مطالب مرتبط:
گفتند ماهواره «لولو خورخوره» است!/ انتشار سند تحول تا خردادماه
توجه به سند تحول در آموزش و پرورش شعاری بوده است
اجرا نشدن سند تحول بنیادین به دلیل بی توجهی به آموزش و پرورش بود
سند تحول آموزش و پرورش باید برای جوانان تبیین شود
افزایش سریال های بی کیفیت از ترس «ماهواره»/ سند تحول خرداد می رسد
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 17:422022-05-24دانش

جبلی: ما بدهکار سهم نخبگان، دانشمندان و مردم هستیم / سند تحول سازمان صدا و سیما در خردادماه منتشر می شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پیمان جبلی، رییس سازمان صدا و سیما در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و پرسش و پاسخ با دانشجویان که در محل دانشگاه صنعتی شریف و از سوی بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، - " رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه سند تحول سازمان صدا و سیما در خرداد ماه منتشر می شود، گفت: علت تعلل در انتشار این سند این بود که ما می خواستیم از نظرات افراد اهل فن، صاحب نظر و پیشکسوت استفاده کنیم و اگر تغییری نیاز بود در سند اعمال کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پیمان جبلی، رییس سازمان صدا و سیما در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر و پرسش و پاسخ با دانشجویان که در محل دانشگاه صنعتی شریف و از سوی بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، گفت: قرار بر این بود که طرح تحولی دانشجویان در رابطه با صدا و سیما به دست بنده برسد، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است به هر روی بنده بر خلاف روال گذشته که نشست های دانشجویی پشت در های بسته در سازمان برگزار می شد ترجیح دادم تا امروز در محیط دانشگاه خدمت شما برسم.

وی با بیان اینکه صحبت کردن در دانشگاه صنعتی شریف با این همه افتخارات کار سختی است، تصریح کرد: در این دانشگاه باید ببینیم که نسبت رسانه با پیشرفت علمی چیست.

تردیدی نیست که ما در سال های بعد از انقلاب با یک جنگ نرم هوشمندانه روبرو بوده ایم که نادیده گرفتن و انکار افتخارات کشور هدف این جنگ است.

مثلا اگر امروز تصور ما از پیشرفت های علمی واقعی کشور کم است این را می توان از نتایج جنگ نرم به حساب آورد.

جبلی با تاکید بر اینکه ما بدهکار سهم نخبگان و دانشمندان و بدهکار مردم هستیم، چون نخبگان هم از بدنه و توده مردم برخاسته اند، اظهار کرد: امسال که تصاویر مربوط به راهپیمایی های مردم در روستا ها در رسانه ملی پخش شد عده ای می گفتند که مگر در روستا ها هم راهپیمایی برگزار می شود که ما گفتیم 42 سال است که این راهپیمایی ها برگزار می شوند، ولی ما آن ها را ندیده ایم.

رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه ضریب دادن به نخبگان، جریان های علمی و شرکت های دانش بنیان وظیفه سنگینی است که بر دوش ما قرار گرفته تصریح کرد: شعار ما در صدا و سیما عدالت گستری و هویت محوری است و مصداق این شعار هم این است که سهم هر بخش را بدهیم به هر روی ما امانت دار مردم هستیم و این امانت هم همان هویت جامعه است.

از این رو ما باید سهم همه اقشار و همچنین سهم نظام و دولت را پرداخت کنیم، چون ما یک رسانه عدالت گستر هستیم و پرداختن سهم دولت هم یعنی جمهوریت.

وی با اشاره به اینکه سند تحول سازمان صدا و سیما در خرداد ماه منتشر می شود، افزود: علت تعلل در انتشار این سند این است که ما می خواستیم از نظرات افراد اهل فن، صاحب نظر و پیشکسوت استفاده کنیم و اگر تغییری نیاز بود در سند اعمال کنیم.

البته در دریافت پیشنهادات دانشگاه ها و دانشجویان شاهد کندی و تاخیر بوده ایم که من خواهش می کنم شما نیز به ما در ایجاد تحول در سازمان صدا و سیما کمک کنید، چون صرفا با دور هم نشستن مشکلی حل نمی شود.

جبلی افزود: درخواست بنده این است که به مانند دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه دفتر رسانه و دانشگاه نیز ایجاد شود تا دانشگاهیان بتوانند مسائل را با ما درمیان بگذارند.

