مطالب مرتبط:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها است
عبدالملکی: جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها است
حضور انجمن های علمی از 60 کشور در جشنواره حرکت
برگزاری جشنواره سلامت با محوریت دانشجویان / ارتقای سواد سلامت دانشجویی در دانشگاه ها
وزیر کار: نگاه تحول آفرین و ساختارشکن، از جریان معمول علم و دانشگاه بیرون نمی آید
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 17:172022-05-24دانش

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه هاست


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت ویژه آثار و دستاورد های اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی با حضور حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، - " آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت امروز سه شنبه 3 خردادماه از ساعت 9 تا 11:30 در تالار علامه امینی برگزار شد به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت ویژه آثار و دستاورد های اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی با حضور حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزارت علوم و هادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران امروز سه شنبه 3 خرداد ماه از ساعت 9 تا 11:30 در تالار علامه امینی برگزار شد.

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها استحجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختتامیه این جشنواره ضمن امیدواری نسبت به نیروی انسانی به عنوان ظرفیتی امیدبخش در تمدن اسلامی اظهار کرد: ایران یکی از غنی ترین کشور ها به لحاظ نیروی انسانی است و بزرگ ترین خاستگاه این ظرفیت دانشگاه است.

وی ادامه داد: یک جمعیت جوان و توانمند به عنوان قلب تپنده تمدن نوین اسلامی سه اقدام اصلی اعم از نظریه پردازی، ارائه راه حل برای مسائل و مشکلات جاری و تربیت نیروی انسانی را بر عهده دارد و البته نهاد اجرایی وظیفه دارد که تجربه خود را در اختیار دانشگاه قرار دهد و دانشگاه راه حل های بنیادین ارائه دهد.

عبدالملکی تاکید کرد: متاسفانه در حمایت از اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم کوتاهی شده است و دانشجویان به دو گروه تقسیم می شوند، کسانی که فرایند متعارف تحصیلی در دانشگاه را می گذرانند و گروهی دیگر که در فعالیت های دانشجویی در بخش های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی مشارکت دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه ها است، گفت: تشکل های علمی جزء ستون های اصلی این فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه حرکت انقلابی، نگاه تحول آفرین و ساختارشکن، از جریان معمول علم و دانشگاه بیرون نمی آید بلکه این حرکت ها نیاز به بخش هایی مانند انجمن های علمی دارد چرا که انجمن های علمی فضایی برای تفکر متفاوت است، افزود: نظریه های متعارف و معمول اقتصادی مشکلات ما را حل نکرده اند و نمی کنند، از این رو نیازمند افرادی هستیم که نگاه متفاوت داشته باشند و گعده های دانشجویی محلی برای این مسائل است.

عبدالملکی در پایان خاطر نشان کرد: مهارت اجتماعی در کلاس درس توسط دانشجو کسب نمی شود، دانشجویان در تشکل ها و انجمن های دانشجویی، مهارت کاربردی کردن در سطح جامعه را آموزش می بینند.

جشنواره حرکت نشان دهنده بخشی از خلاقیت، نوآوری، اختراع و ابتکار استعداد ایرانی بوده استهادی بهرامی احسان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت روز آزادسازی خرمشهر و اظهار تأسف نسبت به حادثه روز گذشته آبادان، گفت: ایران نه امروز بلکه در طول تاریخ مظهر نماد های بزرگی مانند فضیلت گرایی و اخلاقی بودن، بوده استوی با تاکید بر اینکه رویکرد اخلاقی بخشی از میراث ایران است، گفت: مردم ایران در طول تاریخ پیش قراول بوده اند و در تمام عرصه ها به عنوان چهره برگزیده علم دانش و فرهنگ درخشیده اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اظهار کرد: با ظرفیت و پتانسیل دانشجویان، ایران و ایرانی در تمام صحنه های علمی، پژوهش و نوآوری حرف نخست را می زند و خواهد زد و این رویداد نشان دهنده بخشی از خلاقیت، نوآوری، اختراع و ابتکار استعداد ایرانی بوده است.

بهرامی احسان خطاب به دانشجویان شرکت کننده گفت: به زودی در کسوت استادی، با رعایت اصول اخلاقی مرز های دانش را توسعه خواهید داد و ایران سرافراز مرجع دانش در جهان خواهد شد.

