مطالب مرتبط:
معیشت مردم را باید از محاصره رانت بازی، انحصار و امضاهای طلایی آزاد کنیم
قالیباف: باید معیشت مردم را از محاصره رانت بازی و دلالی های سازمان یافته آزاد کنیم| تلاش مجلس برای آزادشدن خرمشهر اقتصاد
استخدام کارشناس تامین و تدارکات و کارشناس کنترل کیفیت در قم
استخدام بازرس کنترل کیفیت با بیمه، بیمه تکمیلی، پاداش، سرویس در جاجرود
وضعیت بنفش کیفیت هوای تهران
-185 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 16:152022-05-24سياسي

باید معیشت مرزنشینان با کیفیت شود


به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله دکتر سیدابراهیم رییسی شامگاه جمعه در ادامه برنامه های سفر به آذربایجان غربی در نشست شورای اداری استان، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت" از آذربایجان غربی، به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله دکتر سیدابراهیم رییسی شامگاه جمعه در ادامه برنامه های سفر به آذربایجان غربی در نشست شورای اداری استان، سخنان خود را با تبیین مفهوم خدمت به مردم در گفتمان اسلامی آغاز کرد و با تاکید بر اینکه در نگاه اسلامی کسب رضایت خداوند انگیزه خدمت به مردم است، گفت: در فرهنگ دینی ما خدمت به خلق از سر خدادوستی است و معتقدیم نزدیکی به خدا از رهگذر خدمت به خلق می گذرد.

رییسی خدمت به مردم را جزء آموزه های محوری انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به اینکه در 40 سال گذشته در کشور کارهای قابل تقدیری انجام شده است، خاطرنشان کرد: در این 40 سال چهره شهرها و روستاهای ما عوض شده و بی انصافی است اگر گفته شود که کار نشده، اما انتظار مردم از کار و تلاش، متفاوت و بالاتر از آن چیزی بوده که انجام شده است.

رییس جمهور ادامه داد: مردم انتظار دارند که در زندگی، معیشت و کسب وکارشان یا در موارد دیگری همچون تولید، صادرات و مسائل فرهنگی و اجتماعی شاهد آسیب نباشند.

رییسی گفت: در 40 سال بعدی انقلاب اسلامی به عنوان گام دوم باید نگاهی منصفانه به آنچه تاکنون انجام شده داشته باشیم.

در 40 سال اول انقلاب در برخی حوزه ها مثل حوزه های امنیتی، دفاعی و نظامی، افتخارات زیادی داشتیم اما در برخی حوزه ها نیز عقب ماندگی هایی داریم.

رییس جمهور با بیان اینکه این عقب ماندگی ها با کار معمولی برطرف نمی شود و نیازمند تلاش مضاعف و کار جهادی است، افزود: همه مدیران استان و کشور بدانند که برای پیشرفت امور و جبران عقب ماندگی ها نیاز به کار جهادی مخلصانه و با انگیزه، همراه با اندیشه و تعقل داریم.

این را بدانیم که هر گامی در جهت علم، فناوری، تولید، کار دانش بنیان و اشتغال آفرین برداریم موجب خشم دشمن و رضای خدا و امیدواری مردم است.

رییس جمهور با بیان اینکه در این مقطع حق آزمون و خطا نداریم و کارها باید متقن و عالمانه انجام شود، گفت: باید از همه تجربیات موجود در داخل و خارج کشور استفاده کنیم.

به نسخه های دیگران چشم بسته و بدون بررسی کارشناسی عمل نخواهیم کرد، اما حتما لازم است به تجربیات دیگران توجه کنیم و در صورت نیاز از آنها بهره ببریم.

رییسی جهش در روند پیشرفت استان را تنها در سایه همراهی و مشارکت مردم امکان پذیر دانست و خاطرنشان کرد: 157 طرح برای این سفر استانی به تصویب رسیده و مردم انتظار دارند بعد از این سفر در میدان عمل اتفاقات ملموسی بیفتد و تلاش مضاعفی برای پیشرفت استان به کار گرفته شود.

