مطالب مرتبط:
حماسه آزادسازی خرمشهر یک معجزه الهی است
آزادسازی خرمشهر نماد غیرت و اتحاد ملت ایران است
مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور فرماندهان | پخش زنده از ایران پرس
آزادسازی خرمشهر سند افتخار ملت ایران و رزمندگان اسلام است
آزادسازی خرمشهر با اراده الهی تحقق یافت
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 17:022022-05-24سياسي

آزادسازی خرمشهر معجزه ای الهی و نماد اقتدار ایران در تاریخ جهان است


فرمانده گردان های یزد در عملیات بیت المقدس با اشاره به بخشی از مسائلی که در آزادسازی خرمشهر اتفاق افتاده بوده گفت: مطمئن باشید خرمشهرها به ترتیب فتح می شود اگر دین خدا را یاری کنید خداوند یاری تان می کند.

- - اخبار استانها - "سردار اکبر فتوحی، فرمانده اسبق سپاه الغدیر استان یزد و از فرماندهان عملیات بیت المقدس در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در یزد همزمان با سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر در خصوص جمله تاریخی امام خمینی(ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد اظهار داشت: در این مورد به مسائلی و بخشی از عواملی در عملیات اتفاق افتاده در این زمان که اشاره می کنم علت اصلی نبود اما این نگاه وجود دارد که امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب وصل به امام زمان هستند و خداوند همواره یاری کننده است، بنده شما را به قرارگاه کربلا می برم تا متوجه بخشی از مسائل و موضوعات بشوید.

وی گفت: عملیات ها شب انجام می گرفت و ما قبل از طلوع خورشید باید به اهداف رسیده باشند، اگر خورشید طلوع می کرد و نیروها به اهداف نرسیده بودند دیگر امکان نداشت، دلیل اینکه جنگ طول می کشید این بود که صدام مدام حمله می کرد تا اهداف را پس بگیرد اما در خرمشهر 24 روز نیروها در شب و روز جنگیدند.

فرمانده گردان های هشت سال دفاع مقدس و عملیات بیت المقدس بیان کرد: در شب اول یک قسمتی گرفته شد و صبح جنگ ادامه یافت و نیروهای اسلام 24 روز با استکبار جهانی می جنگیدند، در شرایط آب و هوای گرم آن منطقه در حال عملیات بودند.

سردار فتوحی ادامه داد: بعد از ظهر دوم خرداد رزمندگان از پل نو به دروازه خرمشهر رسیدند، به این نکته توجه کنید که شهید و مجروح داده شده بودو نیروها خسته هستند و در این زمان صدام نیز یک لشکر ویژه خود را از بصره حرکت داده بود تا شب سوم خرداد به پل نو خرمشهر برسند و روز سه شنبه صبح حمله کند و منطقه را پس بگیرد؛ هیچ راهی نبود که بتوان وارد خرمشهر شد.

وی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر معجزه ای الهی و نماد اقتدار ایران در تاریخ جهان است افزود: در همان ابتدا که خرمشهر توسط رژیم بعث عراق گرفته شد 34 روز مرد و زن در خرمشهر مقاومت کردند و سرعت استراتژی عراق که قصد کرده بود در یک نصف روز خرمشهر و در نصف روز دیگر هم آبادان را تسخیر کنند و بعد خوزستان را بگیرند و در نهایت ظرف سه روز به تهران بیایند، رد شده بود.

سردار فتوحی خاطرنشان کرد: دشمنان 34 روز نتوانستند و همه مردم، زنان و مردان و نیروهای ژاندارمی خوب جنگیدند و دشمن را زمین گیر کردند تا کشور مسلح شود و دشمنان نوشتند که تا 20 سال دیگر طرحی نیست که بتوان خرمشهر را گرفت.

سند این موضوع موجود است و نوشتند که " ارتش آمریکا، ارتش انگلیس، ارتش شوروی و هر ارتش دیگر با هم، هم بشویم باز نمی توانیم تا 20 سال دیگر خرمشهر را بگیریم".

وی تصریح کرد: در آزادسازی خرمشهر رزمندگان 24 روز جنگیدند تا به دروازه خرمشهر رسیدند و دیگر نیروی توانمدی نیست، اکنون از زبان سپهبد شهید صیاد یکی از مسائل آزادسازی خرمشهر را بیان می کنم.