تمامی فرآیند دریافت و داوری آثار به صورت سامانه ای انجام شده استمحمد علی اسلامی مدیر کل امور پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: ظرفیت بی نظیری در زمینه علمی در حوزه انجمن علمی در کشور وجود دارد که شامل 10 هزار انجمن و 34 هزار اتحادیه است و این امر وظیفه و مسئولیت ما را سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: جلب مشارکت دانشجویان در فعالیت های علمی، فعال کردن بستر های انگیزشی، شناسایی و معرفی دانشجویان ممتاز، انتقال تجربیات علمی و هم افزایی بین انجمن های علمی، تقویت پل ارتباطی دانشگاه با جامعه، تقویت فعالیت های ارتباط جمعی، ایجاد بستر مناسب برای معرفی به شرکت های دانش بنیان و.

از اهداف این جشنواره بوده است.

مدیر کل امور پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار کرد: جشنواره حرکت در 5 گروه آزمایشی، فنی مهندسی، دامپزشکی و علوم پایه، علوم انسانی و هنر و معماری برگزار می شود و همه آثار دانشگاه به صورت تجمیعی در جشنواره ارائه خواهند شد.

اسلامی خاطر نشان کرد: وجه تمایز این جشنواره با دوره های قبل این است که تمامی فرآیند دریافت و داوری آثار به صورت سامانه ای انجام شده است که این امر به شفاف شدن فرآیند داوری نیز کمک می کند و تمهیداتی اندیشیده شده که میزبان 400 دانشجو باشیم.

دریافت 1794 اثر از انجمن های علمی دانشگاه های ایران و 307 اثر از 63 کشور دنیاامید زهتاب ور دبیر علمی جشنواره بین المللی حرکت اظهار کرد: در چهاردهمین جشنواره حرکت 1794 اثر از انجمن های علمی دانشگاه های ایران و 307 اثر از 63 کشور دنیا دریافت شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از بخش های مهم این دوره در فرآیند داوری، انجام شدن دریافت و داوری آثار از طریق سامانه است که از 20 شهریور تا 7 آبان آثار دریافت شد، افزود: از 22 آبان تا 29 اسفند نیز آثار داوری شدند و از 14 فروردین تا 14 اردیبهشت 1401 داوری نهایی انجام شد.

دبیر علمی جشنواره بین المللی حرکت تاکید کرد: قبل از جشنواره ملی، جشنواره به صورت درون دانشگاهی برگزار می شود و آثار منتخب دانشگاه ها در سطح ملی و 5 حوزه علوم انسانی، علوم پایه، دامپزشکی، هنر، فنی و مهندسی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند.

زهتاب ور درباره فرآیند داوری گفت: برای هر اثر نظر 3 داور ثبت شد و آثاری که 50 درصد امتیاز را کسب کردند، برای بخش نهایی ارسال شدند و داوران در وزارت علوم آثار را بررسی و نظرات فردی خود را در سامانه وارد می کردند.

وی ادامه داد: در این مرحله آثاری که 50 تا 80 درصد امتیاز را دریافت کردند به عنوان آثار شایسته تقدیر معرفی شدند و بالای 80 درصد مقام اول تا سوم را کسب کردند.

بخش انجمن پویا داوری متفاوت داشت، داوری در مرحله اول صورت گرفت و 10 اثر از گروه های مختلف ارائه شد و سه داور از رشته های مختلف ارزیابی کردند و آثار معرفی و انتخاب شدند.

شایان ذکر است؛ نمایشگاهی از آثار و دستاورد های اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی در محل باشگاه دانشجویان دایر بود و علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانستند به باشگاه دانشجویان مراجعه کنند.


کلید واژه ها: انجمن های علمی دانشجویی - دانشگاه - جشنواره - دانشجویی - بین المللی - عبدالملکی - انجمن های علمی - اختتامیه - برگزار - جشنواره حرکت - معاون فرهنگی - معاون فرهنگی وزارت علوم - علامه امینی - دانشگاه ها - علمی - خبرگزاری - اتحادیه - اجتماعی - دستاورد - سه شنبه - دانشگاه تهران - فرهنگی - آیین - الله - تهران امروز - علامه - امینی - گزارش - تالار - انجمن

آخرین اخبار سرویس:
نحوه برگزاری ادامه امتحانات پایان ترم در جزیره کیش

تولید 30 محصول فناورانه در حوزه کشاورزی و گیاهان زینتی/ رشد 5 برابری هسته ها و شرکت های فناور

