موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - حقوق بازنشستگان - باشگاه استقلال - نقل و انتقالات - آموزش و پرورش - نقل و انتقالات فوتبال ايران - فوتبال ايران - نيروهاي حافظ صلح - سازمان برنامه و بودجه - نقل و انتقالات فوتبال - طول يك - شهرداري خلخال - احساس تنهايي - ازدواج در سنين پايين - رابرت اف. كندي - مناظره اقتصادي - بي بالان - سيدعلي ميراحمدي - اسميك - بنياد شهيد يزد - تونل بزرگ امامزاده هاشم - امامقلي - بركناري رحمان رضايي

مطالب مرتبط:
قالیباف: باید خرمشهر اقتصاد، از محاصره مشکلات آزاد شود / از بانک مرکزی تا کانون های وکلا و فراجا تذکر گرفتند / دولت در دام بازی قحطی هراسی مصنوعی جنگ اوکراین نیفتد / نادران: آنچه درباره ارز ترجیحی اجرا می شود چیزی نیست که مجلس تصویب کرده است
قالیباف: باید خرمشهر اقتصاد، از محاصره مشکلات آزاد شود / از بانک مرکزی تا کانون های وکلا و فراجا تذکر گرفتند / دولت در دام بازی قحطی هراسی مصنوعی جنگ اوکراین نیفتد / نادران: آنچه درباره ارز ترجیحی اجرا می شود، چیزی نیست که مجلس تصویب کرده است
دولت در دام بازی قحطی هراسی مصنوعی جنگ اوکراین نیفتد
قالیباف: باید معیشت مردم را از محاصره رانت بازی و دلالی های سازمان یافته آزاد کنیم| تلاش مجلس برای آزادشدن خرمشهر اقتصاد
فروش دلار های نفتی به بانک مرکزی مشکلات زیادی ایجاد کرد/ ارز ترجیحی یک محاسبه اشتباه از دولت قبل بود/ 500 هزار میلیارد ریال پول بدون پشتوانه وارد بازار کردند
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 3 خرداد 1401 ساعت 15:322022-05-24سياسي

قالیباف: باید خرمشهر اقتصاد، از محاصره مشکلات آزاد شود / از بانک مرکزی تا کانون های وکلا و فراجا تذکر گرفتند / دولت در دام بازی قحطی هراسی مصنوعی جنگ اوکراین نیفتد / نادران: آنچه درباره ارز ترجیحی اجرا می شود، چیزی نیست که مجلس تصویب کرده است / خوزستان، آبادان و خرمشهر درگیر عبدالخاطی


با گذشت 50 روز از آغاز به کار درگاه ملی مجوز های کشور، آمار درخواست های ثبت شده در این درگاه به تدریج قابلیت تحلیل پیدا کرده است.

آمار های ارائه شده نشان می دهد از میان 45، - صبح امروز (سه شنبه، سوم خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، یکی دیگر از جلسات معروف به سه شنبه های نظارتی خود را به ریاست قالیباف در حالی آغاز کرد که قرار بود، گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در مورد ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای ماده (7) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی را با حضور خاندوزی، وزیر اقتصاد مورد بحث و بررسی قرار دهد.

در این راستا، نشست علنی امروز مجلس رأس ساعت 8 و 11 دقیقه و با حضور دو سوم از نمایندگان و با دستور کاری که عضو هیات رییسه مجلس قرائت کرد، آغاز شد.

باید خرمشهر اقتصاد، از محاصره مشکلات آزاد شود رییس مجلس شورای اسلامی پیش از ورود به دستور کار امروز در نطقی، ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد در چارچوب وظایف، خرمشهر اقتصاد، از محاصره مشکلات آزاد شود، مجلس در این دوره تمام تلاش خود را به کار بسته تا رانت بازی در صدور مجوز های کسب و کار را تعطیل کند، صنایع انحصارگرا را متحول سازد، شفافیت را از خود آغاز کند و به سایر دستگاه ها تسری دهد.

با ورود نمایندگان به دستور کار امروز، طغیانی عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید دومین گزارش کمیسیون متبوعش را در خصوص ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در اجرای ماده 7 قانون اصل 44 قانون اساسی و روند تسهیل صدور مجوز های کسب و کار قرائت کرد.

در بخشی از این گزارش آمده است: با گذشت 50 روز از آغاز به کار درگاه ملی مجوز های کشور، آمار درخواست های ثبت شده در این درگاه به تدریج قابلیت تحلیل پیدا کرده است.