رییس سازمان صدا و سیما افزود: برای ایجاد تحول در صدا و سیما و عبور از وضعیتی که طی 25 سال گذشته در این سازمان به وجود آمده سه برنامه تحولی پیش بینی شده است که یکی از این برنامه ها تبدیل خطوط قرمز به خطوط سبز و کم کردن محدودیت ها است.

همچنین باید بردار محتوا، جذابیت و کمیت جایگزین بردار کمیت و سپس جذابیت و آن گاه محتوا شود.

وی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که زنجیره محتوا را به دست بگیریم، افزود: گفته می شود که ما در پایین ترین حد مخاطبان در چند دهه اخیر به سر می بریم.

درست است.

البته ما شبکه های انگلیس را هم بررسی کردیم آنجا هم نزولی بود، چون رسانه های برودکست در حال تنزل در مخاطب هستند، اما این نباید ما را گول بزند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون آنتن صدا و سیما بردار کمیت را تقویت کرده و بعد دنبال جذابیت بوده حتی اگر برنامه محتوایی هم نداشته مهم نبوده افزود: ما می خواهیم به محتوا اصالت بدهیم و این نیازمند اندکی صبر و تحول است تا ما بتوانیم در چرخه تولید تحول ایجاد کنیم.

جبلی با اشاره به اینکه آنتن باید به دنبال ما بدود و نه اینکه ما به دنبال آنتن بدویم از این رو ضرورت دارد تا محتوا را جایگزین کمیت کنیم، اظهار کرد: ما در این سال ها به مصرف کننده ایده های واصله در صدا و سیما تبدیل شده ایم و از این رو خودمان هیچ سهمی در محتوا نداریم چرا که آنتن دست کسانی است که ایده ها را ارائه می دهند.

رییس سازمان صدا و سیما ایجاد فرماندهی واحد و یکپارچه را از دیگر محور های تحول در سازمان صدا و سیما دانست و افزود: هم اکنون هر کدام از عوامل سازمان صدا و سیما اعم از تهیه کننده و خبرنگار برای خودشان یک رییس هستند و براساس تشخیص شان هر چه می خواهند می گویند و این در حالی است که رسانه تحویل ماست و ما باید تشخیص دهیم که چه چیزی باید گفته شود و قطعا این مسئله ناشی از تشدد فرماندهی است.

از این رو باید یک فرماندهی یکپارچه ایجاد شود تا هر کسی هر چه که دلش می خواهد نگوید و بعد ما مجبور باشیم که پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سختی بار فرهنگی کشور را بر دوش صدا و سیما گذاشته و این رسالت به قدری سنگین است که نه تنها یک رییس صدا و سیما بلکه 10 رییس صدا و سیما هم نمی تواند این رسالت را انجام دهد از این رو باید همه به کمک ما بیایند و این نیازمند ایجاد یک نگاه قرارگاهی در سازمان است.

جبلی افزود: وقتی که ما می گوییم درب صدا و سیما روی همه باز است یک شعار نیست و این به منزله یک اعلام نیاز است و ما قطعا غیر از این رویه نیز نمی توانیم رسانه ملی را اداره کنیم.

رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه تاکنون در محتوا به موضوعاتی از قبیل عدالت، پیشرفت، ایثار و مقاومت، سبک زندگی و خانواده، نقد غرب، جوان مومن انقلابی، تاریخ پهلوی و برخی دیگر از موضوعات به خوبی پرداخته نشده است و در دوره جدید این محور ها در قالب های مختلف رسانه ای باید تقویت شوند، اظهار کرد: تحول در سازوکار از دیگر اولویت های ما در برای تحول در صدا و سیما است به هر روی ما امروز شاهدیم که چند سریال پخش می کنیم تا مردم پای ماهواره ننشینند و این در حالی است که این رویه منجر تولید، تولیدات بی کیفیت شده است؛ بنابراین کاهش فشار آنتن یکی از تحولات سازوکاری ماست و در این راستا تحول در محتوا را در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه محور دیگر تحول سازوکاری اثرسنجی است و در این زمینه می توان گفت که نظرسنجی ها گاهی اوقات به یک آفت برای ما تبدیل می شوند، اظهار کرد: در جریان بررسی نمودار نفوذ مخاطب شبکه های انگلیسی ما متوجه شدیم که از سال 2012 تا 2022 این شبکه ها روند نزولی داشته اند و دلیل این تنزل هم شکل گیری تکنولوژی ها و ذائقه های جدید است البته این بدان معنا نیست که با آمدن تکنولوژی های جدید رسانه های دیگر از بین می روند اگرچه ممکن است تنزل پیدا کنند، ولی هر رسانه ای اثر خود را دارد.