رییس جمهور با اشاره به موقعیت مرزی آذربایجان غربی و مجاورت با سه کشور همسایه، به استاندار این استان دستور داد با هماهنگی وزارت امور خارجه در راستای تسهیل مراودات و تعاملات با شهرهای مجاور در کشورهای همسایه گام بردارد.

رییسی در این زمینه تاکید کرد که تشکیل یک کمیته مشترک بین ایران و این سه کشور می تواند ارتباطات مرزی را بیش از پیش تسهیل کند.

آیت الله رییسی افزود: استاندار آذربایجان غربی مشوق های لازم برای تقویت سرمایه گذاری در استان را احصا و به دولت ارائه کند تا اقدامات لازم برای تامین این مشوق ها در دولت صورت گیرد.

رییس جمهور در ادامه ساماندهی تجارت مرزی را اراده جدی دولت دانست و گفت: دولت مرز را نه یک تهدید بلکه یک فرصت می داند.

تجارت مرزی به معیشت بخشی از مرزنشینان کشور پیوند خورده و لذا نمی توان آن را تعطیل کرد.

تجارت مرزی و کوله بری باید بر اساس مقررات تجاری کشور ساماندهی شود.

آیین نامه ساماندهی تجارت مرزی در آینده نزدیک از سوی دولت ابلاغ می شود، اما چند بند آن نیاز به طرح در مجلس دارد که امیدوارم سریع تر به تصویب برسد.

رییسی با بیان اینکه اگر لازم باشد فعالیت گمرکات استان باید 24 ساعته شود، اظهار داشت: توسعه صادرات در گرو این است که فرایندهای گمرکی با سرعت و به لحظه انجام شود.

علاوه بر آن فعالیت دستگاه های مختلف در گمرک باید با مدیریت متمرکز صورت گیرد و لازم است استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان این موضوع را مدیریت کند.

رییس جمهور تصریح کرد: عدم ثبات مقررات و صدور بخشنامه های متفاوت به نحوی که صادرکننده و تولیدکننده نتوانند درباره آینده فعالیت خود پیش بینی داشته باشند به شدت به زیان تولید و صادرات است.

آیت الله رییسی در ادامه سخنانش بر اولویت بومی گزینی در جذب نیروی انسانی در استان تاکید و خاطرنشان کرد: اولویت استفاده از فرصت های شغلی در شرایط مساوی متعلق به نیروهای بومی است، مگر موقعیتی که نیاز به تخصص خاصی داشته باشد.

رییس جمهور همچنین بر اهمیت رفع نقاط حادثه خیز در جاده های استان به عنوان یک اولویت جدی تاکید کرد و گفت: رفع نقاط حادثه خیز راه های مواصلاتی در سراسر کشور یک ضرورت فوری است چرا که نمی توانیم هر سال شاهد فهرستی از فوتی ها در تصادفاتی باشیم که عامل موثر آن نقاط حادثه خیز جاده ای است.

رییسی با اشاره به اینکه خام فروشی کار مذمومی است که بارها مورد نکوهش مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است، افزود: نکته مهم دیگر تخصیص حق مالکانه معادن به صندوق های توسعه استانی است.

منابع حاصل از فروش اموال مازاد دولت به این صندوق ها واریز می شود تا در راه آبادانی استان هزینه شود.

رییس جمهور با اشاره به درخواست های مطرح شده در جلسه برای اصلاح تقسیمات کشوری، موضوع تعاونی ها و نیز برخی مسائل مرتبط با میراث فرهنگی اظهار داشت: بافت های تاریخی میراث و هویت فرهنگی ماست و خصوصا در این استان که نماد تاریخی، فرهنگی، میراثی و تمدنی کشور است، باید حفظ شوند اما این نباید باعث قفل شدن زندگی مردم شود.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه اساسا در همه کشور از جمله در آذربایجان غربی، رشد و توسعه فرع بر حفظ هویت فرهنگی است، تصریح کرد: هویت و ریشه فرهنگی استان نباید در جریان پیشرفت آسیب ببیند.