سردار فتوحی گفت: شهید صیاد شیرازی در این باره روایت می کرد که بعد از ظهر دوم خرداد فرماندهان نشستند نیرو و راهی هم نداشتند.

در آن زمان سرهنگ صیاد شیرازی به همراه سرهنگ محسن رضایی مشورت کردند و نتیجه گرفتند که فرماندهان را دعوت کنند تا هر چه نیرو دارند جمع کنند و فردا صبح پدافند انجام دهند، و در جلوی دروازه خرمشهر فعالیت داشته باشند که دشمنان نتوانند منطقه را پس نگیرند؛ این زمان سخت ترین موقعیت بود.

فرماندهان سپاه و ارتش را صدا زدند تا این موضوع ابلاغ شود، وقتی شهید صیاد شیرازی شروع به صحبت کردند، حاج احمد متوسلیان، فرمانده لشکر 27 حضرت رسول ( اهل یزد) فرمودند این چه وضعی است، حاج حسین خرازی (فرمانده لشکر 14 امام حسین (ع)) و سرلشکر حاج احمد کاظمی اینگونه واکنش نشان دادند .

فتوحی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی اینگونه بیان می کرد که قصد داشتم که ایشان را توجیه کنند در این هنگام شهید رحیم صفوی جانشین سپاه به من گفتند آرام باش، ما از ارتش خیالمان راحت بود، یکی از سرهنگ های ستاد بلند شد و گفت جناب سرهنگ ( منظور سرلشکر صیاد شیرازی هستند) ما طرح هایی را زیادی را شما دادیم؛ هیچ کدام را قبول نکردید؟ .

فرمانده اسبق سپاه الغدیر استان یزد تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی می گفت خداوند کمک نمود و من خطاب به سرهنگ ستاد گفتم زیرمجموعه طرح هایی را می دهد، در دافوس هم آمده است که فرمانده مجاز است یک مورد از طرح ها را قبول کند یا تلفیق کنید و یا هیچ کدام را قبول نکند و نظر خود را بدهد مگر نخوانید؟ ایشان هم قبول کردند اما مجموعه قانع همچنان نیستند سردار فتوحی افزود: شهید صیاد می گوید در دلم می گفتم چه کار کنیم خدایا، در دلم این آیه قرآن " ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم" را سه چهار مرتبه خواندم، نمیدانم چه شد و خدا چه کار کرد که در این لحظه حاج احمد متوسلیان بلند شدند و گریه کردند، معذرت می خواهم ببخشید و امر بفرمایید و به ترتیب سرداران شهید حسین خرازی، حاج احمد کاظمی و دیگر فرماندهان به حالت عذرخواهی و گریه عمل کردند.

به فرماندهان گفتیم برنامه این است، نیروها را جمع کنید، ما تا فردا صبح نمی توانیم به داخل خرمشهر برویم، فقط نگذارید که دشمن اهداف را پس بگیرند، یک نفر هم امشب در خط باشد تا عراقی ها خواب راحت نکنند.

فرمانده گردان های هشت سال دفاع مقدس و عملیات بیت المقدس گفت: سردار اسدی که الان در ستاد کل قوا هستند و آن موقع فرمانده تیپ المهدی شیراز بودند، رفتند در خط و از زبان ایشان شب سوم خرداد را برای شما بازگو می کنم.

وی گفت: سردار اسدی می گویند از یک طرف یکی می گوید آمبولانس بیاید تا مجروحین را ببرد دیگری می گوید بیایید شهدا را ببرید، یک فرمانده می گفت نیروها پخش شوید جمع نشوید گلوله می آید، در این حین یک نفر هم قطار فشنگ بسته و به سمت دیگر خاکریز پرید و همزمان گریه می کرد و بلند بلند می گفت امام زمان چرا کمک مان نمی کنی، امام زمان مگر نمی بینی که داریم تکه تکه می شویم، امام زمان به جان مادرت حضرت زهرا کمک مان کن.

سه چهار مرتبه این گونه گفت و گریه می کرد انگار که امام زمان در جلوی ایشان است، آهسته رفتم تا ببینمش اما یک دفعه پرید در طرف دیگر خاکریز و بین نیروها رفت .