آمار های ارائه شده نشان می دهد از میان 45، 717 درخواست مجوز کسب و کار ثبت شده در درگاه ملی مجوز ها طی این مدت، فقط برای 19 درصد آن ها مجوز صادر شده که بدیهی است، این نسبت باید به تدریج افزایش یاید و به صد در صد نزدیک شود.

درخصوص دستگاه های اجرایی اصلی که در مرحله نخست به درگاه ملی مجوز ها متصل شده اند، اظهار نظر نظارتی قطعی مبتنی بر پارامتر هایی مانند درصد مجوز های صادره، میزان تأخیر در صدور مجوزها، عملکرد های استانی در صدور مجوز و .

پس از پایان اولیه مهلت های مقرر در شناسنامه صدور مجوز ها و طی هفته های آتی امکان پذیر خواهد بود.

در بخش دیگری از گزارش آمده است: در دستگاه ها و مراجعی همچون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تعداد کل 36 عنوان مجوز مصوب، مشاوران امور مالیاتی با سه عنوان مجوز مصوب، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با سه عنوان، صندوق نوآوری و شکوفایی با دو عنوان، نظام روانشناسی با یک عنوان مجوز مصوب و نیز کانون وکلا، تاکنون و علی رغم اتمام مهلت یک ساله مقرر در قانون و نیز اعطای فرصت یک ماهه مجلس شورای اسلامی پس از قرائت نخستین گزارش نظارتی در این خصوص در مورخ 23/ 01/ 1401، دستگاه های مذکور نه تنها تاکنون به درگاه ملی مجوز های کشور متصل نشده اند بلکه اقدام عملیاتی موثری در این خصوص انجام نداده اند.

گفتنی است با استناد به گزارش سایت قطره و به نقل ازوزارت امور اقتصادی و دارایی می توان بیان داشت تعدادی از دستگاه ها که تاکنون به درگاه ملی مجوز ها متصل نشده اند.

طی یک ماهه گذشته از زمان قرائت گزارش نظارتی مجلس شورای اسلامی اقدامات اولیه برای اتصال به درگاه ملی را آغاز نموده اند، شهرداری ها، سازمان نظام پزشکی، کانون کارشناسان رسمی، اتاق های ایران و تعاون، کانون مترجمان رسمی، وزارت کشور، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح، سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور خارجه و قوه قضاییه از جمله این دستگاه ها هستند که شایسته است فرآیند اتصال آن ها به درگاه ملی مجوز های کشور هرچه سریع تر انجام پذیرد.

شایان ذکر است، آن چه تاکنون محقق شده استقرار درگاه ملی مجوز های کسب و کار و اتصال نسبی دستگاه های اجرایی و نهاد های مرتبط با آن است.

ارزیابی اثربخشی این امر و کیفیت خدمات رسانی آن به متقاضیان، مستلزم گذشت زمان، بررسی های میدانی و اخذ نظر فعالان حوزه کسب و کار است.

ثبت 62 هزار درخواست مجوز طی 55 روز در درگاه ملی مجوز ها وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه جهش تولید، با بیان اینکه از میان 62 هزار مجوز درخواستی فقط 13 درصد در انتظار تایید دستگاه اجرایی قرار دارند، گفت: براساس بررسی ها، حدود 6 درصد از دستگاه ها نیز در این زمینه متخلف هستند.

این عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: امروز نزدیک 62 هزار درخواست مجوز طی 55 روز در درگاه ملی مجوز ها ثبت شده که فقط در حوزه مشاغل خانگی وزارت تعاون 34 هزار درخواست مجوز ثبت شده است.

وی افزود: از تعداد 34 هزار مجوزی که در حوزه مشاغل خانگی از وزارت تعاون درخواست شده، 12 هزار مجوز صادر شده و تعدادی همچنان در مرحله اخذ مدارک و تعدادی دیگر نیز در انتظار صدور مجوز هستند.

در حال حاضر مهلت قانونی 3 هزار و 500 مجوز گذشته، اما هنوز مجوز صادر نشده که باید طبق قانون زودتر تعیین تکلیف شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: براساس آمار درگاه ملی مجوزها، 10 درصد مجوز های وزارت تعاون، 6 درصد از مجوز های وزارت ورزش، 2 درصد از مجوز های سازمان ملی استاندارد، 2 درصد مجوز های سازمان حفاظت از محیط زیست، 3 درصد مجوز های سازمان نظام مهندسی و سایر دستگاه ها، هنوز صادر نشده و این درگاه به ما اجازه می دهد از تمامی دستگاه ها مطالبه کنیم تا مجوز های قانونی در موعد مقرر صادر شود.