در این زمینه همه و به ویژه مرزبانان فرهنگی مسئولیت مضاعف دارند.

توسعه یافتگی اقتصادی حتما ضرورت دارد اما در کنار آن حفظ هویت و ماهیت فرهنگی استان بسیار مهم است.

رییس جمهور ادامه داد: علاوه بر ستاد اقتصادی دولت، یک ستاد فرهنگی هم با حضور وزرا و مسئولین فرهنگی تشکیل شده است تا اقدامات و برنامه های فرهنگی را در بخش های مختلف هماهنگ دنبال کند.

رییسی خاطرنشان کرد: امیدوارم آنچه گفتیم و آنچه شنیدیم برای رضای خدای متعال بوده باشد و بیش از پیش تحرکی در همه مدیران ایجاد کند تا مصوبات سفر دنبال و پیگیری شود.

آقایان ائمه محترم جمعه هم به سهم خودشان با توجه به اطلاعاتی که پیدا کردند نسبت به وضع شهرستان خودشان پیگیری کنند و مدیران محترم نیز احساس مسئولیت بیشتری کنند تا شاهد باشیم که یک کار متفاوتی صورت گرفته است.

رییس جمهور تاکید کرد: پول، اعتبار و برنامه مهم است، اما مهم ترین نقش در موفقیت را خود شما مدیران ایفا می کنید.

نگویید که پیشینیان نتوانستند، ما اصحاب ما می توانیم هستیم.

ممکن است راه در برخی از قسمت ها هموار نباشد، اما معطل نمانید.

آیت الله رییسی گفت: یقین داشته باشید آینده بسیار امیدوارکننده است و حتما چیزهایی که خیلی ها فکر می کنند نمی شود اتفاق خواهد افتاد.

امروز اراده جدی در کشور این است که موانع برداشته شود و مردم احساس امنیت و عدالت و آرامش کنند.

در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی هم در سخنانی به برخی مشکلات و نیازمندی های استان اشاره کرده و خواستار توجه بیشتر دولت به موضوعات شدند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: آذربایجان غربی - مدارس علوم دینی اهل سنت - آذربایجان - پایگاه اطلاع رسانی - خدمت به مردم - شورای برنامه ریزی - سیدابراهیم رییسی - مدارس علوم دینی - برنامه - شورای اداری - اطلاع رسانی - برنامه ریزی - خدمت - سیدابراهیم - شورای - اسلامی - علوم دینی - دبیرخانه - غربی - خبرگزاری - آیت الله - رییسی - اهل سنت - انقلاب اسلامی - دینی - مردم - پایگاه - اداری - گزارش - اطلاع

آخرین اخبار سرویس:
فاش شد | جزییاتی مهم از زمان و نحوه اجرای رتبه بندی معلمان

تسهیلات جدید برای ازدواج دهه شصتی ها | پرداخت تسهیلات به دهه شصتی ها

اصلاح طلبان دردشان مذاکره نیست، اقتدار ایران را بر نمی تابند

چرا ازدواج دوباره پدر و مادرهایمان شکست می خورد؟

دبیرستاد ملی جمعیت: عوامل داخلی و خارجی آگاهانه جمعیت را کاهش دادند

مجلس ایران به دنبال کارلوس کی روش؟

استخدام پلی پارس تهران

استخدام صنایع فلزی و آلومینیومی توحید

چالش دهه هشتاد و نودی ها با هنجارهای حاکمیتی/ از جشن آب پاشی تا اسکیت با چادر!