سردار فتوحی اظهار داشت: ما اکنون اگر بخواهیم از شلمچه به خرمشهر برویم از پل نو عبور می کنیم، زائران عتبات هم اگر بخواهند به زیارت بروند از این پل عبور می کنند، عراقی ها هم از پل نو وارد خرمشهر شده بودند.

وی با اشاره به خاطرات عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر گفت: نیروهای یزدی یک گردان پیش سرلشکر حاج حسین خرازی و یک گردان پیش حاج احمد کاظمی و یک گردان هم در گردان کربلا بودند و آن موقع تیپ تشکیل نشده بود.

رزمنده دفاع مقدس بیان کرد: فرماندهان شب به نیروهای خود می گویند نماز عشا را که خواندید یک دقیقه تکبیر بگویید، بعد هم یک دقیقه تیر رسام ( تیر فسفری که نور می دهد) شلیک کنید، همان گونه که پیامبر اسلام در فتح مکه عمل کردند و به نیروها گفتند پخش شوید و آتش روشن کنید.

فتوحی افزود: در زمان فتح مکه، ابوسفیان با کارشناسان آمدند و دیدند هر چه نگاه می کنند نیروهای پیامبر هستند، که در حال پخت غذا هستند، این حرکت تکبیر و تیررسام در بین نیروهای ما هم سبب شد تا تیپ مخصوص صدام که در حال آمد به خرمشهر بودن تا به پل نو برسد و صبح فردل حمله کنند با شنیدن صدای تبریک و تیررسام تصور کردند حمله شده و گروهان اول از تانک پیاده شدند و فرار کردند.

وی ادامه داد: آن شب اسیر هم گرفتند، صبح فرماندهان قصد ابلاغ طرح را داشتند که یک نفر وارد قرارگاه شد و گفت عراقی ها ها دارند اسیر می شوند، یکی از فرماندهان عالی رتبه برادر پاسدار سرلشکر رشید گفت: این چه حرفی است؟ حالا وقته شوخی است! در سخت ترین لحظه جنگ بود که آن فرد گفت دارند اسیر می شوند.

فرمانده گردان های هشت سال دفاع مقدس و عملیات بیت المقدس ادامه داد: سپهبد شهید صیاد شیرازی با بالگرد به همراه سردار غلام پور از سپاه حرکت می کنند و می بینند که هر چه می خواهید زیر پیراهنی سفید است، اعلام می کنند که استاندار خوزستان هر چه قدر امکانات دارد ارسال کند چرا که 19 هزار نفر اسیر شدند یک عده از عراقی ها هم به رود اروند زدند که این رود آن ها مثل رود نیل غرق کرد.

دین خدا را یاری کنید خدا یاری تان می کند و امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

سردار فتوحی خاطرنشان کرد: الان هم مشکلاتی که وجود آمده است و مسئولان و همه مردم بدانند که این مشکلات به زودی حل می شود، قدس هم آزاد می شود، تمام مردم جهان مسلمان می شوند و اسلام ناب حاکم می شود و رهبر انقلاب علم را به امام زمان(عج) تحویل خواهند داد، تمدن اسلامی از ایران شروع می شود، خیالتان راحت باشد چرا که خرمشهرها به ترتیب فتح می شود.

انتهای پیام/781/ش
کلید واژه ها: آزادسازی خرمشهر - عملیات بیت المقدس - خرمشهر - آزادسازی - فرمانده - سالروز آزادسازی خرمشهر - امام خمینی - بیت المقدس - عملیات - آزاد - مسائل - فرمانده گردان - یاری - خداوند - زمان - سوم خرداد ماه - امام - اقتدار ایران - سپاه الغدیر - رهبر انقلاب - خمینی - اتفاق - استان - تاریخ - اشاره - فرماندهان - استان یزد - امام زمان - سوم خرداد - قرارگاه

آخرین اخبار سرویس:
اندیشه های ژرف امام خمینی (ره) فلسفه عملی فقه و حقوق اسلامی است

نشست اخلاق جهانی و مسئله وحدت برگزار می شود

فروش علنی بمب هسته ای در قشم+عکس

برجام روی میز «بدون توقف»

تصمیم نهایی دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان | این بازنشستگان حقوق بیشتری می گیرند