وی تاکید کرد: از مجموع 62 هزار مجوز درخواستی طی 55 روز اول 3 درصد مجوز ها توسط خود متقاضی ملغی شده است، 20 درصد از مجوز های درخواستی صادر و از روی میز سیاستگذار کنار گذاشته شده است.

اما نکته مهم این است که 61 درصد مجوز های درخواستی در انتظار تکمیل مدارک است و این نشان می دهد که فرهنگ عمومی همراه داشتن مدارک در ادارات در فضای مجازی وجود ندارد.

خاندوزی اضافه کرد: از میان 62 هزار مجوز درخواستی فقط 13 درصد در انتظار تایید دستگاه اجرایی قرار دارد و براساس بررسی ها حدود 6 درصد از دستگاه ها نیز در این زمینه متخلف هستند.

عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار کرد: در رابطه با دستگاه ها و مراجعی که همکاری لازم را نداشته اند، بخشی در حوزه دستگاه های دولتی است که از مجلس می خواهیم در این خصوص همکاری کند تا این نهاد ها هر چه سریعتر اقدام لازم را انجام دهند؛ در رابطه با نهاد ها و مراجع صدور مجوز مانند نظام روانشناسی، کانون وکلا و .

که تشکلات صنفی هستند، شاهد عدم اتصال به درگاه مجوز ها و اقدام برای حل و فصل این مهم هستیم لذا اگر شکایتی در این خصوص برسد، امکان گزارش نظارتی هنوز وجود ندارد؛ متأسفانه سال ها شاهد وجود قوانین روی کاغذ بوده ایم که توسط افراد مورد توجه قرار نمی گرفتند.

با اتمام سخنان وزیر اقتصاد تعدادی از نمایندگان به تشریح دیدگاه، انتقادات و پیشنهادهای خود پرداختند و در این راستا، نوری قزلجه عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید تاکید کرد: برخی دستگاه ها که با اقشار زیادی از جامعه در ارتباطند، قانون صدور الکترونیکی مجوز ها را اجرا نمی کنند.

علی پور عضو کمیسیون عمران مجلس نیز با تاکید بر اینکه دولت موضوع صدور کسب وکار ها را جدی پیگیری کند، گفت: قانون تسهیل صدور مجوز های کسب وکار یکی از قوانین خوب و قوی و نیاز کشور بود.

رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم تربت جام در مجلس در ادامه نشست صدور مجوز های کسب و کار بی نام در راستای رونق تولید را مثبت ارزیابی کرد.

تقی پور نماینده مردم تهران در مجلس خواستار تسریع در اتصال دستگاه هایی مانند وزارت امور خارجه و کشور به درگاه صدور مجوز های کسب و کار شد.

سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس دیگر نماینده ای بود که در خصوص روند تسهیل صدور مجوز های کسب و کار گفت: به منظور رونق تولید و نظارت درست بر اجرای اصل 44 در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین باید موانع پیش روی فضای کسب و کار برطرف شود.

نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس نیز از عدم اجرای قانون صدور مجوز های کسب و کار از سوی برخی دستگاه ها انتقاد کرد.

حسینی رییس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی با انتقاد از موضع گیری برخی نهاد های خود انتظام در برابر قانون مصوب مجلس تاکید کرد: متاسفانه کانون وکلا از روز اول نسبت به تصویب این قانون موضع داشت و به جای اینکه نهاد های خود، انتظام کار مردم را تسهیل کنند، در برابر مردم ایستاده اند.

اسحاقی نماینده مردم قائنات در مجلس نیز بیان کرد: قوه مقننه درصدد مبارزه با فساد و رانت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

رییس مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تأکید بر پیگیری اجرای قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار به دستگاه های ذی ربط تا آبان ماه فرصت داد تا به درگاه مذکور متصل شوند در غیر این صورت از ابزار های نظارتی استفاده خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از طرف همکاران مجلس و مسئولیتی که در پیگیری و اجرای قانون دارم، صریح و شفاف می گویم مطمئن باشید مجلس همان طور که در نوبت قبل زمان بندی اعلام کرده است تصمیم دارد زمان بندی برای آینده ارائه کند تا بعضی از دستگاه ها مانند شهرداری، کانون کارشناسان، سازمان نظام پزشکی، اتاق های ایران، تعاون و فراجا که به درگاه وارد نشده اند وارد شوند و در آبان 1401 جلسه پیگیری این مساله برگزار می شود.

بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس در جریان بررسی ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی و روند تسهیل صدور مجوز های کسب و کار طی تذکری از رییس مجلس خواست تا مجلس نسبت به موضوع گردوغبار در کشور اقدامات نظارتی خود را انجام دهد که در این رابطه رییس مجلس تاکید کرد؛ فراکسیون محیط زیست گزارشی آماده کرده و در اولین جلسه هفته کاری در صحن و کمیسیون ارائه خواهد شد.

موافقت مجلس با طرح تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون تقسیمات کشوری طرح تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون تقسیمات کشوری دیگر دستور کار امروز مجلس بود که بعد از بحث و بررسی با 156 رأی موافق، 27 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 235 آرای مأخوذه مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.

نماینده مردم خمینی شهر در جریان بررسی طرح تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون تقسیمات کشوری طی اخطاری ضمن بیان اینکه یک حوزه انتخابیه با 260 هزار جمعیت، تنها 2 نماینده در مجلس دارد، اعلام کرد: عدالت در تعداد نمایندگان در برخی حوزه های انتخابیه رعایت نشده است.

عسکری: دولت در دام بازی قحطی هراسی مصنوعی جنگ اوکراین نیفتد مهدی عسکری در جلسه علنی امروز (سه شنبه، سوم خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجمع سازمان بهداشت جهانی که هم اکنون در ژنو در حال برگزاری است، پیش نویس ثمره دو سال کروناهراسی را تدوین کردند و دولت باید هشیار باشد که زیر بار تحمیل اینگونه اسناد استعماری نرود.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: قطعه تکمیلی این پازل نیز که توسط نظام چپاول جهانی در تدوین است، بحث قحطی هراسی به صورت مصنوعی با رمز فریبنده جنگ اوکراین در افکار عمومی جا انداخته می شود.

دولت نیز باید هشیار باشد در دامن زدن به این بازی ساختگی به دام نیفتد.

عسکری تصریح کرد: دولت باید از فرصت افزایش ذخایر کالا های حیاتی کشور به ویژه با فرصت خرید مناسب از روسیه به خصوص در زمینه آرد و گندم اقدام کند و نسبت به تولید داخلی گندم به ویژه کشت پاییزه اقدام شود.

همچنین افزایش نرخ خرید تضمینی گندم نیز باید در دستور کار دولت قرار گیرد تا کشور در ماه های آتی با مشکل مواجه نشود.

نادران در نطق میان دستور: آنچه امروز مورد اجرا قرار گرفته، چیزی نیست که مجلس تصویب کرده است الیاس نادران در نشست علنی صبح امروز (سه شنبه، 3 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت شهادت سرهنگ پاسدار صیاد خدایی، سالروز فتح خرمشهر و مناسبت 4 خرداد روز مقاومت دزفول، گفت: قبل از شروع به کار مجلس یازدهم در جلسات خصوصی به جناب آقای قالیباف عرض کردم در دوره های اخیر، نظام اداره مجلس، ریاستی شده است و نهاد های مجلس و حتی هیأت رییسه مجلس، از کارآمدی افتاده است لذا اولین کار شما این باشد که از خرد جمعی مجلس استفاده کنید و نمایندگان را در اداره مجلس دخالت دهید.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: متأسفانه پس از استقرار رییس، شاهد انحرافاتی در اداره مجلس بودیم و امروز کار به جایی رسیده که رأی مجلس در موارد مختلف و متعدد نادیده گرفته شده است.

هیچ رییسی تا مجلس یازدهم به خود اجازه نداده است که مصوبه صحن علنی مجلس که مورد اعتراض شورای نگهبان نیز نبوده را برای تأمین نظر هیأت عالی نظارت مجمع، رأسا تغییر دهد و یا مصوبات را رأسا متوقف کند.

آنچه در طرح صیانت، شفافیت آرا و بودجه 1401 اتفاق افتاد، بخشی از این مصادیق است.