15 تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی در لرستان تشکیل شد/تعاونگران در جشنواره تعاونی های برتر ثبت نام کنند

خضریان: وضعیت آموزش به گونه ای نیست که بتوانیم کنکور را حذف کنیم

امام جمعه کرمان: ستاد غدیر مانعی برای برگزاری بزرگداشت واقعه عظیم غدیر نیست

وزیر کشور: دولت از شکل گیری شهر و روستای هوشمند حمایت می کند

اجرای موفق طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها در استان سمنان

تجهیز 12 آزمایشگاه تشخیص آبله میمونی

دستور رییس جمهوری برای پرداخت تسهیلات ویژه ازدواج به دهه شصتی ها

فیلم| تشکر امام جمعه اهل سنت بندرپل از اقدامات جهادی برای زلزله زدگان

مگر کارگران قلب و ریه و شش ندارند؟!/ انتقاد شدید از تعطیل نشدن کارگران

راهکار افزایش سطح خدمات مردمی در شهرداری ها

استخدام کارآموز اداری در تهران

استخدام استاد (مدرس) زبان ترکی استانبولی در مجموعه آموزشی گاما در اصفهان

دستور ویژه رییسی برای دهه شصتی ها

استخدام کارشناس فروش در هلدینگ بین المللی عصر گفتگوی قلم در تهران

حقوق بشر آمریکایی به فضای مجازی رسید

استخدام کاج الکترونیک

سرپرست جدید سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان معرفی شد

واکنش روزنامه دولت به یک نظرسنجی :کاهش محبوبیت رییسی به 28درصد دروغ است/69درصد مردم از زندگی لذت می برند؛52درصد هم مقصرهمه مشکلات را دولت قبل می دانند

سوال فعال سیاسی اصولگرا از مسئولین: چرا جزییات ارتباط ما با روسیه را پنهانی پیش می برید؟

نشست خبری نماینده مردم قزوین در مجلس با خبرنگاران

طرح باغبان درمانی توسط روان شناس جهادگر چهارمحال و بختیاری

فراز و فرودهای اعتراضات قره قالپاقستان ازبکستان؛ بازهم ردپای غرب در میان است؟

آغاز مسابقات سراسری قرآن مدارس استعداد های درخشان فارس در شیراز

اخبار 10 شبکه قرآن، 13 تیر 1401

وزیر آموزش و پرورش: قانون رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود

نمره قبولی دولت سیزدهم در سیاست خارجی/ موفقیت در حوزه اقتصادی در کوتاه مدت امکان پذیر نیست

ماجرای نظرسنجی درباره عملکرد رییسی

آخرین خبر از سوء قصد به جان امام جمعه اصفهان

وزیر آموزش و پرورش: قانون رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود

شورای عالی فرهنگی متولی فرهنگ سازمانی است

استخدام دستیار دندانپزشک با بیمه در مطب دکتر حسینیان در تهران

استخدام مهندس شیمی با بیمه در یک شرکت معتبر در اشتهارد

استخدام شرکت نقش نگاران توسعه

استخدام متخصص سیستم ها و فرآیندها در شرکت دام و طیور کوروش در میرداماد

دبیرستاد ملی جمعیت: عوامل داخلی وخارجی آگاهانه جمعیت را کاهش دادند

استخدام مجتمع فنی تبریز

استخدام حسابدار با بیمه در یک شرکت بازرگانی در مشهد

آغاز مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن/ نام نویسی 44 هزار نفر در رقابت ها

استخدام کارشناس HSE در شرکت پارس آلومان کار در قزوین

شعب ویژه رسیدگی به تخلفات حوزه پدافند غیر عامل در اردبیل ایجاد می شود

طبق گزارش های رسیده، برخی تخلفات در کنکور صحت دارد

استخدام کارشناس HSE در پارس آلومان کار در تهران

استخدام شرکت سورین پخش کاسپین

مدیر مسئول افق درگذشت

حمله به هواپیمای مسافربری ایران، نشانه زورگویی استکبار بود

رقابت ایران ترانسفو با شرکت های بزرگ در منطقه با همت و جهاد ساخت داخل محقق شده است

واکنش علی نصیریان به حذف ادبیات از کنکور

آخرین مهلت ثبت اظهار نامه مالیاتی مشاغل استان اصفهان اعلام شد

پزشک معاضدتی پزشکی قانونی شهرستان پاوه معرفی شد

عضو کمیسیون عمران مجلس: بانک ها دارند زیر آب وام 450 میلیونی مسکن را می زنند!