استخدام تکنسین الکترونیک و تکنسین مکانیک در صنایع اتومبیل سازی فردا در قم

استخدام نقشه بردار با بیمه، بیمه تکمیلی در فیدار سپند رایکا در قم

رونمایی پدافند هوایی ارتش از موشک های با برد 300 کیلومتر

استخدام شرکت راژان پرتو پارس

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی شرکت پالایش نفت شیراز سال 1400

امام جمعه تبریز: تجمع ساختارشکنانه نیازمند برخورد قهری است/ دشمن به بهانه حجاب براندازی نظام را دنبال می کند

استخدام شرکت پخش آرش

آیین تکریم و معارفه فرماندهی سپاه حفاظت ولی امر (عج) برگزار شد

هیچ شخص و نهادی اجازه مداخله در امور تامین اجتماعی را ندارد

مهم ترین گام برای فتح خرمشهرها از بین بردن یأس و ناامیدی است

شایعه جدید در مورد تفاوت پیکسل 7 و 6 پرو

انتقال زندان های ملی از استان البرز مورد بررسی قرار گرفت

تصاویر خودروی شهدای هسته ای در باغ موزه دفاع مقدس | وضعیت خودروها پس از ترور ناجوانمردانه

پیام بی سابقه سرلشکر باقری به طائب

رییس ستاد کل نیروهای مسلح برای رییس جدید اطلاعات سپاه پیام فرستاد

دو هدف اصلی و راهبردی هوانوردی بین المللی ایمنی و امنیت است

تصاویر/ اجتماع بزرگ سلام فرمانده در کراچی

مراسم معارفه فرمانده سپاه حفاظت ولی امر (عج) برگزار شد

استخدام راننده لیفتراک با بیمه تکمیلی و سرویس در شرکت زرین موج رسانه/ قزوین

استخدام کاپتان اردر و صبحانه زن در رستوران طهرونچی در تهران

استخدام صندوقدار، هاست، ویتر و باریستا در رستوران طهرونچی در تهران

استخدام پیک موتوری در رستوران طهرونچی در تهران

استخدام صندوقدار، هاست، کاپتان اردر، ویتر، باریستا، صبحانه زن و پیک موتوری

سحر قریشی عاشق تتلو نیست ! + استوری پر از افشاگری تتلو !

آیین تکریم و معارفه فرماندهی سپاه حفاظت، ولی امر (عج)

رییسی از نخست وزیر عراق استقبال کرد

سعیدی: به اکثریت رسیدن فدراسیون های المپیکی، در روز انتخابات مشخص می شود/ از نظر ما جودو مشکلی برای رای دادن ندارد

بررسی مهمترین راهکار های مقابله پدیده شوم قاچاق مواد مخدر

جمع آوری 47 میلیارد تومان زکات در مازندران

توصیه جدید قالیباف درباره پدافند غیرعامل

ساختمان جدید دادگستری پردیس افتتاح شد/ رییس کل دادگستری استان تهران: تقویت قوه قضاییه به معنای تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است/ ضرورت بهره گیری از ظرفیت شورای تأمین به منظور پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز

از راهبردهای بسیج در چشم انداز 1404 تا حمایت از ایده ها و استارت آپ ها

مراسم استقبال رسمی آیت الله رییسی از نخست وزیر عراق برگزار شد

امروزه موضوع اقتصاد یک کلان مسئله اولویت دار است

انتظار بازدهی خوب حگردش در آینده نزدیک

استخدام مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان های خارجی پردیسان در تهران

استخدام 5 عنوان شغلی در شرکت مدیران آهن زاینده رود در اصفهان

استخدام منشی اداری در آموزشگاه زبان پردیسان در پونک- تهران

استخدام اپراتور دستگاه CNC در شرکت بازرگانی سجاد سان در اصفهان

اطلاعیه های استخدام آموزش و پرورش هرمزگان سال 99

ورود دادستان اهواز برای حل مشکل اسکان اهالی ساختمان عدالت

استخدام شرکت روزنه آسمان

استفاده از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی در برگزاری جشنواره ملی کوچ عشایر یاسوج

استخدام کارمند اداری با بیمه در موسسه حقوقی ثبت ماندگار در میرداماد

چرا طرح تعیین تکلیف نیروهای انسانی به کمیسیون بازگشت/ غیرانتفاعی ها در راه کمیسیون اجتماعی

تفکیک اهالی رسانه ای فعال و غیر فعال در دستور کار قرار دارد/ ضرورت احیای خانه مطبوعات