وی در ادامه با بیان اینکه ضعف مدیریت مجلس در دفاع از شأن و اقتدار مجلس، کار را به جایی رسانده که از ظرفیت اصل 75 و شورای حل اختلاف استفاده نشده، یادآور شد: احیای بند 11 ماده 22 در حفظ شأن و اقتدار مجلس از وظایف اولیه رییس مجلس است و حرمت امامزاده را متولی نگاه می دارد.

نادران ادامه داد: متأسفانه فردمحوری در لایه های پایین مجلس نیز رسوخ کرده و شما امروز در مواجهه با مردم، اعتراضات آن ها را به حذف ارز ترجیحی، پرداخت نقدی و افزایش چندبرابری قیمت کالا های اساسی می بینید.

من اعلام می کنم آنچه امروز مورد اجرا قرار گرفته چیزی نیست که مجلس تصویب کرده است.

نه کالابرگ الکترونیکی، نه ثبات قیمت کالا های اساسی و نه اجتناب از پرداخت نقدی به مردم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: چرا قبل از اجرا، مدیران اجرایی ارشد را به مجلس فرا نخواندید.

اگر فراخوانده شده و به آن بی اعتنایی کرده اند، چرا با آن برخورد نکردید.

چرا از ظرفیت مجلس برای حمایت راهبردی از دولت و ریل گذاری در اجرای مصوبات مجلس و اجرای درست مصوبات استفاده نکردید.

اگر این کار صورت می گرفت، امروز نمایندگان در حوزه های انتخابیه مورد اعتراض مردم قرار نمی گرفتند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه این مجلس باید از حقوق مردم دفاع و از قوانین کارشناسی شده خود دفاع کند، اظهار داشت: کند کردن تیغ مجلس به خصوص در امور مهمی مثل یارانه ها، ارز ترجیحی، استیضاح ها و سوال از وزرا به نفع هیچ کس نیست.

آیا مردم از این وضع راضی هستند؟ جایگاه مجلس در دفاع از حقوق مردم کجاست؟ مسئولیت این امر به عهده کیست؟ مجلس نه تنها از ریل گذاری محروم شده بلکه خود از ریل اداره کشور خارج شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه تصریح کرد: با شما همکاران عهد می بندم که جایگاه مجلس به ویژه در مجامع فراقوه ای را احیا کنم.

از مصادیق کاهش داوطلبانه اختیارات رییس مجلس به نفع آبروی نمایندگان، اعضای هیأت رییسه مجلس و مشارکت عمومی و استفاده از خرد جمعی در اداره مجلس، تفکیک وظایف ریاست مجلس از راهبری فراکسیون اکثریت مجلس است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از دلایل ناکارآمدی فراکسیون در اداره مجلس، تجمیع این دو وظیفه است.

من با شما عهد می بندم که اگر مورد اعتماد قرار گیرم، جایگاه مجلس را احیا و از اعمال سلیقه فردی اجتناب کنم.

جلسه علنی امروز مجلس بعد از بررسی دستور کار امروز خود ساعت 11 و 44 دقیقه با اعلام نایب رییس مجلس و به صدا درآمدن زنگ پایان پایان یافت و براساس اعلام نیکزاد، نشست بعدی مجلس فردا (چهارم خردادماه) رأس ساعت 7:45 خواهد بود.

وکلای ملت فردا صبح بعد از برگزاری انتخابات هیئت رییسه مجلس به دیدار مقام معظم رهبری خواهند رفت.

حدادی در نطق میان دستور: مردم نسبت به افزایش قیمت اجاره بهای مسکن تاب آوری بیشتر از این را ندارند علی حدادی در نشست علنی امروز (سه شنبه سوم خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان، جانبازان و آزادگان 8 سال دفاع مقدس و تبریک و تهنیت به مناسبت آزادسازی خرمشهر و شهادت مظلومانه مدافع حرم شهید صیاد خدایی، گفت: جناب آقای رییسی دولتی را تحویل گرفت که زیرساخت های اقتصادی اش با مشکل مواجه شده و نه تنها اقتصاد بلکه آب خوردن را نیز به تحریم، مذاکرات و FATF پیوند زده بودند که در این دولت تلاش زیادی برای بازسازی زیرساخت های اقتصادی و مراودات با دنیا به ویژه کشور های همسایه و دوست صورت گرفت.

ضمنا در اینجا درخواست محاکمه بانیان وضع موجود را از قوه قضاییه خواستارم.