با این اوصاف باید گفت که مخاطب ما هم کم شده، ولی ضرورت دارد تا ما نیز در دوره تحولی جدید از امکانات و گونه های مختلف تکنولوژی بهره ببریم.

جبلی بر لزوم ایجاد یک هیئت مشترک دانشجویی برای بررسی عملکرد صدا و سیما و بررسی پیشرفت سند تحول این سازمان تاکید کرد و افزود: ما به مخاطب، رهبری و جامعه بدهکاریم و البته شعار ما هم بازگشت به مردم بوده و تمام توان خود را برای تحقق این شعار به کار گرفته ایم.

البته در این مدت نیز در هر کجا که توانستیم مانند اعتراضات اصفهان و یا رفع تصرف از سواحل صدای مردم را به گوش مسئولان رسانده ایم و در جهت احقاق حقوق مردم تلاش کرده ایم.

رییس سازمان صدا و سیما بیان کرد: حق مردم این است که اسناد بالادستی روی زمین نماند و به همین دلیل ما به پیگیری موضوعات مختلف مانند نسخه های الکترونیک، افزایش ظرفیت رشته های پزشکی و ساحل خواری پرداخته ایم و سعی کردیم که قانون و حق مردم را محور قرار دهیم.

وی با بیان اینکه مطالبه شفافیت از صدا و سیما مطالبه درستی است و البته ما نیز ذیل قانون شفافیت هستیم از این رو هر کار که لازم است که ما شفاف باشیم آن را از ما مطالبه کنید، گفت: البته خیلی از فرآیند ها نیز برای ما معلوم نیست که چه طور اتفاق افتاده اند و این نیازمند شفافیت است.

جبلی با بیان اینکه اختصاص فرصت برای همه اندیشه ها در رسانه ملی مطالبه درستی است و در این راستا باید اتفاقاتی در آنتن رسانه ملی بیفتد که لازمه آن تغییر در نوع نگاه است، اظهار کرد: ما تلاش کرده ایم تا در انتصابات آنتن در اختیار افراد تازه نفس، کارشناس و تحولی قرار بگیرد و البته بنده در همین جا قول می دهم که اولین برنامه ما نقد صدا و سیما باشد و همچنین برنامه هایی با محتوای تضارب اندیشه ای تولید شوند.

رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای حضور آقای حسن رحیم پور ازغدی در رسانه ملی وجود ندارد، تصریح کرد: کامل ترین برنامه تحولی صدا و سیما را بسیج دانشجویی ارائه داده به گونه ای که 70 تا 80 درصد برنامه مشابه برنامه تحولی ما است.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما پیچیده ترین دستگاه فرهنگی کشور است که دارای 50 هزار نیرو، 18 هزار بازنشسته و حدود 200 شبکه رادیویی و تلویزیونی است، تصریح کرد: صدا و سیما دارای لایه های مدیریتی متعدد است که هر کدام باید به صورت چرخ دنده کار خود را انجام دهند؛ بنابراین ما با هر چاقویی هم نمی توانیم به سرعت تحول در این سازمان را محقق کنیم.

جبلی افزود: ما تصمیم گرفتیم که اگر تحولات محتوایی و رویکردی را بدون دستکاری در ساختار انجام دهیم همین ساختار موجود را حفظ کنیم، چون اگر وارد سیاه چاله تغییر ساختار شویم هیچ کاری نمی توانیم از پیش ببریم اگرچه تحول در ساختار نیز لازم است.

رییس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه ما برای تحول آمده ایم نه تغییر گفت: طبق قانون اساسی صدا و سیما قابل خصوصی سازی نیست بنابراین نظارت بر سایر پلت فرم های رسانه ای براساس قانون بر عهده صدا و سیما است و این در حالی است که هم اکنون در شبکه نمایش خانگی سریالی پخش می شود که شما با خانواده تان حاضر نیستید پای یک قسمت از آن بنشینید.

وی با تاکید بر اینکه صدا و سیما موظف به حراست از حریم فرهنگی جامعه است و ما از این مسئولیت خود نیز کوتاه نمی آییم، افزود: 95 درصد از افراد فعال در حوزه نمایش خانگی همکاران ما در رسانه ملی هستند، اما باید این مسئله را بپذیریم که هر گونه فعالیتی که مرتبط با حوزه صوت و تصویر در فضای فراگیر است جزو کارویژه های صدا و سیما به حساب می آید و تا زمانی که این قانون وجود دارد صدا و سیما وظیفه تنظیم گری خود را انجام خواهد داد.

