همدلی و همراهی روحانیون اهل سنت با روحانیت شیعه در همه عرصه ها اشاره کرد و گفت: روحانیون اهل سنت محب اهل بیت کم نداشتیم فداکاری های ماموستاها  در کردستان و مولوی های سیستان در جنگ تحمیلی بارها تکرار شد.

وی در ادامه به بیان خاطراتی از فداکاری های روحانیون اهل سنت پرداخت و گفت: شهید ماموستا احمدی را زمانی که اعضای کومله  به کردستان حمله کردند ایشان را با قرآن ها سوزاندند.

شهید جنگی زهی در محیط پرخطر زندگی می کردند به طوری بارها از سوی وهابیون تهدید می شدند اما بدون هیچ ترسی کار خودشان را می کردند، دوهفته قبل از شهادتش در سخنرانی که وی داشت بر ضرورت اطاعت و پیروی از ولایت فقیه تاکید داشت.

وی در همین خصوص اظهار کرد: در واقع کم نیستند از روحانیون اهل سنتی که محب اهل بیت (ع) بودند و در مسیر اهل بیت (ع) و جهاد گام برداشتند، از همراهی و رشادت های این شهدا خاطرات فراوانی وجود دارد.

وجود شهدای روحانی تشیع و تسنن نشان دهنده وحدت و یکپارچگی نظام است و بزرگ ترین مظهر وحدت است.

سردار نقدی همچنین به بیان ویژگی روحانی شهید عبدالله میثمی پرداخت و گفت: شهید میثمی در چهار یا پنج شب آخری که به شهادتش مانده بود، در سنگر ما بود و از سنگر ما به معراج خودش رفت که همواره من حسرت آن روز را می خورم.

اخلاق بارزی که ایشان داشت، تواضع بود و در برابر همه متواضع بود و کوچک ترین ریا و خودبزرگ بینی در وجود ایشان پیدا نمی کردید.

* روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است معاون هماهنگ کننده سپاه در پایان به نقش آفرینی روحانیت در عرصه های مختلف پس از دفاع مقدس پرداخت و اظهار کرد: امروز هم جامعه روحانیت نشان داده که همان مسیر جهاد و فداکاری زنده است و در شیوع بیماری کرونا این مهم را ما شاهد بودیم، در روزهای اولی که این بیماری در کشور شناسایی شد و درحالی که همه از کنار مراکز درمانی نیز عبور نمی کردند این روحانیون بودند که وارد میدان شدند و کاملاً داوطلبانه بحث حضور در مراکز درمانی را مطرح کرده و اولین قشری بودند که وارد بیمارستان ها شدند تا به بیماران کرونایی خدمت کنند.

وی افزود: در واقع باید گفت روحیه ایثار و فداکاری که در طلاب و روحانیون در دفاع مقدس بود زنده است که نشان می دهد  این فرهنگ و مسیر به خوبی منتقل شده است.

انتهای پیام/78023
کلید واژه ها: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - معاون هماهنگ کننده سپاه - سپاه پاسداران انقلاب - ایثار و فداکاری - طلاب و روحانیون - سپاه پاسداران - انقلاب اسلامی - روحانیون - بالاترین - روحانیت - فداکاری - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - دفاع مقدس - سردار محمدرضا نقدی - پاسداران - گفت وگوی اختصاصی - ایثار - برگزاری - خط مقدم - خبرگزاری فارس - شهدا - اسلامی - انقلاب - هماهنگ - محمدرضا نقدی - خبرنگار فارس - جامعه - سردار - روحیه - معاون

آخرین اخبار سرویس:
جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه : اجازه ورود ویروس به سپاه را نمی دهیم / سپاهیان باید بدون ترس دست روی ماشه باشند تا از انقلاب دفاع کنند

پای درس آقا| موضوع حقوق بشر مصداق هوچیگری آمریکاست

برنامه طبیب به آنتن برمی گردد؟

خبر جدید از افزایش حقوق کارمندان؛ حقوق ها افزایش پیدا کرد؟

بلاتکلیفی سه و نیم ماهه در افزایش حقوق بازنشستگان

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 12 تیر 1401

دیدار وزیر دفاع با رییس سازمان قضایی نیرو های مسلح

مجلس با افزایش حقوق کارکنان دولت مشمول قانون کار موافقت کرد

ناطق نوری با ائتلاف اصولگرایان و اصلاح طلبان میانه رو باز می گردد؟

توقع رسانه ها از رییس دولت سیزدهم

پرونده های فساد

کارشکنی جدید در حقوق بازنشستگان

نظر رهبر انقلاب برای فرماندهی سپاه بعد از استعفای محسن رضایی

بهم خوردن خنده دار عروسی بخاطر چشمان ضعیف داماد بیچاره!