ناگفته هایی از مادر شهید قوچانی به روایت همسر شهید خیزاب

ذخیره بیش از 2 میلیون تن نهاده دامی در انبار های بندر امام خمینی

تبدیل صدا به متن در آپدیت جدید تلگرام

چرا طراحی سایت با وردپرس گزینه خوبی است؟

فال ابجد امروز دوشنبه 13 تیر/ گشایش در کارت پیدا می شود!

فیلم | بازخوانی قسمت هایی از کتاب فاخر سفرنامه حج آیت الله العظمی صافی (ره)-3

فال ابجد امروز دوشنبه 13 تیر/ گشایش در کارت پیدا می شود!

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بالاخره تصویب شد؟+ جزییات

چتر مهربانی بانوی لرستانی برای دختران یتیم/ اینجا شرط اشتغال مددجو بودن است

استخدام آشپز در یک شرکت بازرگانی در تهران

استخدام کارشناس شبکه نمایندگان در شرکت مدیران خودرو در تهران

چرا جزییات ارتباط ما با روسیه را پنهانی پیش می برید؟

استخدام موسسه تفکر آبی

استخدام کارمند اداری و نیروی خدماتی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام تکنو تهران

باقری: زمان و مکان مذاکرات در حال نهایی سازی است

سوال مهم یک فعال سیاسی اصولگرا از مسئولین: چرا جزییات ارتباط ما با روسیه را پنهانی پیش می برید؟

خیاطیان: استراتژی توسعه صنعتی کشور در دستور کار دولت قرار دارد

فرماندار ویژه شهرستان کاشان منصوب شد

عربستان در رفتار خود تجدیدنظر کند / ارتباط با همسایگان برای ما مهم است

مهمانپرست: توانستیم با برجام اهرم فشار را از طرف مقابل بگیریم

توسعه کشاورزی دانش بنیان ضرورت دارد

انتصاب های جدید در وزارت امور خارجه

هزینه ادغام و تفکیک از جیب مردم

خبر جدید برای جاماندگان سهام عدالت

آیا رایتینگ آیلتس سخت است؟؟

ادعای روزنامه اصولگرا: نفوذ شبکه جاسوسی آمریکایی-انگلیسی در دولت احمدی نژاد

قالیباف: راه نجات کشور آموزش وپرورش است/ اولویت فوری ساماندهی اقتصاد است

ادعای کذب رسانه های معاند در خصوص مرگ یک زندانی امنیتی در کرمانشاه

فارس من| 3400 نفر امسال در استان فارس دچار سگ گزیدگی شدند

گفت وگوی تلفنی مدیران عالی حوزه صف بانک رفاه کارگران با مشتریان

نظام انتخاباتی تناسبی استانی ـ شهرستانی؛ طرح جدید مجلس برای انتخابات 1402

اعضا و ترکیب هیات مدیره بیمه ملت

استخدام طراح بخش دیجیتال - لابراتوار سنتی در کلینیک دندانپزشکی مدرن

برگزاری مراسم معنوی وداع با پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس در بانک ملی ایران

انتقاد شدید یک فعال سیاسی اصولگرا از مسئولین: چرا جزییات ارتباط ما با روسیه را پنهانی پیش می برید؟

طرز تهیه کلوچه زنجبیلی ساده با خمیر مایه

اطلاع رسانی پرونده های قضایی با 2 روش آنلاین

بررسی مشکلات دهستان قره چمن بخش ارژن شیراز

امیر خسروانی، قهرمان پارالمپیک توکیو در گفتگو با دانشجو: پیشنهادات زیادی از کشور های دیگر داشتم، ولی باوجود بدقولی ها به خاطر عشق به کشور و مردم، کشورم را نمی فروشم

نماهنگ/قوه قضاییه، عامل اقتدار کشور

باید معیشت مرزنشینان با کیفیت شود

باید معیشت مرزنشینان با کیفیت شود