البته ما خود را رقیب پلت فرم ها نمی دانیم و امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت آن ها برای ارتقای صدا و سیما استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه لزومی برای تغییر تمام مدیران سازمان وجود ندارد، اما ما با هیچ یک از آن ها عهد اخوت نبسته ایم اظهار کرد: در قضیه سقوط هواپیمای اوکراینی من مسئولیتی نداشتم، اما می توانم بگویم که صدا و سیما نمی توانست روایتی در موضوع تخصصی سقوط هواپیما را برخلاف آنچه که توسط دستگاه های مسئول تعیین می شد به عنوان دلیل اصلی حادثه مطرح کند.

جبلی با اشاره به اینکه مهمترین مشکل در ماجرای هواپیمای اوکراینی اظهارنظر زودهنگام و شتاب زده مسئولان مربوطه بود، تصریح کرد: من این را می پذیرم که در قضیه ارز ترجیحی نیز سهم بخش انتقادات از این طرح باید در آنتن بیشتر می بود به هر روی بنای ما بر این بود که شبهات و ابهامات این طرح را در رسانه ملی از مسئولان مطالبه کنیم.

رییس سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه ما نمی توانیم نسبت به نظارت بر رسانه های صوت و تصویر فراگیر سهل انگاری کنیم، اظهار کرد: اگر ما مدعی نظارت هستیم این ادعا سلیقه ما نیست و این وظیفه ای است که قانون بر دوش ما گذاشته است و ما نیز خود را موظف به حراست از حریم فرهنگی جامعه می دانیم.

وی در خصوص بازگشت عادل فردوسی پور نیز گفت: در مسئله آقای فردوسی پور اگر در دوره من اتفاق می افتاد تمام تلاشم را می کردم که این اتفاق رقم نخورد تا از توانایی و ظرفیت او به نحو احسن استفاده شود، اما بنده هم اکنون میراث دار این اتفاق که در دوره قبل روی داده هستم.

جبلی بیان کرد: آقای فردوسی پور هم نظرات خودشان را دارند و البته ظرافت های مدیریتی نیز این اقتضا را دارد که تدابیر درستی برای این ماجرا صورت گیرد.

باید دقت کنیم که در آینده هرگز اتفاق مشابه رخ ندهد.

رییس سازمان صدا و سیما بیان کرد: مسئله ای که وجود دارد این است که مدیریت چهره های رسانه ای سخت است مثلا اگر شما بشنوید که یک سلبریتی اکنون در همین تلویزیون چند صد میلیون می گیرد معلوم نیست که چه قضاوتی نسبت به ما خواهید داشت.

وی در خصوص وضعیت ایرج طهماسب نیز گفت: آقای طهماسب بزرگ شده صدا و سیما و سرمایه این سازمان است و کلاه قرمزی او به عنوان یک برند ثبت شده با این اوصاف مگر می شود که ما از او چشم برداریم.

واقعیت این است که یک مشکلی بین آقای طهماسب و دوستان شان بوده و به همین دلیل ما نتوانستیم که در عید خدمت آن ها باشیم.

جبلی با تاکید بر اینکه نه آقای طهماسب و نه عطاران و حیاتی هیچ کدام جزو قلم خورده های رسانه ملی نیستند، اظهار کرد: آقای حیاتی در زمانی که بنده معاون سیاسی سازمان بودم بازنشسته شد، ولی بنده فعالیت او در سازمان را تمدید کردم.

با این وجود به هیچ وجه صدا و سیما با آقای حیاتی مشکلی ندارد و او خیلی راحت می تواند برگردد، ولی شاید افراد تازه نفس می توانند بهتر اجرا کنند به هر روی من از آقای حیاتی دعوت می کنم تا اجرای یک برنامه تلویزیونی را برعهده بگیرند.