حدادی اظهار کرد: جناب آقای عبدالملکی وزیر کار، متاسفانه تعداد زیادی از خانواده ها نیازمند به یارانه هستند، اما آن را دریافت نمی کنند، همچنین در شبکه توزیع اشکالاتی وجود دارد که باید نظارت و کنترل در بازار به طور جدی انجام شود.

وی افزود: جناب آقای رییس جمهور محترم، برای حفظ ارزش پول ملی و پایه پولی و عدم استقراض از بانک مرکزی با تورم و همچنین افزایش نقدینگی در جامعه جدا مبارزه کنید، چون مردم طاقت گرانی های بیشتر از این را ندارند.

حدادی خاطرنشان کرد: مردم عزیز ایران اسلامی نسبت به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها، تاب آوری بیشتر از این را ندارند، ضروری است دولت محترم اقدام جدی را برای حل این مشکل داشته باشد.

نماینده آبادان: خوزستان، آبادان و خرمشهر درگیر عبدالخاطی ها هستند نماینده مردم آبادان در مجلس از دستگاه قضا خواستار رسیدگی به حادثه غمبار متروپل در آبادان شد.

سیدمحمد مولوی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، سوم خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: درگذشت جمعی از همشهریان عزیزم را تسلیت عرض می کنم و از ابراز همدردی همه همکاران عزیز به ویژه جناب دکتر قالیباف تقدیر و تشکر می کنم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینک که حادثه غم انگیز ریزش ساختمان متروپل مردم نجیب آبادان را عزادار و داغدار کرد، آیا وقت آن نرسیده است که فریاد مظلومیت آبادان شنیده شود؟ خوزستان، آبادان وخرمشهر درگیر عبدالخاطی ها است.

وی تأکید کرد: فساد در آبادان و خرمشهر بیداد می کند، چقدر فریاد بزنیم از دستگاه قضا انتظار داریم مسببین این حادثه و کسانی که منجر به این حادثه شده اند را شناسایی و با جدیت پیگیری و اقدام کند.

آبادان انتظار انجام همین حداقل ها است.


کلید واژه ها: دستگاه های اجرایی - اجرا - قالیباف - ارزیابی عملکرد - کانون های وکلا - سه شنبه - گزارش کمیسیون - اقتصاد - خرمشهر - کمیسیون ویژه - وزیر اقتصاد - قانون اساسی - آغاز به کار - درگاه - بحث و بررسی - قانون - رونق تولید - ارز ترجیحی - بانک مرکزی - صبح امروز - سوم خرداد - مورد - قرار - شنبه - آغاز - مجلس - آمار - اوکراین - کمیسیون - ارزیابی

آخرین اخبار سرویس:
نشست دوره ای مهم شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه 2231 و برجام

فرمانده کل سپاه: بیشترین تجربیات موفق دشمن ما در عمل سرویس های اطلاعاتی اوست/ امروز اعتبار قدرت به میزان، شدت و جغرافیای نفوذ است

14 زندانی نیازمند در طرح نذر هشتم از زندان نیشابور آزاد شدند

آغاز نشست شورای امنیت درباره برجام

عذرخواهی «جوکر» از جامعه کم توان جسمی

در کنار رسیدگی به تخلفات ازمدیران پرتلاش حمایت کنید

مرحوم آیت الله کوهستانی الگویی برای پیمودن راه خدا است

آخرین خبرها از رتبه بندی معلمان/هنوز وضعیت معلوم نیست!

آمادگی آذربایجان برای همکاری در توسعه کریدور شمال به جنوب

واکنش فیلمو به جنجال های قست آخر جوکر/عذرخواهی و اصلاح

استخدام جوشکار co2 و آرگون با بیمه در شرکت آبان طب آپادانا در اصفهان

واکنش مطهری به سخنان رهبری درباره

پیروزی چپ های رادیکال در فرانسه

استخدام مهندس صنایع غذایی در شرکت مارال مزرعه ایرانیان در تهران

آغاز پیش ثبت نام اربعین حسینی از جمعه

اقامه نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) ایلام

بخشی از کار کمیسیون اصل 90 حمایت از مدیران پرتلاش و خدوم است

ماجرای پیامک تهدیدآمیز نمایندگان یزد به وزیر صمت

برگزاری نشست دوره ای شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه 2231 و برجام