امروز آخرین مهلت طلاب برای ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه قرآن و حدیث

آغاز فراخوان جذب هیات علمی

راه اندازی کارشناسی ارشد پرستاری اطفال در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

پایان امتحان کنکور در کهگیلویه و بویراحمد

استخدام مسئول دفتر بازرگانی با بیمه و بیمه تکمیلی در تعاونی یارنیکان صالح

تلسکوپ ناسا در آسمان قطب جنوب با یک بالن

اخبار 20:30 شبکه دو سیما، 11 تیر 1401

پذیرش 6 واحد فناور در پارک علم و فناوری لرستان

اخبار 20 شبکه چهار سیما، 11 تیر 1401

اختصاص امتیاز نخبگی به برترین های هکاتون 1401

امضای توافق همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای و شهرک علمی و تحقیقاتی

رقابتی علمی به امید کسب رتبه های برتر

14 تیر؛ انتشار کلید سوالات کنکور 1401

دفترچه سوالات کنکور 1401 گروه آزمایشی زبان های خارجی منتشر شد/انتشار کلید سوالات 14 تیر

دفترچه سوالات کنکور 1401 زبان های خارجی منتشر شد

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

زمان اعلام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها اعلام شد

طراحی و ساخت انواع نانوساختارها به همت محققان ایرانی

رشته مهندسی فناوری کسب و کار دیجیتال تصویب شد

هموارتر شدن مسیر توسعه فناوری های شناختی

از انصراف استیضاح وزیر تا تفکیک وزارتخانه

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سال 1401 دانشگاه معارف اسلامی تمدید شد

آغاز ثبت نام ترم تابستان دانشگاه شیراز از 15 تیرماه

استخدام کارشناس پشتیبانی با پاداش در نشر روان آموز در مشهد

خدمات و محصولات دانش بنیان در صنعت هوانوردی و فرودگاهی توسعه می یابد

تصاویری از کشف قبرهایی متعلق به 2 هزار سال پیش | به عصر آهن خوش آمدید!

شرکت شهرک های صنعتی زنجان به شرکت های دانش بنیان زمین واگذار می کند

توصیه های رتبه 38 کنکور به پشت کنکوری ها/ چالش و هیجان کلیدواژه موفقیت

استخدام کارآموز حسابداری در شرکت اعزام دانشجو صباپلن در تهران

فرصت ویژه برای تحقق رؤیای تحصیل در بهترین رشته ها

حضور دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در جمع هزار دانشگاه برتر جهان

گپی کوتاه با شرکت کننده 13 ساله کنکور

هزار عنوان کتاب به گنجینه کتابخانه دانشگاه تهران اضافه شد

انتشار تصویر دوردست ترین ستاره دنباله دار کشف شده

مصرف کود و سم در بذر های با پوشش نانوالیاف کاهش یافت

بازنگری شرح وظایف مراکز مطالعات و دفاتر توسعه آموزش علوم پزشکی

100 دانشجو معلم کرمانی راهی اورژانس شدند | علت باز هم مسمومیت بود؟

کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک چه رسالتی برعهده دارد؟

کمسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک چه رسالتی برعهده دارد؟

ساخت بادوام ترین پیل سوختی هیدروژنی جهان

تمدید زمان ارسال آثار به مسابقه نور تا 25 مرداد

بسیج دانشجویی واحد تبریز درباره اتفاقات اخیر این دانشگاه بیانیه صادر کرد

چهار هزار و 500 داوطلب کنکور در دانشگاه سمنان باهم رقابت کردند

فارغ التحصیلان دانشکده رسانه خبرگزاری فارس مدیریت بحران را آموزش می بینند

بیش از هزار عنوان کتاب به گنجینه کتابخانه دانشگاه تهران اضافه شد

بازدید سفیر بنگلادش از واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی

رمز موفقیت فارغ التحصیلان دانشکده رسانه خبرگزاری فارس به روایت یک کارشناس

دفترچه سوالات گروه آزمایشی زبان های خارجی کنکور 1401 منتشر شد

جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه برگزار می شود

گروه های جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت زلزله زدگان/ واحد بندر خمیر در اختیار مردم زلزله زده قرار می گیرد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در جمع 1000 دانشگاه برتر جهان