سو قصد ناموفق به یک امام جمعه در اصفهان

آخرین اخبار افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی + لازم اجرا شدن افزایش حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی مشمول قانون کار

استخدام انباردار با پاداش در شرکت آرتا نقش تاک در قزوین

جزییات دیدار بشار اسد و امیر عبداللهیان | موازنه در منطقه به نفع ما در حال تغییر است

یک پیام تسلیت به مادر سهراب اعرابی در پی درگذشت فرزند دیگر او

داستان جدید صدا و سیما | تبلیغات ضد کاشت ناخن برروی دست یک مرد!

دلیل افزایش نیافتن حقوق بازنشستگان مشحص شد؟+جزییات دقیق

گزارش جروزالم پست از نوسازی مخفیانه نیروی دریایی سپاه

تأیید نهایی 676 متقاضی نهضت ملی مسکن سوادکو

مسئول اداره منطقه آزاد اروند مشخص شد

پاسخ به ابهامی درباره دریافت ورودی در سواحل

ترنس تلقینی بحرانی که از درون خانواده شکل می گیرد

واگذاری مشکل دار کارخانه روغن نباتی شیراز به بخش خصوصی

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه 12 تیر 1401

تمدید ارسال آثارهمایش بین المللی علوم انسانی اسلامی

استفتاء از امام خامنه ای درباره «انجام حج برای چند نفر»

میهن 9846

قدس خراسان 9846

با قرارگاه مهارت آموزی ستادکل؛ از تعیین محل خدمت تا کسب فن و مهارت/ از وام اشتغال سربازان چه خبر؟

رسانه مهم ترین فانتزی ساز در حوزه ازدواج است/ تفاوت «خوشبختی» با «موفقیت»

ترتیل صفحه 471 قرآن/ هدایت گر واقعی و دروغین+فیلم، متن و مفاهیم

با بگیر و ببند و افزایش گشت ارشاد چیزی حل نمی شود/ حجاب امر فکری و اعتقادی است

فال تاروت کبیر روزانه | فال تاروت کبیر امروز یکشنبه 12 تیر 1401

اعتراض تند کانون بازنشستگان به سخنان سخنگوی دولت امروز در اولین ساعات 12تیر 1401

اجرای طرح کرامت و توانمندسازی محلات کم برخوردار در اسفراین

استخدام حسابدار و منشی در میلاد شیرین بهار در تهران

اوقات شرعی دوازدهم تیر ماه در سمنان

12 شبکه بزرگ متخلف کنکور و بیش از 480 داوطلب متخلف دستگیر شدند

تصاویر/ آیین افتتاحیه دوره کشوری حفظ قرآن حوزه های علمیه در مدرسه علمیه امام علی(ع) سلماس

فیلم | معیارهای دانش بنیان در علوم انسانی

حضوری متفاوت از یک داوطلب کنکوری در جلسه امتحان

تست شخصیت شناسی/ دیگران تا چه حد برای مشاوره از شما کمک می گیرند؟

حضور تمام قد قرارگاه مدینه سپاه در منطقه زلزله زده هرمزگان

استخدام منشی با بیمه در مطب زیبایی دکتر پونه دورودی در اصفهان

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عده ای گرفتار ظواهر شدند؛ اینها در جنایات آمریکا شریک هستند

دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با نمایندگان گرو ه های فلسطینی

برگزاری هزار ساعت آموزشی برای خدام حرم بانوی کرامت در سال 1401

اولین شماره فصل نامه تربیت متعالی منتشر شد

اجرای پویش «نذر قربانی» به مناسبت عید سعید قربان

مراسم حرم حضرت معصومه سلام الله علیها در هفته جاری اعلام شد

فیلم | راننده لندکروزی که در سنندج به ماشین ها و آدم ها حمله کرد!

تصاویر / تقدیر امام جمعه و مدیر مدرسه علمیه نهاوند از روحانیون و مبلغین این شهرستان

فال حافظ روزانه | فال حافظ امروز یکشنبه 12 تیر 1401 به همراه تفسیر دقیق

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه: اجازه ورود ویروس به مجموعه سپاه را نخواهیم داد/واکنش سردار نصیری به شایعه بازداشتش

پیام تسلیت رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت مادر گرامی شهید معزز «محمد بابایی»

تصاویر/ گردهمایی روحانیون و طلاب استان ایلام با حضور آیت الله اعرافی

ناگفته های مشاور تیم مذاکره ایران / چه پیامی برای آمریکا از سخنان رهبری بالاتر ؟ / همین فردا رفتار آمریکا تغییر کند، رفتار ما هم تغییر می کند