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی دانشگاه امام حسین سال 99

استخدام کارپرداز در شرکت مدیران آهن زاینده رود در اصفهان

فرمانده جدید سپاه ولی امر (عج) معارفه شد

استخدام شرکت رازان طب آپادانا

ادامه سریال اعلام دقیقه نودی تعطیلات کاخ سعدآباد

استاندار مازندران در آغاز سفر شهرستانی به چالوس، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد

توسعه امنیت پایدار سیستان و بلوچستان ثمره تعامل دستگاه قضایی و انتظامی است

دستاورد های انقلاب برای نسل جوان تبیین شود

آغازعملیات اجرایی طرح های ساماندهی هشت شهرستان ساحلی با حضور استاندار مازندران

انتقاد از اجرایی نشدن قوانین حمایت از فرزند آوری

بازخورد های منفی بی انگیزگی اعضای هیات علمی به دلیل حقوق و مالیات

با تلاش هسته جهادی بخشایش استان اردبیل و گذشت اولیای دم 2 نفر محکوم به قصاص آزاد شدند

کتاب «دیدم که جانم می رود» گنجینه تمامی ناپذیر از دوران دفاع مقدس

اهدای 180 بسته معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند ایلام

آخرین خبر از افزایش حقوق و احکام بازنشستگان / افزایش حقوق 38 درصدی به کجا رسید؟

راهبردهای دفاع مقدس برای رفع مشکلات کشور کارآمد است

رهاسازی بیش از 10 میلیون مترمکعب آب از سد سبلان مشگین شهر

پروژه سرمایه گذاری مجتمع سامان سازان به زودی تعیین تکلیف می شود

نهاد حاکمیتی در اجرای قوانین تبعیض قائل نیست

عبدالرضا سیفی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان شد

رقابت 5 هزار داوطلب کنکور سراسری در کهگیلویه

زمان تشکیل پرونده پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

استخدام 9 عنوان شغلی در شرکت مدیران آهن زاینده رود در اصفهان

شهید سلیمانی دوگانه های اخلاقی را شناخته بود/نظام اخلاقی نیروهای مسلح تدوین شود

سامانه 137 زبان گویای شهروندان قمی است

کمانچه؛ یک صدای ایرانی، یک ساز جهانی

وزیر کشور: کشورهای غربی متهم اصلی گسترش مواد مخدر هستند

اعزام 80 دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان به مشهد مقدس

اختصاص اعتبار یک هزار و 500میلیاردریالی به میراث فرهنگی قزوین

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

استقبال رییسی از الکاظمی در سعدآباد

تزریق دوز یادآور واکسن کرونا ضروری است

ماجرای خشک شدن قنات زیر یک مجتمع مسکونی در شهر ری

شلون ؛ پخت شیر برنج سنتی در روستای تلاجیم مهدیشهر

همدردی دانشجویان ایران با زلزله زدگان افغانستان

بررسی گسل های موجود در مذاهب اسلامی و جوامع اسلامی

آیت الله رییسی از نخست وزیر عراق استقبال کرد

آقای میرکاظمی؛ عواقب تصمیمات نسنجیده تان را برعهده بگیرید

اظهارات تکان دهنده درباره پرونده های جعلی پزشکی قانونی

استخدام کارشناس امور بازرگانی با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در چکاد

بهره برداری از ورودی دوم شهرک صنعتی شمس آباد

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی قوه قضاییه سال 1400

180 بسته معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند ایلام به مناسبت هفته قوه قضاییه اهدا شد

استخدام کمک حسابدار مسلط به نرم افزارهای مالی در شرکت عصر گلستان نیکان

استخدام مهندس عمران در شرکت هارمونی در البرز

استخدام طراح و پشتیبانی سایت وردپرس آقا و خانم در شرکت بهسایت

افزایش توان موشکی ارتش و سپاه از الزامات قدرت بازدارندگی و حفظ منافع ملی است

استخدام کارمند خدماتی آقا برای شرکت معتبر خصوصی در تهران

انتقاد وزیر کشور از عملکرد ضعیف غربی ها در مبارزه با مواد مخدر

آزادسازی خرمشهر معجزه ای الهی و نماد اقتدار ایران در تاریخ جهان است

آزادسازی خرمشهر معجزه ای الهی و نماد اقتدار ایران در تاریخ جهان است