رسانه ملی سریال هایی با موضوع تربیت و خانواده بسازد

حقوق بازنشستگان باید حداقل چقدر باشد؟

رییسی: علاوه بر برخورد با متخلفان از مدیران پرتلاش حمایت شود

فرمانده کل سپاه: بیشترین تجربیات موفق دشمن ما در عمل سرویس های اطلاعاتی اوست/ امروز اعتبار قدرت به میزان، شدت و جغرافیای نفوذ است

 زائران در سفر حج به روحانیون و مدیران کاروان ها اعتماد دارند

یادی از حرف های عجیب ظریف، در روزهای آخر دولت روحانی

شیرجه در دل تاریخ

آغاز نشست شورای امنیت با موضوع ایران و قطعنامه 2231

درخواست نماینده ویژه رییس جمهور از طالبان؛ عاملان شهادت سرباز ایرانی را مجازات کنید

کنایه سنگین یک نماینده به رییسی؛ از دولت فراجناحی چه خبر؟

نماینده مردم رشت: خرابی های گیلان تا 50 سال دیگر درست نمی شود!

تذکرات نمایندگان درباره رتبه بندی معلمان/ وضعیت استخدامی فرهنگیان تعیین تکلیف شود

آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان در بین دولت و مجلس پنجشنبه 9تیر 1401

هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، فرصتی برای بازگویی جنایات دشمنان است

سردار سلیمانی: کمک به نیازمندان تبدیل به یک نهضت عمومی شود

استخدام کارمند اداری در یک شرکت معتبر در تهران

برای برخورد با برهم زنندگان امنیت شهروندان تعارف نداریم

سردار سلیمانی: کمک به نیازمندان تبدیل به یک نهضت عمومی شود

استخدام منشی در یک شرکت معتبر در محدوده بلوار نلسون ماندلا

«خلاصه بگویید این گرانی های افسارگسیخته تا کی ادامه دارد؟» / احمد خاتمی پرسید ، رییسی پاسخ داد

رییس جمهور: در کنار رسیدگی به تخلفات از مدیران پرتلاش و خدوم تقدیر و حمایت کنید

پزشکان جهادگر ایرانی، این بار در آفریقا

 هاشمی رفسنجانی روز انفجار مرگبار هفتم تیر چرا به جلسه حزب نرفت؟

رییسی: عملکرد مدیران و استانداران ارزیابی و نتیجه به آنها ابلاغ شد

مطهری: مشابه سخنان اخیر رهبری را سال 88 گفتم، رییس وقت قوه قضاییه علیه من اعلام جرم کرد

17 مصوبه در سفر استاندار به شهرستان خوسف

حضرت جوادالائمه(ع)، الگوی تقوا و پارسایی

ازدواج احسان علیخانی واقعیت دارد؟/ همسر او کیست؟

آیت الله رییسی: اقدامات کمیسیون اصل 90 موجب تنظیم گری در دستگاه ها می شود

مردودشدگان کنکور پارسال وارد دانشکده پزشکی شدند | تقلب سراسری در کنکور

استعلام سابقه چک های برگشتی هنوز به مرحله اجرا نرسیده است

آیین نامه رتبه بندی معلمان در مسیر ابلاغ قرار گرفت

آیین نامه رتبه بندی معلمان در مسیر ابلاغ قرار گرفت

مطهری: مشابه این حرف رهبری را زدم اما علیه من اعلام جرم شد

هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، فرصتی برای بازگویی جنایات دشمنان است

جلسه هماهنگی گردشگری اردبیل 2023

نظارت ها در دخل و تصرف اراضی دولتی استان خراسان جنوبی تشدید می شود

سازمان ملل: آمریکا تحریم ها علیه ایران را رفع کند

مطهری: علیه من به خاطر این سخنان اعلام جرم شد

استخدام کارشناس بیهوشی و کارشناس اتاق عمل در بیمارستان فرهیختگان در تهران

راه نجات کشور از توطئه های دشمنان، ادامه دادن راه شهدا و پیروی از ولایت فقیه است

رییسی: عملکرد مدیران دولت و استانداران ارزیابی و نتیجه به آنها ابلاغ شد

استخدام حسابدار با حقوق و مزایای عالی در شرکت آرایشی و بهداشتی در تهران

سخنگوی ستاد امر به معروف: اصلاح وضعیت حجاب از ادارات دولتی آغاز شده و در مرحله بعدی اصناف هستند/ با گشت ارشاد حجاب و عفاف به شکل کنونی مخالفیم/ با اجرای طرح صیانت موافق هستیم