سند برنامه عملیاتی شهرداری منطقه6 با شعار اکنون قلب پایتختت منظم می تپد رونمایی شد

آخرین جزییات درباره ابلاغ لایحه رتبه بندی فرهنگیان در آخرین ساعات امروز شنبه 11تیر 1401

دستور قالیباف درباره زلزله زدگان هرمزگان

امام جمعه اردبیل: جای گله است که برخی نیروهای سرباز ابتدایی ترین آداب نماز را نمی دانند

افزایش 57 درصدی حقوق لازم الاجرا شد

اقدامات گسترده سپاه گچساران در 2 سال اخیر/محقق زاده: سیاست زدگی در سپاه جایگاهی ندارد

تبلیغ میدانی حجاب در خرم آباد لرستان (+عکس)

غلبه مسائل فرهنگی بر موضوعات اقتصادی، زمینه رشد ازدواج در 2 سال اخیر را فراهم کرد

دائماً به این فکر کنید، اگر این جمعه همان جمعه باشد در ارتش امام زمان (ع) پذیرفته می شویم؟

حضور تمام قد قرارگاه مدینه سپاه در منطقه زلزله زده هرمزگان

استخدام 6 عنوان شغلی در دفتر مهندسی معماری حسین مهدی در اصفهان

شیرزاد ، فعال سیاسی اصلاح طلب : توافق ظریف خوب بود / آمریکا احساس کرد ایران امتیازات زیادی گرفته، از توافق خارج شد

اعلام زمان نتایج اولیه کنکور +فیلم

در عرصه معنویت باید الگوی درستی را به جهانیان معرفی کنیم/ رسانه حوزه در امر تهذیب به مدیران جهت دهد

فارس من| درخواست سایبان برای مزار شهدای گمنام جبل النور مشهد

قاضی عسکر: جلسات عزاداری باید فرصتی برای آموزش و آموختن باشد

شکایت ستاد امر به معروف از شرکت بستنی سازی

مشاور عالی فرمانده ارتش : شرایط امروز ما بسیار سخت تر از شرایط جنگ تحمیلی است ، دشمن توطئه مجازی می کند

مراسم وداع با پیکر ام الشهید کونیکو یامامورا سبا بابایی

سخنگوی مجلس : حقوق بازنشستگان در روزهای آینده تعیین تکلیف می شود

آیا باید باقری را از راس تیم مذاکره کننده هسته ای برکنار کرد؟

یارانه نقدی معترضان تیرماه واریز شد امروز 11 تیر 1401 | احتمال تغییر فهرست یارانه بگیران به زودی

استخدام نیروی خدماتی با بیمه در آزمایشگاه ژنتیک مندل در تهران

ایران و سوریه مواضع مشترکی درباره تحولات منطقه دارند

جلسه شورای اداری دماوند؛ از تاکید بر فعالیت شبانه روزی مسئولان تا دستگیری 174 خرده فروش مواد مخدر

تهدید یکی از امامان جمعه استان البرز به افشاگری!

درباره تعیین تعرفه نظام مهندسی نیازمند کار کارشناسی دقیق هستیم

اقدام عجیب آقای داماد وسط عروسی/ عروس و مهمانها را تنها گذاشت و رفت!

جلسه شورای اداری دماوند؛ از تاکید بر فعالیت شبانه روزی مسئولان تا دستگیری 174 خرده فروش مواد مخدر

توسعه امنیت سایبری مهم ترین نیاز امروز فرودگاه اصفهان است

امام جمعه اردبیل: جای گله است که در برخی نیروهای سرباز ابتدایی ترین آداب نماز را نمی دانند

قاضی عسکر: جلوی انحرافات مجالس مذهبی گرفته شود / هشدار امام رضا درباره اهانت به مخالفان

ویدئو| «سلام فرمانده» به آفریقا هم صادر شد!

تفاوت نسخه 25 با 26 آیین نامه رتبه بندی معلمان

آیت الله رییسی : «تولید» برای کشور قدرت خلق می کند/ پیش نویس سند جامع صنعت کشور تهیه شده و در حال نهایی شدن است

علائم سکته گرمایی در تابستان

رییس کمیسیون صنایع مجلس: با ضعف قوانین در حوزه صنعت و معدن رو به رو هستیم

رییس کمیسیون آموزش مجلس: امیدواریم رتبه بندی معلمان تا 48 ساعت دیگر ابلاغ شود

آزادی 500 زندانی جرائم غیرعمد به همت سپاه نینوا گلستان

سردار نقدی: روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است / علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند

سردار نقدی: روحیه ایثار و فداکاری در بین طلاب و روحانیون زنده است / علما و بزرگان خود در خط مقدم حاضر می شدند