کلید واژه ها: سازمان صدا و سیما - رییس سازمان صدا و سیما - صدا و سیما - دانشگاه - دانشگاه صنعتی شریف - رییس سازمان - سازمان - مراسم گرامیداشت - آزادسازی خرمشهر - دانشجویان - دانشگاه صنعتی - بسیج دانشجویی - برگزار - پرسش و پاسخ - سیما - صنعتی شریف - گرامیداشت - آزادسازی - دانشجویی - خبرگزاری - سند تحول - خبرنگار - رییس - تحول - خرمشهر - منتشر - گزارش - مراسم - پیمان - صنعتی

آخرین اخبار سرویس:
نحوه برگزاری ادامه امتحانات پایان ترم در جزیره کیش

تولید 30 محصول فناورانه در حوزه کشاورزی و گیاهان زینتی/ رشد 5 برابری هسته ها و شرکت های فناور

امروز آخرین مهلت طلاب برای ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه قرآن و حدیث

آغاز فراخوان جذب هیات علمی

راه اندازی کارشناسی ارشد پرستاری اطفال در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

پایان امتحان کنکور در کهگیلویه و بویراحمد

استخدام مسئول دفتر بازرگانی با بیمه و بیمه تکمیلی در تعاونی یارنیکان صالح

تلسکوپ ناسا در آسمان قطب جنوب با یک بالن

اخبار 20:30 شبکه دو سیما، 11 تیر 1401

پذیرش 6 واحد فناور در پارک علم و فناوری لرستان

اخبار 20 شبکه چهار سیما، 11 تیر 1401

اختصاص امتیاز نخبگی به برترین های هکاتون 1401

امضای توافق همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای و شهرک علمی و تحقیقاتی

رقابتی علمی به امید کسب رتبه های برتر

14 تیر؛ انتشار کلید سوالات کنکور 1401

دفترچه سوالات کنکور 1401 گروه آزمایشی زبان های خارجی منتشر شد/انتشار کلید سوالات 14 تیر

دفترچه سوالات کنکور 1401 زبان های خارجی منتشر شد

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

زمان اعلام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها اعلام شد

طراحی و ساخت انواع نانوساختارها به همت محققان ایرانی

رشته مهندسی فناوری کسب و کار دیجیتال تصویب شد

هموارتر شدن مسیر توسعه فناوری های شناختی

از انصراف استیضاح وزیر تا تفکیک وزارتخانه

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سال 1401 دانشگاه معارف اسلامی تمدید شد

آغاز ثبت نام ترم تابستان دانشگاه شیراز از 15 تیرماه

استخدام کارشناس پشتیبانی با پاداش در نشر روان آموز در مشهد

خدمات و محصولات دانش بنیان در صنعت هوانوردی و فرودگاهی توسعه می یابد

تصاویری از کشف قبرهایی متعلق به 2 هزار سال پیش | به عصر آهن خوش آمدید!

شرکت شهرک های صنعتی زنجان به شرکت های دانش بنیان زمین واگذار می کند

توصیه های رتبه 38 کنکور به پشت کنکوری ها/ چالش و هیجان کلیدواژه موفقیت

استخدام کارآموز حسابداری در شرکت اعزام دانشجو صباپلن در تهران

فرصت ویژه برای تحقق رؤیای تحصیل در بهترین رشته ها

حضور دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در جمع هزار دانشگاه برتر جهان

گپی کوتاه با شرکت کننده 13 ساله کنکور

هزار عنوان کتاب به گنجینه کتابخانه دانشگاه تهران اضافه شد

انتشار تصویر دوردست ترین ستاره دنباله دار کشف شده

مصرف کود و سم در بذر های با پوشش نانوالیاف کاهش یافت

بازنگری شرح وظایف مراکز مطالعات و دفاتر توسعه آموزش علوم پزشکی

100 دانشجو معلم کرمانی راهی اورژانس شدند | علت باز هم مسمومیت بود؟

کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک چه رسالتی برعهده دارد؟

کمسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک چه رسالتی برعهده دارد؟

ساخت بادوام ترین پیل سوختی هیدروژنی جهان

تمدید زمان ارسال آثار به مسابقه نور تا 25 مرداد

بسیج دانشجویی واحد تبریز درباره اتفاقات اخیر این دانشگاه بیانیه صادر کرد

چهار هزار و 500 داوطلب کنکور در دانشگاه سمنان باهم رقابت کردند

فارغ التحصیلان دانشکده رسانه خبرگزاری فارس مدیریت بحران را آموزش می بینند

بیش از هزار عنوان کتاب به گنجینه کتابخانه دانشگاه تهران اضافه شد

بازدید سفیر بنگلادش از واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی

رمز موفقیت فارغ التحصیلان دانشکده رسانه خبرگزاری فارس به روایت یک کارشناس

دفترچه سوالات گروه آزمایشی زبان های خارجی کنکور 1401 منتشر شد

جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه برگزار می شود

گروه های جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت زلزله زدگان/ واحد بندر خمیر در اختیار مردم زلزله زده قرار می گیرد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در جمع 1000 دانشگاه برتر جهان