علیرضا بهشتی: فهرست 8 صفحه ای برای کتاب شهید بهشتی را فرستاده اند که ممیزی شود

سازمان ملل: احیای برجام به تلاش های بیشتر و صبر نیاز دارد

توصیه های دقیقه نودی مشاور تحصیلی به داوطلبان کنکور

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب: ارتش در ابعاد مختلف عملکرد درخشانی داشته است

نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره برجام و برنامه هسته ای ایران

سردار سلیمانی: رفع نیاز از نیازمندان تبدیل به یک نهضت عمومی شود

سخنگوی ستاد امر به معروف: با گشت ارشاد حجاب و عفاف به شکل کنونی مخالفیم/ با اجرای طرح صیانت موافق هستیم

قائم مقام «ظریف» ، سکوت خود را شکست / مخالفان قبلی برجام ، اکنون در تله گذاری خود افتاده اند

رییس سازمان بسیج با یک خانواده 3 شهیدی در ایلام دیدار کرد

سالروز پیوند آسمانی حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)

علی جعفری اهدا 240سری جهزیه به نو عروسان استان ایلام

سازمان ملل: احیای برجام به تلاش های بیشتر و صبر نیاز دارد/ آمریکا تحریم ها علیه ایران را لغو کند

درخواست یک نماینده از «رییسی» برای ارائه لایحه عدالت محور حقوق و دستمزد

سازمان ملل: آمریکا به برجام بازگردد و تحریم ها علیه ایران را لغو کند

چهره متفاوت مریم معصومی با میکاپ غلیظ + عکس

بازداشت فروشندگان سؤالات جعلی کنکور

سازمان ملل: آمریکا تحریم ها علیه ایران را رفع کند

آیت الله علم الهدی: امام جواد(ع) نقش مهمی در گسترش تشیع داشتند

نامه «شجاعی» به «رییسی» درباره افزایش ظرفیت رشته های پزشکی

14 زندانی نیازمند در طرح نذر هشتم از زندان نیشابور آزاد شدند

شیوه نامه نحوه جذب، آموزش، صدور و لغو پروانه داوری و تأسیس نهادهای داوری ابلاغ شد

مردودشدگان کنکور پارسال وارد دانشکده پزشکی شدند | تقلب سراسری در کنکور

سردار سلامی: رفع نیاز از نیازمندان تبدیل به یک نهضت عمومی شود

اتباع غیرمجاز افغانستانی از شنبه بازگردانده می شوند

آغاز نشست شورای امنیت برای بررسی اجرای برجام

وحید جلیلی روی «آنتن زنده» دروغ گفت؟

خور و بیابانک مقصد دهمین سفر شهرستانی استاندار

مصوبه افزایش ضریب حقوق کارکنان و بازنشستگان ابلاغ شد

آغاز بزرگ ترین رزمایش ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کرمان

کسانی که بی حجابی را روشنفکری می دانند عقب مانده هستند

امروز جای پای انقلاب اسلامی پشت دیوارهای رژیم صهیونیستی است

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت مناسب، بیمه و پورسانت در محدوده ظفر

جذب مُبلغ برای تبلیغ در مناطق روستایی و شهری

ادای سوگند کارآموزان وکالت استان یزد

پیوستن دو تالاب دیگر آذربایجانغربی به کنوانسیون رامسر

تصاویر/ نشست علمی «نگاه جامعه شناختی به علویان ترکیه» با حضور مدیر موسسه علوی پژوهی ترکیه

عذرخواهی عوامل «جوکر» از جامعه کم توان جسمی

قالیباف: باید خرمشهر اقتصاد، از محاصره مشکلات آزاد شود / از بانک مرکزی تا کانون های وکلا و فراجا تذکر گرفتند / دولت در دام بازی قحطی هراسی مصنوعی جنگ اوکراین نیفتد / نادران: آنچه درباره ارز ترجیحی اجرا می شود، چیزی نیست که مجلس تصویب کرده است / خوزستان، آبادان و خرمشهر درگیر عبدالخاطی

قالیباف: باید خرمشهر اقتصاد، از محاصره مشکلات آزاد شود / از بانک مرکزی تا کانون های وکلا و فراجا تذکر گرفتند / دولت در دام بازی قحطی هراسی مصنوعی جنگ اوکراین نیفتد / نادران: آنچه درباره ارز ترجیحی اجرا می شود، چیزی نیست که مجلس تصویب کرده است / خوزستان، آبادان و خرمشهر درگیر عبدالخاطی