کلاس های ترم تابستان دانشگاه بناب از 8 مرداد آغاز می شود

طرح مهارت آموزی نخلستان در استان بوشهر اجرا می شود

کشمکش وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای یک مصوبه/ ظرفیت های رشته دندانپزشکی افزایش می یابد؟

تفکر خلّاق، ایده و ارزش آفرینی به کارگردانی سراهای نوآوری

ممنوعیت برگزاری آزمون های حضوری در کیش

آیا رییس جمهور صدای فرهنگیان و دانش آموزان را در خصوص تغییرات کنکور 1402 می شنود؟

انتصاب هیأت امنای سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان

عربی21: گفتگوی ملی مصر به تعویق افتاد

آیا رییس جمهور صدای فرهنگیان و دانش آموزان در خصوص تغییرات کنکور 1402 را می شنود؟

حیات یک صنعت بزرگ همچون فولاد در گرو چه موضوعاتی است؟

اتمام برگزاری کنکور1401؛ از دستگیری متخلفان تا محدودیت اینترنت در حوزه های امتحانی

استخدام ویتر و ویترس در کافه خانه گدار در تهران

استخدام بازاریاب با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در تهران

فیلم| شما به اربعین حسینی دعوت شده اید

رقابت1727 داوطلب ایلامی در رشته زبان خارجی

جشنواره فارابی باید محور های کاربردی تری در علوم انسانی معرفی کند

کاهش مصرف کود و سم با بذرهای پوشش دار نانویی

دانشمند بیجاری دار فانی را وداع گفت

صرفه جویی 92 درصدی آب در تولید علوفه با ساخت سامانه کشت بدون خاک

رقابت داوطلبان در کنکور سراسری 1401

درگذشت سازنده «دزدان خیابان جردن» بر اثر ایست قلبی

دستگاه منگنه جراحی ساخته شد

مهلت ثبت نام برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان علوم پزشکی تمدید شد

پایان 4 روز رقابت داوطلبان کنکور / از دستگیری متخلفان تا محدود شدن اینترنت برای امنیت آزمون ها

آماده باش اورژانس اهواز برای امدادرسانی به زلزله زدگان هرمزگان

دانشمند بیجاری چهره در نقاب خاک کشید

فیلم| شما به اربعین حسینی دعوت شدید

پایان 4 روز رقابت داوطلبان کنکور سراسری / از دستگیری متخلفان تا محدود شدن اینترنت برای امنیت آزمون ها

دعوت دانشجویان عراقی دانشگاه های مشهد از دانشجویان برای شرکت در راهپیمایی اربعین + فیلم

تخلفات کانون های فرهنگی دانشگاه ها شامل چه مواردی است؟/نداشتن حق رای برای شورای مرکزی منحل شده

حسگری که 500 اتم آلودگی را در یک قطره آب تشخیص می دهد

تأکید عاملی به ستاد زیست فناوری برای توجه به حوزه های مخاطره انگیز

امیر جعفری و آغوش گرم یاغی+عکس

فراخوان همکاری برای ارائه خدمات و محصولات دانش بنیان و خلاق در صنعت هوانوردی

آغاز فراخوان جدید جذب هیات علمی مصوبه افزایش سن جذب اجرا می شود

رونمایی از ابرخودرویی که مخزن هیدروژنی نانویی دارد

آغاز فراخوان جدید جذب هیئت علمی/ مصوبه افزایش سنِ جذب، اجرا می شود

فراخوان جدید جذب هیات علمی آغاز شد / اجرای مصوبه افزایش سن جذب

با نگرانی بعد کنکور چه کنیم؟

در ابتدا معدن بود...

ضرورت تغییر ساختار معدن در راستای توسعه پایدار

سرمایه گذاری برای تولید 450 تـُن نانولوله کربنی تک جداره در چین

صنایع معدنی، ظرفیتی برای ارتقای شاخص های اقتصادی

استخدام حسابدار در موسسه آموزش عالی آزاد هفتاد در محدوده سعادت آباد

ستاد توسعه زیست فناوری به حوزه های مخاطره انگیز تراریخته غذایی توجه ویژه داشته باشد

ببینید: لایو طناز طباطبایی با احسان کرمی/ طباطبایی: سلفی نمی گیرم!

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه هاست

جشنواره حرکت متعلق به جریان علمی دانشجویی دانشگاه هاست