کلاس های ترم تابستان دانشگاه بناب از 8 مرداد آغاز می شود

طرح مهارت آموزی نخلستان در استان بوشهر اجرا می شود

کشمکش وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای یک مصوبه/ ظرفیت های رشته دندانپزشکی افزایش می یابد؟

تفکر خلّاق، ایده و ارزش آفرینی به کارگردانی سراهای نوآوری

ممنوعیت برگزاری آزمون های حضوری در کیش

آیا رییس جمهور صدای فرهنگیان و دانش آموزان را در خصوص تغییرات کنکور 1402 می شنود؟

انتصاب هیأت امنای سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان

عربی21: گفتگوی ملی مصر به تعویق افتاد

آیا رییس جمهور صدای فرهنگیان و دانش آموزان در خصوص تغییرات کنکور 1402 را می شنود؟

حیات یک صنعت بزرگ همچون فولاد در گرو چه موضوعاتی است؟

اتمام برگزاری کنکور1401؛ از دستگیری متخلفان تا محدودیت اینترنت در حوزه های امتحانی

استخدام ویتر و ویترس در کافه خانه گدار در تهران

استخدام بازاریاب با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در تهران

فیلم| شما به اربعین حسینی دعوت شده اید

رقابت1727 داوطلب ایلامی در رشته زبان خارجی

جشنواره فارابی باید محور های کاربردی تری در علوم انسانی معرفی کند

کاهش مصرف کود و سم با بذرهای پوشش دار نانویی

دانشمند بیجاری دار فانی را وداع گفت

صرفه جویی 92 درصدی آب در تولید علوفه با ساخت سامانه کشت بدون خاک

رقابت داوطلبان در کنکور سراسری 1401

درگذشت سازنده «دزدان خیابان جردن» بر اثر ایست قلبی

دستگاه منگنه جراحی ساخته شد

مهلت ثبت نام برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان علوم پزشکی تمدید شد

پایان 4 روز رقابت داوطلبان کنکور / از دستگیری متخلفان تا محدود شدن اینترنت برای امنیت آزمون ها

آماده باش اورژانس اهواز برای امدادرسانی به زلزله زدگان هرمزگان

دانشمند بیجاری چهره در نقاب خاک کشید

فیلم| شما به اربعین حسینی دعوت شدید

پایان 4 روز رقابت داوطلبان کنکور سراسری / از دستگیری متخلفان تا محدود شدن اینترنت برای امنیت آزمون ها

دعوت دانشجویان عراقی دانشگاه های مشهد از دانشجویان برای شرکت در راهپیمایی اربعین + فیلم

تخلفات کانون های فرهنگی دانشگاه ها شامل چه مواردی است؟/نداشتن حق رای برای شورای مرکزی منحل شده

حسگری که 500 اتم آلودگی را در یک قطره آب تشخیص می دهد

تأکید عاملی به ستاد زیست فناوری برای توجه به حوزه های مخاطره انگیز

امیر جعفری و آغوش گرم یاغی+عکس

فراخوان همکاری برای ارائه خدمات و محصولات دانش بنیان و خلاق در صنعت هوانوردی

آغاز فراخوان جدید جذب هیات علمی مصوبه افزایش سن جذب اجرا می شود

رونمایی از ابرخودرویی که مخزن هیدروژنی نانویی دارد

آغاز فراخوان جدید جذب هیئت علمی/ مصوبه افزایش سنِ جذب، اجرا می شود

فراخوان جدید جذب هیات علمی آغاز شد / اجرای مصوبه افزایش سن جذب

با نگرانی بعد کنکور چه کنیم؟

در ابتدا معدن بود...

ضرورت تغییر ساختار معدن در راستای توسعه پایدار

سرمایه گذاری برای تولید 450 تـُن نانولوله کربنی تک جداره در چین

صنایع معدنی، ظرفیتی برای ارتقای شاخص های اقتصادی

استخدام حسابدار در موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد در محدوده سعادت آباد

ستاد توسعه زیست فناوری به حوزه های مخاطره انگیز تراریخته غذایی توجه ویژه داشته باشد

ببینید: لایو طناز طباطبایی با احسان کرمی/ طباطبایی: سلفی نمی گیرم!

جبلی: ما بدهکار سهم نخبگان، دانشمندان و مردم هستیم / سند تحول سازمان صدا و سیما در خردادماه منتشر می شود

جبلی: ما بدهکار سهم نخبگان، دانشمندان و مردم هستیم / سند تحول سازمان صدا و سیما در خردادماه منتشر می شود